Data: 20.09.2019 00:14

Autor: reflex1

W większych miastach Szwajcarii w automatach biletowych największego przewoźnika kolejowego jest również opcja przelewania bitcoin między portfelami.

W niektórych kantonach możesz również płacić mandaty, czy część podatków tą walutą.

A jest również gmina w niemieckim Valais (Wallis), która ma specjalne (obniżone) taryfy za prąd dla kopalni tej waluty.

#szwajcaria #swiatnauki #kryptowaluty #bitcoin

Właściciel kryptogiełdy BitMarket.pl znaleziony zastrzelony nad jeziorem

Data: 26.07.2019 23:05

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #olsztyn #bitcoin #bitmarket #kryptowaluta #morderstwo #policja #prokuratura

Właściciel kryptogiełdy, z której zniknęło 100 mln. zł został znaleziony zastrzelony nad jednym z olsztyńskich jezior.

Właściciel kryptogiełdy BitMarket.pl znaleziony zastrzelony nad jeziorem

Nie żyje jeden z właścicieli zamkniętej niedawno polskiej giełdy kryptowalut BitMarket.pl. Ciało Tobiasza N. znaleziono wczoraj po południu nad olsztyńskim jeziorem. Obecna na miejscu policja i prokuratura nie zdradzają póki co żadnych szczegółów na temat jego śmierci, wiadomo jednak, że mężczyzna otrzymał postrzał w głowę. Dwa tygodnie olsztyńska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie doprowadzenia do upadku kryptogiełdy i niekorzystnego rozporządzania mieniem klientów BitMarket.pl. W międzyczasie w mediach pojawiało się wiele sprzecznych informacji, sugerujących zarówno, że właściciele giełdy sami ukradli zgromadzone środki oraz sugestie, że za wszystkim stoją hakerzy. Tobiasz N. sam publicznie zapewniał, że jest uczciwy i nie miał zamiaru nikogo oszukać i że sam jest ofiarą w tej sprawie, tracąc również spore środki finansowe.

Na Facebooku powstała dedykowana grupa "Bitmarket – poszkodowani", licząca kilka tysięcy użytkowników. Według danych szacunkowych, na giełdzie mogło działać nawet 60 tys. osób, z depozytami wartymi nawet 100 mln zł. Giełda w ostatnich miesiącach miewała problemy z płynnością działania, pojawiały się doniesienia o przerwach w dostępie i opóźnieniach w przelewach pieniędzy. Na giełdzie dochodziło też do prób prania pieniędzy pochodzących z kradzieży. Prokurator okręgowy w Olsztynie poinformował, że dochodzeniem zostanie objęty okres od listopada 2018 roku, do momentu zamknięcia giełdy.

Śledztwo ma ujawnić, czy właściciele kryptogiełdy celowo prowadzili działania, które przyniosły szkodę klientom i wprowadzali w błąd "co do zamiaru wywiązania się z zawartych umów zakupu kryptowaluty i przekazania tych środków do portfeli zarządzających". Ze wstępnych wyliczeń wynika, że z portfela giełdy wyparowało co najmniej 2300 bitcoinów, co w przeliczeniu daje około 100 mln. zł.

W nocy upadła polska giełda kryptowalut Bitmarket. Wyparowało 100 mln zł

Data: 11.07.2019 17:42

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #bitmarket #bitcoin #kryptowaluty #gielda #

Dzisiejszej nocy ogłoszono zamknięcie giełdy kryptowalut Bitmarket. Zniknęły oszczędności tysięcy klientów.

W nocy upadła polska giełda kryptowalut Bitmarket. Wyparowało 100 mln zł

Dzisiejszej nocy użytkowników znanej polskiej giełdy kryptowalut Bitmarket powitał dość nieoczekiwany komunikat. Giełda zakończyła działalność, jako oficjalny powód podając "utratę płynności". Miało to miejsce chwilę po północy, a już dwie godziny później z internetu zniknęła nawet strona giełdy. Bitmarket była to jedna z najstarszych polskich giełd kryptowalut, która jako jedna z nielicznych oferowała możliwość handlu lewarowego, czym nadrabiała braki w zróżnicowaniu wirtualnych walut w ofercie. Dzienne obroty sięgały nawet 3 milionów złotych, choć giełda zajmowała dopiero 160. miejsce na świecie. W 2018 roku spółka IQ Partners ogłosiła, że zamierza przejąć BitMarket, licząc na roczne wielomilionowe zyski. Do przejęcia jednak nie doszło. Z giełdy w nocy wyparowały depozyty klientów o wartości 2,3 tys. bitcoinów.

Data: 21.05.2019 09:42

Autor: bmbcz01

Dzień dobry.

Dzisiaj dalej BTC siedzi sobie grzecznie pod 8k USD i nie chce coś przebić się wyżej. Podobnie XRP, spadło poniżej 40 centów i wygląda jakby czuło się tam komfortowo. Za to ETH zadomowiło się powyżej 250 USD.

Ostatnio po takich krótkich, kilkudniowych lub tygodniowych, bocznych trendach następował skok, więc może wkrótce historia sie powtórzy i zobaczymy znowu wzrost lub obsówę o jakieś 1000 baksów.

Ale przechodząc do newsów.

Ludzie w Iranie boją się o swoje pieniądze. Mogliby kupić złoto, ale jest nieporęczne i nie można dużej ilości przewozić za granicę. Gdyby tak istniało jakieś aktywo, które pozwalałoby na przechowanie wartości, byłoby łatwo rozmienialne, bezpieczne i niezauważalne dla straży granicznej a także pozwalające na przesyłanie tego na odległość…

 1. Bitcoin w Iranie bije rekordy popularności. Tak wynika z wykresu przedstawiającego wolumen wymiany BTC/IRR na platformie LocalBitcoins. W zeszłym tygodniu wolumen wyniósł 45 miliardów Riali (1,35 miliona USD). Najwidoczniej strach przed spadkiem wartości waluty oraz potencjalne problemy z ich przesyłaniem lub wywiezieniem poza granice sprawia, że ludzie chcą lokować swoje pieniądze w Bitcoiny. Podobnie było w Wenezueli.

 2. Amerykańska SEC po raz kolejny przełożyła decyzje dot. wniosku VanEck i SolidX na Bitcoinowy ETF. ETF, czyli exchange-trader fund, jest to instrument, który odwzorowuje wartość aktywów, których dotyczy. Czyli cena BTC ETF będzie odwzorowywała cenę BTC. Jeżeli zostanie zatwierdzony, BTC ETF będzie notowany na giełdzie CBOE w Chicago. SEC juz kilkukrotnie przekładał decyzję w tej sprawie w 2018 roku i ostatnio, chyba w lutym 2019. Kolejny termin został wyznaczony na 19 sierpnia 2019. Jeżeli wtedy SEC nie da pozytywnej lub negatywnej odpowiedzi, kolejny termin będzie już ostateczny – 18 października 2019. Coś czuję, że do tego ostatecznego terminu nie otrzymamy odpowiedzi.

Dziękuję za uwagę i miłego wtoreczku.

