Tego zapisu paktu migracyjnego Orban nie chce. "Diabeł kryje się w szczegółach"

Data: 25.09.2020 19:08

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Premier Węgier Viktor Orban odrzucił projekt europejskiego paktu migracyjnego, podkreślając, że zmusiłby on Węgry do przyjmowania osób ubiegających się o azyl. Niektóre elementy planu przyjął jednak z zadowoleniem. Według Orbana "diabeł kryje się w szczegółach" projektu, dotyczących tego, jak postępować z osobami przybywającymi na terytorium UE, co od dawna jest kwestią dzielącą państwa członkowskie Unii. Premier mówił o tym w wywiadzie dla agencji Reutera.

#wegry #ue #polityka #migracja

Na Tajwanie wrze. Pokaz siły z użyciem rakiet

Data: 25.09.2020 18:47

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Tajwan przeprowadził w czwartek testy rakiet i zamierza kontynuować je w piątek. W odpowiedzi chińska armia opublikowała nagranie swojej próby rakietowej – podał dziennik „South China Morning Post”, wpisując to w narastające napięcia w Cieśninie Tajwańskiej.

W ostatnich tygodniach samoloty wojskowe chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ALW) wielokrotnie naruszały strefę identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu, zmuszając tajwańskie lotnictwo do podrywania własnych myśliwców – informowały władze w Tajpej.

#chiny #tajwan #wojsko #wojna #polityka

Spełniła się, dokonując aborcji. Opublikowała swoje zdjęcie z krwią na rękach

Data: 25.09.2020 17:39

Autor: mirek

tygodnik.tvp.pl

Doktor Anna Parzyńska, lekarz ginekolog. Wywołała ona burzę swoim facebookowym wpisem, w którym, nie przebierając w w słowach, wyraziła „poczucie spełnienia” z powodu wykonywanych przez siebie… aborcji.

#aborcja #polityka

Pan poseł Nitras kopnął mnie. Użył przemocy fizycznej wobec mnie.

Data: 24.09.2020 17:54

Autor: malcolm

youtu.be

#nitras #platformaobywatelska #przemoc #polityka #koronawirus

https://youtu.be/Mp7SeQqzNO4

– Pan poseł Nitras kopnął mnie. Użył przemocy fizycznej wobec mnie. Sprawa toczy się w prokuraturze – takie szokujące wyznanie złożyła w programie „Strefa starcia” posłanka PiS, Iwona Arent. Na upublicznienie sprawy zareagował poseł PO Sławomir Nitras, który zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy zażądał zwolnienia wydawcy tego programu, Samuela Pereiry. Poseł zasłynął spiskową teorią, jakoby rząd ukrywał próbki zakażonych koronawirusem.

Zwolennicy Trzaskowskiego i PO - jak wyglądają?

Data: 24.09.2020 10:58

Autor: malcolm

youtu.be

#polityka #platformaobywatelska #trzaskowski

https://youtu.be/K7STfUp30CM

Powszechnie GW i TVN pokazują że prawica to moherowe berety a prawdziwa kultura i elita to PO które wyszło z matecznika UW. Jak wyglądają w praktyce? Aktywiści z demonstracji to elita. Zwracam uwagę że był to początek lipca – niby pandemia, brak dystansu społecznego 2 metry i szczelnych maseczek :D Na co dzień PO krytykuje rząd że nie robią masowych testów wszystkich jak popadnie i pandemia wymyka się spod kontroli..

Policja toleruje łamanie prawa.

Orban pozywa Parlament Europejski

Data: 23.09.2020 10:40

Autor: Harnas

wgospodarce.pl

Węgry pozwały Parlament Europejski! Poinformowały o tym służby prasowe Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Praworządność. Węgry kierują przed Trybunał Sprawiedliwości UE rezolucję Parlamentu Europejskiego uruchomiającą przeciwko temu państwu procedurę w oparciu i art.7(1) TUE. (Nr sprawy C-650/18) – czytamy w informacji TSUE.

To niespodziewany i jednocześnie bardzo ciekawy ruch. Węgrzy najwyraźniej nie chcą pozwolić się „grillować” politykom takim jak Frans Timmermans, którzy spór z Polska wykorzystuje do zrobienia kariery w unijnych instytucjach.

Warto dodać, że Węgry mają mocny argument, jako że w trakcie liczenia głosów nie wzięto pod uwagę głosów wstrzymujących. Gdyby je wzięto pod uwagę, rezolucja by przepadła.

