Roman FanPolszy - Jadę do Stolicy Świata (część 1)

Data: 26.06.2019 18:18

Autor: ziemianin

youtube.com

#Polska #Warszawa #Naddniestrze #turystyka #wycieczka #RomanFanPolszy

Cześć nazywam się Roman Maximov. Jestem z Naddniestrza (Mołdawia). Sam się nauczyłem polskiego z youtuba, radia i książek.

Roman FanPolszy – Jadę do Stolicy Świata (część 1)

"Filmik z lutego. Część mojego życia i prawie przypadkowe spotkania z ludźmi w mieście gdzie nikogo nie znałem. Dziękuję każdemu kto się odezwał, pomógł, pokazał swoje miasto, swój kraj. Jeszcze wrócę."

Tolerancja, miłość? „Czekam, aż wszystkie stare k***y głosujące na PiS wymrą”

Data: 08.06.2019 22:43

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Choć obecny na Paradzie Równości prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, patron wydarzenia, zapewniał, że „chodzi w nim o tolerancję dla wszystkich”, nie obeszło się w jego trakcie bez licznych incydentów. W czasie parady wyszydzano m.in. katolików i atakowano chrześcijańskie wartości, a także osoby o odmiennych poglądach politycznych.

– Czekam, aż wszystkie stare k***y głosujące na PiS wymrą i w końcu władza trafi w normalne ręce – komentowała w trakcie przemarszu jedna z uczestniczek.

#lewackalogika #bekazlewactwa #LGBTP #warszawa

Data: 08.06.2019 17:58

Autor: bananaplug

Hej Lurki, mam pytanie. Za moim blokiem jest taka polanka a za nią chaszcze. Zadomowił się w nich Lis, który w nocy grasuje. Nie wygląda na to żeby miał wściekliznę, gdy widzi mnie to ucieka na bezpieczną odległość z polany w haszcze, ale wchodzi w nie, tylko przygląda się z odległości. Problem z tym że wychodzę z psem (corgi) i boję się że może poczuć się zagrożony i zaatakować jeśli podejdziemy za blisko haszczy. Próbowałem go przepędzać świecąc mu laserem w oczy, ale nie robi to na nim zupełnie wrażenia. Ja mu też nie chce krzywdy robić tylko żeby sobie poszedł gdzieś w te haszcze głębiej. Myślę czy by nie kupić pic related i postrzelać żeby się przestraszył. Co o tym myślicie? Dzwoniłem na ekopatrol straży miejskiej, ale oni twierdzą że Lisów nie odławiają

#warszawa #lis

Raport Pornhuba. Warszawa ujęta w rankingu. Wysoko!

Data: 29.05.2019 07:27

Autor: Orion

o2.pl

Nowy raport Pornhuba, najczęściej odwiedzanej strony pornograficznej w internecie, pokazuje, w których miastach na świecie ludzie najchętniej sięgają po filmy dla dorosłych. W zestawieniu nie zabrakło też miejsca dla reprezentującej Polskę Warszawy.

#warszawa #ciekawostki

Okradli samotną mamę z trójką dzieci: "Udało Ci się draniu złamać w sumie...

Data: 22.05.2019 22:10

Autor: JestemNaNie

warszawawpigulce.pl

"Jednak poniedziałek nie był łaskawy. Dziękujemy serdecznie złodziejowi lub (na co bardziej stawiam) dowcipnisiowi za kradzież naszych trzech rowerów spod bonina na Chabrach. Udało Ci się draniu złamać w sumie cztery serduszka, dzieci płaczą a ja już nawet ryczeć nie mam siły." - pisze…

#warszawa #kradziesz #zlodziej #kradziej #matka #rowery

Trzaskowski obiecuje, że rozwiąże Marsz Stop447, jeśli będzie ku temu pretekst

Data: 11.05.2019 10:54

Autor: piotre94

magnapolonia.org

Prezydent Rafał Trzaskowski, który dał się poznać jako polityk, który usta pełne ma frazesów o tolerancji i otwartości, a któremu marzy się zamordyzm, czemu dał chociażby wyraz niedawno, kiedy próbował zakazać organizacji marszu, którego organizatorzy chcieli wyrazić poglądy, z którymi nie jest mu po drodze. #polska #warszawa #konfederacja #stop447

Data: 03.05.2019 13:57

Autor: lisq

#warszawa #tvp

Transmisja z obchodow Swieta Konstytucji laguje niemozliwie :D

Dlaczego?

Moim zdaniem cholernie duzo zalogowanych abonentow jest w jednej komorce #sieci #GSM i jak to mowia, fizyki nie przeskoczysz.

Z drugiej strony dziwi mnie ze panstwowa telewizja nie uzywa metod agregacji lacz, zeby wykluczyc wlasnie takie sytuacje

Wielkanocne jajko sprzeczne z konstytucją? Warszawscy radni KO protestują

Data: 12.04.2019 14:13

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Wielkanocne jajeczko w miejskim ratuszu narusza konstytucję – uważają radni Koalicji Obywatelskiej Agata Diduszko-Zyglewska i Tomasz Sybilski. Radni napisali list do przewodniczącej Rady m. st. Warszawy, w którym wytykają Kościołowi katolickiemu sprzeciw wobec Karty LGBT+ i niepoparcie strajku nauczycieli. Jak powiedziała portalowi tvp.info radna Alicja Żebrowska, spotkanie ostatecznie się odbyło, ale część radnych KO je zbojkotowała.

