Spalił flagę Polski w jej święto. Prokuratura wszczęła postępowanie. Kulecie grozi rok więzienia

Data: 01.06.2020 19:57

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Prokuratura Rejonowa w Słupsku wszczęła dziś postępowanie ws. znieważenia symboli państwowych przez Sławomira Kuletę. Mężczyźnie, który podpalił flagę Rzeczpospolitej Polskiej w Święto Flagi i zamieścił z tego relację w sieci, grozi do roku pozbawienia wolności. „Presja ma sens!” – pisze Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia, który niedługo po incydencie zgłosił sprawę do prokuratury..

#polska #flaga

Trzaskowski przeznaczył 3,6 mln zł na szkolenie anarchistów

Data: 01.06.2020 09:52

Autor: johny11palcow

zyciestolicy.com.pl

Polecam zapoznać się z treścią artykułu. Szkolono z dość nietypowej tematyki – „Własność prywatna to kradzież. Własność wspólna to bogactwo”, „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego”, „My jesteśmy kryzysem (Kapitału)”. W artykule sporo ciekawych informacji.

Czas czytania do 10 min.

#polska #protest #antifa #trzaskowski #terroryzm #zamieszki #warszawa #polityka

"Sikano, pluto". Przeciwnicy Trumpa zdewastowali Pomnik Kościuszki przed Białym Domem

Data: 01.06.2020 08:27

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

W trakcie nocnych zamieszek w Waszyngtonie zdewastowany został pomnik Tadeusza Kościuszki przed Białym Domem. Cokół pomnika zamalowano. Polski i amerykański bohater narodowy w swoim testamencie przekazał część majątku na wykupienie czarnoskórych niewolników.

#usa #polska #zamieszki #antifa #trump

Data: 31.05.2020 17:39

Autor: Starszyoborowy

1800 – w Słonimiu zmarł Michał Kazimierz Ogiński herbu Oginiec – generał, hetman wielki litewski, wojewoda wileński, kompozytor, poeta i literat. Autor poloneza „Pożegnanie Ojczyzny”.

Słynny ów „polonez Ogińskiego” jest zazwyczaj mylnie przypisywany bratankowi Michała Kazimierza Ogińskiego – Michałowi Kleofasowi Ogińskiemu. Może dlatego, że Ogiński-stryj zawsze bardziej kojarzył się z działalnością wojskową i polityczną oraz z budową Kanału Ogińskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=DZdiY1pTaR

#polska #historia #muzyka

Wnioski z kwietnia wciąż leżą w szufladach urzędników Trzaskowskiego

Data: 28.05.2020 10:52

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Przedsiębiorcy są wściekli na urzędników – podlegających samorządom – powiatowych urzędów pracy. W wielu miastach wnioski o bezzwrotne pożyczki dla mikrofirm są rozpatrywane wyjątkowo ślamazarnie, a najmocniej na złą opinię urzędów pracują urzędnicy podlegli Rafałowi Trzaskowskiemu. Jak informuje money.pl, rząd rozważa, by odebrać samorządom kontrolę nad nimi i powierzyć ją instytucji centralnej. Taki system mają Niemcy.

#polska #gospodarkapolska #warszawa #trzaskowski #polityka

Rzecznik MŚP chce bonu turystycznego dla wszystkich płacących podatki

Data: 28.05.2020 10:49

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz skierował do wicepremier Jadwigi Emilewicz pismo, w którym postuluje, żeby bonem turystycznym objąć wszystkich Polaków płacących podatki, niezależnie od dochodu – poinformowało biuro Rzecznika w komunikacie.

Jak podano, w piśmie Adam Abramowicz negatywnie ocenił pomysł, aby ze wsparcia wykluczeni byli przedsiębiorcy. Zdaniem Rzecznika bon ten powinien przysługiwać każdemu obywatelowi, który płaci w Polsce podatki, niezależnie od tego, czy odprowadzane są one od umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, emerytury czy też przedsiębiorca opłaca je samodzielnie z tytułu swojej działalności. Według Rzecznika, świadczenie nie powinno być także uzależnione od wysokości dochodu.

#polska #gospodarkapolska #turystyka #wypoczynek #podatki

Parisa Tabriz — irańsko-polska obrończyni bezpieczeństwa Google Chrome

Data: 27.05.2020 20:46

Autor: dobrochoczy

dobreprogramy.pl

W odróżnieniu od większości znanych hakerów bohaterkę tej biografii nie kusiła nigdy ciemna strona zawodu. Dlatego Tabriz swoją karierę poświęciła ochronie bezpieczeństwa jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Czyni to nieprzerwanie od wielu lat i fakty są takie, że w tej chwili jest jedną z najważniejszych kobiet w branży IT Security. Tabriz ma przy tym polskie korzenie, co tym bardziej powinno Was zainteresować jej pełnym sukcesów życiorysem. #google #chrome #bezpieczenstwo #technologia #hacking #polska #ciekawostki

Dąb Bartek – Lasy Państwowe podzieliły się dobrą informacją

Data: 27.05.2020 20:16

Autor: Starszyoborowy

swiatrolnika.info

Najpopularniejsze drzewo w Polsce jest pod stałą opieką leśniczych. Ponieważ obecny rok przyniósł trudne warunki atmosferyczne – suszę oraz przymrozki, leśniczy z niecierpliwością wyczekiwali pierwszych liści. Okazało się jednak, że Dąb Bartek dobrze się rozwija, a przyjęta strategia jego rozwoju okazała się być właściwą. Choć inne dęby często ucierpiały od przymrozków, jedno z najstarszych polskich drzew uniknęło skutków niskich temperatur. Leśnicy oczekują, że skoro dąb w tym roku dobrze się rozwija, to uda mu się zebrać kilkaset żołędzi. Jest to istotne, ponieważ wówczas zostałyby one przekazane do nadleśnictwa w Daleszycach. Tam w Gospodarstwie Nasienno-Szkółkarskim można wyhodować kolejne Bartusie.

#polska #lasy #drzewo

Włosi chcą budować czołg z Hiszpanią, Austrią i być może Polską

Data: 26.05.2020 18:26

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Wczoraj we włoskich mediach pojawiła się informacja o włoskim zainteresowaniu wspólną budową nowego czołgu podstawowego – w programie określanym na razie jako „Futuro Carro da Battaglia” (przyszły czołg bojowy) – z Hiszpanią i Austrią. W gronie potencjalnych kooperantów wymienia się także Polskę.

Należy podkreślić, że jeszcze nie podjęto jakiejkolwiek wiążącej decyzji: projekt znajduje się we wstępnej fazie realizacji, a powyższe informacje są nieoficjalne i nie doczekały się potwierdzenia ze strony władz. Nasz serwis pisał szerzej o koncepcyjnych i technicznych perspektywach udziału naszego kraju w projekcie wspólnie z Włochami dwa miesiące temu w artykule Sen o żelaznym Wilku. Jaki może być nowy polski czołg podstawowy?

#czolgi #wojsko #wlochy #polska #hiszpania #austria

Gazprom osusza gazociąg jamalski. Reakcja na spadek pobytu

Data: 26.05.2020 13:13

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Po zakończeniu długoterminowego kontraktu z Polską na tranzyt gazu z Rosji koncern Gazprom znacznie obniżył dostawy przez gazociąg jamalski, co może być sposobem na zmniejszenie kosztów w warunkach rekordowego spadku popytu – pisze we wtorek „Kommiersant”.

Na tle niskiego popytu i spadających cen Gazprom „osuszył gazociąg Jamał-Europa” – zauważa dziennik, w artykule zatytułowanym „Gazprom niweluje polski tranzyt”.

#gazprom #polska #gospodarkapolska #rosja

Konopie przemysłowe zasiane przez polskie firmy. Plony na przełomie sierpnia i września

Data: 26.05.2020 10:42

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#swiatrolnika #konopie #polska #rolnictwo #uprawy #rosliny #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

Konopie przemysłowe mogą stać się silną częścią polskiego rolnictwa. Polscy producenci konopi przemysłowych w tym roku zasiali je nieco wcześniej niż zwykle, z uwagi na pogodę. Roślina, która kiedyś stanowiła niemal podstawę polskiego rolnictwa przez lata figurowała na liście produktów zakazanych. Dziś znów można je w Polsce uprawiać legalnie, a z uwagi na szeroki wachlarz zastosowań rośnie zainteresowanie nimi.

Konopie przemysłowe zasiane przez polskie firmy. Plony na przełomie sierpnia i września

Konopie przemysłowe wysiane wcześniej niż zwykle

Polscy producenci konopi zwykle sieją je na przełomie kwietnia i maja. Jednak termin zasiewu konopi zależy przede wszystkim od pogody.

W tym roku było to dwa tygodnie wcześniej, z uwagi na przewidywane deszcze, które mogłyby uniemożliwić prace w polu

– mówi Piotr Kupka, odpowiedzialny za uprawy w śląskiej spółce General Hemp Marketing, która jest jednym z pierwszych i największych producentów konopi siewnych w Polsce i właścicielem marki DobreKonopie.pl.

GHM w zależności od zapotrzebowania na rynku zasiewa od 50 do 100 ha upraw.

W tym roku wysialiśmy trzy odmiany: Santhica 70, Fedora 17 i Futura 75

– mówi Piotr Kupka.

Bez pestycydów, z korzyścią dla gleby – polskie konopie przemysłowe

Nie wszystkie odmiany konopi siewnych lubią polski klimat. Przeszkadza im np. kwaśna i mokra gleba, a doskonale rosną w ziemi o obojętnym odczynie – między 6, a 7 pH. Jednak generalnie konopie przemysłowe nie są szczególnie wymagającymi roślinami i mogą rosnąć praktycznie w każdym klimacie. Ponieważ ich system korzeniowy sięga półtora do nawet dwóch metrów, czyli dużo głębiej, niż większości roślin uprawnych, są one w stanie pobrać z gleby wszystkie niezbędne do wzrostu składniki.

Dzięki temu konopi nie trzeba sztucznie nawozić, wierzchnia warstwa gleby ma czas na regenerację, a po zbiorze korzenie, które zostają w ziemi tworzą użyźniającą biomasę. Roślina może więc być receptą na wyjałowioną glebę. Świetnie sprawdza się jako przedplon dla ziemniaków i innych roślin uprawnych

– mówi Ewa Melania Gryt, jedna z pionierek biznesu konopnego w Polsce, założycielka GHM i twórczyni marki DobreKonopie.

Dodaje, że do uprawy konopi nie potrzebne są także pestycydy, ponieważ zawarte w tej roślinie substancje, skutecznie odstraszają wszelkie pasożyty. Podobnie zbędne są herbicydy – konopie przemysłowe rosną tak intensywnie, że chwasty nie mają szans wzejść na tym samym terenie.

Żniwa za trzy miesiące – konopie przemysłowe

Zbiory konopi będą się odbywać głównie mechanicznie, ponieważ są szybsze i mniej pracochłonne niż ręczne. Najwcześniej – zwykle w lipcu lub sierpniu – zbierany jest plon zorientowany na liście, z których powstają „herbatki”. Konopie przemysłowe, których kwiaty wykorzystane będą do produkcji najcenniejszego wyrobu – olejków CBD będą gotowe do zbioru na przełomie sierpnia i września. Żniwa należy rozpocząć w momencie, kiedy kwiatostany będą miały najwięcej cennego CBD, co sprawdzane jest w laboratorium. Najpierw ścinane są kwiaty, a dopiero potem łodygi. Z konopi zebranych w ostatnim stadium wzrostu pozyskiwane są nasiona, które można spożywać same (np. jako dodatek do sałatek), produkuje się mąkę, białka lub wytłacza olej spożywczy.

Czasami zdarza się, że hodowcy decydują się na tradycyjny ręczny zbiór, który zdecydowanie podnosi ilość i jakość plonu.

To bez porównania cięższa praca, ale osobiście bardzo lubię takie zbiory. Są bardzo malownicze i kojarzą się z czasem, kiedy uprawa konopi w Polsce była powszechna. To nie są znów tak bardzo odległe czasy, zaledwie kilkadziesiąt lat

– mówi Ewa Melania Gryt, która uprawia konopie przemysłowe.

Biznes na uwalnianiu "maltretowanych" zwierząt!

Data: 26.05.2020 09:59

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Powstaje lista organizacji, które z odbierania rolnikom „maltretowanych” zwierząt zrobiły biznes – mówił w poniedziałek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że będzie żądać od nich wyjaśnień, co stało się z tymi zwierzętami.

Jak poinformował w kwietniu resort rolnictwa, po napływających do ministra rolnictwa „licznych skargach od rolników na organizacje ochrony zwierząt, które pod pretekstem ich złego traktowania zabierają je od ich właścicieli, szef resortu rolnictwa uznając je za zasadne, zaproponował wprowadzenie zmian w przepisach”.

#polska #zwierzeta #ekoterroryzm

Zwlekają z pomocą dla Polski, ale nie dla Niemiec

Data: 26.05.2020 06:55

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Musimy czekać na decyzję Komisji Europejskiej już 6 tygodni. A stawką tej decyzji są setki tysięcy, a nawet miliony miejsc pracy w Polsce, które dzięki środkom z Tarczy Finansowej PFR można by ocalić – powiedział Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP.

Co chwilę się dowiadujemy, że w kolejnych unijnych krajach są opracowywane programy pomocy dla dużych przedsiębiorstw i zazwyczaj bardzo szybko, czasami w ciągu kilku dni, pojawia się zgoda się Komisji Europejskiej – powiedział Bujak. – W przypadku polskiego programu przeznaczonego dla dużych firm, musimy czekać na decyzję KE już 6 tygodni. Wydaje się to dziwne, zwłaszcza że wartość polskiej Tarczy Finansowej dla dużych firm jest mniejsza, niż pomoc kilku pojedynczym korporacjom z Europy Zachodniej – dodał.

#ue #polska #gospodarka #gospodarkapolska

Trzaskowski chce wstrzymać przekop Mierzei Wiślanej

Data: 26.05.2020 00:32

Autor: tenji

m.fronda.pl

Rafał Trzaskowski jako prezydent będzie dokonywał starań, by zatrzymać przekop Mierzei Wiślanej – powiedziała współprzewodnicząca Zielonych Małgorzata Tracz. Wcześniej partia oficjalnie zaakceptowała jego kandydaturę w wyborach.

Trzaskowski w zamian zgodził się poprzeć zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej, wprowadzenie zakazu hodowli na futra, chowu klatkowego i uboju rytualnego, wprowadzenie związków partnerskich czy wetowanie ustaw dążących do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

#polska #polityka #trzaskowski #bekazlewactwa #bekazpo

Hejt na właścicielkę lokalu po wizycie premiera. "Teraz boję się iść do pracy"

Data: 25.05.2020 21:28

Autor: tenji

finanse.wp.pl

  • To, czy premier może usiąść przy stole w towarzystwie wojewody, jest ostatnią rzeczą, nad którą się zastanawiałam – mówi Aleksandra Wróbel, właścicielka gliwickiej restauracji, którą odwiedził Mateusz Morawiecki. Ta wizyta premiera wywołał burzę w internecie, a na restaurację i jej szefową wylała się fala absurdalnego hejtu.

#polska #polityka #bekazlewactwa

Spurek żąda ukarania Polski za „niszczenie praworządności”

Data: 25.05.2020 18:46

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Tak samo jak Węgry, tak i Polska odchodzi od UE i naszych kluczowych wartości demokratycznych, ale ani węgierski, ani polski rząd nie poniósł żadnych konsekwencji za niszczenie praworządności. Dlatego nadszedł czas na dalej idące kroki ze strony KE – apelowała dziś europoseł z Polski Sylwia Spurek podczas dyskusji na temat praworządności w komisji wolności obywatelskich PE. Europoseł PiS Patryk Jaki odpierał oskarżenia wskazując na błędy w raporcie w tej sprawie.

#ue #polityka #lewactwo #polska

Co wolno wojewodzie . . . premier Morawiecki w restauracji nie zachowywał odległości

Data: 24.05.2020 19:02

Autor: ziemianin

polsatnews.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #zakaz #nakaz #policja #premier #koronawirus #wladzamozewiecej

"O tę sytuację został zapytany w sobotę, podczas swojej wizyty w Wiśniowej Górze. – Chciałbym zapytać o wczorajsze zdjęcie z restauracji. Pojawiają się wątpliwości, czy zostały zachowane reżimy sanitarne, kiedy to pan był w restauracji i znajdował się przy stoliku z innymi osobami – pytał dziennikarz.

Tak jak wcześniej było to już wyjaśniane przez odpowiednie służby, te pewne odległości są zalecane, ale nie są nakazywane i w taki sposób do tego oczywiście podeszliśmy – odpowiedział premier"

Co wolno wojewodzie . . . premier Morawiecki w restauracji nie zachowywał odległości

Premier udał się do restauracji ze znajomymi, a nie z rodziną, czyli można…

Premier nie zachowywał odległości, czyli można…

Premier nie miał maseczki, czyli można…

Przepisy, przepisami, a sam premier mówi, że są one tylko propozycją… a nie nakazami.

To dlaczego wysyła się policję z wojskiem na naród?

Wniosek jest taki: chodzimy do restauracji i nie przejmujemy się przepisami, ponieważ są tylko zaleceniami, a nie nakazem…

Tylko żeby policja o tym wiedziała…

Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta, zatrzymany! Naruszył nietykalność cielesną policjanta

Data: 23.05.2020 16:54

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno – poinformowała stołeczna policja. Dziś odbywa się "strajk przedsiębiorców". Wcześniej policja ostrzegała, że uczestnicy tego nielegalnego zgromadzenia nie zachowują bezpiecznej odległości.

Paweł Tanajno, który po raz kolejny kandyduje na prezydenta RP, robi sobie kampanię jako lider tzw. strajku przedsiębiorców. W rzeczywistości osób prowadzących biznes jest tam niewiele – jak już pisaliśmy, 70 proc. manifestujących nigdy nie prowadziło firmy, a na protestach pojawiają się między innymi… bezdomni.

#polska #polityka #wyboryprezydenckie #protest

Domowa produkcja alkoholu – czy jest legalna? Czego nie wolno nam, robić?

Data: 23.05.2020 16:46

Autor: Starszyoborowy

swiatrolnika.info

Można mówić o legalnej produkcji alkoholu, jeśli wytworzony jest w sposób domowy oraz tylko na użytek własny, nie na sprzedaż. Dodatkowo ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz.U. 2009 nr 3 poz. 11) art. 47 ust. 1 pkt. 3 mówi o „zwolnieniu z ogólnego obowiązku produkcji w składzie podatkowym: piwa, wina i napojów fermentowanych, wytwarzanych domowym sposobem przez osoby fizyczne na własny użytek i nieprzeznaczonych do sprzedaży”. Ponadto na mocy Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz.U. 2017 poz. 430) domowe wyroby alkoholowe poddawane fermentacji mogą skorzystać również ze zwolnienia od akcyzy. Oczywiście przy założeniu, że produkt został „wytworzony domowym sposobem przez osoby fizyczne na własny użytek i nieprzeznaczone do sprzedaży”.

