Trzaskowski przeznaczył 3,6 mln zł na szkolenie anarchistów

Data: 01.06.2020 09:52

Autor: johny11palcow

zyciestolicy.com.pl

Polecam zapoznać się z treścią artykułu. Szkolono z dość nietypowej tematyki – „Własność prywatna to kradzież. Własność wspólna to bogactwo”, „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego”, „My jesteśmy kryzysem (Kapitału)”. W artykule sporo ciekawych informacji.

Czas czytania do 10 min.

#polska #protest #antifa #trzaskowski #terroryzm #zamieszki #warszawa #polityka

USA: Trump zapowiada uznanie Antify za organizację terrorystyczną

Data: 31.05.2020 19:33

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Prezydent USA Donald Trump poinformował w niedzielę na Twitterze, że zamierza uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną. Członkowie i zwolennicy administracji zarzucają antyfaszystowskim bojówkom udział w aktach przemocy podczas ostatnich demonstracji.

#usa #polityka #antifa #terroryzm

Nowe prawo to gilotyna nad głową mieszkańców Hongkongu

Data: 31.05.2020 11:27

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

„Prawo o bezpieczeństwie narodowym jest jak gilotyna nad naszymi głowami. Gdy spadnie, zasada +jednego kraju, dwóch systemów+ i nasza wolność zostaną zniszczone” – mówi PAP weteran hongkońskiego ruchu demokratycznego, były poseł miejscowego parlamentu Lee Cheuk-yan komentując narzucenie Hongkongowi nowego prawa.

Pekin narzuca Hongkongowi prawo, którego używał już na kontynencie do zamykania w więzieniu dysydentów i krytyków komunistycznego rządu; to koniec autonomii, wolności słowa i Hongkongu, jaki znamy – oceniają hongkońscy działacze demokratyczni.

#chiny #hongkong #polityka

Czesi mają problem z muzułmańskimi radykałami. Schemat działania podobny jak na zachodzie Europy

Data: 30.05.2020 16:15

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Czeskie media przestrzegają przed muzułmańskimi radykałami, działającymi w tym kraju. Eksperci zajmujący się ekstremizmem zauważają powstawanie w Czechach małych, tajnych sal modlitw muzułmańskich. Jak wskazują, podobny schemat działania miał miejsce na zachodzie Europy, gdzie radykalizowali się muzułmanie. O sprawie napisał dzisiaj czeski dziennik ”Mlada fronta Dnes”.

#czechy #muzulmanie #radykalizm #ue #polityka

Data: 30.05.2020 12:03

Autor: lisq

@Monte po części zwracam honor.

Nazwałeś mnie wczoraj libertarianinem, przeciwko czemu się oburzyłem, ale pchnęło mnie to do zaliczenia dzisiaj dwóch kompasów politycznych i wychodzi że miałeś rację.

chociaż na rekomendację najbliższej partii prychłem srogo ;d

https://mypolitics.pl/results/5ed22cddd6e85900097ccaa0

ps: fajny ten kompas, jest więcej pytań na które można odpowiedzieć "tak/nie" niż "tak/nie, ale"

#ideologia #kompaspolityczny #swiatopoglad #polityka

Kryminalne śledztwo w sprawie łamania irańskich sankcji przez Twitter

Data: 30.05.2020 10:40

Autor: Kamien23

youtube.com

Twitter pozwala prowadzić konta przywódcom Iranu, podczas gdy USA nałozyła sankcje na ten kraj. Oznacza to, że Twitter nielegalnie dostarcza im usługę za co grożą poważne konsekwencje. Republikańscy politycy żądają śledztwa.

Tak to jest jak chce się podskoczyć wyżej d&^%. Politycy zasze znajdą jakiegoś haka.

#bekazlewactwa #twitter #ciekawostki #wydarzenia #polityka

Chiny zaostrzają relacje z W. Brytanią, grożą odwetem

Data: 29.05.2020 19:55

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Chiny zastrzegają sobie prawo do odwetu, jeśli Wielka Brytania zaoferuje posiadaczom brytyjskich paszportów zamorskich w Hongkongu drogę do pełnego obywatelstwa – oświadczył w piątek rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian w reakcji na takie zapowiedzi Londynu.

Zhao odrzucił krytykę Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii w sprawie planów narzucenia Hongkongowi prawa o bezpieczeństwie narodowym, które ma zabronić tam między innymi podważania władzy komunistycznego rządu w Pekinie.

#chiny #wielkabrytania #polityka #hongkong

Twitter idzie na wojnę z Trumpem? Ocenzurowano wpis amerykańskiego prezydenta

Data: 29.05.2020 19:04

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Władze Twittera poinformowały w piątek o "ukryciu" wpisu prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczącego strzelania do demonstrantów plądrujących sklepy w Minneapolis. Serwis uznał, że tweet gloryfikuje przemoc z uwagi na historyczny kontekst wypowiedzi Trumpa.

W ocenzurowanym przez Twittera wpisie prezydent USA komentował trwające od trzech dni gwałtowne protesty w Minneapolis po zabiciu przez policję 46-letniego Afroamerykanina George'a Floyda. Trump stwierdził, że stosujący przemoc i plądrujący sklepy demonstranci hańbią pamięć o Floydzie i zasugerował, że wojsko jest gotowe by wesprzeć władze stanowe w zaprowadzeniu porządku.

"W razie jakichkolwiek trudności przejmiemy kontrolę, ale tam gdzie zaczyna się plądrowanie, zaczyna się strzelanie" – napisał Trump.

#usa #twitter #cenzura #polityka

Chiński generał: możemy użyć siły, by powstrzymać niepodległość Tajwanu

Data: 29.05.2020 18:56

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Chiny zaatakują Tajwan, jeśli nie będzie innej możliwości powstrzymania jego secesji – oświadczył w piątek jeden z najważniejszych chińskich generałów Li Zuocheng, zaostrzając retorykę w odniesieniu do wyspy uznawanej przez Pekin za zbuntowaną prowincję.

Jeśli możliwość pokojowego zjednoczenia będzie utracona, wówczas ludowe siły zbrojne wraz z całym narodem, w tym mieszkańcami Tajwanu, podejmą wszelkie konieczne kroki, by stanowczo rozprawić się ze wszelkimi spiskami i działaniami separatystycznymi” – powiedział Li. „Nie obiecujemy wykluczenia użycia siły i pozostawiamy sobie możliwość podjęcia wszelkich niezbędnych środków, by ustabilizować i kontrolować sytuację w Cieśninie Tajwańskiej” – dodał, cytowany przez agencję Reutera.

#chiny #tajwan #wojna #polityka

Ludzie krzyczący na ulicy i wernisaż z Drag Queen - wydatki Trzaskowskiego

Data: 29.05.2020 17:09

Autor: Kamien23

wpolityce.pl

Instytucja sponsorowana z miejskiego budżetu, Biennale Warszawa, organizowała szokujące szkolenia w ramach „Społecznej Szkoły Antykapitalizmu”. Okazuje się jednak, że to nie jedyna wątpliwej potrzeby inicjatywa, za którą zapłacili warszawiacy. Maciej Stańczyk przedstawił na Twitterze przykłady „sztuki” opłaconej przez warszawski ratusz.

#bekazlewactwa #lgbt #polityka

Bułgarski europoseł chce reakcji KE ws. skandalicznego artykułu „Gazety Wyborczej”

Data: 28.05.2020 20:51

Autor: Graf_Spee

tvp.info

Europoseł Iłchan Kjuczjuk z partii Ruchu na Rzecz Praw i Wolności skierował pismo do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Bułgarski europoseł chce potępienia „seksistowskiego i homofobicznego” ataku na polskiego sędziego Kamila Zaradkiewicza, którego dopuściła się w swoim artykule „Gazeta Wyborcza”.

#wydarzenia #polityka #prawo #wyborcza #ciekawostki

Bundeswehra wzywa prawicowców do odejścia

Data: 28.05.2020 17:08

Autor: ziemianin

jungefreiheit.de

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ekstremizm #Niemcy #politycznapoprawnosc #prawica #wojsko #polityka

Szef jednostek specjalnych niemieckiej Bundeswehry, generał brygady Markus Kreitmayr, wystosował specjalne wytyczne dla swojej jednostki. Wzywa w nich żołnierzy o prawicowych poglądach do odejścia ze służby, bo w przeciwnym razie zostaną oni z niej usunięci. To reakcja na przypadek zatrzymania żołnierza, który miał posiadać w domu między innymi materiały wybuchowe, a jego poglądy zostały sklasyfikowane jako „ekstremistyczne”.

Bundeswehra wzywa prawicowców do odejścia

Specjalny list wystosowany przez wspomnianego dowódcę do sił specjalnych Bundeswehry (KSK) skierowany jest do wszystkich żołnierzy, mających nie popierać obecnego porządku konstytucyjnego lub też sympatyzujących z radykalnymi poglądami. Według Kreitmayra takie osoby powinny jak najszybciej zrezygnować ze służby. W przeciwnym razie zostaną oni zidentyfikowani przez odpowiednie organy kontrolne, a następnie relegowani z wojska.

Ogólnik dla KSK związany jest z przypadkiem żołnierza zatrzymanego w połowie maja przez krajowy urząd policji kryminalnej w Saksonii. W jego domu znaleziono broń, amunicję oraz materiały wybuchowe, zaś jego poglądy zostały sklasyfikowane jako „prawicowy ekstremizm”.

Kreitmayr uważa, że cała sprawa była nie tylko szokująca, lecz przede wszystkim uderzała w dobre imię niemieckiego wojska, a także jest szkodliwa z punktu widzenia każdego żołnierza Bundeswehry. Przez wojskowego z Saksonii armia może być bowiem teraz kojarzona z „prawicowym ekstremizmem”. Tymczasem szczególnie siły specjalne mają dbać o swój wizerunek i stawiać najwyższe wymagania żołnierzom.

Korea Płd.: Doradca prezydenta ostrzega przed nową zimną wojną

Data: 28.05.2020 15:33

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Antagonizowanie Chin może doprowadzić do nowej zimnej wojny na Półwyspie Koreańskim; ChRL może stanowić zagrożenie militarne lub poprzeć Koreę Płn. – ocenił doradca prezydenta Korei Płd. ds. bezpieczeństwa Mun Czung In, cytowany w czwartek przez Yonhap.

Specjalny doradca prezydenta Mun Dze Ina mówił o dylemacie, przed jakim stanął Seul w relacjach z Waszyngtonem i Pekinem, w kontekście chińsko-amerykańskich napięć, nasilających się z powodu pandemii koronawirusa.

#korea #chiny #usa #wojna #polityka

Chiny zatwierdziły projekt nowego prawa w Hongkongu

Data: 28.05.2020 11:51

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Chiński parlament formalnie zatwierdził w czwartek decyzję o narzuceniu Hongkongowi prawa o bezpieczeństwie narodowym. Projekt wywołał protesty w tym regionie, zaognił spór między Chinami i USA, a wielu ocenia go jako ograniczenie autonomii Hongkongu.

Zgodnie z decyzją przepisy dotyczące zwalczania separatyzmu, terroryzmu, działalności wywrotowej i zagranicznych ingerencji w sprawy Hongkongu mają zostać opracowane w Pekinie, a następnie wprowadzone w byłej brytyjskiej kolonii.

#chiny #hongkong #polityka

Wnioski z kwietnia wciąż leżą w szufladach urzędników Trzaskowskiego

Data: 28.05.2020 10:52

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Przedsiębiorcy są wściekli na urzędników – podlegających samorządom – powiatowych urzędów pracy. W wielu miastach wnioski o bezzwrotne pożyczki dla mikrofirm są rozpatrywane wyjątkowo ślamazarnie, a najmocniej na złą opinię urzędów pracują urzędnicy podlegli Rafałowi Trzaskowskiemu. Jak informuje money.pl, rząd rozważa, by odebrać samorządom kontrolę nad nimi i powierzyć ją instytucji centralnej. Taki system mają Niemcy.

#polska #gospodarkapolska #warszawa #trzaskowski #polityka

USA: Pompeo poinformował Kongres, że Hongkong stracił autonomię

Data: 27.05.2020 19:03

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował w środę Kongres w komunikacie, że administracja prezydenta Donalda Trumpa nie uznaje już Hongkongu za terytorium autonomiczne wobec Chin, jakim było po przekazaniu kontroli nad byłą brytyjską kolonią Pekinowi w 1997 r.

"Hongkong nie może być traktowany w świetle praw USA w ten sam sposób, w jaki prawo Stanów Zjednoczonych odnosiło się do niego przed lipcem 1997 roku" – napisał Pompeo w liście do Kongresu.

#hongkong #chiny #usa #polityka

Iran wycisza konflikt ze Stanami Zjednoczonymi

Data: 26.05.2020 06:58

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Po latach ciągle rosnącego napięcia na linii Iran–Stany Zjednoczone, które doprowadziło oba państwa niemal na skraj wojny, Teheran nieco przeorientował podejście do Zachodu. Obecnie politykę prowokacji ma zastąpić polityka ograniczonej współpracy, choć oznaczać ma to nie tyle osiągnięcie płaszczyzny porozumienia, ile chęć osłabienia poparcia dla prezydenta Donalda Trumpa w listopadowych wyborach.

#usa #iran #wojna #polityka

Trzaskowski chce wstrzymać przekop Mierzei Wiślanej

Data: 26.05.2020 00:32

Autor: tenji

m.fronda.pl

Rafał Trzaskowski jako prezydent będzie dokonywał starań, by zatrzymać przekop Mierzei Wiślanej – powiedziała współprzewodnicząca Zielonych Małgorzata Tracz. Wcześniej partia oficjalnie zaakceptowała jego kandydaturę w wyborach.

Trzaskowski w zamian zgodził się poprzeć zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej, wprowadzenie zakazu hodowli na futra, chowu klatkowego i uboju rytualnego, wprowadzenie związków partnerskich czy wetowanie ustaw dążących do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

#polska #polityka #trzaskowski #bekazlewactwa #bekazpo

Hejt na właścicielkę lokalu po wizycie premiera. "Teraz boję się iść do pracy"

Data: 25.05.2020 21:28

Autor: tenji

finanse.wp.pl

  • To, czy premier może usiąść przy stole w towarzystwie wojewody, jest ostatnią rzeczą, nad którą się zastanawiałam – mówi Aleksandra Wróbel, właścicielka gliwickiej restauracji, którą odwiedził Mateusz Morawiecki. Ta wizyta premiera wywołał burzę w internecie, a na restaurację i jej szefową wylała się fala absurdalnego hejtu.

#polska #polityka #bekazlewactwa

Data: 25.05.2020 19:30

Autor: Dom_Perignon

Sommer ładnie podsumował "niezależnego dzienniakrza". Gadowski już zaczyna banować krytykujące go wpisy. Odpowiedzi pod tweetem godne prostaka.

O tym, że jest przydupasem PiS-u przekonałem się rok temu. Stara metoda. Najpierw udaje pokrzywdzonego przez rząd, by tydzień przed wyborami wygłosić przemówienie, że PiS to najlepsza obecnie partia. Zbliżają się wybory prezydenckie, to zaczyna swoją śpiewkę.

