Data: 21.05.2019 09:42

Autor: bmbcz01

Dzień dobry.

Dzisiaj dalej BTC siedzi sobie grzecznie pod 8k USD i nie chce coś przebić się wyżej. Podobnie XRP, spadło poniżej 40 centów i wygląda jakby czuło się tam komfortowo. Za to ETH zadomowiło się powyżej 250 USD.

Ostatnio po takich krótkich, kilkudniowych lub tygodniowych, bocznych trendach następował skok, więc może wkrótce historia sie powtórzy i zobaczymy znowu wzrost lub obsówę o jakieś 1000 baksów.

Ale przechodząc do newsów.

Ludzie w Iranie boją się o swoje pieniądze. Mogliby kupić złoto, ale jest nieporęczne i nie można dużej ilości przewozić za granicę. Gdyby tak istniało jakieś aktywo, które pozwalałoby na przechowanie wartości, byłoby łatwo rozmienialne, bezpieczne i niezauważalne dla straży granicznej a także pozwalające na przesyłanie tego na odległość…

 1. Bitcoin w Iranie bije rekordy popularności. Tak wynika z wykresu przedstawiającego wolumen wymiany BTC/IRR na platformie LocalBitcoins. W zeszłym tygodniu wolumen wyniósł 45 miliardów Riali (1,35 miliona USD). Najwidoczniej strach przed spadkiem wartości waluty oraz potencjalne problemy z ich przesyłaniem lub wywiezieniem poza granice sprawia, że ludzie chcą lokować swoje pieniądze w Bitcoiny. Podobnie było w Wenezueli.

 2. Amerykańska SEC po raz kolejny przełożyła decyzje dot. wniosku VanEck i SolidX na Bitcoinowy ETF. ETF, czyli exchange-trader fund, jest to instrument, który odwzorowuje wartość aktywów, których dotyczy. Czyli cena BTC ETF będzie odwzorowywała cenę BTC. Jeżeli zostanie zatwierdzony, BTC ETF będzie notowany na giełdzie CBOE w Chicago. SEC juz kilkukrotnie przekładał decyzję w tej sprawie w 2018 roku i ostatnio, chyba w lutym 2019. Kolejny termin został wyznaczony na 19 sierpnia 2019. Jeżeli wtedy SEC nie da pozytywnej lub negatywnej odpowiedzi, kolejny termin będzie już ostateczny – 18 października 2019. Coś czuję, że do tego ostatecznego terminu nie otrzymamy odpowiedzi.

Dziękuję za uwagę i miłego wtoreczku.

#kryptowaluty #btc #bitcoin #inwestycje #pieniadze #bmbczokrypto

Data: 16.05.2019 01:18

Autor: rebul4

Jak kogoś interesuje #btc #kryptowaluty to na początku wykładu, jest ciekawy watek o problemach z jakimi musi się zmagać Iiran, aby zrobic przelew… W ramach sankcji zostali odcieci od SWIFT widze tutaj spory potencjał dla krypto, tylko kapitalizacja musiała by sie zwiększyć pewnie jeszcze sporo, aby można było na spokojnie takimi kwotami operowac, nie ruszając przy tym zbytnio całym rynkiem .

https://youtu.be/dSZKn8ACj98

Data: 09.05.2019 11:29

Autor: bmbcz01

Dzień dobry Lurasy. Bitcoin przekroczył 6000 USD. Oznacza to, że od początku roku cena wzrosła o jakieś 80%, przy czym przez pierwszy kwartał cena praktycznie stała w miejscu. I po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że jak już wszyscy krzyczą, że to koniec, nic dobrego z tego nie będzie i w ogóle tylko jakieś mośki się tym interesują to jest to najlepsza okazja do kupna. I kto teraz wyszedł na mośka? xD

Więcej osób się tym zainteresuje jak cena przekroczy 15k, potem jak będzie powyżej 30k to już w ogóle a najwięcej będzie wchodziło w krypto tuż przed kolejnym ogromnym spadkiem. Tak działają emocje, trudno się kupuje jak coś tanieje. Ciężko się ogląda stratne pozycje, ale tak na logikę – kupowanie jak coś rośnie i sprzedawanie jak spada nie brzmi jak dobra strategia i w długim terminie większość ludzi kończy ze stratami. Nawet wielkie postacie tradingu, jak Jesse Livermore, absolutna legenda i człowiek, który na tym polu osiągał ogromne sukcesy, ostatecznie wszystko stracił i popełnił samobójstwo. Dużo bardziej logiczną strategią wydaje się kupowanie jak coś jest tanie i sprzedawanie jak drożeje, tylko wtedy narażamy się na oglądanie naszego salda w czerwieni a ludzie się przed tym bronią.

No ale przechodząc do newsów. Zacznę od Buffeta, bo to człowiek, który najlepiej na świecie potrafi zarabiać pieniądze. A w końcu chyba o to chodzi w kryptowalutach.