#alkohol #polska #gospodarkapolska

Minister Szumowski: Za słowa o mojej żonie, Nitrasowi dałbym w pysk

Data: 22.05.2020 18:05

Autor: tenji

fakty.interia.pl

  • Jest taka historia, która mówi, że politycy są po to, żeby się nachapać. Że wszyscy politycy to złodzieje, niezależnie od strony politycznego sporu. Patrzę jednak na polityków w Sejmie i szczerze powiedziawszy, bogatych ludzi nie widziałem. Myślę, że jest tysiąc innych metod uzyskania dużych pieniędzy niż wejście do polityki – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Interią. – Za słowa o mojej żonie, gdybyśmy byli w dawnych czasach, tobym panu Nitrasowi dał w pysk – dodaje.

#polska #polityka #bekazpo

Fundacja George'a Sorosa finansowała studia Rafała Trzaskowskiego!

Data: 22.05.2020 16:51

Autor: ziemianin

youtube.com

#trzaskowski #RafalTrzaskowski #georgesoros #polska #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #studia

Skoro facet kandyduje na urząd prezydenta stolicy to chyba warto go zapytać jakiej fundacji Sorosa był stypendystą. W oficjalnym życiorysie widnieje: "Uzyskałem stypendium Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem w Paryżu (2002) i Uniwersytetu w Oxfordzie (1996)"

Na Facebooku (3 listopada 2017) poinformował, że na Oxfordzie uczył się za sorosowe stypendium. Wikipedia: "Był stypendystą Oxford University (1996) oraz paryskiego Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem (2002)."

Co jest prawdą? Gdzie kłamie?

Te pytania warto zadawać pod kątem jego powiązań z Aleksandrą Gajewską, która pracowała dla Fundacji Otwarty Dialog, której liderka Lyudmila Kozlovska została wydalona z UE (pod zarzutem szpiegostwa?). Jej "mąż" Bartosz Kramek planował obalenie polskiego rządu.

Pomijając same fundacje Sorosa, tutaj chodzi o uczciwość. Na swojej stronie internetowej podaje: "Uzyskałem stypendium Uniwersytetu w Oxfordzie (1996)", zaś na Facebooku: "Na Oxfordzie byłem na stypendium (tamdaradam!) SOROSA."

A zatem?

Fundacja George'a Sorosa finansowała studia Rafała Trzaskowskiego!

Próba oślepienia laserem pilota polskiego F-16

Data: 22.05.2020 14:07

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Zgodnie z informacjami których udzielił oficer prasowy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego kpt. Michał Kolad, do incydentu doszło w poniedziałek 18 kwietnia podczas nocnych lotów ćwiczebnych. Około 7 km od lotniska w Łasku nieznany sprawca próbował oślepić promieniem lasera pilota podchodzącego do lądowania samolotu F-16. W oparciu o dane dotyczące kierunku i odległości z jakiej emitowany był promień lasera, ustalono, że źródłem była wieś Karczmy w gminie Zelów. Zdarzenie zostało zgłoszone Policji w Bełchatowie, która obecnie bada sprawę i poszukuje sprawcy.

#polska #wojsko #terroryzm #samoloty

Produkcja materiałów ochronnych będzie odbywać się w Polsce. „Jesienią będziemy samowystarczalni

Data: 22.05.2020 10:08

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Teraz produkcja materiałów ochronnych – nawet jeśli ekonomicznie droższa – będzie odbywać się w Polsce. Podpisano już umowy z firmami, które budują linie produkcyjne – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

#polska #gospodarkapolska

Polski poseł postawił się Goldman Sachs

Data: 22.05.2020 08:01

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Poseł Kacper Płażyński (PiS) napisał list do prezesa banku Goldman Sachs, w którym wzywa go do odstąpienia od realizacji inwestycji na terenie dawnych terenów klubu piłkarskiego Gedania w Gdańsku Wrzeszczu. Jego zdaniem planowana zabudowa przekreśla historyczne dziedzictwo tego miejsca.

Spółka Robyg, będąca własnością banku Goldman Sachs, wezwała posła Prawa i Sprawiedliwości Kacpra Płażyńskiego do przeprosin i zapłaty 250 tysięcy złotych odszkodowania. Zdaniem dewelopera, polityk naruszył jej dobra osobiste.

Firma oczekuje od polityka przeprosin i wpłaty 150 tys. zł na cel społeczny za jego wypowiedź na temat pożaru budynku znajdującego się na historycznym terenie Gedanii, którą poseł opublikował 15 kwietnia w mediach społecznościowych. Kolejnych 100 tys. zł zadośćuczynienia Robyg domaga się za wypowiedź opublikowaną 9 maja w programie „Alarm” (TVP Info), dotyczącą okoliczności, w jakich Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków wydał decyzję o pozwoleniu na budowę.

#polska #polityka #goldmansachs #gospodarkapolska #gdansk

Weterynarze przerywają milczenie w sprawie fałszywych przyjaciół zwierząt

Data: 21.05.2020 19:47

Autor: Starszyoborowy

swiatrolnika.info

Weterynarze związani z Inspekcją Weterynaryjną jednoznacznie poparli odważne stanowiska ministra Bogdana Konopki, Głównego Lekarza Weterynarii, który polecił wszystkim wojewódzkim jednostkom Inspekcji Weterynaryjnej, aby każdy powiatowy lekarz weterynarii współpracował z policją, nadzorując, coraz częściej kontrowersyjne, interwencje organizacji prozwierzęcych. Te coraz częściej imitują organy państwowe, posługują się mundurami, wydają pseudo-decyzje, same wystawiają sobie legitymacje i tytułują się „inspektorami ds. ochrony zwierząt”.

#polska #zwierzeta #weterynarz #ekoterroryzm #ekooszolomy

Polska i Wielka Brytania podpisały porozumienie o współpracy przy tworzeniu CPK

Data: 21.05.2020 18:09

Autor: tenji

forsal.pl

Współpracę m.in. w planowaniu infrastruktury lotniskowej i kolejowej, czy zaprojektowaniu przestrzeni powietrznej na potrzeby Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada podpisane w środę przez przedstawicieli Polski i Wielkiej Brytanii porozumienie o współpracy dotyczącej CPK.

#polska #uk #cpk #gospodarka #infrastruktura #lotnictwo

USA sprzeciwia się ochronie polskich firm przed przejmowaniem w czasie pandemii

Data: 21.05.2020 14:30

Autor: Enviador

businessinsider.com.pl

Amerykanie protestują przeciw polskiej ustawie, chroniącej polskie firmy przed wrogimi przejęciami po zaniżonych cenach w czasie pandemii. Prezes Amerykańskiej Izby Handlowej (AmCham) – taka regulacja "może być szkodliwa dla klimatu inwestycyjnego" oraz "wpłynąć na amerykańskie inwestycje w Polsce".

https://businessinsider.com.pl/firmy/dla-firm/ograniczenie-przejec-polskich-spolek-w-tarczy-antykryzysowej-watpliwosci-ke-i-amcham/ph645hj

#zajebanezwykopu #koronawirus #tarczaantykryzysowa #usa #polska #biznes

Hołownia dał pieniądze bezdomnemu. Okazało się, że to jego... znajomy

Data: 20.05.2020 21:34

Autor: tenji

wio.waw.pl

Do samochodu, luksusowe BMW, Szymona Hołowni podszedł bezdomny, a kandydat miał mu wręczyć pieniądze w ramach pomocy. Podaje portal Fakt i załącza do tego zdjęcia z całego zajścia. Jak się okazuje tym bezdomnym jest… znajmy kandydata na prezydenta.

#polska #holownia #bekazlewactwa #polityka

Niezawisłość i immunitet to bezkarność? Bezpowrotnie utracona nieskazitelność

Data: 20.05.2020 21:01

Autor: ziemianin

salon24.pl

#nadzwyczajnakasta #sady #sedziowie #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #sadownictwo

Słowo nieskazitelność stało się w środowisku niemodne. Kiedyś odmieniane przez wszystkie przypadki i przy każdej okazji, było nie tylko oczywistym atrybutem, lecz także rodzajem wizytówki etycznej stanu sędziowskiego. Teraz można odnieść wrażenie, że mówienie o nieskazitelności jako kwalifikacji sędziego, stało się kłopotliwe, żeby nie powiedzieć wstydliwe. Nawet media wspierające opór tzw. starych sędziów przeciwko likwidacji ich statusu świętych krów, nie wyrywają się specjalnie z tą nieskazitelnością.

Niezawisłość i immunitet to bezkarność? Bezpowrotnie utracona nieskazitelność

Jest to oczywisty efekt ujawnienia w ostatnich latach przestępstw i błędów popełnianych przez sędziów, a które dotychczas uchodziły bezkarnie, lecz to nie jedyna przyczyna. Ostentacyjne upolitycznienie środowiska też odegrało swoją rolę. Istotnym, być może najistotniejszym powodem unikania tematu jest jednak ścisły związek pomiędzy nieskazitelnością charakteru, a niezawisłością i bezstronnością sądownictwa.

Bardzo (ale to bardzo!) uczeni profesorowie piszą, co następuje: Każdy, stając przed sądem, ma prawo oczekiwać, że osądzi go sędzia bezstronny i niezawisły, a więc „nieskazitelnego charakteru”. Nieskazitelność jest bowiem warunkiem sine qua non bezstronności i niezawisłości.

Potwierdzają to inni uczeni w prawie, równie biegli: Posiadanie nieskazitelnego charakteru, rozumianego także jako odpowiedni poziom moralno-etyczny, jest nie tylko jedną z kwalifikacji zawodowych sędziego (która ma wpływ na godność tego urzędu oraz jego wizerunek), ale także ważną ustrojową gwarancją jego niezawisłości(…) podstawą faktyczną niezawisłości sędziowskiej jest przede wszystkim charakter człowieka – sędziego – oparty na przymiotach osobistych, a wykształcony w trakcie pracy sędziowskiej.

Pierwsze spostrzeżenie, które narzuca się w powyższym kontekście, jest takie, że stając przed sądem praktycznie nie mamy gwarancji ani niezawisłości sędziego, ani niezależności sądu. Albowiem ostatni znany ludzkości człowiek o nieskazitelnym charakterze został ukrzyżowany dobrze ponad dwa tysiące lat temu. To po pierwsze. Z drugiej strony można być absolutnie pewnym, że jeśli orzeka sędzia skazany za przestępstwo, to nie jest on niezawisły, a sąd, który go wyznaczył do orzekania nie jest niezależny.

Zatem nie jest niezależny również polski Sąd Najwyższy, który przywrócił do zawodu sędziego-złodzieja i ten może nadal orzekać. Sędzia sprawozdawca SN Katarzyna Tyczka-Rote uzasadniła wyrok nieposzlakowaną opinią, jaką oskarżony cieszył się w pracy. W pracy, czyli w sądzie, w środowisku sędziowskim. Tyle że nieposzlakowana opinia sędziego u kolegów w przeszłości nijak się ma do nieskazitelności, która jest mu niezbędna w pracy dzisiaj. To dowodzi, że Sąd Najwyższy jest zależny od presji środowiska sędziowskiego, od jego oczekiwań.

Gdyby było inaczej sędzia Tyczka-Rote wyciągnęłaby oczywisty wniosek, że – mówiąc najdelikatniej jak tylko możliwe – jej koledze po fachu daleko do nieskazitelności charakteru, a więc nie można od niego oczekiwać niezawisłości. Środowisko zaś oczekuje bezkarności swoich ludzi, gdyż nie zaprotestowało gremialnie przeciwko skandalicznemu orzeczeniu SN.

I tak zamyka się zaklęty krąg obrony niezawisłości sędziowskiej. Sędziowie podnoszą lament z powodu rzekomego gwałcenia ich praw przez władzę, tymczasem w chamski sposób gwałcą prawa obywatela: nieskazitelny charakter jest ustrojową gwarancją niezawisłości sędziego. W przypadku skazanego sędziego nie można nawet domniemywać jego nieskazitelności, a co za tym idzie, jego niezawisłości. W ten sposób cnota nieskazitelności, tak chętnie kiedyś opiewana u sędziów, stała się tematem niewygodnym.

A skoro już jesteśmy przy Sądzie Najwyższym, to koniecznie należy wspomnieć o jeszcze jednym febliku, który dręczy tę najczcigodniejszą instancję polskiego sądownictwa. Obserwując perypetie przy wyborze prezesa SN, zwróciłem uwagę na udawaną nieporadność starych sędziów. Owszem, przyczyna nieporadności może być taka, że starość nie radość, że poczyniła spustoszenie wśród szarych komórek. Mam swój wiek – mówiła sędzia, tłumacząc, dlaczego nie rozumie, co oznacza postawienie kółeczka przy nazwisku kandydata.

Jednak ten stopień „niekumatości” dyskwalifikuje sędziego nie tyle przy głosowaniu, lecz przede wszystkim w pracy, więc ona musiała doskonale zdawać sobie sprawę. A miała liczne towarzystwo podobnie "niekumatych" kolegów i koleżanek. Skąd zatem bierze się ta gotowość do robienia z siebie durnia, dlaczego sędzia SN świadomie godzi się na uznanie go za półgłówka? No cóż, zapewne dlatego, że prawdziwy powód jeszcze gorzej świadczy o człowieku. Jeśli ktoś życie przeżył w poczuciu gwarantowanej nietykalności i bezkarności, to chętnie zrobi z siebie idiotę, jeśli dzięki temu będą trwały te czarowne chwile"


Komentarze pod artykułem:

"W tym przypadku jako Sąd Najwyższy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, który nie reagując sam i w całości sprowadził się do poziomu chlewa."

Tak, to jest chlew a prezes Gersdorf w tym przypadku, chcąc nie chcąc, wystąpiła w roli oborowej. Tak to wygląda.

Na dzisiaj sytuację mamy taką, że wrzuciliśmy do tego chlewa trochę pereł, a chlew z wściekłością usiłuje je zadeptać. Od tego czy wieprzom się to uda w istocie zależy przyszłość naszego kraju.

"Bezkarność, jest dziś niestety wyżej w cenie niż nieskazitelność charakteru"

Wśród sędziów bezkarność jest najwyższym dobrem. Ta k z tego wynika.

Sowieccy bandyci w 1944 roku zainstalowali w Polsce kastę sędziów. Kasta przez 76 lat powoływała do swego grona kolejne pokolenia sędziów – zatroskanych losem czerwonej zarazy.

System kooptacyjny to w zasadzie prawny chów wsobny. Degradacja genetyczna, gdzie każde pokolenie jest bardziej zdegenerowane, a starzy rządzą w kaście numerus clausus.

Sylwester L. podobno popełnił dokument o pedofilii wśród celebrytów, premiera za parę dni w tvp

Data: 19.05.2020 19:48

Autor: Gwiazda_Poranna

wirtualnemedia.pl

Jak sądzicie, co z tego wyjdzie. Będzie kupa, kiepska propaganda jak to w tvp, czyli coś na poziomie smoleńska, czy może podadzą chociaż jedno nazwisko i przyczynią się do jakiegoś oskarżenia i skazania?

Przypomnę wam, że jest to taka trochę odpowiedź na film Sekielskiego, jego film doprowadził do przyznania się kilku księży katolickich przed kamerami do gwałcenia dzieci.

Porzućmy na chwile niechęć do siebie, i powiedźcie z sensem co sądzicie o tym filmie. Tylko bez waszego standardowego biadolenia i teorii spiskowych o reptylianach i spisku marksistów z księżyca. #polska #ciekawostki #telewizja

Czy Chiny (s)tracą spokój? Polska musi być przygotowana

Data: 19.05.2020 19:30

Autor: Starszyoborowy

infosecurity24.pl

Polska musi przygotować się na nowe środki lub narzędzia względem realizacji chińskiej polityki globalnej. Dlatego istotne jest wyjście poza rosyjskocentryczne postrzeganie kwestii bezpieczeństwa flanki wschodniej i uważne analizowanie sytuacji w polityce Chin, także w Azji, właśnie z pragmatycznej pozycji Warszawy.

#polska #polityka #chiny #azja #rosja

Szef sanepidu nie przyjął mandatu za brak maseczki. „Są nielegalne. Nie mamy stanu wyjątkowego”

Data: 18.05.2020 11:35

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #koronawirus #maseczki #polska #legnica #sanepid #twitter

Funkcjonariusze przyłapali Dyrektora Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy w parku, kiedy siedział na ławce, bez maseczki. Mężczyzna nie chciał przyjąć mandatu.

Szef sanepidu nie przyjął mandatu za brak maseczki. „Są nielegalne. Nie mamy stanu wyjątkowego”

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Za brak przestrzegania tego przepisu grożą kary od 5 000 do 30 000 zł nakładane przez GIS.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy został przyłapany na łamaniu obowiązujących przepisów. Mężczyzna twierdzi, że zatrzymał się w parku, przy ławce dosłownie na chwilę. – Stanąłem, rozmawiałem, przykucnąłem na chwilę na ławce. No i się zaczęło… – To jest sankcja ze stanu wyjątkowego, którego nie mamy.

Szef legnickiego sanepidu odmówił przyjęcia mandatu od straży miejskiej za przejazd rowerem przez park! Jak uzasadnił, „karanie Polaków, to rygor stanu wyjątkowego, którego nie mamy”! Dokładnie tak jest,wszystkie rozporządzenia rządu, odbieranie swobód obywatelskich jest bezprawne pic.twitter.com/wGTrZOmW9e— @@@ (@GEN0550) April 23, 2020

– Znalazłem się w tym parku z prozaicznego powodu. Sanepid pracuje teraz na dwie zmiany. Jako odpowiedzialny pracodawca podzieliłem załogę, by w razie zachorowania u jednej z osób z jednej zmiany sanepid mógł pracować dalej. Ja jako osoba dyspozycyjna przychodzę na obie zmiany

Gazociąg Jamalski: Od dziś nowe zasady przesyłu

Data: 18.05.2020 08:09

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Przesył rosyjskiego gazu gazociągiem jamalskim do Europy Zachodniej odbywa się od poniedziałku na nowych zasadach, opisywanych przez regulacje Unii Europejskiej. 17 maja 2020 roku wygasła bowiem wieloletnia umowa między Gazpromem a spółką Europol Gaz na tranzyt rosyjskiego błękitnego paliwa.

Do 17 maja przesył gazu „Jamałem” odbywał się na podstawie kontraktu zawartego między Gazprom Eksportem i Europol Gazem z 17 maja 1995 r. na przesył rosyjskiego gazu ziemnego przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do krajów Europy Zachodniej. Europol Gaz – spółka PGNiG, Gazpromu i Gas-Tradingu jest właścicielem gazociągu jamalskiego. Jednak z mocy polskiego prawa z 2019 r. operatorem na nim jest operator systemu przesyłowego gazu Gaz-System, a warunki operowania określił Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

#polska #gospodarkapolska #rosja #gaz #gazprom

Znany biznesmen krytycznie o strajku przedsiębiorców. "Wziąłbym sprawy w swoje ręce"

Data: 18.05.2020 07:57

Autor: Starszyoborowy

pulshr.pl

W sobotę (16 maja) w Warszawie na placu Zamkowym odbył tzw. strajk przedsiębiorców. Przedsiębiorcy kolejny raz protestowali w związku z ich pogarszającą się sytuacją wynikającą z epidemii koronawirusa. O ocenę tego typu protestów Rafał Kerger, redaktor naczelny WNP.PL i PulsHR.pl, zapytał jednego z najbardziej dynamicznych biznesmenów młodego pokolenia, Dawida Zielińskiego. – Osobiście dzisiaj zamiast strajkować, wziąłbym sprawy w swoje ręce. Chociaż na pewno jest niesamowicie trudno – powiedział prezes firmy Columbus Energy.

