Data: 15.05.2020 21:16

Autor: Ijon_Tichy

Pszczoły mi się wyroiły z jednego ula. Udało mi się je złapać, ale musiałem naprędce sklecić ze starych korpusów jakiś improwizowany ul tymczasowy.

Do improwizowanego ula włożyłem ramki – szybki odkład z pokarmem i młodym czerwiem i do niego poddałem złapany rój. W ten sposób moja pasieka powiększy się o jedną rodzinę pszczelą.

Na zdjęciu widać, jak moje pszczoły wchodzą do "nowego" ula.

#pszczoly #pszczelarstwo #hobby #przyroda #ciekawostka #chwalesie

Data: 15.04.2020 08:25

Autor: Ijon_Tichy

Ciekawostka.

ADRENOCHROM

Jest to substancja chemiczna o wzorze cząsteczkowym C₉H₉NO₃ wytwarzana w ludzkim ciele, gdy utlenia się adrenalina. Każdy ssak w obliczu śmierci produkuje ogromne ilości adrenaliny jednak gdy zbliżająca śmierć jest poprzedzona cierpieniem ssaki produkują substancję metabolizowaną z adrenaliny, zwaną adrenchrom. Pozyskanie go na świeżo z żyjącej, torturowanej ofiary daje najlepszą jakość narkotyku.

Osoby, które zażywają adrenochrom porównują jego działanie jako połączenie działania psylocybiny i LSD, lub amfetaminy i LSD. Wzrost adrenaliny, poszerzenie świadomości, euforia, a nawet halucynacje, intensywna percepcja – stąd popularny w orgiach seksualnych.

Ps. Lokalizacja Zuckerberga na załączonym zdjęciu, to Little St. James Island, czyli "wyspa orgii" Jeffrey'a Epsteina.

#narkotyki #ciekawostka #zlo

Data: 01.12.2019 12:57

Autor: Ijon_Tichy

Przyśnił i się dzisiaj wstęp do piosenki, której środek przyśnił mi się jakieś dwa lata temu a zakończenie około 10 lat temu :) Czyli piosenka przyśniła mi się w trzech częsciach zaczynając od ostatniej, potem środkowej, a na końcu przyśniełem sobie wstęp xD No i mam gotową piosenkę ze snu, nawet z tekstem i wszystko na serio jest spójne i ma sens xD. Na razie tylko w głowie i umiem na gitarze zagrać, ale nagram sobie i opracuję z podkładami komputerowymi.

#ciekawostka #sen #muzyka

Data: 28.11.2019 08:56

Autor: Ijon_Tichy

Serbski zespół ratowniczy w Albanii pomaga w przeprowadzaniu akcji ratunkowej po silnym trzęsieniu ziemi. Ratownicy mają smutne miny i trzymają koc, którym po chwili przykryją dwa ciała. Serbia i Albania mają bardzo złe stosunki dyplomatyczne, a między obydwoma krajami dochodziło w ostatnich latach do licznych napięć, konfliktów.

#smutek #tragedia #ciekawostka

Data: 05.11.2019 20:28

Autor: Ijon_Tichy

W Polsce wymienione będą stare, drewniane podkłady kolejowe z trakcji o łącznej długości około 9 tys. km. Daje to około 270 tysięcy ton drewnianych podkładów kolejowych!

Podkłady kolejowe są jednak odpadem toksycznym, silnie trującym, który należy traktować jako produkt do specjalnej utylizacji. Polskę czeka więc dodatkowy, gigantyczny wydatek finansowy na poczet nieszkodliwego dla środowiska pozbycia się tych odpadów… Przy okazji dochodzi do nielegalnego handlu tymi odpadami. Ludzie palą tym w piecach! >:(

#energia #kolej #pieniadze #srodowisko #ekologia #ciekawostka

Data: 04.10.2019 07:46

Autor: 12358

Amerykański student George Dantzig spóźnił się na zajęcia, przez co uznał, że równania napisane na tablicy są zadaniem domowym. Z trudem, ale on sobie z nimi poradził. Jak się okazało, były to dwa "nierozwiązywalne" równania w statystyce, nad którymi naukowcy walczyli przez wiele lat.

/ https://buki.org.pl/news/ciekawostki-matematyczne/ #ciekawostka #matematyka

Data: 29.08.2019 18:54

Autor: Luciferek

Uważaj na cyfrę 1

Jeśli planujesz podatkowe oszustwo, upewnij się, że liczby, które podrabiasz zaczynają się od cyfry 1.

Czy wierzysz w to czy nie, cyfra 1 jest najczęściej powtarzającą się cyfrą rozpoczynającą ciągi nielosowe, nie ograniczone. Co to oznacza? Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli weźmiemy dostatecznie długą listę ciągów liczbowych, o charakterystyce nielosowej np:

– lista długości rzek w USA

– lista liczby urodzin w miastach w Polsce w ostatnim roku

– lista rozmiarów plików w obrębie danego katalogu na dysku komputera

– lista rozmiarów katalogów w obrębie dysku komputera

itd.

możemy być prawie pewni, że wśród ciągów liczbowych, przeważać będą te zaczynające się od cyfry 1. Wg. paradoksu jedynki, najrzadsze będą ciągi z 9 na początku. Zasada ta nie działa w przypadku ciągów losowych np. w listach numerów totolotka, oraz w przypadku ciągów ograniczonych, czyli takich, w których przeważająca ilość danych rozpoczyna się od tej samej cyfry (np. wiek Twoich znajomych).

