Roboty nie zabiorą nam pracy - to bzdura! Z Mentzenem o gospodarce #01

Data: 01.04.2019 21:08

Autor: piotre94

youtube.com

Pierwszy odcinek nowego cyklu „Z Mentzenem o gospodarce”. Na tapecie automatyzacja produkcji, czyli próba odpowiedzi na pytanie, czy to poważne, żeby w 2019 roku zastanawiać się nad niszczeniem maszyn parowych.

Data: 13.03.2019 17:45

Autor: xyz

Lurki, zna ktoś tańszy zamiennik bakielitu/tekstolitu? Słyszałem o takim tyle że robionym z papieru i materiału, a nie potrafię go znaleźć :/

Jak zły hash to prosze o przeniesienie

Z użyciem drukarki 3d zrobiłem rękę robota sterowaną przez arduino

Data: 27.02.2019 13:14

Autor: MI_Studio

youtu.be

Jakiś czas temu zbudowałem rękę robota. Jest ona wydrukowana na drukarce 3d i sterowana przy użyciu arduino. Zbudowałem ją według projektu InMoov który pozwala na zbudowanie całego humanoidalnego robota. Zapraszam do obejrzenia relacji z postępów prac. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania, tutaj lub pod filmem.

Świtalscy otworzą pod Warszawą całodobowy, bezobsługowy supermarket

Data: 15.02.2019 10:33

Autor: piotre94

wiadomoscihandlowe.pl

Nowy sklep będzie czynny całodobowo, przez siedem dni w tygodniu – również w niedziele objęte zakazem handlu. To m.in. dzięki temu, że placówka będzie w pełni samoobsługowa.

Data: 07.02.2019 17:29

Autor: dodgers

sms #bramkasms #mailgrupowy

Hej, czy możecie polecić jakiegoś dostawcę dla usługi, która by działał tak:

mam predefiniowaną grupę numerów telefonów (np 10 numerów) i chcę wysłać do nich sms, ale poprzez maila (emacsem przez sendmail ( ͡° ͜ʖ ͡°)) .

Czyli wysyłam maila, na jakiś predefiniowany wcześniej adres mailowy i tamten usługodawca go odbiera i wysyła automatem treść maila jako sms do tych predefiniowanych numerów.

Kojarzycie? Możecie podpowiedzieć konkretne firmy?

Data: 06.02.2019 16:35

Autor: xyz

Cześć lurki, potrzebuję rozpalić małe kawałki drzewa(zrębki wędzarnicze) w prosty sposób. Do wpisu dodaję zdjęcie brąz – zrębki (zamknięte w stalowym płaskowniku – zielona kreska), czarny jako grzałka patronowa która rozpala zrębki.

Zastosowanie grzałki patronowej to zły pomysł, przpaliła się po 3 razach.

Aktualne warunki:

– grzałka stoi w miejscu w którym tlą się zrębki

– Brak możliwości dodania mechanizmu wkładania/wyciągania

– Możliwość montażu w ściance (na zielono)

Jakieś pomysły co mogę wstawić za grzałkę?

Robotyczne ramię uzyskało częściową samoświadomość

Data: 04.02.2019 04:35

Autor: soochy

whatnext.pl

Trudno określić, czym naprawdę jest samoświadomość. Nie możemy również przewidzieć, czy (a jeśli tak, to kiedy) roboty osiągną ten stan. Pewnym jest natomiast, że naukowcy z Columbia Engineering stworzyli ramię robota, które jest częściowo samoświadome – przynajmniej w podstawowym sensie. Taka funkcja pozwala mu lepiej przystosować się do zmieniających się warunków.

Data: 03.02.2019 12:40

Autor: mikroblog

1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)1. # https://" alt="" />https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)https://)