Data: 28.07.2019 18:56

Autor: Monte

@Thanos (CEO Lurkera) przekonał mnie, że trafiłem w dobre miejsce. Na owym screenie widać jak cieszy się z cudzego szczęścia i z bezinteresownej pomocy drugiego człowieka.

Niby drobny szczegół ale widać, że jest dobrym człowiekiem. To miłe widzieć, że tutaj promuje się dobro i to zaszczyt że w jakimś stopniu mogę uczestniczyć w rozwoju tej strony.

Fajna odskocznia, bo u somsiada promuje się gwalcicieli i mordercow i rozmawia się z nimi o życiu. I mają kolejną aferę z tego co widzę https://www.wykop.pl/wpis/42905515/myslicie-ze-teczowo-ateistyczne-dzbany-moga-wiecej/

Na szczęście tutejsza moderacja zawsze pomaga i nie dehimanizuje ludzi tylko dlatego, że mają odmienne zdanie od moderatora jak to jsst u somsiada. Lurker jest naprawdę świetny trzymajcie taki poziom (。◕‿‿◕。)

#lurker #chwalesie #oswiadczenie

Data: 19.07.2019 00:33

Autor: raptor

Małe #chwalesie chociaż spodziewam się fali hejtu oraz umoralniania z waszej strony.

Zawsze byłem człowiekiem pamiętliwym i mściwym, niczym hrabia Monte Christo i nigdy nie uznawałem tego że wadę.

Miałem przez lata przyjaciela, który przed rokiem zachował się nie w porządku wobec mnie. Na skutek jego działań straciłem pewna ilość gotówki- czterocyfrowa kwota, masę nerwów oraz zszargał moje dobre imię nieprawdziwymi informacjami. Wtedy zakończyłem z nim nie tylko przyjaźń ale wszelki kontakt został zerwany z mojej strony. Odcinam się od toksycznych osób a on zrobił to bez żadnego motywu z mojej strony. Nie boli mnie kasa, ją zawsze zarobię, nerwy ukoje, a każdy uczciwy człowiek który mnie zna wie jaki jestem. Jednak zabolało mnie to że człowiek którego miałem za przyjaciela i któremu wielokrotnie pomogłem w życiu, zachował się w ten sposób wobec mnie.

Jako że zesmta najlepiej smakuje na zimno to jakoś na przełomie roku, stracił kilkadziesiąt razy więcej niż ja przez niego. Wiedziałem o nieprawidłowościach w biznesie który przejął po rodzicach, wystarczyło zebrać dowody po czym dostarczyć je na tacy odpowiednim słuzbom, dla nich to już była tylko formalność (to nie skarbówka, ale instytucja równie skuteczna). Dziś jednak dopełniłem zemsty, za moją przyczyną stracił narzeczoną. Dziwnym trafem przed chwilą wykonał telefon do mnie. Raczej odpada opcja że wie kto za tym stoi, prędzej w obliczu marności sytuacji chciał wyciągnąć rękę do zgody i poszukać u mnie wsparcie. Nie odebrałem. Właśnie delektuję się cygarem mimo iż rzuciłem palenie, oraz popijam whisky.

Pewien etap zakończony

Data: 05.07.2019 17:49

Autor: raptor

Małe #chwalesie

Miałem dziś do pracy na 7, wstałem sam nie wiem dlaczego o godzinie wcześniej niż powinienem. Ogarnąłem się i postanowiłem przyjechać do pracy.

Szef zobaczył mnie w pracy o godzinę wcześniej, zarzekl się coś o premii i stwierdził że spadłem mu z nieba. Dał mi służbowy samochód i wysłał w kraj celem przeprowadzenia kontroli. Zrobiłem co do mnie należy i wszystko cacy. Już w domu, do wtorku wolne, w weekend popracuję we własnej firmie.

Czasem robimy coś inaczej niż powinniśmy i sami nie wiemy dlaczego. Grunt aby wyjść na tym co robimy jak najlepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 05.07.2019 15:54

Autor: Macer

zdalem studia, jestem magistrem i dostalem sie na doktorat (ʘ‿ʘ) prosze bardzo stawiam kompocik:

U U U U U U U U U U U U U U (w kubkach z Bauhausu https://museumgoods.de/media/image/2c/c1/fa/BAUHAUS-Becher-100_IMG_8856DccA6q7dbnGXa_600x600.jpg )

#chwalesie #studbaza

Data: 29.06.2019 19:01

Autor: Pierdyliard

Zrobiłem torta ( ͡º ͜ʖ͡º) na #urodziny dla młodszego pokemona – żonka chciała zamawiać ale odjebałem sam … #chwalesie