Zasada związana z jedynką, została opisana prawem Benforda, które w następujący sposób określa prawdopodobieństwo wystąpienia danej cyfry na początku ciągu liczbowego:

cyfra | prawdopodobieństwo

1 30.1%

2 17.6%

3 12.5%

4 9.7%

5 7.9%

6 6.7%

7 5.8%

8 5.1%

9 4.6%

Im większy jest zbiór danych, na którym dokonujemy analizy Benforda, tym otrzymane rezultaty będą bliższe założeniu.

Jeśli sami chcecie przekonać się, że prawo Benforda zadziała także w waszym przypadku, dokonajcie analizy rozmiarów plików lub katalogów w wybranym folderze na dysku waszego komputera. Polecam zbiory o wielkości 100 i więcej plików. W tym przypadku zwracamy uwagę na liczbę bajtów: np. 163 MB (bajtów: 171 639 265). W moim przypadku, prawo Benforda faktycznie działa :)

by Eurycide

www.paranormalne.pl

http://en.wikipedia….ki/Benfords_law

Źródło: http://www.paranormalne.pl/topic/7810-uwazaj-na-cyfre-1/

#finanse #ciekawostka

Data: 15.08.2019 22:39

Autor: FiligranowyGucio

Zapoznaje ludzi z muzyką kosmosu. "Chcę, byś zanurzył głowę w planecie i posłuchał jej dźwięku"

https://innpoland.pl/152129,tworzenie-filmow-vr-eliza-mcnitt-opowiada-o-filmie-vr-spheres?fbclid=IwAR0xGoHea2zpI8UAGQsnH76tut5nDXd_76BO39QF19RdN3-QwFhoKYG9bhI

SPHERES – Songs Of Spacetime -VR- Oculus Rift – VR EXPERIENCE

https://www.youtube.com/watch?v=taCxAPC1ZGU

#kosmos #dzwieki #vr #film #nauka #ciekawostka

Data: 09.08.2019 15:34

Autor: Ijon_Tichy

Ciekawostka na temat kabalistycznej numerologii, na punkcie której Nicola Tesla miał obsesję.

Warto też zrozumieć, żeby wiedzieć skąd powstała tzw. "gwiazda Dawida", czyli Pieczęć Salomona, czyli gwiazda Remfana. Żydzi byli przesiąknięci naukami Egipcjan i Chaldejczyków (starożytny Babilon) i od nich zaczerpnęli numerologię, której Bóg nienawidził.

Liczby 3, 6, 9 są bardzo ważne i niejako zarządzają (według kabalistów) całą matematyką, geometrią wszechswiata, zaś spośród nich najważniejsza jest liczba 9, która jest ponad wszystkim i wymyka się wzorom, dlatego umieszczona jest u góry. Dlatego wszystkie 9 liczb ułożone są w okręgu, gdzie 9 jest u góry. Dzięki temu liczby 3, 6, 9 tworzą trójkąt.

W kabalistyce trójkąt ten odpowiada boskiej, męskiej sile. Zstępującej mocy. Dlatego często na jego tle umieszcza się odwrócony trójkąt odpowiadający materialnej, żeńskiej siłe. Tak powstała gwiazda "Dawida", czyli pieczęć Salomona – gwiazda bożka Remfana (Saturna, czyli szatana).

Niestety wrzucam w języku angielskim, bo to chyba jedyny treściwy i dobrze zrobiony materiał na ten temat.

https://youtu.be/GnEWOYKgI4o

W komentarzu wrzucam po Polsku, ale już słabo zrobiony.

#zydzi #kabala #numerologia #okultyzm #gwiazdadawida #ciekawostka

Data: 06.08.2019 02:50

Autor: Luciferek

Mehran Karimi Nasseri

Słyszeliście o prawdziwym bohaterze filmu Terminal? :3

Mehran Karimi Nasseri, albo też – jak przedstawia się sam zainteresowany – Sir, Alfred Mehran (z przecinkiem po słowie "sir") jest irańskim uchodźcą, który przez 18 lat mieszkał na terenie podparyskiego lotniska Charlesa de Gaulle'a. Nasseriemu odmówiono prawa do wstępu na teren Wysp Brytyjskich, gdyż nie posiadał on paszportu i certyfikatu ONZ, mówiącego o jego statusie uchodźcy. Władze francuskie tymczasem – zabroniły mu opuszczać teren lotniska.

Urodzony w 1942 roku Irańczyk żył więc na terenie portu lotniczego od 8 września 1988 roku aż do sierpnia 2006, kiedy zabrano go do szpitala. Jego autobiografia stała się inspiracją dla Stevena Spielberga, który w 2004 roku nakręcił film pt. Terminal. Za prawo do ekranizacji swoich losów, Mehran otrzymał 275 tysięcy dolarów.

#ciekawostka #filmy

Data: 14.07.2019 12:20

Autor: SantoSubitoViaUSB

Towarzystwo uczciwych ludzi

Król Fryderyk II, który rządził Prusami w XVIII wieku, odwiedził niegdyś berlińskie więzienie miejskie. Więźniowie, jeden po drugim, padali do królewskich stóp, skarżyli się na zły los i zapewniali o swojej niewinności. Tylko jeden skromnie stanął z boku, nie prosząc króla o łaskę.

– A ty – zwrócił się do niego król – czy ty też trafiłeś tu przez pomyłkę?

– Nie, wasza wysokość, ponoszę zasłużoną karę. Jestem skazany za napad z bronią w ręku.

Monarcha natychmiast nakazał uwolnienie więźnia słowami:

– Wyrzućcie tego bandytę, aby nie psuł swoją obecnością towarzystwa uczciwych ludzi.

#historia #ciekawostka #anegdota #swiat #krol