Wałęsa złożył hołd Niemcom

Data: 24.05.2019 20:15

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Lech Wałęsa wezwał Niemcy na piątkowym wiecu Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Monachium do przewodzenia Europie i przygotowywania Starego Kontynentu na nowe czasy. Były prezydent poparł kandydaturę chadeka Manfreda Webera na szefa Komisji Europejskiej.

#polityka #bolek

Data: 09.05.2019 13:22

Autor: Starszyoborowy

Mój idol powiedział -„Unia Europejska powstała w zupełnie innych warunkach niż te, jakie mają miejsce obecnie. Od dłuższego czasu ostrzegałem Niemcy i Francję, że nie da się uratować Unii, jeśli państwa członkowskie pójdą tak daleko w różnych kierunkach. Wówczas łatwiej jest zlikwidować Unię w jej obecnej formie i zacząć od nowa. Ale oni mnie nie słuchają” – powiedział Wałęsa w rozmowie z „Aftonbladet”.

Przede wszystkim Lech powinien zostać koronowany, następnie ogloszony cesarzem wszechru… cesarzem Europy. Rządziłby dekretami. Dziś tak, jutro tak, pojutrze wyprawa do Galaktyki i spotkanie z inną ccywilizacją. Dlaczego nikt nie słucha Lecha, toż to nasze dobro narodowe (w sumie to jest niestety fakt, ale nie wiem czy przydaje nam chwały).

#polityka #bolek