Założyciel CD Projekt Red wprowadza minimalistyczny telefon Mudita Pure

Data: 25.09.2019 10:32

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #technologia #telefony #kickstarter #Vipassana #minimalizm

Michał Kiciński wprowadza na Kickstarter minimalistyczny telefon komórkowy Mudita Pure, który ma pomóc zminimalizować SAR i poprawić jakość życia.

Założyciel CD Projekt Red wprowadza minimalistyczny telefon Mudita Pure

CD Projekt Red jest mocno zajęte dopracowywaniem Cyberpunkiem 2077, jak się jednak okazuje, nie całe studio jest całkowicie pochłonięte pracą nad nowym tytułem. Współzałożyciel firmy Michał Kiciński wprowadza na Kickstarter minimalistyczny telefon komórkowy. Mudita Pure jest już dostępny w przedsprzedaży i "ma na celu poprawę twojego samopoczucia", porzucając aplikacje, ekrany LCD, gry, internet i większość innych funkcji, które normalnie są wysoko na listach większości kupujących. Czym więc wyróżnia się Mudita Pure? Urządzenie wyposażono w 2,84-calowy ekran E-Ink, wielozakresowy globalny moduł GSM, własny system operacyjny Mudita, funkcję tetheringu, głośnik, odtwarzacz muzyki do współpracy ze wspomnianym głośnikiem i baterię, która ma zapewnić, że urządzenie będzie wytrzymywać w stanie gotowości aż 14 dni. To, co przetrwało również współczesne urządzenie rozpraszające uwagę, to zegar medytacyjny Medita Pure – lub po prostu "zegar", zapewniający, że nigdy nie przegapisz sesji jogi lub szansy na wyrównanie czakr.

Telefon został zbudowany całkowicie od podstaw, aby zapewnić, że będzie mógł przełączyć się w tryb offline, gdy nie chcesz, aby Ci przeszkadzano. Oznacza to brak wewnętrznej przeglądarki i suwak z boku który zmienia trym online na "nie przeszkadzać" lub całkowicie offline. Sam telefon ma wymiary 14 x 1,4 x 59 mm i został zaprojektowany tak, aby wyglądać jak… kamyk. Zasadniczo miał wyglądać prosto i stylowo. "Każdego dnia przepełniamy się informacjami", mówi Kiciński, „coraz trudniej jest znaleźć wewnętrzny spokój. Wierzymy, że Mudita Pure może być również używany jako drugi telefon, który pomoże nam odłączyć wtyczkę od sieci wieczorem, w weekendy lub święta, aby spędzić czas z najbliższymi lub cieszyć się samotnością".

Kiciński rozpoczął rozwój telefonu po odkryciu medytacji Vipassana (praktyka medytacyjna polegająca na oddychaniu, która jest jedną z najstarszych indyjskich technik medytacyjnych), podczas której poczuł zwiększoną wrażliwość na promieniowanie elektromagnetyczne. Stąd podróż do stworzenia telefonu o najniższej możliwej wartości współczynnika absorpcji swoistej (SAR) – pomiaru narażenia użytkownika na emisje o częstotliwości radiowej. Mudita Pure można już zamawiać na Kickstarter, a ceny zaczynają się od 221 dolarów (z rabatem od pełnej ceny detalicznej 369 dolarów). Biorąc pod uwagę obecne trendy, telefon szybko zbierze odpowiednią sumę na Kickstarterze.