Data: 22.01.2020 18:28

Autor: Alojz

W Berlinie, antyterroryści wbili się na chatę 63 latka,pomylili go z inną osobą. Zdarza się ,ale co najlepsze ,co podaje prasa, 63 latek ma 23 dzieci z 17 kobietami.

#wszystkooniemczech

#berlin #heheszki

Link.

https://www.bild.de/bild-plus/regional/berlin/berlin-aktuell/23-kinder-von-17-frauen-sek-einsatz-bei-berlins-supervater-67477720,view=conversionToLogin.bild.html

Data: 05.01.2020 20:21

Autor: Alojz

Na YouTube jest ciekawe wideo, pokazujące policję która jest atakowana

w noc sylwestrową przez mieszkańców Berlina, mówiących po arabsku. Policjanci stoją w grupie i słychać krzyki po arabsku.Do tego filmiku jest dodana wypowiedzi arabskiego reżysera Imad Karima, mieszkającego od lat 70tych w Niemczech.

Reżyser rozpoznaje język arabski z akcentem syryjskim, palestyńskim i z akcentem używanym w Libanie.A co krzyczą? " Strzelaj do niech… strzelaj do nich bracie , strzelaj…"

Tu filmik

https://youtu.be/F4zFCTIwKTY

#berlin #sylwester #wszystkooniemczech

Data: 21.12.2019 11:17

Autor: Macer

wczoraj jednego kolege poniosl alkohol i uparl sie zeby wejsc do jakiegos klubu. stanelismy w kolejce i czekalismy, na wejsciu m.in. jakis przerazajacy gosc z tatuazami i kolczykami na twarzy. na szczescie naszych znajomych nie wpuscili, jak poczytalem to okazalo sie ze to jakas swiatowa stolica techno Berghain, ze podobno dostac sie do srodka jeszcze trudniej niz na karachan xD https://www.youtube.com/watch?v=1VpaWHzeQi0 ja tam nie mialem ochoty wchodzic bo to jakas degeneracja, ludzie sie po kątach ruchają, "muzyka" to same rąbanki, acz ciekawie wiedziec ze takie miejsce istnieje

#berlin #muzykaelektroniczna

Data: 01.12.2019 18:01

Autor: Alojz

Oto skutki nieudolnej polityki władz Berlina, rządzonych przez lewicę, od lat 90tych.

Brak polityki mieszkaniowej, duża liczba emigrantów/uchodźców którzy wynajmują tanie mieszkania.Efekt, mieszkania które może sobie pozwolić przeciętna rodzina znikają z rynku ,wynajmu mieszkań idą w górę.

Oto efekt,mieszkanie dwu pokojowe za 550 euro za miesiąc i tylu zainteresowanych, ta liczba się zgadza

https://www.instagram.com/tv/B5SHCyUqJNj/?igshid=1i3p1asqkbnns

#wszystkooniemczech #berlin #mieszkanie

Data: 19.11.2019 14:46

Autor: Alojz

Dziś rano, w Berlinie antyterroryści "zapukali " do drzwi mieszkania 26 letniego Syryjczyka. Został zatrzymany pod zarzutem przygotowania zamachu terrorystycznego.Jak wpadł ? Chłop kupował chemikalia służące do produkcji Nadtleneku acetonu,wybuchowy środek.

Updated właśnie prasa pisała że gościu był sprzataczem ( tak się mówi ?) w szkole podstawowej.

#wszystkooniemczech #terroryzm #berlin

Data: 05.10.2019 11:45

Autor: Alojz

W Berlinie mieszkają ludzie ze 193 krajów.Najwiecej jest Niemców…jeszcze ;) 82,4% mieszkańców,potem są Turcy 2,4% i Polacy 1,4%

Chodzi o osoby nie mające niemieckiego paszportu, jeżeli by się policzyło osoby urodzone poza Niemcami to te dane wyglądaly by inaczej. Polacy byli by na pierwszym miejscu, przed Turkami

#wszystkooniemczech

#berlin #polacy

Data: 25.09.2019 16:43

Autor: Alojz

To że są dzielnice w Berlinie, gdzie można kupić narkotyki w biały dzień, bez długiego szukania,praktycznie dieler podejdzie do ciebie i przedstawi ci aktualne menu,nie jest tajemnicą

Teraz CDU,partia Merkel, rozwiesza plakaty przy tych miejscach gdzie się dieluje o następującej treści

"Dealerzy ,wypierd#lac!

Zadzwonimy na policję.

Ukradniemy towar z waszych schowków.

Wypiepszać z naszej dzielnicy, nie chcemy was u nas w dzielnicy"

Co ciekawe plakaty są po niemiecku i …..arabsku?!??

Nie wiem dlaczego po arabsku a nie po polsku,rosyjsku czy turecku

https://mobile.twitter.com/CDUBritz/status/1176392938047385600/photo/1


#wszystkooniemczech


#berlin

Data: 16.09.2019 08:34

Autor: Alojz

Właśnie niemiecka telewizja Sat.1, pokazała jaka jest sytuacja w Berlinie, a konkretnie w leżącym w centrum miasta, Görlitzer Park. Wchodzisz do parku i dielerzy pytają czego potrzebujesz " gras ,kokos ?!"