#gospodarkapolska #polska #protest

Niedźwiecki ręcznie manipulował głosami?

Data: 17.05.2020 22:30

Autor: tenji

fakty.interia.pl

Dyrektor programu Trzeciego przekazał, że z ich ustaleń wynika, iż to "prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki 'Twój ból jest większy niż mój' na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste". Dodał, że "przez te zabiegi ucierpieli inni wykonawcy i nie była to niestety pierwsza taka ingerencja w wolę słuchaczy".

#polska #media #radio #pr3 #polskieradio

Ambasada USA w Polsce upomina się o prawa osób LGBT

Data: 17.05.2020 22:11

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #pederasci #wesolki #polska #ambasadausa #dyplomacja #lgbt #Polska #usa

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie postanowiła rozpowszechnić informację o odbywającym się dzisiaj „Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii”. Wraz z innymi placówkami dyplomatycznymi wezwała ona nasz kraj do „poszanowania praw” przedstawicieli mniejszości seksualnej, wpisując się wprost w propagandę ruchów LGBT.

Ambasada USA w Polsce upomina się o prawa osób LGBT

Specjalny materiał wideo z tej okazji został umieszczony przez amerykańską placówkę na jej koncie w portalu społecznościowym Twitter. Na slajdach można przeczytać, że „prawa człowieka są uniwersalne i przynależne wszystkim”, w tym również przedstawicielom społeczności LGBT. Z tego powodu USA domagają się wprowadzenia pełni praw dla członków mniejszości seksualnych.

Na materiale zamieszczonym przez Ambasadę USA widoczna jest ambasador Georgetta Mosbacher z tęczową flagą ruchów LGBT, a także przedstawicieli innych zachodnich placówek dyplomatycznych wspierających dewiacje seksualne. Wszyscy oni wzywają jednocześnie do „przerwania milczenia” na ten temat.

„W Międzynarodowym Dniu Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, Ambasada USA razem z placówkami dyplomatycznymi z innych krajów w Polsce opowiada się za godnością i równością wszystkich ludzi, niezależnie od orientacji seksualnej, identyfikacji płciowej czy cech płciowych” – można więc przeczytać na materiałach rozpowszechnianych przez przedstawicielstwo dyplomatyczne Stanów Zjednoczonych.

Propagandowa agitacja ze strony Amerykanów nie powinna szczególnie dziwić. W czerwcu ubiegłego roku Mosbacher i jej pracownicy udekorowali swój warszawski budynek tęczowymi flagami, aby w ten sposób dołączyć do międzynarodowej kampanii na rzecz LGBT prowadzonej wówczas przez prezydenta Donalda Trumpa.


jeden z komentarzy


Jakub

@ Jakub08149113

· 6 g.

W odpowiedzi do

@ USEmbassyWarsaw

Przypominam Państwu, że Polska to jedyny kraj Europy, w którym homoseksualizm nie był penalizowany.

PS Otwarty homoseksualista Karol Szymanowski zostaje rektorem Konserwatorium Warszawskiego (1927-32).

Alan Turing zostaje skazany na kastrację chemiczną (Anglia 1952).

Nie pouczać nas!

„Piguła” The Analogs: śpiewam o tym, co przeżyłem.

Data: 17.05.2020 15:32

Autor: Gwiazda_Poranna

strajk.eu

O potrzebie lewicowej gniewnej narracji , czemu lewica salonowa rozjeżdża się z ludźmi wykluczonymi i czemu trzeba izolować faszystów portal Strajk rozmawia z Pawłem Czekałą, „Pigułą” założycielem, liderem, gitarzystą wpływowego polskiego street punkowego zespołu The Analogs, który pokazał Korwin-Mikkemu, gdzie jego miejsce. #muzyka #hot16challenge2 #polska #polityka

Trzaskowski zapowiada cenzurę? Po takich haniebnych słowach każdy polityk powinien być skończony

Data: 17.05.2020 14:16

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Oburzające słowa kandydata PO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego do dziennikarzy. Odpowiadając na pytanie TVP Info, Trzaskowski użył zwrotu, który można odczytać jako groźbę, czy wręcz zapowiedź cenzury.

Słowa obecnego prezydenta Warszawy cytuje Interia. Został on zapytany przez redakcję TVP o obietnice, jakie złożył przed wyborami w stolicy. „Spieszcie się zadawać pytania państwo z TVP Info, bo niewiele tygodni już zostało” – odpowiedział Trzaskowski.

#wyboryprezydenckie #polska #polityka #cenzura

Emilewicz krytykuje Polskie Radio za cenzurę

Data: 17.05.2020 13:19

Autor: Gwiazda_Poranna

Noo, coś czuje że Emilewicz już niebawem straci stanowisko. Najwierniejsi żołnierze Jarosława bronią własną piersią cenzury i właściwej narracji Polskiego Radia. Tylko coś się Emilewicz wyrwała przed szereg i śmie wypominać cenzurę jedynej słusznej narodowokatolickiej władzy. Polacy się budzą, teraz chyba nawet ta pani przejrzała na oczy. Ale już trochę za późno na oburzanie się na PiS, gdy w rękach Jarka jest sejm, wymiar sprawiedliwości i prezydent.

Coraz weselej w chlewie. #polska #kazik #muzyka #polskieradio #polityka

Data: 17.05.2020 10:10

Autor: Gwiazda_Poranna

Widajcie przyjaciele.

Joł joł, zostałem nominowany przez McJanC0V-$$ky do hot12clericChallenge, tutaj mój bit.

Zgadza się, ukradłem ten obrazek. Ale kto by nie ukradł. Patrzcie jaki fajny. Ukraść wypokowi to jak za darmo wziąć. W końcu ten portal to też taka kopia wypoku, który w sumie jest kopią digga.

#polska #rap #policja #strajk

Jachira (tak to ta idiotka) wbiega w Policję żeby zrobić zdjęcia jak niby jest aresztowana

Data: 17.05.2020 09:36

Autor: tenji

twitter.com

Poseł Jachira rzuca się na Policję bo też chce wejść do radiowozu, następnie krzyczy, że ją biją. Po czym oznajmia, że senatorowi Buremu się udało wejść bo jest silniejszy i jest facetem. A senator Bury twierdzi, że go wepchnięto.

Nawet kłamać nie potrafią.

#polska #polityka #bekazlewactwa #otua

Mosbacher - Polska mogłaby przyjąć potencjał nuklearny od Niemiec

Data: 16.05.2020 21:07

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ambasador #niemcy #polska #bronjadrowa

Mosbacher – Polska mogłaby przyjąć potencjał nuklearny od Niemiec

Georgette Mosbacher

@USAmbPoland

Jeśli Niemcy chcą zmniejszyć potencjał nuklearny i osłabić NATO, to być może Polska – która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO – mogłaby przyjąć ten potencjał i u siebie

Groźby karalne i mowa nienawiści od ludzi propagujących zabijanie dzieci na żądanie

Data: 16.05.2020 17:00

Autor: tenji

dakowski.pl

Jak spotkam w ciemnej bramie, to okaleczę. Permanentnie – choć trudno w to uwierzyć, jest to jedna z łagodniejszych gróźb, którymi próbowano zastraszyć Zuzannę Wiewiórkę, która swoją odważną interwencją powstrzymała aborcyjne uśmiercenie dziecka i uratowała jego 17-letnią mamę przed traumą na całe życie.

#polska #bekazlewactwa #prolife #zabijaniedzieci

Polacy budują miejsce kultu, w końcu wracamy do naszych korzeni i wiary naszych przodków.

Data: 16.05.2020 16:06

Autor: Gwiazda_Poranna

pch24.pl

Fajnie by było, żeby w Polsce wzrosła świadomość na temat wierzeń naszych przodków, naszych rodzimych świąt, kultów, wierzeń. No ale fanom bliskowschodniej mitologii judeochrześcijańskiej już przeszkadza że Polacy wracają do swoich korzeni. Ruch narodowy wiadomo że pójdzie za klerem w ogień, dlatego nie dajcie się zwieść nacjonalistom.

#polska #religia #historia #slowianie #ciekawostki

Data: 16.05.2020 12:41

Autor: Gwiazda_Poranna

Poważne pytanie przed wyborami.

Wielu z was to prawacy, pewnie kompromiracja to wasz wybór. Jak więc wiążecie fakty, że z jednej strony konfa do sejmu weszła na hasłach wolności gospodarczej i kapitalizmu, a kandydat konfy jest najbardziej socjalistycznym i lewackogospodarczym kandydatem w tych wyborach?

-popiera rozdawnictwo 500 plus i chce nawet rozszerzać ten program, https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1050421045482668032

-chce centralnie sterowanej gospodarki planowanej,

https://www.donald.pl/artykuly/PbUSmxoR/bosak-trzeba-nieco-spowolnic-tworzenie-nowych-miejsc-pracy

-chce podatków progresywnych,

https://www.donald.pl/artykuly/EVd5xdrC/bosak-jak-zandberg-uwazam-ze-podatki-powinny-byc-progresywne

-uważa że zakaz pracy w niedziele to forma kapitalizmu (obrazek niżej),

-poparł w sejmie dodatek dla emerytów zwany trzynastą emeryturą,

-wspólnie z kolegami ten kandydat opracował program wg którego chociażby rozbudowę podatków, w tym także od nieruchomości.

https://www.tvp.info/46839633/bosak-popelnil-wieksze-i-grozniejsze-przestepstwo-niz-pochwalanie-rabunku-i-kradziezy-mocne-slowa-korwinmikkego

Pomyślcie jaki byłby kwik, i jak by został zwyzywany od komuchów inny kandydat głoszący tak bardzo marksistowskie i komunistyczne postulaty.

#polityka #wybory #polska #pytanie

Nowy film braci Sekielskich na temat pedofilii w kościele.

Data: 16.05.2020 10:31

Autor: Gwiazda_Poranna

youtube.com

Oglądajcie, komentujcie, podawajcie dalej. Może jakimś cudem bezkarność kleru się kiedyś skończy.

A, no i ciekawostka. Jak już tak kręci ten filmy o pedofilach w sutannach, to trzecia część będzie o głównym bossie i człowieku bardzo często wiązanych z pedofilią.

https://film.dziennik.pl/news/artykuly/7703776,sekielski-zabawa-w-chowanego-pedofilia-kosciol-jan-pawel-ii.html

#polska #kosciolkatolicki #pedofilia #bekazkatoli #dokument

Nowe prawo Uni Europejskiej, spalenie flagi okupanta może grozić 3 latami więzienia.

Data: 16.05.2020 04:00

Autor: Monte

bbc.com

Szczyt hipokryzji sił okupacyjnych:

– Niemiecki Bundestag (parlament niemiecki) uchwalił projekt ustawy wprowadzający dodatkowy fragment Kodeksu karnego, przez którego zbezczeszczenie flag flagi UE 🇪🇺 i 🇪🇺 hymnu UE 🇪🇺 stało się przestępstwem.

Zbezczeszczenie obcych flag, a nawet próba, będą podlegać karze 3 lat więzienia lub grzywny.

#uniaeuropejska #ue #prawo #polska #niemcy

Atomowa ruletka za Odrą. Mosbacher: Jeśli Niemcy nie chcą broni jądrowej, to może Polska

Data: 15.05.2020 19:45

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

W Niemczech na nowo wybuchła dyskusja dotycząca wycofania z Niemiec amerykańskiej broni jądrowej. Obie strony przywołują argumenty związane z Polską, jej relacjami z USA oraz możliwością zabiegania o rozlokowanie na terenie naszego kraju broni jądrowej w systemie Nuclear Sharing. Do sporu odniosła się również ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher sugerując, że jeśli Niemcy będą dążyć do wycofania broni jądrowej ze swojego terytorium osłabiając NATO, to może ona trafić do Polski.

#nato #niemcy #polska #wojsko #bron #polityka

Kondom i sperma na atrapie państwa teoretycznego z dykty

Data: 15.05.2020 19:04

Autor: ziemianin

wiadomosci.onet.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #abw #polska #uop #wsi

Kierownicze sprawstwo w mafii paliwowej (myląca nazwa, chodzi o VAT + Akcyza) przypisano szczecińskiej spółce BGM Petrotrade. Od początku mówiło się, że to jest biznes WSI-arzy a BGM to słupy.

Kondom i sperma na atrapie państwa teoretycznego z dykty

W 2002 roku nie-rząd komunisty Leszka Millera szefem szczecińskiej delegatury UOP-ABW uczynił płk WSI Wiesława Kowalskiego. Dla wszystkich stało się jasne, że zabawa skończy się wesołym oberkiem i tak się oczywiście stało. Oczywiście musiało dojść do potwornej demoralizacji i dekwalifikacji pasożytniczej ABW.

W kolejnej odsłonie za Tuska mafie VAT nabrały wiatru w żagle.

"Prostytutka w ABW. "Funkcjonariusze boją się, że ich dane zostały ujawnione"

Jeden z funkcjonariuszy zaprosił do szczecińskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prostytutkę – ustalił Onet. Do spotkania doszło w pomieszczeniu, w którym znajdują się niejawne informacje, takie jak dane agentów. Do dzisiaj ABW nie wyciągnęła konsekwencji, wobec tego funkcjonariusza ani nie zweryfikowała, kim była prostytutka. – Część funkcjonariuszy obawia się teraz, że ich dane mogły zostać ujawnione lub przekazane nieuprawnionym osobom – twierdzi nasz informator.

Do wizyty prostytutki miało dojść w październiku 2019 r. Funkcjonariusz tłumaczył się, że była to jego kuzynka

Szef szczecińskiej delegatury wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza. Jednak zostało ono wstrzymane przez jego przełożonego z Gdańska

Jak wynika z naszych informacji, do dzisiaj nikt nie zweryfikował, kim była ta kobieta, dla kogo pracuje i z kim utrzymuje kontakty. Nie sprawdzono też taksówkarza, który przywiózł i odwiózł kobietę

Koniec października 2019 r. Godziny późnowieczorne. Pod Wydział Zamiejscowy w Szczecinie Delegatury ABW w Gdańsku podjeżdża taksówka. Wysiada z niej kobieta i dzwoni domofonem do siedziby ABW. Wchodzi do środka.

Około godz. 2 w nocy ta sama taksówka podjeżdża pod budynek ABW. Kobieta wsiada do niej i odjeżdża.

Niby nic dziwnego, jednak o tej porze w szczecińskiej ABW nikt nie pracuje, poza służbą dyżurną, której zadaniem, oprócz ochrony obiektu, jest poinformowanie ewentualnego petenta o możliwości przyjęcia w godzinach 8:00 – 16:00. Jak się później okazało, nie była to jednak zwykła „petentka”.

Następnego dnia rano funkcjonariusz, który przejął służbę dyżurną zauważył, że pomieszczenie służby dyżurnej nie wygląda tak, jak powinno. Ujawnił m.in. zużytą prezerwatywę i ślady organiczne. Natychmiast poinformował o tym swojego przełożonego. W celu wyjaśnienia sytuacji dokonano przeglądu monitoringu.

Ustalono, że do szczecińskiej siedziby ABW późnym wieczorem przyjechała prostytutka i została wpuszczona do pomieszczenia służby dyżurnej, czyli miejsca, do którego mają dostęp tylko niektórzy funkcjonariusze, z uwagi na znajdujące się tam informacje. Chodzi m.in. o dane osobowe wszystkich funkcjonariuszy (wraz z ich prywatnymi adresami i numerami telefonów), informacje niejawne dotyczące procedur alarmowych wraz z kodami i hasłami, a także szafę pancerną z kilkoma sztukami broni wraz z amunicją.

Zaraz po ujawnieniu tego faktu naczelnik szczecińskiego ABW nakazał zabezpieczyć monitoring i zażądał wyjaśnień od funkcjonariusza.

Ten poinformował, że z uwagi na złe samopoczucie przyjechała do niego kuzynka. Naczelnika nie przekonało to tłumaczenie i wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne w związku z wpuszczeniem na teren ABW nieuprawnionej osoby.

Polecił też naczelnikowi ochrony zawiadomić Inspektorat ABW w Warszawie, jednocześnie informując o całym zdarzeniu Dyrektora Delegatury ABW w Gdańsku (któremu podlega szczeciński wydział zamiejscowy ABW).

Bez konsekwencji

Jak wynika jednak z informacji Onetu, dyrektor ABW w Gdańsku wydał polecenie, aby nie zabezpieczać monitoringu i nie informować o całym zdarzeniu Inspektoratu w Warszawie.

Do dziś funkcjonariusz nie poniósł żadnych konsekwencji i pracuje dalej. Z uwagi na polecenie dyrektora ABW w Gdańsku nie wszczęto też postępowania dyscyplinarnego oraz nie wykonano żadnych czynności.

Agenci nie zweryfikowali, kim była ta kobieta, dla kogo pracuje, z kim utrzymuje kontakty, nie sprawdzili taksówkarza, który przywiózł kobietę, a także nie sprawdzili pomieszczenia pod kątem ewentualnego podsłuchu.

Maciej Karczyński, były antyterrorysta, rzecznik policji oraz ABW, a obecnie prezes Ekstraklasy futsalu w poruszającym reportażu Dariusza Farona

– Część funkcjonariuszy obawia się, że ich dane mogły zostać ujawnione lub przekazane nieuprawnionym osobom. Nieoficjalnie wiadomo, że tego funkcjonariusza, oprócz kontaktów służbowych z dyrektorem delegatury ABW w Gdańsku, łączą też kontakty towarzyskie – mówi nasz informator.

– Poza tym sytuacja z października 2019 r. była już kolejną sytuacją w ostatnim czasie wskazującą na nieodpowiednie zarządzanie przez dyrektora ABW w Gdańsku. W połowie 2019 r. do gdańskiej delegatury dostał się obywatel Rosji, który przez ponad godzinę znajdował się w budynku ABW, zanim służba ochrony spostrzegła się, że jest to osoba niepożądana – dodaje.

– Żadne z tych dwóch zdarzeń nie było na rękę ówczesnemu szefowi ABW (Piotrowi Pogonowskiemu – red.), który w tym okresie miał duże problemy związane z szefem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem i jego poświadczeniem bezpieczeństwa – wyjaśnia.

Informacje o sytuacji, do której doszło w szczecińskiej ABW, potwierdziliśmy w trzech niezależnych od siebie źródłach.

Od ponad tygodnia nie otrzymaliśmy od ABW odpowiedzi na zadane przez nas pytania w tej sprawie."

