Data: 24.03.2020 15:19

Autor: bananaplugs

Tak tylko wpadłem powiedzieć, że śledziłem to całe gówno od stycznia, i się śmiałem z Chin. Potem jak pisałem w lutym, zaczynam się obawiać. Teraz się po prostu boje. Nie tego że zachoruje, tylko tego że nie umiem sobie wyobrazić jak długo to wszystko potrwa, jak bardzo wszystko jebnie, i jak się będziemy z tego wygrzebywać. A wszystko jeszcze przed nami – jak długo zajmie czasu aż masa ludzi potraci pracę? Jak skończą się dostawy jedzenia, jeśli do tego dojdzie?

Szkoda kurwa gadać. Ale hehe, coronachan…

#coronavirus

KoronaWirus - analiza

Data: 17.03.2020 13:08

Autor: Harnas

bogaty.men

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię nowego koronawirusa z Chin, alarmując przy tym o rosnących zakażeniach na świecie, oraz niezdecydowanych działaniach rządów.

Chiny, które były pierwszym krajem zainfekowanym, ogłosiły wszem i wobec, iż poradziły sobie już z epidemią koronawirusa, jakże liczba nowo zakażonych bardzo drastycznie zmalała.

Na chwilę obecną najgorsza sytuacja jest w Italii.

Włosi mają już problem nie tylko ze szpitalami, ale także z kostnicami.

Ilość zarażonych w Europie przyśpiesza, a sama dynamika jest tak duża jak była w Chinach. Największe gospodarki Europy mają jednak opóźnienie w stosunku do Włoch szacowane na około 10-14 dni.

W Hiszpanii staje się też bardzo dramatyczna. Już prawie 10 000 zarażonych, a rząd w Madrycie wydał dekret, nakazujący obywatelom niewychodzenie z domów, poza koniecznością zakupu żywności lub lekarstw, wyjściem do pracy bądź w nagłych przypadkach.

Hiszpański lewicowy rząd, pomimo wielu ostrzeżeń przed epidemią koronawirusa zezwolił na zorganizowanie 8 marca w Madrycie wielkiej, feministycznej manifestacji, w której wzięło udział ponad 120 tysięcy osób w tym także polityków, którzy jak się później okazało byli w rękawiczkach, czyli zdawali sobie sprawę z zagrożenia.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel nie ma wątpliwości, że koronawirus SARS-CoV-2 zostanie z nami przez dłuższy czas. Oświadczyła także, że w trakcie epidemii koronawirusa dojdzie do zakażenia 60-70% populacji kraju. Czy Ms Angela może się mylić?

Bardzo ciekawą strategię przyjął rząd brytyjski, który uważa iż wirus powinien się rozprzestrzeniać, więc 60% Brytyjczyków zostanie zarażonych i potem wytworzy się tzw. odporności stada. Oznacza to, że około 40 mln ludzi zostanie zarażonych, z których ponad 250 tys poniesie śmierć, biorąc pod uwagę światowe statystyki. Czy brytyjski “darwinizm” przetrwa próbę czasu?

Daily China przedstawiła krzywą etapowości epidemii, gdzie podano także czasy dla różnych etapów. Jak widać okres około 2 miesięcy jest wymagany aby zastopować epidemię, pod warunkiem, iż zastosowane będą właściwe środki blokady rozprzestrzenia się wirusa.

Mamy obecnie 177(205) zarażonych, ale sytuacja jest rozwojowa, jak pokazano na poniższym grafie. Minister zdrowia Szumowski ostrzegł jednak, iż za tydzień prawdopodobnie w Polsce będzie około 1000(2000) przypadków zarażonych wirusem.

