Rząd Korei Północnej zakazał publikacji tych zdjęć. Pokazują jak wygląda...

Data: 30.05.2019 11:05

Autor: cytrynkaa97

fotoblogia.pl

Fotograf Eric Lafforgue spędził trochę czasu w Korei Północnej i zobaczył jak naprawdę wygląda tamtejsze życie. Odbył 6 podróży w przeciągu kilku lat i zrobił całkiem sporo zdjęć. Wielu z nich nie powinien był wykonać lub miał je skasować. Oczywiście – zachował je dla siebie i pokazał…

#swiat #koreapolnocna #kimdzongun #azja

Data: 29.05.2019 17:52

Autor: Mimo

Przedstawiam Wam kolejny zwyczaj Azjatycki:

Shitagi dorobou – Zaspokajanie się damską używaną bielizną w Europie uznawane jest za zboczenie. W Japonii jednak jest to sprawa tak oczywista, że dawniej kobieta wywieszając bieliznę na zewnątrz musiała liczyć się z jej kradzieżą. W pewnym momencie problem stał się na tyle dotkliwy, że na ulicach zaczęto stawiać automaty z używanymi majtkami. Podobno cieszą się większym zainteresowaniem niż maszyny z colą i przekąskami. Jest to również niezła opcja dla kobiet, które potrzebują sobie dorobić. Właściciele dowolnego seks shopu w Japonii są zainteresowani każdą ilością używanej bielizny.

Co o tym sądzicie? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#ciekawostkioazji #azja #mimocontent

Data: 24.05.2019 20:25

Autor: Mimo

Dla zareklamowania mojej nowej serii lurkowej (https://www.lurker.pl/p/aF6ZsZqVUt )wrzucam ciekawostkę na temat "kultury" w Azji. Nie wiem ile ich będzie łącznie, ale nie za dużo 乁(ツ)

Dziś powiem o Yobai :

Yobai to stary obyczaj, którego pozostałości najprędzej odnajdziemy w japońskich wsiach. W skrócie polega on na zakradaniu się nocą mężczyzn do młodych kobiet i uprawianiu z nimi seksu. Gdy młodzieniec „włamał się” już do domu swojej wybranki, musiał po cichu dostać się do jej pokoju. Wierzono przy tym, że oddanie moczu na drzwi zapobiegnie ich skrzypieniu podczas otwierania. Później wystarczyło już tylko zakraść się do łóżka dziewczyny i – o ile wyraziła na to zgodę – kochać się nią dotąd, aż zapieje kogut. Rano amant wymykał się tak, aby nie zwrócić uwagi pozostałych domowników. Co prawda w razie wpadki nie ponosił żadnych konsekwencji – rodzina młodej kobiety, wobec tradycji, musiała wykazać się wyrozumiałością. Jednak jeśli mężczyzna został przez nich przyłapany już któryś raz z kolei, wypadało aby poślubił kochankę.

#azja #ciekawostkioazji #mimocontent

Tajlandia ma nową królową

Data: 02.05.2019 08:55

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

"Król Tajlandii Maha Vajiralongkorn, który w sobotę będzie formalnie koronowany, poślubił wiceszefową swojej prywatnej ochrony, generał Suthidę" – poinformowały lokalne media, powołując się na dziennik urzędowy.

#azja

Obława na domniemanych dżihadystów na Sri Lance. Nie żyje 15 osób

Data: 27.04.2019 17:19

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Podczas ataku lankijskich służb na domniemanych dżihadystów, który miał miejsce w nocy z piątku na sobotę, zginęło co najmniej 15 osób, w tym sześcioro dzieci – poinformowała policja. Obława miała miejsce w Kalmunai, na wschodzie wyspy.

#azja #terroryzm

Tragiczna Wielkanoc na Sri Lance.

Data: 21.04.2019 10:05

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Bilans ofiar serii eksplozji, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną w kościołach i hotelach na Sri Lance, wzrósł do 129 ofiar śmiertelnych – podaje agencja AFP, powołując się na źródła w służbie zdrowia. Są setki rannych. Wcześniej media o ponad 50 ofiarach.

#azja #terroryzm

Olej palmowy a polityka.