 1. Warren Buffet wypowiedział się po raz kolejny na temat Bitcoina. Legenda inwestycji nadal utrzymuje, że kryptowaluty nie przejawiają żadnej wartości. Pozwolił sobie na porównanie kryptowalut do guzików w swojej marynarce: "Wezmę jeden guzik z mojej marynarki, to będzie jeden token. Sprzedam Ci go za 1000 dolarów i zobaczymy czy uda Ci sie podnieść jego cenę do 2000 dolarów. Ale ten guzik ma bardzo ograniczone zastosowanie". Jak ktoś zna sie na finansach, nie sposób jest podważać słowa Buffeta, ponieważ jest to osoba, która udowodniła w ciągu swojego życia, że wie co robi. Ja, choć jestem fanem krypto, zawsze przyjmowałem jego słowa z bardzo dużym szacunkiem, choć mam bardziej luźne podejście do wartości i uważam, że spekulować można na krypto, guzikach czy czymkolwiek innym, jeżeli znajdziemy drugie strony transakcji. Trzeba jednak pamiętać, że jak coś nie ma fundamentalnej wartości, nie będzie rosło w nieskończoność.

 2. Największa na świecie giełda kryptowalut została okradziona. Binance ogłosiło, że padło ofiarami ataku i skradziono im 7000 BTC. CEO Binance, Changpeng Zhao na bieżąco odpowiadał na pytania zmartwionych internautów na Twitterze. Obecnie zespół pracuje nad usunięciem efektów włamania, co według ich szacunków może potrwać około tygodnia. W tym czasie wypłaty depozytów są zawieszone, jednak otwarty jest cały czas handel na giełdzie. Changpeng Zhao jest jedną z tych osób, które bardzo dbają o to, aby użytkownicy czuli się pewnie na jego giełdzie. Pamiętam jak podczas niespodziewanej awarii serwerów, co 30 minut pisał na Twitterze co dokładnie się dzieieje i jakie kroki podejmują, aby usunąć awarię najszybciej jak się tylko da, aby uspokoić użytkowników i zapewnić, że ich środki są bezpieczne. Jestem przekonany, że giełda niedługo pokona problem i wszyscy użytkownicy otrzymają zwrot kosztów.

 3. Ripple wypuściło aktualizację xCurrent do wersji 4.0. David Schwartz napisał, że zespół Ripple pracuje nad wprowadzeniem aktualizacji u wszystkich swoich klientów, ale ponieważ nie jest to prosty proces, potrwa on trochę czasu. xCurrent otrzymał obecnie wsparcie do xRapid, produktu skierowanego do instytucji, opartego na kryptowalucie XRP. Aktualizacja wprowadza również prostsze korzystanie z xRapid dla banków i instytucji finansowych, głównie usprawniając proces płatności międzynarodowych. Banki, które są w sieci RippleNet mogą między sobą czerpać korzyści z szybkich i tanich płatności międzynarodowych za pośrednictwem xRapid, co w połączeniu z ulepszoną obsługą wielu walut może to skłonić inne banki do dołączenia do sieci RippleNet.

 4. Facebook zrezygnował z zakazu promowania kryptowalut i ICO na swoim portalu. Zapewne z powodu planowanego wypuszczenia swojej kryptowaluty. Yyy nie wiem co więcej napisać na ten temat xD

Dobra starczy na dzisiaj. Miłego dnia Lurasy!

#kryptowaluty #bitcoin #btc #ripple #xrp #pieniadze #inwestycje

Data: 07.05.2019 09:23

Autor: bmbcz01

Dzień dobry Lurki. Nie ma nic lepszego z rana niż kubek kawy i czytanie o kryptowalutach, prawda? :P

Dzisiaj Krypto zaliczyło kolejny rajd. Po niewielkiej korekcie w ostatnich dniach, obecnie zbliżyło sie już do 6 tysięcy USD (jak zaczynałem dla Was pisać, mieliśmy okolice 4k). W chwili pisania tego pisu kurs BTC wynosi ok. 5927 USD. Duży wzrost, bo o ponad 10% zaliczyło Ethereum, którego cena obecnie wynosi ponad 177 USD i tym samym ETH zwiększyło swoją kapitalizację rynkową do 18,7 miliarda USD, powiększając tym samym swoją przewagę nad XRP do prawie 6 mld USD. Jeszcze 2 miesiące temu XRP wyprzedziło ETH pod względem Market Cap w szczycie o ponad 1 mld USD.

