Data: 21.06.2020 18:16

Autor: Ijon_Tichy

Miód akacjowy wyszedł średnio – około 450 litrów. Pogoda nie była najlepsza. Ale pszczoły domieszały trochę spadzi i miód zyskał bardzo na smaku. Sprzedaję po 38 zł za słoik 900 ml.

Na zdjęciu część dziś sprzedanego miodu. Dziś był dobry rzut – 55 słoików sprzedanych. 2 000 zł w kieszeni.

Teraz czekam na zbiory miodu lipowego. Później może uda się też z miodem gryczanym.

#pszczoly #miod #biznes #przyroda #zdrowie #chwalesie

Data: 16.06.2020 19:58

Autor: Ijon_Tichy

Trochę #chwalesie ale też trochę #zalesie bo w sumie to smutny opis chorej rzeczywistości pewnych środowisk… :/

Dzisiaj na fejsbuku mój brat gej wrzucił posta, w którym zawarty był apel jakiegoś związku powstańców warszawskich, czy coś w tym stylu, o nie dehumanizowanie osób LGBT. To taki rezonans kampanii wyborczej będący nawiązaniem do akcji z TVN, gdy Kolenda-Zalewska histerycznie wyrzuciła z programu człowieka za to, że użył sformułowania "ideologia LGBT".

Pozwoliłem sobie na delikatne wejście w polemikę z tezą owego posta, bardzo grzeczne i bez najmniejszego ataku. Momentalnie rzuciło się na mnie lobby LGBT, wyzwano mnie od najgorszych, po chamsku i agresywnie. A ja z typowym dla siebie spokojem i kulturą osobistą grzecznie odpowiadałem na ich wściekłe ataki. Post wzbogacił się o około 200 komentarzy, które niezbicie dowiodły, iż za osobami LGBT kryje się fundamentalistyczna ideologia, myślenie autorytarne, rewolucyjne, wściekle zideologizowane i nie znoszące odmiennego zdania.

Niestety post został usunięty. Żałuję, bo wymiana zdań była świadectwem tego, że mam rację. Generalnie wymiana zdań dowiodła, iż osoby LGBT są pełne jadowitej ideologii, chcą seksualizacji dzieci, odbierania praw rodzicom do decydowania o wychowaniu dzieci w zgodzie z własnym sumieniem, chcą kulturowego przewrotu i zmiany norm społecznych, że myślą rewolucyjnie i naprawdę są nowym proletariatem nowego marksizmu, choć nie zdają sobie z tego sprawy. Są pełni jadu i nienawiści do typowego Polaka, a nawet z pogardą i obrzydzeniem wyrażały się niektóre osoby o białym heteroseksualnym mężczyźnie, jako o synonimie faszyzmu i opresji xD lol…. Wykazali wyraźnie, że nie są zdolni do jakiejkolwiek rozmowy i są nastawieni na wojnę ideologiczną, stając na froncie agresywnej walki z normami społecznymi.

Porażające wypranie mózgu i zaprzęgnięcie tych biednych ludzi w wojnę ideologiczną antykultury. Ręce opadają….

#lgbtpedo #wojnaidei #bekazlewactwa #seksualizacja #stoppedofilii #marksizmkulturowy

Data: 22.05.2020 11:52

Autor: Ijon_Tichy

Mam teraz najfajniejszą pracę z dotychczasowych.

Nie dość, że jest po prostu ciekawa i nowa dla mnie – choć co nieco wiem, to uczę się codziennie nowych rzeczy (trochę elektryki, trochę elektroniki), jeżdżę sobie z miejsca na miejsca z szefem i codziennie montujemy coś innego, więc jest ciekawie i różnorodnie, zarabiam na prawdę fajne pieniądze, to jeszcze mam dużo wolnego czasu.

Dziś szef dzwonił, że mamy wolne, bo musi ogarnąć inne tematy. Czasami zaczynamy później, czasami kończymy wcześniej. Ogólnie odpowiedzialna, lecz swobodna praca, nie w korporacji, tylko w małej firmie normalnego, ogarniętego człowieka. Jest super.

#pracbaza #praca #chwalesie #gownowpis

Data: 15.05.2020 21:16

Autor: Ijon_Tichy

Pszczoły mi się wyroiły z jednego ula. Udało mi się je złapać, ale musiałem naprędce sklecić ze starych korpusów jakiś improwizowany ul tymczasowy.

Do improwizowanego ula włożyłem ramki – szybki odkład z pokarmem i młodym czerwiem i do niego poddałem złapany rój. W ten sposób moja pasieka powiększy się o jedną rodzinę pszczelą.

Na zdjęciu widać, jak moje pszczoły wchodzą do "nowego" ula.

