Data: 04.08.2020 21:46

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

W Bejrucie niezły wybuch. Myślicie że wysadzili ich żydzi bo kręcili materiały do uzbrojenia pod przykrywką fabryki fajerwerków? Przecież wiadomo że achtungi tak nie wybuchną, są nieco za bezpieczne. Natomiast skład wrażliwych materiałów pomimo paczkowania może tak yebnąć, zupełnie jak bomba.

#polityka #bliskiwschod

https://streamable.com/cacxj7

ważna rocznica

Data: 04.08.2020 21:24

Autor: kalmykpride

Czwartego sierpnia 1936 r., wspierany przez króla Jerzego II, premier Królestwa Grecji Ioannis Metaxas zainicjował zamach stanu, ustanawiając autorytarny, nacjonalistyczny i antykomunistyczny reżim.

Miał korzenie arystokratyczne, wywodził się ze starej szlachty Wysp Jońskich, notowanej w Libro d'Oro. Po ukończeniu Akademii Wojskowej brał udział w konflikcie grecko-tureckim z 1897 r. Jego patronem w armii został książę Konstantyn, grecki następca tronu. Blisko przyszłego władcy pozostał także w kolejnych latach – z jego polecenia trafił na szkolenie do Berlina, gdzie stał się wielbicielem pruskiego militaryzmu. Oponował odtąd przeciw "niepohamowanemu parlamentaryzmowi", preferując autorytaryzm z silną pozycją władcy.

Po serii zawirowań w kraju król Jerzy II powrócił na tron po najprawdopodobniej sfałszowanym przez przyjazny monarchii reżim gen. Kondylisa plebiscycie w 1935 r. Poseł niemiecki zasugerował, że monarcha powinien "związać siły zbrojne ze swą osobą" i zapewnić sobie "niezawodny bastion" (tj. Metaxasa). Czternastego kwietnia arystokrata został mianowany przez króla premierem, ku licznym głosom sprzeciwu. Niepokoje wraz z "zagrożeniem komunistycznym" dały bezpośredni impuls do ogłoszenia stanu wyjątkowego, zawieszenia prac parlamentu, partii politycznych i niektórych swobód obywatelskich. Metaxas zyskał przydomek Arkhigos, z j. greckiego – przywódca. Ogłosił nastanie "trzeciej cywilizacji helleńskiej". Liczne rozwiązania kopiowano z faszystowskich Włoch, a jedyną masową organizacją pozostałą Narodowa Organizacja Młodzieży, która przez cały okres dyktatury, obok króla Jerzego II, stanowiła oparcie dla Metaxasa. Jest to postać, która do dziś wzbudza w Grecji kontrowersje. Wątpliwości nie budzi natomiast jego oddanie rojalistyczne.

Fotografia w tle prezentuje premiera Metaxasa wraz z królem Jerzym II (po prawej).

Pożyczone z ,,My Reakcja", lekko zmodyfikowane przeze mnie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#historia #rocznica #polityka

Data: 04.08.2020 13:27

Autor: Negan

Jestem ateistą, ale prawicowcem. Uważam, że LGBT nie powinno być promowane w kulturze czy społeczeństwie. Organizacje te, ten cały nurt, próbują wykorzystać gejów i zachwiać podstawami społeczeństwa i cywilizacji. Chcą doprowadzić do sytuacji: każdy z każdym, wszędzie, przypadkowo, przez co zniszczyć monogamię, która wbrew instynktowi męskiemu zbudowała cywilizację. LGBT w społeczeństwie jest mniej niż 1%, zwykły błąd natury, ale chcą zrobić z tego coś normalnego, wręcz pożądanego i modnego. Efektem jest osłabienie rodziny, bo kolejne pokolenia będą wiedzieć, że mogą się gzić z każdym, facetem, podróbą faceta, a na końcu dojdą zwierzęta, pedofile i dziwne przedmioty. W USA nawet już mają w alfabecie ludzi ruchających drzewa.

#polityka

Słońce Peru poucza, jak zachować się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy.

Data: 04.08.2020 12:35

Autor: ShroudInMist

msn.com

Opozycja nie może się pogodzić z wynikiem wyborów prezydenckich i robi wszystko co może, aby storpedować sukces prezydenta Andrzeja Dudy i jego zaprzysiężenie na druga kadencję. Z protestami wyborczymi i podważaniem wyniku wyborów się nie udało, teraz kolejni politycy deklarują, że nie wezmą udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Od reszty nie mógł odstawać też Donald Tusk. Były „król Europy” swoje frustracje, jak zawsze, wylał na Twitterze.

#donaldtusk #bekazlewactwa #tusk #slonceperu #polityka #zaprzysiezenieprezydenta #andrzejduda #duda

Data: 04.08.2020 00:01

Autor: Negan

Chciałbym, by Polska zaczęła wspierać własne firmy. Np. ZUS mógłby zacząć inwestować, jak fundusz norweski. Oczywiście, to niezgodna z UE, nielegalna pomoc publiczna. Moglibyśmy powiedzieć jednak UE: "pocałujcie nas w dupę". Wyrzucą nas? Oczywiście, że nie ;)

#polityka

Data: 03.08.2020 23:09

Autor: Negan

PiS jest pod wieloma względami etatystycznym molochem, próbą wskrzeszenia sanacji, nie mają pomysłu na gospodarkę.

Z drugiej jednak strony, w przeciwieństwie do PO i teraz KO, bronią polskiej tożsamości przed amerykańskim lewactwem, które zalewa szambem również Europę, a główna rura z gównem idzie przez UK>Francję>do Niemiec.

Dlaczego w UE jest taki kwik o praworządność, lgbt, gender, autorytaryzm, itp.? Bo wbrew projektom euro-maoistów, ta uparta Polska nie chce pozbyć się tożsamości i stać jedną z prowincji IV Rzeszy.

#polityka #4konserwy

Data: 31.07.2020 19:06

Autor: Forgotten

Lee Kuan Yew, były premier Singapuru i odpowiedzialny za jego awans z trzeciego świata do pierwszego w ciągu zaledwie jednego pokolenia, jest wielkim źródłem mądrości. W tym fragmencie z książki "Lee Kuan Yew: The Grand Master's Insights on China, the United States, and the World", mówi o niezbędnej równowadze między konkurencyjnością a równością.

"Aby odnieść sukces, społeczeństwo musi zachować równowagę między pielęgnowaniem doskonałości, a zachęcaniem przeciętnych do poprawy. Musi istnieć zarówno współpraca, jak i rywalizacja między ludźmi w tym samym społeczeństwie. Jeśli wszyscy otrzymują takie same nagrody, jak w komunizmie z miską ryżu, nikt nie dąży do przewagi; społeczeństwo nie będzie się rozwijać, a postęp będzie minimalny. Doprowadziło to do upadku systemu komunistycznego. Z drugiej strony, w wysoce konkurencyjnym społeczeństwie, w którym zwycięzcy otrzymują duże nagrody, a przegrani marne, będzie istniała wielka dysproporcja między górnymi i dolnymi warstwami społeczeństwa, tak jak w Ameryce. Ostatecznie podstawowy problem sprawiedliwości społecznej będzie musiał zostać rozwiązany, ale najpierw musimy stworzyć bogactwo, aby to zrobić, musimy być konkurencyjni i mieć dobrą dawkę „yang”. Jeśli mamy zbyt dużo „yin” i nadmiernie redystrybuujemy dochody osób odnoszących sukcesy, stępimy ich dążenie do doskonałości i sukcesu, i możemy stracić zbyt wielu naszych zdolnych, którzy przeniosą się do innych krajów w których nie są tak wysoko opodatkowani. Z drugiej strony, jeśli zbyt wielu na niższych krańcach poczuje się pominiętych, wówczas nasze społeczeństwo stanie się podzielone, a spójność zostanie utracona. Istnieje ciągła potrzeba balansowania między udanym, konkurencyjnym społeczeństwem a spójnym, współczującym społeczeństwem. Wymaga to osądu, zawarcia umowy targowej lub społecznej. Każde społeczeństwo musi dojść do tego optymalnego punktu dla siebie. Pomiędzy tymi dwoma końcami, wysoce konkurencyjnym i nadmiernie równym, znajduje się złoty środek. Ten punkt będzie się zmieniał wraz z upływem czasu i zmieniającymi się wartościami. Potrzeba równowagi między rywalizacją indywidualną a solidarnością grupową najlepiej wytłumaczyć metaforą orientalnych symboli yin i yang. Im większa konkurencyjność yang w społeczeństwie, tym wyższa ogólna wydajność. Jeśli zwycięzca zgarnie wszystko, konkurencja będzie ostra, ale solidarność grupowa będzie słaba. Im większa solidarność yin z równomiernie rozłożonymi nagrodami, tym większa solidarność grupowa, ale tym słabsza ogólna wydajność z powodu mniejszej konkurencji. Zorganizowaliśmy pomoc, ale w taki sposób, że będą jej szukać tylko ci, którzy nie mają innego wyjścia. Jest to przeciwieństwo postaw na Zachodzie, gdzie liberałowie aktywnie zachęcają ludzi do domagania się uprawnień bez poczucia wstydu, powodując eksplozję kosztów opieki społecznej."

Wizja "Każdy według swoich zdolności, każdemu według jego potrzeb" jest absurdalnie utopijna, jest jak tort z kartonu, który jedynie na pozór wydaje się być słodką rzeczywistością.

#polityka #kapitalizm #mysl

Obowiazkowe TESTY na korone kto musi je zrobić? Wojna z czeczenami! Próba morderstwa w Berlinie!

Data: 30.07.2020 21:09

Autor: AdrianWieczorek

youtu.be

Guten Abend meine Herren und Damen nowa poracja wiadomosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

►Dramat w Berlinie: Kierowca wjeżdża rozpędzonym autem w grupę ludzi.

►Obowiązkowe testy na koronę dla wszystkich podróżujących.

►Karliczek obiecuje darmowa szczepionkę przeciwko koronie

►Możliwe przedłużenie Kurzarbeit

►Niemcy zabraniają umów podwykonawczych

►Wojna patentowa pomiędzy producentami czekolady

►Niemiecka poczta digitalizuje swoje usługi

►Polak i niemcy dwa bratanki; masowa bijatyka z czeczenami

#wieczorekcontent #wiadomosci #polityka #koronawirus #gospodarka #europa #mafia #niemcy #emigracja

Unia blokuje pieniądze polskim samorządom nawet za Kartę Praw Rodziny

Data: 29.07.2020 20:22

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Rozpoczął się ideologiczny atak na Polskę ze strony unijnych biurokratów. UE blokuje pieniądze już nie tylko tym samorządom, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od ideologii LGBT, ale nawet tym, które przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodziny. Karta gwarantuje dzieciom i rodzicom bezpieczną edukację oraz zabezpiecza ich przed nadużyciami ze strony samorządów.

#ue #lgtb #polityka #gospodarka #gospodarkapolska #

Cenzura, groźby, przemoc - tak lewacka młodzież terroryzuje francuskie uniwersytety

Data: 29.07.2020 20:14

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Wolność słowa na francuskich uniwersytetach jest zagrożona, a wykładowcy nie mogą swobodnie wybierać tematów swoich wystąpień z powodu gróźb ze strony aktywistów. Dochodzi do cenzury – pisze dziennik „Le Figaro”. Tak sztuka starożytnego Ajschylosa uznano za… „kolonialną propagandę”. Zaś w listopadzie w Lille, podczas protestów został ranny pracownik uczelni.

#francja #polityka #lgbt #lewactwo #uniwersytety

Iran przypuścił szturm na... makietę amerykańskiego lotniskowca

Data: 29.07.2020 17:25

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Irańskie media państwowe podały, że dzisiaj na wodach Cieśniny Ormuz odbyły się ćwiczenia marynarki wojennej, w których główną rolę odegrała niepełnowymiarowa makieta amerykańskiego lotniskowca typu Nimitz. Celem nie było przećwiczenie taktyki, ale nadanie temu wydarzeniu znaczenia propagandowego.

#usa #iran #wojsko #polityka #lotniskowce

Rząd premiera Morawieckiego największy po 1989 roku. Tylu ministerstw było w żadnym gabinecie.

Data: 29.07.2020 16:16

Autor: 2_M_A

msn.com

Jakikolwiek inny rząd po 1989 roku nie liczył tak wielu resortów. Najwięcej ministerstw w całej UE – 23. Liczba ministrów, wiceministrów, sekretarzy i podsekretarzy – 106. W tym: wiceministrowie w randze sekretarza – 35, wiceministrowie w randze podsekretarza – 40.

Zdecydowanie najmocniej obsadzone są Ministerstwo Finansów (dwóch sekretarzy i pięciu podsekretarzy stanu), Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (czterech i dwóch), Ministerstwo Aktywów Państwowych (odpowiednio: trzech i dwóch), Ministerstwo Sprawiedliwości (również trzech i dwóch), Ministerstwo Zdrowia (dwóch i trzech) i Ministerstwo Rozwoju (jeden i czterech).

Dla porównania:

Szwajcaria – 8 mnisterstw.

Cypr, Austria – 11 ministerstw.

Węgry, Łotwa- 13 minsterstw.

Słowacja – 14 ministerstw.

#biurokracja #rzad #rzadpolski #nepotyzm #morawiecki #pis #polityka

Nowy ruch Trzaskowskiego? Czarzasty: To są jakieś jaja

Data: 29.07.2020 09:03

Autor: malcolm

tvp.info

#sld #po #platformaobywatelska #trzaskowski #polityka

"Wielki ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego nie przyjdzie; nic z tego nie będzie, nie ma do tego siły – powiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. – Mówią media: „to jest ruch na miarę Solidarności”. Jak ja to słyszę to myślę sobie: to są jakieś jaja po prostu – ocenił szef SLD."

Faktycznie jaja – ale co mają robić? Palikot, Petru a nawet Hołownia nie wypalili – skoro się nowej PO nie da zbudować i obecną PO nową platformą jak UW uratować to może jakieś pączkowanie-mutowanie tego co jest? Trzaskowski jako "bolek bis"?

COVID-19. Obradował specjalny zespół

Data: 27.07.2020 16:29

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#polityka #koronawirus

"Podczas dzisiejszego spotkania w Ministerstwie Zdrowia zespołu powołanego do badań na ewentualną drugą falą koronawirusa padło bardzo dużo nowych pomysłów. – Niektóre były bardzo ciekawe – powiedział wiceminister Waldemar Kraska. Wiceminister zauważył również, że do resortu zdrowia napływają sygnały także z innych ministerstw o chęci uczestniczenia w pracach zespołu."

Wały na koronawirusa widać mocno weszły w nową rzeczywistość że ciężko by było się z tym rozstać.

We Włoszech powstała partia Italexit, która chce wyjścia z Unii...

Data: 26.07.2020 22:07

Autor: R20_swap

zmianynaziemi.pl

#europa #wlochy #polityka #ue

Czy Włochy pójdą w ślady Wielkiej Brytanii i ogłoszą Italexit? Włoski senator założył nową partię polityczną, która będzie dążyła do opuszczenia Unii Europejskiej. Włoscy eurosceptycy zarzucają UE brak pomocy w związku z pandemią koronawirusa. Założycielem nowego ruchu pod nazwą Italexit…

Policja tłumi manifestacje w Austin i Seattle. Nie żyje uczestnik protestu Black Lives Matter

Data: 26.07.2020 09:28

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Sobota była kolejnym dniem antyrasistowskich protestów w wielu miastach Ameryki. W mieście Austin w Teksasie doszło do strzelaniny, w wyniku której zginął uczestnik marszu. W Seattle na północy kraju demonstranci podpalili baraki na budowie domu poprawczego.

Postrzelenie ze skutkiem śmiertelnym zostało potwierdzone przez policję oraz służbę ratownictwa medycznego w nagłych wypadkach (EMS) w Austin w stanie Teksas. Według EMS nie było więcej ofiar, ani rannych po rozpędzeniu przez policję marszu, który odbywał się pod hasłem "Black lives matter"

#usa #protesty #blacklivesmatter #policja #lewactwo #polityka

Zniszczono krzyż poświęcony pamięci ostatniego Żołnierza Wyklętego

Data: 25.07.2020 17:06

Autor: SzAcH

wpolityce.pl

Zniszczony został metalowy krzyż upamiętniający miejsce śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. Laluś. Krzyż postawiony w Majdanie Kozic Górnych został wycięty i porzucony na poboczu drogi. Wszystko wskazuje na celowe działanie.

#polityka #afera

Data: 24.07.2020 17:12

Autor: Macer

jeśli przyjmiemy za prawdę, że homofobami są przede wszystkim kryptohomoseksualiści, to możemy wywnioskować, że „prawaki”: narodowcy i korwiniści są homoseksualni, a lewaki takie jak razemki to heterochady (bo się gejów nie boją). „prawaki” twierdzą, że są represjonowani przez lewaków, lewaki twierdzą, że homoseksualiści są represjonowani przez patriarchat. w tym momencie widzimy, że te dwa pozornie sprzeczne stanowiska udało się pogodzić: lewaki przyznają, że są patriarchatem, który represjonuje homoseksualistów-prawaków, co drudzy potwierdzają. obie strony miały rację, więc powinny być z tego rozumowania zadowolone.

