Data: 05.10.2019 11:45

Autor: Alojz

W Berlinie mieszkają ludzie ze 193 krajów.Najwiecej jest Niemców…jeszcze ;) 82,4% mieszkańców,potem są Turcy 2,4% i Polacy 1,4%

Chodzi o osoby nie mające niemieckiego paszportu, jeżeli by się policzyło osoby urodzone poza Niemcami to te dane wyglądaly by inaczej. Polacy byli by na pierwszym miejscu, przed Turkami

#wszystkooniemczech

#berlin #polacy

Data: 25.09.2019 16:43

Autor: Alojz

To że są dzielnice w Berlinie, gdzie można kupić narkotyki w biały dzień, bez długiego szukania,praktycznie dieler podejdzie do ciebie i przedstawi ci aktualne menu,nie jest tajemnicą

Teraz CDU,partia Merkel, rozwiesza plakaty przy tych miejscach gdzie się dieluje o następującej treści

"Dealerzy ,wypierd#lac!

Zadzwonimy na policję.

Ukradniemy towar z waszych schowków.

Wypiepszać z naszej dzielnicy, nie chcemy was u nas w dzielnicy"

Co ciekawe plakaty są po niemiecku i …..arabsku?!??

Nie wiem dlaczego po arabsku a nie po polsku,rosyjsku czy turecku

https://mobile.twitter.com/CDUBritz/status/1176392938047385600/photo/1


#wszystkooniemczech


#berlin

Data: 16.09.2019 08:34

Autor: Alojz

Właśnie niemiecka telewizja Sat.1, pokazała jaka jest sytuacja w Berlinie, a konkretnie w leżącym w centrum miasta, Görlitzer Park. Wchodzisz do parku i dielerzy pytają czego potrzebujesz " gras ,kokos ?!"

Zrobili test,reporter z ukrytą kamerą wchodzi do parku, po paru metrach już ma propozycje zakupu towaru.

Kolejny test, rodzina z Bawarii która przyjechała zwiedzać stolicę Niemiec. Idzie rodzinka przez park i to samo, dealer ma to w dupie, że facet z Bawarii jest z rodziną, podchodzi i pyta czy chce kupić prochy.I to wszystko w centrum miasta, w południe.

A co na to politycy z Berlina ? Burmistrz tej dzielnicy, w której leży park, nazywa się Monika Herrmann i jest z Partii Zieloni.A to co pani powiedziała na temat dielowania w Parku

" Żadna grupa nie powinno być z parku wykluczona,Dzisiaj nie mogliby dealerzy wejść do parku , a kto jutro nie będzie miał wstępu do parku ?!"


Witam wszystkich nowych użytkowników lurker.pl

Właśnie czytasz mój autorski tag o Niemczech #wszystkooniemczech


#berlin #polityka #narkotyki

Data: 05.09.2019 22:46

Autor: Alojz

Lato 2017 Berlin, Wietnamczyk Trinh Xuan Thanh oczekuje na berlińskim lotnisku, na przylot swoje kochanki z Wietnamu.Trinh Xuan Thanh rok wcześniej ucieka z Wietnamu, gdzie grozi mu proces o korupcję.Wraz z rodziną przebywa w Niemczech, gdzie czeka na rozpatrzenie wniosku o Azyl. Wietnamskie władze na własną rękę wytropily go w Niemczech, prosząc niemieckie władze o wydanie uciekiniera. Niemieckie władze od odmawiają tłumacząc się tym, że rozpatrzenie wniosku o Azyl nie zostało zakończone.Wietnamczycy postanawiają na własną rękę sprowadzić Trinh Xuan Thanh do " domu ".

Wietnamski wywiad dowiaduje się o tym że Trinh Xuan Thanh ma kochankę w Wietnamie którą chce sprowadzić do Niemiec.Wietnczycy wiedzą że kochanka przyleci do Paryża, gdzie przesiądzie się do samolotu do Berlina. Wietamscy agenci wykupują bilety do wszystkich trzech maszyn które będą lecieć w tym dniu do Berlina.Dopiero w drugiej maszynie zostaje rozpoznana kochanka Trinh Xuan Thanh. Od tego czasu jest pod ciągłą obserwacja.