#pszczoly #pszczelarstwo #hobby #przyroda #ciekawostka #chwalesie

Data: 30.04.2020 15:06

Autor: Ijon_Tichy

Lurki i lukierki.

Dzisiaj mam 9 rocznicę ślubu :)

Moja kochana żona to moja pierwsza miłość. Poznałem inne panienki wcześniej, ale jak poznałem ją, to wiedziałem, że ona jest moja…. Tylko ona była mi pisana.

Od początku to była zwariowana znajomość. Długo mógłbym opowiadać.

Poznałem wiele panienek, ale jak spotkałem moją obecną żonę, to wiedziałem. Od razu wiedziałem, ze to jest ona!

Minęło 9 lat i wiem, że miłość ma sens. Kocham ją nad życie! Niezwykła podróż, cudowna kobieta.

Zatem życzcie nam wszystkiego dobrego w dziewiątą rocznicę! :D

#rocznica #zwiazki #chwalesie

Data: 18.04.2020 07:50

Autor: Ijon_Tichy

Zdjęcie mojej pasieki z wczoraj. Nie uchwyciłem wszystkich uli, bo część stoi jeszcze kilkanaście metrów niżej zbocza tego wzgórza.

Dopiero nieco ponad połowa uli ma nałożone nadstawki – górne korpusy. W sumie w ciągu kilku dni powoli nałożyłem już 38 nadstawek na korpusy. Resztę mam już przygotowaną i myślę, że dzisiaj skończę nakładać jeszcze 30 i cała pasieka będzie gotowa do zbiorów.

Pierwszy miód wiosenny, to wielokwiat, gdyż pszczoły zbierają wszystko, co kwitnie na łąkach, polach, w lasach, w sadach, i na działkach. Jednak największy udział ma tutaj rzepak. Na szczęście w tym roku nie muszę przewozić uli, bo rolnicy zasiali około 12 hektarów rzepaku w odległości 400 metrów i następne około 80 hektarów w odległości 800 metrów. Rzepak już kwitnie od tygodnia, wyjątkowo szybko zaczął kwitnąć. Ale będzie to trwało do miesiąca czasu.

Jeżeli pogoda dopisze, to liczę na zbiór 500-600 litrów miodu z pierwszego miodobrania. W przypadku rekordowych zbiorów, to może być nawet 700 litrów (w tamtym roku tak było).

#pszczoly #miod #wiosna #chwalesie

Data: 09.04.2020 13:09

Autor: Macer

jak juz jestesmy przy komputerach, to postawilem sobie Windowsa XP Pro na stacjonarce z i7, GTX260, 6GB ram (działa 3 ale to nic, zrobie sobie ramdisk), ma pod kontrolą 2 monitory i 2,5TB na 3 dyskach, a planuję jeszcze podłączyć następne, jak tylko uda mi się podprowadzić więcej kabli SATA. Działa jak złoto!

#chwalesie #komputery

Data: 05.04.2020 14:58

Autor: Ijon_Tichy

Teraz jestem niezwykle szczęśliwy, że na czas budowy własnego domu mieszkam na wsi w domu moich rodziców. Na zdjęciu ujęcie z ogrodu, dom w którym mieszkam, żona i dzieci na huśtawkach. Mamy ogród, obok lasek, jeszcze chwilowo drzewa są bez liści, ale już lada dzień będzie tu prawdziwie pięknie i zielono. Na dole zbocza górki, na której mieszkamy są trzy stawy :) Ogólnie teren bardzo malowniczy, pagórkowaty i zalesiony dookoła, więc się nie nudzimy.

Dom jest nowy, więc jeszcze nie zagospodarowany dookoła. Na razie prowizorka.

Edit: drzewo na pierwszym planie to sosna czarna, którą posadziłem 18 lat temu jako malutkie, dwuletnie drzewko. Sadzonkę dostałem w czasie praktyki zawodowej w Technikum Leśnym.

#wies #dom #koronawirus #chwalesie

Data: 21.03.2020 02:44

Autor: LadacznicoOdporny

Pracowity dzień miałem.

Nakupowałem mięsa aby mieć co uwędzić. Dawno tego nie robiłem.

Wtedy dało się jeszcze kupić szynkę 10zł/kg. Teraz 22/kg. Na promocji 16zł. Coś chorego…

Właśnie skończyłem obrabiać mięso. Leży sobie w pekli. Poleży tak z 8-10 dni i do wędzarki :)

Na koniec wjechałem swoim Puntolotem na najazdy. Będzie gotów na jutro abym mógł go wyczyścić od dołu. Zobaczę w jakim jest stanie. Górę silnika już uszczelniłem. Ale kto wie czy jeszcze gdzieś nie leci. Jak będzie dobrze to mogę zacząć planować wymianę oleju i filtra.