Konfederacja to teraz dla niego "ludzie Giertycha", którym nie warto ufać. Dziwne, że do ludzi Tuska (Morawiecki) nie ma żadnych zastrzeżeń.

#polityka

Spurek żąda ukarania Polski za „niszczenie praworządności”

Data: 25.05.2020 18:46

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Tak samo jak Węgry, tak i Polska odchodzi od UE i naszych kluczowych wartości demokratycznych, ale ani węgierski, ani polski rząd nie poniósł żadnych konsekwencji za niszczenie praworządności. Dlatego nadszedł czas na dalej idące kroki ze strony KE – apelowała dziś europoseł z Polski Sylwia Spurek podczas dyskusji na temat praworządności w komisji wolności obywatelskich PE. Europoseł PiS Patryk Jaki odpierał oskarżenia wskazując na błędy w raporcie w tej sprawie.

#ue #polityka #lewactwo #polska

Merkel sprzeciwia się Komisji Europejskiej. Chodzi o pomoc dla Lufthansy

Data: 25.05.2020 18:44

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

W trakcie poniedziałkowego posiedzenia prezydium Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) kanclerz Niemiec Angela Merkel sprzeciwiła się stawianym przez Komisję Europejską warunkom udzielenia państwowej pomocy zagrożonemu towarzystwu lotniczemu Lufthansa – potwierdzili agencji dpa uczestnicy obrad.

#ue #niemcy #gospodarka #polityka #lotnictwo

Hongkong: Protesty przeciw narzuceniu przez Pekin prawa o bezpieczeństwie

Data: 24.05.2020 12:18

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Policja w Hongkongu użyła w niedzielę gazu łzawiącego, a następnie armatek wodnych wobec tysięcy osób protestujących przeciw planowi narzucenia praw o bezpieczeństwie narodowym przez władze centralne ChRL, co wielu ocenia jako ograniczanie autonomii regionu.

Policjanci wystrzelili wiele granatów z gazem łzawiącym, by rozpędzić antyrządową manifestację w dzielnicy handlowej Causeway Bay na wyspie Hongkong. Zatrzymano co najmniej jedną osobę podejrzewaną o organizację nielegalnego zgromadzenia – przekazała publiczna stacja RTHK.

#chiny #hongkong #protest #polityka

Data: 24.05.2020 11:18

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Mam wrażenie że to nie tylko protest przedsiębiorców, ale przede wszystkim umyślne robienie gnoju i smrodu pisowcom bez znaczenia czy się uda czy nie, wiedzą że nie, ale co ważniejsze robienie elektoratu przeciwnikom politycznym z platformy czy innych kodziarzy którzy chcą do koryta.

Żeby była jasność ja gardzę serdeczne całym tym polittowarzystwem bo to rak i złodzieje. Chciałbym żeby wszyscy oni zdechli , mielibyśmy 5 minut spokoju.

#polityka

Korea Płn. zmierza do wzmocnienia zdolności nuklearnych. Na nic negocjacje o denuklearyzacji

Data: 24.05.2020 09:17

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Korea Północna kolejny raz będzie dążyć do wzmocnienia zdolności nuklearnych i odstraszania nuklearnego kraju. To główne zagadnienie, jakim zajmowano się podczas posiedzenia Centralnej Komisji Wojskowej. Jak podaje północnokoreańska agencja KCNA, zgromadzeniu przewodniczył dyktator Kim Dzong Un.

#korea #wojsko #bronjadrowa #polityka

Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta, zatrzymany! Naruszył nietykalność cielesną policjanta

Data: 23.05.2020 16:54

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno – poinformowała stołeczna policja. Dziś odbywa się "strajk przedsiębiorców". Wcześniej policja ostrzegała, że uczestnicy tego nielegalnego zgromadzenia nie zachowują bezpiecznej odległości.

Paweł Tanajno, który po raz kolejny kandyduje na prezydenta RP, robi sobie kampanię jako lider tzw. strajku przedsiębiorców. W rzeczywistości osób prowadzących biznes jest tam niewiele – jak już pisaliśmy, 70 proc. manifestujących nigdy nie prowadziło firmy, a na protestach pojawiają się między innymi… bezdomni.

#polska #polityka #wyboryprezydenckie #protest

W. Brytania: B. gubernator Hongkongu: mamy obowiązek sprzeciwić się działaniom Chin

Data: 23.05.2020 16:26

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Wielka Brytania ma szczególny moralny obowiązek przeciwstawić się zastraszaniu przez władze Chin mieszkańców Hongkongu – powiedział w opublikowanej w sobotę rozmowie z gazetą "The Times" Chris Patten, ostatni brytyjski gubernator tej byłej brytyjskiej kolonii.

#chiny #hongkong #wielkabrytania #polityka

Hiszpan pytał w debacie z Sikorskim, jak może pomóc zwalczać rząd PiS

Data: 22.05.2020 22:34

Autor: Kamien23

tvp.info

W tej chwili w przygotowaniu jest taki raport komisji LIBE w PE, który obsmarowuje Polskę od góry do dołu. (…) Jesteśmy tam oskarżeni o wszystko: od zabijania demokracji po różne sprawy związane ze sferą obyczajową. Tam jest wszystko, co dotąd było i to w takich detalach, że nie mogła tego pisać niepolska ręka. Zresztą to pisze López Aguilar, były minister sprawiedliwości w socjalistycznym rządzie hiszpańskim, który pytał w takiej debacie, w której był m.in. Radosław Sikorskim, co jeszcze możemy zrobić, żeby wam pomóc zwalczać rząd PiS – powiedział w programie „O co chodzi” w TVP Info europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

#polityka #bekazlewactwa

Wywiad z Kazikiem w Porannej Rozmowie RMF u Mazurka

Data: 22.05.2020 19:12

Autor: hellboy

youtube.com

„Najnowsza płyta jest bardzo aktualna. Jeszcze 29 marca nie było nic. Nie dało się zebrać Kultu, zrobiłem to z gitarzystą Kultu, Wojtkiem Jabłońskim, który umie zagrać na wszystkim. Tylko Konrada Wantrycha wzięliśmy na instrumenty klawiszowe” – tak o kulisach powstanie swojej najnowszej płyty „Zaraza” opowiadał Kazik Staszewski, gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Kazik chyba zauważył, że zaczyna być wciągany w sprawy, z którymi woli nie mieć zbyt wiele wspólnego (vide prowadzenie ludu na barykady). Materiał ma 31 minut, ale szybko zleci. ;-)

#kazik #polityka #trojka #mazurek

Minister Szumowski: Za słowa o mojej żonie, Nitrasowi dałbym w pysk

Data: 22.05.2020 18:05

Autor: tenji

fakty.interia.pl

  • Jest taka historia, która mówi, że politycy są po to, żeby się nachapać. Że wszyscy politycy to złodzieje, niezależnie od strony politycznego sporu. Patrzę jednak na polityków w Sejmie i szczerze powiedziawszy, bogatych ludzi nie widziałem. Myślę, że jest tysiąc innych metod uzyskania dużych pieniędzy niż wejście do polityki – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Interią. – Za słowa o mojej żonie, gdybyśmy byli w dawnych czasach, tobym panu Nitrasowi dał w pysk – dodaje.

#polska #polityka #bekazpo

Data: 22.05.2020 16:36

Autor: Gwiazda_Poranna

Nie tak dawno pojawił się news, o tym że w końcu organizacja ukrywająca pedofila musi przeprosić ofiarę swojego podwładnego i wypłacić tej ofierze odszkodowanie.

Jednak po mimo tego że to całkiem dobry news, i tego że w końcu po latach ofiara pedofila mogła liczyć na sprawiedliwość, to część osób to zakopało. W związku z tym, pytanie do osób:

@lisq, @malcolm, @Monte, @Ijon_Tichy, @nme

Dlaczego chcecie chronić pedofilii, chcecie by informacje o tym że nawet po latach takie osoby mogą liczyć na sprawiedliwość i powinny o nią walczyć, a nie wstydzić się, to informacja którą tak chętnie minusujecie.

Widzę że @lisq uznał że to spam, co ciekawe bardziej przeszkadza mu paywall w ciekawym i pozytywnym newsie, niż plagiaty i flood pewnych środowisk tutaj. Czyżby podwójne standardy? Jeśli nie, to zapewne te osoby dadzą plusik temu newsowi już bez paywall.

https://www.lurker.pl/p/KcjpbQsql

#afera #lurker #pedofila #polityka

Tajemnicze MiG-29 w Libii. Kto pomaga Haftarowi?

Data: 22.05.2020 15:24

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Zdjęcia satelitarne wskazują, że w bazie lotniczej Al Jufra we wschodniej Libii był holowany po powierzchni postojowej myśliwiec typu MiG-29. Oznacza to zaangażowanie po stronie Chalifa Haftara kolejnych sił lotniczych i prawdopodobnie dalszą eskalację konfliktu.

Pojawienie się tajemniczych samolotów w bazach kontrolowanych przez siły Chalifa Haftara, czyli Libijską armię Narodową nie zdarza się po raz pierwszy. Niedawno informowaliśmy o pojawieniu się tam maszyn typu Mirage 2000, które najprawdopodobniej przysłały tam Zjednoczone Emiraty Arabskie.

#libia #rosja #turcja #wojna #samoloty #lotnictwo #polityka

Pekin wydaje na Hongkong wyrok śmierci?

Data: 22.05.2020 15:17

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Plan narzucenia Hongkongowi przepisów o bezpieczeństwie narodowym to „faktyczny wyrok śmierci” – twierdzi w piątek brytyjski „Daily Telegraph”. „Financial Times” ocenia zaś, że może to nasilić protesty w regionie i napięcia między Pekinem a Waszyngtonem.

Na rozpoczętej w piątek dorocznej sesji chińskiego parlamentu – Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL) – delegaci zajmą się projektem decyzji w sprawie wprowadzenia w Hongkongu przepisów przeciwko terroryzmowi, separatyzmowi, działalności wywrotowej i zagranicznym ingerencjom w sprawy regionu.

Projekt przewiduje między innymi możliwość utworzenia w Hongkongu agencji bezpieczeństwa narodowego przez centralny rząd ludowy ChRL – podała agencja Reutera.

#chiny #hongkong #polityka

Iran podsyca napięcie między Palestyną i Izraelem

Data: 22.05.2020 14:05

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei wezwał w piątek Palestyńczyków, aby kontynuowali swoje powstanie przeciwko Izraelowi. Według niego rząd Izraela to „guz nowotworowy”, z którym trzeba się zmierzyć do czasu wyzwolenia Palestyńczyków.

„Powstanie Palestyńczyków powinno być kontynuowane (…) walka o wyzwolenie Palestyny jest obowiązkiem i islamskim dżihadem (…) Syjonistyczny reżim (Izrael) jest guzem nowotworowym w regionie” – oświadczył Chamenei w przemówieniu transmitowanym w internecie.

#izrael #zydzi #iran #palestyna #wojna #terroryzm #polityka

Toyota, Toshiba i Nintendo... Japonia broni strategicznych firm

Data: 22.05.2020 08:04

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Japonia to kolejny kraj, który wprowadził nowe reguły dotyczące inwestycji zagranicznych. Zwiększają one kontrolę rządu nad FDI (foreign direct investment – bezpośrednie inwestycje zagraniczne) i ograniczają zagranicznym inwestorom możliwości nabywania udziałów w firmach z 12 sektorów gospodarki uznanych za strategiczne. Na liście chronionych przedsiębiorstw znalazły się nie tylko takie strategiczne firmy, jak Toyota, Toshiba czy Softbank, ale także… Nintendo.

#japonia #gospodarka #polityka

Polski poseł postawił się Goldman Sachs

Data: 22.05.2020 08:01

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Poseł Kacper Płażyński (PiS) napisał list do prezesa banku Goldman Sachs, w którym wzywa go do odstąpienia od realizacji inwestycji na terenie dawnych terenów klubu piłkarskiego Gedania w Gdańsku Wrzeszczu. Jego zdaniem planowana zabudowa przekreśla historyczne dziedzictwo tego miejsca.

Spółka Robyg, będąca własnością banku Goldman Sachs, wezwała posła Prawa i Sprawiedliwości Kacpra Płażyńskiego do przeprosin i zapłaty 250 tysięcy złotych odszkodowania. Zdaniem dewelopera, polityk naruszył jej dobra osobiste.

Firma oczekuje od polityka przeprosin i wpłaty 150 tys. zł na cel społeczny za jego wypowiedź na temat pożaru budynku znajdującego się na historycznym terenie Gedanii, którą poseł opublikował 15 kwietnia w mediach społecznościowych. Kolejnych 100 tys. zł zadośćuczynienia Robyg domaga się za wypowiedź opublikowaną 9 maja w programie „Alarm” (TVP Info), dotyczącą okoliczności, w jakich Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków wydał decyzję o pozwoleniu na budowę.

#polska #polityka #goldmansachs #gospodarkapolska #gdansk

Data: 21.05.2020 23:39

Autor: Dom_Perignon

Pamiętacie te czasy, gdy na portalu z pedofilią brylował tag #biedron2020? To było dokładnie 3 lata temu. Bekę mam z tego do dziś, czytając te wpisy.

Ale Robertowi trzeba przyznać jedno, wie jak golić frajerów. Piękne bajki o tolerancji i równości doprowadziły go do Europarlamentu.

#polityka

Hołownia dał pieniądze bezdomnemu. Okazało się, że to jego... znajomy

Data: 20.05.2020 21:34

Autor: tenji

wio.waw.pl

Do samochodu, luksusowe BMW, Szymona Hołowni podszedł bezdomny, a kandydat miał mu wręczyć pieniądze w ramach pomocy. Podaje portal Fakt i załącza do tego zdjęcia z całego zajścia. Jak się okazuje tym bezdomnym jest… znajmy kandydata na prezydenta.

#polska #holownia #bekazlewactwa #polityka

Nicky Crane- Ikona brytyjskiego nacjonalizmu, pan po latach okazał się aktywnym gejem

Data: 20.05.2020 20:47

Autor: Gwiazda_Poranna

natemat.pl

Razem z kolegami brylowali w środowiskach nacjonalistycznych w UK. Byli to skini-narodowcy, którzy w latach '70 właśnie się odradzali i związali się z Frontem Narodowym – skrajnie prawicową partię. Jednak gdy zapadał zmrok zrobił to o czym tak krzyczą nacjonaliści, jebał gejów ile tylko sił.

Niech on będzie przykladem dla wielu młodych zagubionych chłopców którym imponuje siła, okrzyki, których podnieca wspólnie skakanie i obściskiwanie się z kolegami.

#ciekawoski #heheszki #polityka #bekazprawakow

Data: 20.05.2020 19:52

Autor: Dom_Perignon

Czy jakaś piosenka wywołała takie trzesięnie ziemii w Polsce co utwór Kazika? Przypomina mi się Maria Peszek ale to było takie 2 w skali Richtera. Kazik dobił już do 6, a to pewnie jeszcze nie koniec. Ta piosenka jest zwyczajnie prosta i pewnie była by takim małym ogniskiem, które by się samo zgasiło, Ale dzbany z PiS-u są znani z gaszenia ognia benzyną, na wskutek czego pożar rozprzestrznił się po całym kraju. Swoją drogą, to Kazik powinien im podziękować bo jest tutaj największym wygranym, za dwa tygodnie nowa płyta. Lepszej promocji sobie nie mógł wymarzyć.