Cyrki są wszędzie w państwach pasożytniczych.

W 2016 roku rosyjska zbrojeniówka chciała się Putinowi pochwalić nowym pojazdem. Klamka została w ręku! Fantastyczne są miny ministra obrony Szojgu i szefa sztabu generalnego Gierasimowa. Nowy rewelacyjny czołg T14 armata rozkraczył się w czasie defilady na placu Czerwonym.

Według TVPiS po Polsce jeżdżą El-auta masowej polskiej produkcji ładowane prądem z polskiej Elektrowni Atomowej. Wszystkie jadą na centralny port komunikacyjny…

Jesteśmy potęgą gospodarczą i świat nam zazdrości… wyschniętej prezerwatywy i spermy

Policja narzeka na wakaty

Data: 15.05.2020 17:50

Autor: ziemianin

infosecurity24.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #mswia #policja #Polska #praca

Komenda Stołeczna Policji ogłosiła właśnie nowy nabór do służby. Na chętnych do ubrania niebieskiego mundurka czeka już na starcie blisko cztery tysiące złotych wynagrodzenia netto, a poszukiwanych jest blisko 1200 osób. Ogółem aparat represji narzeka na rekordową liczbę wakatów, dlatego policyjni związkowcy apelują do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o wprowadzenie specjalnego dodatku przedemerytalnego.

Policja narzeka na wakaty

Warszawska policja po raz pierwszy od czasu rozpoczęcia się pandemii koronawirusa ogłosiła nabór do służby. Ogółem na chętnych czeka blisko 1,2 tys. etatów, a młodzi policjanci z powodu dużej liczby wakatów mogą liczyć na wysokie jak na polskie standardy zarobki. Uwzględniając podwyżki oraz stołeczny dodatek po kursie podstawowym mogą oni liczyć na podstawowe wynagrodzenie rzędu 4 tys. złotych netto. W tej chwili w stolicy liczba wakatów przekroczyła dokładnie 1230.

Podobnie ciężka sytuacja ma mieć miejsce praktycznie w całej Polsce. Policyjny mundurek najwyraźniej pasuje coraz mniejszej liczbie osób, bo według związkowców z Wielkopolski w służbie brakuje obecnie blisko 7274 osób. To blisko 409 wakatów więcej niż w kwietniu, ponieważ w ubiegłym miesiącu ze służby odeszło blisko 416 funkcjonariuszy. W tym samym czasie pracę rozpoczęło zaledwie… 5 osób.

Przedstawiciele funkcjonariuszy twierdzą, że policjanci czekają przede wszystkim na działania MSWiA. Ich zdaniem resort powinien jak najszybciej wprowadzić specjalny dodatek przedemerytalny, bo właśnie na niego ma czekać wielu doświadczonych policjantów wstrzymujących się jeszcze przed odejściem z tej służby. Jednocześnie mają oni świadomość, że sytuacja gospodarcza w związku z koronawirusem nie daje wielkich nadziei na pełne zahamowanie fali rezygnacji.

Recesja w Niemczech stała się faktem. Polska wśród niewielu zielonych wysp świata

Data: 15.05.2020 16:06

Autor: tenji

businessinsider.com.pl

Choć pandemia zaatakowała Niemcy dopiero w połowie marca, to już odbiło się na wynikach gospodarki w pierwszym kwartale. Tak dużych spadków PKB nie było tam od globalnego kryzysu finansowego. Mapa zmian gospodarki na świecie nakłada się na mapę zachorowań na koronawirusa. Polska rok do roku jeszcze rosła, jak niewiele innych krajów.

#gospodarka #polska #europa #niemcy #koronawirus

Lis przegrał z Glińskim w sądzie o kolejne 4 paszkwile w Newsweeku

Data: 14.05.2020 23:57

Autor: tenji

niezalezna.pl

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu tygodnika „Newsweek Polska” sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat działalności ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego – poinformował dziś resort kultury.

#polska #media #newsweek #bekazlisa

PO będzie miała dwójkę kandydatów? Kidawa-Błońska nie chce się wycofać

Data: 14.05.2020 07:59

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Nieoczekiwane problemy Platformy Obywatelskiej. Niewykluczone, że partia będzie miała dwoje kandydatów na prezydenta. Wczoraj portal wPolityce.pl ujawnił, ze w PO powstał plan wymiany Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego. Ale – jak pisze Wirtualna Polska – dotychczasowa kandydatka nie chce się wycofać.

#polska #polityka #wybory

Pluszowi rewolucjoniści

Data: 13.05.2020 14:49

Autor: radudzik

dorzeczy.pl

Któryś raz zdarza mi się w rozmowie czy na fejsiku spotkać z deklaracjami, że jak rząd odpuści izolację to „ludzie wyjdą i obalą ten nieudolny i pazerny na władzę rząd”.

Mnie – starego konspiratora i zadymiarza z okresu stanu wojennego trochę bawią takie deklaracje, głównie z powodu tego „jak rząd odpuści…”. To świadczy o pewnej naiwności deklarujących, bo co to za protest „jak rząd pozwoli”? Przypomina to stare dowcipy (niesłuszne zresztą), o tym, że powodem braku partyzantki w Wielkopolsce było, to, że hitlerowcy zabronili wchodzenia do lasu. Młodzieży – myśmy robili wielotysięczne zadymy (Wrocław rules!) w środku godziny milicyjnej (bez możliwości zwoływania się na fejsiku, tak, wiem – stare czasy), z ostrym strzelaniem, a tu teraz słyszę, że jak tylko rząd poluzuje, to my mu… Ale to drobnostki. Popatrzmy na to poważnie.

Jak się spotykam z takimi zadymnymi poglądami (życzeniami?) to próbuję się odnieść do tego rzeczowo. Ja wiem, że frustracja anty-pisu, pozbawionego choćby jednej rozsądnej głowy do myślenia i działania, narasta i szuka ujścia w… nadziei. A nadzieja deleguje czyny gównie na innych. Kto wyjdzie na ulice? Młodzież ze spuchniętymi od klikania na fejsiku kciukami? KOD 2.0? Zdrowia życzę! Towarzystwo jeszcze nie widziało ZOMOwca w akcji, bo do tej pory to były przekomarzanki, a protestujących wynoszono za rączki-nóżki, żeby się broń Boże nie potłukli. No, jeszcze na barykady wybiera się Nergal. Chciałbym to zobaczyć. Co on na tych barykadach będzie darł – gębę czy znowu Biblię?

Pisałem już o zgubnych skutkach nadużywania analogii z czasów opresyjnych. Ja sam miałem już pewne wątpliwości jak na demonstracjach za Jaruzela nawalałem się wraz z tłumem skandując ZOMOwcom „gestapo! gestapo!”. No była jednakowoż spora różnica. Ja po prostu nie wierzę w demostracje pod transparentami „Precz z dyktaturą!”. Takie coś nie występuje w politycznej przyrodzie. Bo albo to racja i mamy jakieś 10 sekund do strzałów w tłum (jakoś nie strzelajo), albo… dyktatury nie ma, bo maszerujemy sobie w spokoju. To tak samo jak narzekanie w mediach, że nie ma wolnych mediów. Ja tak za komuny narzekałem, ale albo drukując w piwnicy ulotki albo skacząc z nadajnikiem po dachach, z wyrokiem 8 lat więzienia z tyłu głowy. A na pewno nie siedziałem pod krawatem w przeszklonym studio tv sącząc troskę o gwałconą wolność prasy. A tu mamy kompletną nieadekwatność słów do sytuacji. Jak w przytoczonym w obrazku do wpisu cytacie z Białoszewskiego.

Ma to dwa zgubne skutki dla „pluszowych rewolucjonistów”: pierwszy to taki, że nawoływanie od 6 lat, że już jutro dyktatura skoczy nam do gardeł demotywuje obiekty nawoływań bo nic się nie dzieje, więc przysparza to tylko tylu zwolenników ilu świadkom Jechowy codziene mówienie o jutrzejszym końcu świata. Druga słabość to fakt, że nadużywanie tych argumentów powoduje, że ich zabraknie jak naprawdę coś się stanie (jak w bajce Ezopa). Wszelkie utyskiwania na brutalność obecnej władzy są tak dalekie od prawdy, że trzeba się (na razie) samemu kłaść na ulicy by symulować ofiarę krwawych demonstracji, co oczywiście niechętne PiSowi media podchwycą. Nic z tego nie wynika poza tym, że kolejna „Diduszkowska Matka Boska Bolesna” podtrzymująca konającego (chyba z nudów), dostanie się (dzięki temu?) do Rady Miasta Warszawy, czy innych ciał rokoszujących obecną władzę.

Niestety widzę znowu karłowatość poziomu dyskusji nawet na tak emocjonalny temat. Otóż polityczni wodzowie opozycji zaczynają już bąkać o kryterium ulicznym. Króluje tu W. Frasyniuk, mój „ulubieniec”, którego mam prawo osądzać, jak każdą zawierzoną i zawiedzioną miłość. W końcu latasło się w stanie wojennym z ulotkami „Uwolnić Władka!”, a to nasz bohater wyrzucił mnie z Solidarności po 8 latach w podziemiu, w 1989 roku pozbawiając mnie pracy i emerytury, a to w tamtych czasach nie w kij dmuchał (pisałem o tym w swojej książce „Trzeci Sort”, str. 25). W ogóle Władek to jest taki Wałęsa 2.0. Robi wrażenie na intelektualistach, bo mówi z bezdyskusyjnym przekonaniem – mało, ale smacznie – i jak trzeba to zasoli jakiś więzienny bon mocik i już trzęsą się portki „yntelektualnym” pięknoduchom. Otóż Frasyniuk jest takim „bezkompromisowym” ramieniem opozycji i jej sumieniem – nie powstrzymuje się nawet od krytyki swoich kolegów, ale głównie za zbyt mały ich radykalizm. Dlatego jego realnym narzędziem wpływu na politykę są działania takich np. Obywateli RP, kierowanych przez następnego specjalistę zadymiarza, z którym działałem w stanie wojennym, gdy zadymy miały jakiś sens. Teraz im chodzi o to by przejść na bardziej „bezpośrednie” formy protestu, a nie takie, że coś w Sejmie powiemy czy na fejsiku wyklikamy. A najbardziej chodzi o to by wymusić brutalność reakcji władz. Ta wie o tej taktyce i obchodzi się z „obywatelami” jak z jajkiem, czym odbiera im sens istnienia. Bo ma być przecież ofiara, która „wzburzy” i „obudzi” tłumy. Chodzi o to, by dostać w papę i krzyczeć pokazując wyłamany ząb, jak u Mrożka: „za wolność panie wybili, za wolność!”. A tu, kurcze – nie bijo… Może więc tak samemu sobie dać w papę? Dla dobra sprawy? Pluszowe „Biesy”…

Ostatnio pojawiły się propozycje, by KO wsparła a nawet przyłączyła się do tzw. „strajku przedsiębiorców”. Sprzyjające opozycji media już relacjonują tę inicjatywę z ochotą, jak wszystko co może zaskodzić PiS-owi. No ale Platformie nie radzę się wybierać na takie manifestacje, bo jeżeli są tam prawdziwi przedsiębiorcy to może się to dla opozycji skończyć dość niesympatycznie. No chyba, że akurat będą to tacy przedsiębiorcy, którzy bardziej stracili pamięć o rządach Tuska, niż swoje firmy za koronawirusa.

A sytuacja z ułożeniem się polityki po Wielkim Wyjściu może się skończyć z grubsza na trzech wariantach. Albo pozostanie jak jest (PiS u władzy, społeczeństwo nie będzie chciało zmieniać koni pośrodku rzeki pandemii), albo wściekłe tłumy wyjdą na ulice i „bez trybu” wymienią rządzących na opozycję (taka to wizja nawołujących do zadymy).

Jest jednak trzecie wyjście, dla mnie co najmniej równie prawdopodobne. Starzy generałowie (opozycji też) mają skłonność do planowania nowych wojen według reguł poprzednich, w których wygrywali. Ale trzeba być głupcem by nic nie zmieniając liczyć na powtórzenie się tych samych efektów w nowych okolicznościach. Tacy generałowie myślą, że wystarczy pogrillować PiS na ogniu pandemii, by wściekły lud pogonił rządzących. Nie rozumieją, że mogą być jak te karpie głosujące za przyspieszeniem świąt Bożego Narodzenia. Bo moim zdaniem, jeżeli już lud wyjdzie (spontanicznie) na ulicę, to nie po to, by walczyć na barykadach o rządy Budki, Kidawy, Kosiniaka czy Biedronia (aż się sam uśmiałem jak to napisałem, takie to absurdalne). Lud wtedy wywali cały grill pt. III RP, rozpali sobie ognisko z papierzysk po dawnym ustroju, a na patyki do smażenia kiełbasek, załatwionych przez jakiegoś populistę, użyje tych, których będzie uważał za „elyty” byłego porządku. Z obu stron, bo dla naprawdę zbuntowanego ludu to będzie jedna banda. I innego końca III RP nie będzie.

Jak pisał S. Michalkiewcz: „Nieszczęsny! Będziesz miał to, czegoś chciał!” – przestrzega Platon, podobnie zresztą, jak sam Pan Jezus, który świętej siostrze Faustynie Kowalskiej pewnego razu opowiedział, jak uczy rozumu zatwardziałych grzeszników: upominam ich – powiada – głosem sumienia, głosem Kościoła, zsyłam na nich przygody mogące doprowadzić do opamiętania, a kiedy nic nie pomaga – spełniam wszystkie ich pragnienia”.

Jerzy Karwelis

#polityka #pis #poko #polska

Rozliczyć NGOsy

Data: 13.05.2020 11:42

Autor: radudzik

pitu-pitu.pl

Minister Środowiska Michał Woś ostro przejechał prętem po klatce z sorosiątkami zapowiedzią, że NGOsy będą musiały spowiadać się z zagranicznego finansowania. A ja uważam, że to nie tylko świetny pomysł – ale wręcz dziejowa konieczność.

Dla tych, którzy przegapili – minister Woś poszedł do Radia Maryja i w dość ostrych słowach przejechał się po organizacjach ekologicznych, otwarcie oskarżając ich o współpracę z lobbystami i wielkim biznesem. Po czym ujawnił, że w jego ministerstwie powstała grupa robocza, która przyjrzy się kto im płaci. Endgame jest taki, że NGOsy biorące kasę z zagranicy będą musiały się jasno do tego przyznawać.

Reakcja na jego słowa na razie jest taka sobie, bo widocznie mało członków NGOsów słucha Rozmów Niedokończonych, ale powoli zaczyna wzbierać. Michnikoidy już zdążyły rozedrzeć szaty, że takie przepisy funkcjonują w Rosji i na Węgrzech – w ich narracji Węgry już dawno zaczęły pełnić rolę czarnego luda – a kilku płaczących aktywistów już mi mignęło na Twitterze. A fala będzie zbierać i wyleje jak rząd przejdzie do konkretów.

Ja osobiście skądinąd cenię organizacje pozarządowe jako takie. W wielu aspektach odwalają kawał dobrej roboty, czy to w kwestiach zbyt małych aby zainteresowały się nimi czynniki oficjalne czy też w kwestiach, w których rzeczone czynniki sobie całkowicie nie radzą. Ba, nawet ich lobbowanie za ważnymi dla pewnych grup społecznych mi nie przeszkadza pryncypialnie.

I rozumiem, że aby funkcjonować NGOsy potrzebują kasy. Jeżeli taka organizacja ma być bowiem skuteczna w tym co robi, to przynajmniej część jej członków musi się temu poświęcić w pełni. Wszystkiego pracującymi za dobre słowo ochotnikami się nie załatwi, więc siłą rzeczy dla wielu osób działalność w takim NGOsie to jedyny sposób zarabiania na rachunki, żarcie, wódkę i panienki. Nie wspominając również o samych kosztach prowadzenia działalności – druku ulotek, paliwa do samochodów, et cetera.

Problem w tym, że działania części NGOsów często są sprzeczne z interesami kraju i zbieżne z interesami innych państw. Weźmy na przykład, skoro Woś o nich wspomniał, takich na przykład eko-aktywistów protestujących przeciwko przekopowi Mierzei. Równie dobrze mogą bowiem być debilami, którzy uważają, że wycięcie tych kilku tysięcy sosen – drzewa, którego Lasy Państwowe sadzą tysiąc na minutę – naprawdę spowoduje katastrofę ekologiczną. Bycia debilem nigdy nie można wykluczyć a priori. Ale równie dobrze mogą też działać na zlecenie Kremla, któremu ten przekop wybije z ręki dość solidny strategiczny kij którym lubią w naszą stronę wymachiwać. Obrońcy zwierząt walczący o delegalizację chowu futerkowego mogą naprawdę przejmować się faktycznie paskudnymi warunkami na fermach – a mogą również bardziej przejmować się tym, że delegalizacja tej branży przemysłu u nas znacznie zwiększy zyski ferm na wschodzie. Aktywiści od globcia protestujący przeciwko każdej kolejnej fabryce mogą naprawdę bać się tego, że zwiększenie średniej temperatury o 1 stopień za sto lat wyśle nas wszystkich do grobu – ale mogą bać się również tego, że europejski przemysł będzie stanowił większą konkurencję dla azjatyckiego. I tak dalej.

Odróżnienie NGOsów które działają ze szczerych pobudek od agentury wpływu często nie jest łatwym zadaniem. Bo to, że wśród członków NGOsów są przedstawiciele takiej agentury – nawet jeśli nie są świadomi swojej roli – nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Wiele państw wydaje na wspieranie obcych NGOsów grube pieniądze i jeśli ktoś uważa, że obce rządy wydają z takim trudem wyrwaną podatnikom kasę bo serduszka ich bolą przez to, że np. w Polsce homosie nie mogą brać ślubów, to albo sam tą kasę bierze i w jego interesie jest bezczelnie kłamać, albo jest frajerem niegodnym dyskusji. Tertium non datur.

Propozycja Wosia to w tym wypadku absolutne minimum jeżeli chcemy być kiedyś poważnym państwem. Wyborcza ma absolutną rację, że takie przepisy obowiązują na Węgrzech czy w Rosji, ale nie wspomniała o tym, że obowiązują również w wielu, wielu innych państwach, z Izraelem na czele. Ba, w większości są dużo bardziej restrykcyjne. W takiej na przykład Irlandii NGOsy po prostu nie mogą brać kasy z zagranicy. W Indiach czy Chinach teoretycznie jest to możliwe, ale zrobienie tego legalnie wymaga takiej zabawy z biurokracją, że w praktyce nie warto. W USA nikomu nie przyszłoby nawet do głowy, że NGO mogą zatajać źródła swojego finansowania, nawet tego krajowego. Polska ze swoim podejściem do tematu jest na świecie wyjątkiem a nie regułą. Ba, po sprawdzeniu sytuacji w kilku losowo wybranych afrykańskich państwach można wręcz stwierdzić, że jesteśmy pod tym względem 100 lat za murzynami.