 1. Co jakiś czas pojawia się news, że jakaś tam firma wykorzystuje blockchain w obszarze łańcucha dostaw, ale z racji świeżości tego rozwiązania, nie wiadomo było jakich rezultatów można się spodziewać. Ostatnio jednak PepsiCo poinformowało, że ich próby wykorzystania blockchain w tym obszarze podniosły efektywność łańcuch dostaw o 28%. Wykorzystanie Smart Contractów pozwala na wykorzystywanie danych z wielu źródeł (m. in. bezpośrednie info od dostawców i pośredników) niemal w czasie rzeczywistym, co odbiło się nie tylko na wzroście wydajności, ale również przejrzystości dla marki. PepsiCo zapowiedziało, że rezultaty są zachęcające i planują rozszerzenie wprowadzenia Blockchain w swoich operacjach.

 2. Ekonomista Joseph Stiglitz, laureat Nagrody Nobla wypowiedział się na temat kryptowalut. Według niego kryptwaluty powinny zostać "zamknięte". Stiglitz twierdzi, że krypto nie jest najlepszą droga do poprawienia wydajności globalnej ekonomii i dzieje się tak przez brak transparentności a stosowanie takiego Bitcoina do prania pieniędzy i finansowania nielegalnej działalności powinno stanowić przyczynę do odrzucenia tego systemu w zarodku. Powiedział też, że jego zdaniem digitalizacja systemu finansowego jest przyszłością, ale powinna iść wraz z transparentnością. Widząc, że te słowa należą do Noblisty, spodziewałem się dokładniejszego zbadania tematu, ponieważ każda osoba znająca te technologię wie, że kryptowaluty dają większą przejrzystość finansów. W chwili obecnej trudnym jest powiązanie portfeli z konkretnymi osobami, ale odpowiednie regulacje mogą łatwo rozwiązać ten problem. To już kolejna osoba, która uważa, że Bitcoin służy do prania pieniędzy, ale nie dostrzega, że skala problemu jest dużo większa w przypadku anonimowej i bardzo trudno namierzalnej tradycyjnej gotówki.

 3. Coinmarketcap, największa na świecie strona zbierająca dane dot. m. in. kursów kryptowalut i ich kapitalizacji rynkowej, ze swoich wycen usunęła dane z giełdy Bitfinex. Jest to pokłosie afery z Tether USD o której pisałem w ostatnich wpisach.

 4. Fidelity Investments, jedna z największych instytucji zarzadzających aktywami na świecie (zarządza ponad 2,4 trylionami USD), przygotowuje się do uruchomienia giełdy krypto dla instytucji, tak przynajmniej twierdzi Bloomberg, który jednak podkreślił, że są to informacje nieoficjalne. Czuję się, jakbym miał lekkie teżewe, bo kiedyś pisałem, że Fidelity chce wprowadzić usługi routingu transakcji BTC i realizacji transakcji pozagiełdowych, co czyni z nich pierwszą firmę, która skieruje swoją ofertę do inwestorów instytucjonalnych.

 5. Na koniec Wam powiem czym się różni korzystanie z kryptowalut za pomocą Coinbase od korzystania z tradycyjnego systemu bankowego lub "nowoczesnych" systemów typu PayPal.

Różni się tym, że jest bardziej ryzykowny, kurs się waha a transakcje są albo droższe, albo dłuższe. Jest jednak jedna rzecz, która łączy Coinbase z tymi tradycyjnymi systemami. Cenzura i wywieranie wpływu na politykę. Kontrowersyjny aktywista Milo Yiannopoulos otrzymał maila o konieczności weryfikacji konta a 3 minuty później jego konto zostało całkowicie zablokowane. Coinbase nigdy nie cieszył się sympatią środowiska krypto, właśnie ze względu na centralizację i utrzymywanie portfeli swoich użytkowników wewnątrz swojego systemu. To również nie jest pierwszy przypadek banowania użytkowników przez Coinbase. Dlatego polecam inne portfele i giełdy a także patrzenie w stronę giełd zdecentralizowanych.

To wszystko na dzisiaj. Skoro już spełniłem obowiązki Lurkowe, czas zacząć pracowąć :D Miłego dnia!

#kryptowaluty #bitcoin #btc #blockchain #inwestycje #pieniadze #coinbase

Data: 06.05.2019 11:29

Autor: bmbcz01

Koniec tego dobrego. Majówka skończona, czas wrócić do pracy i łapać za klawiaturę, bo na 100% Lurasy tęsknią za moimi kryptowalutowymi wpisami.

W czasie mojej pozornej nieobecności BTC przekroczył 5800 USD, przez co sporo osób zaczęło mówić o końcu spadków. Oni się nigdy nie nauczą, że jak coś gawłtownie wzrośnie to musi spaść prędzej czy później. No ale szybkie wzrosty przyciągają też początkujących, którzy po spadku o 100 USD zaczęli pisać na fejsbukach "ej czemu btc spada?". Tak, jakby się spodziewali, że od momentu ich zakupu każda świeca będzie zielona.