Data: 21.04.2019 09:45

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

– Jeśli Europejczycy będą podejmować decyzje przeciwko nam, pomyślimy o kupnie samolotów w Chinach lub innym państwie – powiedział premier Mahathir bin Mohamad.

W marcu malezyjski premier Mahathir bin Mohamad stwierdził, że europejski zakaz używania oleju palmowego może mieć wpływ na decyzje dotyczące zakupów uzbrojenia. Samoloty Malezji chciałyby sprzedać między innymi włoski koncern Leonardo i szwedzki Saab

#polityka #azja #wojsko

Władze Korei Płn. chcą importu żywności

Data: 19.04.2019 16:59

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Zdaniem ekspertów północnokoreańska gospodarka silnie odczuwa międzynarodowe sankcje, nałożone na Pjongjang za jego zbrojenia jądrowe i rakietowe. Sankcje ograniczyły m.in. dostawy ropy i innych paliw, uderzając w północnokoreański przemysł. Obroty handlu zagranicznego znacznie spadły z powodu zakazu eksportu węgla, stali, owoców morza i tekstyliów.

#azja #gospodarka

Kim Dzong Un zapowiada zadanie "poważnego ciosu" zwolennikom sankcji

Data: 14.04.2019 17:27

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

"Musimy zadać poważny cios wrogim siłom, które chcą nas rzucić na kolana sankcjami, poprzez przeniesienie budowy socjalizmu na wyższy poziom samowystarczalności oparty na własnej sile, technologii i zasobach".

Kim Dzong Un 

#azja #polityka

A co tam panie na wojnie?

Data: 06.04.2019 16:41

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Indjanice oczywiście nie zestrzeliły F16. To była tylko propaganda dla ciemnego ludu.

Teraz wszystko przycichło. Wcześniej obie strony trochę ganiały się na morzu. Najpierw Pakistan przegonił indyjski okręt podwodny, ale później sami spieprzyli do portów przed lotniskowcem INS Viraat .

#azja #konfliktyzbrojne

Data: 24.03.2019 00:40

Autor: Sillia

Kiedyś przez przypadek trafiłam na ten kanał na yt. A że lubię patrzeć jak inni pracują, to się wkręciłam. Zwłaszcza, że dziewczę ładne, muzyka przyjemna i fajne widoczki. A im dłużej ją oglądam tym bardziej mam wrażenie, że ona potrafi zrobić WSZYSYKO…

https://youtu.be/ZtPMJdru2O0

Co robić w Hongkongu przez 10h?

Data: 03.03.2019 07:55

Autor: KeWei1991

youtu.be

Kiedy masz 10 godzin na przesiadkę Hongkongu i jedyne co widzisz to ogromne tłumy indonezyjskich kobiet na ulicach, placach i parkach. To mnie zadziwiło i zaciekawiło. Skąd ich tam tyle?

Data: 16.02.2019 00:05

Autor: RaW

czas na mutanta ( ͡º ͜ʖ͡º)

To nie żaden fake brand, po prostu inna nazwa :)

W Wietnamie właśnie 6:05 dzień dobry Lurki. ᕦ(òóˇ)ᕤ

Data: 04.02.2019 13:46

Autor: RaW

Bylibyście zainteresowani relacja z Wietnamu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

pod koniec tygodnia wybieram sie na 2 tygodnie do paru miast, tylko nie wiem czy pisac na mikro czy na główną.

Prawie zapomniana wioska pod Pekinem - Cuandixia

Data: 03.02.2019 12:16

Autor: KeWei1991

youtu.be

Jestem początkującym Youtuberem, mieszkam w Chinach i czasem coś publikuję. Ostatnio odwiedziłem wioskę pod Pekinem, do której serdecznie Was zapraszam.

Niesamowite ujęcia z drona przedstawiające Filipiny

Data: 03.02.2019 11:53

Autor: Yakobo

instagram.com

Polecam ciekawy profil na instragramie Rafała, który przedstawia przepiękne ujęcia przyrody na Filipinach. Na profilu nie brakuje również zdjęć ukazujących prozę dnia codziennego. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia bloga Rafała, każdy zachwycony pięknem Azji pasjonat znajdzie coś dla siebie.