#UE #polityka #wegry

Kaczyński żąda od Ziobry rezygnacji z „krucjaty ideologicznej”

Data: 22.09.2020 22:45

Autor: Borok

kresy.pl

Szef PiS Jarosław Kaczyński rzekomo domaga się od lidera Solidarnej Polski, Zbigniewa Ziobro, by jego partia zrezygnowała „ze swojej krucjaty ideologicznej” i porzuciła postulaty dotyczące walki z ideologią LGBT – podaje Onet.pl. Lider PiS ma też oczekiwać poparcia dla „5 dla zwierząt” i tzw. ustawy covidowej.

W nocy z poniedziałku na wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobro, ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, a zarazem liderem Solidarnej Polski, partii wchodzącej oficjalnie w skład Zjednoczonej Prawicy. Rozmowa ta miała trwać cztery godziny.

#polityka #polska #kryzys

Data: 22.09.2020 21:54

Autor: reflex1

Szwajcarska Rada Narodu (taki nasz odpowiednik sejmu*) przegłosował projekt zakładający ulgi podatkowe dla sklepów, które niesprzedane jedzenie będą oddawać instytucjom charytatywnym zamiast wyrzucać na śmietnik

Teraz projekt przeszedł do Rady Kantonów (taki odpowiednik polskiego Senatu*(.

  • Taki niby odpowiednik, ale nie do końca. W Szwajcarii obydwie izby są równe. Czasami nowe prawo zaczyna być omawiane i głosowanie w senacie, a czasami w sejmie.

A jak projekt nie przejdzie w którejś z dwóch izb, to tworzona jest komisja składająca się z członków tychże obradująca tak długo aż znajdą kompromis satysfakcjonujący obydwie strony. Niby maja ograniczenie w postaci Rady Związkowej (rządu), ale to się prawie nigdy nie zdarza.

#szwajcaria #swissinfo #jedzenie #prawo #polityka

Hołownia już dzieli skórę na niedźwiedziu...

Data: 22.09.2020 20:14

Autor: Borok

wpolityce.pl

W ostatnich sondażach mamy 10-14 proc. poparcia, co w wyborach przełożyłoby się na 40 do 80 mandatów w Sejmie – podkreślił we wtorek w Katowicach lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Jak ocenił, nowa siła polityczna jest potrzebna, aby rozwiązywać realne w Polsce problemy. Za jeden z nich uznał konieczność odejścia od energetyki węglowej. Zdaniem Hołowni przy pieniądzach z Unii jest możliwe „naturalne” wygaszanie górnictwa i zastępowanie miejsc pracy w tej branży miejscami zgodnymi z Europejskim Zielonym Ładem.

#bekazlewactwa #odlot #polityka #holownia

Funkcjonariusze służb bezpieczeństwa Białorusi „podani na talerzu”. Mińsk grozi hakerom

Data: 22.09.2020 14:24

Autor: Starszyoborowy

cyberdefence24.pl

Niezależna białoruska agencja informacyjna Nexta Live za pomocą Telegrama opublikowała listę 1000 pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi, którą – jak informuje – pozyskała od hakerów grupy Cyber Partyzanci. „W miarę kontynuacji aresztowań będziemy publikować dane na masową skalę” – czytamy w opublikowanym komunikacie.

#bialorus #polityka #sluzbyspecjalne #hakerzy

Na czym opiera się obecnie system Łukaszenki (ANALIZA)

Data: 22.09.2020 13:40

Autor: Harnas

kresy24.pl

Odpowiedź na pytanie jak mogą w najbliższych tygodniach czy miesiącach wyglądać losy opozycji na Białorusi, jakie potencjalnie może ona osiągnąć cele, to jednocześnie odpowiedź na pytanie jak silna jest władza samego Aleksandra Łukaszenki. Jak mocno zakorzeniona w świadomości społecznej, umocowana w strukturach państwa i establiszmencie. To że łukaszenkowski system, autorytarny i skupiony wokół lidera, jest wszechobecny, to rzecz oczywista. Nie ma w kraju masowych organizacji, których on by nie kontrolował, niewiele jest masowych mediów, które nie są głosem jego polityki. Ale i tak pojawiła się wątpliwość, na jakie realne wsparcie może liczyć Łukaszenka, na ile apatia, zniechęcenie lub też występujące wciąż wśród części Białorusinów postawy autentycznego do niego przywiązania mogą pomóc mu utrzymać się przy władzy?