W obliczu wybuchu epidemii, polskie władze zdecydowały się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego

– Wprowadzono do odwołania na całym obszarze Polski stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2;

– Przywrócono kontrolę graniczną osób na wewnętrznych granicach Schengen. Przekraczanie granicy będzie dozwolone wyłącznie na ściśle określonych przejściach. Zamknięto także zewnętrzne przejścia graniczne (z Rosją, Białorusią i Ukrainą), a przekraczanie granicy będzie dozwolone wyłącznie na ściśle określonych przejściach;

– Wstrzymano ruch na polskich lotniskach. Oznacza to, iż nie będą mogły lądować samoloty przewożące pasażerów wykonujące komercyjne loty międzynarodowe (z wyjątkiem maszyn wyczarterowanych przez państwo polskie);

– Wstrzymano podróże koleją przez granice kraju;

– Zakaz przekraczania granic nie dotyczy jednak osób, które wracają do Polski; osoby powracające do Polski będą zobowiązane odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę;

– Zakaz organizowania zgromadzeń, w których liczba uczestników przekracza 50 osób;

– Ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Czynne będą w nich tylko sklepy spożywcze, pralnie, apteki i drogerie;

– Zamknięte zostają restauracje, puby i bary, jedzenie będzie dostępne tylko w opcji dostawy do domu;

Czy Polska podzieli los Italii, Hiszpani, Niemiec czy też UK? Jeżeli uda się nam utrzymać liczbę zarażonych poniżej 1000 (tzn. obecne ogniska zostaną szybko wygaszone) to istnieje spore prawdopodobieństwo uniknięcia epidemii, gdyż powstawanie nowych zostało mocno ograniczone. Tak więc jest szansa, że PL będzie znów zieloną wyspą, do której będzie napływał kapitał.

Tym czasem sąsiedzi poszli jeszcze dalej i w całych Czechach do 24 marca wychodzimy z domu tylko:

– do pracy

– do apteki

– zakup żywności

– niezbędne odwiedziny bliskich

– serwisy jak bank, poczta.

Tymczasem jest coraz więcej informacji o samym wirusie. Nowe badania wskazują, iż #koronawirus SARS-CoV-2 może przeżyć w powietrzu przez kilka godzin, a na niektórych powierzchniach przez 2-3 dni.

Panika na rynkach jest coraz wyraźniejsza. Oprócz strachu przed koronawirusem mamy próbę sił na rynku ropy, co tylko podnosi niepokój. Nic dziwnego, że pieniądze płyną do bezpieczniejszych inwestycji. I tak szwajcarski Frank stał się najdroższy od 5 lat.

UN przewiduje, że straty wywołane pandemią COVID-19 tylko w 2020 wyniosą $1 bilion USD.

Tymczasem na giełdach potężna panika i potężne przeceny. Wiele giełd weszło w rynek Niedźwiedzia, a GPW jest na poziomach z 2009.

GUS podał że inflacja w Polsce w lutym 2020 r. bliska 5%. Inflacja w styczniu wyniosła 4,3%, z kolei w lutym już 4,7%. Za marzec inflację CPI spokojnie można szacować na około 5% jak nie więcej.

#coronavirus #gospodarka

Kobieta ponownie zarażona koronawirusem. Nie wiadomo, czy to nowa infekcja, czy wirus był uśpiony

Data: 27.02.2020 16:40

Autor: ziemianin

independent.co.uk

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #coronavirus #choroby #pandemia #epidemia #koronawirus #SARSCoV2 #COVID19 #infekcja #Chiny #Japonia

Japońskie władze poinformowały o kobiecie, u której po raz drugi zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. Kobieta była już raz zdiagnozowana, przebywała w szpitalu, z którego wyszła po tym, jak lekarze upewnili się, że wyzdrowiała.

Kobieta ponownie zarażona koronawirusem. Nie wiadomo, czy to nowa infekcja, czy wirus był uśpiony

Mieszkająca w Osace kobieta w wieku ponad 40 lat po raz pierwszy została zdiagnozowana w styczniu. Trafiła do szpitala, skąd wypisano ją 1 lutego po tym, jak wyzdrowiała. Ostatnio poczuła bóle w gardle i klatce piersiowej. Zgłosiła się do lekarza. Potwierdzono u niej obecność SARS-CoV-2.

W takiej sytuacji władze Japonii stwierdziły, że konieczne jest śledzenie losu osób, które zostały uznane za wyleczone z koronawirusa. Profesor mikrobiologii i patologii Philip Tierno Jr. z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Nowojorskiego sugeruje, że koronawirus może wchodzić w stan uśpienia, a potem ponownie wywoływać objawy choroby, szczególnie jeśli dostanie się do płuc.