Biszkopta w formie od babki robiłem, w środku masa z galaretki truskawkowej i śmietany, na wierzchu bita śmietana (⌒(oo)⌒)

Data: 23.06.2019 01:57

Autor: Pierdyliard

Dostałem e-mail z opisem zlecenia, w skrócie pewna firma poszukuje osoby która ogarnia Fortran … gdy uczyłem się tego języka jakieś 18 lat temu to znajomi się śmiali i kręcili beke ze uczę się hieroglifów

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

W poniedziałek muszę zadzwonić i dogadać szczegóły a jeśli wszystko wypali to mam wycieczkę do Waszyngtonu (⌒(oo)⌒)

#chwalesie #wygryw

Data: 18.06.2019 09:45

Autor: Ijon_Tichy

Pisałem z miesiąc temu, że kończy się mój zaplanowany czas "bezrobocia", który trwał od lutego i który wykorzystałem na budowę własnego domu. Właśnie zaczynam układać strop :) Wszystko, praktycznie od A do Z robię sam.

Od lipca idę do pracy. Mam już umowę na dwa miesiące (lipiec i sierpień) w dobrej i zaufanej firmie, w której zarobię przez ten czas około 9-10 tysięcy, choć praca jest dość ciężka i wymagająca. I tak się toczy swój głaz pod górę :)

#praca #lifechallenge #przygodazycia #wolnosc #dom #budowa #budownictwo #chwalesie

Data: 16.05.2019 01:06

Autor: Moody

Wypiłem kilka drinków/piw za dużo. Wracając do domu chwiejnym krokiem naszły mnie pewne myśli. Zakładając że hipoteza symulacji jest prawdziwa dlaczego istnieją takie zwierzęta z których nie czerpiemy korzyści? Dajmy na to zebra czy żółw. Prawie zero korzyści ale zajmują centyliony centylionów bitów danych (wiem że przyrównywanie do ludzkich jednostek nie ma żadnego sensu, chodzi o to że bardzo dużo). Algorytm superinteligencji raczej próbowałby ograniczyć zbędną ilość danych zwłaszcza że w tej teorii nasz świat jest jednym z wielu. Wiele światów ze zbędnymi rzeczami = wiele zmarnowanego miejsca.

Istnienie zwierząt takich jak koń czy pies można w hipotezie symulacji łatwo wytłumaczyć – istnieją aby zapewnić człowiekowi byt. Ale co z tymi zbędnymi? Istnienie ryb na dnie rowu mariańskiego – ok, możemy się z nich uczyć jak znosić niesamowite ciśnienia czyli potencjalnie mogą się przyczynić do rozwoju nauki. Istnienie kotów – ok, polują na szczury które z kolei roznoszą choroby które dziesiątkują ludzkość.

Dostrzegam cztery potencjalne rozwiązania mojego pijackiego problemu – albo superinteligencja działa całkiem inaczej od ogólnie przyjmowanego rozumowania, tzn. dla niej bez znaczenia jest czy wytworzy milion danych rodzai istot czy jedną. Idąc dalej tym tokiem rozumowania we wszechświecie powinno być tak dużo różnych istot jak długo mogą żyć ze sobą w zgodzie.

Drugie rozwiązanie problemu jest prostsze – teoria symulacji jest błędna.

Trzecie – każda istota ma fundamentalne znaczenie dla ludzkości

Czwarte – ludzkość nie ma znaczenia a liczą się wszystkie istoty ogółem, tzn. według superinteligencji człowiek a mrówka to dokładnie to samo

Jak komuś się chciało przeczytać cały mój wysryw – wiec ze jestem pod wielkim wrażeniem, pisze go będą mocno pod wpływem i pewnie rano będę żałował moich upłynnień myśli, z reguły tak mam. Jak chcesz dodać cegiełkę do mojego myślotoku to serdecznie zapraszam, na kacu zawsze dobrze mi się czyta tego typu dywagowanie. Ave (✌ ゚ ∀ ゚)☞

PS: zdałem dzisiaj dwa przedmioty na studiach a jutro (w sumie to dziś) mam wolne tak więc mój stan upojenia jest usprawiedliwiony, a nawet wskazany!

PS2: chwała autokorekcie.