Podczas mojego urlopu odciąłem się od krypto kompletnie i szczerze mówiąc nie wiem co się działo, nie śledziłem wiadomości i olałem temat, jedynie sprawdzając cenę raz na jakiś czas. Wiem tylko, że wyciekła rozmowa przedstawicieli różnych giełd i wpływowych krypto-bogaczy, podczas której jeden z nich namawiał do sterowania rynkiem i pompowania kursu. Przy tym wszystkim brzmiał jak wschodnioeuropejski nowobogacz, który naoglądał sie za dużo Wilka z Wall Street i odwalał dziwne jazdy krzycząc hasła typu "ja zawsze wygrywam!!111" albo "jak nie jesteście ze mną to przegracie!!111jeden", co wzbudzało salwy śmiechu u współrozmówców. Generalnie skandal pokroju pijanego wujka na weselu i podobnie niespotykana w skali świata sytuacja.

No, ale przechodząc do newsów.

 1. Największe banki w Kanadzie wprowadzają dla swoich klientów możliwość weryfikacji tożsamości za pomocą sieci blockchain. Mowa tu o sześciu największych bankach, które rozpoczynają współpracę z firmą verified.me, która dostarcza rozwiązanie weryfikacji użytkowników. Mowi się, że klientom to ułatwi proces weryfikacji swoich danych osobowych i wyeliminuje konieczność podawania swoich drażliwych informacji przez telefon czy ludziom zatrudnionym w bankach.

 2. Craig Wright, znany jako Faketoshi, czyli osoba, wokół którego skupiony jest Bitcoin Satoshi Vision ma problemy z prawem. Został on oskarżony przez Davida Kleimana, który twierdzi, że Wright ukradł mu setki tysięcy BTC w lutym zeszłego roku. Wtedy wartość rzekomo ukradzionych BTC wynosiła ponad 5 mld USD. Sąd Rejonowy na Florydzie wydał nakaz przygotowania listy wszystkich publicznych adresów Bitcoin należących do Wrighta.

 3. Afera związana z Tether USD, stable coinem, którego wartość opiera się 1:1 na dolarze amerykańskim, spowodowała, że ludzie zaczęli kontaktować się z giełdami, które go wykorzystują aby coin został z nich niezwłocznie zdelistowany. Nie jest to jednak takie proste. Nagłe odejście od USDT może znacznie zdestabilizować rynek kryptowalut, ponieważ jego dominacja w świecie stable coinów wynosi 75%. Niektóre niewielkie giełdy już postanowiły zrezygnować z wykorzystania USDT. Jeden z przedstawicieli Coinbase mówił, że warto przenieść się na USD Coin poprzez prostą wymianę środków użytkowników. Po raz kolejny okazuje się, że jednym z największych zagrożeń dla kryptowalut są związani z nimi niekompetentni, nadużywający swojej pozycji ludzie.

Miłego poniedziałku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bitcoin #kryptowaluty #tether #usdt #btc #pieniadze

Data: 26.04.2019 11:16

Autor: bmbcz01

Ostatni dzień pracy przed urlopem i szczęście mnie ogarnia. Ale nie ogarnia za to ludzi, którzy chcieli na szybko sobie kupić jakiegoś bitcoina i zaraz sprzedać z zyskiem, bo plan nie wypalił. Ale tak to jest jak się kupuje po dużych wzrostach i liczy na szybki zarobek.

I teraz przez to, że shortowałem od 2 dni Twittera, który miał 3 dni temu ogromny wzrost ceny, moje ego wzrosło i zacznę pouczać, że jak jest drogo to się nie kupuje, tylko sprzedaje ewentualnie. Kupuje się jak jest tanio.

Logicznym byłoby zatem pytanie "ale bmbcz01, kiedy jest tanio a kiedy drogo?". Odpowiadam – nie wiem. Dla mnie teraz jest tanio XRP, więc kupię, ale to nie na kilka dni, tylko na dłużej. Są jednak ludzie, którzy uważają, że jest on za drogi teaz – każdy posługuje się swoimi informacjami i znajomością danego waloru w określeniu co i kiedy jest tanio.

Utrudnia zadanie fakt, że cena się zmienia. I na przykład 5000 dolarów za 1 BTC to było drogo miesiąc temu, ale teraz to by było, według mnie, tanio. I nie mówię tutaj, że cena zejdzie o te 200 dolarów jeszcze, tego nie wiem, ale skoro uważam, że wtedy byłoby tanio to jakby zeszła do tej ceny to prawdopodobnie kupię. Może zarobię, może stracę, kto to wie, ryzyko zawodowe.