#polityka #muzyka

Indie i Chiny wysyłają wojska na granice

Data: 20.05.2020 07:16

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Zarówno Chiny, jak i Indie nie zakładają obecnie, przynajmniej oficjalnie, zwiększenia napięcia w rejonie swojego odcinka granicy ulokowanego wysoko w górach. Jednakże, jak informują media w obu państwach, dodatkowi żołnierze indyjscy i chińscy zostali już przerzuceni w miejsce niedawnych sporów granicznych we wschodniej części Ladakh i północnym Sikkim.

#azja #chiny #indie #wojsko #polityka

Wielka Brytania przymyka granice. Największa zmiana polityki imigracyjnej od 50 lat

Data: 20.05.2020 07:13

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

3,5 miesiąca po brexicie brytyjski parlament stwarza nowe, niezbyt przychylne dla UE, fakty. Niższa izba brytyjskiego parlamentu Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o zniesieniu swobody podejmowania pracy przez europejskich pracowników.

Dzięki nowemu systemowi imigracji ograniczona ma zostać liczba imigrantów o niskich kwalifikacjach. Projekt przyjęty został większością głosów konserwatywnych torysów. 351 deputowanych głosowało za, 252 przeciw projektowi.

#wielkabrytania #brexit #polityka #emigracja #ue

Data: 19.05.2020 22:40

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Wiecie co jest najgorsze że nawet jak by ktoś zlikwidował TVPis to zaraz następna banda która się dostanie do władzy zasponsoruje nową TV która będzie na ich pasku i będzie ich promowała. i tak w nieskończoność. A jak nie to nowa telewizja też będzie miała przecież prezesa właściciela który będzie miał przekonania polityczne.

Jesteśmy w dupie. A jak nie będzie mediów to nie będziemy wiedzieć nawet czy jest wojna i kto nas okrada i tak w koło. Zawsze będzie dwustronna władza. jedni i drudzy będą mieli swoją szczujnię.

#polityka

Izrael przeprowadził cyberatak na irański port

Data: 19.05.2020 19:53

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

W odpowiedzi na irański atak na izraelską sieć wodociągową Izrael przeprowadził w maju cyberatak na komputery w irańskim porcie Szahid Radżaje, co spowodowało kilkudniowe zakłócenia w jego pracy – poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek „Washington Post”.

Ruch w jednym z największych irańskich portów w mieście Bandar Abbas w cieśninie Ormuz zatrzymał się nagle 9 maja – relacjonuje amerykański dziennik. Komputery, które regulują przepływ statków, ciężarówek i towarów, uległy awarii, powodując ogromne korki na szlakach wodnych i drogach prowadzących do terminalu, co potwierdzają zdjęcia satelitarne, o których wspomniały izraelskie portale Ynet i Times of Israel.

#izrael #iran #wojna #ropanaftowa #transport #polityka

Czy Chiny (s)tracą spokój? Polska musi być przygotowana

Data: 19.05.2020 19:30

Autor: Starszyoborowy

infosecurity24.pl

Polska musi przygotować się na nowe środki lub narzędzia względem realizacji chińskiej polityki globalnej. Dlatego istotne jest wyjście poza rosyjskocentryczne postrzeganie kwestii bezpieczeństwa flanki wschodniej i uważne analizowanie sytuacji w polityce Chin, także w Azji, właśnie z pragmatycznej pozycji Warszawy.

#polska #polityka #chiny #azja #rosja

Data: 19.05.2020 18:27

Autor: Monte

Pozwolę sobie podsumować dyskusję @Ijon_Tichy oraz @Gwiazda_Poranna

https://www.lurker.pl/p/3lc2ke9A7 w tym wpisie -@Ijon_Tichy dał przykład marksizmu kulturowego w Unii Europejskiej o tym że unia Europejska bazuje na komunistycznym manifeście komunisty Alteriego Spinelliego, podał przykłady jak składa się hołdy Alterio Spinelliemu, że jego imie wisi nad wejściem do Euro Parlamentu, że powstała grupa Spinelliego, napisał również kim był Alterio, podając źródła do wszystkiego (pozatym unia i tak sie z tym nie kryje)

@Gwiazda_Poranna w odpowiedzi https://www.lurker.pl/p/9rvUqzaG3 nie zanegował żadnych z faktów przedstawionych przez @Ijon_Tichy , odwrócił jedynie kota ogonem i przyczepił się do jednego z linków – organizacji pozarządowej stworzonej przez młodych prawników Ordo Luris, atakując ich i cały chrześcijanizm zaślepiony przez christianofobię i ideologię, chicał odwrócić uwagę od faktów przedstawionych przez @Ijon_Tichy i chciał przekierować dyskurs w strone ataku w chrześcijan oraz jego największych przeciwników, czyli taktyka kierowaniem lejcami konia, tak by ten koń biegł w odpowiednią stronę i żeby ludzie bili w stronę którą on chce.

@Ijon_Tichy zapytał ze spokojem raz jeszcze z czym się nie zgadza w tym wpsie https://www.lurker.pl/p/9rvUqzaG3 , a @Gwiazda_Poranna znowu odpalił swoją manipulacje emocjonalną i przyrównał wszystko do spisków replitarianów(?), dalej niczego nie negując.

Ocena ostateczna: @Ijon_Tichy mocna poprawa w dyskusji, zachowanie dystansu, zero ataku na kogo kolwiek, chłód i fakty, oraz poprawiłeś się i podajesz linki i przykłady danych działań.

@Gwiazda_Poranna Marna próba manipulacji, tworzysz wojenki polityczne nie chcesz dyskutować, starasz się z całej siły zniszczyć przeciwnika, którego naprawdę szczerze nienawidzisz, jesteś zaślepiony ideologią.

#polityka #ocenadyskusji

Zemsta Chin na Australii

Data: 19.05.2020 18:26

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Odkąd premier Australii Scott Morrison zaczął zabiegać o niezależne śledztwo w sprawie pochodzenia koronawirusa, chińskie władze groziły bojkotem australijskich towarów, wstrzymały import części australijskiej wołowiny i nałożyły cła na jęczmień z tego kraju

Wprowadzone taryfy antydumpingowe w wysokości ponad 80 proc. oznaczają praktyczne wstrzymanie eksportu australijskiego jęczmienia do Chin, który osiągał wartość około miliarda dolarów rocznie – oceniła agencja Reutera.

#chiny #australia #gospodarka #clo #polityka

Wiecie czemu się nie nagłaśnia pedofilii wśród murarzy i nie tworzy o tym dokumentów?

Data: 19.05.2020 17:57

Autor: Gwiazda_Poranna

wykop.pl

Bo jak wychodzi na jaw że jakiś jest pedofilem, to wylatuje z roboty, nawet współpracownicy podają go do prokuratury, środowisko się od niego odcina, a on idzie do więzienia na sprawiedliwą karę.

Gdyby takiego jegomościa automatycznie przenosili na inną budowę gdzie dalej by gwałcił, rodzinę dziecka wzywano do centrali i tak straszono że to wymysły dziecka a za zniesławienie są potężne kary. Wtedy ludzie by takie sprawy też nagłaśniali i powstawałyby o tym dokumenty.

#takaprawda #pedoflia #ciekawostki #polityka

Data: 19.05.2020 15:45

Autor: Gwiazda_Poranna

Witajcie przyjaciele.

Zauważyłem że pewien z was @Ijon_Tichy uważa że bardzo dobrym źródłem wiedzy i autorytetem jest pewna fundacja znana z bardzo radykalnych przekonań religijnych i radykalizmu w zachęcaniu do prześladowania ludzi o innych poglądach, chociażby do ludzi którzy uczą dzieci o podstawach antykoncepcji, świadomego rodzicielstwa i rozwoju własnych ciał.

Tak tak, fundację znaną głównie dzięki Gai Godek, z którą współpracowali bardzo ładnie.

https://ordoiuris.pl/wolnosci-obywatelskie/hejter-przeprasza-kaje-godek-0

https://wiadomosci.wp.pl/kaja-godek-i-ordo-iuris-apeluja-zwalniajcie-dzieci-z-lekcji-6339524162386049a

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Instytut_na_rzecz_Kultury_Prawnej_Ordo_Iuris

Także chciałem pogratulować autorytetów i życzyć szczęścia. XD Przypomnę tylko, że to fundacja znana z obrony kleru, i mokrych snach o karaniu nauczycieli za edukację seksualną.

#heheszki #ciekawostki #bekazprawakow #bekazkatoli #polityka

Jakby ktoś nie wierzył, tutaj tekst który wkleił na mikro:

https://www.ordoiuris.pl/dzialalnosc-miedzynarodowa/napisany-w-duchu-marksistowskim-manifest-podstawa-dalszego-rozwoju-unii

Data: 19.05.2020 11:21

Autor: turtelian

Czy ja dobrze rozumiem ze, ci sami lewacy ktorzy krzyczeli ze kawałek korwina trzeba usunąć i jego ukarać, teraz kwiczą że ktoś usunał kawałek kazika z radia ? A ci którzy usuwali kawałek kazika płaczą bo trzaskowski powiedział lakonicznie że zostalo kilka tygodni?

Ja jebie xD

#polityka #heheszki #hipokryzja

Uprzedzony jak liberał, czyli o moralnym matriksie

Data: 19.05.2020 09:52

Autor: radudzik

rp.pl

Kolejne badania podważają oświeceniowe marzenia. Co więcej, podważają niewymagającą dotąd dowodów opinię, że ludzie przywiązani do tradycji i religii są mocniej uprzedzeni wobec innych, a zwolennicy postępu – bardziej tolerancyjni.

Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego opublikowało pod koniec stycznia badania, z których wynika, że zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec wyborców PiS, częściej ich dehumanizują i mają do nich mniejsze zaufanie niż na odwrót. Przy czym ta nienawiść nie jest wcale prostą odpowiedzią na agresywną politykę rządu. Najnowsza analiza potwierdziła bowiem wzór z badań sprzed pięciu lat, więc bez względu na to, czy PiS jest u władzy czy nie, to jego przeciwników cechują gorsze postawy wobec osób o innych poglądach. Podobnie wypadły zresztą badania przeprowadzone po katastrofie smoleńskiej, gdy okazało się, że przeciwnicy teorii o zamachu żywią wobec zwolenników tej teorii większą niechęć niż na odwrót.

Najnowsze badania zatem nie powinny być dużym zaskoczeniem. Szczególnie że polski spór polityczny nie jest w żaden sposób wyjątkowy. W ostatniej dekadzie nauki społeczne zaczęły na poważnie badać kwestię społecznych uprzedzeń, czyli podeszły do nich wreszcie – nomen omen – bez uprzedzeń. Jednak wszędzie wyniki tych badań, podobnie jak dziś w Polsce, przyjmowane są z rezerwą, szczególnie przez ludzi, którzy zwykli podchodzić do nauki z większym entuzjazmem. Podobnie odebrany został przegląd tych badań, jaki Matthew Hutson przedstawił w artykule „Dlaczego liberałowie nie są tak tolerancyjni, jak myślą", na łamach amerykańskiego liberalnego magazynu „Politico".

Otwartość, ale na co

Do niedawna nauki społeczne proponowały prostą konstatację: uprzedzenia wynikają z braku wiedzy (i inteligencji). A co za tym idzie – wiążą się z niskim statusem społecznym. Dziś coraz lepiej widać, że to życzeniowe myślenie o świecie, w którym to my, oświeceni intelektualiści, jesteśmy otwarci na innych, a problem leży w niewykształconych nizinach społecznych, które trzeba oświecić, by nie pozabijały się w szale nienawiści.

Okazuje się, że wiedza nie jest szczepionką na uprzedzenia, choć rzeczywiście ludzie lepiej wykształceni i inteligentniejsi zwykli przedstawiać się jako osoby bardziej tolerancyjne. Kolejne badania podważają oświeceniowe marzenia, że niehamowane przez wsteczną tradycję naturalne procesy społecznego rozwoju będą skutkować coraz większą otwartością na obcych i inaczej myślących. Co więcej, podważają niewymagającą dotąd dowodów opinię, że ludzie bardziej przywiązani do tradycji i religii są mocniej uprzedzeni wobec innych, a ludzie o poglądach progresywnych są bardziej tolerancyjni.

W marcu zeszłego roku psycholodzy społeczni z Uniwersytetu Kentucky opublikowali wyniki badań specyficznych preferencji wyborczych. Sprawdzili, kto jest bardziej skłonny poprzeć kandydata na prezydenta wywodzącego się z grup społecznych, względem których Amerykanie żywią najwięcej uprzedzeń, np. gejów, muzułmanów czy katolików.

Respondenci podzieleni zostali na dwie grupy względem wykształcenia. I wyniki nie były żadnym zaskoczeniem – lepiej wyedukowani chętniej popierali kandydatów z gorzej ocenianych społecznie grup. Lecz zapytani o te same uprzedzenia, tylko że w sposób mniej bezpośredni i bardziej anonimowy, odpowiadali już zupełnie inaczej – tym razem poziom uprzedzeń w dwóch grupach był identyczny. Badania te opublikowano pod tytułem: „Iluzja politycznej tolerancji". Można je podsumować tak: ludzie lepiej wykształceni lepiej rozumieją niestosowność przyznawania się do uprzedzeń, ale niekoniecznie są bardziej tolerancyjni.

Czym więc jest tzw. tolerancja, otwartość na świat, coś, co Amerykanie nazywają „open-mindedness"? Coraz więcej wskazuje na to, że jest to po prostu zwykła cecha wspólnototwórcza – skierowana do wewnątrz grupy, a nie, jak nakazywałaby definicja „otwartości", na zewnątrz. Brzmi absurdalnie? Okazuje się, że ludzie uważający się za tolerancyjnych najbardziej tolerancyjni są wobec podobnych sobie, a wobec „innych" są uprzedzeni tak samo, jak ludzie uważani za nietolerancyjnych.

Tak wynika chociażby z głośnych badań Marka Brandta z Uniwersytetu w Tilburgu. Po pierwsze, potwierdził on wyniki badań Uniwersytetu St. Louis i College of New Jersey mówiące, że liberałowie są tak samo uprzedzeni względem konserwatystów, jak ci drudzy wobec nich. Po drugie, wykazał, że podstawą niechęci do konserwatystów jest to, że nie podzielają oni liberalnych poglądów.

To też pokazują najnowsze badania z UW. Zwolennicy opozycji mają mniej negatywne postawy niż wyborcy PiS wobec grup, które są tradycyjnie najmniej lubiane w polskim społeczeństwie, czyli Żydów, muzułmanów, uchodźców, osób homoseksualnych i transpłciowych. Tylko że sami większą niechęcią darzą wyborców PiS, niż ci wyżej wymienione grupy.

Podobne wnioski płyną z badań Filipa Uzarevicia, który analizował postawy społeczne belgijskich katolików i ateistów. Wyszło z nich, że katolicy stronniczo podchodzili np. do muzułmanów czy w ogóle imigrantów, ale ateiści i agnostycy jeszcze bardziej stronniczo podchodzili do katolików i prawicowych aktywistów. Przy czym, co istotne, niewierzący byli mniej otwarci na inne poglądy niż katolicy.