#polityka #lgbt #przemyslenia

Reagan – amerykański PiS

Data: 22.07.2020 22:10

Autor: Macer

mises.pl

Ronald Reagan jest ubóstwiany przez polską prawicę. Czy słusznie? Artykuł opowiada, jak ów aktor, poprowadziwszy kampanię wyborczą godną fanatycznych korwinistów, złamał wszystkie obietnice wyborcze – zamiast zmniejszenia biurokracji zwiekszyl liczbe urzednikow, cały czas podwyższał podatki, mówiąc, że je obniża, podwoił deficyt budżetowy, wprowadził mnóstwo protekcjonistycznych przepisów.

Podobnie jak nasze pisiory, które są uważane za prawicę, a gospodarczo zachowują się jak komuchy.

#historia #polityka #usa

Bieńkowska o Sławomirze N.: Zawsze byłam dumna

Data: 22.07.2020 21:31

Autor: malcolm

tvp.info

#bienkowska #nowak #platformaobywatelska #polityka #korupcja

Sławomir N. został w poniedziałek zatrzymany przez CBA m.in. pod zarzutem korupcji. Gdy rok temu wokół jego działalności na Ukrainie pojawiały się pierwsze kontrowersje, byłego kolegę z Platformy Obywatelskiej wsparła Elżbieta Bieńkowska. – Obserwowałam z wielką dumą to, jak reformuje i jak zmienia system dróg na Ukrainie – komentowała unijna komisarz.

Greckie siły zbrojne postawiono w stan gotowości. Chodzi o odwierty na Morzu Egejskim

Data: 22.07.2020 21:02

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Grecka marynarka wojenna jest w stanie "podwyższonego alertu" w związku z próbami podjęcia odwiertów gazowych na Morzu Egejskim przez Turcję – podaje w środę AFP, powołując się na greckie źródła wojskowe.

Według rozmówców agencji "okręty wojenne zostały rozmieszczone wczoraj (wtorek) na południu i południowym wschodzie Morza Egejskiego".

#grecja #turcja #gaz #wojsko #polityka

Rząd USA zamyka chiński konsulat w Houston

Data: 22.07.2020 17:26

Autor: czlowiek_charakterny

polskatimes.pl

Stany Zjednoczone nakazały Chinom zamknięcie w trybie natychmiastowym konsulatu w Houston w Teksasie. Pekin określił to prowokacją polityczną.

"Nakazaliśmy zamknięcie Konsulatu Generalnego ChRL w Houston, aby chronić amerykańską własność intelektualną i prywatne informacje" – powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Morgan Ortagus.

Dodała, że USA nie będą tolerować naruszania przez Chiny suwerenności USA i zastraszania jej obywateli, tak jak nie tolerowano nieuczciwych praktyk handlowych ChRL, kradzieży amerykańskich miejsc pracy i innych skandalicznych zachowań.

Od pewnego czasu narasta napięcie między USA a Chinami. Administracja Donalda Trumpa ścierała się z Pekinem w sprawie handlu, pandemii i wprowadzenia przez Chiny kontrowersyjnego prawa ograniczającego autonomię Hongkongu.

Teraz amerykański departament sprawiedliwości oskarża Chiny o wspieranie hakerów atakujących laboratoria opracowujące szczepionki Covid-19 w USA. Oskarżenia pojawiły się po sfilmowaniu niezidentyfikowanych osób palących papier w koszach na dziedzińcu chińskiego konsulatu w Houston.

Konsulat w Houston jest jednym z pięciu w USA, nie licząc ambasady w Waszyngtonie. Chiny nazwały tę decyzję bezprecedensową eskalacją, która narusza prawo międzynarodowe.

#usa #chiny #swiat #polityka

„Sueddeutsche Zeitung” sugeruje wykluczenie Polski i Węgier z UE

Data: 22.07.2020 14:39

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

„Viktor Orban i Mateusz Morawiecki opuścili szczyt podnosząc wysoko sztandary, mówiąc o dumie i narodowym honorze. Do tego zostali nagrodzeni potężnymi sumami dla ich budżetów. »Obroniliśmy dumę naszego narodu« – mówił jeden. »Być Polakiem to dobra rzecz tego ranka« – dodawał drugi. Unia Europejska musi przeczekać te prowokacje i mieć nadzieję na zmianę woli wyborców. Albo musi na nowo założyć swoją wspólnotę – wyłączając z niej łamiących reguły. Teraz, gdy podzielono już pieniądze, ta dźwignia nacisku na te kraje jest już bezużyteczna” – pisze „SZ”

#polska #wegry #ue #media #polityka

Waszyngton obala teorie WHO.

Data: 22.07.2020 14:31

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

W ślad za wycofaniem się USA ze Światowej Organizacji Zdrowia amerykańska administracja zaczyna obalać teorie WHO. Na pierwszy ogień poszła polityka antynikotynowa, którą dotowana przez koncerny farmaceutyczne WHO przez lata wykuwała w kurortach na Fidżi, Mauritiusie, Jamajce, Malediwach. – Nie jesteśmy dogmatyczni. Będziemy rozważać argumenty WHO i FDA – deklaruje w rozmowie z niezalezna.pl wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

#usa #trump #who #lewactwo #lewackalogika #polityka

US AIR FORCE KUPI TURECKIE F-35A

Data: 21.07.2020 18:25

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Wieczorem 20 lipca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych ogłosił zawarcie kontraktu na zakup ośmiu wyprodukowanych dla Turcji myśliwców wielozadaniowych F-35A Lightning II. W umowie z Lockheedem Martinem o wartości 862 milionów dolarów zawarto pozyskanie tureckich F-35A i dostosowanie ich do amerykańskich wymogów oraz zakup sześciu F-35A zbudowanych dla sił powietrznych USA.

#usa #turcja #polityka #wojsko #samoloty

Egipt: parlament zatwierdził wysłanie wojsk do Libii

Data: 21.07.2020 11:39

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Egipski parlament zatwierdził w poniedziałek wysłanie sił zbrojnych za granicę w celu zwalczania „zbrodniczych milicji” i „obcych grup terrorystycznych” na „froncie zachodnim”, czyli najprawdopodobniej w Libii, w celu "obrony egipskiego bezpieczeństwa narodowego"

Posunięcie to może doprowadzić Egipt i Turcję, bliskich sojuszników USA, którzy wspierają rywalizujące strony w wojnie domowej w Libii, do bezpośredniej konfrontacji.

#polityka #egipt #turcja #usa #wojsko #wojna

Hołownia : nie ma mowy o współpracy strukturalnej z PO

Data: 21.07.2020 09:03

Autor: malcolm

tvp.info

#holownia #platformaobywatelska #nowoczesna #petru #lemingi #polityka

"Nie ma mowy o jakiekolwiek współpracy strukturalnej w ramach partii z Platformą Obywatelską; mamy odmienne patrzenie na politykę; ruch obywatelski tworzy się oddolnie, nigdy odgórnie – powiedział Szymon Hołownia, pytany o zapowiedź tworzenia ruchu obywatelskiego przez Rafała Trzaskowskiego (PO)."

Czyli kolejna Platformabis się szykuje. Tak jak PO powstała jako bunt przeciw temu co wyrabiała UW a Nowoczesna jako anty PO, teraz kolejny raz ten sam schemat czy nowy Petru będzie lepszy niż stary? – czy lemingi to kupią?

Milenie miliardów w UE (kosztem Polski i biednych krajów)

Data: 21.07.2020 00:39

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#polityka #koronawirus #wojna #uniaeuropejska #eurokolchoz

"Fundusz odbudowy opiewający na 750 mld euro, ale 390 mld euro zamiast 500 w dotacjach – taką propozycję przekazał liderom szef Rady Europejskiej Charles Michel. Są cięcia w rolnictwie, wydatkach na transformację energetyczną oraz w funduszach na spójność."

Dynamika mielenia miliardami jest taka jakby chodziło o przesypywanie piasku na plaży. Ale dobudować trzeba kraje po wojnie której nie było…

Apel do Tuska ws. Nowaka„Bronić przed wywózką do kijowskiego mamra!”

Data: 21.07.2020 00:23

Autor: malcolm

tvp.info

#platformaobywatelska #nowak #hartman #polityka

Filozof Jan Hartman zaapelował do Donalda Tuska. Chodzi o sprawę Sławomira N. byłego współpracownika Tuska, który został w poniedziałek zatrzymany przez CBA. „Martwię się o N. Dostał się w tryby wschodnioeuropejskiej rozgrywki służb i politycznych układów” – skomentował w sieci prof. Jan Hartman.

„I to z udziałem Ukraińców. Chodzi o to, że »nie tylko PiS kradnie«, lecz może i coś więcej. To nie przelewki” – dodał. Hartman stwierdził, że Sławomira N. należy „bronić jako człowieka przed wywózką do kijowskiego mamra”.

Wojna Turcja-Egipt wisi na włosku - NATO vs NATO?

Data: 21.07.2020 00:20

Autor: malcolm

tvp.info

#nato #polityka #turcja #egipt

Egipski parlament zatwierdził wysłanie sił zbrojnych za granicę w celu zwalczania „zbrodniczych milicji” i „obcych grup terrorystycznych” na „froncie zachodnim”, czyli najprawdopodobniej w Libii, w celu „obrony egipskiego bezpieczeństwa narodowego”. Posunięcie to może doprowadzić Egipt i Turcję, bliskich sojuszników USA, którzy wspierają rywalizujące strony w wojnie domowej w Libii, do bezpośredniej konfrontacji.

Jak zhakować U.S. Navy? Znamy tajemnice irańskich operacji

Data: 20.07.2020 18:56

Autor: Starszyoborowy

cyberdefence24.pl

Tajemnice działalności Iranu w cyberprzestrzeni zostały zdemaskowane w wyniku błędu jednej z grup hakerskich działającej na zlecenie Teheranu. W sieci odkryto serwer zawierający 40 GB materiałów szkoleniowych dla irańskich cyberprzestepców. Wśród nich znajdowały się pliki wideo pokazujące szczegóły operacji wymierzonej w przedstawiciela U.S. Navy.

#usa #iran #wojsko #wojna #polityka #

Data: 20.07.2020 18:22

Autor: nuubeczek

To już wiadomo czemu pełowcy uciekli na ukraine, myśleli że tam będa nietykalni z korupcją, a tu wszedł trochę bardziej odpowiedzialny premier i zaczał ścigać to towarzystwo xD

Wstyd na całą europe, że takie tałatajstwo pochodzi z Polski, specjalnie na Ukraine pojechali myśleli że tam takie gówno co w Polsce odwalali przejdzie a tu zonk. Ta partia i całe towarzystwo jest skompromitowane, a najgorsze że nas Polaków również kompromitują.

#heheszkipolityczne #polityka #4konserwy

Minister z PiS o zatrzymaniu Sławomira N.: To straszne

Data: 20.07.2020 09:27

Autor: malcolm

tvp.info

#nitras #platformaobywatelska #tusk #cba #polityka

To jest straszne, smutne i wstyd, że jeden z najważniejszych polskich polityków, kreowany na geniusza gospodarki, bliski współpracownik premiera Tuska, okazuje się, że nie tylko lubi zegarki, ale jest oskarżony o grubo poważniejsze rzeczy – powiedział w programie „#Jedziemy” minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski,

Ps. Że straszne i wstyd to rozumiem ale dlaczego dla niego to smutne? Chyba dlatego że musieli czekać aż wybory się skończą żeby tego nie podciągnięto pod walkę polityczną – pewnie PO by nie czekało jakby taki smaczek miało.

Z powodu pandemii zabrakło… monet.

Data: 20.07.2020 09:23

Autor: malcolm

tvp.info

#koronawirus #usa #polityka

Po papierze toaletowym, żelu dezynfekującym i mięsie przyszedł czas na bilon. Amerykańskie sklepy i sieci handlowe alarmują, że z powodu koronawirusa w obiegu brakuje monet. Niektóre banki płacą klientom za dostarczenie bilonu.

Data: 20.07.2020 07:44

Autor: Gra_Melodia

Gdańskie CBA zatrzymało b. posła na Sejm RP, b. min. transportu, byłego szefa ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych (Ukravtodor) Sławomira N., a także Dariusza Z., b. dowódcę JW „GROM” i przedsiębiorcę z Gdańska Jacka P.

Sławomir N., Dariusz Z. i Jacek P. zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa dotyczy przestępstw o charakterze korupcyjnym i działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Źródło: https://twitter.com/StZaryn/status/1285079190602162177

#mafia #polityka

#USA Donald Trump nie zamierza nakładać obywatelom kagańców.

Data: 19.07.2020 18:45

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #Koronawirus #Polityka #Zdrowie #DonaldTrump #drFauci #FOXNews #kagance #maski #Trump

W wywiadzie, którego emisja odbędzie się w ten weekend w programie „Fox News Sunday”, prezydent Donald Trump odrzuca wprowadzenie nakazu noszenia masek przez obywateli.

#USA Donald Trump nie zamierza nakładać obywatelom kagańców.

„Chcę, aby ludzie mieli wybór, wierzę w to” – powiedział Trump. „Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jeśli wszyscy będą nosić maskę to problem zniknie. Dr Fauci -nasz główny chirurg – wspaniały facet – powiedział, nie noś maski. Maski też inne powodują problemy zdrowotne. Ja uważam, że maski są dobre ale pozostawmy wybór ludziom”.

Stanowcze słowa węgierskiego ministra . Nie zgodzimy się na szantaż polityczny.

Data: 19.07.2020 13:17

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

"Nie zgodzimy się, by ktokolwiek poddawał nas jakiemukolwiek szantażowi politycznemu, by ktokolwiek próbował szantażować Węgrów odnośnie do wykorzystania funduszy unijnych. Tzw. mechanizm praworządności właśnie to umożliwi: szantażowanie i wywieranie wpływów politycznych" – oświadczył w Radiu Kossuth szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto.

#wegry #ue #polityka

Petycje odłączenia podkarpacia od Polski stworzył 15 letni dzieciak z autyzmem

Data: 19.07.2020 03:21

Autor: nuubeczek

kobieta.onet.pl

Do redakcji "Gazety Wyborczej" zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że jej syn odpowiada za stworzenie petycji o przyłączenie Podkarpacia i Lubelszczyzny do Ukrainy. Nastolatek miał nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji, jakie może to przynieść.

"Dobra, chłopaki, czas najwyższy pozbyć się tej dziczy z naszego państwa” – można było przeczytać w petycji, która została udostępniona na Facebooku blisko 20 tys. razy. Pojawiło się wiele obraźliwych komentarzy, które porównywały mieszkańców tych okolic do zwierząt.

Redakcja "Gazety Wyborczej" otrzymała telefon od kobiety, która twierdzi, że to jej syn stoi za petycją. Jak podkreślała w rozmowie z dziennikiem, 15-letni chłopak choruje na autyzm i nie przewidział konsekwencji swoich czynów. Cała afera wpłynęła negatywnie na stan jego zdrowia, nastolatek jest przerażony.

Jego matka przesłała też do redakcji list, w którym chłopiec przyznaje się do winy i przeprasza.

Widać kto popiera lewactwo teraz ( ͡º ͜ʖ͡º)

#polityka #bekazlewactwa #heheszki #4konserwy

Gdyby głupota mogła latać - "Zakaz kupowania polskich produktów"

Data: 18.07.2020 21:10

Autor: Andrzej_Zielinski

wykop.pl

Gdyby głupota mogła latać, lewica by siedziała na księżycu.

Na jednym z znanych lewicowych portali internetowych powstał pomysł "Zakaz kupowania polskich produktów do 2023 r."

Jak wyjaśnia autor tego żenującego wykopu:

Skoro rolnicy i menele wybrali PiSowców tak więc my ignorujemy i przestajemy kupować polskie produkty, niech wyznawcy Kaczafiego poczują co to dobra zmiana .

Artykuł czy raczej hasło użytkownika opatrzone zostało grafiką z napisem

"16-17 listopada. Szkalujemy polski potencjał. Wykop.pl"

Jest to przeróbka grafiki promocyjnej V edycji Kongresu 590 Sp. z o.o. która ma się odbyć w tym roku w Rzeszowskiej hali CKW.

"Kongres 590" jest to cykliczne, coroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. (za Wikipedią)

Kolejny raz wychodzi na to że pewne środowiska które od jakiegoś czasu nie są w stanie pogodzić się z wynikiem ostatnich wyborów prezydenckich postanowiły przez to zrobić na złość sobie, postronnym firmom jak i ludziom którzy mieli czelność zagłosować według własnego zdania.

Zachowanie wpisuje się w modny na zachodzie trend "Kancel culture" czyli organizowanie społecznych ataków przeciw osobom i instytucjom wyznającym bądź sprzeciwiającym się lewicowemu oraz marksistowskiemu ideologizmowi oraz toksycznym zachowaniom "Online shaming" czyli formą publicznego zawstydzania, w której cele są publicznie poniżane w internecie, za pośrednictwem platform mediów społecznościowych (np. Twitter lub Facebook) lub w bardziej lokalnych mediach.

W tym konkretnym wypadku społeczność portalu jeszcze potrafiła zachować zdrowy rozsądek, większością odrzucając hasło rewolucjonisty. Czego niestety nie można powiedzieć o wielu innych czysto upolitycznionych wykopach.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu na innym portalu skupiającym się na prowadzeniu petycji internetowych pojawiła się petycja o "przyłączenie Podkarpacia do Ukrainy".