#kryptowaluty #btc #bitcoin #inwestycje #pieniadze #bmbczokrypto

Data: 09.05.2019 11:29

Autor: bmbcz01

Dzień dobry Lurasy. Bitcoin przekroczył 6000 USD. Oznacza to, że od początku roku cena wzrosła o jakieś 80%, przy czym przez pierwszy kwartał cena praktycznie stała w miejscu. I po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że jak już wszyscy krzyczą, że to koniec, nic dobrego z tego nie będzie i w ogóle tylko jakieś mośki się tym interesują to jest to najlepsza okazja do kupna. I kto teraz wyszedł na mośka? xD

Więcej osób się tym zainteresuje jak cena przekroczy 15k, potem jak będzie powyżej 30k to już w ogóle a najwięcej będzie wchodziło w krypto tuż przed kolejnym ogromnym spadkiem. Tak działają emocje, trudno się kupuje jak coś tanieje. Ciężko się ogląda stratne pozycje, ale tak na logikę – kupowanie jak coś rośnie i sprzedawanie jak spada nie brzmi jak dobra strategia i w długim terminie większość ludzi kończy ze stratami. Nawet wielkie postacie tradingu, jak Jesse Livermore, absolutna legenda i człowiek, który na tym polu osiągał ogromne sukcesy, ostatecznie wszystko stracił i popełnił samobójstwo. Dużo bardziej logiczną strategią wydaje się kupowanie jak coś jest tanie i sprzedawanie jak drożeje, tylko wtedy narażamy się na oglądanie naszego salda w czerwieni a ludzie się przed tym bronią.

No ale przechodząc do newsów. Zacznę od Buffeta, bo to człowiek, który najlepiej na świecie potrafi zarabiać pieniądze. A w końcu chyba o to chodzi w kryptowalutach.

 1. Warren Buffet wypowiedział się po raz kolejny na temat Bitcoina. Legenda inwestycji nadal utrzymuje, że kryptowaluty nie przejawiają żadnej wartości. Pozwolił sobie na porównanie kryptowalut do guzików w swojej marynarce: "Wezmę jeden guzik z mojej marynarki, to będzie jeden token. Sprzedam Ci go za 1000 dolarów i zobaczymy czy uda Ci sie podnieść jego cenę do 2000 dolarów. Ale ten guzik ma bardzo ograniczone zastosowanie". Jak ktoś zna sie na finansach, nie sposób jest podważać słowa Buffeta, ponieważ jest to osoba, która udowodniła w ciągu swojego życia, że wie co robi. Ja, choć jestem fanem krypto, zawsze przyjmowałem jego słowa z bardzo dużym szacunkiem, choć mam bardziej luźne podejście do wartości i uważam, że spekulować można na krypto, guzikach czy czymkolwiek innym, jeżeli znajdziemy drugie strony transakcji. Trzeba jednak pamiętać, że jak coś nie ma fundamentalnej wartości, nie będzie rosło w nieskończoność.

 2. Największa na świecie giełda kryptowalut została okradziona. Binance ogłosiło, że padło ofiarami ataku i skradziono im 7000 BTC. CEO Binance, Changpeng Zhao na bieżąco odpowiadał na pytania zmartwionych internautów na Twitterze. Obecnie zespół pracuje nad usunięciem efektów włamania, co według ich szacunków może potrwać około tygodnia. W tym czasie wypłaty depozytów są zawieszone, jednak otwarty jest cały czas handel na giełdzie. Changpeng Zhao jest jedną z tych osób, które bardzo dbają o to, aby użytkownicy czuli się pewnie na jego giełdzie. Pamiętam jak podczas niespodziewanej awarii serwerów, co 30 minut pisał na Twitterze co dokładnie się dzieieje i jakie kroki podejmują, aby usunąć awarię najszybciej jak się tylko da, aby uspokoić użytkowników i zapewnić, że ich środki są bezpieczne. Jestem przekonany, że giełda niedługo pokona problem i wszyscy użytkownicy otrzymają zwrot kosztów.

 3. Ripple wypuściło aktualizację xCurrent do wersji 4.0. David Schwartz napisał, że zespół Ripple pracuje nad wprowadzeniem aktualizacji u wszystkich swoich klientów, ale ponieważ nie jest to prosty proces, potrwa on trochę czasu. xCurrent otrzymał obecnie wsparcie do xRapid, produktu skierowanego do instytucji, opartego na kryptowalucie XRP. Aktualizacja wprowadza również prostsze korzystanie z xRapid dla banków i instytucji finansowych, głównie usprawniając proces płatności międzynarodowych. Banki, które są w sieci RippleNet mogą między sobą czerpać korzyści z szybkich i tanich płatności międzynarodowych za pośrednictwem xRapid, co w połączeniu z ulepszoną obsługą wielu walut może to skłonić inne banki do dołączenia do sieci RippleNet.

 4. Facebook zrezygnował z zakazu promowania kryptowalut i ICO na swoim portalu. Zapewne z powodu planowanego wypuszczenia swojej kryptowaluty. Yyy nie wiem co więcej napisać na ten temat xD

Dobra starczy na dzisiaj. Miłego dnia Lurasy!

#kryptowaluty #bitcoin #btc #ripple #xrp #pieniadze #inwestycje

Data: 07.05.2019 09:23

Autor: bmbcz01

Dzień dobry Lurki. Nie ma nic lepszego z rana niż kubek kawy i czytanie o kryptowalutach, prawda? :P

Dzisiaj Krypto zaliczyło kolejny rajd. Po niewielkiej korekcie w ostatnich dniach, obecnie zbliżyło sie już do 6 tysięcy USD (jak zaczynałem dla Was pisać, mieliśmy okolice 4k). W chwili pisania tego pisu kurs BTC wynosi ok. 5927 USD. Duży wzrost, bo o ponad 10% zaliczyło Ethereum, którego cena obecnie wynosi ponad 177 USD i tym samym ETH zwiększyło swoją kapitalizację rynkową do 18,7 miliarda USD, powiększając tym samym swoją przewagę nad XRP do prawie 6 mld USD. Jeszcze 2 miesiące temu XRP wyprzedziło ETH pod względem Market Cap w szczycie o ponad 1 mld USD.

 1. Co jakiś czas pojawia się news, że jakaś tam firma wykorzystuje blockchain w obszarze łańcucha dostaw, ale z racji świeżości tego rozwiązania, nie wiadomo było jakich rezultatów można się spodziewać. Ostatnio jednak PepsiCo poinformowało, że ich próby wykorzystania blockchain w tym obszarze podniosły efektywność łańcuch dostaw o 28%. Wykorzystanie Smart Contractów pozwala na wykorzystywanie danych z wielu źródeł (m. in. bezpośrednie info od dostawców i pośredników) niemal w czasie rzeczywistym, co odbiło się nie tylko na wzroście wydajności, ale również przejrzystości dla marki. PepsiCo zapowiedziało, że rezultaty są zachęcające i planują rozszerzenie wprowadzenia Blockchain w swoich operacjach.

 2. Ekonomista Joseph Stiglitz, laureat Nagrody Nobla wypowiedział się na temat kryptowalut. Według niego kryptwaluty powinny zostać "zamknięte". Stiglitz twierdzi, że krypto nie jest najlepszą droga do poprawienia wydajności globalnej ekonomii i dzieje się tak przez brak transparentności a stosowanie takiego Bitcoina do prania pieniędzy i finansowania nielegalnej działalności powinno stanowić przyczynę do odrzucenia tego systemu w zarodku. Powiedział też, że jego zdaniem digitalizacja systemu finansowego jest przyszłością, ale powinna iść wraz z transparentnością. Widząc, że te słowa należą do Noblisty, spodziewałem się dokładniejszego zbadania tematu, ponieważ każda osoba znająca te technologię wie, że kryptowaluty dają większą przejrzystość finansów. W chwili obecnej trudnym jest powiązanie portfeli z konkretnymi osobami, ale odpowiednie regulacje mogą łatwo rozwiązać ten problem. To już kolejna osoba, która uważa, że Bitcoin służy do prania pieniędzy, ale nie dostrzega, że skala problemu jest dużo większa w przypadku anonimowej i bardzo trudno namierzalnej tradycyjnej gotówki.

 3. Coinmarketcap, największa na świecie strona zbierająca dane dot. m. in. kursów kryptowalut i ich kapitalizacji rynkowej, ze swoich wycen usunęła dane z giełdy Bitfinex. Jest to pokłosie afery z Tether USD o której pisałem w ostatnich wpisach.