Ta liberalna otwartość została podważona także w polskich badaniach: to wyborcy PiS mają częstszy kontakt ze zwolennikami opozycji niż na odwrót, do tego ten kontakt częściej skutkuje pozytywną zmianą postaw wobec nich. W USA zaś niezależny Public Religion Research Institute sprawdził, jak ta otwartość na inne poglądy wypada w mediach społecznościowych. I okazało się, że to liberałowie trzy razy częściej usuwają ze znajomych na Facebooku za to, że ktoś publikuje posty o tematyce politycznej, z którymi badani się nie zgadzają. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Moralny matriks

Niechęć wobec konserwatystów często łączona jest z poczuciem moralnej wyższości, jaką mają ludzie o bardziej liberalnych poglądach. Postrzegają oni konserwatystów jako ludzi zacofanych, głupszych, zaślepionych – tak przedstawia to amerykański psycholog społeczny Jonathan Haidt, który sam określa się jako „mainstreamowy liberał". Haidt ukuł pojęcie „moralny matriks": żyją w nim np. Amerykanie, którzy ponadprzeciętnie cenią otwartość – także na zmiany – i nie potrafią zrozumieć, dlaczego połowa ich narodu głosuje na republikanów. Ale w podobnym matriksie ugrzęźli też tradycjonaliści, którzy nie dostrzegają wad zbyt sztywnych hierarchii społecznych.

W 2012 roku Haidt wydał głośną książkę pt. „Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?". Zestawił w niej własne badania z odkryciami antropologów, socjologów, historyków i innych psychologów, tworząc „mapę królestwa moralności". Po czym doszedł do zaskakującego dla wielu wniosku, że konserwatyści poruszają się po tej mapie dużo sprawniej niż liberałowie. I w ten sposób wyjaśnił, dlaczego są bardziej otwarci na liberałów niż na odwrót – po prostu ich lepiej rozumieją.

Haidt podzielił ludzką moralność na pięć filarów, które znaleźć można we wszystkich kulturach świata: troskę, sprawiedliwość, lojalność, autorytet i świętość. Jego badania pokazały, że współczesne społeczeństwa Zachodu podzieliły się na dwie grupy i o ile pierwsza rozumie wszystkie powyższe filary, o tyle druga za fundament moralności uznaje jedynie etykę troski (ból – brak bólu) i sprawiedliwości (uczciwe – nieuczciwe), a kolejne trzy filary nie tylko podważa, ale nawet nie do końca je rozumie.

Badania potwierdzają jednak – jak wywodzi Haidt – że to kary tworzą wspólnotę: są potrzebne, by zmusić duże grupy ludzi do współpracy. Człowiek przez całą swoją historię wykorzystywał wszystkie dane mu ewolucyjnie narzędzia moralności i budował wspólnoty oparte na hierarchii, lojalności i panowaniu nad popędami. Taka moralność organizowała nasze życie społeczne i kierowała wspólny wysiłek w kierunku szlachetnych celów.

Problem w tym, że ludzie o liberalnych poglądach coraz częściej naturalne filary moralności, jakimi są autorytet, lojalność i czystość, postrzegają jako ksenofobię, autorytaryzm i purytanizm – co jest właśnie „moralnym matriksem". To nierzeczywisty świat, który opisać można jako utopijną wiarę w miłość bez praw. Jej wyznawcy oczywiście kierują się często szlachetnymi pobudkami i mają powody, by podważać tradycyjne autorytety, bo te potrafią być bardzo represyjne szczególnie dla społecznych dołów, dla kobiet i mniejszości. Dlatego pragną zmian i sprawiedliwości, nawet za cenę chaosu.

Nie do końca rozumieją jednak potrzebę trwania sprawdzonych instytucji i tradycji. Że to właśnie one utrzymują często kruchą równowagę społecznego porządku. Nie przemawiają do nich słowa, jakie tuż po chaosie rewolucji francuskiej napisał Edmund Burke: „Ograniczenia ludzi, tak jak i ich wolności, powinny być postrzegane jako ich prawa". W ich oczach rewolucja, burzenie zastanego świata zawsze jest czymś pożądanym – może przynieść jedynie dobre efekty.

Za powyższą myślą idą zresztą liczne badania psychologów społecznych, z których wynika, że konserwatyści traktują politykę bardziej jako współpracę i budowanie, a ludzie o poglądach liberalnych i lewicowych bardziej jako walkę, niszczenie. A to wiele by wyjaśniało, jeśli chodzi o podejście do oponentów politycznych. Jak zauważa jednak Jonathan Haidt, „liberałowie i konserwatyści tworzą równowagę między zmianami a trwałością – gdy to dostrzeżemy, droga wyjścia z moralnego matriksa stoi przed nami otworem".

Michał Płociński

#polityka #spoleczenstwo

Data: 18.05.2020 18:23

Autor: Dom_Perignon

Nie minęło kilka dni, a neuropki już zaczynają fapować do Trzaskowskiego i przedstawiać go jako wielkiego wodza.

Wystarczyło by tamtem powiedział, że zrobi porządek z TVP i zlikwiduje TVP INFO, a na jej miejsce powstanie nowa telewizja. Stara śpiewka, którą głoszą nawzajem PiS i PO gdy przepier@olą wybory. Trzaskowski nie powie tak jak konfederacja, że trzeba to szambo sprywatyzować, no bo nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Trzaskowski ma swoją wizję telewizji publicznej. Taką wizję miał też PiS 5 lat temu i wyszło jak widzimy.

http://300polityka.pl/live/2020/05/17/trzaskowski-w-miejsce-obecnej-telewizji-powstanie-nowa-telewizja-publiczna-bez-tvp-info-bez-wiadomosci-bez-publicystyki-politycznej-bez-tego-wszystkiego-co-dzisiaj-tak-zatruwa/

#polityka

W UE głowią się, jaki zastosować prawny trik, by wyroki TSUE mogli podważać tylko Niemcy

Data: 18.05.2020 13:37

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

W Brukseli i Berlinie politycy, urzędnicy i prawnicy głowią się, jaki prawny trik zastosować, by wyjaśnić Europie, że wyroki TSUE mogą kwestionować tylko Niemcy, a nie na przykład Polacy czy Węgrzy. Portal Deutsche Welle publikuje właśnie artykuł pod tytułem „Bruksela głowi się nad wyrokiem z Karlsruhe”.

#ue #polityka #europa #niemcy

Stronę kampanii Trzaskowskiego zarejestrowano przed rezygnacją Kidawy-Błońskiej

Data: 17.05.2020 23:10

Autor: Kamien23

wpolityce.pl

Jeszcze na kilka dni przed „rezygnacją” Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ze startu w wyborach prezydenckich, najważniejsi politycy PO zapewniali, że nie dojdzie do wymiany kandydata. Rzeczywistość okazała się inna. Udało nam się dotrzeć informacji, które mogą sugerować, że o Rafale Trzaskowskim jako nowym kandydacie PO zdecydowano wcześniej.

#polityka #wydarzenia #bekazlewactwa

Data: 17.05.2020 20:06

Autor: Gwiazda_Poranna

Widzicie lewaki, za tuska paliwo było po 6zł, teraz za pis macie po 3 zł. Tylko dzięki zawierzeniu stacji opatrzności matki boskiej ropniczej udało się doprowadzić do takiego cudu i dzięki temu mamy najtańsze paliwo od wielu lat.

Brawo pis. Brawo polsko. Brawo partio. Do hymnu… #heheszki #pis #polityka

Afganistan: porozumienie zwaśnionych stron

Data: 17.05.2020 18:19

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Zwycięzca zeszłorocznych wyborów prezydenckich w Afganistanie, dotychczasowy szef państwa Aszraf Ghani i jego rywal premier Abdullah Abdullah, który zakwestionował wyniki głosowania i także ogłosił się prezydentem, podpisali w niedzielę umowę o podziale władzy.

„Umowa polityczna między prezydentem Ghanim, a dr Abdullahem właśnie została podpisana” – poinformował na Twitterze rzecznik Ghaniego, Sedik Sedikki.

#afganistan #wojna #wybory #polityka #azja

„Piguła” The Analogs: śpiewam o tym, co przeżyłem.

Data: 17.05.2020 15:32

Autor: Gwiazda_Poranna

strajk.eu

O potrzebie lewicowej gniewnej narracji , czemu lewica salonowa rozjeżdża się z ludźmi wykluczonymi i czemu trzeba izolować faszystów portal Strajk rozmawia z Pawłem Czekałą, „Pigułą” założycielem, liderem, gitarzystą wpływowego polskiego street punkowego zespołu The Analogs, który pokazał Korwin-Mikkemu, gdzie jego miejsce. #muzyka #hot16challenge2 #polska #polityka

Trzaskowski zapowiada cenzurę? Po takich haniebnych słowach każdy polityk powinien być skończony

Data: 17.05.2020 14:16

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Oburzające słowa kandydata PO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego do dziennikarzy. Odpowiadając na pytanie TVP Info, Trzaskowski użył zwrotu, który można odczytać jako groźbę, czy wręcz zapowiedź cenzury.

Słowa obecnego prezydenta Warszawy cytuje Interia. Został on zapytany przez redakcję TVP o obietnice, jakie złożył przed wyborami w stolicy. „Spieszcie się zadawać pytania państwo z TVP Info, bo niewiele tygodni już zostało” – odpowiedział Trzaskowski.

#wyboryprezydenckie #polska #polityka #cenzura

Emilewicz krytykuje Polskie Radio za cenzurę

Data: 17.05.2020 13:19

Autor: Gwiazda_Poranna

Noo, coś czuje że Emilewicz już niebawem straci stanowisko. Najwierniejsi żołnierze Jarosława bronią własną piersią cenzury i właściwej narracji Polskiego Radia. Tylko coś się Emilewicz wyrwała przed szereg i śmie wypominać cenzurę jedynej słusznej narodowokatolickiej władzy. Polacy się budzą, teraz chyba nawet ta pani przejrzała na oczy. Ale już trochę za późno na oburzanie się na PiS, gdy w rękach Jarka jest sejm, wymiar sprawiedliwości i prezydent.

Coraz weselej w chlewie. #polska #kazik #muzyka #polskieradio #polityka

Jachira (tak to ta idiotka) wbiega w Policję żeby zrobić zdjęcia jak niby jest aresztowana

Data: 17.05.2020 09:36

Autor: tenji

twitter.com

Poseł Jachira rzuca się na Policję bo też chce wejść do radiowozu, następnie krzyczy, że ją biją. Po czym oznajmia, że senatorowi Buremu się udało wejść bo jest silniejszy i jest facetem. A senator Bury twierdzi, że go wepchnięto.

Nawet kłamać nie potrafią.

#polska #polityka #bekazlewactwa #otua

Kościół katolicki celebruje chorwackich nazistów

Data: 17.05.2020 09:20

Autor: Gwiazda_Poranna

strajk.eu

Dziś w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie, w katolickiej katedrze odbędzie się uroczysta msza święta za dusze chorwackich zbrodniarzy – ustaszy, kolaborantów Adolfa Hitlera. Mimo protestów licznych lokalnych społeczności, katolicki arcybiskup Vinko Puljic odprawi mszę osobiście, by upamiętnić „tych, którzy szerzyli wiarę katolicką” pod groźbą natychmiastowej śmierci. #bekazkatoli #polityka #swiat #katolicyzm

Data: 16.05.2020 20:44

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Przeklepuję swój wysryw.

ktokolwiek z konfy jest lepszy od obecnego rządu, ponieważ nie są nastawieni na umyślny sabotaż naszego kraju i sowieckie niszczenie wszystkich innych byle inni nie mieli. Właśnie dlatego warto by zagłosować na młodych nowych. Nie są opłaceni przez niemiecki rząd aby w Polsce utrzymywali wysokie koszty pracy w celu ochrony niemieckiego biznesu i dochodów rządowych jak i obywateli. Obecni Polskojęzyczni oprawcy biorą kasę za uciemiężanie nas.

#polityka

Data: 16.05.2020 19:17

Autor: Dom_Perignon

Do teraz nie mogę pojąć, dlaczego PO wystawiło na kandydata typka, który jest znany tylko z tego, że wyj#bal szambo do Wisły. Przecież to jest istny Monty Python. Traszkowski nie zdążył się przedstawić, a już w tvpis dali mu przydomek "człowiek-awaria". Jak on ma wygrać wybory, jeśli nawet wyborcy PO cisną z niego bekę? Przecież on nie ma szans na wejście do drugiej tury. Jest to mocno ideologiczny kandydat, prezydent LGBT. Ale taki prezydent już startuje w wyborach i jest bardziej wiarygodny w tej kwestii niż Trzaskowski. PO wybierając go wysunęli środkowy palec do swoich wyborców oraz dali prezent Hołowni oraz prezydentowi rezydentowi.

BTW. Na stronkę wszedło tutaj obrzydliwe trollisko.

#polityka

Data: 16.05.2020 12:41

Autor: Gwiazda_Poranna

Poważne pytanie przed wyborami.

Wielu z was to prawacy, pewnie kompromiracja to wasz wybór. Jak więc wiążecie fakty, że z jednej strony konfa do sejmu weszła na hasłach wolności gospodarczej i kapitalizmu, a kandydat konfy jest najbardziej socjalistycznym i lewackogospodarczym kandydatem w tych wyborach?

-popiera rozdawnictwo 500 plus i chce nawet rozszerzać ten program, https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1050421045482668032

-chce centralnie sterowanej gospodarki planowanej,

https://www.donald.pl/artykuly/PbUSmxoR/bosak-trzeba-nieco-spowolnic-tworzenie-nowych-miejsc-pracy

-chce podatków progresywnych,

https://www.donald.pl/artykuly/EVd5xdrC/bosak-jak-zandberg-uwazam-ze-podatki-powinny-byc-progresywne

-uważa że zakaz pracy w niedziele to forma kapitalizmu (obrazek niżej),

-poparł w sejmie dodatek dla emerytów zwany trzynastą emeryturą,

-wspólnie z kolegami ten kandydat opracował program wg którego chociażby rozbudowę podatków, w tym także od nieruchomości.

https://www.tvp.info/46839633/bosak-popelnil-wieksze-i-grozniejsze-przestepstwo-niz-pochwalanie-rabunku-i-kradziezy-mocne-slowa-korwinmikkego

Pomyślcie jaki byłby kwik, i jak by został zwyzywany od komuchów inny kandydat głoszący tak bardzo marksistowskie i komunistyczne postulaty.

#polityka #wybory #polska #pytanie

Pompeo o "wzmocnieniu suwerenności Białorusi". Już niedługo trafi tam transport amerykańskiej ropy

Data: 15.05.2020 19:51

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Dostawa amerykańskiej ropy na Białoruś "wzmacnia białoruską suwerenność" – ocenił w dzisiejszym oświadczeniu sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Wezwał władze w Mińsku do liberalizacji handlu oraz zwiększenia dostępu do swojego rynku dla amerykańskich firm.

