#Niemcy - Lis kradł buty! Uzbierał ponad sto par i znosił je do kryjówki.

Data: 28.07.2020 15:42

Autor: ziemianin

dw.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #niemcy #berlin #lis #buty #zlodziej

Mieszkańcom dzielnicy Zehlendorf w Berlinie ukradziono ponad sto butów. To lis kradł buty i znosił swoje łupy w jedno miejsce – poinformował w poniedziałek serwis internetowy Deutsche Welle, powołując się na lokalne media.

#Niemcy – Lis kradł buty! Uzbierał ponad sto par i znosił je do kryjówki.

Lis kradł buty, ale złodzieja namierzył jeden z mieszkańców, Christian Meyer, któremu ukradziono but do biegania. Meyer o utracie obuwia napisał na platformie społecznościowej Nebenan.de. Szybko okazało się, że nie tylko jemu w okolicy zniknął pozostawiony przed domem but.

Jak podał serwis internetowy dziennika "Tagesspiegel", jakiś czas później Meyer zauważył w pobliżu lisa "przyłapanego na gorącym uczynku z niebieskimi klapkami w pysku" i zrobił mu zdjęcie.

Kilka dni później Meyer poszedł za zwierzęciem i odnalazł jego łup składający się z ponad stu butów, z których większość była "trochę pogryziona". Na zdjęciach opublikowanych w internecie widać różne rodzaje obuwia – w tym kapcie, sandały i buty sportowe – w różnych kolorach.

Według DW trzech właścicieli obuwia udało się już zidentyfikować, Meyer wciąż nie odnalazł jednak swojego zaginionego buta. Lokalne media nie podają, jak długo lis kradł buty sprzed domów w Berlinie.

Niemcy: Raport: Berlin przez 30 lat udostępniał dzieci pedofilom

Data: 18.06.2020 08:34

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom w ramach tzw. eksperymentu Kentlera – wynika z raportu dotyczącego działalności seksuologa Helmuta Kentlera, przygotowanego przez Uniwersytet w Hildesheim.

Kentler w latach 70. świadomie kierował dzieci do opiekunów zastępczych ze skłonnościami pedofilskimi. Był przekonany, że kontakty seksualne między dziećmi i dorosłymi nie są szkodliwe. Dlatego dzieci odebrane patologicznym rodzinom lub żyjące na ulicach Berlina Zachodniego często trafiały pod opiekę samotnych rodziców zastępczych, mających już za sobą wyroki za przestępstwa seksualne.

#niemcy #pedofilia #berlin #dzieci

Data: 21.12.2019 11:17

Autor: Macer

wczoraj jednego kolege poniosl alkohol i uparl sie zeby wejsc do jakiegos klubu. stanelismy w kolejce i czekalismy, na wejsciu m.in. jakis przerazajacy gosc z tatuazami i kolczykami na twarzy. na szczescie naszych znajomych nie wpuscili, jak poczytalem to okazalo sie ze to jakas swiatowa stolica techno Berghain, ze podobno dostac sie do srodka jeszcze trudniej niz na karachan xD https://www.youtube.com/watch?v=1VpaWHzeQi0 ja tam nie mialem ochoty wchodzic bo to jakas degeneracja, ludzie sie po kątach ruchają, "muzyka" to same rąbanki, acz ciekawie wiedziec ze takie miejsce istnieje

#berlin #muzykaelektroniczna

Imieniem najczęściej nadawanym chłopcom w Berlinie jest Mohammed

Data: 04.05.2019 11:27

Autor: Immortal_Emperor

dzienniknarodowy.pl

Według danych opublikowanych przez Towarzystwo Języka Niemieckiego (Gesellschaft für Deutsche Sprache, GfDS), najpopularniejszym imieniem dla noworodków płci męskiej w Berlinie jest Mohammed. Dotyczy to wszelkich odmian tego imienia, jak np. Muhammed czy Mehmet – jak informuje tabloid “Bild”.

#niemcy #islam #berlin

Data: 02.05.2019 07:46

Autor: mosiek

#berlin

Ktoś wie dlaczego sprzedawali tam papierosy w paczkach po 19 i po 20?

Czym one niby miały się różnić?

Jedne babeczka chciała mi sprzedać, drugich nie.

Kawałek z Berlinem w tle:

https://www.youtube.com/watch?v=fiore9Z5iUg