Powody były podobne jak w powyższym wypadku a uzasadnienie polegało na tym, że Podkarpacie głosowało w większości za obecnym prezydentem.

podpisuję, ponieważ należe do tego d(…) zwanym województwem lubelskim, tego k(…) zacofania społecznego. głupia polska, głupie polaczki k(…), was tylko do auschwitz zaprowadzić piecyki włączyć,

To są zwierzęta,

To jest dzicz i patologia,

Pisał autor petycji o pseudonimie Mac

To zdarzenie jednak nie przeszło bez echa a o sprawie została powiadomiona prokuratura.

Jak się potem okazało, autorem petycji okazał się autystyczny 15 latek, który później po odwiedzinach na komisariacie przepraszał za swoje zachowanie.

#polska #lewica #internet #glupota #polityka #protest #marksizmkulturowy #wykop #prawo #przestepczosc

Data: 18.07.2020 15:35

Autor: Dom_Perignon

Trolle z PO wymyślili sobie nowe słówko, mające zakryć poprzednie wybryki ich partii oraz zamknąć usta wszelkim krytykom.

Przy czym mają dosyć wypaczoną definicję tego słowa. Przykład sprzed 2 tygodni. Ktoś zrobił wpis, w którym zarzucił Dudzie bycie pacynką. Na to ktoś w komentarzu napisał, że Trzaskowki też jes pacynką w rękach PO. I nagle pojawia się to zdanie "uuuu symetryzm". Jest to przecież stwierdzenie faktu. Jeśli Duda i Trzaskowski ubrali by się w kostium klauna, symetrystą była by osoba, która na widok ataków w stronę Dudy, że ubrał się jak klaun, powiedziała by, że Trzaskowski też ubrał się jak klaun. Jaki to jest przecież absurd.

Żeby była jasność. Symetrzym dotyczy konkretnych sytuacji i faktycznie jest godny potępienia. No bo jeśli wyznawca PO skrytykuje wyznawcę PiS-u, że jego partia kradnie, a na to wyznawca PiS-u stwierdzi, że PO też kradło, no to mamy do czynienia z bardzo przykryw zjawiskim legitymizowania tego typu czynów.

#polityka

Data: 17.07.2020 22:42

Autor: Dom_Perignon

Dobra wiadomość, oby okazała się faktem. Rząd przygotowuje się do wypowiedzenia feministycznej konwecji stambulskiej.

W sumie mówią o tym od 2017 roku, ale mam nadzieję, że tym razem pójdą za ciosem. Naciski od strony innych środowisk jednak mają sens.

https://www.wprost.pl/polityka/10345190/minister-malag-przygotowujemy-sie-do-wypowiedzenia-konwencji-stambulskiej.html

#polityka

Data: 17.07.2020 21:19

Autor: Ijon_Tichy

Od razu mówię, że nie jestem zielonoświątkowcem, ale mam informacje z pierwszej ręki, więc mniemam, że to prawda.

Na ostatnim kongresie kościołów zielonoświątkowych, na koniec kongresu odśpiewano Hymn Polski, a ich jakiś naczelny biskup, głowa kościoła nawoływał do tego, by głosować w tak, żeby nie dopuścić do głosu środowiska LGBT…

O ile popieram taki punkt widzenia, to uważam, że to ogromny błąd i skandal, przez który cierpi chrześcijaństwo. Efektem agitacji politycznej w ich kościele będzie brnięcie w konflikty polityczne, na których gubi się sens ewangelii…

#plotka #chrzescijanstwo #polityka

Muzułmanie mogą oderwać dla siebie... kawałek Francji!

Data: 17.07.2020 09:21

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

W czwartek w radiu Europe1 minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin stwierdził: „Mamy w naszej Republice do czynienia ze skrajnie agresywnymi grupami, które wysuwają żądania, powołując się na swe pochodzenie etniczne lub religię, które są jakoby ponad prawem. To jest sprzeczne z duchem Republiki i absolutnie nie do przyjęcia”.

#francja #polityka #muzulmanie #terroryzm #lewica

Data: 16.07.2020 23:14

Autor: nuubeczek

Jako że poczułem się extra fantastic dzisiaj postanowiłem zająć się jednym Indexem pokazanym w tym artukle

https://for.org.pl/pl/a/7865,komentarz-for-to-nie-byly-dobre-lata-dla-pozycji-polski-w-miedzynarodowych-rankingach

I w tym znalezisku

https://www.wykop.pl/link/5595803/to-nie-byly-dobre-lata-dla-pozycji-polski-w-miedzynarodowych-rankingach/

I jako że sam autor nie poda mi źródła, sam sobie poszukałem źródła jednego indeksu i je znalazłem jest ono tutaj jest to indeks z 2018 roku:

https://www.bertelsmann-stiftung.de/fileadmin/files/BSt/Publikationen/GrauePublikationen/SGI_Projektbroschuere_2018_englisch.pdf

Natomiast ten indeks źródło o Polsce pobrał z tąd.

https://www.sgi-network.org/docs/2019/country/SGI2019_Poland.pdf

Autor już z góry pisze o PISie jako o populistycznych nacjololo, którzy zaatakowali sąd najwyższy swoimi zmianami, coś mi tutaj za mocno śmierdział przekaz, z góry nieobiektywny i krytyczny wobec rządu, poszukałem sobie imienia i nazwiska Polskiego współautora i okazał się nim profesor z uniwersytetu warszawskiego, który jak sama wikipedia pisze sam tego nie zmyślam, ma powiązania z fundacją Batorego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rados%C5%82aw_Markowski

Jako członek zarządu tej organizacji. 乁(ツ)

"Związany również z Fundacją im. Stefana Batorego jako członek zarządu tej organizacji, a także z redakcjami czasopism politologicznych i socjologicznych (m.in. z „European Journal of Political Research”, „Perspectives on European Politics and Society”, „Central European Political Science Review”)[4]. Jako przedstawiciel prezesa Rady Ministrów zasiadł w Radzie Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS)[6]."

Oczywiście nie mówię nikomu co myśleć, jednak warto zaznaczyć że w samym raporcie otwarcie pisze się takie rzeczy:

"The quality of democracy has also been affected by the

government’s strong rhetoric against Muslims, migrants, the LGBT

community and so-called gender ideology, as well as by rising levels of

political polarization and corruption and cronyism within state-owned

enterprises. "

I takich kwiatków jest o wiele wiele więcej xD

Pomyślcie o skali manipulacji którą codziennie się wam serwuje, która jest tworzona z ogromnych siatek tzw "badań", które koniec końców jak się dotrze do nich okazują się zwyczajnie jedną wielką polityczną nieobiektywną sraką, która została sporządzona według analizy światopoglądowej a nie rzeczywiście tego, co konkretny rząd robi.

Rozumiem można nie lubić pisu i kaczki, no ale oczekiwałbym czegoś więcej po ludziach, którzy mają wykształcenie.

#heheszki #bekazlewactwa #pis #4konserwy #ciekawostki #polityka

Data: 16.07.2020 22:45

Autor: nuubeczek

Próbowałem doprosić się o źródła indeksów zawartych w tym "artykule", według którego autora Polska spada z rankingów we wszystkim, wysłałem chyba 5 emaili z 2 różnych kont z zapytaniem i nie dostałem absolutnie nic.

https://for.org.pl/pl/a/7865,komentarz-for-to-nie-byly-dobre-lata-dla-pozycji-polski-w-miedzynarodowych-rankingach

Na podstawie tego artykułu powstało również to znalezisko

https://www.wykop.pl/link/5595803/to-nie-byly-dobre-lata-dla-pozycji-polski-w-miedzynarodowych-rankingach/

W którym 95% wykopków łyknęła informacje bez krytycznie.

Dlatego nie wierze lewicowym mediom, które bardzo często i gęsto nadinterpretują wyniki badań na korzyść agendy, którą popierają. Jestem bardziej niż pewny, że ten obrazek

https://cdn-delphinus.lurker.pl/images/wOywO03Ch.jpg

Który został stworzony na podstawie artykułu z wyborczej również jest fikcją opartą na nadinterpretacji badań GUS, najpewniej wykorzystano tutaj cherry picking i pominięto istotne informacje które mogłyby zmienić pogląd na sprawe o 180 stopni. Jak będzie mi się chciało to spróbuje sprawdzić na czym wyborcza dokładnie oparła ten swój wniosek, skąd wzięła te liczby i czy nie kłamała.

#4konserwy #polityka

Data: 15.07.2020 19:29

Autor: Dom_Perignon

Aha, czyli tak naprawdę Duda wiedział, że to Ruscy i ich wciągnął w swoją gierkę, udawając że nie wie. W tak oto sprytny sposób ograł całe GRU. Niesamowicie inteligentnego mamy prezydenta. Aż włączę sobie Wiadomośći, by zobaczyć tę kompromitację Rosji. Putin pewnie z wściekłości rozbił swój telefon.

#polityka

Niemiecki TK przeciwko parytetowi płci. Zasadę uznano za sprzeczną z porządkiem konstytucyjnym

Data: 15.07.2020 15:40

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Trybunał Konstytucyjny Turyngii uznał dziś za sprzeczną z tamtejszym porządkiem konstytucyjnym uchwaloną przez krajowy parlament zasadę, że przy jego wybieraniu na partyjnych listach kandydatów muszą naprzemiennie występować kobiety i mężczyźni.

Zasadę tę zaskarżyła prawicowo-populistyczna partia Alternatywa dla Niemiec (AfD).

#sady #niemcy #lewactwo #polityka

Sąd znów przeciw gminie, która nie chciała ideologii LGBT. Fakty poszły w odstawkę

Data: 15.07.2020 15:38

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Po wczorajszym orzeczeniu sądu w Gliwicach dzisiaj kolejny Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił podjętą przez gminę deklarację powstrzymania ideologii LGBT. Tym razem sąd w Radomiu uznał, że podjęta 17 czerwca 2019 r. uchwała "w sprawie podjęcia deklaracji "Gmina Klwów wolna od ideologii LGBT" jest nieważna. Do sprawy na Twitterze odniósł się prezes Instytutu Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

#sady #polityka lgbt

Data: 15.07.2020 15:29

Autor: Dom_Perignon

Co się tyczy wkręccenia Dudy. Akcje tej rosyjskiej pary są powszechnie znane. Wkręcili już Eltona Johna, Borisa Johnsona, Erdogana oraz jakąś wysoko postawioną urzędzniczkę USA( udawali wtedy Morawieckiego). Widocznie są w tym na tyle dobrzy, że trudno się przed ich żartami zabezpieczyć.

Trudno akurat za to winić Dudę, To jest ewidentna kompromitacja kancelarii.

Mnie boli zupełnie co innego. Ta rozmowa była żenująca. Jeden wysoko postawiony urzędnik i już Duda ma pełne gacie, plącze mu się język, zachowuje się 12-latek wezwany przez nauczyciela do tablicy. Przykro się tego słuchało.

Szkoda, że tego wywiadu nie nagrano przed wyborami. Było by ciekawie xD

#polityka

Ważna decyzja parlamentu Węgier. Polska musi wziąć przykład

Data: 15.07.2020 15:29

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Parlament w Budapeszcie przegłosował ważną deklarację. Zakłada ona, że rząd może przyjąć tylko takie rozwiązania w sprawie unijnych pożyczek/funduszy, które nie są powiązane z żadnymi politycznymi lub ideologicznymi warunkami – informuje portal wPolityce.pl. O decyzji poinformował też na Twitterze rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs.

#polityka #polska #wegry #ue

PARLAMENT WSCHODNIEJ LIBII ZGODZIŁ SIĘ NA EGIPSKĄ INTERWENCJĘ

Data: 15.07.2020 15:24

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Rezydująca w Tobruku Izba Reprezentantów zatwierdziła wniosek o interwencję militarną Egiptu w Libii. Miałaby się ona rozpocząć w przypadku ofensywy sił Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) w Syrcie i Al-Dżufrze. Uchwała miała zostać przyjęta przedwczoraj późnym wieczorem. Izba Reprezentantów popiera przywódcę Libijskiej Armii Narodowej (LNA), Chalifę Haftara, w kontrze do parlamentu rezydującego w Trypolisie, związanego z GNA.

#libia #wojna #wojsko #egipt #polityka

Prezydent Duda rozmawia przez telefon z rosyjskimi żartownisiami

Data: 15.07.2020 13:38

Autor: Macer

youtube.com

głośno dzisiaj o tej rozmowie. łykopki, jak to łykopki, łyknęły jak leci. mowi sie ze duda i jego kancelaria zbłaźnili się, nie orientując się, że żaden król ONZ do nich nie dzwoni, ale przesłuchajcie tę rozmowę: ona wygląda na totalną ustawkę.

– prezydent wymienia Ukrainę jako możliwe źródło wirusa u nas – czysty absurd, to do ukrów wirus przeszedł od nas, a w polsce wziął się od bogatych narciarzy jezdzących w alpy i polakow pracujacych w niemczech. no ale jak to mozna niemcow o cos oskarzyc na arenie miedzynarodowej, a tutaj akurat odpowiedzial po mysli ruskich, ktorzy zwyczajnie nie lubia ukrainy.

– szef ONZ pyta polskiego prezydenta, czy nie zamierza przylaczyc Wołynia i Podola do Polski – XDDDD???

– oni tak juz rozmawiali z kilkunastoma znanymi politykami z calego swiata, nie ma opcji zeby kancelaria nie wiedziala, ze to sie moze zdarzyc.

– szef ONZ mowi z rosyjskim akcentem, obecny jest hiszpanskojezyczny, do tego pyta o pomniki armii czerwonej, prezydent grzecznie odpowiada ze wcale a wcale nie sa niszczone i wogle nic do nich nie mamy xD

– "wczoraj do mnie dzwonil trzaskowski i mowil ze wygral, pewnie byl pijany" XDDDD

– "niedawno z tuskiem gadałem, dał mi flachę żubrówki" XDDDD

ot, ustawka, niestandardowy sposob prowadzenia polityki zagranicznej przez carat.

#polityka #rosja

Data: 15.07.2020 09:51

Autor: Ijon_Tichy

Ostatnia wypowiedź Czarzastego po raz N-ty potwierdza fakt, że PO jest partią lewicową. Parafrazując – Czarzasty ma wielki żal do Borysa Budki, że ten skrytykował słaby wynik Biedronia. Czarzasty dodał, że Budka nie powinien dopuszczać się krytyki i w ten sposób atakować nieformalnego sojuszu PO ze skrajną lewicą i dodaje zawiedziony, że to właśnie przez takie niepotrzebne nieporozumienia "Rafał przegrał" – jak w familiarnym duchu Czarzasty wyraził się o Trzaskowskim.

W Polsce mamy dominację partii socjalistycznych (PiS) oraz lewicowych (od PO aż po Razem i Biedronia).

Beznadzieja……

#polityka

Węgry sięgną po weto w sprawie budżetu UE

Data: 15.07.2020 08:59

Autor: Harnas

wgospodarce.pl

Węgry sięgną po weto w sprawie budżetu, jeśli zostanie utrzymane powiązanie pieniędzy z tzw. praworządnością.

Rzecznik węgierskiego Zoltan Kovacs poinformował, że parlament w Budapeszcie przegłosował ważną deklarację. Zakłada ona, że rząd może przyjąć tylko takie rozwiązania w sprawie unijnych pożyczek/funduszy, które nie są powiązane z żadnymi politycznymi lub ideologicznymi warunkami. Ponadto, pieniądze otrzymane z tego źródła mogą zostać użyte wyłącznie na podniesienie ekonomi z kryzysu, nakręcenie wzrostu gospodarczego oraz na zachowanie i tworzenie miejsc pracy.

Uchwała parlamentu zakłada, że dostęp do wspólnych środków nie może być powiązany z tzw. zasadą praworządności.

Péter Szijjártó – węgierski minister spraw zagranicznych.

"..fundusze unijne nie są gestem hojności ze strony naszych europejskich przyjaciół. To nie są jakieś datki. My wywiązaliśmy się ze swoich zobowiązań, otworzyliśmy nasze rynki, pozwoliliśmy zachodniemu kapitałowi wejść do naszych krajów, zarabiać i wywozić zyski. 70 proc. unijnych funduszy wraca z Europy Środkowej na Zachód. Nie jest więc uczciwe to ciągłe opisywanie przez Brukselę i rządy zachodnie krajów regionu jako tych, które jedynie biorą środki z UE. To nie jest prawda. Zachód także bardzo dużo zyskuje dzięki temu, że Europa Środkowa należy do Unii. I to dobrze, bo wzajemność korzyści jest ważna. Ale skoro tak, to nie portretujcie nas jako tych, którzy tylko biorą i niczego nie dokładają do wspólnego koszyka. Bo dokładamy. Przed pandemią średni wzrost gospodarczy krajów regionu był znacznie wyższy niż na Zachodzie. Jasne, wiem, że poziom startu jest niski, ale to wciąż ma znaczenie. Nasz wkład w sukces Unii Europejskiej jest istotny."

#polityka #trojmorze #wegry #europa

Data: 14.07.2020 22:23

Autor: Dom_Perignon

Z niepokojem patrzę na to, co się teraz dzieje. Banda "ekspertów" triumfalnie ogłasza, że zwyciężyła demokracja, skoro aż tyle osób poszło do urn. A prawda jest taka, że doszło do takiego zaszczucia społeczeństwa, że podzieliło się na dwie wyniszczjące się nawzajem grupy. Strona przegrana chce teraz zemścić się na pozostałych, bojkotując wszytkie te grupy, ktore poparły Dudę. Celem są rolnicy, turystyka w miejscach, w których wygrał obecny prezydent itp. Drudzy chcą z kolei nisczyć samorządy, gdzie wygrał Trzaskowski. Jeśli tak dalej to pójdzie to wojna domowa bedzie wisiała na włosku.