Na ile też występujące, w części białoruskiego społeczeństwa, poparcie dla niego to funkcja jakieś odmiany patriotyzmu (izolacjonistycznego, antyzachodniego lub prorosyjskiego), do którego może on w każdej chwili odwołać się licząc na jego bezwarunkowe wsparcie. Oraz, jeśli za Hanną Liubakową można mówić o „generacji Łukaszenki”, na ile pokolenie ludzi wychowanych, społecznie, politycznie i aksjologicznie w cieniu jego panowania, może być jego najtrwalszą podporą?

Pewność władzy

Oficjalnymi celami opozycji na chwilę obecną są: zaprzestanie terroru stosowanego przez państwo przeciw jego własnym obywatelom oraz odsunięcie Łukaszenki od władzy (więc niejako unieważnienie oficjalnie ogłoszonych wyników ostatnich wyborów). Kierujący od 26 lat Białorusią układ władzy okopał się jednak mocno i nie wydają się gotowy na żadne ustępstwa. Mgliste zapowiedzi reform, zmian konstytucyjnych, wypowiadane są ponad głowami opozycji. W przekazie mediów rządowych władza stara się coraz częściej ignorować protestujących, spychać na plan dalszy.

Zachowanie Łukaszenki i jego zaplecza w ostatnich dniach może wskazywać na to, że pewny jest, że aparat państwa pozostanie przy nim, lojalny i oddany, choć sytuacja wymaga dokonania pewnych przetasowań i przesunięć. Siła i konsekwencja protestujących są ważnym atutem opozycji, lecz Łukaszenka działa metodycznie, usuwając jeden po drugim jej liderów, stosując zastraszanie i używając aparatu państwa do prześladowania co aktywniejszych jednostek. To, co umożliwia Łukaszence takie a nie inne działanie to oczywiście sprawny aparat władzy i propagandy.

Łukaszenka stara się przechodzić już do swoich „codziennych” obowiązków: wizyt gości zagranicznych, wyznaczania urzędników państwowych, od czasu do czasu napominając coś o potrzebie reform społecznych i grożeniu opozycji konsekwencjami. A z nim cały aparat państwa i rządowe media tworzące już gotowe (niezbyt oryginalne) interpretacje. Z perspektywy łukaszenkowskiej propagandy wszystko (lub prawie wszystko) jest już opanowane, gotowe do agresywnej defensywy. Wpisane w zwykły porządek polityczny, z „agenturalną” opozycją w tle. W reportażu na temat protestów („zamieszek”, jak je nazwano) wyemitowanym w państwowej telewizji 12 września , choć podkreśla się, że protestujący są zdeterminowani i wierzą w swoją sprawę, to jednak są sterowani, radykalni i działają wedle z góry nakreślonych scenariuszy. W języku propagandy i samego Łukaszenki na Białorusi mają miejsce „nielegalne akcje”, siły opozycyjne manipulują masami, przeszkolone, przygotowane i opłacane przez „Zachód”.

Słabość łukaszenkowskiego “patriotyzmu”

Opozycja jako swoich odbiorców ma cztery zasadnicze grupy. Wspierających ją Białorusinów, nastawionych wrogo do panującego systemu, po przeciwnej stronie ludzi świadomie wspierających reżim (w jego narracji „patriotów”), poddanych presji rządowej propagandy; osobno jako trzeci odbiorca plasuje się elita systemu (o wiele bardziej świadoma sytuacji) oraz jako ostatnia to zasadniczo reszta populacji. Reszta, do której można dotrzeć z opozycyjnym przekazem, gdyż pozostaje ona do narracji władzy nastawiona sceptycznie, lecz jednocześnie jako wychowana w czasie rządów Łukaszenki, nie zna niczego innego, jej horyzont polityczny i społeczny pozostaje znacznie ograniczony. To właśnie ta ostatnia grupa, obok samego układu władzy, może zagwarantować Łukaszence – nawet nieświadomie i bezwolnie, przetrwanie.

Między opozycją białoruską a stroną „patriotyczną” istnieje duża światopoglądowa przepaść, wydaje się nie do przeskoczenia; to przedstawiciele tej drugiej strony wypełniają tłumnie wiece „za Batku”, wiece poparcia dla Łukaszenki. Choć jest to grupa krzykliwa, nie sprawia wrażenia autentycznej, budzi raczej ciągłe podejrzenia zagranicznych obserwatorów. Wsparcie dla Łukaszenki to raczej pokaz wrogości do umownego Zachodu, żywe jeszcze w społeczeństwie sentymenty sowieckie i oczywiście przejaw sympatii prokremlowskich. Tym samym jest to grupa politycznie świadoma, lecz niezbyt liczna. Największy wiec prołukaszenkowski miał miejsce w połowie sierpnia – zebrał prawdopodobnie około 10 tys. osób, na jednym z ostatnich z kolei 9 września zebrało się w kilkaset osób, także na Placu Zwycięstwa. Dlatego też pomimo, że chętnie wykorzystywani w narracji rządowej „patrioci” nie stanowią tak naprawdę istotnego elementu układu władzy.