 4. Fidelity Investments, jedna z największych instytucji zarzadzających aktywami na świecie (zarządza ponad 2,4 trylionami USD), przygotowuje się do uruchomienia giełdy krypto dla instytucji, tak przynajmniej twierdzi Bloomberg, który jednak podkreślił, że są to informacje nieoficjalne. Czuję się, jakbym miał lekkie teżewe, bo kiedyś pisałem, że Fidelity chce wprowadzić usługi routingu transakcji BTC i realizacji transakcji pozagiełdowych, co czyni z nich pierwszą firmę, która skieruje swoją ofertę do inwestorów instytucjonalnych.

 5. Na koniec Wam powiem czym się różni korzystanie z kryptowalut za pomocą Coinbase od korzystania z tradycyjnego systemu bankowego lub "nowoczesnych" systemów typu PayPal.

Różni się tym, że jest bardziej ryzykowny, kurs się waha a transakcje są albo droższe, albo dłuższe. Jest jednak jedna rzecz, która łączy Coinbase z tymi tradycyjnymi systemami. Cenzura i wywieranie wpływu na politykę. Kontrowersyjny aktywista Milo Yiannopoulos otrzymał maila o konieczności weryfikacji konta a 3 minuty później jego konto zostało całkowicie zablokowane. Coinbase nigdy nie cieszył się sympatią środowiska krypto, właśnie ze względu na centralizację i utrzymywanie portfeli swoich użytkowników wewnątrz swojego systemu. To również nie jest pierwszy przypadek banowania użytkowników przez Coinbase. Dlatego polecam inne portfele i giełdy a także patrzenie w stronę giełd zdecentralizowanych.

To wszystko na dzisiaj. Skoro już spełniłem obowiązki Lurkowe, czas zacząć pracowąć :D Miłego dnia!

#kryptowaluty #bitcoin #btc #blockchain #inwestycje #pieniadze #coinbase

Data: 06.05.2019 11:29

Autor: bmbcz01

Koniec tego dobrego. Majówka skończona, czas wrócić do pracy i łapać za klawiaturę, bo na 100% Lurasy tęsknią za moimi kryptowalutowymi wpisami.

W czasie mojej pozornej nieobecności BTC przekroczył 5800 USD, przez co sporo osób zaczęło mówić o końcu spadków. Oni się nigdy nie nauczą, że jak coś gawłtownie wzrośnie to musi spaść prędzej czy później. No ale szybkie wzrosty przyciągają też początkujących, którzy po spadku o 100 USD zaczęli pisać na fejsbukach "ej czemu btc spada?". Tak, jakby się spodziewali, że od momentu ich zakupu każda świeca będzie zielona.

Podczas mojego urlopu odciąłem się od krypto kompletnie i szczerze mówiąc nie wiem co się działo, nie śledziłem wiadomości i olałem temat, jedynie sprawdzając cenę raz na jakiś czas. Wiem tylko, że wyciekła rozmowa przedstawicieli różnych giełd i wpływowych krypto-bogaczy, podczas której jeden z nich namawiał do sterowania rynkiem i pompowania kursu. Przy tym wszystkim brzmiał jak wschodnioeuropejski nowobogacz, który naoglądał sie za dużo Wilka z Wall Street i odwalał dziwne jazdy krzycząc hasła typu "ja zawsze wygrywam!!111" albo "jak nie jesteście ze mną to przegracie!!111jeden", co wzbudzało salwy śmiechu u współrozmówców. Generalnie skandal pokroju pijanego wujka na weselu i podobnie niespotykana w skali świata sytuacja.

No, ale przechodząc do newsów.

 1. Największe banki w Kanadzie wprowadzają dla swoich klientów możliwość weryfikacji tożsamości za pomocą sieci blockchain. Mowa tu o sześciu największych bankach, które rozpoczynają współpracę z firmą verified.me, która dostarcza rozwiązanie weryfikacji użytkowników. Mowi się, że klientom to ułatwi proces weryfikacji swoich danych osobowych i wyeliminuje konieczność podawania swoich drażliwych informacji przez telefon czy ludziom zatrudnionym w bankach.

 2. Craig Wright, znany jako Faketoshi, czyli osoba, wokół którego skupiony jest Bitcoin Satoshi Vision ma problemy z prawem. Został on oskarżony przez Davida Kleimana, który twierdzi, że Wright ukradł mu setki tysięcy BTC w lutym zeszłego roku. Wtedy wartość rzekomo ukradzionych BTC wynosiła ponad 5 mld USD. Sąd Rejonowy na Florydzie wydał nakaz przygotowania listy wszystkich publicznych adresów Bitcoin należących do Wrighta.

 3. Afera związana z Tether USD, stable coinem, którego wartość opiera się 1:1 na dolarze amerykańskim, spowodowała, że ludzie zaczęli kontaktować się z giełdami, które go wykorzystują aby coin został z nich niezwłocznie zdelistowany. Nie jest to jednak takie proste. Nagłe odejście od USDT może znacznie zdestabilizować rynek kryptowalut, ponieważ jego dominacja w świecie stable coinów wynosi 75%. Niektóre niewielkie giełdy już postanowiły zrezygnować z wykorzystania USDT. Jeden z przedstawicieli Coinbase mówił, że warto przenieść się na USD Coin poprzez prostą wymianę środków użytkowników. Po raz kolejny okazuje się, że jednym z największych zagrożeń dla kryptowalut są związani z nimi niekompetentni, nadużywający swojej pozycji ludzie.

Miłego poniedziałku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bitcoin #kryptowaluty #tether #usdt #btc #pieniadze

Data: 26.04.2019 11:16

Autor: bmbcz01

Ostatni dzień pracy przed urlopem i szczęście mnie ogarnia. Ale nie ogarnia za to ludzi, którzy chcieli na szybko sobie kupić jakiegoś bitcoina i zaraz sprzedać z zyskiem, bo plan nie wypalił. Ale tak to jest jak się kupuje po dużych wzrostach i liczy na szybki zarobek.

I teraz przez to, że shortowałem od 2 dni Twittera, który miał 3 dni temu ogromny wzrost ceny, moje ego wzrosło i zacznę pouczać, że jak jest drogo to się nie kupuje, tylko sprzedaje ewentualnie. Kupuje się jak jest tanio.

Logicznym byłoby zatem pytanie "ale bmbcz01, kiedy jest tanio a kiedy drogo?". Odpowiadam – nie wiem. Dla mnie teraz jest tanio XRP, więc kupię, ale to nie na kilka dni, tylko na dłużej. Są jednak ludzie, którzy uważają, że jest on za drogi teaz – każdy posługuje się swoimi informacjami i znajomością danego waloru w określeniu co i kiedy jest tanio.

Utrudnia zadanie fakt, że cena się zmienia. I na przykład 5000 dolarów za 1 BTC to było drogo miesiąc temu, ale teraz to by było, według mnie, tanio. I nie mówię tutaj, że cena zejdzie o te 200 dolarów jeszcze, tego nie wiem, ale skoro uważam, że wtedy byłoby tanio to jakby zeszła do tej ceny to prawdopodobnie kupię. Może zarobię, może stracę, kto to wie, ryzyko zawodowe.

Patrząc na wykres PayPal za ostatnie pół roku nie sposób nie zauważyć, że cena akcji bardzo wzrosła, więc w normalnej sytuacji bym nie kupił, bo drogo. Jednakże, jeżeli nie otworzy się z jakąś dużą luką, dzisiaj zaryzykuję i kupię, ponieważ wczoraj udostępnili pozytywne kwartalne sprawozdanie finansowe. Nie sugerujcie się tym, nie jestem ekspertem od takich jednodniowych trejdów, ale lubię od czasu do czasu się pobawić w taki sposób. Dodam tylko, że to co piszę nie stanowi porady inwestycyjnej w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) :D

Długi wstęp, ale może ktoś dostrzeże w tym jakąś wartość edukacyjną, albo zainteresuje się rynkami finansowymi. Mam nadzieję, że ten wstęp zrekompensuje Wam to, że niewiele pojawiło się ciekawych informacji nt. krypto od wczoraj.