W oświadczeniu Pompeo potwierdził, że w bieżącym tygodniu na Białoruś wysłany zostanie pierwszy transport amerykańskiej ropy naftowej. O rozpoczęciu dostaw tego surowica z USA informował też w piątek białoruski minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej.

#usa #bialorus #rosja #ropa #polityka

Atomowa ruletka za Odrą. Mosbacher: Jeśli Niemcy nie chcą broni jądrowej, to może Polska

Data: 15.05.2020 19:45

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

W Niemczech na nowo wybuchła dyskusja dotycząca wycofania z Niemiec amerykańskiej broni jądrowej. Obie strony przywołują argumenty związane z Polską, jej relacjami z USA oraz możliwością zabiegania o rozlokowanie na terenie naszego kraju broni jądrowej w systemie Nuclear Sharing. Do sporu odniosła się również ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher sugerując, że jeśli Niemcy będą dążyć do wycofania broni jądrowej ze swojego terytorium osłabiając NATO, to może ona trafić do Polski.

#nato #niemcy #polska #wojsko #bron #polityka

Data: 15.05.2020 18:23

Autor: Dom_Perignon

Jeszcze wracając do #polityka

Widzieliśćie jak cała ta neurohołota fapuje sobie do Sikorskiego, który jeszcze 6 lat temu był uważany za człowieka skompromitowanego, który narobił takiego syfu, że nie dostał nawet jedynki w Bydgoszczy? Niestety przeciętny wyborca ma pamięć złotej rybki, bo to się tyczy także drugiej strony (pamiętny zachwyt nad naczelnikiem xD).

Data: 15.05.2020 17:58

Autor: Dom_Perignon

Całe to KO to jedna wielka kopalnia beki. Widać, że wewnętrzna wojna klanowa dalej się toczy w partii, która konsekwentnie idzie na dno niczym batyskaf. Michalkiewicz miał rację mówiąc, że taka partia jak PO obecnie nie ma racji bytu.

#polityka

Trump nie odbiera telefonu od Xi

Data: 14.05.2020 17:49

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Prezydent USA Donald Trump powiedział dziś, że „nie chce teraz rozmawiać z przywódcą Chin Xi Jinpingiem”. Wyjaśnił, że „jest bardzo rozczarowany” postawą Pekinu w kwestii pandemii koronawirusa i jego zdaniem Chiny mogły zatrzymać rozprzestrzeniania się wirusa na wczesnym etapie.

„Mam bardzo dobre relacje (z nim), ale w tej chwili nie chcę z nim rozmawiać” – powiedział Trump w wywiadzie dla Fox Business. Dodał, że postawa Chin w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa położyła się cieniem na umowę handlową Waszyngtonu z Pekinem.

#polityka #usa #chiny

PO będzie miała dwójkę kandydatów? Kidawa-Błońska nie chce się wycofać

Data: 14.05.2020 07:59

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Nieoczekiwane problemy Platformy Obywatelskiej. Niewykluczone, że partia będzie miała dwoje kandydatów na prezydenta. Wczoraj portal wPolityce.pl ujawnił, ze w PO powstał plan wymiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego. Ale – jak pisze Wirtualna Polska – dotychczasowa kandydatka nie chce się wycofać.

#polska #polityka #wybory

Pluszowi rewolucjoniści

Data: 13.05.2020 14:49

Autor: radudzik

dorzeczy.pl

Któryś raz zdarza mi się w rozmowie czy na fejsiku spotkać z deklaracjami, że jak rząd odpuści izolację to „ludzie wyjdą i obalą ten nieudolny i pazerny na władzę rząd”.

Mnie – starego konspiratora i zadymiarza z okresu stanu wojennego trochę bawią takie deklaracje, głównie z powodu tego „jak rząd odpuści…”. To świadczy o pewnej naiwności deklarujących, bo co to za protest „jak rząd pozwoli”? Przypomina to stare dowcipy (niesłuszne zresztą), o tym, że powodem braku partyzantki w Wielkopolsce było, to, że hitlerowcy zabronili wchodzenia do lasu. Młodzieży – myśmy robili wielotysięczne zadymy (Wrocław rules!) w środku godziny milicyjnej (bez możliwości zwoływania się na fejsiku, tak, wiem – stare czasy), z ostrym strzelaniem, a tu teraz słyszę, że jak tylko rząd poluzuje, to my mu… Ale to drobnostki. Popatrzmy na to poważnie.

Jak się spotykam z takimi zadymnymi poglądami (życzeniami?) to próbuję się odnieść do tego rzeczowo. Ja wiem, że frustracja anty-pisu, pozbawionego choćby jednej rozsądnej głowy do myślenia i działania, narasta i szuka ujścia w… nadziei. A nadzieja deleguje czyny gównie na innych. Kto wyjdzie na ulice? Młodzież ze spuchniętymi od klikania na fejsiku kciukami? KOD 2.0? Zdrowia życzę! Towarzystwo jeszcze nie widziało ZOMOwca w akcji, bo do tej pory to były przekomarzanki, a protestujących wynoszono za rączki-nóżki, żeby się broń Boże nie potłukli. No, jeszcze na barykady wybiera się Nergal. Chciałbym to zobaczyć. Co on na tych barykadach będzie darł – gębę czy znowu Biblię?

Pisałem już o zgubnych skutkach nadużywania analogii z czasów opresyjnych. Ja sam miałem już pewne wątpliwości jak na demonstracjach za Jaruzela nawalałem się wraz z tłumem skandując ZOMOwcom „gestapo! gestapo!”. No była jednakowoż spora różnica. Ja po prostu nie wierzę w demostracje pod transparentami „Precz z dyktaturą!”. Takie coś nie występuje w politycznej przyrodzie. Bo albo to racja i mamy jakieś 10 sekund do strzałów w tłum (jakoś nie strzelajo), albo… dyktatury nie ma, bo maszerujemy sobie w spokoju. To tak samo jak narzekanie w mediach, że nie ma wolnych mediów. Ja tak za komuny narzekałem, ale albo drukując w piwnicy ulotki albo skacząc z nadajnikiem po dachach, z wyrokiem 8 lat więzienia z tyłu głowy. A na pewno nie siedziałem pod krawatem w przeszklonym studio tv sącząc troskę o gwałconą wolność prasy. A tu mamy kompletną nieadekwatność słów do sytuacji. Jak w przytoczonym w obrazku do wpisu cytacie z Białoszewskiego.

Ma to dwa zgubne skutki dla „pluszowych rewolucjonistów”: pierwszy to taki, że nawoływanie od 6 lat, że już jutro dyktatura skoczy nam do gardeł demotywuje obiekty nawoływań bo nic się nie dzieje, więc przysparza to tylko tylu zwolenników ilu świadkom Jechowy codziene mówienie o jutrzejszym końcu świata. Druga słabość to fakt, że nadużywanie tych argumentów powoduje, że ich zabraknie jak naprawdę coś się stanie (jak w bajce Ezopa). Wszelkie utyskiwania na brutalność obecnej władzy są tak dalekie od prawdy, że trzeba się (na razie) samemu kłaść na ulicy by symulować ofiarę krwawych demonstracji, co oczywiście niechętne PiSowi media podchwycą. Nic z tego nie wynika poza tym, że kolejna „Diduszkowska Matka Boska Bolesna” podtrzymująca konającego (chyba z nudów), dostanie się (dzięki temu?) do Rady Miasta Warszawy, czy innych ciał rokoszujących obecną władzę.

Niestety widzę znowu karłowatość poziomu dyskusji nawet na tak emocjonalny temat. Otóż polityczni wodzowie opozycji zaczynają już bąkać o kryterium ulicznym. Króluje tu W. Frasyniuk, mój „ulubieniec”, którego mam prawo osądzać, jak każdą zawierzoną i zawiedzioną miłość. W końcu latasło się w stanie wojennym z ulotkami „Uwolnić Władka!”, a to nasz bohater wyrzucił mnie z Solidarności po 8 latach w podziemiu, w 1989 roku pozbawiając mnie pracy i emerytury, a to w tamtych czasach nie w kij dmuchał (pisałem o tym w swojej książce „Trzeci Sort”, str. 25). W ogóle Władek to jest taki Wałęsa 2.0. Robi wrażenie na intelektualistach, bo mówi z bezdyskusyjnym przekonaniem – mało, ale smacznie – i jak trzeba to zasoli jakiś więzienny bon mocik i już trzęsą się portki „yntelektualnym” pięknoduchom. Otóż Frasyniuk jest takim „bezkompromisowym” ramieniem opozycji i jej sumieniem – nie powstrzymuje się nawet od krytyki swoich kolegów, ale głównie za zbyt mały ich radykalizm. Dlatego jego realnym narzędziem wpływu na politykę są działania takich np. Obywateli RP, kierowanych przez następnego specjalistę zadymiarza, z którym działałem w stanie wojennym, gdy zadymy miały jakiś sens. Teraz im chodzi o to by przejść na bardziej „bezpośrednie” formy protestu, a nie takie, że coś w Sejmie powiemy czy na fejsiku wyklikamy. A najbardziej chodzi o to by wymusić brutalność reakcji władz. Ta wie o tej taktyce i obchodzi się z „obywatelami” jak z jajkiem, czym odbiera im sens istnienia. Bo ma być przecież ofiara, która „wzburzy” i „obudzi” tłumy. Chodzi o to, by dostać w papę i krzyczeć pokazując wyłamany ząb, jak u Mrożka: „za wolność panie wybili, za wolność!”. A tu, kurcze – nie bijo… Może więc tak samemu sobie dać w papę? Dla dobra sprawy? Pluszowe „Biesy”…

Ostatnio pojawiły się propozycje, by KO wsparła a nawet przyłączyła się do tzw. „strajku przedsiębiorców”. Sprzyjające opozycji media już relacjonują tę inicjatywę z ochotą, jak wszystko co może zaskodzić PiS-owi. No ale Platformie nie radzę się wybierać na takie manifestacje, bo jeżeli są tam prawdziwi przedsiębiorcy to może się to dla opozycji skończyć dość niesympatycznie. No chyba, że akurat będą to tacy przedsiębiorcy, którzy bardziej stracili pamięć o rządach Tuska, niż swoje firmy za koronawirusa.

A sytuacja z ułożeniem się polityki po Wielkim Wyjściu może się skończyć z grubsza na trzech wariantach. Albo pozostanie jak jest (PiS u władzy, społeczeństwo nie będzie chciało zmieniać koni pośrodku rzeki pandemii), albo wściekłe tłumy wyjdą na ulice i „bez trybu” wymienią rządzących na opozycję (taka to wizja nawołujących do zadymy).

Jest jednak trzecie wyjście, dla mnie co najmniej równie prawdopodobne. Starzy generałowie (opozycji też) mają skłonność do planowania nowych wojen według reguł poprzednich, w których wygrywali. Ale trzeba być głupcem by nic nie zmieniając liczyć na powtórzenie się tych samych efektów w nowych okolicznościach. Tacy generałowie myślą, że wystarczy pogrillować PiS na ogniu pandemii, by wściekły lud pogonił rządzących. Nie rozumieją, że mogą być jak te karpie głosujące za przyspieszeniem świąt Bożego Narodzenia. Bo moim zdaniem, jeżeli już lud wyjdzie (spontanicznie) na ulicę, to nie po to, by walczyć na barykadach o rządy Budki, Kidawy, Kosiniaka czy Biedronia (aż się sam uśmiałem jak to napisałem, takie to absurdalne). Lud wtedy wywali cały grill pt. III RP, rozpali sobie ognisko z papierzysk po dawnym ustroju, a na patyki do smażenia kiełbasek, załatwionych przez jakiegoś populistę, użyje tych, których będzie uważał za „elyty” byłego porządku. Z obu stron, bo dla naprawdę zbuntowanego ludu to będzie jedna banda. I innego końca III RP nie będzie.

Jak pisał S. Michalkiewcz: „Nieszczęsny! Będziesz miał to, czegoś chciał!” – przestrzega Platon, podobnie zresztą, jak sam Pan Jezus, który świętej siostrze Faustynie Kowalskiej pewnego razu opowiedział, jak uczy rozumu zatwardziałych grzeszników: upominam ich – powiada – głosem sumienia, głosem Kościoła, zsyłam na nich przygody mogące doprowadzić do opamiętania, a kiedy nic nie pomaga – spełniam wszystkie ich pragnienia”.

Jerzy Karwelis

#polityka #pis #poko #polska

Rozliczyć NGOsy

Data: 13.05.2020 11:42

Autor: radudzik

pitu-pitu.pl

Minister Środowiska Michał Woś ostro przejechał prętem po klatce z sorosiątkami zapowiedzią, że NGOsy będą musiały spowiadać się z zagranicznego finansowania. A ja uważam, że to nie tylko świetny pomysł – ale wręcz dziejowa konieczność.

Dla tych, którzy przegapili – minister Woś poszedł do Radia Maryja i w dość ostrych słowach przejechał się po organizacjach ekologicznych, otwarcie oskarżając ich o współpracę z lobbystami i wielkim biznesem. Po czym ujawnił, że w jego ministerstwie powstała grupa robocza, która przyjrzy się kto im płaci. Endgame jest taki, że NGOsy biorące kasę z zagranicy będą musiały się jasno do tego przyznawać.

Reakcja na jego słowa na razie jest taka sobie, bo widocznie mało członków NGOsów słucha Rozmów Niedokończonych, ale powoli zaczyna wzbierać. Michnikoidy już zdążyły rozedrzeć szaty, że takie przepisy funkcjonują w Rosji i na Węgrzech – w ich narracji Węgry już dawno zaczęły pełnić rolę czarnego luda – a kilku płaczących aktywistów już mi mignęło na Twitterze. A fala będzie zbierać i wyleje jak rząd przejdzie do konkretów.

Ja osobiście skądinąd cenię organizacje pozarządowe jako takie. W wielu aspektach odwalają kawał dobrej roboty, czy to w kwestiach zbyt małych aby zainteresowały się nimi czynniki oficjalne czy też w kwestiach, w których rzeczone czynniki sobie całkowicie nie radzą. Ba, nawet ich lobbowanie za ważnymi dla pewnych grup społecznych mi nie przeszkadza pryncypialnie.

I rozumiem, że aby funkcjonować NGOsy potrzebują kasy. Jeżeli taka organizacja ma być bowiem skuteczna w tym co robi, to przynajmniej część jej członków musi się temu poświęcić w pełni. Wszystkiego pracującymi za dobre słowo ochotnikami się nie załatwi, więc siłą rzeczy dla wielu osób działalność w takim NGOsie to jedyny sposób zarabiania na rachunki, żarcie, wódkę i panienki. Nie wspominając również o samych kosztach prowadzenia działalności – druku ulotek, paliwa do samochodów, et cetera.