Struktura władzy

Na aprat władzy składają na setki tysięcy osób działających w administracji, mediach kontrolowanych przez rząd, państwowych przedsiębiorstwach, armii, służbach specjalnych organizacjach jak „Biała Ruś” czy Białoruski Republikański Związek Młodzieży. Każda z tych organizacji czy instytucji ma charakter hierarchiczny, stąd oczywiście do elity państwa należą tylko ci, którzy zajmują ich górne warstwy. Ale każdy szczebel wypełnia swoją rolę kontrolno-organizacyjną.

Wedle James Shottera piszącego dla Financial Times, powołującego się na informację z opozycyjnej strony Tut.by, najważniejszy dla Łukaszenki w tym momencie aparat bezpieczeństwa liczy między 120 a 240 tys. osób. Liczby dokładne nie są znane. Oficjalne to 45 tys. wojska, 39 tys. milicji oraz dodatkowe służby wewnętrzne podporządkowane białoruskiemu MSW. Aparat bezpieczeństwa, co wiadomo od dawna, jest instytucją lojalną, choć podlegającą ciągłym przetasowaniom, wewnętrznie podzieloną na osobne obozy, które mają się nawzajem kontrolować i dawać Łukaszence możliwość gry pomiędzy nimi. Gdy jeden zawodzi, do użycia wchodzi inny.

Zależnie od potrzeb Łukaszenka może opierać się tylko na wybranych (KGB, OMON i inne); ich kompetencje są niejasno nakreślone i oczywiście zasadniczo działają poza ramami prawa. Lojalność tych instytucji ma oczywiste powody: czerpią one z systemu profity, nie dążą do jego przekształcenia, są również odpowiedzialne za nadużycia systemu (przemoc, tortury a nawet śmierć) więc tym bardziej nie skore do opozycji.

Nielojalność w ich szeregach zdarza się sporadycznie, wyłącznie indywidualnie, są to często jednostki zagrożone przez kolejne czystki, więc nie mające nic do stracenia. Dlatego też od zawsze Łukaszenka utrzymywał poszczególne agendy bezpieczeństwa w stanie wzajemnej wrogości, tak by nie doszło do zawiązania się porozumienia między nimi. A fakt, że marsze opozycji nie są natychmiast rozbijane nie znaczy, że siły bezpieczeństwa są bierne ani że odsuwają się od reżimu.

Lecz w sumie Łukaszenka nie ma zbyt znacznego zaplecza. Te 120-240 tys. mogą swobodnie służyć do kontrolowania społeczeństwa nazwijmy to, na bieżąco. Dodatkowo słaba sytuacja gospodarcza powoduje, że aparat bezpieczeństwa jest od lat niedofinansowany. Łukaszenka od 2018 r. przygotowywał się na ewentualne protesty oraz wiszący w powietrzu kryzys społeczno-polityczny (choć nie przewidział jego skali). Dlatego to określany jako liberał Siergiej Rumas objął tekę premiera. Oczyszczana była także administracja lokalna. Sam prezydent mówił wiele o potrzebie przekształceń w modelu społeczno-ekonomicznym. Łukaszenka liczył, że da się przekupić społeczeństwo reformami. Lecz wydarzenia ostatnich miesięcy wykazały, że strategia „efektywnego zarządzania” nie zdała egzaminu i nie uchroniła kraju przed wstrząsami.

Słabości siłowego zaplecza widać dziś, podobnie jak np. w 2006 r., gdy zbierają się nawet tylko kilkutysięczne tłumy, aparat ten okazuje się niedostateczny, nie dość liczebny, do podjęcia właściwej ofensywy. Nie znaczy to, że nie działa. Co można zaobserwować na przykładzie licznych aresztowań; wyczekuje on tylko na chwilę uspokojenia. Częściej więc obserwuje, ocenia, szacuje.

