Austria: skazali rosyjskiego szpiega - wypuścili rosyjskiego szpiega

Data: 11.06.2020 09:53

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Sąd krajowy w Salzburgu skazał austriackiego byłego pułkownika tamtejszych sił zbrojnych, który od 1987 r. pracował na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, na 3 lata więzienia. Wojskowy, którego zdemaskowanie w 2018 r. wywołało napięcia w relacjach na linii Moskwa-Wiedeń, wyszedł jednak we wtorek na wolność. Zgodnie z decyzją sądu okres spędzony w areszcie został bowiem wliczony w poczet zasądzonej kary więzienia.

#austria #polityka #wojsko #szpiegostwo

Włosi chcą budować czołg z Hiszpanią, Austrią i być może Polską

Data: 26.05.2020 18:26

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Wczoraj we włoskich mediach pojawiła się informacja o włoskim zainteresowaniu wspólną budową nowego czołgu podstawowego – w programie określanym na razie jako „Futuro Carro da Battaglia” (przyszły czołg bojowy) – z Hiszpanią i Austrią. W gronie potencjalnych kooperantów wymienia się także Polskę.

Należy podkreślić, że jeszcze nie podjęto jakiejkolwiek wiążącej decyzji: projekt znajduje się we wstępnej fazie realizacji, a powyższe informacje są nieoficjalne i nie doczekały się potwierdzenia ze strony władz. Nasz serwis pisał szerzej o koncepcyjnych i technicznych perspektywach udziału naszego kraju w projekcie wspólnie z Włochami dwa miesiące temu w artykule Sen o żelaznym Wilku. Jaki może być nowy polski czołg podstawowy?

#czolgi #wojsko #wlochy #polska #hiszpania #austria

Zbrojownia Styrii

Data: 11.05.2020 20:05

Autor: KLAssurbanipal

facebook.com

Zbrojownia Styrii (niem. Landeszeughaus) w austriackim mieście Graz to największa na świecie zabytkowa zbrojownia przyciągająca turystów z całego świata. Posiada około 32 000 sztuk broni i uzbrojenia bitewnego oraz paradnego przeważnie z XVII wieku. Zbrojownia Styryjska została wybudowana w latach od 1642-1645 przez włoskiego architekta z Tyrolu Antonio Solara.

#zrboja #zbrojownia #austria #imperium #muzeum #armia

Zakaz całowania się w Austrii.

Data: 02.05.2020 11:20

Autor: ziemianin

kosmo.at

#Austria #calowanie #policja #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ludzie

W Austrii następuje luzowanie życia społecznego. Można już chodzić w gości do znajomych, a od 15 maja Austriacy ponownie będą mogli odwiedzać bary i restauracje.

Zakaz całowania się w Austrii.

W Austrii następuje luzowanie życia społecznego. Można już chodzić w gości do znajomych, a od 15 maja Austriacy ponownie będą mogli odwiedzać bary i restauracje.

Ale, żeby nie było tak słodko, trzeba trzymać dystans. Na przykład: zabronione jest całowanie się.

Austriacki minister zdrowia Rudolf Anschober ostrzegł, że “policja miłosna” będzie obserwować kto się całuje.

W wywiadzie dla Ö3 Anschober wyjaśniła, że ​​całowanie jest zabronione dla par, które nie mieszkają razem. Anschober powiedział nie tylko, że publiczne całowanie jest zabronione, ale nawet pocałunek między kochankami, którzy nie mieszkają razem w domu, jest również naruszeniem prawa.

Austria wprowadza moratorium na spłaty kredytów konsumentów i małych firm

Data: 03.04.2020 18:00

Autor: Starszyoborowy

gazetaprawna.pl

Austriacki rząd wprowadza przymusowe moratorium na spłaty kredytów konsumentów i małych firm dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa – poinformował w piątek minister finansów Gernot Bluemel.

Moratorium dotyczy około trzech milionów kredytów – wyjaśnił minister.

#koronawirus #austria #gospodarka

Afera! Chcecie być baletnicami? Palcie papierosy!

Data: 20.12.2019 17:16

Autor: ziemianin

theguardian.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #aktualnosci #Austria #baletnice #naukatanca #opera #szkolabaletowa #tancerki #taniec #Wieden #afera

Zachęcanie dzieci w wieku od 8 do 10 lat do palenia papierosów, aby nie czuły głodu, poniżanie psychicznie, bicie i molestowanie – tego doświadczyli uczniowie i uczennice prestiżowej szkoły baletowej w Wiedniu. Okazuje się, że w Polsce edukacja baletowa i warunki pracy również są naznaczone patologią.

Afera! Chcecie być baletnicami? Palcie papierosy!

Przykład austriacki jest wyjątkowo drastyczny. Jako pierwszy o skandalu w szkole baletowej przy Operze Wiedeńskiej napisał w kwietniu „Falter”. Na jaw wyszły metody rodem z XIX wieku. Uczniowie i baletnice skarżyli się na przemoc fizyczną ze strony nauczycieli, którzy chcieli w ten sposób zmotywować ich do bardziej intensywnej pracy i kontroli diety. Dzieci były również ciągnięte za włosy i pozbawiane godności.

Publikacja wywołała społeczne oburzenie, co skłoniło rząd do przeprowadzenia śledztwa i przygotowania raportu. Dzięki temu opinia publiczna dowiedziała się o jeszcze bardziej drastycznych praktykach. Uczniom szkoły baletowej w wieku 8-10 lat zalecano m.in. palenie papierosów, aby nie odczuwały głodu. Do dzieci zwracano się także, używając ich rozmiaru ubrań zamiast imion, co miało wywołać w nich poczucie winy.