#przemyslenia troche #chwalesie

Data: 13.05.2019 11:49

Autor: Ijon_Tichy

#chwalesie

Siema. Buduję sobie sam swój dom na wsi. Sprzedałem mieszkanie i za te pieniądze prowadzę tę inwestycję. Nie wynajmuję żadnej firmy do czegokolwiek i wszystko robię w pojedynkę – poza momentami takimi jak wylewanie ław czy wieńców – bo to kilkugodzinne akcje, do których trzeba kilka osób. Od czasu do czasu pomaga mi mój tata. Dzięki samodzielnej budowie oszczędzam bardzo dużo pieniędzy. Udało też mi się też utargować cenę ziemi za połowę ceny :D Bo kolesiowi bardzo zależało na pieniądzach od zaraz – a ja te pieniądze akurat miałem.

Jak do tej pory sam kopałem szpadlem rowy pod ławę fundamentową (na połowie terenu ponad metr głębokości, bo duży spadek tereny mam), sam też zrobiłem zbrojenie i wylałem ławę fundamentową, wymurowałem około 2 000 bloczków fundamentowych na wysokość 215 cm, żeby mieć piwnicę, złożyłem i zalałem nad nią strop, wymurowałem parter i za tydzień, może za dwa tygodnie będę układał strop nad parterem. potem ściana kolankowa, murłaty, więźba i dach. W tym roku skończę na dachu, może uda się też okna zamontować.

Obliczyłem, że dzieki własnej robociźnie zaoszczędziłem do tej pory około 30-40 tys zł, a na cenie ziemi utargowałem kolejne 40 tys zł. Na całej inwestycji zaoszczędzę około 100 tys zł plus wartość ziemi 40 tys zł = czyli zaoszczędzę w sumie gdzieś 140-150 tys zł. Czyli połowa wartości budowy. Będę też trobił samodzielnie wszystie prace instalatorskie – pracowałem w tej branży jako handlarz i zdobyłem sporo wiedzy, więc czuję się w miare pewnie. Poza tym bedę robił pod czujnym okiem i poradami specjalistów.

Nie jest łatwo, ale ogarniam jak do tej pory wszystko, jednoczesnie znajdując czas na życie rodzinne, tak że go nie zaniedbuję oraz czas na pracę zawodową. No może z tym szczegółem, że od 3 miesięcy jestem na celowym bezrobociu, które wykorzystałem na budowę. Niestety oszczędności, które miałem na czas "bezrobocia" już mi się kończą, więc w tym tygodniu wracam do pracy zawodowej. przez trzy iesiące nadgoniłem bardzo dużo pracy. Życzcie mi powodzenia w szukaniu roboty. Ofert pracy jest bardzo dużo, jednak potrzebuję czegoś solidnego do czasu, aż rozwinę pasiekę i założe własną działalnośc – moim celem jest zawodowe pszczelarstwo.

#budowa #budownictwo #praca #oszczednosci #bezrobocie #chwalesie

Data: 10.05.2019 12:08

Autor: RaW

4 dni mnie nie było a tutaj aferki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chociaż przyszedłem tak naprawdę się czymś pochwalić.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wysłało mi list (。◕‿‿◕。) Oficjalnie mam uznane 5 lat mieszkania w Zjednoczonym Królestwie Brytyjskim i dostałem kategorię "settled" czyli "zasiedziały" xD (to nic innego nie stały rezydent – ostatnio zmieniła się po prostu nazwa dla obywateli UE).

Mimo, że to pismo nie jest jakoś ultra ważne – mieszkasz 5 lat to raczej dostaniesz bez problemu coś takiego. JEDNAK rozpoczęło się dla mnie coś najważniejszego, od tej chwili za DOKŁADNIE 12 miesięcy mogę ubiegać się o nowe obywatelstwo.

Jak dobrze pójdzie w 2020 roku w czerwcu będę legitymował się podwójnym obywatelstwem. (。◕‿‿◕。)

#dziendobry #chwalesie #uk #emigracja #nowyobywatel

Data: 07.05.2019 19:55

Autor: Emil18

dzisiaj zamoczyłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

| |

| |

| |

| |

| |

| |

…buty bo byłem z koleżanką na żaglach

konkretny charakter, nawet jak się woda zaczęła przelewać to nie puściła talii dopóki nie powiedziałem

fajna jest

#gownowpis #chwalesie

Data: 05.05.2019 21:49

Autor: Ostry_Burrito

A co tam 乁(ツ)ㄏ, małe #chwalesie:

jakieś trzy tygodnie temu dostałem od żony, w prezencie na przyszłe urodziny, #applewatch, i wiecie co? Cholernie mnie motywuje to ustrojstwo.

Do niedawna średnia dzienna ilość kroków zamykała się w okolicy 5.000.

Teraz rywalizuję trochę z żoną i nie robię mniej jak 10.000. Co prawda ona mnie przebija o głowę, ale nie o to chodzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Wczoraj powiedziała, że to był najlepszy zakup w jej życiu, bo tak, to z przed kompa końmi nie mogła mnie odciągnąć, a teraz sam się zbieram i wychodzę z domu na ponad dwugodzinny spacer.