Droga życiowa osób powiązanych z aparatem bezpieczeństwa powoduje, że są oni oderwani od społeczeństwa, nie czują do niego przywiązania, nie mają z nim silniejszego emocjonalnego związku. Są autonomiczną struktura wewnętrzną. Kierujący siłami bezpieczeństwa to często ludzie urodzeni poza Białorusią, dzieci sowieckiego imperium, dziś raczej już zaawansowani wiekiem, często ich kariera rozpoczynała się jeszcze w poprzedniej epoce; nierzadko powiązani są z moskiewskimi uczelniami.

Minister spraw wewnętrznych to Jurij Karajew, który urodził się w Osetii, a wykształcił w Saratowie. Jurij Żarobin, minister obrony w latach 2009 – 2014 urodził się na Ukrainie, jego następca do niedawna Szef Rady Bezpieczeństwa Andriej Rawkow,ukończył Akademię Wojskową przy Sztabie Generalnym Federacji Rosyjskiej w 2005 r. Dopiero obecny minister obrony to Białorusin wykształcony wyłącznie w kraju. Z czasem Łukaszenka zdawał się przesuwać ku osobom mocniej związanym z Białorusią (i jego systemem). Szefujący KGB od 2012 do wrześnie 2020 r. Walery Wakułczyk to już absolwent mińskich uczelni. Na marginesie należy dodać, że we wrześniu Łukaszenka zdymisjonował nie tylko Wakułczyka i Rawkowa, ale i Iwana Tertela szefa Państwowego Komitetu Kontroli. Choć zastąpili ich inni aparatczycy z tego samego polityczno-organizacyjnego chowu.

Polityczna atrapa: BRZM i “Biało Ruś”

Druga strona, polityczno-administracyjna, zaplecza Łukaszenki to rozbudowany aparat państwa oraz różne organizacje partyjne i społeczne (partie prołukaszenkowskie, organizacje jak wspomniany BRZM). Te drugie to często masowe ruchy, dominujące w życiu społeczno-politycznym, których liczebność może na pierwszy rzut oka sprawiać wrażenie siły, to jednak ich specyfika przeczy temu, aby mogły one stanowić istotne narzędzie władzy.

BRZM to organizacja monopolizująca ruch młodzieżowy w kraju. Na jej stronach nie ma danych co do jej liczebności, ale zapewne liczy ona kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi (do 31 r. życia), może, jak podają niektóre źródła, nawet pół miliona (choć to na pewno dane fikcyjne), lecz z uwagi na często przymusowy czy też oczekiwany charakter członkostwa w niej, nie oddaje ona realnego zaangażowania ani poparcia dla systemu. Istnieje też osobna organizacja dla dzieci, także o masowym i monopolistycznym charakterze. Podobnie jest z organizacją „Biało Ruś”, do której należą przedstawiciele aparatu administracyjnego, szefowie spółek rządowych, banków państwowych itp. Jest to więc rodzaj klubu dla członków establishmentu. Mająca oficjalnie status organizacji pozarządowej startuje od czasu swojego zaistnienia w 2007 r. w wyborach parlamentarnych, stanowiąc zresztą w izbie niższej dominującą siłę polityczną. Jej charakter powoduje jednak, że organizacja tego typu nie zwiększa realnego poparcia dla systemu, gdyż nie wychodzi poza jego ramy, stanowi bardziej narzędzie wewnętrznej kontroli.

Organizacja ma liczyć 160 tys. członków (wedle Belarus Digest). Jej wyższy szczebel to grupa technokratycznych zarządców Republiką. Co ciekawe do „Biało Rusi” nie należą członkowie aparatu bezpieczeństwa. Raczej administracja, management i inteligencja.

Wspomniany aparat państwowy – technokratyczny, kierujący służbami cywilnymi i ekonomią kraju, postrzegany jest przez specjalistów jako w miarę efektywny; Łukaszenka potrzebował w tym przypadku sprawnego narzędzae, czystki dokonywane w jego szeregach mają zawsze na celu usunięcie co bardziej skorumpowanych urzędników. Łukaszence zdarzało się nawet w przeszłości akceptować różnice zdań, na najwyższym rządowym szczeblu, nawet w istotniejszych kwestiach. Nawet w Mińsku czasami dobrze widoczny jest (ograniczony) pluralizm.

Organizacje jak BRZM i „Biało Ruś” świetnie sprawdzają się w codziennej pracy systemu, gdy trzeba zebrać tłumy na uroczystościach, zorganizować wiece poparcia, akademie ku czci czy prace woluntarystyczne przypominające czyny społeczne dawnego ZSRR. Nie są to jednak w żadnym przypadku organizacje aktywne, muszą być odgórnie zaktywizowane, poruszane, kierowane. Mogą stanowić tło w teatrze władzy, lecz nic ponadto.