Mam jakieś zajęcie na ten bezsensownie nudny czas.

A Wy jak tam sobie czas rozplanowujecie?

#koronawirus #chwalesie #wedzenie #dailylog

Data: 16.03.2020 22:19

Autor: Ijon_Tichy

Siemanko.

Zaczynam dostrzegać coraz więcej pozytywów w korona wirusie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Otóż od wczoraj i dzisiaj znalazłem czas, zasiadłem przy laptopie i ułożyłem na Fruity Loops małe pitu pitu na pianinie. Pewnie 90% z was nie przydanie to do gustu, ale ja jestem dumny i się chwalę :D To taka impresja, jak dzieciaki wpadają mi rano do pokoju i wprowadzają to światło do początku dnia.

Takie w stylu koncertów fortepianowych Mozarta, tylko, że bez porównania gorsze. No ale układanie tego zajęło mi kilka godzin. No może z 10 godzin.

Proszę – możecie się śmiać z kolegi Ijona: https://soundcloud.com/believenewstart/it-will-be-a-good-day

Teraz pracuję nad takim 4 minutowym kawałkiem, do którego nagram prawdziwą gitarę solo, więc będę miał okazję pochwalić się też kompozycją i wykonaniem solówki.

#muzyka #chwalesie #tworczoscwlasna

Data: 10.03.2020 19:00

Autor: BlaziuBlaz

Buty z wyprzedaży se zamówiłem, bo pseudo zima się skończyła. Super, co nie?:D

W tym roku będę nosił drugi raz w życiu adidasy, a jeśli za miesiąc drugie które mi się podobają nadal będą dostępne to chyba kupię:P

https://www.adidas.pl/buty-vs-hoops-mid-2.0/DB0113.html

Te może też kupię:

https://www.adidas.pl/3mc-shoes/EE6088.html

Powiedzta, że ładne.

#shitposting #chwalesie

Data: 18.02.2020 08:14

Autor: Ijon_Tichy

Siema Lureczki. #chwalesie #wyzwanie #szkola #rozwojosobisty

Z zawodu jestem nie tylko magistrem kulturoznawstwa – ten kierunek obrałem, bo w trakcie technikum zacząłem pasjonować się naukami społecznymi. Nie żałuję, choć z punktu widzenia zarobków i utrzymania rodziny, taki kierunek nic nie daje.

Otóż oprócz tego mam też piąteczkę na dyplomie technika leśnika i tytuł czeladnika pszczelarstwa. Natomiast trzy tygodnie temu zapisałem się do technikum pszczelarskiego i rolniczego. Zatem, o ile wszystko pójdzie po mojej myśli i zdam wszystkie państwowe egzaminy, to za półtora roku oficjalnie będę również zawodowym technikiem rolnikiem i pszczelarzem :)

Zajęcia są bardzo ciekawe, dowiaduję się wielu nowych rzeczy, szczególnie z zakresu rolnictwa. Okazuje się, że jest to bardzo obszerna dziedzina wiedzy, bardzo ciekawa dla mnie. Nie wiem, czy to kwestia mojego wieku, czy cecha osobista, ale chłonę tę wiedzę i daje mi ona mnóstwo intelektualnej rozrywki. Dlatego polecam każdemu z was, byście również rozejrzeli się za możliwością podnoszenia swoich kwalifikacji, rozwoju osobistego, rozglądajcie się za zaocznymi szkołami, kursami. To nie tylko inwestycja w samego siebie, ale też rozrywka (przynajmniej w moim mniemaniu).

Mam plan na rozwój biznesu w kierunku pszczelarskim, dlatego technik leśnictwa, rolnictwa i pszczelarstwa otworzy mi nie jedne drzwi. Życzliwych proszę o trzymanie kciuków. Pozdro :)

Data: 23.01.2020 13:19

Autor: Deadlyo

#chwalesie #pcmasterrace #komputery

No i wracamy do gry prawie, że na czołówkę Pc MasterRace

RTX 2080 8GB OC DUKE – podkręcone fabrycznie zegary od 1500MHz do ponad 1900MHz

Dodatkowo moje OC na nim sięga do ponad 2 000MHz na rdzeniu

Potworek siedzi już w obudowie, dziś pobiorę sobie jakieś gry z RTX i pogram ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Data: 21.01.2020 19:45

Autor: raptor

Mój dzień w skrócie:

  1. Jakieś przyjemne sny w nocy, czego to ja w nich nie robiłem, kim to nie byłem.

  2. Jak każdego dnia obudziłem się chwilę przed budzikiem i wstałem wyspany.

  3. Dostałem mail od dawno nie widzianego przyjaciela.

  4. Jadąc do pracy zjechałem na stację benzynową znajdujaca się po lewej stronie jezdni celem tankowania. Mimo iż na tym pasie był korek to zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe ktoś mnie wpuścił, poświęcając jakieś 10 sekund dzięki którym ja zaoszczędziłem kilka minut.