Zdaniem uczonego, nie można wykluczyć, że wirus działa dwufazowo. Atakuje, pojawiają się objawy, patogen przechodzi w stan uśpienia, pacjent wydaje się zdrowy, po czym następuje kolejna faza choroby.

Również Chińczycy informują o przypadkach ponownej infekcji. Z przekazanych przez nich danych okazało się, że aż u 14% osób uznanych za wyleczonych ponownie wykrywa się obecność SARS-CoV-2. Na razie nie wiadomo, czy doszło u nich do ponownego zakażenia, czy też osoby te miały w sobie wirusa w momencie wypisywania ze szpitala.

KORONAWIRUS W POLSCE. Jest pierwszy potwierdzony przypadek!

Data: 27.02.2020 16:04

Autor: ziemianin

wroclaw.naszemiasto.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #choroba #epidemia #pandemia #koronawirus #Coronavirus #COVID19

NFZ uruchomiła infolinię, gdzie można uzyskać wszelkie informacje o koronawirusie: tel. 800 190 590.


25-letnia kobieta wróciła do Polski po miesięcznym pobycie w Tajlandii. Zgłosiła się do szpitala w Łodzi, test potwierdził, że jest zarażona koronawirusem – podał "Express Ilustrowany". O szczegółach przeczytacie poniżej.

KORONAWIRUS W POLSCE. Jest pierwszy potwierdzony przypadek!

Młoda kobieta w Tajlandii miała objawy grypowe z silnymi dusznościami, przyjmowała antybiotyki. Do Polski wróciła w sobotę (22 lutego 2020). Z lotniska w Warszawie pociągiem pojechała do Łodzi, a następnie zgłosiła się do łódzkiego szpitala im. Biegańskiego. Test potwierdził, że jest zarażona koronawirusem.

Zakażenie koronawirusem u pacjentki hospitalizowanej w szpitalu im. Biegańskiego nieoficjalnie potwierdzają nam dwa źródła. W Łodzi wszystkie placówki poza Urzędem Wojewódzkim, a dokładnie rzecznikiem wojewody, mają bezwzględny zakaz informowania o koronawirusie (...) Kobieta jest w stanie ogólnym dobrym. Inspekcja sanitarna bada, z iloma osobami miała kontakt. Będzie podejmować decyzję o poddaniu ich testom na obecność koronawirusa i poddaniu ich kwarantannie – czytamy na stronie "Expresu Ilustrowanego".

Data: 22.02.2020 13:04

Autor: arti

Wpadłem na taką teorię spiskową.

  1. Chiny konkurują z USA i wiedzą, że swoje cele osiągną tylko dzięki dalszemu niezachwianemu wzrostowi gospodarczemu.

  2. Wraz z rozwojem gospodarczym wzrasta dobrobyt obywateli, ale też nierówności, obywatele oczekują coraz większego wsparcia socjalnego, w tym publicznej ochrony zdrowia, która zawsze jest bardzo kosztowna.

  3. Polityka jednego dziecka bardzo niekorzystnie odwróciła demografię.

  4. Chiny widząc, że na dłuższa metę ilość ludzi starszych wymagających opieki może przygnieść, a przynajmniej znacznie spowolnić wzrost gospodarczy decydują się na drastyczny krok.

  5. W swoich laboratoriach maja wirusa, o którym wiedzą, że zabija głownie ludzi starych i schorowanych.

  6. Pozorują naturalną przyczynę epidemii, osiągają cel.

  7. Za 20 lat wszystkie kraje zachodu będą borykały się z niemożliwymi do utrzymania ilościami starców.

  8. Chińskie społeczeństwo będzie względnie młode.

Teraz dilujcie z tym:)

#coronavirus #chiny #usa

Data: 06.02.2020 20:52

Autor: bananaplugs

Pamiętam jak w zeszłym roku miałem grypę i rząd wysłał po mnie zamaskowanych panów w skafandrach żeby zamknąć mnie w metalowej klatce i wysłać do obozu. Dlatego w tym roku się zaszczepiłem. Grypa to nie żart

https://files.catbox.moe/44fns6.mp4

#chiny #coronavirus