Trinh Xuan Thanh odbiera ja z lotniska, razem spędzają parę dni w Berlinie, mieszkając w jednym z hoteli.Trinh Xuan Thanh powiedział żonie, że przez park dni będzie przesłuchiwany w sprawie wniosku o azyl i przez ten czas musi mieszkać w ośrodku dla uchodźców.

Wietnamski wywiad obserwuje parę kochanów, szukając godnego momentu do porwania. Taka sytuacja zdarza się kiedy para wraca ze spaceru w jednym z parków w centrum miasta. Na przejściu dla pieszych, zatrzymuje się koło nich WV transporter, wietnamscy agenci wyskakują z samochodu wciągając parę do auta. Cała akcja trwa kilka sekund. Jeden z kierowców widząc całe zdarzenie, robi zdjęcie samochodu.Auto jest na czeskich tablicach rejestracyjnych.Wietnamski wywiad wynajmuje w Pradze kilka samochodów, którymi para była obserwowana. Samochody zostały wynajęte od wietnamskiego handlarza samochodów w Czechach na tzw gębę, bez papierów i przelewów bankowych.

Kochanka Trinh Xuan Thanh w towarzystwie dwóch agentów wraca następnego dnia samolotem do Wietnamu.Sam Trinh Xuan Thanh jest przez parę dni przetrzymywany w ambasadzie Wietnamu w Berlinie. Następnie w konwoju składających się z paru samochodów zostaje wywieziony w kierunku Czech.

W tym samym czasie jeden z ministrów rządu wietnamskiego przebywa w Paryżu,proponuje swojemu koledze w rządzie Słowackim, spotkanie robocze w Brateslawie.Slowacy godzą się, gdy spotkanie trwa, do hotelu, gdzie przybywa delegacja Wietnamczyków przybywa samochód w którym znajduje się Trinh Xuan Thanh.Podczas spotkania z władzami Słowacji, Wietnamczycy proszą o przysługę stronę słowacką, Wietnamczycy chcą by Słowacy ich maszyna rządowa przetransportowali ich do Moskwy. Slowacy z słowiańską gościnnością proponują że gości przetransportują nie do Moskwy ale do samego Hanoi.Wietnamczycy odmawiają ,wiedzą że formalności związane z przelotem przez pół świata może trwać wiele godzin,wybieraj lot do Moskwy. Slowackim celnikom na lotnisku wydaje się dziwne że jeden z członków delegacji ma paszport z wizą, która nie ma pieczątki przylotu do UE, a sam właściciel paszportu wydaje się być pijany.Mimo to nie reagują ,Trinh Xuan Thanh wsiada do samolotu lecącego do Moskwy.Rok później telewizja wietamska pokazuje materiał filmowy z procesu Trinh Xuan Thanh że stolicy wietamu.

A skąd o tym wszystkim wiadomo? Kierowca który brał udział w porwniu został złapany przez Niemców.W czasie całej akcji używał swojego prywatnego smartphona,w jednym z wynajetych samochodów był GPS.A przy porwaniu pary kochanków ,kochance Trinh Xuan Thanh wypada z kieszenie smartphone. Ale kluczowym dowodem sprawie jest zdjęcie zrobione przez jednego z kierowców w Berlinie, to dzięki niemu można było namierzyć auta w Czechach i dzięki GPS prześledzić cała trasę Trinh Xuan Thanh.


#wszystkooniemczech mój autorski tag o Niemczech.