  5. Finalnie w pracy byłem przed czasem i w spokoju mogłem napić się kawy a moje nieoficjalne miejsce parkingowe znów było wolne i na mnie czekało.

W pracy dostałem VIP wejściówkę na turniej skoków narciarskich w Zakopanem, jednak podziękowałem gdyż nie interesuje mnie oglądanie sportu czym uszczęśliwiłem kogoś kto ją lepiej wykorzysta.

Teraz czekam na moją friend with benefits młoda #plodnajulka. Mam nadzieję że mój przydział szczęścia się nie wyczerpał. Jakby co to jutro mam na później do pracy a ona wolne od uczelni więc zapowiada się ciekawa noc.

#szczescie #dailylog #chwalesie

Data: 02.01.2020 12:40

Autor: Emil18

2020 zaczął się zajebiście

Żeby wyciągnąć średnią z matmy muszę dostać z trzech sprawdzianów 3

Niby napisałem sprawdzian na 2 i zabrakło jednego punktu

Ale

Okazało się, że pani nie policzyła obliczeń z drugiej kartki i dostałem jeszcze 3 punkty (ʘ‿ʘ)

No i kupiłem sobie taką fajną kierownicę z force feedback i nią też się cieszę

#chwalesie

Data: 10.12.2019 22:35

Autor: Lukmar

Musiałem w zeszłym tygodniu wpisać w grafik godziny do końca roku. Wychodzi na to, że przez pierwsze 3 miesiące od powrotu w październiku do pracy, zarobię 10k brutto, co w moim przypadku równa się netto, bo status studenta i zwolnienie z PIT poniżej 26 roku życia. Wychodzi ponad 3k na rękę miesięcznie. Myślę, że całkiem przyjemnie jak na pierwszą pracę w branży, nie mając jeszcze skończonych studiów.

BTW mam arkusz w excelu, w którym na bieżąco uzupełniam wydatki. Mogę wrzucić pod koniec miesiąca roczne podsumowanie, jeżeli kogoś interesuje na co wydaje kasę mieszkający z rodzicami warszawski studentas.

#praca #budownictwo #informatyka #warszawa #praca #zarobki no i wiadomo że z programistami 15k czy emigracją to nie ma co porównywać ale trochę takie #chwalesie

Data: 10.12.2019 18:30

Autor: reflex1

Jakiś czas temu dostałem rachunki za ubezpieczenie zdrowotne (w CH jest obowiązkowe) na rok 2020, które jak co roku były wyższe niż w roku poprzednim. W moim przypadku o 20 chf/miesiąc (wyszło 378 chf na miesiąc). Z tym ze pierwsze 2500 chf i tak to ja płace (W Genewie są jedne z najdroższych ubezpieczeń, w kantonie Valais jest to połowa tego co tutaj).

A dzisiaj dostałem nowe rachunki. Jako ze od stycznie 2020 wchodzi nowe prawo o dofinansowaniu ubezpieczeń przez kanton, obniżyli mi każdy rachunek o 90 chf. I niby wiedziałem ze to prawo o dopłatach wchodzi, ale myślałem ze trzeba wysyłać jakiś wniosek o to, a okazało się ze nie. Zajebiście.

#genewa #chwalesie #emigracja

Data: 10.12.2019 03:25

Autor: Emil18

Dziś jest przełomowy dzień bo znów dam rady słuchać ulubionych piosenek których do teraz nie dałem rady słuchać bo taka jedna Iza je przy mnie kiedyś śpiewała i mi się źle kojarzyły

#chwalesie

Data: 30.11.2019 06:13

Autor: Deadlyo

Zaraz można kłaść się spać, defragmentacja dysków 90.4%

Szkoda, że nie można defragmentować SSD co powinno być bardziej znaczące niż w HDD ale cóż 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

Bo prędkość SSD i odnajdowanie pliku na nim jest o wiele szybsze.

Dysk z grami uporządkowany, komputer przeniesiony z obudowy "open air" czytaj szafki do zwykłej obudowy.

Grafika i procesor nasmarowane, przeskanowany system, uporządkowane programy, rejestr.

Komputer wyczyszczony, grafika rozkręcona do samego rdzenia i wymyta.

Nawet frezarką zrobiłem sobie dodatkowe wejścia na wentylator w obudowie, do lepszego chłodzenia

Co dało ogromną różnicę temperatur w postaci -10*C na maksymalnym odczycie.