Gdyby zsumować powyższe liczby, daje to około pół miliona do miliona ludzi zaangażowanych bezpośrednio w system władzy lub we wspierających go deklaratywnie organizacjach, plus oczywiście samorządy, związki zawodowe, media. Jednak nieautentyczny charakter tych organizacji nie może świadczyć o realnym poparciu dla Łukaszenki.

W przypadku pojawiających się pęknięć w strukturze systemu, żadna z nich, poza oczywiście siłami bezpieczeństwa, nie stanowi realnej bazy czy też podwaliny pod budowę siły politycznej pozwalającej przetrwać kryzys. Organizacje tego typu nie są wolne od korupcji, a w szeregach jak uważa wielu obserwatorów panuje oportunizm, nastawienie na karierę, pustka ideowa. Na Łukaszence zemścił się tu fakt, że cały system był budowany wokół jego osoby, że nie akceptując jakiejkolwiek konkurencji indywidualnej czy kolektywnej – złe doświadczenia z czasów sowieckich nauczyły go być nieufnym do partii politycznych, uniemożliwiły mu zbudowanie potężnego ruchu politycznego.

Naród Łukaszenki

Co Łukaszence zostaje? Zostają więc ludzie systemu władzy i rzesze społeczne wychowane przez ten system. W propagandzie władzy naczelną cnotą narodu ma być zgoda, harmonia, co w jej interpretacji oznacza brak sprzeciwu względem obranej ścieżki rozwoju i polityki państwa. Typowa narracja autorytarnego systemu. A wspomniana na wstępie “generacja Łukaszenki” jest najważniejszym odbiorcą i produktem tej propagandy.

Łukaszenkowskie “państwo dobrobytu” miało zadbać o szczęście i harmonijne życie każdego obywatela, który nie miał zajmować się polityką, co najwyżej ubogo rozumianą aktywnością społeczną (na wzór sowiecki), czemu służyć miała sprawna administracja i narzędzia kontroli.

Ponownie należy zastanowić się, czy jeśli narzędzia władzy – jak administracja rządowa, organizacje polityczne, służby bezpieczeństwa są zbyt pasywne, niewystarczające lub zwyczajnie pozorowane, to czy Łukaszenka może przetrwać, choćby w oparciu o pokolenie ludzi wychowanych podczas jego panowania, którzy zrobili karierę w oparciu o nowy awans społeczny? Tym, co może uratować system Łukaszenki nie musi być wcale aktywne zaangażowanie jego obrońców, lecz splot interesów, postawa ludzi dalekich od entuzjazmu dla niego, lecz tak czy inaczej organicznie związanych z systemem.

System będzie stawiać bierny lecz skuteczny opór przez zmianami, przed przejęciem go przez „obce” siły. Opozycja liczy nie tyle na bezpośrednie polityczne zaangażowanie młodego pokolenia, które zawsze, a tym bardziej w systemie autorytarnym, jest ograniczone, co na to, że żyjąca coraz bardziej w kontakcie ze światem młodzież zacznie domagać się od systemu zmian w zakresie ideologii, systemu wartości, języka, podejścia do spraw społecznych, ekologicznych, dostępu do technologii, których skostniały i nieinnowacyjny system nie będzie potrafił spełnić. Lecz jak pokazują przykład Rosji nawet i taki kryzys postsowiecki reżim, przy zachowaniu odpowiedniej – pragmatycznej i elastycznej, postawy, jest w stanie przetrwać.

#bialorus #lukaszenka #geopolityka #polityka

Departament Sprawiedliwości uznał, że w trzech rządzonych przez lewicę stanach panuje anarchia

Data: 22.09.2020 09:14

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Departament Sprawiedliwości uznał, że w trzech rządzonych przez lewicę miastach – Nowym Jorku, Portland i Seattle – panuje anarchia. 2 września Trump polecił prokuratorowi generalnemu Billowi Barrowi przygotować i opublikować na oficjalnej stronie Departamentu Sprawiedliwości listę „anarchistycznych jurysdykcji”. Zdefiniował je jako „stanowe i lokalne jurysdykcje które pozwoliły, aby trwała w nich przemoc i niszczenie mienia oraz odmówiły podjęcia rozsądnych środków aby przeciwdziałać tej kryminalnej aktywności”.