Wprowadzenie jawności w wypadku finansowania z zagranicy nieco pogorszy możliwości wykorzystania NGOsów w roli agentury wpływu. Amerykanie mają takie ładne powiedzonko – follow the money. Wiedząc, która stolica, korporacja czy organizacja płaci uczestnikom protestu dużo łatwiej można ocenić na ile ich prawdziwe cele różnią się od tych, które wypisali na swoich postulatach. Przekonali się o tym boleśnie Jankesi, którzy pozwolili, żeby w latach sześćdziesiątych do ich organizacji lewicowych i pacyfistycznych popłynął z Kremla strumień pieniędzy i z czym do dzisiaj, niemal dwie dekady po zgonie sowietów, mają ogromne problemy.

Nie jest to jednak jedyny efekt, który przyhamuje taką działalność. Wyobraźcie sobie, że jesteście przywódcą jakiegoś państwa. W innym państwie jakaś kwestia, jak chociażby wspomniane już małżeństwa LGBT czy walka z globciem, powoduje niepokoje społeczne. Jeżeli z tym państwem nam nie po drodze, to te niepokoje są nam jak najbardziej na rękę, więc wspieranie NGOsów które je podsycają to dobra inwestycja. Jednak sytuacja zmienia się jeżeli trzeba je wesprzeć oficjalnie, w świetle dnia. W takim wypadku po stronie strat trzeba zapisać to, że rząd tamtego państwa nie będzie tym zachwycony, pogorszy to stosunki dyplomatyczne, handlowe etc. I wiele stolic może dojść do wniosku, że ten interes nie jest wart świeczki.

Cieszy mnie bardzo, że ktoś w PiSie w końcu zrozumiał, że to bardzo ważna sprawa. Widzę w tym jednak jeden poważny problem. Rządom wielu państw sytuacja w Polsce pasuje, więc na pewno zrobią wiele aby nas przed tą reformą powstrzymać. Przekonały się o tym Węgry, które wprowadziły sobie ustawę dotyczącą NGOsów, nazwaną jakże uroczo STOP SOROS. Jazgot o łamaniu praw człowieka, niszczeniu demokracji i gwałceniu praworządności podniósł się od razu na trzy razy silniejsze od zwykłych poziomy. I nie łudźmy się, dokładnie to samo stanie się jak PiS dalej pójdzie w tym kierunku.

Problem w tym, że Orban już nie raz pokazał, że ma cojones i nie boi się pokazać zachodowi metaforycznego środkowego palca jeśli chodzi o interesy jego państwa. Po tych kilku latach rządów PiS pokazał, że jest bardziej asertywny od poprzedników – ale do Orbana to jednak jest im bardzo daleko, a opinią zachodu przejmują się bardziej niż powinni. Mieliśmy tego dowód nawet w temacie o którym teraz rozmawiamy. Minister Gliński jakieś półtora roku temu zauważył, że skoro rząd Norwegii z powodu jakiś tam unijnych umów musi finansować nasze NGOsy, to może rząd powinien decydować do kogo ta kasa trafi, bo na razie sorosiątka dzielą ją między siebie. Zachód tupnął nogą i tyle było po temacie. Mam niejasne wrażenie, że tym razem cała napinka skończy się podobnie.

Chociaż nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo chciałbym się mylić.

Wiktor Młynarz

#ngo #polityka #polska

Ludzie nie chcą umierać... Firmy pogrzebowe tracą zyski

Data: 13.05.2020 01:41

Autor: ziemianin

radiopoznan.fm

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zgony #polska #grabarze #pogrzeb #koronawirus

"Dane przekazało Ministerstwo Cyfryzacji. Liczba zgonów w kwietniu spadła o ponad pół tysiąca. W tym roku zmarły 33 104 osoby, a rok temu w kwietniu było ich 33 613.

W Poznaniu liczba zgonów w kwietniu wzrosła – informuje Joanna Dębek z Ministerstwa Cyfryzacji.

W kwietniu 2020 roku w Poznaniu odnotowano 686 zgonów, w kwietniu 2019 roku było ich 603, a w kwietniu 2018 roku to 618 zgonów.

"Nie widzimy wpływu koronawirusa" – mówi prezes działającej w Poznaniu firmy pogrzebowej Universum Piotr Szlingiert. Jego zdaniem w marcu i kwietniu liczba pogrzebów w sposób zasadniczy nie odbiegała od tej w latach poprzednich.

Kilkadziesiąt zgonów w jedną czy w drugą stronę, to są sytuacje całkowicie naturalne. Trudno założyć, żeby co roku umierało dokładnie tyle samo osób.

Od połowy marca według danych Urzędu Wojewódzkiego w Wielkopolsce zmarło 102 chorych zakażonych koronawirusem"

Ludzie nie chcą umierać… Firmy pogrzebowe tracą zyski

Coś ta akcja koronawirusowa się nie dodaje

Firmy pogrzebowe powinny mieć olbrzymi boom, a jest bach, czyli spadek zysków. Ludzie nie chcą chorować, bo nie chodzą do lekarza i nie są operowani.

Zapomnieli dofinansować zakłady pogrzebowe, aby siedziały cicho…

Data: 12.05.2020 20:13

Autor: GNUHurd

#pytanie #pilsudzki #putin #rosja #polska

Z racji dzisiejszej rocznicy tragicznych wydarzeń – Przewrotu Majowego gdzie zginęło więcej cywili niż podczas Stanu Wojennego, się pytam kto gorszy, Piłsudski czy Putin?Bo jak doliczyć jego polskie obozy zagłady w Twierdzy Brzeskiej i Berezie Kartuskiej, to wybitnie wszystko działa na niekorzyść bandyty spod Bezdan.

Już za tydzień koniec papierosów mentolowych!

Data: 12.05.2020 13:58

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Nadal połowa palaczy nie wie, że 20 maja wchodzi w życie zakaz mentoli. Już za tydzień w Polsce nie kupimy papierosów mentolowych, a szara strefa nie wzrośnie, wystrzeli w górę – ostrzegają eksperci. Zakaz nie dotyczy e-papierosów oraz wyrobów do nowatorskich wyrobów tytoniowych (podgrzewaczy tytoniu) – jak IQOS, czy Glo – oraz cygar i cygaretek.

Polska Izba Handlu przypomina, że 20 maja br. w życie wchodzi zakaz sprzedaży papierosów mentolowych oraz tych z kapsułką smakową. To efekt unijnej dyrektywy.

#polska #ue #papierosy

Opłata reprograficzna. "Smartfony nawet 300 zł droższe"

Data: 11.05.2020 19:19

Autor: raptor

money.pl

ZAiKS to prywatna firma, która w oparciu o przepisy prawne próbuje od konsumentów pobrać pieniądze na to,żeby w jeszcze większym stopniu korzystać z luksusów – powiedział prezes firmy Komputronik w odpowiedzi na pytanie o opłatę reprograficzna,z której pieniądze miałyby pójść na fundusz dla artystów.

#polska #smartfon #podatki #zaiks #oplaty #socjalizm

Agora w opałach. Skorzysta z Tarczy Antykryzysowej

Data: 11.05.2020 18:54

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Pandemia koronawirusa uderzyła również w Agorę. Spółka tnie wynagrodzenia i obniża świadczenia swoim pracowników. Wydawca m.in. Gazety Wyborczej postanowił w związku z tym skorzystać z Tarczy Antykryzysowej.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sama „GW” często krytykuje zarówno rząd, jak i funkcjonowanie Tarczy Antykryzysowej. Zdaniem portalu „Business Insider” teraz Agora chce wykorzystać regulacje i środki z tarczy antykryzysowej rządu. Chodzi o przepisy dot. ochrony miejsc pracy – „jeśli przedsiębiorca obniży etat od 20 do 50 proc. i mimo tego płacić będzie więcej niż minimum płac (2600 zł brutto), a dodatkowo obroty spadły mu w tym roku w ciągu dwóch kolejnych miesięcy o minimum 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok temu, lub 25 proc. rok do roku w jednym miesiącu, wówczas firma otrzymuje dofinansowanie na pracownika w kwocie 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału”.

Jeżeli Agora spełni wymagania, to może liczyć nawet na 5,2 mln środków ze Skarbu Państwa. Spółka ma za sobą serię nieudanych inwestycji. W minionych miesiącach skupiła się na rozwoju sieci kinowej Helios i restauracji (sieć Foodio Concepts). Teraz te branże są wśród najmocniej dotkniętych kryzysem finansowym.

#polska #gospodarkapolska #media

Sędziowie - przestępcy w Sadzie Najwyzszym

Data: 11.05.2020 18:40

Autor: ziemianin

salon24.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #sady #sedziowie #nadzwyczajnakasta #kasta #polska

Związek Radziecki ostatecznie uznał się za pokonanego w konfrontacji z Imperium USA. Pokojowy proces wycofania się z Europy Środkowej i Wschodniej sowieckiego supermocarstwa nuklearnego wymagał stosownej aranżacji politycznej ( w Polsce Simulacrum Okragłego Stołu ) i w miarę spokojnego, kilkuletniego okresu. Sprawę tą szeroko omówiono w Peryferyjny Kapitalizm Zależny, dostępna w Google Books.

Wystraszony TW Wolski czyli Jaruzelski udał się do Nowego Yorku do Rockefelera z zapytaniem czy żydzi wezmą Polskę w arendę ale z gwarancją bezkarności dla niego i jego towarzyszy.

Sędziowie – przestępcy w Sadzie Najwyzszym

Kształtu nastających porządków można było domyśleć się z deklaracji sowieckiego ministra spraw Zagranicznych Eduadra Szewardnadze z 1987 który uzależnił wycofanie się ZSRR z Europy od stworzenia z byłych państw zewnętrznego pierścienia czerwonego imperium strefy buforowej. Polacy łudzili się jednak że katastrofalne dla nich rozwiązanie "strefy buforowej" nie zostanie wdrożone.

Zgodnie z tamtejszą umową wysokich umawiających się stron obecna Polska nie jest państwem suwerennym, demokratycznym i praworządnym. Jest szarym obszarem dla eksploatacji. To niestety atrapa państwa teoretycznego z dykty i paździeżu.

Bezpieczeństwo i korzyści materialne oddającej władze polityczną agenturze sowieckiej miały zapewnić niezlustrowane i nie zdekomunizowane "sądy" i "prokuratury", które przecież nie były żadnymi sądami a tylko uzurpatorami posadzonymi na stołkach wolą Stalina wdrażaną przez gen NKVD Iwana Sierowa. Uzurpatorów z reguły się wiesza.

Zupełnie Nadzwyczajna Kasta funkcjonuje również wolą USA. Przez te wszystkie kasty musimy niczym naród wybrany błąkać się 40 lat po bezdrożach zamiast przejść drogą w jeden tydzień. Starożytni szli jednak szybciej bo mieli oświetlający ogień z przodu i ogień z tyłu.

Pełniący Obowiązki prezesa Sądu Najwyższeg prof. Kamil Zaradkiewicz wydał Zarządzenie Nr 52/2020 z dnia 4 maja 2020 roku w sprawie usunięcia portretów pierwszych prezesów Sądu Najwyższego z okresu 1945-1989 roku. 31 lat upłynęło zanim było można zdjąć zdjęcia Tajnych Współpracowników sowieckich bezpieczniaków ze ściany holu SN.

Nie wiadomo dlaczego zaufany stalinowski aplikant sądowy i zaufany urzędnik ministerialny komunistów Adam Strzembosz nie został usunięty ze ściany hańby. Mafia pokazywała w mediach na początku lat dziewięćdziesiątych prezesa Strzembosza ( jego przeszłość zatajono ) który zapewniał że sądy same się oczyszczą.

Za rządów PO z Polski wypompowywano drogą oszustw podatkowych VAT-CIT-ceny_transferowe po 80-120 mld zł rocznie. Beneficjentami grabieży polskiego społeczeństwa byli głównie Niemcy, Holandia i Francja. Polacy byli najbardziej wyzyskiwaną grupą etniczna świata.

PiS ma słabiutkie oparcie ze strony USA. Rząd po uzyskaniu od Waszyngtonu zgody na zmniejszenie skali oszustw i drenażu Polaków przykręcił nieco proceder, tylko zmniejszył skale oszustw, co spowodowało wybuch wściekłości Berlina i Paryża.

N.B Warto pamiętać, że 300 żołnierzy francuskiej 33 Dywizji Grenadierów SS „Charlemagne” broniło w maju 1945 roku Kancelarii Rzeszy w Berlinie !

Rząd niemiecki od 2016 roku swoją agenturą inspiruje idiotyczne hucpy – awantury pod hasłem "praworządność w Polsce". Zadaniował pierwszorzędnych fachowców z Propaganda Ministerium i PR i swoje polskojęzyczne media zapewniające orkiestracje awanturze.

Żołnierzami i ruchem oporu Angeli Merkel w walce o "praworządność" są sędziowie panicznie bojący się rozliczenia swoich podłości. Ropuchowata prezes SN Małgorzata Gersdorf co chwile otrzymywała nagrody i pochwały od Niemców.

Wyszukiwarka Google na frazę " korupcja sędziów" daje 619 000 odnośników.

Wyszukiwarka Google na frazę " korupcja sądów" daje 1 510 000 odnośników.

Pełniący Obowiązki prezesa SN zgodnie z przepisami zwołał zgromadzenie sędziów, któremu przewodniczy, aby wybrać kandydatów na prezesa SN. Prezesa wybierze spośród przedstawionych kandydatów Prezydent RP. SN po dwóch dniach i kilkunastu godzinach obrad nie potrafił wybrać składu komisji skrutacyjnej. Starzy sędziowie sabotują prace zgromadzenia. Udają idiotów lub faktycznie są idiotami umieszczeni tam na synekurach przez KGB. Ci sędziowie są jak rozwydrzone dziecko. Jak się im nie podoba to biorą zabawki i opuszczając plac zabaw zdemolują go.

Stary układ ( nie tylko sędziowski ) jest gotów podpalić Polskę a nie tylko SN. Oni wszyscy liczą teraz na to że tylko podpaleniem wszystkiego obalą rządy PiS. Tak kazał robić Berlin i Paryż ! Mają rozkaz bronić się do czasu przybycia odsieczy.

Stara obsada SN to straszna, prymitywna hołota i dzicz !

Nie wiem kto jest praworządny, ja jestem prawożądny. Stanisław Jerzy Lec

Trwają próby zorganizowania wyborów kandydatów na I Prezesa Sądu Najwyższego. Czyli zgromadzenie sędziów SN. Na nieszczęście ( dla sędziów) uczestniczą w tych próbach także dziennikarze, nagrywający przebieg zmagań sędziów z przewodniczącym zgromadzenia.

Przywykliśmy już do widoku sędziów, biorących udział w protestach ulicznych i zgromadzeniach o charakterze politycznym. Przywykliśmy do wypowiedzi tychże, budzących wątpliwości, co do ich pozaprawnych intencji i znaczeń. Do fingowanych, co do intencji prejudycjalnych pytań do TSUE, z pogwałceniem praw do szybkiego rozstrzygnięcia praw zwykłych obywateli. Wiemy, że Fiodor Dostojewski miał rację mówić: adwokat to wynajęte sumienie. Adwokat. Nie sędzia.

Wczorajsza relacja z posiedzenia, ujawniająca pytania pewnej pani sędzi do przewodniczącego, pytającej, a co to jest kółko, gdzie wstawić znak na karcie itp. dowodzą czegoś, do czego chyba jednak trudno będzie przywyknąć. Poprzednie manipulacje prawem (pytania do TSUE), przystające adwokatom w interesie ich klienta przełknęliśmy. Z trudem, ale przeszły. Ta zabawa gry „w durnia” podczas zgromadzenia Ogólnego SN jest przerażająca i niedopuszczalna. To chyba Platon mówił o tym, że prawo jest dane tym, którzy mają przekazywać do tym, którzy go nie dostali. Nie przewidział, że powołani do przydawania rozumu sami go nie otrzymali? Czy jest to po prostu bezczelność. Której w tym miejscu i na tym stanowisku być nie ma prawa? Mam nieodparte wrażenie, że przyczyna jest jednoznaczna. Oto, na oczach społeczeństwa przedstawicielka SN gra bez żenady w durnia. W imię „prawożądnośći”. Bo o praworządności mowy być nie może.

Prawo może być ślepe, Temida może być głucha. Obserwując praktyki przedstawicieli tego gremium z ostatnich kilku lat może spokojnie dołożyć jeszcze jeden z przymiotników. Temida może być głupia. Albo bezczelna. Jak kto woli.

Sędzia przysięga „Ślubuję uroczyście jako sędzia Sądu Najwyższego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa i praworządności, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa i zasadami słuszności, bezstronnie, według mego sumienia, dochować tajemnicy prawnie chronionej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości”. Brak przysięgi oznacza brak powołania na stanowisko. Kto jak kto, ale sędzia nie może ani czynić ani stwarzać publicznych pozorów, że „przysięga jak sięga po stanowisko”. A potem to może zamieniać się na role z kabareciarzami.

Zgromadzenie Ogólne sędziów SN to nie spektakl kabaretowy, panie i panowie sędziowie. Nie plujcie na własny wizerunek, nie ośmieszajcie, bo nie do tego zostaliście powołani. Nawet, jeśli czujecie się specjalną kastą.

Zachowajcie podstawowe poszanowanie ról społecznych i zawodowych, do których zostaliście wyuczeni i powołani: adwokat ma służyć klientowi, wykorzystując każdy przepis prawa oraz każdą lukę prawną, prokurator oskarżać, a sędzia ważyć przedstawione a przepisy i orzekać. A nie kombinować, manipulować prawem. Z szacunku do samego prawa jak i z szacunku do społeczeństwa. Bo odnoszę wrażenie, że pieniądze z podatków ludzi, wydane na kształcenie niektórych sędziów zostały wyrzucone w błoto."

https://fakty.interia.pl/polska/news-zgromadzenie-ogolne-sedziow-sn-sebastian-kaleta-to-obraz-swo,nId,4489103

""Starzy" sędziowie Sądu Najwyższego dokonują obstrukcji obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN; to też obraz swoistego przedszkola, bo sędziowie, którzy mienią się elitą, lekceważą obowiązujące przepisy – ocenił w poniedziałek w TVP Info wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta…

Według wiceministra obrady przybierają "dosyć kuriozalny" obraz. Jak zaznaczył, ustawa o SN bardzo precyzyjnie reguluje kwestie tego zgromadzenia.

"Mamy do czynienia z niebezpiecznym precedensem, gdzie grupa 'starych' sędziów udając, że rzekomo nie ma takich przepisów, próbuje proponować jakiś swój własny, nieznany, o nieznanej treści regulamin – jak niektórzy mówią – po to, żeby wbrew ustawie wykluczyć z tych obrad bądź z możliwości kandydowania 'nowych' sędziów SN" – ocenił.

Wiceszef MS podkreślił, że to byłby "kolejny przejaw alarmu w naszym państwie". Wyraził nadzieję, że sędzia Zaradkiewicz, jako przewodniczący Zgromadzenia i wykonujący obowiązki I prezesa SN, do tego nie dopuści i że zostanie zrealizowana ustawa."

