Data: 30.05.2020 02:53

Autor: shadow

wiecie co? tu nie ma z kim podyskutować.

@Thanos znasz to uczucie, kiedy zapraszasz kolege na luzne i fajne spotkanie przy piwie, a ten kolega zaczyna rozmowe z kazdym od "wiesz bo nie masz racji", znasz to? typ jest pierdolnięty i musi miec racje. wszyscy uciekają z takiego spotkania, bo mają dość, a na końcu Ty z nim zostajesz z nim sam i pytasz sam siebie

"po chuj brałem cie do ludzi".

Ale nie matrw sie, wszyscy wiemy, jest dobrze, kodzisz v3 dla tych 2ch osob ktore tu zostana, bedzie dobrze i v3 wszystko załatwi, prawda?

Prawda thanos? jest coraz lepiej, z kazdym dniem

prawda?

powiedz ze to prawda

#lurker #spolecznosc #v3 #bedziedobrze #rigcz

Data: 10.10.2019 09:15

Autor: Ijon_Tichy

Żale niektórych Lurków na temat ich losów i okoliczności do życia w Polsce zainspirowały mnie do tego krótkiego wpisu.

Wbrew temu co wmawiają nam media – bezustanne kłótnie polityków, czarne wiadomości, które skupiają się niemal wyłącznie na tym co szokujące, złe i nikczemne – Polska jest całkiem znośnym, a nawet przyjaznym miejscem do życia. Uważam, że okoliczności są naprawdę wyjątkowo sprzyjające, ale trzeba być człowiekiem wytrwałym i nieugiętym. To ludzie sami sobie generują problemy, zaś spokojni i szczęśliwi są ci, którzy nie dają się wciągnąć w wir szaleństwa i czarnowidztwa i po prostu zajmują się sobą w cierpliwości i wytrwałości. [Na marginesie dodam, że nie biorę tutaj pod uwagę losowych, przykrych zdarzeń i tragedii – wyrażam się w sensie ogólnym].

Kiedyś czytałem książkę pt: "Zielony Henryk", która opowiadała o młodym człowieku, który długi czas żył mrzonkami, marzeniami, zmarnował wiele lat życia na realizację swojej utopijnej wizji siebie i swojej kariery malarza. Trwonił pieniądze po rodzicach, żeby studiować, kształcić się. Aż w końcu, gdy był już bankrutem i zrozumiał, że jest przeciętniakiem w malarstwie i nie ma szans na karierę, uderzyła go rzeczywistość i stracił wiarę w siebie. Usiadł załamany na ławce w parku – totalny przegryw, który zmarnował wszystko i zaprzepaścił lata ze swojej młodości. W zamyśleniu zobaczył między drzewami pająka tkającego sieci. Pająk już prawie kończył sieć, ale przelatujący przypadkowo ptak zerwał mu sieć. Po chwili pająk wspiął się z powrotem na drzewo i od zera, od nowa zaczął po prostu tkać sieć.

Widzę tutaj wielkie przesłanie dla każdego człowieka, który z powodu przeszłości i poczucia porażki czuje się przegrany. Zielony Henryk wrócił do swojej wsi i po prostu zaczął wszystko od zera, tym razem bez mrzonek na swój temat i bez utopijnej wizji sukcesu malarza zaczął normalną pracę – zbudował krok po kroku satysfakcjonujące życie w oparciu o swoje realne możliwości, od zera, ale konsekwentnie i realistycznie.

Pewne i gwarantowane w niemal 100 % przypadków jest to, że jeżeli jest się konsekwentnym i wytrwałym w dążeniu do jakiegokolwiek realistycznego celu, który uzna się za wart tego, by się starać – to gwarantowany jest sukces, satysfakcja, szczęscie i stabilizacja. Jestem przekonany o tym.

Ps. Gdzieś w tle pobrzmiewa mi, że bez odpowiedniej ukochanej osoby u boku i poczucia bezwarunkowej, wzajemnej miłości, jest trudniej.

#zycie #refleksja #cel #wytrwalosc #senszycia #rigcz

Data: 20.08.2019 20:49

Autor: Ijon_Tichy

Kiedyś z ciekawości poszedłem do teatru nowoczesnego, choć całkowicie daleko mi do takiej zdezintegrowanej estetyki i kiczu. Obejrzałem i nie musiałem natychmiast wykrzyczeć tym aktorom, że nie podoba mi się to co robią, że to kicz i banał. Poznałem, zrozumiałem i odszedłem.

Innym razem, będąc na spacerze z kolegą na studiach, przechodziłem we wsi obok jakiejś kaplicy i usłyszeliśmy śpiew. Z ciekawości weszliśmy do środka i okazało się że starsze panie ze wsi zebrały się na kółko różańcowe. Jest mi to całkowicie obce i nie kupuję tej katolickiej praktyki i formy, ale z szacunkiem usiadłem i przez jakiś czas obserwowałem, żeby poznać czyjś świat, kogoś rzeczywistość. I wcale nie czułem potrzeby wykrzyczeć im, że to dewocja, zabobon i w ogóle nie kupuję tego.

Można? Można.

W ten sposób "zasmakowałem" bardzo różnorodne światopoglądy, czyjeś sposoby rozumienia świata. Gdybym podchodził z uprzedzeniem, to nigdy bym nie zrozumiał, o co tym ludziom chodzi i trwałbym w takim narcystycznym przekonaniu o własnej nieomylności. Dzięki takiej postawie – obserwacji uczestniczącej, szacunku i szczerości – miałem możliwość poczuć świat czyimś spojrzeniem i uszanować je, nawet jeśli się nie czułem komfortowo w innej rzeczywistości.

Ale to może skrzywienie z racji mojego wykształcenia i konieczności praktyki we wcielaniu się w różne środowiska, również w czasie pisania pracy magisterskiej, która głównie opierała się o obserwację uczestniczącą, fenomenologię, badanie tekstów itp. Kiedyś o tym napiszę szerzej.

#rozmowy #polemika #rigcz #lurker #wspomnienia

Cały świat dziękuje za uratowanie rosyjskiej rodziny. „Polacy są bohaterami”

Data: 05.04.2019 13:56

Autor: furgonschnitzel

medianarodowe.com

"Przypominamy, że obywatele Rosji – ojciec z trzema córkami – uciekli ze Szwecji do Polski, skąd chcieli się dostać do Federacji Rosyjskiej. W Szwecji dzieci były odebrane rodzicom i oddane do pieczy zastępczej muzułmanom. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris wystąpili o przyznanie Rosjanom statusu uchodźców. Podczas rozprawy doszło do próby siłowego odebrania dzieci, o czym napisał na Twitterze adw. dr Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris." by.

#polska #rosja #szwecja #newsy #rodzina #rigcz