#usa #lewica #lewactwo #polityka #zamieszki

Data: 20.09.2020 21:04

Autor: judenfreiEurope

Kartka z historii, jak to Macierewicz był przeganiany przez narodowców

W obronie turbowanego posła stanęło kilku starszych mężczyzn. Jednak napakowani adrenaliną młodzi-łysi ani myśleli dyskutować. W ruch poszły kije od flag i pięści. Jeden z obrońców posła, trafiony w twarz stracił okulary.

Macierewicz zepchnięty z pomnika podjął próbę dyskusji z napastnikami, jednak trudno to było uznać za dialog.

– Coś zrobił w Sejmie! – bezceremonialnie tykał posła młody wygolony na łyso człowiek. – Polskę sprzedałeś!

– On jest z KOR-u – krzyczał inny młodzian. – Żydzi precz!

– Ja nie tyle jestem z KOR-u – krzyczał Macierewicz – ile zakładałem KOR!

– I do czegoście doprowadzili!? Przez was Polska ginie!

– Miałem wtedy dwadzieścia parę lat i mój błąd polegał na tym, że dałem sobie KOR odebrać!

https://nto.pl/zadyma-z-milosci/ar/3941799

#polityka #4konserwy

Norwegia odbiera fundusze polskim gminom, które bronią rodziny

Data: 20.09.2020 17:08

Autor: Borok

m.pch24.pl

Rząd w Oslo zamierza pozbawić pieniędzy z Funduszy Norweskich polskie gminy, które przyjęły Samorządowe Karty Praw Rodziny, zakładające m.in. blokowanie propagandy lobby LGBT w szkołach i innych placówkach publicznych.

Fundusze Norweskie, to pieniądze, które Norwegia, Liechtenstein oraz Islandia wpłacają na rzecz krajów Unii Europejskiej w zamian za swobodny dostęp do ich rynków. W praktyce dystrybucją tych środków zajmują się organizacje o profilu lewicowo-liberalnym, m.in. Fundacja Batorego założona przez miliardera George’a Sorosa.

#finanse #lewactwo #polityka

Czy Trump wygra coś więcej niż wybory prezydenckie?

Data: 20.09.2020 15:37

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Spór o zapełnienie miejsca w Sądzie Najwyższym po Ginsburg – zmarłej w piątek 87-letniej liberalnej legendzie amerykańskiego sądownictwa – rozpoczął się tuż po jej śmierci. Już w pierwszym oświadczeniu kondolencyjnym, lider Republikanów w Senacie Mitch McConnell zapowiedział, że Senat będzie głosować nad wybranym przez prezydenta Donalda Trumpa potencjalnym następcą Ginsburg jeszcze podczas jego kadencji.

#usa #polityka #trump #wybory #prawo

Magdalena Ogórek odkryła, ze naturalne futra są ze zwierząt.

Data: 20.09.2020 14:57

Autor: stawo73

plotek.pl

Magdalena Ogórek, dotąd zwolenniczka naturalnych futer, zmienia zdanie i namawia do rezygnacji z tego rodzaju ubrań. Apeluje także o ograniczenie konsumpcjonizmu.

W rozmowie z portalem plotek.pl Magdalena Ogórek przekonuje, że zmieniła zdanie, co do noszenia naturalnych futer. Przekonały ją do tego warunki, w jakich hodowane są zwierzęta futerkowe. Zachęca również inne kobiety do pójścia w jej ślady.

Świadomość warunków, w jakich hodowane są zwierzęta, uświadomiła mi, że za ciuchem w sklepie stoi prawdziwa krzywda zwierząt. Dawniej nie zastanawialiśmy się nad tym, najwyższy czas ograniczyć bezsensowny konsumpcjonizm na świecie. Czy żałuję? Staram się niczego w życiu nie żałować, tylko naprawiać – mówi w rozmowie z Plotkiem.

#polska #polityka #magdalenaogorek #5dlazwierzat #hipokryzja #ludziebezcharakteru

Fikołki logiczne pisowskich lizodupów usprawiedliwiających „5 dla zwierząt”.

