Naprawy MacBooka za 10000 dolarów. A wystarczyła regulacja jasności ekranu

Data: 16.06.2019 15:20

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#apple #macbook #naprawa #ekran #serwis #macbookpro #matryca #ekran

"Uszkodzony" MacBook Pro – wentylatory pracują jak zawsze, jednak ekran pozostaje kompletnie czarny. Co może być problemem? Dwa tygodnie i 10000 dolarów w naprawach później, "geniusze" w Apple rozgryźli problem.

Naprawy MacBooka za 10000 dolarów. A wystarczyła regulacja jasności ekranu

"Gdyby Apple nie prowadziło polityki wymiany sprzętu, zamiast napraw, problem z pewnością udałoby się zidentyfikować dużo szybciej."

Apple wyśmiany na własnej konferencji. Wszystko przez nóżkę do monitora za 3800 zł

Data: 04.06.2019 21:00

Autor: Mimo

innpoland.pl

Kolejny absurd w wykonaniu Apple – widzę szaleją

Monitor jak z bajki, z milionem funkcji i bajerów, dla najbardziej profesjonalnych pośród profesjonalistów. To główna nowość po konferencji Apple WWDC. Już mniejsza, że monitor ów kosztuje blisko 19 tys. zł. Ręce i szczęki opadły użytkownikom konferencji, gdy dowiedzieli się, że o ile nie umieją zawiesić go w powietrzu siłą woli, będą musieli kupić stojak za 3600 zł. Lub kupić – a jakże – przejściówkę do stojaków dla zwykłych śmiertelników w cenie – uwaga – ok. 760 zł.

#apple #bekazapple #heheszki #ciekawostkaoapple

Data: 04.06.2019 20:34

Autor: lisq

#apple #bekazwykopu

pan japko prezentuje kąkuter za $6k

połowa wykopków :O mój składak na guwnopłycie prosto z chin zjada to na śniadanie xD

druga połowa :O nie rozumiesz że nie ma co porównywać PROFESJONALNEJ STACJI ROBACZEJ do POTENRZNYCH OBLICZEŃ służących do ZARABIANIA PINIENDZY do maszynki do grania w wieśka xD

pan japko trollface.jpg $6k za biedawersję (32G ram, Xeon 8c, ssd 256G, grafa jakiś radek)

dodam że moja stacja robacza z 2009 roku (przynajmniej takie info znalazłem )w podstawowej wersjii kosztowała $2k, oferując niewiele mniej od współczesnego Maka pro

13-latek zhakował Apple, bo myślał że dostanie za to pracę.

Data: 28.05.2019 22:05

Autor: Mimo

antyradio.pl

Dwóch nastolatków dwukrotnie włamało się do systemu Apple i ściągnęło wewnętrzne dokumenty i dane. Udało im się stworzyć fałszywe dane logowania, dzięki czemu byli traktowani jako pracownik giganta.

#technologia #apple #haker

Data: 22.05.2019 21:13

Autor: Submission

W 2020 pojawią się pierwsze maci z procesorami ARM. Wszystko, by uniezależnić się od intela i jego drogich licencji. Rozwój procesorów intela również stoi w miejscu i z generacji na generację nie dzieje się nic szczególnego. Tymczasem procesory ARM rozwijają się znacznie szybciej. Według mnie szykuje się całkowicie nowe otwarcie na rynku PC. Procesory zbudowane całkowicie pod system operacyjny. Coś jak układy dedykowane specjalnie dla bitcoina, wiele funkcji os x będzie wykonywanych w warstwie sprzętowej. Już kiedyś tak było, za czasów PowerPC, gdy komputery te w zastosowaniach profesjonalnych niszczyły maszyny na intelu.

Druga sprawa, mają zadziałać wszystkie aplikacje z iOS.

Warto zbierać na maca, bo może się nam za rok zaświecą oczy^^

#apple #komputery

Oficjalny raport Apple: Spadek wydajności procesorów Intela aż o 40%!

Data: 22.05.2019 16:22

Autor: JestemNaNie

support.apple.com

Procesory posiadające technologię hyperthreading czekają łatki do Mojave mające ją całkowicie wyłączyć. Krytyczny błąd zabezpieczeń znajduje się na poziomie konstrukcji samego procesora. Procesory z 2 wątkami logicznymi na jeden rdzeń czekają dramatyczne spadki wydajności na poziomie do nawet 40%…

#technologia #pcmasterrace #apple #komputery #laptopy #amd

Data: 12.05.2019 14:14

Autor: Pierdyliard

Poszukiwania telefonu zakończone – po analizie potrzeb i rynku telefonów postanowiłem wymienić swojego zjechanego iPhonie SE na nowego iPhonie SE 乁(ツ)

No nie ma telefonu w tym rozmiarze który działa równie sprawnie, ma poprawny aparat i nie jest z plastiku

#apple #telefony

Data: 03.05.2019 15:13

Autor: false_nine

Naprawa Iphone wcale nie jest długotrwała i niebezpieczna jak mówi Apple. Naprawdę nie kupię już kolejnego sprzętu od Apple, bo nie dość, że praktyki wobec klientów urągają wszelkim standardom, to jeszcze sprzęt pod kątem technicznym jest zrobiony jak najtaniej,

Zwróćcie uwagę na… ilość kleju w smartfonach Apple.

https://youtu.be/rlGcSG8xM8w?t=740

#apple #iphone #technologia

Data: 01.05.2019 13:08

Autor: bmbcz01

Wczoraj około 22:30 naszego czasu Apple opublikowało swoje wyniki finansowe. Wcześniej rynek nie był zbyt optymistyczny i podczas sesji giełdowej Apple zanotował spadek o niespełna 2%.