Mimo problemów z kolanem (chondromolacja rzepki II stopnia + spora torbiel) wczoraj padł mój mały rekord.

#chodzenie #trening #pieszewycieczki #kroki #motywacja

Data: 02.05.2019 15:51

Autor: Judasz

Schudłem już na #keto 12kg w 3 miesiące. Do lipca zostało mi 10kg.

Będę wtedy ważył 84kg :D

Moim następnym celem będzie sylwetka ze zdjęcia, ale to już potrwa ze 2-3 lata, będę miał 33 lata. W średni wiek chcę wejść doskonalszy od 18 latka :D

#chwalesie

Data: 12.04.2019 12:22

Autor: RaW

Lekcja na dziś.

Warto pomagać i byc miłym, bo to wraca z podwójnym dobrem (。◕‿‿◕。) A także mówić o swoich marzeniach oraz to co się chce robić (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Parę dni temu zgłosiła się do mnie osoba, X lat nie gadaliśmy – z drobną przysługą; czy dało by wysłać jakiś produkt z UK do Polski. Udało mi się załatwić, a nie łatwo było ( ͡° ʖ̯ ͡°).

I tutaj następuję zwrot akcji. Pochwaliłem się, że podróżuję, robie filmy i zdjęcia trochę grafiką. Gadka szmatka, i dostałem pracę jako freelancer :D Jeszcze nie zdążyłem oficjalnie założyć firmy xD

Zleceń za dużo nie bedzie na początku, ale firma będzie teraz podchodziła bardziej otwarcie do klientów którym zależy na montażu i grafice – bo nie mieli nikogo kto mógłby takie rzeczy złożyć ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

#chwalesie #czujedobrze #robdobrze #wygryw

Data: 09.04.2019 20:36

Autor: zakowskijan72

Właśnie podłączyłem trójfazowy silnik do pompy hydroforowej.

  1. Nie zostałem porażony prądem.

  2. Nie spaliłem domu.

  3. Nie stałem się bohaterem śmiesznego filmiku na liveleak.com p.t. "Informatyk bierze się za elektrykę, co może pójść nie tak?".

  4. Silnik kręci się w dobrą stronę, tak więc pompa pompuje wodę ze studni do hydroforu, a nie odwrotnie. XD

Słowem, czuję się jakbym właśnie samodzielnie przeportował jądro linuxa na jakąś egzotyczną architekturę, a dodatkowo zwiększył jego wydajność 10x. Polecam.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko polskich liter w tagach, żebym mógł napisać "chwalęsię" oraz "oświadczenie" zamiast:

#oswiadczenie #chwalesie

Data: 06.04.2019 18:00

Autor: Pierdyliard

Jakie szczęście mnie spotkało (。◕‿‿◕。)

Auto mi ukradli (。◕‿‿◕。)

Juz straciłem nadzieje ze uda mi się to badziewie sprzedać… A jednak ktoś się rzucił na złomka (⌒(oo)⌒)

To teraz miesiąc, dwa oczekiwania i wpadnie siano z ubezpieczenia (⌒(oo)⌒)

#chwalesie #tylewygrac

Data: 04.04.2019 15:20

Autor: Anty_Anty

Znalazłem dziś w szpitalu portfel.

Szybki skok do rejestracji, mówię że na podłodze leżał portfel i może się tutaj zgłosi osoba która go zgubiła.

Pielęgniarka zdziwiona że tego portfela nie otwierałem, sprawdza go przymnie, jest grubsza kasa i tyle, zonk na całego bo nie ma dokumentów , żadnych kart, szybki wniosek że to pewnie jakaś staruszka zgubiła.

Po czasie widzę tą pielęgniarkę i mówię że ten portfel leżał pod kamerami więc może ktoś sprawdzi ostatnie 15 min bo dłużej on tam nie leżał .

Mam nadzieję że osoba która go zgubiła pomyśli aby podskoczyć do rejestracji a mi karma pozytywnie wynagrodzi moje zachowanie

#gruparatowaniaczlowieczenstwa #GRC #chwalesie

Data: 03.04.2019 18:42

Autor: Pierdyliard

Już marudziłem, już chciałem wolne na piątek….. Ale nie doceniłem kierownictwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Właśnie dostałem wiadomość że od poniedziałku do środy mam PŁATNY dodatkowy urlop ( ͡€ ͜ʖ ͡€) w zamian za to że prowadzę szkolenie za kumpla

#chwalesie