#wielkanoc #lewackalogika #bekazlewactwa #warszawa

Data: 05.04.2019 18:29

Autor: FiligranowyGucio

Historia, o której się nie mówi

Warszawa, rok 1957 – weterani Powstania Warszawskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas pierwszego upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania po zakończeniu epoki stalinowskiej, czyli odwilży roku 1956.

W epoce stalinizmu nie wolno było wspominać o Powstaniu, chyba że mówiono o nim źle, prześladowano również dużą część jego uczestników.

Powstańcom Warszawskim chwała, Polska nie zapomni!

#warszawa #powstanie #polska

Rolnicy protestowali w stolicy, minister ich nie przyjął

Data: 03.04.2019 21:13

Autor: piotre94

tvnwarszawa.tvn24.pl

Rolnicy wspierani przez taksówkarzy od rana protestowali w stolicy. O 11.30 ruszyli z placu Zawiszy w stronę ronda Dmowskiego. Później przeszli przed Sejm i dalej przed Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chcieli tam zostawić pismo do ministra, nie zostali jednak wpuszczeni do środka. Protest zakończył się przed godziną 17. #newsyzkraju #rolnictwo #protest #agrounia #warszawa

Warszawa - Przejęto kamienicę na osobę nieżyjącą od 1952 roku

Data: 02.04.2019 19:53

Autor: Immortal_Emperor

niezalezna.pl

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej z października zeszłego roku, dotyczącą nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 w stolicy. To pierwsza merytoryczna decyzja komisji w sprawie nieruchomości uchylona przez sąd administracyjny.

WSA wylegitymizował dziś decyzję reprywatyzacyjną wydaną na osobę zmarłą… w 1952 r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe, co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie

– skomentował decyzję sądu Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Także działacz miejski Jan Śpiewak, zaangażowany w walkę z mafią reprywatyzacyjną, nie kryje oburzenia wyrokiem. Stwierdził:

Właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny uwalił decyzję odbierającą matce Marka M. kamienicę na Otwockiej. Nie ma i nie było żadnej afery reprywatyzacyjnej, wbijcie to sobie do głowy.

#warszawa #pieniadze #zydzi

Data: 26.03.2019 16:11

Autor: Lukmar

Chyba pierwszy raz w życiu widze śnieżycę z piorunami. Chociaż przed chwilą to bylo raczej gradobicie. Też z piorunami. I z deszczem.

Rip in peace dla tych co przyjechali do pracy na rowerach dzisiaj.

Data: 06.03.2019 13:49

Autor: Immortal_Emperor

Rondo Romana Dmowskiego w Warszawie do przemianowania na Rondo Praw Kobiet – tego chcą lewicowe organizacje

Trzy organizacje (Warszawski Strajk Kobiet, Forum Przyszłości Kultury, Fundacja na Rzecz Równości i Emancypacji Ster) zbierają podpisy pod petycją do Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy, by zmienić nazwę Ronda Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet.

https://dzienniknarodowy.pl/rondo-romana-dmowskiego-whca/?fbclid=IwAR2nHg7Zm_sTIAKOLIsVNIUxSeflEqyjPSAHy-QRRqYMi_mEW4gfsjRDTL8

Lobby pedofilskie przekonało Trzaskowskiego i wkracza do szkół w Warszawie!

Data: 23.02.2019 10:43

Autor: psyfox

tysol.pl

Programu dla dzieci 6-12 lat > "Dziecko w tym wieku MA UMIEĆ NEGOCJOWAĆ I KOMUNIKOWAĆ SIĘ W SPRAWIE BEZPIECZNEGO, PRZYJEMNEGO SEKSU Z PARTNEREM" Ma rozumieć pojęcie "akceptowalne współżycie, AKCEPTOWALNY SEKS, czyli odbywany za zgodą obu osób, dobrowolny, równy, stosowny do wieku, kontekstu.Pan prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT Plus <?

Brązowa medalistka przeciw promowaniu odchyleń seksualnych.

Data: 21.02.2019 19:06

Autor: psyfox

nczas.com

Brązowa medalistka Zofia Noceti-Klepacka do Trzaskowskiego o LGBTBDSM – „Nie o taką Warszawę walczył w Powstaniu mój dziadek” Zofia Klepacka, sprzeciwia się specjalnym przywilejom dla środowisk LGBT w Warszawie i sugeruje Prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu, aby lepiej zajął się wsparciem dla sportu . Facebook skasował jej posta jako „szerzenie nienawiści”

Zmiana nazwy ulicy z Lecha Kaczyńskiego na Armii Ludowej.

Data: 13.02.2019 12:58

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

Pierwsza nowa tabliczka ze starą nazwą już jest. Drogowcy rozpoczęli demontaż znaków z ulicą Lecha Kaczyńskiego. Powraca aleja Armii Ludowej.