Zrobili test,reporter z ukrytą kamerą wchodzi do parku, po paru metrach już ma propozycje zakupu towaru.

Kolejny test, rodzina z Bawarii która przyjechała zwiedzać stolicę Niemiec. Idzie rodzinka przez park i to samo, dealer ma to w dupie, że facet z Bawarii jest z rodziną, podchodzi i pyta czy chce kupić prochy.I to wszystko w centrum miasta, w południe.

A co na to politycy z Berlina ? Burmistrz tej dzielnicy, w której leży park, nazywa się Monika Herrmann i jest z Partii Zieloni.A to co pani powiedziała na temat dielowania w Parku

" Żadna grupa nie powinno być z parku wykluczona,Dzisiaj nie mogliby dealerzy wejść do parku , a kto jutro nie będzie miał wstępu do parku ?!"


Witam wszystkich nowych użytkowników lurker.pl

Właśnie czytasz mój autorski tag o Niemczech #wszystkooniemczech


#berlin #polityka #narkotyki

Data: 05.09.2019 22:46

Autor: Alojz

Lato 2017 Berlin, Wietnamczyk Trinh Xuan Thanh oczekuje na berlińskim lotnisku, na przylot swoje kochanki z Wietnamu.Trinh Xuan Thanh rok wcześniej ucieka z Wietnamu, gdzie grozi mu proces o korupcję.Wraz z rodziną przebywa w Niemczech, gdzie czeka na rozpatrzenie wniosku o Azyl. Wietnamskie władze na własną rękę wytropily go w Niemczech, prosząc niemieckie władze o wydanie uciekiniera. Niemieckie władze od odmawiają tłumacząc się tym, że rozpatrzenie wniosku o Azyl nie zostało zakończone.Wietnamczycy postanawiają na własną rękę sprowadzić Trinh Xuan Thanh do " domu ".

Wietnamski wywiad dowiaduje się o tym że Trinh Xuan Thanh ma kochankę w Wietnamie którą chce sprowadzić do Niemiec.Wietnczycy wiedzą że kochanka przyleci do Paryża, gdzie przesiądzie się do samolotu do Berlina. Wietamscy agenci wykupują bilety do wszystkich trzech maszyn które będą lecieć w tym dniu do Berlina.Dopiero w drugiej maszynie zostaje rozpoznana kochanka Trinh Xuan Thanh. Od tego czasu jest pod ciągłą obserwacja.

Trinh Xuan Thanh odbiera ja z lotniska, razem spędzają parę dni w Berlinie, mieszkając w jednym z hoteli.Trinh Xuan Thanh powiedział żonie, że przez park dni będzie przesłuchiwany w sprawie wniosku o azyl i przez ten czas musi mieszkać w ośrodku dla uchodźców.

Wietnamski wywiad obserwuje parę kochanów, szukając godnego momentu do porwania. Taka sytuacja zdarza się kiedy para wraca ze spaceru w jednym z parków w centrum miasta. Na przejściu dla pieszych, zatrzymuje się koło nich WV transporter, wietnamscy agenci wyskakują z samochodu wciągając parę do auta. Cała akcja trwa kilka sekund. Jeden z kierowców widząc całe zdarzenie, robi zdjęcie samochodu.Auto jest na czeskich tablicach rejestracyjnych.Wietnamski wywiad wynajmuje w Pradze kilka samochodów, którymi para była obserwowana. Samochody zostały wynajęte od wietnamskiego handlarza samochodów w Czechach na tzw gębę, bez papierów i przelewów bankowych.

Kochanka Trinh Xuan Thanh w towarzystwie dwóch agentów wraca następnego dnia samolotem do Wietnamu.Sam Trinh Xuan Thanh jest przez parę dni przetrzymywany w ambasadzie Wietnamu w Berlinie. Następnie w konwoju składających się z paru samochodów zostaje wywieziony w kierunku Czech.

W tym samym czasie jeden z ministrów rządu wietnamskiego przebywa w Paryżu,proponuje swojemu koledze w rządzie Słowackim, spotkanie robocze w Brateslawie.Slowacy godzą się, gdy spotkanie trwa, do hotelu, gdzie przybywa delegacja Wietnamczyków przybywa samochód w którym znajduje się Trinh Xuan Thanh.Podczas spotkania z władzami Słowacji, Wietnamczycy proszą o przysługę stronę słowacką, Wietnamczycy chcą by Słowacy ich maszyna rządowa przetransportowali ich do Moskwy. Slowacy z słowiańską gościnnością proponują że gości przetransportują nie do Moskwy ale do samego Hanoi.Wietnamczycy odmawiają ,wiedzą że formalności związane z przelotem przez pół świata może trwać wiele godzin,wybieraj lot do Moskwy. Slowackim celnikom na lotnisku wydaje się dziwne że jeden z członków delegacji ma paszport z wizą, która nie ma pieczątki przylotu do UE, a sam właściciel paszportu wydaje się być pijany.Mimo to nie reagują ,Trinh Xuan Thanh wsiada do samolotu lecącego do Moskwy.Rok później telewizja wietamska pokazuje materiał filmowy z procesu Trinh Xuan Thanh że stolicy wietamu.

