Data: 26.11.2019 10:19

Autor: Nietzsche

Ze wszystkich podatków, popieram m.in. podatek od cukru. Natychmiast trzeba opodatkować cukier. To, co się stało z polskimi dziećmi przez ostatnią dekadę, to jakiś koszmar. Często widzę dzieciaki z nadwagą lub nawet poważną otyłością. Wszędzie są eksponowane chipsy, seven daysy, batony, słodzone napoje. Słodzi się dosłownie wszystko i to nie fast food w Polsce jest przyczyną otyłości, a właśnie to słodzone gówno. Skalę dopiero zauważasz, gdy przez jakiś czas masz dietę niskowęglowodanową. Wchodzę dosłownie do sklepu i przeraża mnie ilość trucizny, którą tam sprzedają.

Kurde! Oni nawet słodzą kiełbasę na mięsnym. Bo czasem prosiłem o etykietę składu. Cukier jest wszędzie, dosłownie w każdym produkcie. Opodatkowując cukier, zyskalibyśmy miliardy na leczeniu ludzi. Nie tylko trzeba to opodatkować, ale również walczyć z opakowaniami, które kuszą dzieci. Tak jak z papierosami. Zamiast super grafiki na produkcie, wystarczy szara torba z napisem "chipsy".

Już nie mówię o gigantycznych ilościach plastiku, które idą na te opakowania po chipsach, czekoladach, 7daysach, blabla.

#polska #cukier

Data: 20.10.2019 17:03

Autor: FiligranowyGucio

Zdrowopedia_FB

ℹ️Nadmiar oczyszczczonego cukru – do czego może doprowadzić?

▶️Mamy go w słodyczach, chlebie, sosach, napojach, chipsach, ketchupie…

Generalnie niełatwo znaleźć obecnie produkt, który go w sobie nie zawiera, ponieważ cukier zwiększa doznania smakowe, uzależnia i zdecydowanie sprzyja… sprzedaży.

▶️W szczególności powinniśmy się wystrzegać jego znacznie gorszego odpowiednika – syropu glukozowo-fruktozowego!

▶️Cukier w połączeniu z tłuszczem wyjątkowo obciąża trzustkę i sprzyja otyłości.

#zdrowie #ludzie #cukier #ciekawostki