Patrząc na wykres PayPal za ostatnie pół roku nie sposób nie zauważyć, że cena akcji bardzo wzrosła, więc w normalnej sytuacji bym nie kupił, bo drogo. Jednakże, jeżeli nie otworzy się z jakąś dużą luką, dzisiaj zaryzykuję i kupię, ponieważ wczoraj udostępnili pozytywne kwartalne sprawozdanie finansowe. Nie sugerujcie się tym, nie jestem ekspertem od takich jednodniowych trejdów, ale lubię od czasu do czasu się pobawić w taki sposób. Dodam tylko, że to co piszę nie stanowi porady inwestycyjnej w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) :D

Długi wstęp, ale może ktoś dostrzeże w tym jakąś wartość edukacyjną, albo zainteresuje się rynkami finansowymi. Mam nadzieję, że ten wstęp zrekompensuje Wam to, że niewiele pojawiło się ciekawych informacji nt. krypto od wczoraj.

 1. No bo o czym mam napisać? Że raper Lil Pump sprzedaje ubrania w swoim oficjalnym sklepie za Bitcoiny? Kiedyś czytałem, że Jay-Z sprzedawał płyty za BTC i o tym zapomniał. Przypomniał sobie jak były one warte jakieś chore miliony dolarów.

 2. Albo mogę napisać, że rząd indyjski analizuje projekt ustawy, która całkowicie zakazywałaby tworzenia i sprzedaży kryptowalut. Ustawę tę popiera Departament Spraw Gospodarczych, Centralny Urząd Podatków Bezpośrednich i Główny Urząd Podatków Pośrednich i Ceł. Ale dyskutować to sobie mogą i coś czuję, że nic z tego nie wyniknie, bo przecież ostatnio zaczęli tworzyć regulacje pod krypto.

 3. No i mogę napisać znowu o SBI Holdings. Ale to już ciekawsze, bo CEO SBI Holdings, Yoshitaka Kitao, został Członkiem Zarządu Ripple. Na pewno wiedza pana Kitao, doświadczenie na rynkach finansowych, poważanie i szerokie kontakty pomogą Ripple stać się dużym atutem dla Ripple. Kitao zastąpi w Zarządzie pana Tahashi Okita, który również jest związany z SBI.

 4. Mógłbym też napisać, że Nike prawdopodobnie wypuści swoją kryptowalutę o nazwie CryptoKicks, ale nie napiszę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziękuję za uwagę. Idę na urlop i nie planuję siedzenia przed kompem jakoś szczególnie długo, więc następny wpis pojawi się zapewne 6 maja. Do zobaczenia Lurki.

#inwestycje #gielda #kryptowaluty #bitcoin #btc #ripple #xrp #pypl #twtr

Data: 24.04.2019 09:45

Autor: bmbcz01

Dzień dobry. Dzisiaj przygotowałem dla Was więcej newsów. Większość o Ethereum i Ripple. Będzie jeszcze dłużej niż zwykle, więc nie przedłużam wstępem i zapraszam:

[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

Ostatnie 24 godziny to spadki na altcoinach i dalszy wzrost BTC o niecałe 2% na 5600+ USD. Nawet Binance Coin spadł o ponad 5%, pomimo ostatnich hucznych informacji o przeniesieniu coina na Binance Chain (oryginalnie był tokenem stworzonym na sieci Ethereum).

 1. Deloitte ogłosiło, że do swoich rozwiązań opartych o blockchain, porzuca Ethereum i przenosi się na VeChain. To już druga, obok PwC, firma z wielkiej czwórki, która korzysta z VeChain. Według Deloitte daje on więcej możliwości niż Ethereum.

 2. Ale to nie jest tak negatywna informacja dla Ethereum, jak mogłoby się wydawać. Societe Generale, jeden z największych francuskich banków, wyemitował pierwsze obligacje na publicznym blockchainie. Obligacje warte około 100 milionów Euro zostały wyemitowane w formie tokenów właśnie w sieci Ethereum. Zgodnie z notą prasową na stronie Societe Generale, wykorzystanie tokenów opartych na Ethereum jest "bardziej wydajnym procesem" i oferuje lepszą transparentność, szybsze wdrożenie rozwiązań informatycznych, szybsze transfery i rozliczenia. Możliwe, że takie posunięcie dużego banku są pokłosiem francuskich regulacji, o których nie dawno pisałem.

 3. Kręcąc się w temacie Ethereum i żeby nie było tak kolorowo, pojawiają się w branży głosy, że Binance Chain może mieć wpływ na coraz mniejsze zainteresowanie Ethereum. Nowy blockchain jest bardziej atrakcyjny dla deweloperów i szybszy. Sam CEO Binance stwierdził jednak, że ETH ma większe możliwości i negatywne opinie o ETH w branży mogą być przesadzone. Kolejnym argumentem przemawiającym za ETH jest jego duża płynność i większa decentralizacja.