Problem w tym, że działania części NGOsów często są sprzeczne z interesami kraju i zbieżne z interesami innych państw. Weźmy na przykład, skoro Woś o nich wspomniał, takich na przykład eko-aktywistów protestujących przeciwko przekopowi Mierzei. Równie dobrze mogą bowiem być debilami, którzy uważają, że wycięcie tych kilku tysięcy sosen – drzewa, którego Lasy Państwowe sadzą tysiąc na minutę – naprawdę spowoduje katastrofę ekologiczną. Bycia debilem nigdy nie można wykluczyć a priori. Ale równie dobrze mogą też działać na zlecenie Kremla, któremu ten przekop wybije z ręki dość solidny strategiczny kij którym lubią w naszą stronę wymachiwać. Obrońcy zwierząt walczący o delegalizację chowu futerkowego mogą naprawdę przejmować się faktycznie paskudnymi warunkami na fermach – a mogą również bardziej przejmować się tym, że delegalizacja tej branży przemysłu u nas znacznie zwiększy zyski ferm na wschodzie. Aktywiści od globcia protestujący przeciwko każdej kolejnej fabryce mogą naprawdę bać się tego, że zwiększenie średniej temperatury o 1 stopień za sto lat wyśle nas wszystkich do grobu – ale mogą bać się również tego, że europejski przemysł będzie stanowił większą konkurencję dla azjatyckiego. I tak dalej.

Odróżnienie NGOsów które działają ze szczerych pobudek od agentury wpływu często nie jest łatwym zadaniem. Bo to, że wśród członków NGOsów są przedstawiciele takiej agentury – nawet jeśli nie są świadomi swojej roli – nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Wiele państw wydaje na wspieranie obcych NGOsów grube pieniądze i jeśli ktoś uważa, że obce rządy wydają z takim trudem wyrwaną podatnikom kasę bo serduszka ich bolą przez to, że np. w Polsce homosie nie mogą brać ślubów, to albo sam tą kasę bierze i w jego interesie jest bezczelnie kłamać, albo jest frajerem niegodnym dyskusji. Tertium non datur.

Propozycja Wosia to w tym wypadku absolutne minimum jeżeli chcemy być kiedyś poważnym państwem. Wyborcza ma absolutną rację, że takie przepisy obowiązują na Węgrzech czy w Rosji, ale nie wspomniała o tym, że obowiązują również w wielu, wielu innych państwach, z Izraelem na czele. Ba, w większości są dużo bardziej restrykcyjne. W takiej na przykład Irlandii NGOsy po prostu nie mogą brać kasy z zagranicy. W Indiach czy Chinach teoretycznie jest to możliwe, ale zrobienie tego legalnie wymaga takiej zabawy z biurokracją, że w praktyce nie warto. W USA nikomu nie przyszłoby nawet do głowy, że NGO mogą zatajać źródła swojego finansowania, nawet tego krajowego. Polska ze swoim podejściem do tematu jest na świecie wyjątkiem a nie regułą. Ba, po sprawdzeniu sytuacji w kilku losowo wybranych afrykańskich państwach można wręcz stwierdzić, że jesteśmy pod tym względem 100 lat za murzynami.

Wprowadzenie jawności w wypadku finansowania z zagranicy nieco pogorszy możliwości wykorzystania NGOsów w roli agentury wpływu. Amerykanie mają takie ładne powiedzonko – follow the money. Wiedząc, która stolica, korporacja czy organizacja płaci uczestnikom protestu dużo łatwiej można ocenić na ile ich prawdziwe cele różnią się od tych, które wypisali na swoich postulatach. Przekonali się o tym boleśnie Jankesi, którzy pozwolili, żeby w latach sześćdziesiątych do ich organizacji lewicowych i pacyfistycznych popłynął z Kremla strumień pieniędzy i z czym do dzisiaj, niemal dwie dekady po zgonie sowietów, mają ogromne problemy.

Nie jest to jednak jedyny efekt, który przyhamuje taką działalność. Wyobraźcie sobie, że jesteście przywódcą jakiegoś państwa. W innym państwie jakaś kwestia, jak chociażby wspomniane już małżeństwa LGBT czy walka z globciem, powoduje niepokoje społeczne. Jeżeli z tym państwem nam nie po drodze, to te niepokoje są nam jak najbardziej na rękę, więc wspieranie NGOsów które je podsycają to dobra inwestycja. Jednak sytuacja zmienia się jeżeli trzeba je wesprzeć oficjalnie, w świetle dnia. W takim wypadku po stronie strat trzeba zapisać to, że rząd tamtego państwa nie będzie tym zachwycony, pogorszy to stosunki dyplomatyczne, handlowe etc. I wiele stolic może dojść do wniosku, że ten interes nie jest wart świeczki.

Cieszy mnie bardzo, że ktoś w PiSie w końcu zrozumiał, że to bardzo ważna sprawa. Widzę w tym jednak jeden poważny problem. Rządom wielu państw sytuacja w Polsce pasuje, więc na pewno zrobią wiele aby nas przed tą reformą powstrzymać. Przekonały się o tym Węgry, które wprowadziły sobie ustawę dotyczącą NGOsów, nazwaną jakże uroczo STOP SOROS. Jazgot o łamaniu praw człowieka, niszczeniu demokracji i gwałceniu praworządności podniósł się od razu na trzy razy silniejsze od zwykłych poziomy. I nie łudźmy się, dokładnie to samo stanie się jak PiS dalej pójdzie w tym kierunku.

Problem w tym, że Orban już nie raz pokazał, że ma cojones i nie boi się pokazać zachodowi metaforycznego środkowego palca jeśli chodzi o interesy jego państwa. Po tych kilku latach rządów PiS pokazał, że jest bardziej asertywny od poprzedników – ale do Orbana to jednak jest im bardzo daleko, a opinią zachodu przejmują się bardziej niż powinni. Mieliśmy tego dowód nawet w temacie o którym teraz rozmawiamy. Minister Gliński jakieś półtora roku temu zauważył, że skoro rząd Norwegii z powodu jakiś tam unijnych umów musi finansować nasze NGOsy, to może rząd powinien decydować do kogo ta kasa trafi, bo na razie sorosiątka dzielą ją między siebie. Zachód tupnął nogą i tyle było po temacie. Mam niejasne wrażenie, że tym razem cała napinka skończy się podobnie.

Chociaż nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo chciałbym się mylić.

Wiktor Młynarz

#ngo #polityka #polska

Polityczny cyrk w Serbii

Data: 12.05.2020 18:49

Autor: Starszyoborowy

kresy24.pl

Serbscy politycy zarówno prorządowi jak i opozycji prowadzą konkurencyjne strajki głodowe dopóki ich sprzeczne żądania nie zostaną spełnione; podczas gdy zwolennicy każdej ze stron zbierają się pod budyniem parlamentu rozdzieleni kordonem policyjnym.

Polityczny komediodramat rozpoczął się wczoraj, gdy prezydent Aleksandar Vucić staną w obliczu możliwego bojkotu wyborów parlamentarnych i samorządowych przez opozycję. Prawicowy ruch Dveri, kierowany przez Bosko Obradovića, domaga się, aby wybory zaplanowane na 21 czerwca zostały przełożone na jesień ze względu na pandemię koronawirusa.

#polityka #wybory #serbia

Pisał o gazowaniu „pisowskich szumowin” i „eliminacji kaczego ch***”. Sprawa trafiła do prokuratury

Data: 10.05.2020 14:29

Autor: tenji

niezalezna.pl

W sieci krąży wpis zawierający groźbę karalną, nawołujący do eliminacji polityków Prawa i Sprawiedliwości. "Jestem coraz bliżej decyzji o poświęceniu się dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i fizycznej eliminacji kaczego ch…a” – czytamy we wpisie Kamila Kurosza. Kurosz, to były przewodniczący jednego z przemyskich kół Nowoczesnej, współpracownik Platformy Obywatelskiej.

#polska #bekazlewactwa #bekazpo #nowoczesna #polityka

USA wycofują z Arabii Saudyjskiej myśliwce i Patrioty

Data: 10.05.2020 12:42

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

W najbliższym czasie Stany Zjednoczone wycofają z Arabii Saudyjskiej dwie baterie systemów przeciwlotniczych Patriot i pewną liczbę myśliwców. Ten ruch ma związek z amerykańsko-saudyjskim sporem o poziom wydobycia ropy naftowej.

Wyrzutnie Patriotów przeznaczone do wycofania były rozmieszczone wokół saudyjskich instalacji naftowych. Te rozmieszczone wokół bazy lotniczej Księcia Sułtana pozostają na miejscu. Także system THAAD pozostanie w Arabii Saudyjskiej.

Wraz ze sprzętem Arabię Saudyjską opuści około 300 amerykańskich żołnierzy. Wycofanie części sił następuje kilka miesięcy po zwiększeniu amerykańskiego kontyngentu w tym państwie, co miało związek z napięciem wokół Iranu. Anonimowe źródło w Waszyngtonie, które poinformowało o planowanym wycofaniu sił amerykańskich, nie wskazało konkretów dotyczących wycofania myśliwców.

#wojsko #usa #arabiasaudyjska #polityka

Polityk ze Szwecji ostro: Jesteśmy socjalistycznie zniszczonym krajem

Data: 08.05.2020 20:07

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

"Jesteśmy socjalistycznie zniszczonym krajem" – tak o Szwecji mówi eurodeputowany Petar Lundgren. W rozmowie z "Gazetą Polską" polityk skrytykował liberalne podejście szwedzkich władz do epidemii koronawirusa. "Mogliśmy zainterweniować lepiej, o wiele szybciej" – stwierdził.

#szwecja #polityka #

Data: 08.05.2020 11:53

Autor: kisiel

Zna ktoś linka, gdzie ładnie pooglądam sobie w kolejności chronologicznej o Strajku Przedsiębiorców, na FB na razie nie mam czasu wchodzić, a wieczorem nie będę miał dostępu do swojego lapka, aby krótko było maks. 30 minut?

#polityka #policja #strajk

PS Najbardziej mnie interesuje godzina 19:00 i noc, wtedy ponoć było ciekawie.

Data: 07.05.2020 18:21

Autor: PostironicznyPowerUser

kiedyś wydawało mi się, że nic już nie może przebić ekipy rządzącej jeśli chodzi o arogancję, pychę, obłudę i bezczelność, a jednak dało się i to kilkukrotnie, a wszystko pod płaszczykiem katolicyzmu i patriotyzmu. ta przebrzydła morda to jest prawdziwy obraz tej władzy #polityka

Izrael dąży do zagarnięcia nowych terenów

Data: 07.05.2020 16:18

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Izrael ogłosił, iż jego plan budowy tysięcy nowych osiedli żydowskich na okupowanym Zachodnim Brzegu nie zwolni, a to oznacza realną aneksję kolejnych terenów. Mają poparcie USA.

Izraelczycy przygotowują się do budowy nowego osiedla, które ma pomieścić 7 tys. mieszkań. Żydowskie osiedla na okupowanych ziemiach uznawane są przez wiele światowych za nielegalne.

#izrael #palestyna #wojna #polityka

Spięcie ambasadorów USA i Chin. "Reprezentuje Pan kraj, który spowodował pandemię"

Data: 07.05.2020 08:31

Autor: Starszyoborowy

wsensie.pl

W ostatnich miesiącach stosunki pomiędzy USA a Chinami są wyjątkowo napięte i ciągle eskalują. Eksperci wskazują, że są najgorsze od dziesięcioleci. Widać to także na odcinku polskim. Ambasadorzy obydwu mocarstw wysuwają wobec swoich krajów wzajemne oskarżenia sprawie "pandemii" koronawirusa i reakcji na nią władz.

Spięcie zaczęło się po tym, jak Centrum Badań Ekonomicznych i Politycznych opublikowało na Twitterze fragment artykułu dotyczącego deportacji przez Stany Zjednoczone osób zarażonych COVID-19 do państw, które nie są gotowe na pandemię koronawirusa.

"To smutne, że liczba przypadków infekcji COVID-19 wzrosła w Stanach Zjednoczonych o ponad milion. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że USA nadal eksportują koronawirusa i narażają świat na niebezpieczeństwo. Jego wpływ na państwa z wrażliwymi systemami służby zdrowia jest katastrofalny"

– napisał ambasador Chin w Polsce Liu Guangyuan.

#chiny #usa #polityka

Data: 07.05.2020 08:17

Autor: lisq

#polityka

to już nie są kurła #heheszkipolityczne

"Na dobranoc powiem tak: nie ma z tej matni dobrego wyjścia. I w pełni zgodnego z prawem, bo nawet wariant ze stanem nadzwyczajnym może stworzyć problemy. Taką mamy do bani konstytucję. To natomiast, co uzgodnili panowie J., opiera się na bardzo ostrej prawnej jeździe po bandzie" – uważa publicysta Łukasz Warzecha.

https://twitter.com/lkwarzecha/status/1258157933394825216

Data: 06.05.2020 16:53

Autor: R20_swap

Tak się znów zastanawiałem(moje przemyślenia) i doszedłem znów do pewnych wniosków. Po pierwsze 90% ~ Polulacji jest bardzo prosta(masa owiec). Ale teraz dopiero pomyślałem o tym jak ładnie polska scena polityczna(nie ważne), ale jak właśnie to zjawisko odwzorowuje świetnie użytkowników systemów operacyjnych. Bo zobaczcie macOS pomijam bo niech to będzie taki mały wyjątek( a wyjątki są zawsze i wszędzie). Przejdźmy do windows, oczywiście wpajany jako system dla mas od szkoły po pracę… I tak windows właśnie świetnie odwzorowuje grupę ludzi głosującą na partie systemowe jak PiS/PO/SLD/PSL/AWS. A teraz najciekawsze. Linux. Ludzie z góry zakładają, że są mądrzejsi, że mają tego linuxa, że są inni i już. I nie oczywiście nie jest to prawdą. Duża część z tych ludzi jest niemal tak samo systemowa jak windowsiarze. Otóż oni wcale nie są jakoś wybitnie mądrzy i potrafiący myśleć samodzielnie, a jedynie przeszli do innego GURU, w polityce przełożyłbym to na skrajną prawicę/lewicę na konfederacje, na Kukiz/PSL. Wydaje im się, że robili źle i od tej pory poznali "alternatywę" i są tacy dumni, tacy alternatywni, ale tak naprawdę to mają tylko nieco więcej odwagi i potrafią patrzyć w róźne strony. Jednak ich ich logika jest bardzo podobna. Wręcz czasami dodatkowo zachuwują się jeszcze gorzej od systemowców i popadają w skraności – jednym z takich dobitnych przykładów jest słynne "tylko manjaro" "tylko gnome" "tylko xubuntu". I tak jak na początku zrobili ktok w przód, tak za chwilę robią 100000 wstecz.

#logika #sekty #ludzie #owce #przemyslenia #komputery #linux #windows #polityka

Data: 06.05.2020 16:23

Autor: Monte

Dzisiaj 18 lat temu holenderski polityk Pim Fortuyn został zamordowany. Morderca powiedział, że chce „bronić” muzułmanów mieszkających w Holandii. Morderca jest już na wolności, dostał jedynie dwanaście lat więzienia. Dwanaście lat więzienia za zamordowanie najbardziej wpływowego i obiecującego polityka.

Tak właśnie globaliści pozbywają się niewygodnych ludzi, którzy chcą bronić swoich krajów.

#pimfortuyn #nacjonalizm #globalizm #bekazlewactwa #polityka

Data: 05.05.2020 20:38

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Miałem kose z wosu. Jak to działa, jakbyśmy nie zagłosowali na nic czyli frek byłaby na poziomie np 10% , to ktokolwiek by mógł być posłem?? Czy skutecznie to zapętlili?