#polityka

Bosak o ewentualnej koalicji z PiS: W demokracji w długiej perspektywie nie wyklucza się niczego

Data: 14.07.2020 10:23

Autor: kisiel

magnapolonia.org

„Czas na jakiekolwiek rozmowy będzie po wyborach parlamentarnych. A one odbędą się w 2023 r. Najbliższe 2,5 roku rządzenia PiS będzie chciało wykorzystać na eliminację problemu, jakim jest dla niego Konfederacja. Będą to ruchy obliczone na rozmiękczenie naszej bazy wyborczej (…) i żeby rozbić naszą sejmową jedenastkę. Ale jesteśmy zahartowani i nie damy się” – oświadczył.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #konfederacja

Data: 13.07.2020 20:13

Autor: Dom_Perignon

Przeglądam sobie TT narodowców i niestety muszę się zgodzić, że Korwin miał rację. Bąkiewicz już zameldował wykonanie zadania (pewnie szykuje mu się numerek na liście z listy PiS), Kalinowski wierzy w Św. Mikołaja a Winnicki 3 godziny przed wyborami nie wytrzymał ciśnienia i obsrał zbroję. Obawiam się, że narodowe skrzydło konfederacji jest tykającą bombą, która może zatopić partię.

I nie. Nie mam pretensji do nikogo kto zagłosował za lub przeciwko Dudzie, bo to był bardzo ciężki wybór. Po prostu nie można dać się tak łatwo ograć i być wykorzystanym jako narzędzie presji na własne środowisko.

#polityka

Były poseł Kukiz'15 punktuje działania Bosaka

Data: 13.07.2020 18:32

Autor: kisiel

wpolityce.pl

"Błędna taktyka Konfederacji nie udzielania poparcia bliższemu (programowo – mimo wszystko) kandydatowi PAD oznacza: podział wśród jego wyborców, brak jakichkolwiek realnych korzyści programowych i politycznych. Zmarnowana okazja do postawienia twardych warunków w Sejmie i władzy wykonawczej. I to było 5 minut, które mogły na 3 lata stworzyć z Konfederacji silny Jobbik."

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #konfederacja #kukiz15

Zgadzacie się?

Data: 13.07.2020 16:32

Autor: wordpressowiec

Powiedzcie mi proszę, jak można przyjmować do wiadomości i nie kwestionować brednie typu: "na kandydata XYZ głosowało: 25% ludzi z wyższym wykształceniem, 57% ludzi z podstawowym, 35% to rodziny, 41% to single, 38% z wykształceniem technicznym" …. przecież to są bzdury brednie i Instytut Danych z Dupy.

Przecież głosowanie jest TAJNE. Komisji obwodowych było 27 tys. (z groszami), głosów oddano 20 milionów a z tych liczb rzekomy ExitPoll obstawia "500 reprezentatywnych komisji" …. 500 z 27000 … przy czym nie ma gwarancji, że ankietowany podał prawdę że jest a) żonaty b) wykształcenie wyższe c) ze wsi itp itd.

To jest jakby pojechać do Wawy, zobaczyć przez 4h w środku dnia w godzinach szczytu ruch na ulicy i pieszych i z tego wyciągnąć wnioski dla całej Polski, że: 75% Polaków to blondyni, 80% samochodów w Polsce do hatchbacki i jeszcze inne tego typu bzdury.

Jak mnie zaczyna irytować i podnosić mi ciśnienie papka informacyjna.

#wybory #polityka #analiza #wybory2020

Data: 13.07.2020 12:43

Autor: lachiarma

Jeżeli Sąd Najwyższy uzna że wybór Prezydenta RP jest ważny to nie tylko nas czeka domknięcie się systemu monowładzy, całkowite podporządkowanie sobie mediów, sądów, życia gospodarczego, ale także być może nie ma co liczyć na wolne wybory w 2023 roku, bo kto ma je niby skontrolować? SN z koleżanką ministra zero na czele? xD

Osobiście, jestem tym wszystkim wyczerpany. Mam już dosyć festiwalu nienawiści, który się odgrywa od lat, w wąskiej perspektywie od 4. Ciągłe robienie przez szczujnię publiczną wrogów ze swoich rodaków, to nauczycieli, to lekarzy, to mniejszości seksualne, to sentymenty antyniemieckie jak za PRL i Adenauer w stroju krzyżackim, odbieranie moralnego prawa do bycia Polakiem komukolwiek kto śmie nie popierać świętej i niepodzielnej władzy Obozu Dobrej Zmiany. Gdzie nie mogę normalnie porozmawiać ze swoim ojcem, bo dzieli nas polityka. Tak, dobrze słyszeliście, polityka. Oto co nam zgotowali politycy. Naprawdę mam tego dość.

Mam też dość bezprawia, jawnego i bezwstydnego. Mam dosyć tego, że obóz władzy czuje się jak nadzwyczajna kasta, której prawo nie dotyczy, która bezczelnie nie utrzymuje dystansu społecznego, która nie zakłada maseczek, która nie przestrzega własnych zakazów, gdy zwykli obywatele byli tępieni przez Policję Obywatelską jak za starych dobrych czasów, gdzie ja osobiście mam sprawę w sądzie, bo miałem czelność być w miejscu publicznym i korzystać z istoty swoich konstytucyjnych praw, gdy Prezes Rady Ministrów chciał mi je odebrać rozporządzeniem (xD). Władza która bez podstawy prawnej wydaje 70 mln złotych lekką ręką, bo "nasz" musi wygrać, która nie wprowadza odpowiedniego stanu nadzwyczajnego, bo wybory muszą być. Już nie będę wspominał klasyki, którą słyszymy od kilku lat, TK, KRS, SN.

Jeżeli mam pomyśleć, że czeka mnie jeszcze tyle lat bycia w państwie, które przestaje być państwem, a staje się l'etat c'est moi, to naprawdę się odechciewa. To nie jest teraz jakaś wzburzona deklaracja, tylko powoli dojrzewający proces, ale naprawdę nie chcę żyć w państwie autorytarnym i nie chcę aby w takim żyły moje dzieci i rozważam coraz bardziej emigrację, chociażby czasową i na próbę.

No cóż, wczoraj był konflikt wartości. Polacy mieli do wyboru między bezpieczeństwem, a wolnością. Wybrali bezpieczeństwo, czyli na wolność wywalczoną przez naszych dziadków karabinem, a ojców strajkiem nie zasługujemy.

Szkoda tylko Polski

#polityka #polska #wybory

Andrzej Zybertowicz: Rafał Trzaskowski pokazał, że Polska jest mu obojętna

Data: 13.07.2020 11:48

Autor: tenji

fakty.interia.pl

"To wstrząs, że 50 proc. moich rodaków głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski" – ocenił w poniedziałek (13 lipca) socjolog Andrzej Zybertowicz. Jego zdaniem w ten sposób Rafał Trzaskowski pokazał, że Polska jest mu obojętna.

#wybory #polityka

Data: 12.07.2020 23:30

Autor: Dom_Perignon

Za przegraną Trzaskowskiego jest winna… konfederacja

Za to, że Duda nie będzie spokojnie spać winna jest.. konfederacja.

Partyjne trolle już szczekają z jednej jak i drugiej strony, bo konfa nie zagłosowała na ich kandydata

I teraz wyobraźcie sobie, jaka erupcja by była w partii, gdyby się oficjalnie wypowiedzieli za jednym z kandydatów.

Festiwal przymilania już się skończył, Znów wracają "faszyści" i "ruskie onuce"

#polityka

Data: 12.07.2020 22:46

Autor: 2_M_A

Jezeli zwyciestwo Dudy sie potwierdzi, to bedzie to jedynie swiadczyc, ze nawet wszyscy zjednoczeni lewacy wraz z przystawkami typu wodzireje do zabawiania motlochu, nie byli w stanie zwyciezyc nad pokracznym socjalistycznym tworem tak zwanej Zjednoczonej tak zwanej Prawicy i jej prezydentowi, nawet w miliard na jednego. Tym samym, najzwyczajniej w swiecie beda zaslugiwali na to, zeby zatanczyc na ich zalosnym lewackim truchle i pogratulowac szczerze, badz co badz, zwyciezcy.

#polityka #wybory #wybory2020 #wyboryprezydenckie #wyboryprezydenckie2020

Data: 12.07.2020 21:44

Autor: PostironicznyPowerUser

administracja wypoku w formie, mam na czarnej liście politykę, bekęzpisu, wybory i neuropę, a i tak mi się pojawiło to ręcznie przypięte znalezisko o wymownym tytule 乁(ツ)ㄏ na niezalogowanym też jest. jak to szło? wykop tworzą użytkownicy? to ty decydujesz co ma się znaleźć na stronie głównej? xD

#bekazwykopu #wybory #polityka

Data: 12.07.2020 21:04

Autor: 2_M_A

Maliniak jeszcze sie nie ciesz sie, rano to jednak warszawski avatar Tuska moze sie obudzic prezydentem. Jezeli jednak nie, to mimo wszystko gratuluje, bo wole wszystko niz marionetke Slonca Peru, czyli najwiekszego dziejowego nieszczescia, ktore spotkalo Polske ever.

#wybory #wybory2020 #polityka

Tak skończy się obecny atak radykalnej lewicy. Lewicowy terroryzm to żaden postęp

Data: 12.07.2020 10:08

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Maksymilian Wysocki, dziennikarz, publicysta, redaktor zarządzający portalu wGospodarce.pl w swoim tekście Terror neo-marksizmu w biznesie? To szaleństwo musi się skończyć” porusza problem zanikającej wolności słowa, zaznaczając że w Niemczech „jest problem terroru lewicowej narracji w mediach”. Wspomina sprawę wykładowcy, który został zawieszony i grożono mu zwolnieniem tylko dlatego, że polubił dwa tweety dotyczące hashtaga #AllLivesMatter, który próbuje przywrócić równowagę w dyskursie na temat akcji „Black Lives Matter”. Zauważa też, że korporacje szantażują Facebooka wstrzymaniem wydatków na reklamy do momentu, aż ten nie podejmie bardziej zdecydowanych działań w walce z tzw. mową nienawiści, a w praktyce z narracją inną niż lewicowa, np. skupiającą się tylko na chwaleniu ruchu Black Lives Matter. Reklamy to jedyne źródło utrzymania Facebooka.

#gospodarka #polityka #lewica #lewactwo #terroryzm

Lewacy są największymi rasistami – twierdzi Kanye West

Data: 11.07.2020 15:19

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Wywiad, którego kilka dni temu Forbsowi udzielił znany raper Kanye West odbił się szerokim echem w całych Stanach Zjednoczonych. Raper ostro skrytykował w nim Joe Bidena ale przyznał też, że nie popiera już Donalda Trumpa i sam zamierza wystartować w wyborach prezydenckich

Jednak złość na lewicy wywołały jego słowa o największej na świecie sieci klinik aborcyjnych, Planned Parenthood. West przypomniał, że „kliniki Planned Parenthood zostały zbudowane wewnątrz miast przez białych rasistów aby czyniły dzieło szatana”.

#usa #trump #polityka #lewactwo #rasizm #rap

Data: 10.07.2020 23:25

Autor: Thanos

za ~35 min nastąpi cisza wyborcza vol.2 (i dobrze, bo już trochę rzygam #polityka). niektórzy tutaj walczą, jakby to chodziło o ich życie. <<pathetic>> A prawda jest taka, że w poniedziałek powita nas rzeczywistość, w której nic, absolutnie nic się nie zmieni (niezależnie, kto wygra). tak więc kto nie chce iść na wybory, niech nie idzie, kto chce – to niech idzie, whatever. życie toczy się dalej. polityka to brudny sport i lepiej nie paskudzić sobie rączek. naprawdę, jak można w jej imię stracić #RiGCz. co ci ludzie…

Data: 10.07.2020 21:59

Autor: nuubeczek

Coś dziwnie to znalezisko wyglądało dla mnie

https://www.wykop.pl/link/5598331/ostry-0statni-skrot-wiadomosci-przez-ii-tura-10-lipca-2020/

Ponieważ miało raptem 10 minut, a dostało około 70-80 wykopów i weszło z płomieniem, takie rzeczy się dzieją tylko w paru przypadkach, kiedy ktos się zwołuje do wykopywania albo ktoś zwyczajnie woła ludzi z listy.

Postanowiłem więc poklikać w pare podejrzanych kont i sprawdzić ich aktywność i wyszło to całkiem ciekawie tutaj spis tego co znalazłem:

https://www.wykop.pl/ludzie/wykopane/orchee/ – 9 letnie konto z niską aktywnością od miesiąca wykorzystywane politycznie

https://www.wykop.pl/ludzie/serwuskm/ – 11 letnie konto, aktywne od 2 miesięcy politycznie, nieaktywne od 2 lat zaczeło wykopywać polityke od 3 miesięcy.

https://www.wykop.pl/ludzie/komentowane/JanKremovski/ – 6 letnie konto, ostatni komentarz jaki napisał był 3 miesiące temu, aktywność na mikroblogu wysoka 6 miesiecy temu, dzisiaj tylko wykopuje masowo znaleziska

https://www.wykop.pl/ludzie/Gannta/ – Ostatnia aktywność 4 lata temu, w ciągu kilku miesięcy wykopał tysiące znalezisk antyrządowych.

https://www.wykop.pl/ludzie/dodane/MisterZyla/ – zero aktywności, same wykopywanie znalezisk politycznych.

https://www.wykop.pl/ludzie/f137358/ – ostatnia aktywność rok temu, od miesiąca-dwóch masowe wykopywanie polityki.

https://www.wykop.pl/ludzie/wykopane/velcos/ – 0 aktywności, samo wykopywanie i plusowanie wpisów politycznych

https://www.wykop.pl/ludzie/komentowane/Lisek_Chrystusek/ – 4 letnie konto, niska aktywność pod znaleziskami, od 1 miesiące nic, od 3 miesięcy nieaktywne na mikroblogu

https://www.wykop.pl/ludzie/Zmora_nocna/ – 1 rok 5 miesięcy konto, 1 aktywność 10 miesięcy temu, wykopwane masowo znaleziska polityczne

https://www.wykop.pl/ludzie/Cat_Sparrow/ – 3 miesięczne konto, od tygodnia-dwóch aktywny politycznie, miał 3 miesiące przerwy a jedyne znalezisko jakie wykopał to było z maxem kolonko

https://www.wykop.pl/ludzie/Malowniczys/ – 5 letnie konto od tygodnia aktywne politycznie, ostatni komentarz jaki napisał przed był 4 miesiące temu, ma zaplusowane bardzo dużo wpisów @jaxonxst pomimo że nie ma go nawet w obserwujących.

https://www.wykop.pl/ludzie/wykopane/suksametoniowy/ – 2 miesięczne konto, z znikoma aktywnością wykopuje głównie polityczne znaleziska

https://www.wykop.pl/ludzie/I--/ – 1 letnie konto, które ostatnią aktywność miało 3 miesiące temu, wykopuje głównie polityczne znaleziska.

Hmmmmm ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)

Btw polecam https://www.wykop.pl/link/5598435/wykop-opanowany-przez-wykopujace-boty/ xD

#polityka #wykop #ciekawostki #4konserwy #neuropa

Niemieckie media chcą „pomóc” Polakom podjąć „właściwą” decyzję

Data: 10.07.2020 19:16

Autor: malcolm

tvp.info

#niemieckiemediawpolsce #niemieckiemedia #media #polityka

Podczas wyborów prezydenckich wiodące media w Niemczech bombardują niemiecką i polską opinię publiczną negatywnymi doniesieniami o Andrzeju Dudzie i pozytywnymi o Rafale Trzaskowskim, by „pomóc” Polakom w podjęciu „właściwej” decyzji – mówi belgijski historyk prof. David Engels.

Według prof. Engelsa „dosłownie każdego dnia główne niemieckie czasopisma i stacje telewizyjne oddają się publikacji rażąco jednostronnych materiałów, w których lewicowo-liberalni politycy przedstawiani są jako kosmopolityczni bohaterowie w lśniącej zbroi, usiłujący uratować swój kraj przed ruiną gospodarczą, duchownymi pedofilami, nietolerancyjnymi homo- i islamofobami oraz nikczemnymi i dyktatorskimi ministrami, podczas gdy ich zadanie utrudniają uparci, bezduszni i prostaccy chłopi z Europy Wschodniej”

Trump ostrzega: Prawica przestanie się liczyć, jeśli nie stawi czoła lewicowemu terrorowi

Data: 10.07.2020 18:54

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Donald Trump udzielił wywiadu portalowi RealClearPolitics. Ostrzegł w nim prawicę przed przymykaniem oczu na lewicowy terror w przestrzeni publicznej.

Niedawno bardzo głośno zrobiło się o przemówieniu Trumpa, które wygłosił 3 lipca przed Mount Rushmore. Ostrzegł w nim przed „skrajnie lewicowym faszyzmem” i „lewicową rewolucją kulturową”, które jego zdaniem stanowią ogromne zagrożenie dla Ameryki i cywilizacji zachodu.