Opera Wiedeńska, próbując ratować reputację, wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że dobro uczniów jest dla niej „najwyższym priorytetem”. Teatr zluzował również obciążenie zajęciami, wprowadził naukę odpowiedniej diety, tak aby organizmy nie były wyniszczane, a także zatrudnił psychologów do stałej opieki nad adeptami.

O tym, że stawianie się baletnicą jest drogą naznaczoną cierpieniem mówi w rozmowie z Portalem Strajk Zuzanna, była baletnica. „Zajęcia pochłaniały całe moje dzieciństwo. Trwały codziennie od 8:00 do 20:00, również w soboty” – przyznaje.

Zuzanna mieszkała w internacie, co wiązało się z dodatkowymi ograniczeniami. „Wychowywano nas w duchu ciągłej rywalizacji. Nie tylko w tańcu czy sprawności fizycznej. Walka między nami miała trwać również w nauce. Niektórzy nie wytrzymywali presji, ich psychika nie była w stanie tego znieść” – wspomina.

Okres nauki wspomina też jako naznaczony samotnością. „W szkole nie było miejsca na przyjaźń, były rywalki, nie koleżanki. W teatrze zresztą jest podobnie, choć zdarzają się wyjątki” – mówi była baletnica.

Zuzanna doznawała psychicznego terroru ze strony nauczycielek. „Idąc na zajęcia czułam strach i lęk. To było poczucie niepewności – czy ta kobieta znów będzie dziś stała nade mną, wypowiadając te upokarzające słowa?” – relacjonuje, dodając, że są to wspomnienia tak traumatyczne, że nie jest w stanie tego powtórzyć.

„W Teatrze nie ma miejsca na indywidualność. Nie możesz się wyróżniać” – wspomina Zuzanna. „Od pedagożki dostałam reprymendę po spektaklu, bo uśmiechałam się podczas widowiska, a także po jego zakończeniu, przy ukłonach. Usłyszałam, że to głupio wygląda, bo reszta tancerek się nie uśmiecha.”

Najgorsza była jednak kontrola wagi. Zuzanna wspomina, że ograniczała jedzenie do minimum. „Jedzenie po próbach, czy podczas przerw było bardzo źle widziane. Kiedyś zauważono, że minimalnie przytyłam. Pedagożka rozmawiała ze mną codziennie, mówiąc, że czeka na wyniki mojej diety, bo nie widać na razie bym schudła. Jednocześnie próbowała udawać koleżankę, zapewniając, że sama wie, jak trudno jest zrzucić kilogramy. Ta sama kobieta doprowadziła do anoreksji dwie baletnice, jedna z nich dziś już nie tańczy.

Data: 10.09.2019 08:22

Autor: dzin

Jerzy Brzęczek po meczu z Austrią:

Nasza gra defensywna i dyscyplina taktyczna w poruszaniu się w defensywie to coś, czego zabrakło nam w Słowenii. Jestem z tego zadowolony.

xDDD

Nie wiem jakim cudem został trenerem. Jego sukcesy w prowadzeniu drużyn za wiki:

Na początku lutego 2010 Brzęczek został pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa. Po serii nieudanych meczów umowa z klubem została rozwiązana 3 listopada 2014, na prośbę głównego sponsora. 17 listopada 2014 został trenerem Lechii Gdańsk, a 1 września 2015 został zwolniony. Następnie od końca września 2015 był trenerem GKS Katowice. 20 maja 2017, po przegranej w meczu z MKS Kluczbork i utracie szans na awans do ekstraklasy, podał się do dymisji. 11 lipca 2017 został trenerem Wisły Płock. 12 lipca 2018 został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

#reprezentacja #pilkanozna #trener #jerzybrzeczek #austria #mecz

Data: 04.07.2019 11:23

Autor: FiligranowyGucio

Wydawnictwo Pasieka_Fb

‼🐝‼Glifosat będzie zakazany w Austrii‼🐝‼Do tej pory duże ograniczenia w stosowaniu glifosatu były wprowadzone w Holandii, Belgii, Włoszech i Francji. Natomiast całkowity zakaz używania tego środka chwastobójczego przegłosowano wczoraj w parlamencie austriackim. Projekt ustawy trafi do wyższej izby austriackiego parlamentu czyli Rady Związkowej. Jeśli zostanie zatwierdzony (i podpisany przez prezydenta), glifosat całkowicie zniknie z rynku tego kraju.

https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/aktualnosci/wiadomosci-ze-swiata/2108-glifosat-zakazany-w-austrii?fbclid=IwAR3j9FdM1sNo0GHHooKfKv5Zs_JzuWJqV2lj2D2hvMhqQmhclnRkcGLamLs

#zdrowie #przyroda #jedzenie #ludzie #austria

Przedterminowe wybory w Austrii!

Data: 19.05.2019 11:18

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz zapowiedział przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych tak szybko jak to możliwe. To efekt opublikowanego nagrania, na którym jego zastępca Heinz-Christian Strache oferował państwowe kontrakty rzekomej inwestorce z Rosji.

#polityka #austria

Data: 09.04.2019 19:03

Autor: reflex1

W Sylwestra pewna 21 letnia laska z Genewy bawiła się na placu w Wiedniu kiedy poczuła łapy 20 letniego uchodźcy z Afganistanu na swoim tyłku. Długo nie myśląc odwróciła się i walnęła mu pięścią prosto w nos. Koleś skończył na izbie przyjęć w szpitalu. I miał jeszcze czelność oskarżyć ją o uszkodzenie ciała.

Dzisiaj sąd wiedeński oczyścił ją z zarzutów twierdząc ze w tej sytuacj zadziałała prawidłowo.

#szwajcaria #swissinfo #austria #uchodzcy #prawo