Prokurator nękał ocalałych z Rzezi Wołyńskiej. Odebrano mu prowadzenie spraw

Data: 11.09.2020 08:49

Autor: malcolm

wprawo.pl

#wolyn #upa #oun #bandera #ukrainskiezbrodnie

Prokurator Maciej Młynarczyk z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ nie będzie już ścigał Polaków za tzw. antyukraińską mowę nienawiści. Wszystkie prowadzonego przez niego sprawy dotyczące przestępstw z nienawiści zostały przeniesione do Prokuratury Rejonowej w Otwocku. O odsunięciu prokuratora Młynarczyka poinformowała we wtorek (8.09.2020) „Gazeta Wyborcza”. Oczywiście zrobiła to w swoim manipulacyjnym i propagandowym stylu pisząc, że „chociaż słynął ze skuteczności” to nie będzie już mógł ścigać „hejterów, antysemitów, faszystów, nawołujących do przestępstw wobec mniejszości narodowych czy wyznaniowych”.

Prokurator Młynarczyk zasłynął nękaniem ocalałych z Rzezi Wołyńskiej, którzy negatywnie wypowiadali się o banderyzmie oraz krytykowali antypolskie wypowiedzi Ukraińca Igora Isajewa nazywającego marsz Żołnierzy Wyklętych marszem faszystów i twierdzącego, że Polacy odpowiadają za zbrodnie III Rzeszy. Isajew apelował też, aby z polskich paszportów usunąć słowo „honor”, ponieważ razi ono ukraińską wrażliwość.

Modus operandi wyglądał tak: Isajew opluwał Polaków, w Internecie pojawiał się negatywny wpis pod jego adresem, prokurator Młynarczyk oskarżał autora wpisu o przestępstwo z nienawiści, oskarżony trafiał przed sąd i zostawał skazany, Isajew pozostawał bezkarny.

więcej:

https://wprawo.pl/prokurator-nekal-ocalalych-z-rzezi-wolynskiej-odebrano-mu-prowadzenie-spraw-o-tzw-mowe-nienawisci/

Data: 18.10.2019 22:35

Autor: KLAssurbanipal

Bandery piratów działających w drugiej połowy XVII i pierwszej połowie XVIII stulecia tzw. Złotego Wieku Piractwa (tzw. Jolly Roger – Wesoły Roger)

Można rzec, że jest też to w pewnym sensie moda czy umundurowanie. Potoczna nazwa pirackiej bandery „Jolly Roger" (kojarzonej jako czaszkę z dwoma krzyżującymi się kośćmi) została spopularyzowana przez autora Charlesa Johnsona w książce "Historia najsłynniejszych piratów, ich zbrodnicze wyczynki i rabunki" z 1724 roku. Miał on usłyszać tę nazwę od dwóch piratów Bartholomew Robertsa ("Black Barta") oraz Francisa Spriggsa. Stąd Johnson stwierdził, że "Jolly Roger" to ogólne odniesienie do flag używanych przez piratów. Jednak co ciekawe flagi obu piratów nie zawierały trupiej czaszki z piszczelami. Po kolei przedstawiono flagi następujących piratów: Edwarda Lowa, Czarnobrodego (widziano także na masztach Edwarda Lowa i Francisa Spriggsa), Johna Philipsa, Waltera Kennedy'ego, Bartholomew Robertsa (dwie wersje – starsza i nowsza), Calico Jacka Rackhama, "Black Sama" Bellamy i Edwarda Englanda, Stede'a Bonneta, Christophera Condenta, Henry'ego Every'ego (wersja czerwona i czarna), Christophera Moody'ego, Thomasa Tewa, Richarda Worley'a, Emanuela Wynna i na koniec "Bandanna Roger" używana przez piratów na Karaibach.

#piraci #pirates #pirat #karaiby #jolly #roger #bandera #morze