Komentarze pod artykułem:

"tyu

Czerwona kasta kwiczy…. znaczy idzie ku lepszemu.

Malina

Sędziowie sądu najwyższego. Brak wiedzy, dziwaczne wyroki, brak elementarnej kultury i ogłady, dziwne znajomości i powiązania. Często posiadany majątek nieznanego, nieudokumentowanego pochodzenia. Przykro to powiedzieć, ale często nawet początkujący sędziowie mają większą wiedzę i ogólną kulturę."

Kary po kilka tysięcy za łamanie przepisów w trakcie „strajku przedsiębiorców”

Data: 11.05.2020 16:08

Autor: raptor

wpolityce.pl

Po 5 i 10 tysięcy złotych zapłacą uczestnicy czwartkowych i piątkowych zamieszek, zorganizowanych przez Pawła Tanajno, kandydata na prezydenta. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że sam Tanajno będzie musiał zapłacić 15 tysięcy złotych kary administracyjnej.

#polska #dzialalnoscgospodarcza #prawo #wydarzenia #policja #koronawirus #gospodarka #niewolnictwo

Bombowiec B-1B nad Warszawą

Data: 11.05.2020 11:04

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Nad Warszawą pojawił się amerykański bombowiec B-1B. Maszyna była eskortowana przez polskie myśliwce MiG-29 i F-16.

Jak podkreśliła w rozmowie z Defence24.pl rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego RSZ ppłk Ariadna Wołyńska, bombowiec przekroczył granicę Polski o godzinie 7:25. Amerykańskiemu B-1B towarzyszyły polskie samoloty, łącznie sześć myśliwców, w tym cztery F-16 i dwa MiG-29. Zadanie, obejmujące m.in. przelot nad Warszawą, zostało pomyślnie wykonane.

#polska #wojsko #samoloty #usa

Pisał o gazowaniu „pisowskich szumowin” i „eliminacji kaczego ch***”. Sprawa trafiła do prokuratury

Data: 10.05.2020 14:29

Autor: tenji

niezalezna.pl

W sieci krąży wpis zawierający groźbę karalną, nawołujący do eliminacji polityków Prawa i Sprawiedliwości. "Jestem coraz bliżej decyzji o poświęceniu się dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i fizycznej eliminacji kaczego ch…a” – czytamy we wpisie Kamila Kurosza. Kurosz, to były przewodniczący jednego z przemyskich kół Nowoczesnej, współpracownik Platformy Obywatelskiej.

#polska #bekazlewactwa #bekazpo #nowoczesna #polityka

Tadeusz Borowski: relacje w obronie umarłych

Data: 09.05.2020 13:44

Autor: poeta

poezja.org

"Patrz na to wszystko uważnie i nie trać siły, gdy jest Ci źle. Bo może z tego czasu obozu, z tego czasu oszustw będziemy musieli zdać ludziom żywym relację i stanąć w obronie zmarłych" pisał w "U nas w Auschwitzu" Tadeusz Borowski. Tej zasadzie podporządkował swoją twórczość.

#literatura #polska #auschwitz

Kościół prowadzi 1372 dzieł pomocy dzieciom, z których korzysta 286 tys. dzieci

Data: 09.05.2020 13:02

Autor: tenji

ekai.pl

Oto lista: Dla dzieci i młodzieży obciążonych ubóstwem: 92 domy dziecka, 27 domów matki i dziecka, 27 burs, 378 świetlic terapeutycznych, 30 centrów interwencji kryzysowej, 105 podwórkowych klubów, 257 ośrodków kolonijnych, 21 telefonów zaufania i 65 funduszów stypendialnych.

#polska #pomoc #kosciol #wosp #caritas

Polska to dyktatura? Głośny raport Freedom House przygotowywali eksperci związani z GW i Oko.press

Data: 08.05.2020 15:11

Autor: tenji

wpolityce.pl

Renomowany amerykański think tank „Freedom House”,który żarliwie broni demokracji, czy narzędzie w rękach lewicowych i liberalnych lobbystów? Raczej to drugie. „FH” w swoim najnowszym raporcie o=poświeconym kondycji demokracji na świecie uderza w Polska i Węgry, stwierdzając, że demokracja w naszych krajach jest poważnie zagrożona, a Wiktor Orban na Węgrzech oraz PiS w Polsce znajdują się na kursie autorytarnym. Portal wPolityce.pl sprawdził kto jest autorem fragmentu raportu dotyczącego Polski. Okazuje się, że są to „eksperci” związani z m.in. z „Gazetą Wyborczą” oraz portalem „Oko.press”, a także z „Archiwum Osiatyńskiego – jednego z najbardziej zajadłych ośrodków, które atakują dziś rząd Zjednoczonej Prawicy i ściśle przekazują narrację opozycji totalnej.

#polska #bekazlewactwa #gazetawyborcza #okopress #wegry

Data: 08.05.2020 14:37

Autor: GNUHurd

Chciałem dzisiaj się wybrać po porady prawne.Niestety w OPSie nie ma dyżurów do odwołania…Policja działa, prokuratura też, ale żeby się dowiedzieć co z moją sprawą(teoretycznie nie moją, bo jestem jako świadek) to nie.

Że też nawet tego nie skomentuję

#polska #prokuratura

Ręczne miotacze pieprzu dla KGP

Data: 08.05.2020 12:15

Autor: ziemianin

milmag.pl

policaj #polska #gaz #gazpieprzowy #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

5 maja Komenda Główna Policji (KGP) rozpoczęła przetarg procedurą otwartą na dostawę 30 tys. ręcznych miotaczy pieprzu o pojemności 75 ml w ramach umowy ramowej.

Ręczne miotacze pieprzu dla KGP

Ręczny miotacz pieprzu jest środkiem przymusu bezpośredniego stosowanym przez funkcjonariuszy Policji w przypadkach określonych w przepisach prawa, szczególnie w sytuacji konieczności wyegzekwowania zachowania zgodnego z prawem lub obezwładnienia niebezpiecznej osoby, w tym także znajdującej się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych, podobnie działających środków / Zdjęcie: Polska Policja

Ręczny miotacz pieprzu jest środkiem przymusu bezpośredniego stosowanym przez funkcjonariuszy Policji w przypadkach określonych w przepisach prawa, szczególnie w sytuacji konieczności wyegzekwowania zachowania zgodnego z prawem lub obezwładnienia niebezpiecznej osoby, w tym także znajdującej się pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych, podobnie działających środków.

Termin składania ofert minie 5 czerwca 2020 o godz. 10.00. Kryterium oceny ofert w umowie ramowej będzie cena (100%), a w umowie wykonawczej cena (85%) i okres gwarancji (15%). Termin realizacji zamówień udzielanych na podstawie umów wykonawczych do 18 grudnia 2020 i 17 grudnia 2021 (Policja szuka 9300 bezkurkowców, 2020-04-22).

Zgodnie z specyfikacją istotnych warunków zamówienia (SIWZ), efektywny zasięg strumienia mieszanki pieprzowej wynosił minimum 2 m, a wydajność miotacza musi pozwalać na uzyskanie minimum ośmiu jednosekundowych użyć, bez wystąpienia spadku zasięgu wystrzeliwanej mieszanki (poniżej wartości progowej).

Na każdym z ręcznych miotaczy pieprzu muszą znaleźć się napisy Policja i Naturalny Środek Obezwładniający Co ważne, działanie substancji czynnej musi ustąpić po 2 i pół godziny po przemyciu wodą. Ogłoszenie nie zawiera kwoty, jaką KGP zamierza przeznaczyć na sfinansowanie umowy ramowej, ale ma być to kwota powyżej 139 tys. EUR (630 tys. zł). KGP wymaga też co najmniej 54-miesięcznego okresu gwarancji na miotacze.

Analiza

Poprzedni przetarg, rozpisany przez KGP w tej sprawie w ubiegłym roku, dotyczył dostawy 8700 ręcznych miotaczy pieprzu o pojemności 75 ml (z opcją na dodatkowe 1300 sztuk), 485 ręcznych miotaczy pieprzu o pojemności 1000 ml oraz mieszanki pieprzowej w ilości 1000 l.

W lipcu 2019 KGP wybrała ofertę spółki Works 11 z Katowic na miotacze (75 ml) za równowartość 269 000 zł brutto (w tym 234 030 zł w ramach zamówienia podstawowego i 34 970 zł w ramach opcji) wraz z gwarancją na 59 miesięcy. Z kolei spółka Holsters HPE Polska Grzegorz Szymański otrzymała zamówienia na miotacze (1000 ml) za równowartość 274 413 zł brutto z 30-miesięczną gwarancją, a także 1000-litrowy zapas mieszanki pieprzowej za 233 700 zł brutto.

Polska w pierwszej trójce krajów w Europie, które przyciągnęły najwięcej inwestycji zagranicznych

Data: 07.05.2020 19:46

Autor: tenji

300gospodarka.pl

W zeszłym roku inwestorzy zagraniczni zrealizowali 373 projekty w Polsce, co uplasowało nasz kraj na piątym miejscu w Europie pod względem liczby przyciągniętych bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) i trzecim pod względem ich wartości – mówi najnowszy raport fDI Intelligence.

#polska #gospodarka #europa #inwestycje

Rosyjska propaganda uderza w Gdański Naftoport

Data: 07.05.2020 19:37

Autor: tenji

biznesalert.pl

W ostatnich kilku dniach rosyjskie portale trudniące się szerzeniem dezinformacji i propagandy prezentują krzykliwe tytuły „Polska zmądrzała, wraca do rosyjskiej ropy”. Akcja ta ma związek z informacją agencji Reuters podaną przed kilkoma tygodniami o zatrzymaniu dostaw morskich ropy rosyjskiej do Polski i zastąpienia ją ropą saudyjską – pisze Mariusz Marszałkowski, redaktor BiznesAlert.pl.

#ropa #gaz #rosja #polska

Historia Bez Cenzury - Tęgie łby II RP

Data: 07.05.2020 16:39

Autor: ziemianin

youtube.com

#historiabezcenzury #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #hbc #ciekawostkihistoryczne #polska

Dzisiaj opowiemy Wam o kliku gościach, których działalność przypadła na okres XX-lecia międzywojennego. Ale nie byle jakich gościach! Ci faceci mieli nie lada łeb do interesów. Poznajcie już dzisiaj – Eugeniusza Bodo, Jana Wedla i Stefana Starzyńskiego w Historii bez cenzury.

Historia Bez Cenzury – Tęgie łby II RP

Reymont: oddawano mnie do szkoły rzemiosła - nie wytrzymałem

Data: 07.05.2020 16:18

Autor: poeta

poezja.org

Rey­mont świa­do­mie przy­czy­niał się do kon­stru­owa­nia swe­go wi­ze­run­ku, do two­rze­nia mi­tów i le­gend o so­bie. Kon­se­kwent­nie ukry­wał nie „współ­gra­ją­ce” z au­to­kre­acją bio­gra­ficz­ną fak­ty, naj­bar­dziej, jak się zda­je, lata ter­mi­no­wa­nia kra­wiec­kie­go. Wśród de­ka­den­tów – „pe­le­ry­nia­rzy” Rey­mont grał bo­ga­te­go burgois czy ary­sto­kra­tę, może z za­zdro­ścią pa­trząc na nową ma­gna­te­rię pie­nią­dza i gieł­dy. Naj­pew­niej chciał za­im­po­no­wać zwy­kle znacz­nie le­piej od nie­go wy­kształ­co­nym i oby­tym „cy­ga­nom”.

#literatura #polska

Data: 07.05.2020 11:02

Autor: Macer

Planując oczko wodne o powierzchni do 30 mkw – zgodnie z art. 30 ust. 1 Ustawy o Prawie Budowlanym – nie musimy występować o pozwolenie na budowę. Wystarczy jeżeli właściwemu organowi administracji architektoniczno – budowlanej zgłosimy taki zamiar wraz z dokładnym opisem rodzaju inwestycji oraz planowanym terminem jej realizacji. Do dokumentacji należy dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością. Jeżeli właściwy organ nie zgłosi sprzeciwu do naszego zawiadomienia do prac możemy przystąpić 22-go dnia od daty złożenia zgłoszenia.

No to całe szczęście, że nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, dzięki temu procedura jest tak prosta i szybka XD

#polska #biurokracja #ogrodnictwo

Areszt dla Stonogi. Po zażaleniu prokuratury podejrzany trafi za kratki

Data: 07.05.2020 09:31

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Po zażaleniu prokuratora warszawski sąd okręgowy orzekł w środę warunkowy areszt wobec Zbigniewa Stonogi; w związku z tym podejrzany został zatrzymany i w tej chwili jest wobec niego stosowany areszt – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś.

Postępowanie, którego dotyczył ten wniosek aresztowy, jest "odpryskiem" sprawy, w której główny proces toczy się już przed krakowskim sądem, ma chodzić m.in. o zarzut prania pieniędzy. 28 lutego br. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ nie uwzględnił wniosku o areszt.

#polska #prawo #stonoga

Medyczna agenda Unii Europejskiej manipuluje statystykami dotyczącymi koronawirusa

Data: 05.05.2020 13:48

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Szefowa medycznej agendy Unii Europejskiej ogłosiła, że w Europie sytuacja epidemiologoczna się poprawia. Za wyjątkiem kilku krajów, w tym Polski. To oczywista manipulacja statystyką.

O słowach Andrei Ammon poinformowała m.in. korespondentka Polsat News Dorota Bawołek. „Tylko w jednym kraju UE (Bułgarii) liczba zarażeń koronawirusem nadal rośnie, a w 4 europejskich krajach: Polsce, Rumunii,Szwecji i Wlk. Bryt. sytuacja wciąż się nie poprawia” – powiedziała dziś w PE dyr. Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Andrea Ammon” – napisała na Twitterze dziennikarka. Słowa pani Ammon do antyrządowych manipulacji szybko wykorzystały polskie media.

#ue #polska #koronawirus

Ekoaktywiści boją się odpowiedzialności! Czy Puszcza Białowieska się odrodzi?

Data: 04.05.2020 18:31

Autor: Starszyoborowy

swiatrolnika.info

Cała sprawa skupia się wokół blokady, którą ekoaktywiści przeprowadzili względem wycinania i sprzedaży drewna z suchych świerków oraz świerków zasiedlonych przez kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej. Nie przebrzmiały jeszcze echa głośnych haseł wykrzykiwanych przez aktywistów – „niech puszcza się zapuszcza”, „stop wycince puszczy”, „dziewiczy las”, nietknięta ręką ludzką” oraz całej palety innych haseł, które miały za zadanie zdyskredytować działania leśników odnośnie do walki z gradacją kornika, a już pojawiły się żądania ze strony tych samych ludzi względem konieczności wycinania suchych drzew. W trakcie blokad prac leśnych z zakresu ochrony lasu ekoaktywiści nie tylko nie chcieli słyszeć o tym, że ich działania sprowadzą na Puszczę Białowieską zagrożenie pożarowe oraz zagrożenie publiczne, ale wręcz wyśmiewali merytoryczne argumenty leśników i mieszkańców regionu.

#polska #las #ekoterroryzm

Ważne zarządzenie Zaradkiewicza. Z holu SN zniknęły portrety komunistycznych prezesów

Data: 04.05.2020 18:26

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Wykonujący obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz wydał zarządzenie o usunięciu z holu sądu portretów I prezesów SN z lat 1945-1989. "W okresie władzy komunistycznej do 1990 roku nie funkcjonowało niezależne sądownictwo" – głosi zarządzenie. Sędzia Zaradkiewicz podkreślił ponadto, że" w ramach funkcjonowania SN kluczowe znaczenie ma dbałość o wizerunek oraz kształtowanie zaufania obywateli do niezależnego wymiaru sprawiedliwości".

#polska #sady #polityka

Atak na Akademię Sztuki Wojennej. Wystartowała nowa strona internetowa uczelni

Data: 04.05.2020 18:23

Autor: Starszyoborowy

cyberdefence24.pl

W ramach ataku, na stronie głównej serwisu uczelni, 22 kwietnia br. został umieszczony sfabrykowany list rektora-komendanta Ryszarda Parafianowicza, skierowany do wojskowych w którym generał zarzuca partii rządzącej nieodpowiedzialną politykę względem Stanów Zjednoczonych. W jego treści uderzono również w amerykańską obecność na flance wschodniej, gdzie dochodzi do prób „demonstrowania swojej siły wojskowej”, a także zarzut o budowaniu niesprawiedliwych oskarżeń względem Rosji. Wymowny list określał również współpracę polsko-amerykańską jako okupację, a ćwiczenia DEFENDER 2020 zostały określone jako prowokacja.

#wojna #polska #prowokacja

Steve Wozniak. Współtwórca potęgi Apple z polskimi korzeniami

Data: 03.05.2020 21:07

Autor: dobrochoczy

salon24.pl

Popularny Woz to amerykański wynalazca, inżynier elektronik, programista i legendarny towarzysz w Apple — Steve'a Jobsa. Choć razem założycieli jedną z najbardziej cenionych marek elektroniki użytkowej, komputerów i oprogramowania — to nie pasowali do siebie temperamentem ani stylem pracy. Wozniak jednak od samego początku imponował Jobsowi wielką pomysłowością w tworzeniu prekursorskich urządzeń komputerowych. Właśnie ta wielka innowacyjność twórcza spowodowała, że bohatera tej biografii odbiera się dzisiaj jako ikonę światowego IT. #apple #wynalazki #komputery #technologia #historia #polska

Wywołał skandal, paląc polską flagę. Kombatanci oburzeni: "Zareagować powinien Prokurator Generalny"

Data: 03.05.2020 14:55

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Działające w Krakowie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych zaapelowało do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o wszczęcie z urzędu postępowania przeciw Sławomirowi Kulecie, który spalił polska flagę i zamieścił relację na Facebooku.

#flaga #polska #lgbt

Data: 03.05.2020 03:15

Autor: R20_swap

Nie rozumiem takich podludzi jak wypok/lurker/youtube itp. Że policja ci wlepi nadat i jest ok, a straż miejska zrobi to samo to zaraz oburzenie, że jak śmiał i jakie to ma uprawnienie. Kraj dla debili normalnie debil goni debila, a ci co zostali udają patriotów i dziwią się, że prawdziwi patrioci uciekli z tego PoPisowskiego burdelu sebixóx i mafi.

#polska #podlegla #rp

Polacy już mogą jechać na Węgry, ale są warunki

Data: 02.05.2020 19:01

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

  • Obywatele sześciu państw, w tym Polski, mogą wjeżdżać na teren Węgier w celach biznesowych. Dekret rządowy tej treści został opublikowany w Monitorze Węgierskim.

Zgodnie z dekretem obywatele sześciu państw – Austrii, Czech, Korei Południowej, Niemiec, Polski i Słowacji – mogą bez ograniczeń wjeżdżać na terytorium Węgier z wyżej wymienionych krajów w celach biznesowych.

Warunkiem wjazdu na teren Węgier w takich przypadkach jest udokumentowanie faktu podróży biznesowej.