 1. No bo o czym mam napisać? Że raper Lil Pump sprzedaje ubrania w swoim oficjalnym sklepie za Bitcoiny? Kiedyś czytałem, że Jay-Z sprzedawał płyty za BTC i o tym zapomniał. Przypomniał sobie jak były one warte jakieś chore miliony dolarów.

 2. Albo mogę napisać, że rząd indyjski analizuje projekt ustawy, która całkowicie zakazywałaby tworzenia i sprzedaży kryptowalut. Ustawę tę popiera Departament Spraw Gospodarczych, Centralny Urząd Podatków Bezpośrednich i Główny Urząd Podatków Pośrednich i Ceł. Ale dyskutować to sobie mogą i coś czuję, że nic z tego nie wyniknie, bo przecież ostatnio zaczęli tworzyć regulacje pod krypto.

 3. No i mogę napisać znowu o SBI Holdings. Ale to już ciekawsze, bo CEO SBI Holdings, Yoshitaka Kitao, został Członkiem Zarządu Ripple. Na pewno wiedza pana Kitao, doświadczenie na rynkach finansowych, poważanie i szerokie kontakty pomogą Ripple stać się dużym atutem dla Ripple. Kitao zastąpi w Zarządzie pana Tahashi Okita, który również jest związany z SBI.

 4. Mógłbym też napisać, że Nike prawdopodobnie wypuści swoją kryptowalutę o nazwie CryptoKicks, ale nie napiszę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziękuję za uwagę. Idę na urlop i nie planuję siedzenia przed kompem jakoś szczególnie długo, więc następny wpis pojawi się zapewne 6 maja. Do zobaczenia Lurki.

#inwestycje #gielda #kryptowaluty #bitcoin #btc #ripple #xrp #pypl #twtr

Data: 25.04.2019 11:46

Autor: bmbcz01

Ała, kurwa, rzeczywiście. Czyli witam Was w dzień po spadkach. Dzisiaj zostaniecie zachęceni przez Forbesa do kupna BTC, dowiecie się ile grozi więzienia za nielegalne sprzedawanie viagry za bitcoiny, ponadto doskonale Wam znane SBI wchodzi głębiej w krypto a Samsung, jak to Samsung, rzuca pieniędzmi na prawo i lewo.

Dzisiaj zapraszam Was równeiż do kryptowalutowego pudelka w którym dowiecie się czy John McAffee zje swojego penisa w telewizji na żywo oraz czy Putin boi sie Bitcoina :P

Ale zacznę od rzeczy pozornie poważniejszych. Media zamieniły entuzjazm na sceptycyzm i podobnie jak podczas poprzedniej korekty wieńczą koniec Bitcoina.

 1. Ale nie Forbes, który stwierdził, że to dobry czas na zakup Bitcoina, podpierając się raportem Adamant Capital zatytułowanym "Bitcoin in Heavy Accumulation", w którym ktoś napisał, że jakby ktoś chciał się wyposażyć w bitcoiny przez nadejściem rynku byka, to właśnie teraz.

 2. Pojawiająca się w chyba każdym moim wpisie japońska korporacja SBI Group zainwestowała 15 milionów USD w firmę Tangem, która tworzy karty do przetrzymywania kryptowalut. Szwajcarska firma produkuje fizyczne karty, które są przystosowane do przetrzymywania konkretnej ilości kryptowalut. Karta za pomocą NFC łączy się z aplikacją na smartfonie, która pozwala na płacenie, sprawdzenie ilości pozostałych krypto na karcie i jej doładowanie.

 3. Podobne inwestycje poczyni również Samsung, który zainwestował 2,9 miliona USD w firmę Ledger, producenta sprzętowych portfeli. Według anonimowego źródła, Samsung może być zainteresowanym stworzeniem własnego blockchaina oraz opartego o niego tokenu.

 4. Wielu osobom kryptowaluty kojarzyły się z praniem pieniędzy. I słusznie, bo to w końcu pieniądze. A ostatnio Prokuratura na Manhattanie postawiła dwóm 35-letnim dilerom viagry i sterydów zarzuty wyprania 2,8 miliona dolarów pochodzących z internetowej sprzedaży powyższych specyfików. Samozwańczym farmaceutom grozi od 2,5 do 7,5 roku więzienia.

 5. Alexei Navalny, przeciwnik Putina w Rosji przyjmuje datki w Bitcoinach i zebrał ich już równowartość 3 milionów dolarów od 2016 roku. Początkowo datki miały zostać przeznaczone na kampanię wyborczą, ale z racji tego, że został oskarżony o defraudację (o ironio), został z nich usunięty. Obecnie nie wiadomo na co idą datki. Śledztwo dziennikarskie wykazało, że daty otrzymywanych wpłat w Bitcoinach przez Navalnego korelują z datami wypuszczania materiałów oczerniających środowisko Putina, co sugeruje, że ktoś płaci mu za publikowanie tych materiałów.

 6. Z tym zjedzeniem penisa to był click bait. Ale faktycznie kiedyś ogłosił, że jeżeli Bitcoin do 17 lipca 2020 roku nie osiągnie ceny 500 tys USD, to zje swojego penisa w telewizji na żywo. Niedługo później stwierdził, że 500k USD to mało i podbija stawkę zakładu do 1 mln USD. No ale wracając do newsa. McAfee stwierdził, że wie kim jest Satoshi Nakamoto – twórca Bitcoina, który chowa się pod tym pseudonimem. "Ludzie zapomnieli, że zajmuję się technologią i jestem w tym jednym z najlepszych. Całe życie odnajdywałem najlepszych na świecie hakerów, więc znalezienie Satoshi jest dla mnie bułką z masłem", powiedział. Przedwczoraj jednak stwierdził, że po konsultacji z prawnikiem, musi opóźnić ogłoszenie kim jest Satoshi Nakamoto, ponieważ groziłaby mu za to ekstradycja do USA.

To tyle na dzisiaj. Korekta trochę zabija zapał mediów do pisania rzeczowych artykułów, ponieważ wolą pisać o końcu bitcoina albo wróżyć z fusów jego cenę w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że miło się czytało. Jutro też Wam coś napiszę. Miłego dnia.

#kryptowaluty #bitcoin #inwestycje #satoshinakamoto #pieniadze

Data: 24.04.2019 09:45

Autor: bmbcz01

Dzień dobry. Dzisiaj przygotowałem dla Was więcej newsów. Większość o Ethereum i Ripple. Będzie jeszcze dłużej niż zwykle, więc nie przedłużam wstępem i zapraszam:

[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

Ostatnie 24 godziny to spadki na altcoinach i dalszy wzrost BTC o niecałe 2% na 5600+ USD. Nawet Binance Coin spadł o ponad 5%, pomimo ostatnich hucznych informacji o przeniesieniu coina na Binance Chain (oryginalnie był tokenem stworzonym na sieci Ethereum).

 1. Deloitte ogłosiło, że do swoich rozwiązań opartych o blockchain, porzuca Ethereum i przenosi się na VeChain. To już druga, obok PwC, firma z wielkiej czwórki, która korzysta z VeChain. Według Deloitte daje on więcej możliwości niż Ethereum.

 2. Ale to nie jest tak negatywna informacja dla Ethereum, jak mogłoby się wydawać. Societe Generale, jeden z największych francuskich banków, wyemitował pierwsze obligacje na publicznym blockchainie. Obligacje warte około 100 milionów Euro zostały wyemitowane w formie tokenów właśnie w sieci Ethereum. Zgodnie z notą prasową na stronie Societe Generale, wykorzystanie tokenów opartych na Ethereum jest "bardziej wydajnym procesem" i oferuje lepszą transparentność, szybsze wdrożenie rozwiązań informatycznych, szybsze transfery i rozliczenia. Możliwe, że takie posunięcie dużego banku są pokłosiem francuskich regulacji, o których nie dawno pisałem.