Wyniki jednak okazały się raczej pozytywne. 58,02 mld USD przychodu wobec prognozowanych 57,37.

Gorsze od prognozowanych były przychody z iPhoneów i wyniosły 31,05 mld USD, wobec prognozowanych 31,10 mld.

Apple dał jednak sygnał na rynek, że są w stanie zarabiać nawet ze spadającym udziałem w rynku swojego kluczowego produktu. Pozytywnie wyglądają usługi takie jak Apple Music, iCloud itp., które przyniosły 11,45 mld USD przychodu. Wzrost o 50% zanotowała kategoria Wereables and Home & Accessories, obejmująca między innymi Apple Watch, AirPods czy AppleTV, która wyniosła 5,1 mld USD.

Dodatkowo Apple ogłosiło, że przeznaczy 75 mld USD na skup akcji własnych, co może również być pozytywną informacją.

W wyniku tego akcje Apple po zamknięciu sesji głównej poszybowały w górę o prawie 6%.

Sam nie wiem co myśleć o Apple. Z jednej strony spadający przychód ze sprzedaży iPhoneów martwi, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że wiele ludzi korzysta cały czas z takich np. iPhone 6 i pewnie przyjdzie czas na zmianę. Z drugiej strony, osobiście jestem dosyć sceptycznie nastawiony do możliwości ratowania sytuacji sprzedaży iPhoneów w Chinach. Chiny mają bardzo dynamicznie rozwijających się lokalnych producentów smartphoneów, w tym coraz lepiej radzące sobie na arenie międzynarodowej Xiaomi. W Europie i USA Apple ma bardzo lojalną bazę użytkowników, w Chinach sytuacja wygląda jednak inaczej. Średni czas użytkownia jednego smartfonu w Chinach jest dużo krótszy, zwraca się uwagę na ceny itp. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, jednak nadchodząca sesja może być małym roller coasterem.

#gielda #apple #inwestycje #pieniadze

Data: 22.04.2019 13:30

Autor: Judasz

Się wkurwiłem co nie miara, przygotowałem sobie bootowalny usb do zrobienia hackintosha. Powstrzymałem się w ostatniej chwili przed pozbawieniem siebie neta. Te barany z apple w najnowszej wersji systemu, nie obsługują Huawei e3227 i generalnie modemów Huawei. Nie wiadomo czy obsługują jakiekolwiek modemy na USB.

W Dellu nie mam karty wifi, tylko Rj45. Byłoby super, gdybym wiedział, że Rj45 intela pójdzie na hacku. Wtedy można kupić modem lte z lan.

Jedynym pewnym rozwiązaniem jest kupno starego iphona z lte i zrobienie hot spota. W tym przypadku znów nie wiem, czy system ładuje telefon podczas spota przez usb ;/

#apple #hackintosh

Data: 21.04.2019 09:04

Autor: Judasz

Chcę się zająć developerką aplikacji na iOS, przesiadam się z Google Play. Jeśli mnie te ceny wkurwiają, to zastanawiam się, co myślą regularni konsumenci, bowiem ja potrzebuję to do pracy. Mac Mini o sensowej konfiguracji (i tak mało sensownej, prawie 7000zł, procek i3, 16gb ram i ssd 256) + iphone używany 2000zł. (nowy ponad 3000zł).

Generalnie te ceny stanowią już zaporę w USA, gdzie wcale nie jest tak bogato jak się powszechnie myśli.

#komputery #apple

Apple zapłaci Francji 500 mln euro zaległych podatków.

Data: 07.02.2019 09:06

Autor: Ottis

bankier.pl

Kolejny kraj zgłosił się do apple po zapłacenie zaległych podatków. Myślę, ze i tak apple to na rękę i są dogadani co do sumy tak zeby wszyscy byli zadowoleni.

Data: 06.02.2019 23:02

Autor: xyz

Jakieś 2 miesiace temu kupiłem sobie macbooka pro z 2015 roku. Ostatnia wersja która ma normalne porty USB. W bardzo dobraym stanie, 212 cykli ładowania. Najprawdopodobniej od pedanta.

Ogólnie jestem mega zadowolony, ale do kilku rzeczy nie mogę się dalej przyzwyczaić. Niektóre skróty klawiszowe takie jak kopiuj wklej – koszmar. Cmd + c są obok siebie no i nie chce mi to wejsc w nawyk.

Ale samo przechodzenie pomiędzy okienkami – gesty! Da się na tym malym, 15 calowym ekraniku zmieścić więcej niż u mnie na PC z dwoma 22? calowymi ekranami…

Ostatnio zbiłem telefon, A5 z 2017r. Chyba kupię sobie iphona 7… Apple ściąga mnie na swoją stronę. Szkoda że iphony nie są bardziej podobne do samsunga s9, bo bardziej mi się podoba 乁(ツ)ㄏ.

Apple Watch ponownie uratował życie

Data: 04.02.2019 21:47

Autor: soochy

dobreprogramy.pl

Smartwatch Apple Watch Series 4 otrzymał dwie naprawdę ważne funkcje. Pierwsza pozwala na przeprowadzenie badania pracy serca i ma już na koncie uratowanie życia. Druga, która potrafi wykryć upadek i zawiadomić pogotowie ratunkowe, także pomogła użytkownikowi