#polska #wegry #gospodarka #koronawirus #podroze

Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To również święto Polonii

Data: 02.05.2020 08:44

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Uroczystość podniesienia Flagi Państwowej na Wieżę Zegarową Zamku Królewskiego, a także spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy w formule wideokonferencji z przedstawicielami Polonii z całego świata – będą elementami dzisiejszych obchodów Dnia Flagi oraz Polonii i Polaków za Granicą.

#flaga #polska #litwa #swieta

Wiesci24.pl kontrolowany przez Tomasza Sz. ps. Borys oraz Jana Pińskiego. Szykują się pozwy

Data: 01.05.2020 19:46

Autor: tenji

zyciestolicy.com.pl

W mediach społecznościowych zawrzało, po tym Jan Piński przyznał się do kontrolowania hejterskiego portalu wieści24.pl. Jego zastępcą ma być oskarżony Tomasz ps. „Borys” który na początku 2018 roku został zatrzymany min. pod zarzutem z art. art. 230 par. 1 kk oraz 227 kk.

#wiesci24 #polska #media

VOT TAK! Biełsat uruchamia portal informacyjny po rosyjsku

Data: 01.05.2020 19:19

Autor: tenji

belsat.eu

1 maja rozpoczyna działalność portal informacyjny VOT TAK – nowy projekt naszej telewizji, skierowany do odbiorcy rosyjskiego i rosyjskojęzycznego. Od teraz „informujemy i wyjaśniamy” – bo tak brzmi motto portalu – w tym języku jeszcze lepiej. Właśnie tak!

https://www.youtube.com/channel/UCSqO8lV-ric7ow5G5q9roWw

#tvp #rosja #bialorus #polska #bielsat #vottak

Data: 01.05.2020 13:33

Autor: GNUHurd

#polska #polacy #klamstwa

Znowu polak mi skłamał.Staram się nie mieć uprzedzeń i nie mówić że polacy to kłamcy, ale jak mam to robić kiedy nawet na internecie co chwila polak mnie oszukuje, a na przykład rosjanin, białorusin, ukrainiec(mimo że za nimi też nie przepadam), syjonista mnie nie oszukuje?

Będzie "podatek" od usług VOD

Data: 30.04.2020 11:16

Autor: kisiel

media2.pl

Przy okazji prac dotyczących tzw. tarczy antykryzysowej 3.0 polski rząd przyjął i skierował do sejmowych prac "projekt nowelizacji ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2". Projekt prowadza zmiany w ustawie o kinematografii, wprowadzając dodatkową opłatę od dostawców VOD na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

#polska #newsy #newsyzkraju #podatki #bekazpisu

Spada liczba pogrzebów. Jedną z przyczyn jest ograniczenie działania szpitali :)

Data: 30.04.2020 10:44

Autor: stawo73

dorzeczy.pl

W niektórych regionach kraju branża funeralna notuje spadek ilości pogrzebów nawet o 40 proc.

– Podchodzimy bardzo ostrożnie do przypadków zgonów osób ze stwierdzeniem obecności COVID-19 jako głównej przyczyny śmierci. W zdecydowanej większości przypadków zmarli mieli tzw. choroby towarzyszące. Liczba pogrzebów w niektórych częściach kraju w marcu spadła nawet o 40 proc. – mówi Wirtualnej Polsce Robert Czyżak, prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej.

– Paradoksalnie spadek liczby pogrzebów, a tym samym zgonów wynika z ograniczonego działania szpitali. Jeśli odwołane są zabiegi planowe, to jest mniej przypadków śmierci na salach operacyjnych. Ze względu na mniejszy ruch drogowy jest mniej tragicznych wypadków – dodaje.

Przedstawiciele branży pogrzebowej apelują, aby nie straszyć społeczeństwa tragicznymi konsekwencjami koronawirusa, ponieważ zjawisko to, ich zdaniem, nie istnieje.

Jak podkreśla Wirtualna Polska, z danych Ministerstwa Cyfryzacji przesłanych do GUS wynika, że w marcu 2020 r. zmarło 36 tys. 557 osób. W tym samym miesiącu w tamtym roku zmarło jedynie 213 osób mniej. Z kolei wyniki sprzed dwóch lat to: 40 tys. Polaków. Dane o liczbie zgonów za kwiecień 2020 GUS opublikuje pod koniec maja.

#polska #koronawirus #medycyna

Polskie sądy nie chcą rozpatrywać spraw przeciwko niemieckim mediom

Data: 30.04.2020 10:16

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Polscy sędziowie uciekają przed rozpatrywaniem spraw przeciwko niemieckim mediom używającym określenia "polskie obozy" – twierdzi w czwartkowym wydaniu "Nasz Dziennik".

Według gazety, Sąd Apelacyjny w Warszawie wysłał do Trybunału Sprawiedliwości UE pytanie, czy pozew polskiego obywatela przeciwko mediom niemieckim używającym określenia "polskie obozy" podlega polskiej czy niemieckiej jurysdykcji.

#polska #sady #media

Węglarczyk nie rozmawiał z Ozdobą i nie obraził Piebiaka? Czyli "deepfake" na Onecie

Data: 29.04.2020 23:16

Autor: radudzik

wpolityce.pl

Wiceminister Klimatu Jacek Ozdoba zaprzecza narracji adwokatów Bartosza Węglarczyka i Onetu, którzy przekonują sąd, że słynna rozmowa naczelnego Onetu i Bartosza Węglarczyka był „fejkowa”, gdyż powstała przy użyciu specjalnej technologii „deep fake”. W piśmie procesowym Węglarczyka przesłanym do sądu, którego fragmenty ujawnił dziś portal wPolityce.pl, przekonują oni, że w rzeczywistości, w studiu Onetu zasiadała inna osoba, na którą „nałożono” wizerunek Węglarczyka. Groteskowa linia obrony dziennikarza Onetu nie wytrzymuje konfrontacja z rzeczywistością.

To taka strategia, która mówi, że jeśli złapie się złodzieja za rękę, to złodziej powinien krzyczeć: „to nie moja ręka!” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jacek Ozdoba.

Ta audycja w Onecie przygotowywana była na żywo. Siedziałem przed redaktorem Bartoszem Węglarczykiem, widziałem go i rozmawiałem z nim przed, w trakcie i po nagraniu. Nie ma mowy, by to ktoś inny przeprowadzał ze mną rozmowę. Na podobną maskaradę nigdy bym się nie zgodził. Jeśli w piśmie procesowym znalazła się nieprawda, to mamy do czynienia z poważnym naruszeniem adwokackiej etyki zawodowej. Deklaruję, że swoje słowa powtórzę, w razie potrzeby, przed sądem – podkreślił Jacek Ozdoba.

„Deep fake” Onetu?

W piśmie procesowym przesłanym do sądu w sprawie Onet kontra Łukasz Piebiak napisano, że to nie Bartosz Węglarczyk brał udział w nagraniu więc nie ma mowy o naruszeniu dóbr osobistych byłego wiceministra sprawiedliwości. Prawnicy Onetu i Węglarczyka powołali się na rzekome użycie w programie technologii „deep fake”.

Bartosz Węglarczyk nie brał udziału w nagraniu spornego materiału filmowego. Jego wizerunek został nałożony, właśnie dzięki zastosowaniu deepfake, na inną osobę, która w tym czasie znajdowała się w studiu nagrań. Tym samym to nie Bartosz Węglarczyk dopuścił się rzekomego naruszenia dóbr osobistych powoda – czytamy w piśmie prawników Węglarczyka, które ujawnił dziś portal wPolityce.pl.

Węglarczyk kłamał w wywiadzie?

Wywiad prowadzony przez Bartosza Węglarczyka z dzisiejszym wiceministrem klimatu Jackiem Ozdobą ukazał się w Onecie 7 października 2019 roku. Rozmowa o rzekomej aferze „Małej Emi” szybko zamieniła się w pyskówkę. W pewnym momencie wzburzony Węglarczyk zaczął krzyczeć na swojego gościa.

Pan porównuje wiceministra sprawiedliwości, sędziego, który hejtuje, nie było dymisji żadnej, nie, nie, nie było, pan wiceminister odszedł sobie i dalej jest sędzią. W pana partii uważa, że facet, który pisze do pierwszej prezes Sądu Najwyższego, bardzo Państwa przepraszam, ale cytuję tylko wiceministra sprawiedliwości i pana sędziego, spier…aj, mówi do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego – krzyczał Węglarczyk do Ozdoby.

Szybko okazało się, że Węglarczyk nie miał racji. Piebiak pozwał go oraz wydawnictwo RASP, które jest właścicielem Onetu. Sąd wydał też decyzję o zakazie rozpowszechniania powyższego kłamstwa.

Sąd postanawia udzielić Łukaszowi Piebiakowi zabezpieczenia roszczenia przez zakazanie Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Bartoszowi Węglarczykowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o tym, że sędzia Łukasz Piebiak używał wobec Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf słów powszechnie uważanych za obraźliwe, w tym słów „spier…aj”, na czas trwania postępowania (…) – czytamy w postanowieniu, do którego w styczniu dotarł portal wPolityce.pl.

Sąd ustali prawdę

Teraz sąd rozstrzygnie jak było naprawdę. Jeśli adwokaci utajnili prawdę i błednie poinformowali sąd, to sprawa może mieć dużo szersze konsekwencje. Jeśli prawdą jest jednak (co niezwykle wątpliwe,nawet po pobieżnej analizie nagrania), że użyto kontrowersyjnej technologii „deep fake”, to będziemy mieli do czynienia z szokującym skandalem medialnym. Zdają sobie z tego sprawę prawnicy Onetu i Węglarczyka.

Pozwani mają świadomość, że deepfake narzuca przede wszystkim myśli o skrajnej dezinformacji, fałszywych newsach prowadzących do absurdu poprzez utratę zaufania odbiorców do jakichkolwiek publikowanych w nowych mediach materiałów. Jednakże, co wyrażone jest m.in. na blogach specjalistycznych, posługiwanie się technologią deepfake jest zapowiedzią fundamentalnych zmian, m.in. wprowadzających kulturę deepfake oraz sfer publiczną deepfake – czytamy w piśmie prawników Węglarczyka ujawnionym dziś w naszym portalu. 

#polityka #polska #deepfake #dziennikarstwo #media

Ktoś podszył się pod Biuro Analiz Sejmowych. W sprawę zamieszana jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

Data: 29.04.2020 19:38

Autor: tenji

tvp.info

Elżbieta Witek pokazała skan dokumentu, wskazując na bezprawnie widniejące tam logo Sejmu i BAS. W sprawę zamieszana jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

#polska #sejm #bekazpo

Data: 28.04.2020 13:42

Autor: GNUHurd

#polska #kraj wielu ludzi się dziwi mi że tak z alergią reaguję na polskę, ale postawcie się w mojej sytuacji, czy kochalibyście ten kraj który tak bardzo was skrzywdził i zniszczył wam życie?Czy raczej byście zionęli do niego nienawiścią?

Puszcza Białowieska. Zamojski: w przypadku pożaru strażacy nie wejdą na taki teren

Data: 28.04.2020 10:10

Autor: Starszyoborowy

swiatrolnika.info

Puszcza Białowieska jest szczególnie narażona na pożary. Zalegające całe połacie suchych drzew, w większości świerków, mogą w jednej chwili się zapalić i spowodować ogromną katastrofę. Protesty aktywistów i decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE doprowadziła do tego, że leśnicy nie mogą prowadzić gospodarki leśnej i powstrzymać rozwoju kornika drukarza, a nawet uprzątnąć zalegającego od kilku lat suchego drewna. Jak aktualnie wygląda sytuacja? Jakie działania zostałyby podjęte w przypadku pożaru? O tym mówi Krzysztof Zamojski, inspektor nadzoru w Nadleśnictwie Hajnówka.

#lasy #pozar #polska

Przez suszę woda pitna może być droższa od ropy

Data: 28.04.2020 08:57

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Jak pisze Bartosz Sobik na Biznesalert.pl ciepła zima doprowadziła do warunków sprzyjających straszliwej suszy… ale to nie koniec problemów, bo sucha Polska to ważki problem gospodarczy:

Należy liczyć się ze wzrostami cen żywności (w szczególności warzyw i owoców), gdyż w związku z suszą zbiory mogą okazać się znacznie mniejsze, a koszty produkcji z uwagi na konieczność nawadniania rosną. Otwartym wydaje się być pytanie czy wzrost cen żywności przełoży się na inflację, gdyż kryzys spowodowany epidemią spowolnił ją do tego stopnia, że istnieje ryzyko pojawienia się deflacji. Niedobór wody w środowisku i niewystarczająca retencja to także ryzyko ograniczenia dostaw wody do gospodarstw domowych – już teraz mówi się o ograniczeniu używania wody do podlewania roślin i trawników na posesjach.

Susza to też wyzwanie dla energetyki, jednak tutaj ocalić nas może kryzys wywołany koronawirusem, przez który zapotrzebowanie na energię jest znacznie mniejsze.

#susza #polska #gospodarkapolska #rolnictwo

Data: 27.04.2020 20:09

Autor: reflex1

No i to by było na tyle jeżeli chodzi o bunt niektórych samorządów w kwestii (nie) przekazywania danych wyborców Poczcie Polskiej.

Jak informuje Rzeczpospolita, państwowy operator już 22 kwietnia otrzymał za zgodą ministra cyfryzacji dane z rejestru PESEL potrzebne do przygotowania wyborów prezydenta – tę informację potwierdził resort cyfryzacji.

#polska #polityka #wybory

Data: 27.04.2020 14:11

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

Jprdl. Potrafie zrozumieć prawie wszystko i wszystkich ale typowy pisior to jest taka przepasc miedzy czlowieczenstwem i jakimkolwiek mysleniem,że tego się nie da opisać

Obsrany menel który zgubi pojarę znalezioną w smietniku. Straci tylko 4,6% swojego calego "bogactwa"

Miliarder ktory przez losowe zdarzenie straci kilka mln na gieldzie. Straci 7% swojego bogactwa.

Pisiory: hahahahaa a jednak menel lepiej zarzondza majontkiem! Menel stronk!

#pis #takaprawda #polska #niemcy #wykopcontent

77. rocznica ucieczki Pileckiego z Auschwitz

Data: 27.04.2020 14:03

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Muzeum Auschwitz upamiętniło dzisiaj 77. rocznicę ucieczki Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu Auschwitz. Przed Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11 złożono wieniec z biało-czerwonych róż i zapalono znicz.

Rtm. Witold Pilecki uciekł z obozu w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 r. Wraz z nim zbiegli więźniowie Jan Redzej i Edward Ciesielski.

Rotmistrz do obozu trafił dobrowolnie, by dowiedzieć się o nim jak najwięcej i zorganizować wewnątrz konspirację. Przebywał tam od września 1940 r. pod nazwiskiem Tomasz Serafiński. Decyzję o ucieczce podjął ze względu na zagrożenie dekonspiracją.

#drugawojnaswiatowa #historia #obozkoncentracyjny #polska

Tak wyglada sytuacja w cywilizowanym kraju

Data: 26.04.2020 22:47

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

dojczland.info

PiS napuszcza Polaków na Niemców, w tym na A. Merkel i rząd federalny, a w rzeczywistości to Niemcy są w Unii najbardziej dbającym o całą wspólnotę państwem. Warto przeczytać o wypowiedzi pani kanclerz na temat życia w czasie pandemii. Różnice w podejściu do sytuacji mieszkańców Niemiec w tym trudnym okresie są bardzo charakterystyczne. Zwróćcie uwagę ile jest empatii w wypowiedzi A. Merkel i chęci ulżenia obywatelom, przejawiającej się w decyzjach rządu. Ta empatia dotyczy całej UE. Można też zauważyć, inaczej niż w wypowiedziach naszych bossów, brak jakiejkolwiek próby chwalenia się na "sukcesami" w walce z koronawirusem. Warto przeczytać.

#polska #niemcy #koronawirus #covid19

Wojsko dostanie radary izraelskie zamiast polskich

Data: 26.04.2020 22:17

Autor: ziemianin

wnp.pl

#izrael #ministerstwoobronynarodowej #mon #Polska #sprzetwojskowy #technologie #wojsko #wojskopolskie #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci

Rozpoczęto pracę nad przeciwlotniczym systemem rakietowo-artyleryjskim PSR-A, docelowo mającym trafić do jednostek Wojska Polskiego. Do jego budowy zostaną użyte między innymi izraelskie systemy radarowe ELM-2106NG. Tym samym Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło zrezygnować z radarów mających być sztandarowym produktem polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Wojsko dostanie radary izraelskie zamiast polskich

Inspektorat Uzbrojenia w listopadzie 2016 roku podpisał odpowiednie porozumienia z Polską Grupą Zbrojeniową. Polskie konsorcjum zgodnie z umową miało dostarczyć polskim siłom zbrojnym sześć baterii PSR-A Pilica o wartości blisko 635 mln zł. System rakietowo-artyleryjski PSR-A jest dziełem Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. oraz spółek PCO i PIT-Radwar.

Rozpoczęcie prac nad systemem oznacza, że po ich zakończeniu nastąpi przekazanie systemów do jednostek Wojska Polskiego. Wciąż nie wiadomo z jakich danych radiolokacyjnych będzie korzystał nowy system. Wpierw mówiono o stacji radiolokacyjnej wstępnego wykrywania Soła, z kolei później o stacji radiolokacyjnej Bystra.

Ostatecznie okazuje się, że w skład systemu Pilica wejdą systemy produkcji izraelskiej, a nie polskiej. Siły zbrojne będą więc korzystały w przyszłości z syjonistycznego radaru SRL-97, w skład którego wejdzie sensor radarowy ELM-2106NG.

Portal internetowy pisma „Nowy Przemysł” zauważa, że minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiadał szerokie wykorzystanie potencjału polskiego przemysłu zbrojeniowego. Tymczasem zdecydowano się na izraelskie radary, choć te produkowane przez PIT-Radwar są niezwykle nowoczesne. To właśnie te zakłady są zresztą uważane za technologiczne zaplecze Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Według pojawiających się informacji Wojsko Polskie miało zdecydować się na syjonistyczną produkcję, ponieważ polskie radary miały być zbyt duże i skomplikowane. WNP.pl zauważa jednak, że rządzący chcieli, aby wojskowa radiolokacja stała się jednym ze sztandarowych produktów naszego przemysłu zbrojeniowego, których ogólnie rzecz biorąc nie ma zbyt dużo.

Epidemia koronawirusa obnażyła problemy polskiej służby zdrowia.

Data: 26.04.2020 20:56

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

portal.abczdrowie.pl

  • Rzucono nas na pierwszą linię frontu, często bez podstawowych środków ochrony osobistej. Przy tym jesteśmy zastraszani karami finansowymi i składaniem doniesień do prokuratury. To upokarzające i rozczarowujące — mówi Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych (NIPiP)

Polska w pigułce.