A skąd o tym wszystkim wiadomo? Kierowca który brał udział w porwniu został złapany przez Niemców.W czasie całej akcji używał swojego prywatnego smartphona,w jednym z wynajetych samochodów był GPS.A przy porwaniu pary kochanków ,kochance Trinh Xuan Thanh wypada z kieszenie smartphone. Ale kluczowym dowodem sprawie jest zdjęcie zrobione przez jednego z kierowców w Berlinie, to dzięki niemu można było namierzyć auta w Czechach i dzięki GPS prześledzić cała trasę Trinh Xuan Thanh.


#wszystkooniemczech mój autorski tag o Niemczech.


#wietnam #sluzbyspecjalne #berlin

Data: 05.09.2019 05:27

Autor: Alojz

Dwa tygodnie temu w Berlinie,w jeden z parków ,godzina 11:55. Do 40 letniego mężczyzny, idącego przez park podjeżdża mężczyzna na rowerze,oddaje jeden strzał,ofiara pada na ziemię, sprawca podchodzi do ofiary i z bliskiej odległości oddaje dwa strzały w głowę ,ofiara ginie na miejscu. Sprawca wsiada na rower i ucieka.Ofiara to Gruzin, Zelimkhan Khangoshvili,który od paru lat przebywa w Niemczech.Zelimkhan Khangoshvili walczył w drugiej wojnie czeczeńskiej po stronie separatystów.Juz raz przeprowadzono na niego ,nieudany zamach w Gruzji.Rosyjskie służby specjalne, co chwila informowały niemiecki rząd że mają na swoim terytorium groźnego islamskiego terrorystę.Gruzin starał się o azyl w Niemczech.

Sprawca zostaje zatrzymany, niedaleko zdarzenia, dwóch nastolatków widzi moment w którym sprawca wyrzuca broń,policja odnajduje ją.

Numer paszportu sprawcy, jest bardzo podobny do numeru paszportów rosyjskich agentów, adres zamieszkania podany na wniosku wizowym ( wniosek wizowy wpłynął do ambasady Francji w Moskwie) ma błędny adres z St.Petersburga, nie ma takiego domu na tej ulicy.

Sprawca podaje nazwę hotelu w Paryżu w którym miał przebywać po wylądowaniu we Francji.W owym hotelu nikt go nie widział.

Niemiecka policja publikuje zdjęcie podejrzanego, z prośbą o jakiekolwiek informacje na jego temat.


#wszystkooniemczech najlepszy tag o wszystkim co związane z Niemcami.Tylko na lurker.pl ;)


#berlin #rosja #sluzbyspecjalne #zamach

Data: 24.08.2019 07:50

Autor: Alojz

Od dwóch tygodni, więźniowie z jednego berlińskich więzień,umieszczają zdjęcia na Twitterze,tego co dostają do jedzenia.

Posiadanie telefonu przez więźniów jest zabronione,co nie przeszkadza skazanym na regularne posty na Twitterze

Tu link do konta więźniów

https://mobile.twitter.com/Gefngniscuisin1

Ps. Ogólnie marudzą na tym koncie że mało żarcia dostają :)


#wszystkooniemczech

Mój tag o Niemczech


#jedzenie #wiezienie #berlin

Data: 04.08.2019 09:10

Autor: Alojz

Tradycyjne słupy ogłoszeniowe, na których kiedyś rozklejono plakaty filmowe czy inne reklamy, został wynaleziony w 1854 roku przez Niemca Ernsta Litfaß.W Niemczech takie słupy nazywają się od nazwiska twórcy: Litfaßsäule.

Pierwsze słupy pojawiły się w Berlinie i ich celem było ograniczenie "dzikiego" plakatowania miasta.

Kiedyś w Berlinie było 2 500 takich słupów, dziś jest ich jedynie 24

#wszystkooniemczech

#historia #berlin

Imieniem najczęściej nadawanym chłopcom w Berlinie jest Mohammed

Data: 04.05.2019 11:27

Autor: Immortal_Emperor

dzienniknarodowy.pl

Według danych opublikowanych przez Towarzystwo Języka Niemieckiego (Gesellschaft für Deutsche Sprache, GfDS), najpopularniejszym imieniem dla noworodków płci męskiej w Berlinie jest Mohammed. Dotyczy to wszelkich odmian tego imienia, jak np. Muhammed czy Mehmet – jak informuje tabloid “Bild”.

#niemcy #islam #berlin

Data: 02.05.2019 07:46

Autor: mosiek

#berlin

Ktoś wie dlaczego sprzedawali tam papierosy w paczkach po 19 i po 20?

Czym one niby miały się różnić?

Jedne babeczka chciała mi sprzedać, drugich nie.

Kawałek z Berlinem w tle:

https://www.youtube.com/watch?v=fiore9Z5iUg