Jeszcze tylko jeden dysk do defragmentacji z programami i gotowe.

Za rok znów czyszczenie gruntowne komputera…

I znów 15h samej pracy aby działał dobrze, ciężkie jest życie porządnego pcmasterrace

#pcmasterrace #spanko #chwalesie #gownowpis

Data: 07.11.2019 16:03

Autor: reflex1

Ale ten miesiąc pod względem finansowym jest zajebisty.

Dostałem jakieś 700 chf więcej wypłaty niż zwykle, bo listopad miał 5 tygodni (pracuję pn-śr i co drugi czw, a najwięcej zarabiam we wtorek)

Ubezpieczenie zdrowotne tyle zarobiło ze każdemu klientowi oddało 100 chf (szkoda tylko ze co miesiąc im płace prawie 400 chf, ale dobre i to).

Dostałem przelew za wszystkie diety związane z wyjazdami na różne konferencje, komitety itp ze związków zawodowych w wysokości 300 chf.

I dzisiaj dostałem pismo z administracji o wyrównaniu za ogrzewanie i w przeciągu 30 dni oddadzą mi (właściwie nam) prawie 800 chf.

#wygryw #chwalesie

Data: 05.10.2019 16:18

Autor: bananaplugs

Moje największe #guiltypleasure to czytanie na vipok tagów #zwiazki albo #logikarozowychpaskow wysrywów i smutów które tam piszą. Dlaczego? Bo potem mogę iść do narzeczonej, i powiedzieć że dzisiaj mam ochotę na ravioli, które ciężko u nas zjeść – mrożone niespecjalnie widziałem a w knajpach też nie jest to popularne danie.

I wtedy mówi – okej będzie tylko idź do sklepu po to to i to. I robi. Bo taki mamy podział w domu – ja się zajmuje pracą i finansami, a ona domem i w przyszłości dziećmi. I nam to odpowiada.

#chwalesie #traditionallifestyle

Data: 01.10.2019 17:06

Autor: Kiszony

Kupiłem!…..w zestawie z 2 dodatkowymi bateriami, plecakiem, filtrami ND, solidną kartą i 2 ładowarkami, licząc obecnie ten zestaw to nieco ponad 10k, przelatane 10 godzin ale zaliczył wpadkę o czym pisałem już w tym poście. Kumpel chciał go dać na olx i nie mogłem do tego dopuścić, więc złożył propozycje i poszedł mi na rękę rozkładając płatność na 12 miesięcy, całość ostatecznie jednak za 5k, ale uważam że warte ryzyka Testowałem i wszystko trybi, ale wiadomo….korozja może postępować, choć to nie była to słona woda i serwis był dobry, więc kto wie? Dlatego zastanawiam się jak mogę się jeszcze zabezpieczyć/wyciągnąć ewentualną wilgoć?…..może stworzyć środowisko w którym ta wilgoć (jak i z obecnej pory po przyszłych lotach) będzie pod kontrolą, może te małe woreczki większą ilość, te co są w butach w kartonie? Ktoś z was zna się na elektronice, bądź lata jakimś dronem? …wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane,…Lurkowi bracia i siostry( ͡º ͜ʖ͡º)

#chwalesie #dron #pytanie

Data: 28.07.2019 18:56

Autor: Monte

@Thanos (CEO Lurkera) przekonał mnie, że trafiłem w dobre miejsce. Na owym screenie widać jak cieszy się z cudzego szczęścia i z bezinteresownej pomocy drugiego człowieka.

Niby drobny szczegół ale widać, że jest dobrym człowiekiem. To miłe widzieć, że tutaj promuje się dobro i to zaszczyt że w jakimś stopniu mogę uczestniczyć w rozwoju tej strony.

Fajna odskocznia, bo u somsiada promuje się gwalcicieli i mordercow i rozmawia się z nimi o życiu. I mają kolejną aferę z tego co widzę https://www.wykop.pl/wpis/42905515/myslicie-ze-teczowo-ateistyczne-dzbany-moga-wiecej/

Na szczęście tutejsza moderacja zawsze pomaga i nie dehimanizuje ludzi tylko dlatego, że mają odmienne zdanie od moderatora jak to jsst u somsiada. Lurker jest naprawdę świetny trzymajcie taki poziom (。◕‿‿◕。)

#lurker #chwalesie #oswiadczenie

Data: 19.07.2019 00:33

Autor: raptor

Małe #chwalesie chociaż spodziewam się fali hejtu oraz umoralniania z waszej strony.

Zawsze byłem człowiekiem pamiętliwym i mściwym, niczym hrabia Monte Christo i nigdy nie uznawałem tego że wadę.

