Nadchodzą kolejne zmiany w aplikacji Kalkulator dla Windows 10

Data: 16.10.2019 09:14

Autor: ziemianin

twitter.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #windows10 #kalkulator #aplikacje

Microsoft jakiś czas temu uwolnił aplikację kalkulatora w Windows 10, udostępniając ją na platformie GitHub jako open source. Chciał w ten sposób uzyskać szerszą perspektywę i świeże pomysły. Udało się. O napływie nowych funkcji pisaliśmy już w marcu i lipcu. Dziś z kolei wyciekły materiały, które pokazują kolejne zmiany — zarówno w obrębie interfejsu Kalkulatora, jak też jego ikony.

Nadchodzą kolejne zmiany w aplikacji Kalkulator dla Windows 10

Jak widzicie na animacji poniżej, naukowy układ Kalkulatora stał się dużo czytelniejszy dzięki minimalistycznemu designowi. Stało się to możliwe dzięki dwóm nowym menu: Trygonometria oraz Funkcja. W tych rozwijanych sekcjach mieszczą się — jak wskazują same nazwy — funkcje trygonometryczne i inne.

Windows Calculator is getting a few new features pic.twitter.com/dsqAd8wJ8X

— Aggiornamenti Lumia (@ALumia_Italia) October 15, 2019

Wszystko wskazuje na to, że nowości te są dopiero na etapie rozwoju i może minąć parę dni (a może i tygodni), nim trafią do przedpremierowej wersji Windows 10 20H1. Dodatkowo szykowana jest nowa ikona Kalkulatora, która koresponduje z innymi ikonami zaprojektowanymi dla Windows 10X. Może to świadczyć o tym, że styl ten trafi również na desktopy.

Od ponad pół roku Kalkulator jest otwarty na kontrybucje. Oznacza to, że można nie tylko adaptować jego kod we własnych aplikacjach, ale też uczestniczyć w jego rozwoju. Projekt działa na zasadzie "clone-and-go" i jego rozwój zgodny jest ze standardowymi praktykami w GitHub. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule Windowsowy Kalkulator teraz jako open source! Kod źródłowy dostępny w GitHub.