Ruch #StopACTA2 pyta kandydatów na prezydenta o ich zdanie ws. podatku od smartfonów!

Data: 26.06.2020 16:41

Autor: Enviador

facebook.com

W poniedziałek ruch #StopACTA2 wystosował oficjalne zapytanie do WSZYSTKICH jedenastu sztabów wyborczych kandydatów na urząd Prezydenta RP.

Link do FP StopACTA2.Poland, gdzie opublikowano wyniki

Pytanie brzmiało następująco:

Czy gdy obejmie Pan urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej…

Wyrazi Pan poparcie dla pomysłu rozszerzenia opłaty reprograficznej o urządzenia smart (telewizory, tablety, telefony) oraz zasilania tymi środkami funduszu ubezpieczeniowego dla artystów, którzy obecnie nie mają obowiązku samodzielnego opłacania ubezpieczenia społecznego?

Którzy z kandydatów wypowiedzieli się PRZECIWKO podatkowi od smartfonów?

✅ Krzysztof Bosak

✅ Władysław Kosiniak-Kamysz

✅ Paweł Tanajno

✅ Waldemar Witkowski

✅ Stanisław Żółtek

Nie odpowiedzieli na zapytanie ruchu StopACTA2:

❌ Robert Biedroń

❌ Andrzej Duda

❌ Szymon Hołownia

❌ Marek Jakubiak

❌ Mirosław Piotrowski

❌ Rafał Trzaskowski

☢️ FAKT 1: Szymon Hołownia w swoim programie popiera opłatę reprograficzną.

☢️ FAKT 2: Rafał Trzaskowski pobiera wynagrodzenie z ZAiKS z tytułu praw autorskich (odziedziczone prawa do twórczości ojca – kompozytora).

Jeżeli więc dla Państwa istotnym kryterium przy wyborze kandydata na prezydenta kraju jest to, jakie ma on zdanie w kwestii wprowadzania kolejnych opłat, danin i podatków, to powyższe wyniki naszej ankiety mogą okazać się bardzo pomocne w podjęciu decyzji. Opłata reprograficzna to podatek w czystej postaci i nie ma się co czarować, że jest inaczej. Przyklejone uśmiechy lobbystów ze stowarzyszeń autorskich i prawnoautorskich wdzięczących się do przedstawicieli Ministerstwa Kultury nigdy tego nie zmienią.

Spośród jedenastu sztabów tylko pięciu kandydatów zdecydowało się udzielić nam odpowiedzi. Już sam ten fakt zasługuje na wyróżnienie. Wychodzi bowiem na to, że sześciu pozostałych kandydatów (w tym dwójki "liderów" prowadzących w sondażach) nie interesują jakoś szczególnie wątpliwości i pytania pochodzące bezpośrednio od społeczeństwa. Wysyłaliśmy im przypominajki jeszcze w środę. Wiemy też, że na inne pytania owe "milczące" sztaby potrafiły odpowiadać nawet w kilkanaście-kilkadziesiąt minut.

Wnioski wyciągnijcie Państwo sami.

#ACTA #ACTA2 #OplataReprograficzna #MiesiacDlaZAiKS #ZAiKS #VAT2

Rząd otrzymał czarną listę stron internetowych do ocenzurowania!

Data: 30.05.2020 10:40

Autor: ziemianin

twitter.com

#twitter #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #cenzura

Jeden z lobbystów na rzecz gigantów technologicznych wygadał się na Twitterze, że przekazał Ministerstwu Cyfryzacji listę stron internetowych, profili sieci społecznościowych, oraz kanałów YouTube, które należy niezwłocznie zablokować.

Rząd otrzymał czarną listę stron internetowych do ocenzurowania!

Kim jest Piotr Mieczkowski?

Piotr Mieczkowski to Dyrektor Zarządzający Fundacją Digital Poland, która w domyśle powinna zajmować się rozwojem usług cyfrowych w Polsce, a de facto zajmowała się na przykład intensywnym lobbowaniem na rzecz uchwalenia przez Parlament Europejski tzw Dyrektywy #ACTA2, która pod płaszczykiem ochrony praw autorskich implementuje mechanizmy prawne umożliwiające cenzurę internetu na dużą skalę.