#usa #lewica #polityka #trump #prawica

Opozycjoniści protestowali przed siedzibą wydawcy "Faktu"

Data: 10.07.2020 17:58

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#media #niemieckiemediawpolsce #niemcy #polityka

Byli więźniowie polityczni z czasów PRL protestowali dzisiaj przed siedzibą koncernu Ringer Axel Springer, wydawcy "Faktu". Niemieckiej firmie dostarczony został list ze słowami protestu przeciwko ingerowaniu w polski system wyborczy. Sprawa dotyczy skandalicznej okładki gazety "Fakt", oczerniającej prezydenta Andrzeja Dudę oraz artykułu w "Die Welt", również należącym do Axel Springer

Członek sztabu Trzaskowskiego o programie swojego kandydata: nie wiem, nie mam pojęcia, poddaję się

Data: 10.07.2020 12:30

Autor: tenji

twitter.com

  • Nie wiem ile bedzie kosztował program

– Nie mam pamięci do liczb

– Jestem zaskoczony takim pytaniem

– Lepiej by było żeby na to pytanie nie odpowiadał smutny pan w garniturze tylko ktoś inny

– Nie wiem

– Pyta mnie pan o rzeczy, które są dla mnie trudne

– Proszę pytac kogoś innego

– Poddaje się, tutaj mnie pan trafił

#wybory #polityka

Trzaskowski wczuł się w rolę kabareciarza.

Data: 10.07.2020 09:33

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#trzaskowski #wybory #polityka

Rafał Trzaskowski na finiszu kampanii prezydenckiej najwyraźniej postanowił spróbować swoich sił w stand-upie. Zamiast przedstawiać swój program, pojechał do Ochotniczej Straży Pożarnej w Saniach, by żartować z… Prawa i Sprawiedliwości. Tyle że wątpliwe predyspozycje kabaretowe Trzaskowskiego zamiast rozśmieszać strażaków, raczej wprawiły ich w zażenowanie.

Do sieci trafiło nagranie z wizyty kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta w OSP w Saniach. Tam Trzaskowski zamiast na program wyborczy postawił na… kabaret.

https://twitter.com/i/status/1281383370044444672

Prezydent: Powinniśmy rozmawiać na temat konstytucji

Data: 10.07.2020 09:30

Autor: malcolm

tvp.info

#konstytucja #polityka

Według prezydenta powinniśmy rozmawiać na temat konstytucji.

– Tego, w jaki sposób ona działa, tego, w jaki sposób ona wpływa na nasze życie, czy ona rzeczywiście jest w naszym życiu realizowana; co to znaczy np. prawo do swobodnego wyboru miejsca pracy, miejsca zamieszkania, na czym polega to prawo, czy ono rzeczywiście jest w Polsce realizowane – mówił prezydent.

Przerobili napis „Black Lives Matter”. Szuka ich policja

Data: 10.07.2020 09:29

Autor: malcolm

tvp.info

#blm #blacklivesmatter #polityka

Policja w Chicago szuka sprawców przemalowania w tym mieście napisu na jezdni „Black Lives Matter”. Napis został przerobiony na „All Lives Matter”. Według niektórych mediów był „to akt wandalizmu, a jego sprawcy mogą zostać oskarżeni o przestępstwo z nienawiści”.

O czym naprawdę są te wybory - prof. Zbigniew Stawrowski

Data: 09.07.2020 20:18

Autor: Boewulf

wszystkoconajwazniejsze.pl

Skończył się czas stabilnego porządku. Pandemia, kryzys gospodarczy, związane z nimi zaburzenia społeczne połączone z ekspansją neo-rewolucyjnych ideologii, a przed nami jeszcze z pewnością wiele rzeczy zaskakujących i niespodziewanych – wszystko to tworzy wybuchową mieszankę, z którą nie poradzi sobie wewnętrznie podzielona i skonfliktowana władza państwowa – mówi prof. Zbigniew Stawrowski.

#polityka #wybory #filozofia

Data: 09.07.2020 19:27

Autor: atoja

#polityka #wyboryprezydenckie2020

Włączyłem internet i stwierdziłem że poziom szamba jak i się wylewa w związku z wyborami prezydenckimi 2020 jest przerażający. Jednakże Po przeanalizowaniu sytuacji parlamentarnej w Polsce, doszedłem do wniosku że zagłosuję w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego. Z prostego powodu. Nie lubię tej całej politycznej sitwy, a w szczególności PO PSL, więc dlaczego Trzaskowski? Oczywiście wszyscy Stoimy przed wyborem mniejszego zła, ale uważam że wybór większego zła jest bardziej trafny! A mianowicie z arytmetyki sejmowej wynika że oponenci z dostawkami są w stanie zablokować każde weto prezydenta! Nasza Polska popadnie na następne lata w niesamowitą stagnację, ale tylko stagnacje, co pozwoli Konfederacji zaprawić się w bojach politycznych, pokazać się z dobrej strony i zdecydowanie w przyszłych wyborach parlamentarnych mało kto będzie wybierał większe zło. Bo skoro do tej pory nie byli w stanie przedstawić jakiegokolwiek logicznego pomysłu na Polskę, jakiejkolwiek sensownej idei oprócz zwalczania pis-u i dzielenia. Myślę że w następnych wyborach parlamentarnych nie będą mieli na co liczyć w ogóle. Zresztą po akcji z Kidawą i wielu innych żałosnych manewrach Przypuszczam że się rozpadną. Zresztą tak samo chyba jaki PSL. Zapraszam do dyskusji.

300 zł za poparcie Trzaskowskiego.

Data: 09.07.2020 18:57

Autor: malcolm

tvp.info

#trzaskowski #wyboryprezydenckie2020 #platformaobywatelska #polityka

Szef jednej z dużych wielkopolskich firm miał proponować 300 zł premii za oddanie głosu na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Firma mająca główną siedzibę w Chociczy w powiecie średzkim, w jedenastu dużych magazynach budowlanych na terenie Wielkopolski, zatrudnia łącznie kilkaset osób. Jak podaje poznan.tvp.pl, przed wrzuceniem karty wyborczej do urny trzeba zrobić jej zdjęcie. Pieniądze mają być podobno wypłacane przy najbliższej wypłacie. Część z pracowników ma być zadowolona z oferty.

administracja i moderacja wykopu manipuluje i fałszuje oceny wypowiedzi Andrzeja Dudy

Data: 09.07.2020 17:04

Autor: johny11palcow

wykop.pl

Jeden z użytkowników serwisu wykop z dwulicową i stronnicza moderacją zauważył, że wszystkie odpowiedzi Andrzeja Dudy są zminusowane przez jego konto, którego nie używał podczas ama i jak sam zaznacza nie miał zamiaru nikogo plusować lub minusować.

Nie wiadomo ilu kont użyto do manipulacji i fałszowania oceny, ponieważ wiele osób może być nie świadomych procederu fałszowania dokonanego przez administrację lub przez moderację bez ich wiedzy i bez zgody.

Tego typu zafałszowana ocena jest kolejno używana przez propagandystów politycznych do fałszywych twierdzeń o sympatiach lub antypatiach politycznych.

Niezależnie to AMA było z Dudą czy byłoby z Trzaskowskim to fakt fałszowania oceny wypowiedzi jest skandalem i najgorszą praktyką, a administracja z moderacją serwisu, która się tego dopuszcza udowadnia, ze w grze politycznej można nie tylko sięgnąć dna, ale także je przebijać szukając nowych poziomów bezczelności i dwulicowości.

Poniżej inne znalezisko w tym temacie

https://www.wykop.pl/link/5594385/wykop-minusuje-odpowiedzi-dudy-automatycznie/

#wykop #afera #falszerstwo #propaganda #moderacjawykopu #ama #andrzejduda #wyboryprezydenckie2020 #wybory #media

dodano #polityka

Data: 09.07.2020 13:20

Autor: radudzik

A to pamiętacie? MSW przeznaczyło nowy wóz strażacki dla gminy z największą frekwencją. W ten sposób chciało wpłynąć na wynik wyborów, żeby wygrał Duda. To jest jeszcze nic. W Olsztynie pisowski prezydent miasta przeznaczył 50 000zł dla osiedla, w którym będzie największa frekwencja w II turze wyborów.

Mało?

W związku z pandemią obciął wcześniej do zera wszystkie dotacje dla osiedli.

Żartuję oczywiście. Prezydent nie ma nic wspólnego z PiS (na zdjęciu po lewej). Proszę się rozejść.

https://www.olsztyn.com.pl/artykul,po-bitwie-o-wozy-czas-na-bitwe-o-pieniadze-olsztynskie-osiedla-maja-szanse-na-srodki-jest-jeden-warunek,29808.html

https://www.olsztyn.com.pl/artykul,bartosz-grucela-do-prezydenta-olsztyna-propagandowe-zagrywki-tutaj-nie-pomoga,29836.html

#polityka #olsztyn #wiadomosci #wyboryprezydenckie2020

Warszawa płaciła za testery narkotykowe w klubach?

Data: 09.07.2020 12:14

Autor: Boewulf

wpolityce.pl

Szokujące informacje z kontroli poselskiej w warszawskim ratuszu! Wiceminister Sebastian Kaleta i prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski przedstawili rażące nieprawidłowości w dokumentacji projektów realizowanych przez organizacje wspierające LGBT w stolicy. „Warszawa jest polem eksperymentu ideologicznego” – skomentował poseł PiS, były warszawski radny.

#narkotyki #lgbtkuku #warszawa #polityka

Olechowski potwierdza finansowanie partii Tuska przez CDU

Data: 09.07.2020 10:55

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#platformaobywatelska #cdu #niemcy #polityka

– Nie znalazłem tam niczego nieprawdziwego – powiedział o książce byłego lidera Platformy Obywatelskiej Pawła Piskorskiego, Andrzej Olechowski – jeden z założycieli tej partii. Odnosząc się do fragmentu mówiącego o finansowaniu partii Donalda Tuska z pieniędzy niemieckiej CDU, stwierdził, że nie widzi w tym nic złego. – Zachód wspierał polską demokrację – powiedział Olechowski, dodając że "zagranicznych pieniędzy było wtedy dużo".

Rafał Trzaskowski Byłem Na Spotkaniu Grupy Bilderberg

Data: 09.07.2020 00:00

Autor: malcolm

youtu.be

#trzaskowski #bilderberg #polityka

Kandydat PO na prezydenta rozgrzał media do czerwoności, gdy na konferencji prasowej potwierdził, iż w 2019 r. wziął udział w zebraniu Grupy Bilderberg. Wokół tego stowarzyszenia narosło wiele mitów i teorii spiskowych. Najbardziej ekstremalne z nich zakładają, iż jest to „światowy rząd” dyktujący porządek geopolityczny na całej planecie.

https://youtu.be/Hy7WRl02f1c

Kolejne agresywne zachowania Nitrasa w obstawie Trzaskowskiego.

Data: 08.07.2020 18:39

Autor: malcolm

tvp.info

#trzaskowski #nitras #platformaobywatelska #mowanienawisci #polityka #wyboryprezydenckie2020

W sieci pojawiają się kolejne nagrania pokazujące agresywne zachowania Sławomira Nitrasa – członka sztabu Rafała Trzaskowskiego. „Filmowałem, żebyście ry*** nie darli” – miał mówić do mieszkańców Radomia polityk Platformy Obywatelskiej.

Inne ciekawe wypowiedzi na tym wiecu Nitrasa:

W relacji portalu czytamy, że polityk PO podczas rozmowy z mieszkańcami zachwalał swoje drogie obuwie szwedzkiej firmy. „Te buty nazywają się Vagabond i kosztują 600 zł, ale dobrze wyglądają” – cytuje Zebrra TV.

Reakcja Trzaskowskiego na kolejny wypadek miejskiego autobusu na prochach

Data: 08.07.2020 18:31

Autor: malcolm

tvp.info

#trzaskowski #warszawa #warszawka #narkotyki #polityka #platformaobywatelska

Po drugim wypadku autobusu miejskiego w Warszawie z udziałem kierowcy pod wpływem narkotyków rzeczniczka ratusza poinformowała, że władze stolicy wystosowały do premiera pismo w sprawie zmian w przepisach. – My oczywiście pomagamy samorządom, ale gdzie tu samodzielność Rafała Trzaskowskiego, który aspiruje do bycia prezydentem, a nie potrafi sobie poradzić ze stolicą? Kierowcy po narkotykach, czy środkach odurzających, wożą ludzi. Przecież to są autobusy śmierci – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS Jan Mosiński.

Ps., Może takie zmiany w przepisach : ban na niemieckie firmy w Polsce? PO poprze?

Poparcie Trzaskowskiego dla podatków od smartfonów

Data: 08.07.2020 18:27

Autor: malcolm

tvp.info

#zaiks #podatki #trzaskowski #ekonomia

– Ja zawetuję każdy podatek, który obciąża obywateli. Natomiast jeśli chodzi o to, aby duże korporacje płaciły większe podatki w Polsce, dzieliły się swoim dochodem, bardziej sprawiedliwie np. z przemysłem kreatywnym, który został niesłychanie poszkodowany po epidemii, to tutaj trzeba o tym rozmawiać – stwierdził Trzaskowski.

Od 2014 r. Rafał Trzaskowski otrzymał ponad 84 tysięcy złotych ze Związku Artystów Wykonawców „STOART” oraz ZAIKS-u. Tylko samo Stowarzyszenie Autorów ZAiKS wypłaca Trzaskowskiemu co rok od kilku do kilkudziesięciu tys. złotych.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu pieniądze te wypłacane są z tytułu praw autorskich po zmarłym 22 lata temu ojcu, znanym jazzmanie Andrzeju Trzaskowskim – gdyby nie fakt, że jako kandydat na prezydenta Polski lobbuje za wprowadzeniem podatku od smartfonów (który może podnieść cenę nawet o kilkaset złotych) i przekonuje, że gdyby go wprowadzono to „nic wielkiego by się nie stało”. #polityka

Ekspert krytykuje niemieckie media: Bombardują negatywnymi doniesieniami o Dudzie

Data: 08.07.2020 15:12

Autor: retopology

wiadomosci.dziennik.pl

Podczas wyborów prezydenckich wiodące media w Niemczech bombardują niemiecką i polską opinię publiczną negatywnymi doniesieniami o Andrzeju Dudzie i pozytywnymi o Rafale Trzaskowskim, by "pomóc” Polakom w podjęciu "właściwej” decyzji – mówi PAP belgijski historyk, profesor David Engels.

Prof. Engels przyznaje, że od kiedy przeprowadził się do Polski i jest w stanie porównać doniesienia medialne o Polsce (za granicą – PAP) z tym, co naprawdę dzieje się w tym kraju, wstrząsnęła nim rażąca różnica między dwoma obrazami, a najbardziej widoczne jest to w przypadku mediów niemieckich…

#polska #niemcy #media #propaganda #polityka

Pięć lat kłamstw i histerii - świeży tekst Ziemkiewicza

Data: 08.07.2020 14:41

Autor: MaX

facebook.com

#polityka

Wyrzuciliśmy to już z pamięci – a niesłusznie. Przed drugą turą wyborów przypomnijmy sobie. Sobie i niezdecydowanym znajomym. Co? To, że prawie wszystko, czym przez ostatnie pięć lat zarzucały Polaków lewicowo-liberalne media, na czym skupiały uwagę, wokół czego nakręcały emocje, było zwyczajnie z d. wzięte. Przekręcone, zmanipulowane albo w ogóle zmyślone, celowo traktowane półsłówkami i hasełkami, żeby trudno było odkryć, że histeryczne komentarze „redaktorów” i ich gości tak naprawdę nie odnoszą się do rzeczywistości, są tylko propagandową „bańką”, mającą zwolenników „totalnej opozycji” nieustannie utrzymywać w emocjonalnym paroksyzmie. I celowo szybko zmieniane, przykrywane kolejnymi, równie zmyślonymi historiami, by nie dać czasu na poznanie faktów, tylko szybko pognać „wzmożonych” ku kolejnym wzmożeniom.

Pamięć machinalnie wyrzuca szczegóły. Na szczęście dziennikarzowi pozostają notatki. Zapewne nie odnotowałem w nich wszystkich gównoburz liberalno-lewicowej propagandy z ostatnich pięciu lat, ale i to co jest, przypomniane po latach, nawet na mnie samym zrobilo wrażenie.

1) „Kilometrówki Dudy” – pierwsza histeria, urządzona natychmiast po wyborach, wtedy jeszcze występujących jednym frontem TVN, TVP podrządami Brauna i Polsatu kierowanego prze Gugałę. „Afera”, zasuflowana przez Lisa, polegać miała na tym, że kiedy prezydent-elekt był jeszcze posłem, korzystał z darmowych przejazdów koleją i noclegów hotelowych (jak wszyscy inni posłowie od czasów przedwojennych). Manipulacja polegała na użyciu słowa „kilometrówki”, które oznacza zupełnie co innego, ale kojarzyło się z przekrętem. Fala wygenerowanych komentarzy zmierzała ku wnioskowi, że Andrzej Duda „stracił moralne prawo do objęcia urzędu”.

2) „PiS wyprowadza Polskę z Europy”. Pretekstem do wzniesienia tego wielokrotnie potem powtarzanego okrzyku było pojawienie się premier Szydło wyłącznie na tle flag biało-czerwonych, bez niebieskich, unijnych (czyli tak, jak dziś, dla celów wyborczych, pokazuje się Rafał Trzaskowski). Posłowie PO, Lewicy i Nowoczesnej przynieśli tedy do Sejmu małe unijne flagi i urządzili pierwszą z serii sejmowych obstrukcji, która płynnie przeszła w walkę z „łamaniem konstytucji” – bo akurat w trakcie manifestacji przeciwko „wyprowadzaniu z Europy” PiS wprowadził pod obrady sprawę ponownego wyboru piątki sędziów TK, w miejsce wybranej przez Sejm poprzedniej kadencji, który miał prawo wybrać tylko trójkę.