 4. Bank Rezerw Indii (RBI) wykluczył ze swoich regulacji startupy związane z kryptowalutami. RBI stworzyło sandbox, aby ułatwić implementację nowych technologii finansowych i jednocześnie mieć większy wgląd w nowo powstające rozwiązania. RBI stwierdziło, że akceptuje aplikacje od startupów blockchainowych, ale nie kryptowalutowych z głównym akcentem na ICO. Jestem ciekawy jak to rozdzielili, ale domyślam się, że regulacyjny sandbox będzie otwarty na firmy, które na zlecenie przygotowują prywatne blockchainy.

 5. Obserwowane przez 200 osób konto na Twitterze rozpoczęło dyskusję z CTO Ripple, Davidem Schwartzem oskarżając, że ten wyprzedaje swoje XRP i "musi wiedzieć o czymś, co spowoduje spadki". Rozpoczęło to sporo dyskusji na Twitterze, Schwartz i inni fani XRP pisali, że anonimowe, małe konto nie jest wiarygodne. Przeciwnicy zaś pisali, że wierzą we wpisy tego konta i dla nich to jest sygnał, że cena XRP pójdzie w dół. Po kilku godzinach burza przeszła, ale w tym czasie cena XRP spadła z 0,326 USD na 0,298 USD. Obecnie cena XRP wynosi 0,319261 USD.

 6. Wśród osób zarzucających, że anonimowe konto nie jest wiarygodne, przytaczane było badanie firmy Weiss Crypto – firmy, która zajmuje się podsumowaniem aktywów cyfrowych oraz określaniem ich potencjału pod względem technologii i globalnej adopcji. Weiss Crypto Rating analizuje kryptowaluty pod względem tech/adoption grade dla długoterminowych inwestorów oraz risk/reward grade oparte o wskaźniki krótkoterminowe. W tym pierwszym badaniu, wśród 120 analizowanych coinów, XRP znalazło się na pierwszym miejscu. Jednym z czynników przyznania pierwszego miejsca była dobra pozycja do konkurowania ze SWIFTem. Na drugim miejscu znalazł się EOS, również z ratingiem "A" jako największy konkurent Ethereum. Ostatnią krypto z ratingiem "A" jest Bitcoin, którego szansę upatruje się w pozostaniu popularnym środkiem przechowywania wartości. Najnowsza wersja badania pochodzi z 28 Marca 2019.

 7. Pozostajemy w temacie XRP. SBI Holdings, o którym pisałem już kilkukrotnie, opublikowała podczas konferencji Daiwa Invest w Tokio dokument o nazwie "Sustaining an Increase in Corporate Value". W dokumencie poinformowała, że współpracuje z amerykańską CoVenture Capisal na polu zwiększania stosowania XRP. W tym celu stworzona będzie spółka o kreatywnej nazwie SBI-CoVenture Asset Management. Spółka ma zarządzać SBI-CoVenture Asset Management Fund, który będzie inwestował środki na stworzonej przez SBI giełdzie SBI Virtual Currencies, w której wyjściową walutą jest XRP. Oprócz różnych kryptowalut, fundusz będzie inwestował w krótkoterminowe obligacje USA, indeksy, akcje, kontrakty na złoto itp. SBI będzie finansowało 60% tego przedsięwzięcia, pozostałe 40% CoVenture Holding.

 8. Tajski Siam Commercial Bank, najstarszy bank w Tajlandii poinformował, że skrócił czas wykonywania przelewów zagranicznych z 2 dni do 1 minuty, dzięki wykorzystaniu technologii Ripple. SCB poinformowało, że inwestuje w Ripple, ponieważ jest to główne rozwiązanie blockchainowe dla organizacji. Wiadomo obecnie, że SCB korzysta z RippleNet, ale nie wiadomo nic o wykorzystaniu xRapid i XRP, więc zakładam, że sam coin nie jest wykorzystywany do przeprowadzania transakcji.

Na dzisiaj to wszystko. Cieszą mnie regulacje Francuzów i ich wykorzystanie publicznych blockchainów do emisji obligacji korporacyjnych. Wydaje się, że Francja będzie liderem wprowadzania regulacji kryptowalutowych w Europie i do tej pory wygląda to u nich na prawdę dobrze. Firmy z licencją, dodatkowe zabezpieczenia, proste podatki i możliwość wykorzystania nowych technologii finansowych bez obaw może stać się motorem napędowym różnych kryptowalut i adopcji technologii blockchain w Europie i nawet na świecie. Ja trzymam za to mocno kciuki, ponieważ w przeciwieństwie do wielu osób siedzących w branży kryptowalutowej uważam, że następnym krokiem nie jest masowa adopcja kryptowalut a stworzenie sensownych regulacji, otwierających bramy do bezpiecznego korzystania z krypto oraz inwestowania bez strachu o podatki czy kaprysy urzędników.

Do jutra Lurasy.