Miałem przez lata przyjaciela, który przed rokiem zachował się nie w porządku wobec mnie. Na skutek jego działań straciłem pewna ilość gotówki- czterocyfrowa kwota, masę nerwów oraz zszargał moje dobre imię nieprawdziwymi informacjami. Wtedy zakończyłem z nim nie tylko przyjaźń ale wszelki kontakt został zerwany z mojej strony. Odcinam się od toksycznych osób a on zrobił to bez żadnego motywu z mojej strony. Nie boli mnie kasa, ją zawsze zarobię, nerwy ukoje, a każdy uczciwy człowiek który mnie zna wie jaki jestem. Jednak zabolało mnie to że człowiek którego miałem za przyjaciela i któremu wielokrotnie pomogłem w życiu, zachował się w ten sposób wobec mnie.

Jako że zesmta najlepiej smakuje na zimno to jakoś na przełomie roku, stracił kilkadziesiąt razy więcej niż ja przez niego. Wiedziałem o nieprawidłowościach w biznesie który przejął po rodzicach, wystarczyło zebrać dowody po czym dostarczyć je na tacy odpowiednim słuzbom, dla nich to już była tylko formalność (to nie skarbówka, ale instytucja równie skuteczna). Dziś jednak dopełniłem zemsty, za moją przyczyną stracił narzeczoną. Dziwnym trafem przed chwilą wykonał telefon do mnie. Raczej odpada opcja że wie kto za tym stoi, prędzej w obliczu marności sytuacji chciał wyciągnąć rękę do zgody i poszukać u mnie wsparcie. Nie odebrałem. Właśnie delektuję się cygarem mimo iż rzuciłem palenie, oraz popijam whisky.

Pewien etap zakończony

Data: 05.07.2019 17:49

Autor: raptor

Małe #chwalesie

Miałem dziś do pracy na 7, wstałem sam nie wiem dlaczego o godzinie wcześniej niż powinienem. Ogarnąłem się i postanowiłem przyjechać do pracy.

Szef zobaczył mnie w pracy o godzinę wcześniej, zarzekl się coś o premii i stwierdził że spadłem mu z nieba. Dał mi służbowy samochód i wysłał w kraj celem przeprowadzenia kontroli. Zrobiłem co do mnie należy i wszystko cacy. Już w domu, do wtorku wolne, w weekend popracuję we własnej firmie.

Czasem robimy coś inaczej niż powinniśmy i sami nie wiemy dlaczego. Grunt aby wyjść na tym co robimy jak najlepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 05.07.2019 15:54

Autor: Macer

zdalem studia, jestem magistrem i dostalem sie na doktorat (ʘ‿ʘ) prosze bardzo stawiam kompocik:

U U U U U U U U U U U U U U (w kubkach z Bauhausu https://museumgoods.de/media/image/2c/c1/fa/BAUHAUS-Becher-100_IMG_8856DccA6q7dbnGXa_600x600.jpg )

#chwalesie #studbaza

Data: 18.06.2019 09:45

Autor: Ijon_Tichy

Pisałem z miesiąc temu, że kończy się mój zaplanowany czas "bezrobocia", który trwał od lutego i który wykorzystałem na budowę własnego domu. Właśnie zaczynam układać strop :) Wszystko, praktycznie od A do Z robię sam.

Od lipca idę do pracy. Mam już umowę na dwa miesiące (lipiec i sierpień) w dobrej i zaufanej firmie, w której zarobię przez ten czas około 9-10 tysięcy, choć praca jest dość ciężka i wymagająca. I tak się toczy swój głaz pod górę :)

#praca #lifechallenge #przygodazycia #wolnosc #dom #budowa #budownictwo #chwalesie

Data: 16.05.2019 01:06

Autor: Moody

Wypiłem kilka drinków/piw za dużo. Wracając do domu chwiejnym krokiem naszły mnie pewne myśli. Zakładając że hipoteza symulacji jest prawdziwa dlaczego istnieją takie zwierzęta z których nie czerpiemy korzyści? Dajmy na to zebra czy żółw. Prawie zero korzyści ale zajmują centyliony centylionów bitów danych (wiem że przyrównywanie do ludzkich jednostek nie ma żadnego sensu, chodzi o to że bardzo dużo). Algorytm superinteligencji raczej próbowałby ograniczyć zbędną ilość danych zwłaszcza że w tej teorii nasz świat jest jednym z wielu. Wiele światów ze zbędnymi rzeczami = wiele zmarnowanego miejsca.

Istnienie zwierząt takich jak koń czy pies można w hipotezie symulacji łatwo wytłumaczyć – istnieją aby zapewnić człowiekowi byt. Ale co z tymi zbędnymi? Istnienie ryb na dnie rowu mariańskiego – ok, możemy się z nich uczyć jak znosić niesamowite ciśnienia czyli potencjalnie mogą się przyczynić do rozwoju nauki. Istnienie kotów – ok, polują na szczury które z kolei roznoszą choroby które dziesiątkują ludzkość.