 3. Kręcąc się w temacie Ethereum i żeby nie było tak kolorowo, pojawiają się w branży głosy, że Binance Chain może mieć wpływ na coraz mniejsze zainteresowanie Ethereum. Nowy blockchain jest bardziej atrakcyjny dla deweloperów i szybszy. Sam CEO Binance stwierdził jednak, że ETH ma większe możliwości i negatywne opinie o ETH w branży mogą być przesadzone. Kolejnym argumentem przemawiającym za ETH jest jego duża płynność i większa decentralizacja.

 4. Bank Rezerw Indii (RBI) wykluczył ze swoich regulacji startupy związane z kryptowalutami. RBI stworzyło sandbox, aby ułatwić implementację nowych technologii finansowych i jednocześnie mieć większy wgląd w nowo powstające rozwiązania. RBI stwierdziło, że akceptuje aplikacje od startupów blockchainowych, ale nie kryptowalutowych z głównym akcentem na ICO. Jestem ciekawy jak to rozdzielili, ale domyślam się, że regulacyjny sandbox będzie otwarty na firmy, które na zlecenie przygotowują prywatne blockchainy.

 5. Obserwowane przez 200 osób konto na Twitterze rozpoczęło dyskusję z CTO Ripple, Davidem Schwartzem oskarżając, że ten wyprzedaje swoje XRP i "musi wiedzieć o czymś, co spowoduje spadki". Rozpoczęło to sporo dyskusji na Twitterze, Schwartz i inni fani XRP pisali, że anonimowe, małe konto nie jest wiarygodne. Przeciwnicy zaś pisali, że wierzą we wpisy tego konta i dla nich to jest sygnał, że cena XRP pójdzie w dół. Po kilku godzinach burza przeszła, ale w tym czasie cena XRP spadła z 0,326 USD na 0,298 USD. Obecnie cena XRP wynosi 0,319261 USD.

 6. Wśród osób zarzucających, że anonimowe konto nie jest wiarygodne, przytaczane było badanie firmy Weiss Crypto – firmy, która zajmuje się podsumowaniem aktywów cyfrowych oraz określaniem ich potencjału pod względem technologii i globalnej adopcji. Weiss Crypto Rating analizuje kryptowaluty pod względem tech/adoption grade dla długoterminowych inwestorów oraz risk/reward grade oparte o wskaźniki krótkoterminowe. W tym pierwszym badaniu, wśród 120 analizowanych coinów, XRP znalazło się na pierwszym miejscu. Jednym z czynników przyznania pierwszego miejsca była dobra pozycja do konkurowania ze SWIFTem. Na drugim miejscu znalazł się EOS, również z ratingiem "A" jako największy konkurent Ethereum. Ostatnią krypto z ratingiem "A" jest Bitcoin, którego szansę upatruje się w pozostaniu popularnym środkiem przechowywania wartości. Najnowsza wersja badania pochodzi z 28 Marca 2019.

 7. Pozostajemy w temacie XRP. SBI Holdings, o którym pisałem już kilkukrotnie, opublikowała podczas konferencji Daiwa Invest w Tokio dokument o nazwie "Sustaining an Increase in Corporate Value". W dokumencie poinformowała, że współpracuje z amerykańską CoVenture Capisal na polu zwiększania stosowania XRP. W tym celu stworzona będzie spółka o kreatywnej nazwie SBI-CoVenture Asset Management. Spółka ma zarządzać SBI-CoVenture Asset Management Fund, który będzie inwestował środki na stworzonej przez SBI giełdzie SBI Virtual Currencies, w której wyjściową walutą jest XRP. Oprócz różnych kryptowalut, fundusz będzie inwestował w krótkoterminowe obligacje USA, indeksy, akcje, kontrakty na złoto itp. SBI będzie finansowało 60% tego przedsięwzięcia, pozostałe 40% CoVenture Holding.

 8. Tajski Siam Commercial Bank, najstarszy bank w Tajlandii poinformował, że skrócił czas wykonywania przelewów zagranicznych z 2 dni do 1 minuty, dzięki wykorzystaniu technologii Ripple. SCB poinformowało, że inwestuje w Ripple, ponieważ jest to główne rozwiązanie blockchainowe dla organizacji. Wiadomo obecnie, że SCB korzysta z RippleNet, ale nie wiadomo nic o wykorzystaniu xRapid i XRP, więc zakładam, że sam coin nie jest wykorzystywany do przeprowadzania transakcji.

Na dzisiaj to wszystko. Cieszą mnie regulacje Francuzów i ich wykorzystanie publicznych blockchainów do emisji obligacji korporacyjnych. Wydaje się, że Francja będzie liderem wprowadzania regulacji kryptowalutowych w Europie i do tej pory wygląda to u nich na prawdę dobrze. Firmy z licencją, dodatkowe zabezpieczenia, proste podatki i możliwość wykorzystania nowych technologii finansowych bez obaw może stać się motorem napędowym różnych kryptowalut i adopcji technologii blockchain w Europie i nawet na świecie. Ja trzymam za to mocno kciuki, ponieważ w przeciwieństwie do wielu osób siedzących w branży kryptowalutowej uważam, że następnym krokiem nie jest masowa adopcja kryptowalut a stworzenie sensownych regulacji, otwierających bramy do bezpiecznego korzystania z krypto oraz inwestowania bez strachu o podatki czy kaprysy urzędników.

Do jutra Lurasy.

#kryptowaluty #bitcoin #btc #ethereum #eth #ripple #xrp #ekonomia #inwestycje

Data: 23.04.2019 09:56

Autor: bmbcz01

Święta minęły, czas wracać do pracy. A moją ulubioną pracą jest informowanie lurków o tym co słychać w krypto. Zatem zaczynajmy [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

Bitcoin przekroczył 5500 USD a portal investing.com postarał się, żeby nikt tej wiadomości nie przegapił pisząc o tym cztery razy.

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55192-level-up-523-1491855

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55160-level-up-517-1491854

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55661-level-up-602-1491853

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55270-level-up-536-1491852

A potem jeszcze dwa.

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55073-level-up-506-1491899

https://uk.investing.com/news/cryptocurrency-news/bitcoin-climbs-above-55029-level-up-498-1491901

Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka innych artykułów na ten temat, ale te powinny Wam wystarczyć. Przechodząc do rzeczyt istotniejszych.

 1. Na Amazonie, eBay, Aliexpress i w kilku innych miejscach można płacić za pomocą kryptowalut. Nie oficjalnie, ale za pomocą wtyczki do przeglądarek Chrome, Brave oraz Opera o nazwie Moon. Akceptowane kryptowaluty to Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin.

 2. Forbes przedstawił nową listę, której nazwa to "Blockchain's Billion Dollar Babies" i przedstawia ona listę 50 najwięszych firm, których kapitalizacja przekracza 1 miliard USD i które aktywnie wdrażają u siebie technologię Blokchain. W chwili obecnej, co nie powinno być zaskoczeniem, największą część listy stanowią firmy z sektora finansowego (20 firm), ale pojawiają się również z innych branż, takich jak łańcuch dostaw i logistyka, technologia czy jedzenie. Wśród przedstawionych firm można zobaczyć Allianz, Amazon, BNP Paribas, BP, Citigroup, Facebook, Google, IBM, ING, Intel, JP Morgan, Mastercard, MetLife, Microsoft, Nasdaq, Nestle, Oracle, Samsung, Santander, SAP, Siemens, Visa czy Walmart. Pojawiły się tam również dwie firmy typowo kryptowalutowe – Ripple oraz Coinbase.