#kryptowaluty #bitcoin #btc #ethereum #eth #ripple #xrp #ekonomia #inwestycje

Data: 23.04.2019 09:56

Autor: bmbcz01

Święta minęły, czas wracać do pracy. A moją ulubioną pracą jest informowanie lurków o tym co słychać w krypto. Zatem zaczynajmy [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

Bitcoin przekroczył 5500 USD a portal investing.com postarał się, żeby nikt tej wiadomości nie przegapił pisząc o tym cztery razy.

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55192-level-up-523-1491855

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55160-level-up-517-1491854

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55661-level-up-602-1491853

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55270-level-up-536-1491852

A potem jeszcze dwa.

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55073-level-up-506-1491899

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55029-level-up-498-1491901

Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka innych artykułów na ten temat, ale te powinny Wam wystarczyć. Przechodząc do rzeczyt istotniejszych.

 1. Na Amazonie, eBay, Aliexpress i w kilku innych miejscach można płacić za pomocą kryptowalut. Nie oficjalnie, ale za pomocą wtyczki do przeglądarek Chrome, Brave oraz Opera o nazwie Moon. Akceptowane kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin.

 2. Forbes przedstawił nową listę, której nazwa to "Blockchain's Billion Dollar Babies" i przedstawia ona listę 50 najwięszych firm, których kapitalizacja przekracza 1 miliard USD i które aktywnie wdrażają u siebie technologię Blokchain. W chwili obecnej, co nie powinno być zaskoczeniem, największą część listy stanowią firmy z sektora finansowego (20 firm), ale pojawiają się również z innych branż, takich jak łańcuch dostaw i logistyka, technologia czy jedzenie. Wśród przedstawionych firm można zobaczyć Allianz, Amazon, BNP Paribas, BP, Citigroup, Facebook, Google, IBM, ING, Intel, JP Morgan, Mastercard, MetLife, Microsoft, Nasdaq, Nestle, Oracle, Samsung, Santander, SAP, Siemens, Visa czy Walmart. Pojawiły się tam również dwie firmy typowo kryptowalutowe – Ripple oraz Coinbase.

 3. Walt Disney Company prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Koreańskiej firmy, działającej w obszarze gier komputerowych oraz kryptowalut. Mowa tu o firmie NXC Corp., która jest największą firmą produkującą gry w Korei. Jest również większościowym udziałowcem dwóch dużych giełd kryptowalut – Bitstamp (poprzez swoją spółkę zależną NXMH z siedzibą w Belgii) oraz Korbit.

 4. XRPL Labs ogosio, że jest w trakcie zdobywania licencji bankowej dla jednego ze swoich produktów XRPTipBot. Produkt ten pozwala na wysyłanie i otrzymywanie 'napiwków' w XRP od innych użytkowników i obecnie jest zintegrowany z Outlookiem, Gmailem, Twitterem oraz Redditem. Wkrótce może pojawić się integracja ze Skype. Wraz z licencją bankową, rozwijane byłyby funkcje KYC i AML, które mają ułatwić ekspansję produktu od strony organów regulacyjnych państw, które w założeniu mają mieć mniej wątpliwości przy wydawaniu zezwoleń na prowadzenie działalności.

 5. Prezyden Ukrainy chce wykorzystać prąd dostarczany z elektrowni atomowych do kopania kryptowalut. Tak przynajmneij wspomniał podczas spotkania z przedstawicielami branży IT, gdzie zapewniał, że chce dalej wspierać digitalizację ekonomii kraju.

I to by było na tyle. Miłego tygodnia.

#bitcoin #btc #ripple #xrp #kryptowaluty #blockchain #inwestycje

Data: 16.04.2019 11:28

Autor: bmbcz01

Sieeeemanko, witam w mojej kuchni i zapraszam na kolejny wpis o tym co się dzieje w świecie krypto

[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

 1. SBI Holding kupił część udzałów FXCoin, kryptowalutowego start-upu, który chce uruchomić giełdę kryptowalut w Japonii. Nie wiadomo dokładnie ile udziałów posiada SBI Holding, ale to japońskie, finansowe uber korpo na pewno będzie bardzo mocnym punktem zaczepnym w realizacji starań FXCoin. Zbyt wiele na razie nie wiadomo, ale osobiście spodziewam się jednej rzeczy. Jako, że SBI Holding wypowiadał się o swoim wsparciu projektu Ripple oraz XRP, można przypuszczać, że jedną z par wyjściowych będzie XRP. SBI coraz mocniej wchodzi w świat kryptowalut i może w przyszłości bardzo dużo namieszać. Wcześniej uruchomili produkcję chipów do kopania krypto oraz kupili udziały w R3 Corda, których posiadają 60%.

