Data: 06.01.2020 14:47

Autor: FiligranowyGucio

Plemię Wielu Kolorów_fb

PRZODKOWIE COŚ MÓWIĄ?

ABORYGEŃSKA FLAGA POJAWIŁA SIĘ NA NIEBIE NAD PŁONĄCĄ AUSTRALIĄ

W czasie, który jest obecnie uznawany za najgorszy australijski sezon pożarów w historii, niebo stało się krwistoczerwone na południowo-wschodnim krańcu kontynentu.

Wielu mieszkańców Australii porównało tę scenę do czegoś z horroru.

W chwili publikacji w całej Australii paliło się co najmniej 146 pożarów, a tylko 65 z nich udało się powstrzymać.Tymczasem inne pożary rozprzestrzeniły się bardzo szybko.

Wiejska straż pożarna z Nowej Południowej Walii (NSWRFS) wskazała, że ​​ma około 2700 strażaków pracujących nad powstrzymaniem i gaszeniem pożarów.

Czerwone niebo nad częściami Australii wyglądało bardzo złowieszczo, ale w jednym regionie zjawisko wizualne stworzyło widok na niebie, który wydawał się niesamowicie podobny do flagi Aborygenów.

Aborygenska flaga pokazuje żółte koło, które symbolizuje słońce, na czarno-czerwonym tle.

Na niebie nad Australią w pierwszych dniach nowego roku pojawił się widok, który wyglądał bardzo podobnie do słynnej flagi, pokazując rzeczywiste słońce na czarno-czerwonym tle nieba, jak na zdjęciu.

Muzeum Australijskie opisuje Australijską Flagę Aborygenów jako „podzieloną poziomo na równe połowy czerni (góra) i czerwieni (dół), z żółtym okręgiem pośrodku”.

Flaga Aborygenów została stworzona przez rdzennego mężczyznę Harolda Thomasa, który zainspirował się projektem historii swojej kultury.

Zaprojektował on flagę w 1971 roku jako symbol ruchu Aborygenów na rzecz praw do ziemi.

W 1995 roku flaga stała się oficjalną „Flag of Australia”.

Mówi się, że czerwony kolor ochry na fladze reprezentuje Ziemię i duchowy związek z Ziemią, podczas gdy jasne żółte słońce symbolizuje słońce jako źródło życia. Czerń na fladze reprezentuje rdzenną ludność kraju.

Widok na niebie został zauważony przez ludzi w całym kraju, którzy opublikowali własne zdjęcia w mediach społecznościowych. Część z nich uważa, że może to być jakiś znak od tubylczych ludzi, którzy często są postrzegani jako obrońcy Ziemi i środowiska.

Michelle Williams

Zdjęcie w komentarzu

https://www.dailymail.co.uk/…/Bushfire-smoke-turns-Australi…

#australia #aborygeni #pozar #flaga