Data: 16.05.2020 19:17

Autor: Dom_Perignon

Do teraz nie mogę pojąć, dlaczego PO wystawiło na kandydata typka, który jest znany tylko z tego, że wyj#bal szambo do Wisły. Przecież to jest istny Monty Python. Traszkowski nie zdążył się przedstawić, a już w tvpis dali mu przydomek "człowiek-awaria". Jak on ma wygrać wybory, jeśli nawet wyborcy PO cisną z niego bekę? Przecież on nie ma szans na wejście do drugiej tury. Jest to mocno ideologiczny kandydat, prezydent LGBT. Ale taki prezydent już startuje w wyborach i jest bardziej wiarygodny w tej kwestii niż Trzaskowski. PO wybierając go wysunęli środkowy palec do swoich wyborców oraz dali prezent Hołowni oraz prezydentowi rezydentowi.

BTW. Na stronkę wszedło tutaj obrzydliwe trollisko.

#polityka

WTF? MSWiA dotuje „Bal Chanukowy”

Data: 19.12.2019 01:41

Autor: ziemianin

facebook.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #aktualnosci #polska #zydzi #mswia #bal

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce opublikowało w mediach społecznościowych zaproszenie, dotyczące organizowanego 21 grudnia „Balu Chanukowego” z okazji żydowskiego święta Chanuka. Nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby nie fakt, że organizacja pochwaliła się otrzymaniem dotacji od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

WTF? MSWiA dotuje „Bal Chanukowy”

Obecna władza przyzwyczaiła już do hucznego obchodzenia żydowskiego święta, przypadającego w tym roku 22 grudnia. Rokrocznie w Pałacu Prezydenckim i w budynku Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej odbywa się więc uroczyste zapalenie świec, w którym uczestniczą przedstawiciele kontrowersyjnej sekty Chabad-Lubawicz. Samo święto upamiętnia z kolei ponowne poświęcenie Świątyni Jerozolimskiej w 165 r.p.n.e.

W przeddzień tego święta, czyli 21 grudnia, odbędzie się bal organizowany przez wspomniane już Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, czyli świecką organizację żydowską powstałą w 1950 roku w wyniku połączenia dwóch największych wówczas organizacji skupiających wyznawców judaizmu.

„Bal Chanukowy” ma odbyć się w siedzibie Volvo Car przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Towarzyszyć mu będą quizy, świąteczne gry dla dzieci, koncerty oraz specjalnie przygotowany poczęstunek. Z ogłoszenia Towarzystwa możemy dowiedzieć się, że za to wszystko zapłacą podatnicy, ponieważ pieniądze na ten cel przeznaczyło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Źródło: facebook.com/TSKZwP