Bo jeśli tak to bym tu widział ostateczne rozwiązanie polskich problemów. Dlatego im tak zależy na tym by głosować, na kogokolwiek.

#polityka

Orban chce przeprosin od Tuska za fake newsy o Węgrzech.

Data: 05.05.2020 07:14

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Premier Węgier Viktor Orban wystosował list do szefów partii członkowskich Europejskiej Partii Ludowej (EPL), w którym napisał, że oczekuje przeprosin od tych, którzy przyłączyli się do rozprzestrzeniania fake newsów o Węgrzech. Jak podkreślił, zarówno on, jak i jego kraj były wcześniej niesprawiedliwie atakowane, ale obecny atak jest „najpodlejszy i najbardziej cyniczny”. „[Przewodniczący EPL Donald Tusk] posunął się do tego, że przeprowadził analogię między krokami podjętymi na Węgrzech a Carlem Schmittem, zwolennikiem i ideologiem nazistowskiego reżimu niemieckiego” – zaznaczył Orban.

#ue #wegry #polityka

Ważne zarządzenie Zaradkiewicza. Z holu SN zniknęły portrety komunistycznych prezesów

Data: 04.05.2020 18:26

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Wykonujący obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz wydał zarządzenie o usunięciu z holu sądu portretów I prezesów SN z lat 1945-1989. "W okresie władzy komunistycznej do 1990 roku nie funkcjonowało niezależne sądownictwo" – głosi zarządzenie. Sędzia Zaradkiewicz podkreślił ponadto, że" w ramach funkcjonowania SN kluczowe znaczenie ma dbałość o wizerunek oraz kształtowanie zaufania obywateli do niezależnego wymiaru sprawiedliwości".

#polska #sady #polityka

Bundesliga chce dokonać samodestruckji!?

Data: 04.05.2020 12:55

Autor: AdrianWieczorek

youtu.be

[Daily reminder]

Guten Tag meine Damen und Herren uprzejmie informuję że u mnie na kanale kolejne porcja informacji z niemiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W dzisiejszym odcinku:

►Związek zawodowy żąda podwyżek

►Bundesliga

►Rekordowa liczba osób na zasiłku

►Branża motoryzacyjna chce pieniądze

►Rzad ratuje Lufthanse

Jeżeli nie chcesz przegapić następnych materiałów śledź mnie na

YT

FB

IG

#wieczorekcontent #polityka #finanse #pilkanozna #emigracja #niemcy

Data: 04.05.2020 10:11

Autor: aro00

Wczoraj na Fokus TV oglądałem bardzo ciekawy dokument "Świat według Amazona". W piątek 08.05.2020 o 21:40 będzie powtórka.

Amazon – największy sklep internetowy – zrewolucjonizował globalną gospodarkę i przepływ towarów. Dokumentaliści próbują dowiedzieć się, jak funkcjonuje ten koncern i kim jest jego szef, Jeff Bezos. #ekonomia #globalizacja #polityka

Czy czas demokracji przemija? Możemy zrobić krok w przód, lub cofnąć się do totalitaryzmu.

Data: 04.05.2020 07:17

Autor: Harnas

krzysztofwojczal.pl

Nawet przy krytycznym stosunku do stwierdzenia Winstona Churchilla, że: „demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu”, nie sposób nie przyznać, że w ostatnim trzydziestoleciu dzięki demokracji w III Rzeczpospolitej Polskiej osiągnęliśmy jako państwo i naród o wiele więcej, niż zdołalibyśmy osiągnąć w PRL-u. Wprowadzenie demokratycznego ustroju pozwoliło nam wziąć udział w gospodarczym i politycznym życiu świata Zachodu (szeroko pojmowanego). Inne postkomunistyczne państwa, które nie mogły lub nie chciały pójść naszym śladem, pozostały z tyłu. Co wydaje się być oczywiste, gdy spojrzymy za naszą wschodnią granicę. Na Białoruś i Ukrainę. I choć przyjęty model ustrojowy, forma sprawowania władzy, a także ocena kolejnych następujących po sobie rządów budzą niedosyt i poczucie zmarnowanej szansy, to jednak ogólny kierunek, jaki został obrany przez władze w Warszawie, okazał się być właściwym.

Niemniej, nie sposób nie dostrzec, iż współczesna formuła ustrojowa zaczyna się wyczerpywać. Nie tylko dlatego, że frustracja społeczna narasta. Głównym powodem jest to, iż na polskiej scenie politycznej zaczyna brakować silnych liderów nowego pokolenia. Tymczasem postkomuniści i postsolidarnościowcy odeszli, lub lada moment odejdą na polityczną emeryturę. Pytanie brzmi, kim ich zastąpimy?

#geopolityka #gospodarka #polityka

Miliony od Sorosa i Gatesa. W zamian - promocja ideologii LGBT. Tak działa WHO

Data: 03.05.2020 11:52

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Konferencje na Fidżi i Malediwach, sute dotacje od aborterów, fundacji Gatesów, George’a Sorosa i koncernów farmaceutycznych. W zamian promocja aborcji, ideologii LGBT, środków poronnych, szczepień i tabletek antynikotynowych. Tak działa Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

#who #lgbt #gates #soros #polityka

Data: 01.05.2020 19:30

Autor: lisq

#polityka #jkm #konfederacja #korwin

Ja rozumiem że można być ultra konserwatywnym, sprzeciwiać się aborcji, popierać kwestie ważne dla katolików, skrajnych patriotów… Ale powiedzcie mi, ci głosujący na Bosaka jako prezydenta – wy nie widzicie czy nie chcecie widzieć tego kamienia u szyji Konfederacji?

https://twitter.com/JkmMikke/status/1256203279421394946

Data: 01.05.2020 13:03

Autor: PostironicznyPowerUser

marszałek witek to takie zblazowane bezczelne jebane chamidło. ten babsztyl wzbudza we mnie autentyczną agresję. jak można być takim fałszywym ścierwem żeby przy takiej arogancji jaką to indywiduum prezentuje jeszcze nosić przypinkę z biało-czerwoną flagą po lewej stronie.

https://youtu.be/0RNIEYYMZhk

#polityka

Żydzi, Niemcy i masoni knują przeciw Rzeczypospolitej

Data: 01.05.2020 09:00

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

krytykapolityczna.pl

Trudno im uwierzyć, że w roku 2019 ktoś na serio domaga się batożenia gejów i mszy po łacinie, a także uważa, że Maryja zatrzymała w 1877 roku I wojnę światową objawiając się w warmińskiej wiosce. A jednak ten człowiek znajduje tysiące takich, którzy chcą mu powiedzieć: Szczęść Boże! Uzyskał 11,86% w wyborach na prezydenta Gdańska i ponad 5% na Podkarpaciu do Europarlamentu. Jego zwolennicy tęsknią za niepodważalnymi wartościami, za kobietą w kuchni, za rózgą w klasie. I jest ich coraz więcej. A gdzieś w tle majaczy dodatkowo Rosja

#konfederacja #polityka

Niemcy zaczynają "odmrażanie"

Data: 30.04.2020 23:16

Autor: AdrianWieczorek

tagesschau.de

TL:DR co zostalo postanowione?

►Usługi i wydarzenia religijne są ponownie dozwolone w całym kraju.

►Muzea, wystawy, miejsca pamięci, ogrody zoologiczne i ogrody botaniczne mogą również zostać ponownie otwarte pod pewnymi warunkami.

►Place zabaw powinny zostac ponownie otwarte

Powyzsze trzy obowiazuja we wszystkich krajach zwiazkowowaych, kiedy i na jakich zasadach zostana one wprowadzone lezy na barkach zwiazkow

#niemcy #wiadomosci #europa #polityka #koronawirus

Węglarczyk nie rozmawiał z Ozdobą i nie obraził Piebiaka? Czyli "deepfake" na Onecie

Data: 29.04.2020 23:16

Autor: radudzik

wpolityce.pl

Wiceminister Klimatu Jacek Ozdoba zaprzecza narracji adwokatów Bartosza Węglarczyka i Onetu, którzy przekonują sąd, że słynna rozmowa naczelnego Onetu i Bartosza Węglarczyka był „fejkowa”, gdyż powstała przy użyciu specjalnej technologii „deep fake”. W piśmie procesowym Węglarczyka przesłanym do sądu, którego fragmenty ujawnił dziś portal wPolityce.pl, przekonują oni, że w rzeczywistości, w studiu Onetu zasiadała inna osoba, na którą „nałożono” wizerunek Węglarczyka. Groteskowa linia obrony dziennikarza Onetu nie wytrzymuje konfrontacja z rzeczywistością.

To taka strategia, która mówi, że jeśli złapie się złodzieja za rękę, to złodziej powinien krzyczeć: „to nie moja ręka!” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jacek Ozdoba.

Ta audycja w Onecie przygotowywana była na żywo. Siedziałem przed redaktorem Bartoszem Węglarczykiem, widziałem go i rozmawiałem z nim przed, w trakcie i po nagraniu. Nie ma mowy, by to ktoś inny przeprowadzał ze mną rozmowę. Na podobną maskaradę nigdy bym się nie zgodził. Jeśli w piśmie procesowym znalazła się nieprawda, to mamy do czynienia z poważnym naruszeniem adwokackiej etyki zawodowej. Deklaruję, że swoje słowa powtórzę, w razie potrzeby, przed sądem – podkreślił Jacek Ozdoba.

„Deep fake” Onetu?

W piśmie procesowym przesłanym do sądu w sprawie Onet kontra Łukasz Piebiak napisano, że to nie Bartosz Węglarczyk brał udział w nagraniu więc nie ma mowy o naruszeniu dóbr osobistych byłego wiceministra sprawiedliwości. Prawnicy Onetu i Węglarczyka powołali się na rzekome użycie w programie technologii „deep fake”.

Bartosz Węglarczyk nie brał udziału w nagraniu spornego materiału filmowego. Jego wizerunek został nałożony, właśnie dzięki zastosowaniu deepfake, na inną osobę, która w tym czasie znajdowała się w studiu nagrań. Tym samym to nie Bartosz Węglarczyk dopuścił się rzekomego naruszenia dóbr osobistych powoda – czytamy w piśmie prawników Węglarczyka, które ujawnił dziś portal wPolityce.pl.

Węglarczyk kłamał w wywiadzie?

Wywiad prowadzony przez Bartosza Węglarczyka z dzisiejszym wiceministrem klimatu Jackiem Ozdobą ukazał się w Onecie 7 października 2019 roku. Rozmowa o rzekomej aferze „Małej Emi” szybko zamieniła się w pyskówkę. W pewnym momencie wzburzony Węglarczyk zaczął krzyczeć na swojego gościa.

Pan porównuje wiceministra sprawiedliwości, sędziego, który hejtuje, nie było dymisji żadnej, nie, nie, nie było, pan wiceminister odszedł sobie i dalej jest sędzią. W pana partii uważa, że facet, który pisze do pierwszej prezes Sądu Najwyższego, bardzo Państwa przepraszam, ale cytuję tylko wiceministra sprawiedliwości i pana sędziego, spier…aj, mówi do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego – krzyczał Węglarczyk do Ozdoby.

Szybko okazało się, że Węglarczyk nie miał racji. Piebiak pozwał go oraz wydawnictwo RASP, które jest właścicielem Onetu. Sąd wydał też decyzję o zakazie rozpowszechniania powyższego kłamstwa.

Sąd postanawia udzielić Łukaszowi Piebiakowi zabezpieczenia roszczenia przez zakazanie Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Bartoszowi Węglarczykowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o tym, że sędzia Łukasz Piebiak używał wobec Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf słów powszechnie uważanych za obraźliwe, w tym słów „spier…aj”, na czas trwania postępowania (…) – czytamy w postanowieniu, do którego w styczniu dotarł portal wPolityce.pl.

Sąd ustali prawdę

Teraz sąd rozstrzygnie jak było naprawdę. Jeśli adwokaci utajnili prawdę i błednie poinformowali sąd, to sprawa może mieć dużo szersze konsekwencje. Jeśli prawdą jest jednak (co niezwykle wątpliwe,nawet po pobieżnej analizie nagrania), że użyto kontrowersyjnej technologii „deep fake”, to będziemy mieli do czynienia z szokującym skandalem medialnym. Zdają sobie z tego sprawę prawnicy Onetu i Węglarczyka.

Pozwani mają świadomość, że deepfake narzuca przede wszystkim myśli o skrajnej dezinformacji, fałszywych newsach prowadzących do absurdu poprzez utratę zaufania odbiorców do jakichkolwiek publikowanych w nowych mediach materiałów. Jednakże, co wyrażone jest m.in. na blogach specjalistycznych, posługiwanie się technologią deepfake jest zapowiedzią fundamentalnych zmian, m.in. wprowadzających kulturę deepfake oraz sfer publiczną deepfake – czytamy w piśmie prawników Węglarczyka ujawnionym dziś w naszym portalu. 

#polityka #polska #deepfake #dziennikarstwo #media

Data: 29.04.2020 15:34

Autor: FiligranowyGucio

Leże sobie i rozmyślam jak to możliwe,że w kraju z dobrze rozwiniętym leśnictwem oraz rolnictwem jest mnóstwo osób po wyższych uczelniach z tytułami prof. i nikt nie zauważył lub przynajmniej nie potrafił przewidzieć skutków katastrofalnej polityki wodnej.Jeżeli więc zaistniała już taka sytuacja to oznacza tylko jedno,wszystkie ministerstwa i urzędy odpowiedzialne za ten stan rzeczy powinny być rozwiązane a na ich miejsce powinno się posadzić las i wykopać oczka wodne.Pomijając już to,że po 89 rządzi w polsce postkomuna żadna partia nie zrobiła nic w kierunku aby doprowadzić do poprawy sytuacji.Jedyne rozwiązanie jaki przychodzi mi do głowy to masowe zalesianie aby obniżyć temp.i zatrzymać wodę,w akcję powinno się zaangażować całe społeczeństwo dla dobra ogółu.Drugie z rozwiązań jest bardziej radykalne i skomplkowane.Dopóki płyną jeszcze rzeki trzeba stworzyć tereny zalewowe na które przynajmniej raz w roku bedzię odprofadzana woda.Wychodzi też na to,że rząd nie zdaje swojego egzaminu i należy go poprostu zwolnić.Nową pracę już mają w kiszeni przy sadzeniu lasow i kopaniu sadzawek bo widocznie do tego się nadają łącznie ze swoimi wyborcami.Jakie według was powinno się wprowadzić rozwiązania aby nie doszło do katastrofy?

Na zdjęciu budowa studni głębinowej.

#woda #przemyslenia #polityka #rzad #spoleczenstwo #studnia

Data: 27.04.2020 20:09

Autor: reflex1

No i to by było na tyle jeżeli chodzi o bunt niektórych samorządów w kwestii (nie) przekazywania danych wyborców Poczcie Polskiej.

Jak informuje Rzeczpospolita, państwowy operator już 22 kwietnia otrzymał za zgodą ministra cyfryzacji dane z rejestru PESEL potrzebne do przygotowania wyborów prezydenta – tę informację potwierdził resort cyfryzacji.

