Prezes koncernu Roche: "testy na obecność przeciwciał COVID-19 to porażka”

Data: 28.04.2020 22:25

Autor: ziemianin

cyfrowa.rp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #koronawirus #testy #nieskutecznetesty #porazka #Roche #covid19

"Prezes koncernu Roche przyznał, że większość już istniejących na rynku testów na obecność przeciwciał COVID-19 to „porażka”.

Severin Schwan powiedział podczas konferencji prasowej, że testy oferowane obecnie na ryku są całkowicie bezużyteczne. Jego zdaniem oferowanie czegoś takiego klientom jest „etycznie wątpliwe” – informuje agencja Reuters.

Prezes koncernu Roche: "testy na obecność przeciwciał COVID-19 to porażka”

Prezes Roche powiedział dziennikarzom, że jego firma przetestowała kilka konkurencyjnych testów. Większość z nich była całkowicie bezużyteczna, a część dała niejednoznaczne wyniki, Schwan nie chciał podać nazw testów, ale na rynku jest ich już około 100 – część obiecuje szybki i pewny wynik na podstawie zaledwie kropli krwi z palca.

O nieskuteczności wyników niektórych testów na przeciwciała przekonały się już takie kraje jak Wielka Brytania, Hiszpania czy Czechy, które kupiły pokaźną ilość pierwszych testów. Okazało się jednak, że wyniki tych testów były albo niejednoznaczne, albo zupełnie fałszywe. Nie brano też pod uwagę tego, że ludzki organizm potrzebuje nawet ponad tygodnia, by wykształcić odpowiednie przeciwciała do zwalczania nowego wirusa.

Testy okazały się też nie dość dokładne. U wielu osób pokazały odporność na SARS-CoV-2, myląc przeciwciała odpowiedzialne za zwalczanie innego rodzaju wirusa. Udało się to wyłapać dopiero bardziej specjalistycznymi testami – informuje Bloomberg"

Kłopot z testami jest podstawowy: nie wyodrębniono do tej pory wirusa SARS-CoV-2.

Dlatego tak duże błędy wykazują wszelkiej maści testy. Rządy wydają na nie miliony. Są to pieniądze wyrzucone w błoto. Przy okazji walki o rynek testów, prezes Roche przyznał, że dostępne na rynku testy są bezużyteczne. Nie wiadomo, co one wykrywają.

Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. Jeżeli na podstawie kłamliwych testów będą decydować czy osoba jest chora czy zdrowa, to zbudują element nacisku, prowokacji, pomyłek i nieszczęść wielu osób.