Co ciekawe założycielami Fundacji DigitalPoland są firmy technologiczne, a wśród nich tacy giganci jak Microsoft, koncern Ringier Axel Springer, VISA, T-Mobile, ale także polskie UPC, TVN czy Polpharma.

https://web.archive.org/web/20200527204347/https://www.digitalpoland.org/kto

Niezwykle niepokojącym wydaje się więc być stwierdzenie, że "wystarczy zdjęcie" w kontekście tajemniczej listy stron, którą jak pisze Mieczkowski "wystawił na widelcu" Ministerstwu Cyfryzacji. Smaczku dodaje temu fakt, że wbrew temu co widzimy w mediach, w sprawie cenzury wobec obywateli dogadują się ze sobą strony działające podobno po przeciwnych stronach barykady. Silnie podkreślający swoje związku z obecną parlamentarną opozycją TVN pośrednio negocjuje warunki cenzury z rządem, z którym bezpardonowo walczy wspomniana opozycja.

No chyba, że media pokazują co innego, a w dusznych gabinetach rozgrywają się zupełnie inne gry niż igrzyska przedstawiane ludowi…

Co oczywiste, w internecie tego typu stwierdzenia nie uchodzą płazem i aktywiści z grupy #StopACTA2 zwrócili uwagę Mieczkowskiemu na obowiązujący w Polsce Art 54 Konstytucji, który mówi:

Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Próby wyjaśnienia przez aktywistów istotnej roli wolności słowa, nawet ponosząc pewne jej koszty uznał, że poglądy innych ludzi, z którymi się nie zgadza są dla niego warte tyle co objęta gangreną kończyna, która należy odciąć.

Dalszy ciąg tej dyskusji także jest dalece niepokojący. Jedynym argumentem, jakim się posługiwał były inwektywy. Strofujących go zaś aktywistów nazwał płatnymi zabójcami i płatnymi pachołkami!

Przypominam, że sam pracuje w organizacji lobbującej na rzecz korporacji…

W pewnym momencie doszło do tego, że całym zajściem zdenerwowała się Wiceminister Cyfryzacji Wanda Buk.

Z czasem dyskusja zaczęła się robić dla niego coraz bardziej niewygodna i zaczęły się pojawiać fakty wskazujące na jego działania w konkretnym interesie, konkretnych podmiotów gospodarczych, a nie dobra społecznego. Z resztą jakim dobrem społecznym miałaby być cenzura?

Mieczkowski zaczął kolejno blokować wszystkich interlokutorów, z nadzieją, że ta zbierająca coraz większe zainteresowanie dyskusja nie przejdzie na tematy dla niego najbardziej niewygodne. Pani Minister wyjaśnił, że zablokował anonimowe, złośliwe konta, nie mając nawet świadomości, że Pani Minister, jak i cała rzesza innych obserwatorów tej dyskusji doskonale widziała czyje, imienne konta blokował.

Jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z ta dyskusją samodzielnie to może to zrobić:

https://twitter.com/piotrmiecz/status/1265316941452980224

nie możemy jednak zagwarantować, że niektóre wpisy w międzyczasie nie zostaną usunięte.

Najistotniejszym jednak wnioskiem z tej dyskusji, jaki należy wyciągnąć nie jest złośliwość lobbystów, ale fakt negocjacji korporacji z rządem w zakresie ustalenia konkretnych miejsc i osób funkcjonujących w internecie, które ich zdaniem należy pozbawić możliwości publikacji.

Taka polityka jest jawnie sprzeczna z Konstytucją, którą jednak dokładnie ci sami ludzie i te same korporacje nie przejmowały się lobbując za Dyrektywą #ACTA2. Dzisiaj już widać wyraźnie, że nie chodziło o żadne prawa autorskie, ale tylko i wyłącznie o kontrolę mediów nad internetem i uniemożliwienie obywatelom swobodnej komunikacji. Wyraźnie już widać, kto i w jaki sposób chce kontrolować wymianę idei, myśli i informacji.

Wydaje się być teraz także istotnym, aby Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło listę stron internetowych, które zdaniem Fundacji Digital Poland nie powinny funkcjonować w przestrzeni publicznej.

Obywatele mają prawo wiedzieć, kto jest tak niewygodny dla lobbystów, że wnioskują oni o tak drastyczne i niezgodne z prawem działania.