#wietnam #sluzbyspecjalne #berlin

Data: 05.09.2019 05:27

Autor: Alojz

Dwa tygodnie temu w Berlinie,w jeden z parków ,godzina 11:55. Do 40 letniego mężczyzny, idącego przez park podjeżdża mężczyzna na rowerze,oddaje jeden strzał,ofiara pada na ziemię, sprawca podchodzi do ofiary i z bliskiej odległości oddaje dwa strzały w głowę ,ofiara ginie na miejscu. Sprawca wsiada na rower i ucieka.Ofiara to Gruzin, Zelimkhan Khangoshvili,który od paru lat przebywa w Niemczech.Zelimkhan Khangoshvili walczył w drugiej wojnie czeczeńskiej po stronie separatystów.Juz raz przeprowadzono na niego ,nieudany zamach w Gruzji.Rosyjskie służby specjalne, co chwila informowały niemiecki rząd że mają na swoim terytorium groźnego islamskiego terrorystę.Gruzin starał się o azyl w Niemczech.

Sprawca zostaje zatrzymany, niedaleko zdarzenia, dwóch nastolatków widzi moment w którym sprawca wyrzuca broń,policja odnajduje ją.

Numer paszportu sprawcy, jest bardzo podobny do numeru paszportów rosyjskich agentów, adres zamieszkania podany na wniosku wizowym ( wniosek wizowy wpłynął do ambasady Francji w Moskwie) ma błędny adres z St.Petersburga, nie ma takiego domu na tej ulicy.

Sprawca podaje nazwę hotelu w Paryżu w którym miał przebywać po wylądowaniu we Francji.W owym hotelu nikt go nie widział.

Niemiecka policja publikuje zdjęcie podejrzanego, z prośbą o jakiekolwiek informacje na jego temat.


#wszystkooniemczech najlepszy tag o wszystkim co związane z Niemcami.Tylko na lurker.pl ;)


#berlin #rosja #sluzbyspecjalne #zamach

Data: 24.08.2019 07:50

Autor: Alojz

Od dwóch tygodni, więźniowie z jednego berlińskich więzień,umieszczają zdjęcia na Twitterze,tego co dostają do jedzenia.

Posiadanie telefonu przez więźniów jest zabronione,co nie przeszkadza skazanym na regularne posty na Twitterze

Tu link do konta więźniów

https://mobile.twitter.com/Gefngniscuisin1

Ps. Ogólnie marudzą na tym koncie że mało żarcia dostają :)


#wszystkooniemczech

Mój tag o Niemczech


#jedzenie #wiezienie #berlin

Data: 04.08.2019 09:10

Autor: Alojz

Tradycyjne słupy ogłoszeniowe, na których kiedyś rozklejono plakaty filmowe czy inne reklamy, został wynaleziony w 1854 roku przez Niemca Ernsta Litfaß.W Niemczech takie słupy nazywają się od nazwiska twórcy: Litfaßsäule.

Pierwsze słupy pojawiły się w Berlinie i ich celem było ograniczenie "dzikiego" plakatowania miasta.

Kiedyś w Berlinie było 2 500 takich słupów, dziś jest ich jedynie 24

#wszystkooniemczech

#historia #berlin

Imieniem najczęściej nadawanym chłopcom w Berlinie jest Mohammed

Data: 04.05.2019 11:27

Autor: Immortal_Emperor

dzienniknarodowy.pl

Według danych opublikowanych przez Towarzystwo Języka Niemieckiego (Gesellschaft für Deutsche Sprache, GfDS), najpopularniejszym imieniem dla noworodków płci męskiej w Berlinie jest Mohammed. Dotyczy to wszelkich odmian tego imienia, jak np. Muhammed czy Mehmet – jak informuje tabloid “Bild”.

#niemcy #islam #berlin

Data: 02.05.2019 07:46

Autor: mosiek

#berlin

Ktoś wie dlaczego sprzedawali tam papierosy w paczkach po 19 i po 20?

Czym one niby miały się różnić?

Jedne babeczka chciała mi sprzedać, drugich nie.

Kawałek z Berlinem w tle:

https://www.youtube.com/watch?v=fiore9Z5iUg