 3. Walt Disney Company prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Koreańskiej firmy, działającej w obszarze gier komputerowych oraz kryptowalut. Mowa tu o firmie NXC Corp., która jest największą firmą produkującą gry w Korei. Jest również większościowym udziałowcem dwóch dużych giełd kryptowalut – Bitstamp (poprzez swoją spółkę zależną NXMH z siedzibą w Belgii) oraz Korbit.

 4. XRPL Labs ogosio, że jest w trakcie zdobywania licencji bankowej dla jednego ze swoich produktów XRPTipBot. Produkt ten pozwala na wysyłanie i otrzymywanie 'napiwków' w XRP od innych użytkowników i obecnie jest zintegrowany z Outlookiem, Gmailem, Twitterem oraz Redditem. Wkrótce może pojawić się integracja ze Skype. Wraz z licencją bankową, rozwijane byłyby funkcje KYC i AML, które mają ułatwić ekspansję produktu od strony organów regulacyjnych państw, które w założeniu mają mieć mniej wątpliwości przy wydawaniu zezwoleń na prowadzenie działalności.

 5. Prezyden Ukrainy chce wykorzystać prąd dostarczany z elektrowni atomowych do kopania kryptowalut. Tak przynajmneij wspomniał podczas spotkania z przedstawicielami branży IT, gdzie zapewniał, że chce dalej wspierać digitalizację ekonomii kraju.

I to by było na tyle. Miłego tygodnia.

#bitcoin #btc #ripple #xrp #kryptowaluty #blockchain #inwestycje

Data: 16.04.2019 11:28

Autor: bmbcz01

Sieeeemanko, witam w mojej kuchni i zapraszam na kolejny wpis o tym co się dzieje w świecie krypto

[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅] [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

 1. SBI Holding kupił część udzałów FXCoin, kryptowalutowego start-upu, który chce uruchomić giełdę kryptowalut w Japonii. Nie wiadomo dokładnie ile udziałów posiada SBI Holding, ale to japońskie, finansowe uber korpo na pewno będzie bardzo mocnym punktem zaczepnym w realizacji starań FXCoin. Zbyt wiele na razie nie wiadomo, ale osobiście spodziewam się jednej rzeczy. Jako, że SBI Holding wypowiadał się o swoim wsparciu projektu Ripple oraz XRP, można przypuszczać, że jedną z par wyjściowych będzie XRP. SBI coraz mocniej wchodzi w świat kryptowalut i może w przyszłości bardzo dużo namieszać. Wcześniej uruchomili produkcję chipów do kopania krypto oraz kupili udziały w R3 Corda, których posiadają 60%.

 2. The National Payments Corporation of India ogłosiła, że zastanawia się nad wprowadzeniem blockchain w celu usprawnienia procesu płatności. NPCI jest organizacją, która odpowiada za transfery pieniężne między wszystkimi bankami w Indiach. Stworzona została we współpracy z Bankiem Rezerw Indii oraz Indian Banks Association. W swoim komunikacie NPCI oznajmiło, że ich celem jest opracowanie elastycznego i skalowalnego rozwiązania blockchain.

 3. Ostatnio pisałem, że największa giełda kryptowalut na świecie, Binance zagroziła, że zdelistuje Bitcoin Cash Satoshi Vision za oszustwa twórcy tego coina. Teraz już jest to oficjalne, BSV została zdelistowana z Binance. Ta informacja przeszła przez branżę jak burza, ponieważ wcześniej mówiło się, że BSV będzie konkurowało z Bitcoin Cash o miano najlepszej podróby Bitcoina. No dobra, podróba to moje zdanie i napisałem to specjalnie, żeby wyrazić moje uczucia do tych coinów. O zdelistowaniu mówią też inne duże giełdy, takie jak Kraken i Shapeshift. Jedyną giełdą, która wydała oficjalny komunikat, że nie zamierzają w najbliższym czasie zdelistować BSV, jest OKEx, która stwierdziła, że BSV nie spełnia ich wewnętrznych kryteriów delistacyjnych. Tak czy inaczej, BSV jest według mnie skończone.

 4. Bruno Le Maire, Minister Finansów we Francji powiedział, że zaproponuje europejskim partnerom stworzenie wspólnych ram regulujących kryptowaluty opartych na doświadczeniu francuskim. Francuski rząd w zeszłym tygodniu podpisał ustawę, która ma zachęcić start-upy kryptowalutowe oraz inwestorów instytucjonalnych do osiedlenia się we Francji, oferując uregulowane podejście podatkowe oraz certyfikaty dla podmiotów działających w obszarze krypto, stanowiące pozwolenie na prowadzenie takiej działalności. Pozwoli to też na kontrolowanie odprowadzanych podatków przez te instytucje. Francja jest pierwszym ważnym krajem, który wprowadził regulacje dotyczące kryptowalut. W innych krajach są one albo nieuregulowane (jak w Polsce), albo częściowo lub całkowicie zakazane (jak w Chinach).

 5. Kompletnie inne podejście ma Litwa, która pracuje nad nowym prawem kryptowalutowym. Według nieoficjalnych źródeł, prawo to ma przewyższać europejskie dyrektywy dotyczące prania brudnych pieniędzy oraz zaostrzenie kontroli osób i instytucji zajmujących się kryptowalutami. Bank Litwy ostatnio ostrzegał, że uczestnicy rynku finansowego nie powinni interesować się kryptowalutami. Jeszcze nie tak dawno, podczas gdy Narodowy Bank Litwy konsultował z komercyjnymi bankami podejście do kryptowalut i ich potencjalny wpływ na rynki finansowe uważano, że Litwa podejmie działania, aby stać się krajem przyjaznym kryptowalutom. Stała się od tego czasu siedzibą wielu ICO (nowo emitowanych kryptowalut) i innych projektów kryptowalutowych. Jeżeli te informacje się potwierdzą, może to wywrzeć sporą presję na lokalne firmy działające w tym obszarze.

 6. Corporate Traveller, największa w Wielkiej Brytanii firma działająca w branży travel management, będzie akceptowała Bitcoiny. Wczoraj zostało ogłoszone partnerstwo z firmą BitPay, która daje możliwość firmom akceptowania płatności w kryptowalutach i rozliczając je tradycyjnymi walutami. Według Corporate Traveller jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na akceptowanie tej formy płatności.

I to na dzisiaj tyle. Jak ktoś czyta moje wpisy dot. krypto pewnie już zauważył, że świat kryptowalut stoi przed kolejnymi istotnymi drzwiami. I nie jest to na razie masowa adopcja, ale raczej stworzenie prawa regulującego tę branżę. Na pewno chęć działania Francuzów na tym polu może stanowić pewnego rodzaju przełom. Już nie jest to jakiś mało znaczący, afrykański kraj, który za łapówki powiedział, że można u nich oficjalnie używać którejś dziwacznej kryptowaluty. Już nie jest to Wenezuela, która stworzyła petro jako ostatni kwik przed wykrwawieniem.

Obecnie w Polsce nie ma odpowiednich regulacji dot. krypto i jest problem nawet z tak podstawową rzeczą jak rozliczenie się z podatku. Osobiście mam wydaną indywidualną interpretację prawa podatkowego, więc problem rozwiązany, ale jest wielu inwestorów (w tym kilku moich znajomych), którzy mogą mieć niezły ból głowy. Należy więc czekać i obserwować. Jestem pewny, że w końcu doczekamy się odpowiednich regulacji i będziemy mogli bez obaw obracać kryptowalutami.

