Ruch #StopACTA2 pyta kandydatów na prezydenta o ich zdanie ws. podatku od smartfonów!

Data: 26.06.2020 16:41

Autor: Enviador

facebook.com

W poniedziałek ruch #StopACTA2 wystosował oficjalne zapytanie do WSZYSTKICH jedenastu sztabów wyborczych kandydatów na urząd Prezydenta RP.

Link do FP StopACTA2.Poland, gdzie opublikowano wyniki

Pytanie brzmiało następująco:

Czy gdy obejmie Pan urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej…

Wyrazi Pan poparcie dla pomysłu rozszerzenia opłaty reprograficznej o urządzenia smart (telewizory, tablety, telefony) oraz zasilania tymi środkami funduszu ubezpieczeniowego dla artystów, którzy obecnie nie mają obowiązku samodzielnego opłacania ubezpieczenia społecznego?

Którzy z kandydatów wypowiedzieli się PRZECIWKO podatkowi od smartfonów?

✅ Krzysztof Bosak

✅ Władysław Kosiniak-Kamysz

✅ Paweł Tanajno

✅ Waldemar Witkowski

✅ Stanisław Żółtek

Nie odpowiedzieli na zapytanie ruchu StopACTA2:

❌ Robert Biedroń

❌ Andrzej Duda

❌ Szymon Hołownia

❌ Marek Jakubiak

❌ Mirosław Piotrowski

❌ Rafał Trzaskowski

☢️ FAKT 1: Szymon Hołownia w swoim programie popiera opłatę reprograficzną.

☢️ FAKT 2: Rafał Trzaskowski pobiera wynagrodzenie z ZAiKS z tytułu praw autorskich (odziedziczone prawa do twórczości ojca – kompozytora).

Jeżeli więc dla Państwa istotnym kryterium przy wyborze kandydata na prezydenta kraju jest to, jakie ma on zdanie w kwestii wprowadzania kolejnych opłat, danin i podatków, to powyższe wyniki naszej ankiety mogą okazać się bardzo pomocne w podjęciu decyzji. Opłata reprograficzna to podatek w czystej postaci i nie ma się co czarować, że jest inaczej. Przyklejone uśmiechy lobbystów ze stowarzyszeń autorskich i prawnoautorskich wdzięczących się do przedstawicieli Ministerstwa Kultury nigdy tego nie zmienią.

Spośród jedenastu sztabów tylko pięciu kandydatów zdecydowało się udzielić nam odpowiedzi. Już sam ten fakt zasługuje na wyróżnienie. Wychodzi bowiem na to, że sześciu pozostałych kandydatów (w tym dwójki "liderów" prowadzących w sondażach) nie interesują jakoś szczególnie wątpliwości i pytania pochodzące bezpośrednio od społeczeństwa. Wysyłaliśmy im przypominajki jeszcze w środę. Wiemy też, że na inne pytania owe "milczące" sztaby potrafiły odpowiadać nawet w kilkanaście-kilkadziesiąt minut.

Wnioski wyciągnijcie Państwo sami.

#ACTA #ACTA2 #OplataReprograficzna #MiesiacDlaZAiKS #ZAiKS #VAT2