Dostrzegam cztery potencjalne rozwiązania mojego pijackiego problemu – albo superinteligencja działa całkiem inaczej od ogólnie przyjmowanego rozumowania, tzn. dla niej bez znaczenia jest czy wytworzy milion danych rodzai istot czy jedną. Idąc dalej tym tokiem rozumowania we wszechświecie powinno być tak dużo różnych istot jak długo mogą żyć ze sobą w zgodzie.

Drugie rozwiązanie problemu jest prostsze – teoria symulacji jest błędna.

Trzecie – każda istota ma fundamentalne znaczenie dla ludzkości

Czwarte – ludzkość nie ma znaczenia a liczą się wszystkie istoty ogółem, tzn. według superinteligencji człowiek a mrówka to dokładnie to samo

Jak komuś się chciało przeczytać cały mój wysryw – wiec ze jestem pod wielkim wrażeniem, pisze go będą mocno pod wpływem i pewnie rano będę żałował moich upłynnień myśli, z reguły tak mam. Jak chcesz dodać cegiełkę do mojego myślotoku to serdecznie zapraszam, na kacu zawsze dobrze mi się czyta tego typu dywagowanie. Ave (✌ ゚ ∀ ゚)☞

PS: zdałem dzisiaj dwa przedmioty na studiach a jutro (w sumie to dziś) mam wolne tak więc mój stan upojenia jest usprawiedliwiony, a nawet wskazany!

PS2: chwała autokorekcie.

#przemyslenia troche #chwalesie

Data: 13.05.2019 11:49

Autor: Ijon_Tichy

#chwalesie

Siema. Buduję sobie sam swój dom na wsi. Sprzedałem mieszkanie i za te pieniądze prowadzę tę inwestycję. Nie wynajmuję żadnej firmy do czegokolwiek i wszystko robię w pojedynkę – poza momentami takimi jak wylewanie ław czy wieńców – bo to kilkugodzinne akcje, do których trzeba kilka osób. Od czasu do czasu pomaga mi mój tata. Dzięki samodzielnej budowie oszczędzam bardzo dużo pieniędzy. Udało też mi się też utargować cenę ziemi za połowę ceny :D Bo kolesiowi bardzo zależało na pieniądzach od zaraz – a ja te pieniądze akurat miałem.

Jak do tej pory sam kopałem szpadlem rowy pod ławę fundamentową (na połowie terenu ponad metr głębokości, bo duży spadek tereny mam), sam też zrobiłem zbrojenie i wylałem ławę fundamentową, wymurowałem około 2 000 bloczków fundamentowych na wysokość 215 cm, żeby mieć piwnicę, złożyłem i zalałem nad nią strop, wymurowałem parter i za tydzień, może za dwa tygodnie będę układał strop nad parterem. potem ściana kolankowa, murłaty, więźba i dach. W tym roku skończę na dachu, może uda się też okna zamontować.

Obliczyłem, że dzieki własnej robociźnie zaoszczędziłem do tej pory około 30-40 tys zł, a na cenie ziemi utargowałem kolejne 40 tys zł. Na całej inwestycji zaoszczędzę około 100 tys zł plus wartość ziemi 40 tys zł = czyli zaoszczędzę w sumie gdzieś 140-150 tys zł. Czyli połowa wartości budowy. Będę też trobił samodzielnie wszystie prace instalatorskie – pracowałem w tej branży jako handlarz i zdobyłem sporo wiedzy, więc czuję się w miare pewnie. Poza tym bedę robił pod czujnym okiem i poradami specjalistów.

Nie jest łatwo, ale ogarniam jak do tej pory wszystko, jednoczesnie znajdując czas na życie rodzinne, tak że go nie zaniedbuję oraz czas na pracę zawodową. No może z tym szczegółem, że od 3 miesięcy jestem na celowym bezrobociu, które wykorzystałem na budowę. Niestety oszczędności, które miałem na czas "bezrobocia" już mi się kończą, więc w tym tygodniu wracam do pracy zawodowej. przez trzy iesiące nadgoniłem bardzo dużo pracy. Życzcie mi powodzenia w szukaniu roboty. Ofert pracy jest bardzo dużo, jednak potrzebuję czegoś solidnego do czasu, aż rozwinę pasiekę i założe własną działalnośc – moim celem jest zawodowe pszczelarstwo.