 2. The National Payments Corporation of India ogłosiła, że zastanawia się nad wprowadzeniem blockchain w celu usprawnienia procesu płatności. NPCI jest organizacją, która odpowiada za transfery pieniężne między wszystkimi bankami w Indiach. Stworzona została we współpracy z Bankiem Rezerw Indii oraz Indian Banks Association. W swoim komunikacie NPCI oznajmiło, że ich celem jest opracowanie elastycznego i skalowalnego rozwiązania blockchain.

 3. Ostatnio pisałem, że największa giełda kryptowalut na świecie, Binance zagroziła, że zdelistuje Bitcoin Cash Satoshi Vision za oszustwa twórcy tego coina. Teraz już jest to oficjalne, BSV została zdelistowana z Binance. Ta informacja przeszła przez branżę jak burza, ponieważ wcześniej mówiło się, że BSV będzie konkurowało z Bitcoin Cash o miano najlepszej podróby Bitcoina. No dobra, podróba to moje zdanie i napisałem to specjalnie, żeby wyrazić moje uczucia do tych coinów. O zdelistowaniu mówią też inne duże giełdy, takie jak Kraken i Shapeshift. Jedyną giełdą, która wydała oficjalny komunikat, że nie zamierzają w najbliższym czasie zdelistować BSV, jest OKEx, która stwierdziła, że BSV nie spełnia ich wewnętrznych kryteriów delistacyjnych. Tak czy inaczej, BSV jest według mnie skończone.

 4. Bruno Le Maire, Minister Finansów we Francji powiedział, że zaproponuje europejskim partnerom stworzenie wspólnych ram regulujących kryptowaluty opartych na doświadczeniu francuskim. Francuski rząd w zeszłym tygodniu podpisał ustawę, która ma zachęcić start-upy kryptowalutowe oraz inwestorów instytucjonalnych do osiedlenia się we Francji, oferując uregulowane podejście podatkowe oraz certyfikaty dla podmiotów działających w obszarze krypto, stanowiące pozwolenie na prowadzenie takiej działalności. Pozwoli to też na kontrolowanie odprowadzanych podatków przez te instytucje. Francja jest pierwszym ważnym krajem, który wprowadził regulacje dotyczące kryptowalut. W innych krajach są one albo nieuregulowane (jak w Polsce), albo częściowo lub całkowicie zakazane (jak w Chinach).

 5. Kompletnie inne podejście ma Litwa, która pracuje nad nowym prawem kryptowalutowym. Według nieoficjalnych źródeł, prawo to ma przewyższać europejskie dyrektywy dotyczące prania brudnych pieniędzy oraz zaostrzenie kontroli osób i instytucji zajmujących się kryptowalutami. Bank Litwy ostatnio ostrzegał, że uczestnicy rynku finansowego nie powinni interesować się kryptowalutami. Jeszcze nie tak dawno, podczas gdy Narodowy Bank Litwy konsultował z komercyjnymi bankami podejście do kryptowalut i ich potencjalny wpływ na rynki finansowe uważano, że Litwa podejmie działania, aby stać się krajem przyjaznym kryptowalutom. Stała się od tego czasu siedzibą wielu ICO (nowo emitowanych kryptowalut) i innych projektów kryptowalutowych. Jeżeli te informacje się potwierdzą, może to wywrzeć sporą presję na lokalne firmy działające w tym obszarze.

 6. Corporate Traveller, największa w Wielkiej Brytanii firma działająca w branży travel management, będzie akceptowała Bitcoiny. Wczoraj zostało ogłoszone partnerstwo z firmą BitPay, która daje możliwość firmom akceptowania płatności w kryptowalutach i rozliczając je tradycyjnymi walutami. Według Corporate Traveller jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na akceptowanie tej formy płatności.

I to na dzisiaj tyle. Jak ktoś czyta moje wpisy dot. krypto pewnie już zauważył, że świat kryptowalut stoi przed kolejnymi istotnymi drzwiami. I nie jest to na razie masowa adopcja, ale raczej stworzenie prawa regulującego tę branżę. Na pewno chęć działania Francuzów na tym polu może stanowić pewnego rodzaju przełom. Już nie jest to jakiś mało znaczący, afrykański kraj, który za łapówki powiedział, że można u nich oficjalnie używać którejś dziwacznej kryptowaluty. Już nie jest to Wenezuela, która stworzyła petro jako ostatni kwik przed wykrwawieniem.

Obecnie w Polsce nie ma odpowiednich regulacji dot. krypto i jest problem nawet z tak podstawową rzeczą jak rozliczenie się z podatku. Osobiście mam wydaną indywidualną interpretację prawa podatkowego, więc problem rozwiązany, ale jest wielu inwestorów (w tym kilku moich znajomych), którzy mogą mieć niezły ból głowy. Należy więc czekać i obserwować. Jestem pewny, że w końcu doczekamy się odpowiednich regulacji i będziemy mogli bez obaw obracać kryptowalutami.

#kryptowaluty #blockchain #bitcoin #btc #bsv #ekonomia #banki