#polska #sluzbazdrowia #polityka #niechjada

Data: 26.04.2020 20:28

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

To jest tragedia lulki! Siedze sobie na emigracji juz od kilku ladnych lat. Czasami najdzie mnie ochota przypomniec sobie smak polskiej kielbaski. Tym razem na ruszt trafila "Staropolska,Paryska i Wiankowa" producenta Madej&Wrobel. To jest kurwa dramat jaki syf musicie jesc na codzien w chlewie. Co do tego gowna dodaja ze od razu mam napady zgagi? O problemie z refluksem zupelnie zapomnialem juz po tygodniu po wyjechaniu z Polski. krotka charakterystyka

Polska kielbasa

– jest duzo przyprawiana dlatego ma specyficzny smak ktory pamietamy i chcemy go sobie przypomniec

– slona o wiele wiecej niz kiełbasa niemiecka. Sol drogowa jest tania.

– grubo mielona. Z tym nie powinno byc problemu pod warunkiem ze nie mielą wszystkiego jak leci. Przez polską kielbase trzeba sie przedzierać. Te chrzastki,te grudy tluszczu FUJ!

– sklad. Standard to 60-80% miesa w skladzie. Mam wrzenie ze reszta to gówno +chemia

Niemiecka kielbasa

– drobno mielona

– mniej przypraw bo nie musza zagłuszyć smrodu padliny

– sklad to min. 89% miesa (najtanszy szajs w aldiku czy lidlu) Jaka abstrakcja porównując 30% miesa w kielbasie z biedry xD.Prawdziwe niemieckie kielbasy,szczególnie te "od bauera" sa robione z 105-120g. miesa na 100g. gotowego produktu

Podsumowując

Nostalgia za smakiem,zgaga i obrzydzenie po zjedzeniu

#niemcy #polska #jedzenie #kielbasa #grill #takaprawda

Protest na przejściu granicznym w Słubicach. Mieszkańcy zablokowali rondo.

Data: 26.04.2020 09:14

Autor: Starszyoborowy

gazetalubuska.pl

24 kwietnia po obu stronach mostu odbył się protest. Protest mieszkańców pogranicza, pracowników i uczniów transgranicznych, którzy domagają się otwarcia granic. Chcą wrócić do pracy, do szkoły, zobaczyć swoich bliskich, którzy zostali po drugiej stronie.

#polska #niemcy #protest

Ardanowski: gdzie są dziś wszyscy obrońcy „gwałconych” krów?

Data: 26.04.2020 08:01

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

I ciekaw jestem, gdzie są dziś wszyscy ci obrońcy „gwałconych” krów, przeciwnicy spożywania mleka i jego przetworów?! Ci zmuszający do rezygnacji z mięsa poprzez chęć wprowadzenia wysokiego podatku? Chcieli zlikwidować produkcję zwierzęcą i co byłoby dalej? – powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Minister Rolnictwa wypowiadał się na temat nadchodzącej suszy i jej konsekwencji gospodarczych. Podkreślił, że każdy musi dbać o oszczędzanie wody. Ale niższa produkcja rolna nie spowoduje braków żywności w Polsce.

#polska #rolnictwo #gospodarkapolska

Kowalski: PGNiG może ściągnąć dług Gazpromu z Nord Stream 2

Data: 26.04.2020 00:17

Autor: tenji

biznesalert.pl

Wiceminister aktywów państwowych i były członek zarządu PGNiG Janusz Kowalski komentuje fakt, że Gazprom nie podporządkował się wyrokowi sądu arbitrażowego i nie obniżył ceny gazu dla Polaków. – Gazprom ma w Europie majątek z którego PGNiG jest w stanie zaspokoić swoje roszczenia. PGNiG może prowadzić skutecznie egzekucję z akcji Nord Stream 2 AG – przekonuje.

#polska #rosja #niemcy #nordstream2 #pgnig #gazprom

Polacy nie ufają bankom? Wypłacają pieniądze

Data: 25.04.2020 01:33

Autor: ziemianin

pb.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #banki #polska #pieniadze #gotowka #bankomaty

"Polacy już w dniu ogłoszenia decyzji o zamknięciu szkół zaczęli wybierać z bankomatów o wiele więcej pieniędzy niż zwykle. „Przypadki niedoborów w bankomatach i oddziałach, szczególnie na ścianie zachodniej Polski, wcale nie należały do rzadkości. Popyt na gotówkę w pierwszych dniach lockdownu kilkakrotnie przekraczał standardowe obroty. Dziennie klienci wypłacali tyle, co w ciągu tygodnia. W I kwartale obrót gotówkowy wzrósł aż o 22 proc.” – wskazuje „Puls Biznesu”.

Polacy nie ufają bankom? Wypłacają pieniądze

Związek Banków Polskich skierował do Narodowego Banku Polskiego list, w którym zwrócił uwagę na niedostateczne zaopatrzenie rynku w banknoty o niższych nominałach. W odpowiedzi bank centralny odpisał, że obserwuje „niski poziom odprowadzeń do NBP oraz zakłócenia struktury nominałowej w stronę banknotów o nominale 100 zł”, co w połączeniu z innymi czynnikami sugeruje, że Polacy wypłacili je w celach "przezornościowych"


I to jest dobra wiadomość.

Pomimo propagandy rządowej, wiele Polaków nie ufa systemowi bankowemu.

I bardzo dobrze. Nie należy ufać bankierowi żydowskiemu. Każda osoba powinna trzymać w domu gotówkę.

W jakiej ilości: 2-3 miesięcznych wydatków.

Takie czasy…

Nie wiadomo kiedy powtórzy się scenariusz cypryjski czy grecki, gdzie okradziono klientów banków i zamknięto dostęp do pieniędzy.

Czy rząd w ukryciu zadłuża Polskę?

Data: 24.04.2020 20:07

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #zadluzeni #finanse #obligacj

"Sprawa nietypowa, bo zaczęła się od informacji Bloomberga i PAP, jakoby Ministerstwo Finansów zaciągnęło aż 78 mld zł nowego długu i nie podało tego do publicznej wiadomości. Była to wiadomość sensacyjna, bo powyższa kwota to równowartość 3 proc. polskiego PKB.

Czy rząd w ukryciu zadłuża Polskę?

Ministerstwo Finansów oświadczyło jednak, iż podane przez PAP i Bloomberga dane są błędne, chociaż miały pochodzić z rejestru Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Ostatecznie, jak podał PAP w sprostowaniu tej informacji, skarb państwa wyemitował łącznie 3 serie obligacji za ponad 30 mld zł.

"Ministerstwo Finansów do tej pory nie informowało o przeprowadzeniu dodatkowych emisji poza aukcją z dnia 2 kwietnia. Papiery tych samych serii, w bardzo podobnych kwotach, skupił na przetargu 16 kwietnia Narodowy Bank Polski" – wyjaśnił PAP.

Obie agencje – PAP i Bloomberg – podały również, że w kwietniu MF wyemitowało także kolejną serię obligacji OK0521 za 48 mld zł – stąd pierwotnie łączna kwota 78 mld zł. Jak jednak zwraca uwagę ministerstwo, obligacje te, zgodnie z ustawą o finansach publicznych, od 2011 r. stanowią zabezpieczenie płynności mechanizmu konsolidacji finansów publicznych i "nie stanowią zadłużenia Skarbu Państwa". Tym samym, nie można mówić o zwiększeniu zadłużenia o 78 mld zł.

Przed epidemią koronawirusa rekordowy przyrost długu Skarbu Państwa w ciągu jednego miesiąca wynosił niecałe 25 mld złotych. W marcu mieliśmy wzrost zadłużenia o 40 mld zł. W kwietniu wygląda na to, że możemy mieć nowy rekord"


To zdanie jest bardzo ciekawe: "obligacje te, zgodnie z ustawą o finansach publicznych, od 2011 r. stanowią zabezpieczenie płynności mechanizmu konsolidacji finansów publicznych i "nie stanowią zadłużenia Skarbu Państwa".

Obligacje skarbowe są papierem wartościowym, w którym emitent (Skarb Państwa) zaciąga dług u kupującego obligacje. Nawet jeżeli kupującym jest NBP, to pieniądze wraz z odsetkami należy zwrócić do NBP.

W każdym przypadku obligacje skarbowe są długiem. Dlaczego więc nie stanowią zadłużenia Skarbu Państwa?

Co oni znowu kombinują?

Zadłużają się w imieniu narodu, ale jednak nie zadłużają… :)

Ten dziwnie mówiący minister finansów, tłumaczył to w mediach głównych tak pokrętnie, że z pewnością nikt nie zrozumiał.

Ciekawe, czy on sam rozumie, co robi?

USA ingerowały w polskie rozporządzenie o 5G?

Data: 24.04.2020 19:55

Autor: ziemianin

wiadomosci.wp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #usa #polska #5g #ambasadausa #trump #duda #prezydent

Według ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce, amerykański prezydent Donald Trump miał poruszyć wątek technologii 5G w ostatniej rozmowie ze swoim polskim odpowiednikiem, Andrzejem Dudą. Polska strona co prawda nie wspomniała o tym ani słowem, ale dwa dni przed telefonicznym połączeniem obu polityków zmienione zostało rozporządzenie dotyczące budowy infrastruktury do 5G. Po sugestiach, że stało się to z powodu nacisków ze strony USA, rozporządzenie zniknęło ze strony Ministerstwa Cyfryzacji.

USA ingerowały w polskie rozporządzenie o 5G?

Relacja umieszczona na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wspomina jedynie, że rozmowa Trumpa z Dudą miała odbyć się z inicjatywy strony amerykańskiej. W jej trakcie poruszano głównie tematy związane z pandemią koronawirusa, a więc kwestie wzajemnej polsko-amerykańskiej współpracy oraz kooperacji w ramach NATO. Ponadto rozmowy miały dotyczyć współpracy gospodarczej Polski i USA, lecz strona polska nie podała żadnych szczegółów, także w tym kontekście wspominając głównie o pandemii.

Nieco bardziej wylewna okazała się Ambasada USA w Warszawie. Napisała ona między innymi, że Trump miał pochwalić Dudę za „twarde stanowisko dotyczące bezpieczeństwa sieci 5G”. Kancelaria Prezydenta w odpowiedzi na zapytanie Wirtualnej Polski w tej sprawie posłużyła się typową urzędniczą mową-trawą. „Prezydent od zawsze zapewnia, że rozwój technologii komunikacyjnych musi uwzględniać bezpieczeństwo obywateli i bezpieczeństwo państwa, i prezydent Donald Trump w pełni podziela tę ocenę, co zaznaczył w rzeczonej rozmowie” – mieli napisać przedstawiciele głowy państwa.

Czołowy polski portal zauważa jednak, że na dwa dni przed rozmową, która jak wspomniano miała odbyć się z inicjatywy strony amerykańskiej, zmieniono projektowane rozporządzenie Ministerstwa Cyfryzacji na temat technologii 5G. Co więcej, jeszcze w weekend miało ono być dostępne na stronach internetowych tego resortu, lecz obecnie link do poszukiwanej strony nie istnieje. Ministerstwo twierdzi, że stało się tak z powodu chęci przeprowadzenia dalszych konsultacji na temat tego rozporządzenia.

Takim obrotem sprawy zaskoczona jest jednak branża teleinformatyczna. Pisze o tym wprost Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, która twierdzi, że nowe zapisy „zostały wprowadzone bez zachowania podstawowych zasad transparentności” i „są nie do przyjęcia”. W projekcie rozporządzenia znalazły się zapisy o „obowiązku dywersyfikacji dostawców”, „zapewnieniu odpowiedniej równowagi” i „zagwarantowaniu elastyczności”. Mają one wyraźnie faworyzować amerykańskie firmy kosztem europejskich.

Jednocześnie rządzący konsultacjami społecznymi uzasadniają zmiany wprowadzone w projekcie rozporządzenia, które zostało usunięte z witryny internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Problem w tym, że dwa wymieniane w tym kontekście podmioty, czyli Polskie Towarzystwo Informatycznego i Związek Cyfrowa Polska, zgłosiły… słowo w słowo identyczne uwagi na ten temat. Odpowiadając na podobne zarzuty twierdzą one, że „korzystanie z tych samych źródeł prowadzi do użycia tych samych sformułowań”.

Data: 24.04.2020 17:50

Autor: Starszyoborowy

Pożar kilku tysięcy hektarów bagiennych łąk i lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym jest opanowany. – Trwa dogaszanie pogorzeliska i pojedynczych punktów, gdzie jeszcze jest ogień – poinformował komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku Jarosław Wendt.

#pozar #polska #bagno

Data: 24.04.2020 17:41

Autor: reflex1

Szybcy są.

Prokuratura Krajowa postanowiła wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec prokurator Ewy Wrzosek. "Prokurator Wrzosek wszczęła śledztwo w sposób nieuzasadniony i z rażącym naruszeniem art. 303 Kodeksu postępowania karnego, nie przeprowadzając prawidłowo czynności sprawdzających"

"Prokuratura jako instytucja powołana do ścigania przestępstw i stania na straży praworządności nie bierze udziału w życiu politycznym. Prokuratorzy muszą być apolityczni i niezależni […]. Te fundamentalne dla niezależnej prokuratury zasady pani prokurator Ewa Wrzosek narusza w sposób rażący. Bierze udział w politycznych manifestacjach i inicjatywach oraz publicznie demonstruje swoje poglądy, naruszając powagę urzędu prokuratorskiego i zachowując się jak polityk w prokuratorskiej todze […]. Taki właśnie polityczny charakter i kontekst miała podjęta przez prokurator Wrzosek decyzja o wszczęciu śledztwa w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w okresie pandemii" – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

#polska #polityka #prawo #wybory

Data: 24.04.2020 15:08

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

Na poczatek zaznacze,że nie jestem zwolennikiem #pis ha tfu! Wrecz na nich pluję.

Obecne wojenki nie mają zadnego sensu. W tych wyborach musi wygrać i wygra Duda. I bardzo dobrze! Te sk*ny musza wypic piwo którego nawarzyli. Niech wprowadzają kolejne "swietne" pomysly a dlugopis niech podpisuje.

Osobiscie widze w tym szansę na normalność. Oczywiście nie teraz. To musi jebnąc a gospodarka musi dostac po dupie. Musza wprowadzic jeszcze wiecej zamordyzmu itp. Dopiero wtedy spoleczenstwo sie obudzi jak #polska zaliczy podobne bankructwo jak grecja.

Wybranie innego prezydenta nic nie da poza tym ze pisiory zwala calą winę na niego. Oni chcieli dobrze ale nie mial kto podpisać. Jak by rządzil duda to bysmy was zbawili xD Takie bedą tlumaczenia,uwierzcie mi. Mowie to jako postronny obserwator,10 lat na emigracji i nie wrócę nigdy do tego chlewu. To Wy musicie sie poswiecić,to Wy musicie przetrwac ten kryzys aby wasze dzieci mialy mozliwosc zycia w troszeczkę bardziej normalnym kraju.

Nie bierzcie mnie za podstepnego pisiora tylko uwierzcie,że nic sie nie zmieni jezeli te wybory wygra przedstawiciel totalnej opozycji.

Zwolnienia w Agorze. Znikają dwa miesięczniki

Data: 24.04.2020 13:54

Autor: kisiel

nczas.com

Wydawane przez ten koncern tytuły „Logo” oraz „Avanti” znikną z rynku. Agora zwolni większość ich pracowników.

Według portalu Wirtualnemedia.pl, dziennikarze o zwolnieniu dowiedzieli się podczas wideokonferencji. Obejmą ich trzymiesięczne okresy wypowiedzenia. Zamknięcie obu miesięczników potwierdziła Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Tytuły zostały zawieszone i nie będą wydawane w regularnej formie. Wcześniej Agora obniżyła pensje pracowników przez najbliższe pół roku o 20 proc.

#polska #newsy #newsyzkraju #bekazlewactwa #bekazpodludzi #triumfprawicy

Przepowiednia Filipka z 1984 roku na rok dwóch dwudziestek

Data: 24.04.2020 13:21

Autor: kisiel

wolna-polska.pl

"W roku dwóch dwudziestek, w czasie zarazy będą chcieli wybory robić, a ich pierwszy sekretarz pomrze przed majem, a Polacy ich od władzy pogonią. Chytry ksiądz odejdzie w niesławie, a kościół znów się z ludem zbrata. Zaraza do lata ustąpi i w trzech się naraz miastach trojaczki urodzą." – spisane przez znajomego Filipka, Stary Waliszów 1984

#polska #newsy #newsyzkraju #ciekawostki

Greenpeace wykorzy­stuje dramat Biebrzy. Podpalenia uważa za efekt globalnego ociep­lenia

Data: 24.04.2020 12:09

Autor: kisiel

codzienna.net

„Około 10 proc. największego polskiego parku narodowego już spłonęło. Biebrza płonie! Tak wyglądają skutki kryzysu klimatycznego już teraz w Polsce! Teraz wspierajmy akcję gaśniczą i ratowanie biebrzańskiej przyrody, ale jednocześnie – pracujmy, by zatrzymać katastrofę klimatyczną!” – czytamy w alarmistycznym komunikacie.

Ministerstwo Środowiska i Polska Policja uznały, że główną przyczyną pożarów jest prawdopodobnie podpalenie.

#bekazlewactwa #polska #newsy #newsyzkraju #bekazpodludzi #greenpeace

Jacek Sasin: „Przyjdzie czas nowoczesnego interwencjonizmu państwowego”

Data: 23.04.2020 09:54

Autor: kisiel

nczas.com

„Stawiam tezę, że globalnie przyjdzie czas nowoczesnego interwencjonizmu państwowego, którzy stworzy długofalowy plan dla ratowania, a potem rozwoju firm prywatnych. Ludzie prowadzący biznes muszą mieć przekonanie, że będą dla nich projekty, które pozwolą im działać i zasysać wiedzę oraz zatrudniać ludzi” – pisze w swoim felietonie Jacek Sasin.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #bekazpisu

Centrum Monitoringu Wolności Prasy protestuje: nierzetelnie oceniono poziom wolności polskich mediów

Data: 22.04.2020 14:23

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko nierzetelnej ocenie stanu wolności mediów w Polsce w 2020 r. zawartej w raporcie organizacji Reporterzy bez Granic" – czytamy w komunikacie CMWP. "Jest to ocena nierzetelna i krzywdząca dla Polski, ponieważ nie oddaje rzeczywistego poziomu wolności słowa, wolności mediów i wolności dziennikarzy, jaki jest w naszym kraju" – dodają autorzy listu.

#polska #media #prasa

Kończy ci się ważność prawa jazdy? Spokojnie z automatu zostało wydłużone o 60+.

Data: 22.04.2020 11:45

Autor: Starszyoborowy

strefabiznesu.pl

Wydłużona ważność uprawnień do kierowania pojazdami:

prawa jazdy (w tym zagranicznego prawa jazdy);

pozwolenia na kierowanie tramwajem;

zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym wartości pieniężne;

świadectwa kierowcy;

legitymacji instruktora nauki jazdy;

legitymacji egzaminatora;

zaświadczenia o wpisie do ewidencji instruktorów techniki jazdy (świadectwa instruktora techniki jazdy);

uprawnień do kierowania pojazdami,

wpisu w prawie jazdy kodu 95 potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji wstępnej, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej, kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej albo ukończenie szkolenia okresowego. 

#polska #koronawirus #samochody