#kryptowaluty #blockchain #bitcoin #btc #bsv #ekonomia #banki

Data: 15.04.2019 10:18

Autor: bmbcz01

Poniedziałek ( ͡° ʖ̯ ͡°) poniedziałeczek (╯︵╰,) poniedziałunio (╥﹏╥)

Rynki znowu działają. To znaczy normalne rynki, bo krypto działało też w weekend i co ciekawe BTC nie spadł poniżej 5k usd. Chociaż w sumie ciekawsze by było jakby spadł i nie ma nic ciekawego w trendzie bocznym, ale jak już napisałem to nie będę usuwał xD

Ogladając reklamy na CNBC i te dziwne talk show z ludźmi w szelkach z dużą ilością brylantyny na głowie, czyli "ekspertami" z wall street, dochodzę do wniosku, że krypto znowu staje się gorącym tematem. Ale chyba bardziej gorącym dla zwykłych ludzi niż instytucji, bo:

 1. Binance Research przygotował raport, według ktorego jedynie 7% kryptowalut jest w posiadaniu inwestorów instytucjonalnych. O problemach z inwestowaniem w BTC przez instytucje sporo mówili managerowie z Black Rock (największy na świecie fundusz, zarządzający 6 tryliardami dolarów) oraz JP Morgan, ale nieoficjalnie mówiło się o pewnym zaangażowaniu w rynek mniejszych instytucji. To bardzo ciekawa informacja. Pokazuje, że wciąż jest ogromna ilość miejsca na wzrosty posiadania aktywów w krypto przez instytucje finansowe i biorąc pod uwagę ich spore i ciągle rosnące zainteresowanie tematem, jest to (dla mnie) bardzo wymowny wskaźnik.

 2. Powyższa sytuacja może się zmienić za sprawą Francji w której ogromny rynek ubezpieczeń na życie otworzył się na kryptowaluty. Uchwalona została ustawa PACT, której art. 26 daje swobodny dostęp do aktywów opartych na blockchain. Polisy na życie są we Francji bardzo popularne i stanowią znaczną część oszczędności gospodarstw domowych. Szacuje się, że 40% oszczędności gospodarstw domowych jest ulokowana w produktach tego typu a sam rynek polis na życie wynosi 4,4 tryliony euro w aktywach.

 3. Międzynarodowy Fundusz Walutowy wraz z Bankiem światowym stworzyli własną kryptowalutę. Twór o nazwie Learning Coin nie będzie jednak dostępny do kupienia przez nikogo spoza tych organizacji, ponieważ stworzony został na potrzeby wewnętrzne, aby lepiej poznać w praktyce czym są cyfrowe waluty i jak działają. Learning Coin będą rozdawane pracownikom tych instytucji za udziały w szkoleniach czy inne osiągnięcia, jednak nie podano jaką będą pełniły funkcję. Można się jednak domyślać, że będą swego rodzaju punktami motywacyjnymi, wymiennymi na typowe dla takich instytucji korzyści. Pomysł świetny i na pewno jest to bardzo pozytywna informacja dla branży. IMF i Bank Światowy uważane są za instytucje konserwatywne i bardzo ostrożne w wykorzystywaniu nowych technologii, ale mimo tego dostrzegły, że nie mogą zostać za bardzo w tyle, szczególnie przy technologii, która rozwija się w niespotykanym do tej pory w świecie finansów tempie.

Jestem strasznie podekscytowany tym, jak świat finansów podchodzi do krypto ostatnimi czasy. Tworzą się frakcje popierające istniejące kryptowaluty, powstają nowe krypto zarządzane przez banki. Kto wie, może niedługo przelew zagraniczny będzie przechodził szybciej niż kilka dni a banki przestaną wgrywać pliki csv na serwery ftp, żeby wczytać transakcje (tak w 2019 roku wygląda przelewanie i przewalutownie pieniędzy między bankami, jakby ktoś miał wątpliwości). Miłego poniedziałku (╥﹏╥)

#kryptowaluty #blockchain #ekonomia #finanse #bitcoin #inwestycje

Data: 12.04.2019 10:49

Autor: bmbcz01

HAAAAJŁEJ TU HEL! TU DU DU!

Czyli prostymi słowami lecimy w dół [̲̅$̲̅( ͡° ʖ̯ ͡°)$̲̅]

BTC -3,5%; ETH -4%; XRP -4%; LTC -7,7%

Ale jest też pozytywna wiadomość. BTC po raz pierwszy od stycznia 2018 osiągnął 400 tysięcy transakcji dziennie.

Zawsze dziwiło mnie podejście mediów kryptowalutowych do spadków i wzrostów. Jeszcze 2 tygodnie temu wszyscy się cieszyli, że BTC przebił 4 tysiące, tydzień temu otwierali szampana z powodu przekroczenia 5k a teraz piszą o braku zaufania do blockchain, ponieważ spadł z 5,2k do 5k. Głupki xD

Oni po prostu nie chcą, żebyście zarobili (pic rel). Pozwólcie, że trochę się powymądrzam. Każdy rynek, niezależnie od tego, czy są to kryptowaluty, forex, towary, spółki czy jakikolwiek inny rynek, tworzą gracze, którzy są przeciwko sobie. Jeżeli jest instytucja, która chce zarobić, wiele osób musi stracić, ponieważ pieniądze nie biorą się z nikąd. Ktoś stawia na spadki, ktoś na wzrosty i będzie tylko jeden wygrany. Dlatego nie można wierzyć w opinie ludzi z mediów, ludzi piszących na forach itp., ponieważ może to być element ich gry, szczególnie, jeżeli obracają dużymi pieniędzmi i mają spore zasięgi.

Koniec wymądrzania.

 1. CEO Binance wkurzył się na oszuta Craig'a Wright'a, odpowiedzilnego za swojego równie oszukańczego coina Bitcoin SV za to, że Craig średnio raz lub dwa razy w miesiącu pisze, że to on jest prawdziwym Satoshi Nakamoto, za każdym razem kłamiąc. Dlatego Changpeng Zhao powiedział, że zdelistują tego coina z największej na świecie giełdy – Binance, jeżeli to się powtórzy.

 2. Resona Bank – największy bank konsumencki w Japonii kończy współpracę z aplikacją Money Tap, stworzoną przez Ripple Tech jako produkt mający wspomagać adopcję xRapid. Aplikacja jest wspierana biznesowo przez japońskiego giganta inwestycyjnego SBI, którego CEO wspiera Ripple i twierdzi, że będzie to kryptowaluta numer jeden i pokona pod względem kapitalizacji rynku Bitcoina. Obecnie Jest na trzecim miejscu, z gapem 2 miliardy dolarów do Ethereum. Money Tap to aplikacja, która pozwala na wykonywanie błyskawicznych i tanich przelewów międzynarodowych między dwoma dowolnymi bankami. Przelewy przechodziły 24/7 bez konieczności ręcznego importu przez pracowników banku lub innych instytucji. Resona w swoim oświadczeniu nie podała powodów rezygnacji ze współpracy z tym rozwiązaniem.

 3. Ruszyły zamknięte beta testy Telegram Open Network, ekosystemu, który w teorii ma pozwalać na anonimowe przeglądanie internetu, przechowywanie plików i dokonywanie płatności. Jednym z elementów TON jest stworzona przez telegram kryptowaluta. Rok temu głośno było o ICO zrobionym przez Telegram, z którego chcieli uzyskać 1,6 miliarda dolarów. Ostatecznie uzyskali 860 milionów. ICO było początkowo dostępne tylko dla akredytowanych inwestorów, zamknięte dla normalnych śmiertelników, minimalne wejście w zależności od partnera wynosiło od 20 do 80 milionów dolarów, dopiero miesiąc później mogli wziąć w nim udział inwestorzy indywidualni. Projekt jest na pewno ciekawy i warto go obserwować. Pomimo mojego entuzjazmu odnośnie całego ekosystemu, nie uważałem tego i nadal nie uważam za dobrą okazję inwestycyjną. ICO, które chciało rozpocząć po pre-finansoawniu 1,6 miliarda usd market cap może mieć ograniczone możliwości wzrostu, ale kto wie, może produkt będzie na tyle dobry, że będzie na niego wielki boom.

