Data: 20.05.2019 18:40

Autor: Pancake

Ma ktoś potwierdzoną listę europosłów którzy głosowali za acta? W necie tego dużo, ale większość mija się ze sobą – więc podejrzewam że propaganda jednych na drugich. Nie potrafię niestety odszukać tego głosowania na stronie euro parlamentu.

Pomóżcie głupszemu koledze, chcę wiedzieć na kogo nie głosować.

#polityka #acta2 #wybory

Lista polskich europosłów głosujących za #terreg

Data: 17.04.2019 22:24

Autor: UpadlySzczurr

stopacta2.org

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich polskich europosłów, którzy odrzucili poprawkę, która miała znieść obowiązek usuwania tzw. „treści terrorystycznych” z Internetu w ciągu godziny od zgłoszenia.

Marusik, Żółtek – ENF/KNP

Sośnierz – niezależny/KORWiN

Buzek, Hübner, Jazłowiecka, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Olbrycht, Pitera, Plura, Rosati, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Zdrojewski, Zwiefka – EPP/PO

Grzyb, Hetman, Siekierski – EPP/PSL

KTO Z POLSKICH EUROPOSŁÓW GŁOSOWAŁ ZA CAŁOŚCIĄ NIEBEZPIECZNEGO I SZKODLIWEGO DLA INTERNETU ROZPORZĄDZENIA #TERREG? LISTA NAZWISK PONIŻEJ:

ZA #TERREG

Czarnecki – ECR/PiS

Zdrojewski – EPP/PO

Liberadzki, Zemke, Łybacka, Gierek – S&D/SLD

Geringer de Oedenberg – S&D/bezpartyjna (wybrana z list SLD)

#ue #acta2

Data: 03.04.2019 14:01

Autor: FiligranowyGucio

Dyrektywa ACTA2 może być sprzeczna z polską konstytucją!

Opublikowano: 03.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

https://wolnemedia.net/dyrektywa-acta2-moze-byc-sprzeczna-z-polska-konstytucja/?fbclid=IwAR3CGGV6jI4ijyl8WMyAypXA8Lxqm-gRM-evFZ3biyNjwaiuRL3in5w4zjM

Artykuł 54 polskiej konstytucji stanowi jasno: “Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”. Powstaje pytanie – w jaki sposób wspomniany fragment konstytucji RP zostanie pogodzony z przyjętymi przez europosłów Platformy Obywatelskiej zapisami ACTA2? Wszak literalne wdrożenie w życie art. 11 i 13 tej dyrektywy będzie niosło ze sobą poważne ryzyko złamania zapisów obowiązującej konstytucji!

#OTUA #acta2

Po ACTA 2 nadchodzi TERREG - cenzura ,,natychmiastowa''!

Data: 03.04.2019 10:38

Autor: kisiel

fronda.pl

Czy „ACTA 2” to tylko zasłona dymna, która ma przykryć wprowadzenie przez Unię Europejską innych, znacznie bardziej groźnych, przepisów dotyczących cenzury internetu? To całkiem możliwe. Równolegle z nią forsowana jest bowiem dyrektywa TERREG, która przewiduje usuwanie niebezpiecznych treści z internetu w przeciągu godziny po zgłoszeniu, a także monitorowanie sieci 24 godziny, siedem dni w tygodniu, wraz z analizą za pomocą filtrów i sztucznej inteligencji. Takie rozwiązanie może oznaczać cenzurę prewencyjną i inwigilację.

#acta2 #newsy