3) „PiS wielokrotnie łamał konstytucję”. Nieprawda, powtórny wybór pięciu sędziów i ich zaprzysiężenie nad ranem były użyciem prawniczego kruczku (co w demokracjach, zwłaszcza amerykańskiej, jest rzeczą częstą) ale konstytucji ani żadnego innego prawa tu nie złamano: dopóki bowiem TK nie wypowiedział się w tej sprawie, na mocy zasady „domniemania konstytucyjności” sędziowie byli wybrani prawidłowo, a znowu od momentu przyjęcia ślubowania stali się pełnoprawnymi sędziami, czego orzeczenie TK już nie może zmienić.

Podobnym kruczkiem było opóźnienie publikacji wyroku TK aż stał się bezprzedmiotowy – prawo zobowiązuje rząd do publikacji wyroków, ale nie określa jej terminu. W ogóle, obecną Konstytucję trudno złamać, bo jest pełna sprzeczności i niejasności a w kluczowych kwestiach odsyła do ustaw.

W istocie opozycja, powtarzając do upojenia frazę o „łamaniu konstytucji”, nie umie wskazać, gdzie i kiedy konkretnie jakoby złamano – bo nie złamano. Propaganda opozycji oparła się na oczywistych kłamstwach, np. utrzymując że zapis konstytucyjny o niezawisłości KRS oznacza, że jej członków mogą wybierać tylko sami sędziowie spośród siebie. Na tej oczywistej nieprawdzie goebbelsowską metodą „kłamstwa powtórzonego tysiąc razy” zbudowano w antypisowskiej „bańce” jako coś oczywistego przekonanie, że „neo-KRS” jest niekonstytucyjna, zatem wszyscy rekomendowani przez nią sędziwie nie są sędziami (kolejne kłamstwo, bo zgodnie z prawem sędziego czyni sędzią nominacja przez prezydenta, KRS pełni tylko rolę doradczą) w związku z czym cały system sprawiedliwości w Polsce stał się nielegalny i na zasadzie „wyższej konieczności” („pewnej takiej vis maior”, jak powiedział prof. Rzepliński otwarcie łamiąc zasadę „domniemania konstytucyjności”) należy poddać się „naprawczej” zwierzchności TSUE. W tym duchu orzekły trzy izby Sądu Najwyższego, arbitralnie wybrane do tego przez byłą prezes Gersdorf.

I TO JEST WŁAŚNIE ŁAMANIE KONSTYTUCJI oraz co najmniej trzech orzeczeń TK (sprzed 2015, nota bene) jasno stwierdzających, że orzeczenia TSUE obowiązują nas tylko w kwestiach, w których scedowaliśmy kompetencje na organa UE traktatem akcesyjnym i jego modyfikacjami, a poza tym na terenie RP prawem najwyższym jest Konstytucja RP i orzeczenia TK. Być może dlatego logo „Konstytucja” przez kilka lat będące symbolem opozycji stało się (zauważyliście?) „passe”.

Cała argumentacja prawniczego rokoszu to piramida kłamstw, których wyliczenie zajęło by kilka stron gęstego druku.

4) „PiS wycina drzewa”. To także była kompletna bzdura. Drobne udogodnienie w przepisach, ułatwiające pozbycie się drzewa z własnej działki bez dotychczasowej biurokratycznej mitręgi, wykorzystano jako pretekst do kolejnej histerii. Pokazywano wszędzie zdjęcia wyciętych drzew, z kompletną pogardą dla faktu, że były to albo zdjęcia sprzed lat, albo z wycinek nie mających nic wspólnego z owym przepisem, głównie deweloperskich. W popularnym kabarecie „Ucho Prezesa” zrobiono ze śp ministra Szyszko psychopatę z piłą łańcuchową, który obsesyjnie rzuca się na każde drzewo, które zauważy.

W statystykach żadnej „masowej wycinki drzew”, o której trąbiły media i krzyczeli histerycy wyprowadzanie na ulice, nie widać – w czasie rządów PiS wycięto ich mniej więcej tyle, co zwykle, posadzono nowych nawet nieco więcej.

5) „PiS niszczy puszczę” – część poprzednio opisanej operacji na mózgach. Aby uderzyć w PiS, wykorzystano idiotów, uniemożliwiających w imię ekologicznej idelologii konieczne, higieniczne usunięcie z puszczy drzew zarażonych kornikiem. Dzięki poparciu dla nich z Unii Europejskiej działania, w istocie mogące puszczę uratować, zatrzymano, z najgorszym dla niej skutkiem – puszcza praktycznie umarła, wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Dumni z siebie ekowariaci zapewniają, że odrodzi się sama – za kilkadziesiąt lat. Chyba, żeby nie.

6) „PiS zabiera internet”. Tu pretekstem do histerii było wdrożenie przez Polskę zalecanych przez Interpol i funkcjonujących wszędzie na Zachodzie przepisów mających utrudnić przestępcze wykorzystanie netu. W jakiś czas po histerii ówczesny lider KOD Mateusz Kijowski przyznał w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” z rozbrajającą szczerością, że zmyślili „zagrożenie pisowską cenzurą w internecie”, żeby przyciągnąć do KOD młodych, bo spontaniczne protesty w sprawie ACTA pokazały, że to dla nich ważny temat.

7) „PiS szykuje bojówki do utrzymania władzy siłą” – ta histeria odnosiła się do utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W propagandzie mediów liberalno-lewicowych miało to być tworzeniem „prywatnego wojska Macierewicza”, które w dodatku miało odebrać broń dotychczasowym siłom zbrojnym, aby te nie mogły obronić konstytucji w momencie gdy „miliony wyjdą na ulicę i pisowcy będą z okien skakać” (na co wtedy jeszcze zupełnie poważnie w PO, TVN, RASP i Agorze liczono). Zabawną ciekawostką jest to, że ta propagandowa narracja o „prywatnych wojskach” powstała zanim jeszcze pojawiła się idea WOT; pierwszy znany mi jej ślad to wywiad wicenaczelnego GW Piotra Stasińskiego dla hiszpańskiej gazety „El Pais”, w którym jako bojówki Kaczyńskiego wskazywał on grupy rekonstruktorów historycznych (tak!)

8) „PiS zabrania badań prenatalnych”. Informacja o rządowym projekcie ustawy, która nie tylko zakaże aborcji, ale również badań prenatalnych i każde poronienie uczyni przedmiotem prokuratorskiego śledztwa, pozwoliła nabrać i wypędzić na ulice tysiące oburzonych kobiet, co nazwano „czarnymi protestami” (zabawne, że feministki obchodziły potem nawet rocznice tych manifestacji, bo sukcesu nie udało się już powtórzyć). Wbrew zapewnieniom kilku aktorek, które szczególnie zasłużyły się w upowszechnianiu judzącego kobiety kłamstwa, żadnego rządowego projektu ustawy antyaborcyjnej w ogóle nie było. Był projekt społeczny, który oczywiście nie zawierał żadnej z okropności, przeciwko którym zwołano kobiety do obalania rządu Beaty Szydło.

9) „PiS morduje dziki” Odstrzał dzików był narzuconą przez UE wszystkim państwo członkowskim prewencją przed rozprzestrzenianiem tzw. „świńskiej grypy”, czyli ASF. W Polsce zresztą przeprowadzonym na kilka razy mniejszą skalę niż np. w sąsiednich Niemczech. Histeria skończyła się jak uciął gdy oficjalne podziękowania za sprawny odstrzał dzików złożyła Polsce Komisja Europejska.

10) „PiS cenzuruje media”. Pretekstem do sławnego sejmowego „ciamajdanu”, nieudolnej próby zdestabilizowania kraju i doprowadzenia do przyśpieszonych wyborów w drodze ulicznych zamieszek, był wydany przez Marszałka Sejmu zakaz wstępu nieakredytowanych dziennikarzy do części pomieszczeń parlamentu. Okoliczności jego wydania były żenujące, ale zakaz taki obowiązuje od lat w większości krajów zachodnich i sam w sobie żadnym „atakiem na wolność mediów” nie jest. Na długo pozostaną w pamięci „wigilijny pasztet”, nocne śpiewy sejmowe Joanny Muchy, pajacowanie aktywisty Diduszki udającego na użytek zachodnich kamer rannego wzgl. zabitego oraz wzmożenie pewnego dziennikarza, który tłitował w emocjach: „użyli gazu! to ich moralny koniec!” (btw: gazu policja wtedy nie użyła)

11) „PiS wspiera faszystów”. Mimo, iż stosunek PiS, a zwłaszcza samego Jarosława Kaczyńskiego, do tradycji endeckiej i współczesnych narodowców oscylował zawsze między lekceważącą niechęcią a jawną wrogością, PO i jej „tefałeny” od zawsze próbowały powiązać PiS z narodowcami, z tych ostatnich robiąc „faszystów”. Pretekstem miało być to, że PiS NIE ZAKAZUJE Marszu Niepodległości i innych manifestacji i NIE DELEGALIZUJE organizacji narodowych – z uwagi na historyczne traumy michnikowszczyzny, pod szczególnym ogniem znajdowała się zwłaszcza ONR. Wielokrotne „przestrzeganie przed faszyzmem” i domaganie się delegalizacji ONR, w czym szczególnie aktywny był uważany wtedy za jej przyszłego przywódcę Rafał Trzaskowski, powracało za każdym razem, gdy akurat chwilowo nie było innych pretekstów do histerii. Szczególnie śmieszne w kontekście tego, co na użytek kampanii wyborczej Trzaskowski i jego stronnicy mówią teraz.

12) „PiS zakłamuje historię, by zniszczyć Wałęsę”. Dla każdego, kto choć pobieżnie zapoznał się ze sprawą jest oczywiste, że Wałęsa BYŁ konfidentem SB „Bolkiem”, a potem usiłował nielegalnymi metodami zatrzeć ślady swej hańbiącej przeszłości. Najliczniejsze nawet manifestacje „w obroni czci Wałęsy” nie są w stanie zmienić faktów. Co do niszczenia, każdy widzi, że Wałęsa skutecznie zniszczył swą reputację i poważanie sam, robi to nadal, i doprawdy ani PiS, ani nikt, wyręczać go w tym nie musi.

13) „Zwykły szary człowiek”. Polityczne żerowanie na śmierci chorego na depresję endemiczną Piotra Szczęsnego jest wśród propagandowych podłości ostatnich pięciu lat chyba najobrzydliwszą. Depresja, co nie wszyscy rozumieją, to potworna choroba. Odbiera chęć do życia, zamienia je w cierpienie, sprawia, że dotknięty nią marzy, żeby to cierpienie już się zakończyło. Zarazem, całe nasze wychowanie odrzuca od myśli o samobójstwie. Ale uświęca śmierć poniesioną w ofierze, za Sprawę. Dość częstą i oczywistą racjonalizacją choroby jest więc szukanie takowej. Piotr Szczęsny znalazł usprawiedliwienie swego desperackiego kroku w propagandzie o rzekomo rządzącym Polską „reżimie” i potrzebie przeciwstawienia się mu. Pozostawiony przez niego manifest (charakterystyczne, że dziś bardzo trudny do znalezienia w sieci, cytowane są jedynie fragmenty) to zlepek emocjonalnych fraz z histerycznej propagandy „Wyborczej” czy „Newsweeka”.

Gdy podobny przypadek samospalenia zdarzył się za rządów Donalda Tuska, w redakcyjnym komentarzy „Wyborczej” nazwano samobójcę „terrorystą, który za zakładnika wziął samego siebie”, a cała maszyna medialna na wszelki wypadek zaniosła się oburzeniem na polityczne wykorzystywanie nieszczęścia, choć nikt go wtedy wykorzystywać nie próbował. W wypadku Szczęsnego (przy jednoczesnym kreowaniu go na „zwykłego, szarego człowieka” i podkreślaniu, że był wybitnym naukowcem i człowiekiem ponadprzeciętnie inteligentnym) skonsumowano tę śmierć, kreując go na bohatera i męczennika, wokół którego zbudowała opozycja rytuały nawiązujące do tych, jakie PiS stworzył wokół katastrofy w Smoleńsku. Kult „nie chwycił” i szybko go zarzucono, ale wmurowana pośpiesznie przez Hannę Gronkiewicz Waltz pamiątkowa tablica na placu Defilad wciąż tam jest i zarasta mchem.

14) „PiS narzuca samorządom nazwy ulic”. Prawda była taka, że prawo nakazywało samorządom tylko usunięcie z przestrzeni publicznej nazw i nazwisk szczególnie kojarzących się z podłościami sowieckiego totalitaryzm. Nie zawierało żadnych sugestii, czym je zastąpić. Rządzone przez PO miasta mogły się zapełnić ulicami, placami i skwerami Władysława Bartoszewskiego, Tadeusza Mazowieckiego, Bronisława Geremka etc. Rozstrzygająca okazała się jednak chęć dogodzenia postkomunistycznemu elektoratowi „partyjno – mundurowemu”, dlatego opozycja murem rzuciła się bronić „jak niepodległości” Teodora Duracza, Leona Kruczkowskiego czy Armii Ludowej; a gdy wobec ich obstrukcji wykonanie prawa wzięli na siebie wojewodowie, uzyskała w obronie komunistycznego status quo poparcie sądów.

15) „PiS zorganizował grupę hejterską w Ministerstwie Sprawiedliwości”. Rzekoma grupa składała się z jednej pani, działającej w mediach społecznościowych pod Nickiem „Mała Mi”. Tak się złożyła, że była ona osobiście i sypialnie związana z sędzią, który później opowiedział się po stronie prawniczego rokoszu, i obelżywymi wpisami mściła się na nim oraz na paru innych znajomych wykorzystując do tego „dane wrażliwe” pozyskane od jeszcze innego znajomego sędziego, który opowiedział się po stronie PiS i pracował w ministerstwie. Raczej magiel, niż afera – a już porównywanie jej z np. sponsorowaniem przez PO i współpracą wielu jej polityków z działającym z serwerów brytyjskich, profesjonalnym portalem wyspecjalizowanym w szerzeniu zniesławiań, kłamstw i nienawiści „Sok z Buraka” jest groteskowe.

16) „PiS zakazuje edukacji seksualnej”. Rzekomy rządowy projekt ustawy o takiej treści stał się obiektem nie tylko kolejnej histerii liberalnych mediów, ale także wyproszonej przez Roberta Biedronia potępiającej rezolucji europarlamentu. W istocie nigdy takiego projektu nie było. Był społeczny projekt ustawy o ochronie dzieci przed pedofilią, ale bez takiego zapisu.

17) „PiS tworzy strefy z których usuwa się homoseksualistów”. Również całkowite kłamstwo, oparte o fałszywą interpretacje sensu dołączonej do „Gazety Polskiej” nalepki „strefa wolna od ideologii LGBT” oraz akcji dezinformacyjnej aktywisty LGBT „Barta” Staszewskiego, który sam tabliczki o zakazie wstępu dla LGBT umieszczał przy nazwach miejscowości, w których przyjęto uchwały o ochronie rodziny, i upowszechniał te zdjęcia na Zachodzie jako „dowód” prześladowań. Ponownie kłamstwo zostało w polskojęzycznych mediach uwiarygodnione potępiającą zmyśloną dyskryminację rezolucją PE. Podczas jej głosowania wspomniany już Robert Biedroń judził lewicowych eurodeputowanych kłamstwem, że ze względu na swoją „orientację seksualną” nie jest w Polsce wpuszczany do restauracji i lokali publicznych.

18) „Prezes deweloper” Konia z rzędem temu, kto zrozumiał, co aferalnego miało być w tym, że związana z PiS fundacja rozważała zainwestowanie w budowę na należącej do niej działce biurowca. W istocie sprawa była resztówką po próbie złapania prezesa PiS w przemyślną pułapkę. Spowinowacony z nim austriacki architekt przygotował „z życzliwości” nie zamówione przez fundację projekty biurowca (wbrew elementarnym zasadom: nigdy nie zaczyna się żadnych prac przed uzyskaniem tzw. wuzetki, dokumentu określającego „warunki zabudowy”, którego fundacja nie ma i nie będzie miała, póki Warszawą zarządza PO) a potem udał się na spotkanie z prezesem prosić go o zapłatę – z ukrytym profesjonalnym sprzętem do nagrywania. Co chciał nagrać? Nie trzeba pytać mecenasa Giertycha, by domyślić się, że coś rodzaju „przepisy mi zabraniają zapłacić za nie zamówioną formalnie usługę, no, ale dla szwagra, jakoś to tam księgowa rozliczy”. Ujawnienie takiego nagrania poza medialną burzą „Kaczyński wbrew prawu wypłaca pieniądze fundacji rodzinie” dałoby formalną podstawę organowi założycielskiemu Fundacji, czyli prezydentowi m. st. Warszawy do zawieszenia jej zarządu i wprowadzenia komisarza. Krótko przed wyborami PiS zostałby odcięty od swego finansowego zaplecza, a Czuchnowskim dano by do przeszukania jej archiwum z zadaniem znalezienie „haków”.

Niestety, Kaczyński okazał się beznadziejnie uczciwy i zamiast wypłacić na lewo zaproponował Austriakowi, żeby wytoczył mu proces, na którym Kaczyński sam zezna na jego korzyść, fundacja przegra, i wtedy będzie podstawa prawna do zapłacenia za wykonane acz niezamówione projekty. Nie doszło do złamania prawa, więc trzeba było dmuchać balon opowieściami o rzekomym bizantyjskim przepychu w jakim żyje „prezes deweloper” czy insynuacjami, że wszechwładny naczelnik musi przekupywać łapówkami jakiegoś nie znanego bliżej księdza z zarządu swojej fundacji.