Dziękuję, to wszystko. Miłego piąteczku, miłego weekendu. Swoją drogą rynek krypto działa 24/7, więc jakby ktoś chciał potracić trochę kasy w weekend to może [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

Chciaż są przyjemniejsze sposoby na tracenie kasy w weekend niż patrzenie się na wykresy. Aha i pamiętajcie, że kupowanie jak coś rośnie i sprzedawanie jak spada to nie jest najlepsza strategia, niezależnie od tego co Wam mówią w internetowych poradnikach dla wannabe traderów ;)

#kryptowaluty #bitcoin #ripple #xrp #blockchain #telegram #ico

Data: 09.04.2019 14:05

Autor: bmbcz01

Dzisiaj krótko, dwa newsy. Jeden dosyć istotny dla branży.

[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]

 1. Krajowa Komisja ds. rozwoju i reform (NDRC) przygotowała i udostępniła listę branż z przypisami mówiącymi, które branże planuje promować, ograniczać i eliminować. W tej trzeciej grupie znalazła się branża kopania kryptowalut, co może się okazać dosyć mocnym ciosem w branżę, ponieważ Chiny są obecnie największym na świecie rynkiem miningu. W uzasadnieniu NDRC napisało, że powodem znalezienie się tej branży na liście eliminowanych jest brak bezpiecznych warunków produckji, marnowanie znacznych zasobów oraz zanieczyszczanie środowiska. Trudno się nie zgodzić z chińskimi regulatorami, jednak dla branży nie jest to zbyt optymistyczna wiadomość. Liczę na to, że zdecydowana większość minerów wyniesie się poza Chiny i zacznie operować w innych krajach. Na pewno zrobią tak największe kopalnie, ale i tak sprawę warto obserwować, ponieważ wyniesienie się za granicę może w cale nie być takie proste, również ze względu na koszty.

 2. Nieoficjalne źródła podają, że Facebook szuka miliarda dolarów od funduszy venture capital, aby wesprzeć swój projekt kryptowaluty. Zdobycie inwestorów zewnętrznych ma zapewnić, że kryptowaluta będzie projektem bardziej zdecentralizowanym i mniej zależnym jedynie od Facebooka. Od kiedy pojawiły się pierwsze informacje nt. tego projektu, był on chyba najbardziej niepochlebnie ocenianym przez całą branżę i osobiście moje zdanie na temat tego projektu pozostanie bez zmien nawet jak faktycznie znajdą fundusze, które wejdą w ten projekt.

Do końca tygodnia raczej nie pojawią się ode mnie żadne wpisy. Choć wątpię, żeby kogoś tak interesowały krypto, żeby za tym tęsknił xD

#kryptowaluty #blockchain #bitcoin #ekonomia #cryptomining #bitcoin #fbcoin

Data: 08.04.2019 10:01

Autor: bmbcz01

Zapraszam na kolejną porcję newsów ze świata krypto, oczywiście ekskluzywnie dla lurkera.

 1. CME Group (giełda instrumentów pochodnych w USA) poinformowała w swoim tweecie, że 4.04.2019 zanotowali najwyższy w historii kontraktów na BTC wolumen dzienny – 22,5 kontraktów, co stanowi odpowiednik 112,7K BTC, co stanowi odpowiednik około 593,881 USD, co stanowi odpowiednik około 2,300,000 PLN, co stanowi odp… no dobra to było głupie.

Tyle to byle giełda krypto robi w godzinę, ale obrazuje to rosnące zainteresowanie.

 1. Ripple bierze coraz większy rozpęd i uderza do banków wieloma różnymi ścieżkami. Ogłosili nowe partnerstwo z Indyjskim mega gigantem Tata Consultancy Services. TCS stoi za rozwiązaniem Quartz, które pozwala na integrację różnych systemów płatności międzynarodowych. Ich rozwiązanie może spokojnie współpracować z RippleNet, ale też z produktami Ripple jak xRapid.

 2. Korea Południowa chce ponownie przeanalizować swoje obecne, niezbyt przychylne krypto, regulacje. Doszli do wniosku, że wirtualne waluty nie powinny obowiązywać standardy prawdziwych walut, ponieważ jest to kompletnie inna konstrukcja ekonomiczna i takie działanie może potencjalnie stworzyć nowe problemy. Kto wie, może odbanują ICO.

 3. Podczas, gdy cena BTC rośnie, media ostrzegają przed ich zakupem a ludzie siedzący w branży dopatrują się analogii do późnego 2017, kiedy to po serii ostrzeżeń i ataku na BTC ten zaliczył ostry rajd do 20k USD, co stanowi odpow… Dobra nie zrobię już tego :P Listopad 2017, Economic Times: "7 Reasons not to invest in bitcoin, cryptocurrencies."; Grudzień 2017, Forbes: "6 reasons why Bitcoin futures are better than bitcoin", po czym zignorowali ogromny rajd, który nastąpił kilka dni później, kiedy to BTC zyskał 1400%. Można wymieniać mnóstwo przykładów.

Oczywiście zapewne to bzdura i ludziom siadło na dekiel, bo zobaczyli +20% na wykresie a korelacja jest naciągana, ale komu by się chciało to sprawdzać ( ͡º ͜ʖ͡º) Mimo wszystko, jako osoba, która w krypto siedzi już bardzo długo, namawiam najpierw do poznania tego czym jest technologia za którą stoją kryptowaluty, potem poznania najważniejszych projektów, potem czytania podręczników do ekonomii (tylko nie tych teorii chicagowskich czy austriackich, ale tej naukowej, na której są oparte wszystkie współczesne gospodarki i systemy finansowe) i na końcu zastanowienia się czy jest się w stanie podjąć ryzyko utraty 99% zainwestowanych pieniędzy, jakby to wszystko nagle padło. No i potem przemyśleć czy jest sens inwestować w wybrane projekty. Aha i wystrzegać się wszystkich kryptowalutowych guru, których pojawią się tysiące jak tylko kurs zacznie lecieć ostro w górę.

 1. Na koniec znalazłem jeszcze jeden news o Ripple. Wypuścili InterLedger Protocol connector. Jest to pierwsze na świecie rozwiązanie, które pozwala łączyć świat pieniędzy fiducjarnych z nowymi technologiami fiansowymi. Według Ripple, takie rozwiązanie to ogromny krok w stronę implementacji rozwiązań Ripple w tradycyjnym systemie finansowym. Jak już się dowiem jak to dokładnie działa z technicznego punktu widzenia, postaram się napisać coś więcej na ten temat.

#kryptowaluty #ripple #xrp #bitcoin #blockchain #gielda #inwestycje

Data: 05.04.2019 10:02

Autor: bmbcz01

A co ciekawego się dzieje w kryptowalutach, zapytał nikt. Zatem odpowiadam.

 1. XRP spóźniło się na imrezę i jak wszystko inne miało dwucyfrowe wzrosty, XRP latało w górę i dół a teraz jak wszystko inne po tych wzrostach zalicza korektę, XRP zyskuje ostatecznie 12%.

 2. Ulubiona korporacja każdego Polaka, Gazprom, rozwija swój projekt oparty o blockchain, chcąc tym samym pokazać innym rosyjskim firmom, że warto zainteresować się nową technologią. Pilotażowy projekt zakłada wykorzystanie technologii blockchain do stworzenia platformy wykorzystującej smart kontrakty do analizowania, monitorowania i egzekwowania umów na dostawy gazu. Rosja ostatnimi czasy bardzo wspiera wprowadzanie technologii blockchain przez rodzime firmy i próbuje stworzyć pod to regulacje.

 3. VeChain współpracuje z Heier, największym na świecie producentem AGD. Rezultatem tej współpracy ma być stworzenie systemu zwiększającego transparentność łańcucha dostaw.

#kryptowaluty #bitcoin #xrp #vechain #blockchain