#polska #polityka #wybory

Najpierw obiecywał Obama, teraz obiecuje Biden. Jeśli wygra - uzna rzeź Ormian za ludobójstwo

Data: 27.04.2020 07:23

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Lewicowy kandydat na prezydenta Joe Biden obiecał, że w razie zwycięstwa formalnie uzna rzeź Ormian za ludobójstwo. Żaden z dotychczasowych prezydentów USA tego nie zrobił. – Fakty muszą być jasne i tak silne dla przyszłych pokoleń jak są dla tych, których wspomnienia naznaczone są tragedią. Obiecuję, że jeśli zostanę wybrany, to poprę rezolucję uznającą rzeź Ormian za ludobójstwo i sprawię, że uniwersalne prawa człowieka będą priorytetem mojej administracji – napisał na portalu Medium. Przed swoją pierwszą kadencją to samo obiecywał Barrack Obama. Obietnicy nie dotrzymał.

#usa #wybory #ormianie #ludobojstwo #polityka

Żydzi przeciwko serialowi science-fiction

Data: 27.04.2020 07:20

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Ministerstwo spraw zagranicznych Izraela potępiło w niedzielę egipski serial science-fiction, którego akcja rozgrywa się w 2120 roku, a w którym następuje zarówno zniszczenie Izraela, jak i rozpad Stanów Zjednoczonych.

Serial „El-Nehaja” (arab. Koniec) opowiada o informatyku żyjącym w dystopijnej przyszłości, zdominowanej przez klony-cyborgi. Jest to jedna z wielu wysoko budżetowych produkcji, emitowanych w Egipcie każdego wieczoru podczas muzułmańskiego świętego miesiąca ramadanu, który rozpoczął się w piątek.

#izrael #zydzi #filmy #sciencefiction #polityka

Epidemia koronawirusa obnażyła problemy polskiej służby zdrowia.

Data: 26.04.2020 20:56

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

portal.abczdrowie.pl

  • Rzucono nas na pierwszą linię frontu, często bez podstawowych środków ochrony osobistej. Przy tym jesteśmy zastraszani karami finansowymi i składaniem doniesień do prokuratury. To upokarzające i rozczarowujące — mówi Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych (NIPiP)

Polska w pigułce.

#polska #sluzbazdrowia #polityka #niechjada

Data: 26.04.2020 15:37

Autor: lisq

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25898984,wiceminister-sprawiedliwosci-o-prokurator-wrzosek-minela-sie.html

Wójcik. Stwierdził także, że Ewa Wrzosek minęła się z powołaniem: – To polityk tak się zachowuje jak pani prokurator,

Kurde, wolałbym żeby pan wiceminister sprawiedliwości zajął się wiceministrowaniem a nie komentował sprawy które się go nie dotyczą, jeszcze w mediach dla najtwardszego elektoratu.

#polityka #dobrazmiana #muremzawrzosek

Data: 26.04.2020 10:30

Autor: kisiel

#polityka #konfederacja #bosak2020

wRealu24.pl przypomina czas wystąpień prezydenta i Krzysztofa Bosaka w TVP Info.

PS Wczoraj były już pierwsze spoty wyborcze w TVP 1, ktoś oglądał? Jakie macie opinie? Wydaje mi się, że sztab wyborczy Bosaka powinien najpierw dać ten spot z koronawirusem, bo w tych czasach żyjemy.

Zaufana Trzecia Strona: Jak analizować akcje dezinformacji na przykładzie użytkowników portalu Wykop

Data: 25.04.2020 14:41

Autor: ziemianin

zaufanatrzeciastrona.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ZaufanaTrzeciaStrona #badanie #dezinformacja

Od dawna wiadomo, że portale społecznościowe służą nie tylko do wymiany zdjęć i wspomnień ze znajomymi, lecz także do szybkiego udostępniania różnego rodzaju linków i informacji, które mogą zostać wykorzystane do manipulowania opinią społeczną.

Zaufana Trzecia Strona – Jak analizować akcje dezinformacji na przykładzie użytkowników portalu Wykop

Przykładów jest mnóstwo, jednak ten najgłośniejszy – ingerowanie Rosji w wybory w Ameryce – został dokładnie opisany w raporcie Muellera, a pewne propagandowe metody używane przez rosyjskich agentów zostały zdemaskowane. Ich główną bronią było kupowanie reklam wspierających pasującego im kandydata, tworzenie grup zrzeszających zwolenników oraz sianie dezinformacji – kreowanie stron zawierających materiały przychylne dla kandydata Republikanów oraz udostępnianie ich, a także ukrywanie niewygodnych informacji. Większość zadań była wykonywana automatycznie przez tzw. sieć botów, a głównymi wykorzystanymi mediami społecznościowymi były Facebook i Twitter.

W związku z wyborami w Polsce, które odbędą się niedługo, postanowiłem dokonać analizy znanego każdemu portalu społecznościowego wykop.pl. Wykop jest stale oskarżany o słabą moderację, pozwalanie na manipulowanie głosami czy propagowanie fake newsów. Według użytkowników niektóre ze znalezisk lub wpisów na Mikroblogu są cenzurowane oraz usuwane przez moderatorów, ponieważ nie są do końca poprawne politycznie, jednakże dostają mnóstwo wykopów (łapek w górę).

Przyjrzałem się znaleziskom z tagu #wybory (od grudnia 2019) oraz #polityka (od kwietnia), a także obserwującym je użytkownikom, którzy najczęściej zakopują znaleziska w wymienionych tagach. Dane zostały przedstawione w czytelny sposób. Szukałem różnych anomalii, które wskazywałyby na manipulowanie głosami oraz dużej liczby zakopów przez tych samych użytkowników, co implikowałoby używanie sieci botów, które nie dopuszczają do przebicia się niewygodnych znalezisk na stronę główną.

Zdobywanie danych . . . jeżeli zaciekawiło to pozostała treść na stronie źródła

Data: 24.04.2020 17:41

Autor: reflex1

Szybcy są.

Prokuratura Krajowa postanowiła wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec prokurator Ewy Wrzosek. "Prokurator Wrzosek wszczęła śledztwo w sposób nieuzasadniony i z rażącym naruszeniem art. 303 Kodeksu postępowania karnego, nie przeprowadzając prawidłowo czynności sprawdzających"

"Prokuratura jako instytucja powołana do ścigania przestępstw i stania na straży praworządności nie bierze udziału w życiu politycznym. Prokuratorzy muszą być apolityczni i niezależni […]. Te fundamentalne dla niezależnej prokuratury zasady pani prokurator Ewa Wrzosek narusza w sposób rażący. Bierze udział w politycznych manifestacjach i inicjatywach oraz publicznie demonstruje swoje poglądy, naruszając powagę urzędu prokuratorskiego i zachowując się jak polityk w prokuratorskiej todze […]. Taki właśnie polityczny charakter i kontekst miała podjęta przez prokurator Wrzosek decyzja o wszczęciu śledztwa w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w okresie pandemii" – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

#polska #polityka #prawo #wybory

Napięcie między USA i Chinami sięga zenitu

Data: 24.04.2020 15:41

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Francuskie media zajmują się obecnym napięciem w relacjach USA-Chiny, najwyższym – jak twierdzą – od nawiązania stosunków dyplomatycznych przez te kraje w 1979 r. Publicystka dziennika „Le Figaro” ocenia, że „NATO otwiera oczy na zagrożenie, jakim są Chiny”.

„Obecnie oba państwa bez ogródek zwalczają się na polu informacji” – zauważa komentator. Waszyngton oskarża Pekin o zwlekanie z ogłoszeniem epidemii i podawanie fałszywych danych o jej przebiegu, a „Pekin w niezbyt wiarogodny sposób obwinia Waszyngton o wyprodukowanie wirusa i przeniesienie go do Chin albo o to, że epidemia zaczęła się na terytorium amerykańskim” – pisze Jaulmes.

#polityka #usa #chiny

Data: 23.04.2020 21:32

Autor: reflex1

Mam namiary na dziennikarzy prawie wszystkich genewskich gazet. I na te bardziej na lewo i również te na prawo. Mam tez kontakt do telewizji francuskojęzycznej. Jutro się tym zajmę.

Dodatkowo jeżeli napiszę notkę prasową to kumpel obiecał rozesłać ze swojego maila do innych polityków. Ale to też nie dzisiaj bo po spotkaniu z nim jestem za bardzo w #lurkerjointclub żeby to sklecić.

#polityka #wybory #spoleczenstwoobywatelskie #wyboryprezydenckie2020 #szwajcaria

Dlaczego na wykopie trwa eksterminacja nielewomyslnych - kompendium wiedzy o sytuacji na WYKOP

Data: 23.04.2020 16:34

Autor: chlorchinaldin

lurker.pl

Non stop widze na portalu głosy dużego niezadowolenia z tego co się dzieje na wykopie

Niestety w swoich ocenach błądzicie, nie chodzi tu o żadne chromosomy czy wodogłowie

Tylko o cyniczną grę i wpływy konkretnego środowiska politycznego w mediach

W linku wyjaśnienia, które napisałem pod czyimś postem.

https://www.lurker.pl/c/rvvW9AB9Y

Panowie, błądzicie pierdzieląc o jakiejś steckiej

Problemem wykopu jest, że środowisko polityczne Platfusów, poprzez firmy offshorowe zainwestowało w wykop, potem miraż z ich przybudówkami medialnymi to jest z TVdNo oraz spółkami medialnymi – firma związana z czerską Gwyb, która mają między innymi monopol na rklamy w Warszawie. ( widnieje w danych o RODO na portalu ) i od tamtej pory na wykop nastąpił zrzut partyjnych hunwejbinów wiadomej opcji

Zmieniła się także linia wykopu. Tzn bezkarne obelgi, wulgi po stronie nielewomyślnych a jak ktoś radykalnej lewo małpiarni się choć na milimetr odwinie to od razu ban za wojenki polityczne lub nieprzestrzeganie standardów społecnzości czy inne bzdury. Napiszesz cos niewygodnego dla lewych to albo cenzura ( w najlepszym razie) albo ban. Potrafili po kilku miesiącach dawać bany za wpisy, których treść wisiała wielokrotnie i dalej wisiała na wykopie. Po zwrócenie uwagi PERM BAN za 100 lat i usunięcie treści całego konta. bo tka i już. Nie mamy Pana płaszcza.

Przy zakładaniu nowych kont ( po usunięciu starych) potrafią sypać permami za rzekome multi, pomimo, że nie masz konta. Wystarczy, że jesteś świeży i nielewomyslny.

Po prostu środowisko polityczne wjechało na ten portal kapitałowo i urządzili sobie ludobójstwo nielewomyślnych.

Potem spece od IT z tych ich "mediów" potworzyli farmy bot wykopywaczy a partyjni hunwejbini wrzucają znaleziska ( część neuropy) i zarzugują hejtem każdego kto choć smie wyrazić swoje zdanie nie idące im w sukurs. Stad od jakiegoś czasu tak mocno wykop jest zawalony TVdNo, wybiórczą i innymi lewomediami. to nie żaden spontan tylko farmy botów.

Prawdopodobnie ktoś z kręgów ministerstwa cyfryzacji dostał sygnał, co się na tym portalu odwala z cenzurą, manipulacjami lewizny itd itp to wykop zaczął głupkować z tym info o polityce na głównej.

Wpierw używali tego tagu by cenzurowac nielewomyslne treści a teraz nagle jak juz zbanowali aktywnych nielewomyślnych i kampania wre, to ładują polityke 24/7 na główną, totalny amok.

Stecka to zwykły babiszon bez szkoły który w ramach parytetów zatrudniony jest tam do robienia prezentacji w powerpoincie itd – zwykły nierób bez kompetencji, wyzwolony, a jakże a więc przyjklaskujący cenzurze ( tolerancja represywna czyli coś co każdy lewak ma wbite do głowy) Ale ona to akurat ma g do gadania czy ten proceder trwa czy nie. Natomiast z chęcia mu wtóruje tak jak każdy lewak jest totalnym zamordystą i popiera cenzure, najtchętniej chcąc zniszczyć kariere/życie i co tylko się da, każdemu nielewomyslnemu.

Ten portal obecnie spełnia rolę identyczną jak Gwyby czy TVdNo. Weszli tam kapitałowo i organizacyjnie na całego i nie ma zmiłuj. Małpiarnia manipulacyjna na całego.

Radykalne zmiany było widać jużod dawna,dla wytrwanych analityków rzeczywistości.

bodajże od 2018 robiąc przygotowania do wyborów samorzadowych, na wykopie wpierw ruszyła lewizna christianofobii i totalnej propagandy LGBT, stare trole potworzyły nowe konta a cześć z nich co została dostała wyzerowanie liczników aktywności na tagach, niektórzy by mieli już po kilka/naście tys wrzutek politycznych. ( lukardio, kempes, xianist, adam2a i wielu innych, az mi się nie chce wymieniać, bo tyle nowych troll kont przybyło, jak np OsraneMajtyxD itd itp)

Mniej więcej wtedy zaczeło się banowanie bez powodu nielewomyslnych. gdyż postanowiono wyciąć wszystkie aktywne konserwy. Nie do końca wyszło więc do puli dorzucono utrudnienie z rejestracją w postaci konieczności podania nr telefonu.

A tym którzy mimo to omijali te progi utrudniajace, od razu po zidentyfikowaniu, że to konserwa, BAN PERM za multi, mimo, że nie ma żadnego multi i NIE MAMY PANA PŁASZCZa.

Natomiast od przegranych wyborów 2019, stwierdzili, że nawet to nie wystarczy i trzeba uruchomić farmy bot wykopywaczy by sfabrykować aktywność na portalu.

Poza tym, PO wjechało na wykop z hunwejbinami juz w 2015 bodajże ale początkowo dość niemrawo, choć już wtedy ich trole, potrafiły napisać do ciebie wprost POSTA z treścią, który ty napisałeś z zgłoszeniu do moderacji. Ergo już wtedy tam siedzieli. Powiem więcej, już wtedy czytali prywatne wiadomości :)

Przestali się z tym obnosić dopiero od wprowadzenia RODO.

Niestety częsć korwinistów jest idealistycznymi ignorantami, niedojrzałymi dzieciakami i bezwiednie nie wiedziąc, że jest manipulowana przez POwskie bojówki, często im wtóruje. Gdy ta małpiarnia wróci do władzy, korwiniści z całą mocą poczują na własnej skórze jak głupi byli, jak ignoranccy.

#wykop #afera #platformaobywatelska #polityka #bekazlewactwa #lewackalogika #media #IIIRP #

Kompendium wiedzy o płatnych trolach PO

@adam2a

@lukardio

@xianist

@goofas

@kempes

@pabloFBK

@anonimek12345

@andretch

Pozdrawiam Pawła. Wojde, jednego z troli, któremu nie udało się załapać na stołek posła. Czeka cie kolejne 4 lata robienia z buzi, pupy. Może w końcu zasłużysz.

Pozdrawiam pajacy z NGO jak np ŁOCZDOGZ czy inne KPH i cały rausz Warszaski oraz Wiertniczą i Czerską. Tam też są hunwejbini