#budowa #budownictwo #praca #oszczednosci #bezrobocie #chwalesie

Data: 10.05.2019 12:08

Autor: RaW

4 dni mnie nie było a tutaj aferki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chociaż przyszedłem tak naprawdę się czymś pochwalić.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wysłało mi list (。◕‿‿◕。) Oficjalnie mam uznane 5 lat mieszkania w Zjednoczonym Królestwie Brytyjskim i dostałem kategorię "settled" czyli "zasiedziały" xD (to nic innego nie stały rezydent – ostatnio zmieniła się po prostu nazwa dla obywateli UE).

Mimo, że to pismo nie jest jakoś ultra ważne – mieszkasz 5 lat to raczej dostaniesz bez problemu coś takiego. JEDNAK rozpoczęło się dla mnie coś najważniejszego, od tej chwili za DOKŁADNIE 12 miesięcy mogę ubiegać się o nowe obywatelstwo.

Jak dobrze pójdzie w 2020 roku w czerwcu będę legitymował się podwójnym obywatelstwem. (。◕‿‿◕。)

#dziendobry #chwalesie #uk #emigracja #nowyobywatel

Data: 07.05.2019 19:55

Autor: Emil18

dzisiaj zamoczyłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

| |

| |

| |

| |

| |

| |

…buty bo byłem z koleżanką na żaglach

konkretny charakter, nawet jak się woda zaczęła przelewać to nie puściła talii dopóki nie powiedziałem

fajna jest

#gownowpis #chwalesie

Data: 05.05.2019 21:49

Autor: Ostry_Burrito

A co tam 乁(ツ)ㄏ, małe #chwalesie:

jakieś trzy tygodnie temu dostałem od żony, w prezencie na przyszłe urodziny, #applewatch, i wiecie co? Cholernie mnie motywuje to ustrojstwo.

Do niedawna średnia dzienna ilość kroków zamykała się w okolicy 5.000.

Teraz rywalizuję trochę z żoną i nie robię mniej jak 10.000. Co prawda ona mnie przebija o głowę, ale nie o to chodzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Wczoraj powiedziała, że to był najlepszy zakup w jej życiu, bo tak, to z przed kompa końmi nie mogła mnie odciągnąć, a teraz sam się zbieram i wychodzę z domu na ponad dwugodzinny spacer.

Mimo problemów z kolanem (chondromolacja rzepki II stopnia + spora torbiel) wczoraj padł mój mały rekord.

#chodzenie #trening #pieszewycieczki #kroki #motywacja

Data: 02.05.2019 15:51

Autor: Judasz

Schudłem już na #keto 12kg w 3 miesiące. Do lipca zostało mi 10kg.

Będę wtedy ważył 84kg :D

Moim następnym celem będzie sylwetka ze zdjęcia, ale to już potrwa ze 2-3 lata, będę miał 33 lata. W średni wiek chcę wejść doskonalszy od 18 latka :D

#chwalesie

Data: 12.04.2019 12:22

Autor: RaW

Lekcja na dziś.

Warto pomagać i byc miłym, bo to wraca z podwójnym dobrem (。◕‿‿◕。) A także mówić o swoich marzeniach oraz to co się chce robić (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Parę dni temu zgłosiła się do mnie osoba, X lat nie gadaliśmy – z drobną przysługą; czy dało by wysłać jakiś produkt z UK do Polski. Udało mi się załatwić, a nie łatwo było ( ͡° ʖ̯ ͡°).

I tutaj następuję zwrot akcji. Pochwaliłem się, że podróżuję, robie filmy i zdjęcia trochę grafiką. Gadka szmatka, i dostałem pracę jako freelancer :D Jeszcze nie zdążyłem oficjalnie założyć firmy xD

Zleceń za dużo nie bedzie na początku, ale firma będzie teraz podchodziła bardziej otwarcie do klientów którym zależy na montażu i grafice – bo nie mieli nikogo kto mógłby takie rzeczy złożyć ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

#chwalesie #czujedobrze #robdobrze #wygryw

Data: 09.04.2019 20:36

Autor: zakowskijan72

Właśnie podłączyłem trójfazowy silnik do pompy hydroforowej.

  1. Nie zostałem porażony prądem.

  2. Nie spaliłem domu.

  3. Nie stałem się bohaterem śmiesznego filmiku na liveleak.com p.t. "Informatyk bierze się za elektrykę, co może pójść nie tak?".

  4. Silnik kręci się w dobrą stronę, tak więc pompa pompuje wodę ze studni do hydroforu, a nie odwrotnie. XD

Słowem, czuję się jakbym właśnie samodzielnie przeportował jądro linuxa na jakąś egzotyczną architekturę, a dodatkowo zwiększył jego wydajność 10x. Polecam.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko polskich liter w tagach, żebym mógł napisać "chwalęsię" oraz "oświadczenie" zamiast:

#oswiadczenie #chwalesie