Data: 26.07.2019 23:45

Autor: MemeNinja

Cześć wszystkim,

Wzięło mnie coś ostatnio i chciałbym rozpocząć przygodę z Raspebrry Pi. Wybór padł na najnowszą Malinkę W związku z tym mam kilka pytań do kumatych:

Jakiej karty pamięci potrzebuję? Na pewno microSD, na pewno jak najszybszej biorąc pod uwagę, że pełni ona rolę nośnika systemowego, czyli jakiś produkt Class 10. Pytanie o pojemność – 8 GB wydaje mi się trochę za mało, starczy 16 czy dokładać do 32?

Wiem, że na Malince można postawić każdą dystrybucję Linuksa przystosowaną do architektury ARM. Warto się za to brać czy sięgnąć po jakieś dedykowane do Malinki distro? Podobno Raspbian robi robotę całkiem dobrze.Chcę mieć bezprzewodowy dostęp do Sieci coby nie ciągnąc kabli. Możecie mi polecić jakąś bezprzewodową kartę sieciową na USB która zadziała pod Malinką bez żadnych perturbacji ewentualnie po jakiejś niewielkiej ingerencji z mojej strony? Czy po prostu wystarczy najprostsza sieciówka kompatybilna z Linuksem? Mam na strychu sprawny, mało używany monitor LCD na VGA – wyrzucić szkoda, a poszukać kupca nie ma czasu. Szkopuł w tym, że Malinka nie ma takiego portu, a ja nie chce wyskakiwać z kasy za monitor z HDMI, kiedy mam w domu pełnowartościowy egzemplarz, który mogę wykorzystać. Thanos to tak naprawdę Brat Białka, nie ufajcie mu. Nie odpowiadające na pytania, treść pożyczona z elektrody. Wyczaiłem sobie takie ustrojstwo Problem jest taki, że wg danych na stronie działa to tylko z RPi 1 B+. RPi 2 B jest jednak bezpośrednim następcą w/w modelu, w związku z czym mam pytanie czy takie ustrojstwo z nim zadziała? Jeżeli nie to czy będę mógł rozwiązać problem z monitorem za pomocą konwertera HDMI-VGA podłączonego z jednej strony do monitora a z drugiej do Malinki?

#Raspberrypi #Thanos #ThanosPi

Raspberry Pi 4 już jest! Co nowego? Pełna specyfikacja i ceny

Data: 08.07.2019 10:50

Autor: ziemianin

forbot.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #technologia #RaspberryPi #RaspberryPi4 #komputery #SBC (single-board computer)

Youtube Przedstawiamy # RaspberryPi4 Twój mały, podwójny wyświetlacz, komputer stacjonarny . . . i mózgi robotów, inteligentny hub domowy, centrum multimedialne, sieciowy rdzeń AI, kontroler fabryczny i wiele innych

Raspberry Pi 4 już jest! Co nowego? Pełna specyfikacja i ceny

Raspberry Pi 4 właśnie trafiło do sprzedaży! Fani malinki doczekali się następcy modeli 3B i 3B+, które cieszyły się olbrzymią popularnością.

Nowa wersja przynosi zmiany wyczekiwane przez społeczność – wydajniejszy CPU, więcej RAMu oraz szybsze interfejsy komunikacyjne. Są też drobne, dodatkowe niespodzianki.

Według twórców, nowe Raspberry Pi 4 model B wyposażono w peryferia, które przekładają się na zauważalny wzrost wydajności układu (przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności wstecznej).

Raspberry Pi 4 – ceny i dostępność

W Botlandzie dostępne są już następujące opcje:

Raspberry Pi 4 w wersji z 1GB za 166 zł brutto

Raspberry Pi 4 w wersji z 2GB za 212 zł brutto

Raspberry Pi 4 w wersji z 4GB za 259 zł brutto

Kompromitacja NASA. Przez miesiące nie wykryli obcego Raspberry Pi w sieci

Data: 26.06.2019 11:55

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#nasa #RaspberryPi #haker #dane #kradziez #bezpieczenstwo #zabezpieczenia #JetPropulsionLab

Kompromitacja NASA. Przez miesiące nie wykryli obcego Raspberry Pi w sieci

Haker, który w celu przeniknięcia do wewnętrznej sieci laboratorium wykorzystał Raspberry Pi, które pozostało niewykryte przez 10 miesięcy, w trakcie których ukradł 23 pliki, w tym 2 dokumenty dotyczące międzynarodowego transferu zastrzeżonej technologii wojskowej i kosmicznej.