19) „Marszałek w burdelu” i inne brudy – w propagandzie PO używane jest też odwoływanie się do nie cytowanych dokładnie, ale przywoływanych aluzjami lub napomknieniami oszczerstw tak grubych i tak bezpodstawnych, że poza korzystającym z immunitetu brytyjskich serwerów „Soku z Buraka” media nie mają odwagi jasno insynuacji sformułować. Archetypem jest tu plotka o rzekomo istniejącym nagraniu z jakiegoś burdelu (którego nikt nie widział, ale „szerujący” plotki antypisowscy celebryci osobiście znali kogoś kto znał takiego kogoś), gdzie wskazywany z nazwiska działacz PiS miał obcować płciowo z nieletnią prostytutką. Czynione są też aluzje do jakichś nie wskazywanych dokładnie powiązań gangsterskich etc. Zaawansowani mieszkańcy antypisowskiej „bańki” są tak po tych pięciu latach emocjonalnej tresury wzmożeni, że nie pytają już o konkrety, wystarcza im hasło „marszałek ten tego”, „afera podkarpacka”, „kochanka w Bydgoszczy” albo „instruktor narciarski” – jak tym komiwojażerom z żydowskiej anegdoty, którzy ponumerowali sobie żarty.

20) Skoro przy tym, „instruktor narciarski” to dobry przykład propagandowego mechanizmu. W szczycie strachu przed pandemią, gdy jak powiedział premier „kupilibyśmy sprzęt medyczny nawet od samego diabła” ministerstwo zawarło kontrakt z człowiekiem obiecującym dostarczyć maseczki. Kiedy nie wywiązał się z kontraktu, zażądało zwrotu pieniędzy. Sam ten fakt wystarczy do stwierdzenia, że fakt iż kiedyś człowiek ten spotkał się z ministrem na nartach nie powodował jakiegoś specjalnego traktowania go.

21) „Apaszka za 18 tysięcy” – to jeden z przykładów propagandowego „ubijania filcu” w głowach tresowanych propagandowo „wielkomiejskich elit”. Informacja, jakoby ze środków Kancelarii Państwa kupiono dla prezydentowej markową apaszkę za horrendalną cenę 18 tysięcy złotych została wielokrotnie zdementowana: kupiono nie jedną, a 200 apaszek, i nie dla Pierwszej Damy, tylko na akcję charytatywną. Wiedząc doskonale, że to kłamstwo, propaganda PO przywołuje rzekome nadużycie regularnie. Ostatnio – w darmowej agitacyjnej gazetce „Wyborczej”, gdzie wykorzystano także po raz kolejny kobietę, która – przypadek ewidentnie kwalifikujący się do psychiatry – twierdzi, że Andrzej Duda ją kocha, ale zabraniają mu spotykać się z nią żona i Jarosław Kaczyński.

22) „TVPiS zabiła Pawła Adamowicza” W rankingu obrzydliwości numer 2 po wywijaniu śmiercią Piotra Szczęsnego. Finansowe, delikatnie, mówiąc, niejasności byłego prezydenta Gdańska były przedmiotem zainteresowania wszystkich mediów; w ostatnim okresie jego życia, gdy wszedł w konflikt z PO, najostrzej atakował go za nie „Neewsweek” i inne tuby propagandowe anty-pis. Adamowicz padł ofiarą szaleńca, „tupolewizmu” Jerzego Owsiaka (jak wszystkie „iwenty” WOŚP impreza, w której uczestniczył, urągała wszelkim zasadom bezpieczeństwa) i być może również propagandy PO, która dla uderzenia w Jarosława Kaczyńskiego wmawia Polakom, że korzystanie przez polityka z osobistej ochrony to hańbiąca rozrzutność. Być może jest w sprawie jego śmierci jakieś drugie dno – zbyt wiele osób w przerośniętym mafią i korupcją Trójmieście odetchnęło po niej z ulgą, by to na pewno wykluczyć – ale raczej nie ma ono związku z PiS ani TVP. Medialna narracja, jakoby morderca powziął swój zamiar, ponieważ w więzieniu oglądał TVP Info jest równie wyssana z palca, jak powtarzana w PO opowieść o rzekomej wyborczej wygranej PiS w szpitalach psychiatrycznych (co ma równoważyć fakt, że PO zawsze wygrywa w więzieniach i aresztach). W więzieniu, w którym przebywał, nie miał dostępu do TVP, oglądał za to TVN 24.

23) Na zakończenie dodajmy niekończące się jojczenie „Ojej, jak on brzydko nas obraził”. Stwierdzenie, że „donoszenie na Polskę to cecha najgorszego sortu Polaków”, sprowokowane chamskimi porykami „zadzwoń do brata!” emocjonalne „zamknijcie te swoje mordy zdradzieckie!” czy stwierdzenie, że „nigdy jeszcze nie było w Sejmie takiej chamskiej hołoty” staje się każdorazowo przedmiotem wielkiego lamentu, celebryci wpisują sobie w awatary/na znaczki/koszulki „jestem gorszym sortem/mordą zdradziecką/chamską hołotą” etc. W ten groteskowy sposób grupa integruje się, wmawia sobie, że jest obiektem prześladowań, i, co najważniejsze, rozgrzesza się z własnej podłości, kłamstw i agresji.

Te listę można by dłużyć w nieskończoność, ale chodzi o jedno: o wyjaśnienie, że intensywnie generowana od lat przez propagandę liberalno-lewicowej opozycji nienawiść nie ma nic wspólnego z realnymi zdarzeniami. Jest czystą manipulacją, gra emocjami, szczuciem i kłamstwem. Jej ofiary, bo musimy myśleć o nich ze współczuciem, właśnie jako o ofiarach, żyją czystą nienawiścią, strachem i furią, której nie potrafią racjonalnie umotywować. Wypełnia ich emocjonalny szlam, którym zatruwają się od lat dzień po dniu, przepuszczając przez uszy propagandę nieustannego oburzenia zmyślonymi „zbrodniami PiS-u”

Dlatego pytanie, dlaczego, wpadają w irytację i złość, co jest najlepszym dowodem tego, co wybitny sycholog nazwał kiedyś w wywiadzie dla „Do Rzeczy” „obłędem wyindukowanym”.

Trzeba to zauważać, nie puszczać w niepamięć. Namawiam do tego.

#wybory #wyboryprezydenckie2020 #konfederacja #4konserwy

70% wyborców Konfy glosuje na trzaska? Klamstwo!

Data: 08.07.2020 14:32

Autor: MaX

facebook.com

Świetny tekst RazProzacam, dla niemających FB przeklejam poniżej:

#polityka

Jeden z portali opublikował sondaż, z którego wynika, że 70% tych wyborców Bosaka, którzy zamierzają głosować w drugiej rundzie, zagłosuje na Trzaska. Oczywiście nie wierzę w taki wynik, to po prostu stara dobra technika manipulacyjna, mająca wysłać wyborcom Bosaka komunikat: ,,o, inni tak zrobią, to ja pewnie też powinienem". Tradycyjne granie nastrojami i próba kreowania rzeczywistości poprzez fałszowanie jej. Dyskutowałem z wieloma wyborcami Bosaka i wiem, że większości z nich prędzej by ręka uschła niż zrobiliby coś tak głupiego.

Ale nie da się ukryć, że jednak część z nich faktycznie to zrobi, i nawet jeśli to będzie tylko 15 czy 20%, to jest to przygnębiające zjawisko. Oczywiście, ogromna w tym wina pisowców, że prostackimi chwytami tak zrazili do siebie dużą część potencjalnego elektoratu, ale za łatwe by to było zawsze i wszystko przerzucać tylko na pisowców.

Jestem w stanie zrozumieć tych patriotów, których Duda i PiS zrazili na tyle mocno, że nie mogą się przemóc i zagłosować na nich jako na mniejsze zło. Serio, jestem w stanie – nie popieram, ale rozumiem, PiS i jego propagandyści mają bardzo silne właściwości wkurwiające i przez tych kilka lat swoich rządów zrobili naprawdę dużo, żeby spieprzyć sprawę, zmarnować ogromną, gigantyczną szansę, a nawet zniechęcić wielu ludzi do idei konserwatywnych, ośmieszając je tępą, toporną często propagandą. Ja im nie wybaczę zwłaszcza tego ostatniego. Przekonywanie ludzi, że konserwatyzm może być nie tylko szlachetny i rozsądny, ale też atrakcyjny i pociągający, staje się teraz z ich winy o wiele trudniejszym zadaniem.

Ale ludzi, którzy uważają się za patriotów, którzy szanują polską historię, którzy zachowali polską tożsamość mimo nachalnej propagandy europejskości jako jedynej słusznej i postępowej, ludzi którzy ronią łezki nad Pileckim, Cieplińskim i szczątkami tysięcy innych bohaterów podziemia antykomunistycznego, porozwalanymi gdzieś po polach, lasach, łąkach i piwnicach – a mimo to bez zażenowania przyznają się, że pójdą i zagłosują na Trzaskowskiego, bo to… mniejsze zło – nie, takich nie zrozumiem. I Bóg mi świadkiem, że o wiele łatwiej mi szanować lewaków, albo zwykłych ludzi nie mających żadnej odporności na esbecki jad i łykających oficjalną papkę propagandową i przekaz dnia z postępackich mediów – tak, tych ludzi i ich głos na Trzaskowskiego o wiele łatwiej mi szanować, niż ,,patriotów", którzy zagłosują z nimi ręka w rękę tylko po to, żeby zrobić na złość przebrzydłym pisiorom.

Jeśli nawet patrioci w Polsce stawiają na pierwszym miejscu ambicjonalne gierki i osobiste zemsty, jeśli część wolnościowców wyznaje już tylko tabelki i wykresy, a tożsamość narodową przehandlowaliby za obniżenie VAT o 1% (bo są i tacy, choć mówię oczywiście tlyko o tych najbardziej radykalnych), jeśli nawet patrioci nie czują odpowiedzialności za losy Polski i polskości – to KTO ma ją, k***a, czuć?! No kto? Ja mam do Bosaka bardzo blisko, poglądowo najbliżej ze wszystkich polityków na naszej scenie, ale nawet nie przyszłoby mi do głowy się zawahać, gdybym miał wybierać między Trzaskowskim a Korwinem, Braunem czy nawet Kukizem, mimo że poglądowo w wielu przypadkach dzieli mnie z nimi ocean. Na kogo by zagłosował Morawiecki lub Kaczyński w takiej sytuacji? Nie wiem, ale prawdę mówiąc, gdybym ja się znalazł w takiej sytuacji, miałbym naprawdę głęboko w dupie co sobie pomyślą pisowcy, czuję odpowiedzialność za Polskę i NIGDY nie zagłosowałbym na Trzaskowskiego. Nigdy nie dopuściłbym do tego, żeby mój głos przyczynił się do otwierania szampana przez Michnika, Cimoszewicza, Boniego, Rosatiego, Lisa, Maleszkę, TW ,,Bolka" czy funkcjonariuszy medialnych z tych organów propagandowych, które nazywały patriotyzm rasizmem.

Kiedyś zagłosowałem na Tuska, kupił mnie jakąś tanią obietnicą, pięknymi słówkami i pieprzeniem o zgodzie, rozwoju itp, wykorzystał politycznie takich zachłystujących się pierwszym powiewem ,,dorosłości" szczeniaków jak ja, jak alfons swoje prostytutki. Byłem wtedy gówniarzem, świeżo upieczonym właścicielem pierwszego dowodu osobistego, wychowanym w mocno peowskim środowisku, a moja świadomość o realiach politycznych była bliska zeru – wiedziałem tyle, ile media chciały, żebym wiedział. A jednak, mimo tych wymówek, mam do dziś niesmak, że zachowałem się nieodpowiedzialnie i tak tanio dałem się kupić. Gwarantuję Ci, patrioto, że jeśli zagłosujesz na Trzaska, długo nie będziesz mógł potem domyć ręki. Tym bardziej, że dziś dostęp do wiedzy przemilczanej przez media głównego ścieku jest znacznie łatwiejszy niż w latach, kiedy ja się dałem wydymać Platformie.

Nie opowiedziałem się przed pierwszą turą ani za Bosakiem ani za Dudą, publicznie przyznawałem jedynie, że – podkreślam to i dzisiaj – z braku laku to właśnie do Konfederacji i PiS-u mi dzisiaj ideologicznie najbliżej, co wcale nie znaczy, że blisko. Wygodniej i bardziej opłacalnie byłoby mi pójść na całość za którąś ze stron i sławić jej wspaniałość, ale wychwalanie kogoś, do kogo nie mam przekonania, nie leży w mojej naturze. Sposób, w jaki oba obozy uprawiały politykę i próbowały sobie zawłaszczyć monopol na reprezentowanie obozu patriotycznego, odrzucał mnie za bardzo, żebym zachował zgodę z własnym sumieniem i zarazem publicznie poparł któregoś z nich. Ale tak jak nikomu nie sugerowałem, żeby głosował na Bosaka a nie Dudę, ani nikomu nie sugerowałem żeby głosował na Dudę a nie Bosaka, tak teraz, przy alternatywie, którą jest kandydat z partii założonej przez komunistycznego agenta, kandydat z rodziny TW, usilnie promowany przez telewizję założoną przez dwóch TW – dla mnie wybór w takiej sytuacji nie jest trudny.

Niektórzy podnoszą pseudo argument, że prezydent z PO zapewni równowagę, będzie wetował głupie pomysły pisowców. Brak mi słów na naiwność takiego rozumowania, i na łatwość, z jaką łapie się na to wielu patriotów. Naprawdę ktoś uważa, że gość piszący do Unii rezolucje przeciwko własnemu państwu, czyli szczujący zagranicę na własną ojczyznę – będzie przepuszczał MĄDRE ustawy, a blokował te ZŁE i SZKODLIWE…? Poważnie…? Nie trzeba być Einsteinem żeby wiedzieć o co toczy się gra. Prezydent z Platformy ma SPARALIŻOWAĆ funkcjonowanie państwa, promować na siłę postulaty swojej partii, w której jest marionetką dużo większą niż Duda w PiSie, i doprowadzić do sytuacji, w której ciągłe spory o dosłownie WSZYSTKO spotęgują się do tego stopnia, żeby Polacy w najbliższych wyborach parlamentarnych uznali: ,,ok, tak dalej się nie da, to już lepiej żeby prezydent dogadywał się z rządem". I jak myślicie, kogo wtedy wybiorą wyborcy, podjudzani przez TVN, Newsweeka i Wyborczą? Konfederację…? Litości. Plan jest taki, żeby Polacy ,,dla świętego spokoju" i zakończenia kłótni pozwolili dopchać się z powrotem do koryta Platformie. A wtedy to już po Polsce, i resztkach polskości, może nie być co zbierać. Będzie wykonywanie unijnych rozkazów na kolanach. Dyrektywami was zmuszą do składania świeżych kwiatów pod pomnikiem George'a Floyda, że się tak metaforycznie wyrażę. A może i wcale nie metaforycznie.

Nie będę pieprzył jak Michnik, który przed poprzednimi wyborami desperacko zakłamywał rzeczywistość i w programie Lisa próbował przekonywać, że Komorowski ,,to jest bardzo dobry prezydent, to jest bardzo dobry prezydent". Żaden z Andrzeja Dudy mąż stanu, żaden wybitny przywódca, bardzo dużo mnie z nim dzieli. Jeśli coś jeszcze sprawia, że czasem patrzę na niego z sympatią, to głównie prostactwo tych którzy go atakują, często esbeckimi metodami – jak to było choćby w przypadku oczerniania jego córki, czy w przypadku padlinożerczego pogrywania wątkiem ułaskawienia pedofila.

Ale to nie on broni ludzi, którzy znieważają ważne dla Polski symbole, to nie on bronił artystki obrażającej uczucia religijne chrześcijan, to nie on przeznaczył ogromne pieniądze na tęczową fundację byłej funkcjonariuszki SB inwigilującej dla komunistów Polonię w Niemczech, to nie on świętował przywrócenie komunistycznych nazw ulic w stolicy Polski, wreszcie – to nie on zakazał polskim patriotom Marszu Suwerenności, i to nie on wyzywa od faszystów tych, którzy mają inne od niego poglądy. Patrioci głosujący na tę drugą opcję nie mają instynktu samozachowawczego, po prostu.

I tak jak powiedział Marek Miśko, w najbliższych wyborach nie wybieramy tylko prezydenta – chcąc, lub nie chcąc, odpowiemy tego dnia na pytanie: czy bliższa jest nam chrześcijańska cywilizacja, której bronili za cenę życia nasi przodkowie, wierząc, że nie sprzedamy ich wysiłku ani tym bardziej nie oddamy go za darmo – czy cywilizacja lewacka, z całą swoją psychozą, z przewracaniem pomników i wartości, z próbą postawienia świata na głowie. Z zakazywaniem skandowania hasła, że ,,KAŻDE życie jest ważne", a nie tylko czarne. Z nagradzanymi feministkami, które nawet w swoich oficjalnych książkach nie ukrywają, że ich celem jest zniszczenie instytucji rodziny. Z marksistami, którzy mówią już otwartym tekstem, że ich celem jest zniszczenie państw narodowych i promowanie internacjonalizmu, czyli mokrego snu Lenina, Marka i Stalina. Oddanie im Polski tylko po to, żeby zrobić na złość propagandystom z ,,Wiadomości", to nie patriotyzm. To idiotyzm.