Formalnie stara nazwa została przywrócona pod koniec ubiegłego roku. Teraz nadszedł czas na wymianę tablic adresowych.

– Pierwsza, przy skrzyżowaniu alei Armii Ludowej z Mokotowską, została już wymieniona. Drogowcy zabierają się teraz za kolejne – przekazał nam po godzinie 10 Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

I dodał, że drogowcy przyjechali samochodem, który pełen jest tablic z "nową-starą" nazwą. Teraz będą posuwali się w kierunku Ochoty, wymieniając je na całej trasie.

Tabliczki z nazwą ulicy Lecha Kaczyńskiego zostały zamontowane w połowie marca ubiegłego roku. Stało się cztery miesiące po tym, jak w listopadzie 2017 roku wojewoda mazowiecki wydał zarządzenie zastępcze o zmianie nazw 47 stołecznych ulic.

Drogowcy mają do wymiany około 600 tablic adresowych. Dodatkowo dochodzą do tego punkty informacyjne czy nazwy przystanków. Jak mówił w grudniu dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, podczas ubiegłorocznej wymiany znaczna część demontowanych tablic uległa zniszczeniu.

Koszty operacji szacowane są wstępnie na 150 – 200 tysięcy złotych. – Kiedy zrealizujemy zadanie, rozważymy, czy kosztami obciążyć urząd wojewódzki. Na razie takiej decyzji nie ma – zaznaczyła wówczas w rozmowie z tvnwarszawa.pl Karolina Gałecka z ZDM.

Operacja wymiany tablic ma potrwać do końca lutego.

Celnicy na Okęciu przejęli 25 kg biżuterii.

Data: 13.02.2019 12:55

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

Na Okęciu zatrzymano pasażera, który wiózł 25 kilogramów biżuterii.

Do zajęcia towaru doszło na Lotnisku Chopina.

"Podróżny aktywnie dopytywał funkcjonariuszy celno-skarbowych o przepisy dotyczące obrotu dewizowego, ale na pytanie o towar do oclenia, stanowczo zadeklarował jego brak" – przekazuje w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy skontrolowali mu walizki. Okazało się, że przewoził biżuterię złotą i srebrną. Znaleźli też fakturę, według której towar miał zostać przewieziony do firmy w Białymstoku.

Biżuterię zarekwirowano i przewieziono do magazynu depozytowego. "Wprowadzenie na rynek ponad 25 kg biżuterii spowodowałoby uszczuplenie w budżecie państwa na kwotę ponad 500 tys. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie" – informuje Grzegorz Biczyk, zastępca naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Tramwaje Hyundaia będą jeździły w Warszawie

Data: 10.02.2019 13:16

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

213 nowych tramwajów Hyundai Rotem pojedzie do Wilanowa, na Gocław i Białołękę. Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły powtórny przetarg na dostawcę.

Koreańskie przedsiębiorstwo zaproponowało 1 mld 852 mln zł netto. Zakup będzie dofinansowany z funduszy europejskich.

Tramwaje Warszawskie wybrały wagony o dwóch długościach, w wersji jedno– i dwukierunkowej, po to aby dostosować je do specyfiki różnych linii. Wszystkie będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring oraz system informacji pasażerskiej.

Nowe tramwaje pojadą zarówno na trasach, które już istnieją, jak i na tych, które dopiero mają powstać.

Dostawy wagonów rozpoczną się w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy. Pierwsze tramwaje Hyundai powinien dostarczyć do Warszawy do końca października 2022 roku, a w ramach opcji do końca października 2023 roku.

Fałszywe zabawki za 2,5 miliona złotych w Wólce Kosowskiej

Data: 07.02.2019 10:00

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej znaleźli w halach Wólki Kosowskiej wprowadzone do obrotu podrabiane zabawki o szacunkowej wartości 2,5 miliona złotych – informuje Izba Administracji Skarbowej.

odczas kontroli punktów handlowych w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze SCS ujawnili "nielegalnie wprowadzone do sprzedaży zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych i lubianych przez dzieci firm.

W 13 punktach zabezpieczono ponad 53 tysiące takich zabawek. Ich wartość oszacowano na 2,5 miliona złotych.

Już jutro protest rolników w Warszawie!

Data: 05.02.2019 22:28

Autor: MateuszTeusz

tvnwarszawa.tvn24.pl

W środę przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się ogólnopolska pikieta rolników. Organizatorzy szacują, że do stolicy przyjedzie 5 tysięcy osób. Przed pikietą planują przemarsz sprzed Pałacu Kultury i Nauki na Krakowskie Przedmieście pod pałac prezydencki. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega przed utrudnieniami.

Data: 04.02.2019 11:21

Autor: r_s

No, powiem Wam, że dobrze ten LURKER dział, szybciutko i płynnie i nie rażą mnie sporE podobieństwa do vipok.ru, bo trzeba czerpać od innych to co dobre, byle nie to co złe.
Witam i zostaję na dłużej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

OD RAZU PYTANIE: CZYM JEST UBER?
Pytanie 2: jak usuwać hashe po wybraniu, bo nie widze takiej opcji?