To nie jest pieprzona gra komputerowa. Nie da się zrestartować i zacząć od nowa. Mamy jako naród określoną liczbę błędów do popełnienia. Ktoś powie, że wielki błąd został popełniony już w pierwszej turze – problem polega na tym, że w drugiej da się popełnić jeszcze większy.

To pisałem ja. Pisowski propagandysta.

Który w grudniu 2018 odrzucił zaproszenie na rozmowę o pracę w TVP Info, a jedyną gazetą, z którą aktualnie współpracuję, jest ,,Najwyższy Czas", który średnio na 4 okładki ma 3 antypisowskie.

#wyboryprezydenckie2020 #wybory #konfederacja #4konserwy

Koalicja Obywatelska nie poprze konstytucyjnego zakazu adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Data: 08.07.2020 10:34

Autor: Boewulf

pch24.pl

Z ludźmi, którzy Konstytucję łamią, nie będziemy podnosić żadnych zmian konstytucyjnych. Żadnych! Po prostu – powiedział w środę na antenie RMF FM poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann pytany czy jego ugrupowanie poprze inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy o wpisaniu do ustawy zasadniczej RP zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

#lewactworobactwo #lgbtkuku #platformaobywatelska #polityka

Prezydent USA oficjalnie wycofał swój kraj ze Światowej Organizacji Zdrowia

Data: 08.07.2020 07:45

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Prezydent Donald Trump oficjalnie wycofał USA ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zarzucając organizacji spóźnioną reakcję na pandemię koronawirusa. O decyzji poinformował wywodzący się z Partii Demokratycznej członek Komisji Senatu ds. zagranicznych Robert Menendez.

#usa #polityka #who #trump

Niemcy chcą, aby UE nałożyła sankcje na USA? Polska się nie zgodzi

Data: 07.07.2020 13:05

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Niemcy domagają się twardej reakcji Unii Europejskiej na amerykańskie sankcje nałożone w związku z budową gazociągu Nord Stream 2. Trwają prace nad odpowiedzią na działania USA. Polska nie zgodzi się na podobne rozwiązania – wynika z informacji „Dziennika Gazety Prawnej”.

KE poinformowała, że inicjatywa zostanie zaprezentowana pod koniec roku. Jest ona odpowiedzią na zapowiedzi kolejnych amerykańskich sankcji wobec firm pracujących przy projekcie Nord Stream 2. Widmo sankcji poważnie niepokoi Berlin, bo mogą one przesądzić o zakończeniu projektu, co przyznał wiceminister gospodarki Niemiec Thomas Bareiss.

#gospodarka #sankcje #usa #ue #polska #polityka #niemcy #nordstream2

"W Warszawie prąd dostarczają Niemcy, ciepło Francuzi, a metro budują Włosi i Turcy"

Data: 07.07.2020 11:41

Autor: Harnas

wnp.pl

W Warszawie prąd dostarczają Niemcy, ciepło Francuzi, metro budują Włosi i Turcy; tak ma wyglądać Polska panie Rafale? – zwracał się do kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego wiecu w Chodzieży.

#wyboryprezydenckie2020 #polityka #polska

USA rozważa zakazanie chińskich aplikacji społecznościowych

Data: 07.07.2020 10:52

Autor: czlowiek_charakterny

edition.cnn.com

Amerykański sekretarz stanu oświadczył, że USA rozważają zakaz używania chińskich aplikacji internetowych, w tym popularnego TikToka. W wywiadzie dla telewizji Fox News Mike Pompeo przestrzegł Amerykanów przed korzystaniem z chińskich aplikacji. Jego zdaniem prowadzi to do przekazania Chinom danych osobowych.

Jeśli chodzi o chińskie aplikacje, to mogę zapewnić, że Stany Zjednoczone załatwią tę sprawę we właściwy sposób. Nie chcę uprzedzać prezydenta, ale rozważamy takie kroki.

Kapitał pochodzący z Państwa Środka z jednej strony jest naturalną konkurencją głównie dla amerykańskich portali społecznościowych. Z drugiej strony jest źródłem kontrowersji, dotyczących prywatności użytkowników oraz prób cenzurowania treści prezentowanych na TikToku.

#chiny #usa #tiktok #polityka #swiat

Indie wyrzucają z rynku chińskich graczy

Data: 07.07.2020 10:19

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Indie zablokowały 59 chińskich aplikacji. Użytkownicy pożegnali się m.in. z TikTokiem czy WeChatem, chińskim odpowiednikiem Facebooka. Wyrzucenie chińskich graczy z Indii oznacza oddanie rynku cyfrowego korporacjom amerykańsko-indyjskim. Jednak najważniejszą konsekwencją decyzji rządu w Delhi może być spadek zaufania inwestorów.

#indie #chiny #gospodarka #polityka

Przywódcy „wystrugani z banana” i „trzecia droga”

Data: 07.07.2020 08:02

Autor: Boewulf

pch24.pl

Słynne powiedzenie publicysty Stanisława Michalkiewicza o „naszych umiłowanych przywódcach wystruganych z banana” znajduje zastosowanie w odniesieniu do wielu liderów na całym świecie. To szersze zjawisko sprawiające, że – niezależnie od tego, kto by rządził – odnosi się wrażenie jakbyśmy zmierzali w jednym, wyznaczonym z góry kierunku.

#lewactwo #polityka #nwo

Wojskowy: Dla polskiego żołnierza łaski nie było, a dla pedofila tak

Data: 06.07.2020 19:54

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #AndrzejDuda #pedofilia #NangarKhel #zolnierze #polityka

Nangar Khel

Gen. W. Skrzypczak: Dziwię się, że dla polskiego żołnierza nie znalazła się łaska, a dla pedofila tak.

Gen. S. Koziej: W tak bulwersującej sprawie prezydent podjął decyzję, a w sprawie skazanych żołnierzy nawet nie zajął stanowiska. To smutne.

Wojskowy: Dla polskiego żołnierza łaski nie było, a dla pedofila tak

Walczył za ojczyznę, ale gdy potrzebował pomocy, państwo odwróciło się od niego. Sierżant Tomasz Borysiewicz, weteran wojny w Afganistanie, przez lata walczył o honor i sprawiedliwość przed polskimi sądami. Oskarżono go o zbrodnię wojenną – największą hańbę dla żołnierza. I chociaż oczyszczono go z tych zarzutów, a tysiące osób słały petycje do prezydenta o łaskę dla niego, Andrzej Duda (48 l.) jej nie udzielił. Pomógł za to pedofilowi, który znęcał się nad rodziną i wykorzystał własną córkę… Żołnierze pytają: Dlaczego?!

Sierżant Tomasz „Borys” Borysiewicz za służbę Polsce stracił wszystko. Siedział w areszcie pod zarzutem zbrodni wojennej i mordu na cywilach, stracił pracę i dobre imię na wiele lat. Po wielu bataliach sądowych oczyszczono go z najcięższych zarzutów, sąd skazał go jednak za naruszenie wojskowej dyscypliny. Wówczas stanęło za nim ponad tysiąc osób, w tym dowódcy, autorytety, a także zwykli Polacy. Apelowali, by prezydent Duda go ułaskawił, tym samym umożliwiając mu powrót do normalnego życia, bo z wyrokiem na karku o pracę było trudno. Głowa państwa nigdy jednak w tej sprawie głosu nie zabrała. Echa tego żołnierskiego dramatu wróciły po tym, gdy prezydent ułaskawił pedofila, cofnął zakaz zbliżania się do swojej ofiary. – W tak bulwersującej sprawie prezydent podjął decyzję, a w sprawie skazanych żołnierzy nawet nie zajął stanowiska. To smutne – komentuje Stanisław Koziej (77 l.), generał brygady w stanie spoczynku. – Dziwię się, że dla polskiego żołnierza nie znalazła się łaska, a dla pedofila tak – wtóruje mu gen. Waldemar Skrzypczak (64 l.), były dowódca wojsk lądowych.

Sierżant Borysiewicz w 2007 roku wyleciał na misję do Afganistanu. To wtedy przypadkiem polscy żołnierze ostrzelali z moździerza cywilny budynek w pobliżu miejscowości Nangar Khel. Zginęło sześcioro afgańskich cywilów.

Polska prokuratura wojskowa oskarżyła siedmiu żołnierzy o zbrodnię wojenną. Zostali zatrzymani i aresztowani na kilka miesięcy. Po latach sąd orzekł, że nie są winni tej zbrodni. Ale sierżanta i trzech innych żołnierzy sąd skazał za „złe wykonanie rozkazu”. – Ułaskawienie żołnierza miało być symbolicznym gestem zwierzchnika sił zbrojnych. Tymczasem prezydent ułaskawił pedofila – dodaje Edyta Żemła, autorka książki „Zdradzeni” o sprawie Nangar Khel.

Sam sierżant Borysiewicz sprawy komentować nie chce. Prezydenccy ministrowie nie odbierają telefonów od dziennikarzy Faktu i nie oddzwaniają.

Politycy sponiewierali polskich żołnierzy

Gen. Waldemar Skrzypczak (64 l.), wiceszef MON w latach 2012-2013, dowódca wojsk lądowych w latach 2006-2009 oraz dowódca Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku

Sprawa Nangar Khel jest hańbą polskiego wymiaru sprawiedliwości. Amerykański dowódca Martin Schweitzer nazwał Nangar Khel wypadkiem i pomyłką. Sojusznicy stanęli po stronie naszych żołnierzy. Natomiast sponiewierał ich polski wymiar sprawiedliwości manipulowany przez polityków. Apelowałem do prezydenta o ułaskawienie żołnierza. Bezskutecznie. Uważam, że obowiązkiem prezydenta – zwierzchnika sił zbrojnych – było zajęcie się tą sprawą. Jak widać nie miał takiej woli politycznej. Dlaczego nic nie zrobił? Nie wiem. Pozostawiam to do oceny polskich żołnierzy, jak zwierzchnik armii tych żołnierzy traktuje. Naszych żołnierzy sponiewierano, zniszczono im całe życie wojskowe i prywatne. I nikt z polityków nie czuje się winny. Dziwię się, że dla polskiego żołnierza nie znalazła się łaska, a dla pedofila tak.

W tej sprawie prezydent nawet nie zajął stanowiska

Stanisław Koziej, generał brygady w stanie spoczynku, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w latach 2010–2015, wiceminister obrony narodowej za rządów PiS w latach 2005–2006

Moim zdaniem żołnierze zostali niesłusznie oskarżeni i skazani. Był to po prostu wypadek w czasie prowadzenia działań wojennych, a postawiono im najcięższy zarzut. Co prawda zostali uniewinnieni, ale kilku zostało skazanych za naruszenie dyscypliny wojskowej.

Gdybym był doradcą prezydenta, doradziłbym mu ułaskawienie wszystkich żołnierzy.

Na przykładzie sprawy żołnierzy ułaskawienie pedofila przez prezydenta jest dla mnie sprawą dziwną. Prezydent powinien dokładniej zbadać tę sprawę. Niewątpliwie jednak, gdyby państwo jakoś interweniowało i pomogło, to być może taki wniosek nigdy nie wpłynąłby do prezydenta.

Reasumując, w tak bulwersującej sprawie prezydent podjął decyzję, a w sprawie skazanych żołnierzy nawet nie zajął stanowiska. To smutne.

F1: Kazali im klęczeć przeciw rasizmowi. Kierowcy Alfa Romeo Racing Orlen odmówili

Data: 06.07.2020 15:37

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Alfa Romeo jest jedynym zespołem, w którym obaj kierowcy nie uklęknęli przed wyścigiem na znak solidarności z działaniami przeciwko rasizmowi i dyskryminacji

Oprócz Räikkönena i Giovinazzi nie uklęknęli Verstappen (Red Bull), Kvyat (AlphaTauri), Sainz (McLaren) oraz Leclerc (Ferrari). Kierowcy przed wyścigiem na znak solidarności z działaniami przeciwko rasizmowi i dyskryminacji mieli uklęknąć, jak widać nie wszyscy się do tego zastosowali. Pierwszy w tym sezonie wyścigu Grand Prix Formuły 1 odbywa się w Austrii.

#polityka #lewactwo #f1 #wyscigi

Data: 06.07.2020 13:14

Autor: Dom_Perignon

Swoją drogą mocno muszą naszych "rekonstruktorów sanacji" trzymać za jaja, że taki wpis szybko został usunięty. Widać, że jest im niekomfortowo z tym, że gubernator nadwiślański ustawia ich w szeregu. Czyżby kolejny skandal dyplomatyczny tuż przed II turą?

Co za banda frajerów.

#polityka

Karta LGBT+ (ideologiczny program Trzaskowskiego)

Data: 06.07.2020 10:05

Autor: malcolm

mnw.org.pl

#lgbt #lgbtp #trzaskowski #platformaobywatelska #wyboryprezydenckie #polityka

Karta pokrętnie napisana bo odsyła np do "stnadarów" WHO edukacji seksualnej dzieci – polecam i z tym się zapoznać.

Zresztą sam tytuł LGBT+ (ten plus to pewnie wszystko co inne np LGBTP etc )

https://mnw.org.pl/app/uploads/2019/02/warszawska-deklaracja-lgbt.pdf

"Wśród prawie 2 milionów ludzi, którzy tworzą wspólnotę mieszkanek i mieszkańców

Warszawy, nawet 200 tys. osób to członkowie społeczności LGBT+. Warszawa – bardziej

otwarta na różnorodność niż wiele innych miejsc w kraju – jest dla osób LGBT+

miejscem, gdzie mogą łatwiej żyć, kochać i spełniać swoje aspiracje. Często

przeprowadzają się one do stolicy i dopiero tu mogą być sobą. To niestety nie oznacza, że

nie spotykają się z przemocą fizyczną, dyskryminacją, mową nienawiści czy

koniecznością ukrywania swojej orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej przed

innymi w pracy, szkole czy na ulicy."

„Prawda” według Trzaskowskiego:

Data: 06.07.2020 00:10

Autor: malcolm

tvp.info

#nitras #trzaskowski #wybory #nowanormalnosc #platformaobywatelska #polityka

– Sławomir Nitras dbał o to, by pan minister nie osunął się z tych schodów – powiedział w Polsat News Rafał Trzaskowski. Kandydat KO na prezydenta został zapytany o sytuację sprzed kilku dni, kiedy to Nitras fizycznie zaatakował Sebastiana Kaletę.Poseł KO Sławomir Nitras, chcąc uniemożliwić udział w konferencji Rafała Trzaskowskiego posłom Zjednoczonej Prawicy Jackowi Ozdobie i Sebastianowi Kalecie, zaczął szarpać tego ostatniego.

Data: 05.07.2020 22:58

Autor: Dom_Perignon

Ten wpis członka Rady krajowej partii Razem narobił sporo gnoju. Co za nóż w plecy. Czasem mam wrażenie, że oni są takim Konradem Wallenrodem prawicy, ktorzy chcą zniszczyć lewicę od środka. Jak myślicie, razemki mają jakieś konszachty z PiS-em? Bo mi się wydaje, że coś jest na rzeczy.

#polityka

Data: 05.07.2020 12:50

Autor: Ijon_Tichy

Biedroń dostał 2% glosow, więc zupełnie nieoczekiwanie i od czapy, nagle Czaszkoski celuje w elektorat konfederacji. Pójdzie na marsz niepodległości i nie wprowadzi zmian, których chce homo niewiadomo乁(ツ)

Natomiast gdyby to pokraki z LGBT miały 7% poparcia, to Czaszkoski nadal (tak jak "od zawsze" do tej pory) mówiłby o tym, że wprowadzi małżeństwa homoseksualne, a może nawet adopcję dzieci przez LGBTpedo i że pójdzie na każdy marsz LGBT. Nawet nie zdziwiłbym się, gdyby przebrał się za psa i pozwoli prowadzić się na smyczy jakiemuś postempakowi.

Polityczna prostytucja do potęgi N-tej.

#polityka #wyboryprezydenckie2020 #wybory #gownowpis

Kolejny atak posła Nitrasa na wiecu! WIDEO

Data: 05.07.2020 10:26

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#nitras #trzaskowski #wybory #platformaobywatelska #polityka

Sławomir Nitras dał kolejny popis na wiecu Rafała Trzaskowskiego. Poseł, który w kampanii wyborczej zasłynął z pyskówek z wyborcami oraz przepychanek, tym razem z dużą siłą wyrwał przedmiot z ręki mężczyźnie, który przyszedł na spotkanie z kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Po wszystkim jak gdyby nigdy nic… uciekł z łupem.

Opis

https://twitter.com/i/status/1279477223771312134

"Zagraża nam skrajnie lewicowy faszyzm". Donald Trump w ostrych słowach o ostatnich protestach

Data: 04.07.2020 16:05

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Pokazem fajerwerków pod górą Mount Rushmore w Dakocie Południowej zainaugurowano w nocy z piątku na sobotę obchody amerykańskiego Dnia Niepodległości (4 lipca). Jak mówił prezydent Donald Trump, Stanom Zjednoczonym zagraża "skrajnie lewicowy faszyzm". – Chcą zniesławić naszych bohaterów, usunąć nasze wartości i zindoktrynować nasze dzieci – wymieniał amerykański lider.

#usa #polityka #lewica #lgtb