Data: 20.09.2020 14:50

Autor: stawo73

youtube.com

W dzisiejszym „Saloniku politycznym Rafała Ziemkiewicza” prowadzący program zaprosił do udziału w nim Joannę Miziołek oraz Stanisława Janeckiego. Goście postanowili wykazać wiernopoddańczą postawę wobec Jarosława Kaczyńskiego i wziąć w obronę jego „5 dla zwierząt”. Jednak argumenty jakie użyli w tym celu nadają się chyba tylko do konkursu „debila roku”. Pani Miziołek powiedziała między innymi, ze:

„Eksport świadczy o tym, ze to jednak nie my zyskujemy jako kraj, tylko zupełnie inny kraj” (2:36)

Natomiast pan Janecki usprawiedliwiał wprowadzenie zakazu eksportu z uboju rytualnego tym, ze nie uderzy ona w rolników tylko w przedsiębiorców (!), a poza tym nie jest to elektorat PIS-u.

„…to są jednak przedsiębiorcy, i to duzi przedsiębiorcy, często z udziałem kapitału zagranicznego. To nie jest przeciętny chłop mazowiecki czy podlaski” (7:07)

Ręce opadają.

#polska #polityka #stanislawjanecki #joannamiziolek #hodowla #5dlazwierzat #pis #ludziebezcharakteru

Chcieli otruć prezydenta Trumpa. Amerykańskie służby przechwyciły list z rycyną

Data: 20.09.2020 09:36

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Amerykańskie służby przechwyciły w sobotę kopertę zawierającą rycynę – podała CNN i inne amerykańskie media, powołując się na źródła w administracji. Adresowany do prezydenta Donalda Trumpa list został przechwycony w jednej z sortowni.

#usa #trump #polityka #zamach

Data: 20.09.2020 07:48

Autor: Ijon_Tichy

Ciekaw jestem, na jakim etapie jest rozpracowywanie partii Konfederacja przez różnego rodzaju służby, loże i mafie. Z całą pewnością każda siła polityczna, która zyskuje jakoś na znaczeniu, jest od wewnątrz przechwytywana na różne sposoby. Nie bądźmy naiwni. Konfederacja na pewno nie jest wyjątkiem.

#przemyslenia #polityka #gownowpis

Data: 20.09.2020 07:38

Autor: Borok

Zachowali się, jak trzeba, zagłosowali zgodnie z wolą swoich wyborców i własnym sumieniem. Jesteśmy gotowi na rozmowy z ludźmi dobrej woli

– powiedział PAP szef koła Konfederacja Jakub Kulesza odnosząc się do zawieszenia 15 posłów w prawach członka PiS po głosowaniu ws. „piątki dla zwierząt”.

#cytaty #polityka #polska

Spadek poparcia dla koalicji rządzącej. W Sejmie także KO, Konfederacja i Lewica

Data: 19.09.2020 22:36

Autor: Borok

kresy.pl

Według najnowszego sondażu CBOS poparcie dla rządzącej koalicji nieznacznie spadło w porównaniu do poprzedniego badania. Lekki wzrost poparcia zanotowała Koalicja Obywatelska. W Sejmie znalazłyby się także Konfederacja i Lewica.

#polityka #polska #sondaz

Data: 19.09.2020 22:21

Autor: reflex1

W 2019 roku szwajcarska administracja federalna wydała ponad 6 miliardów franków na towary, usługi i prace budowlano-remontowe.

Uzbrojenie, budownictwo/remonty oraz IT stanowiły największe koszta.

Najwiecej bo aż 2,8 mld chf wydało ministerstwo obrony i sportu (tak, tutaj to jedno ministerstwo).

#szwajcaria #swissinfo #ekonomia #polityka

Data: 18.09.2020 22:19

Autor: retopology

Moim zdaniem stan finansów publicznych jest tak tragiczny, że Kaczyński po raz drugi postanowił wyreżyserować własny upadek, by uniknąć politycznej odpowiedzialności za ten stan rzeczy. Coś mam przeczucie, że czekają nas przedwczesne wybory, których nikt nie będzie chciał wygrać.

#polityka

Data: 18.09.2020 19:31

Autor: satan696

Jeszcze co do argumentu ze "Bog mowil zeby czynic sobie ziemie podana" co do obrony pislamskiej 5 dla zwierzat a przepraszam bardzo kiedy Bog w bibilii powiedzial ze od teraz bedziesz tworzyc swieta w miejsca poganskich i wciagac poganskie tradycje do chrzescijanstwa jak Yule czy Saturnalia?

#kiciochpyta #polityka

Data: 18.09.2020 19:17

Autor: malcolm

#polityka

A jeśli to zamieszanie z ustawą o zwierzętach to chytry plan kaczora? Z tych co odeszli zrobi partę "proludową" która zgarnie ten elektorat na wsi który nie chce na PiS głosować (czyli dobije lub mega osłabi PSL)?

PO leży i kwiczy. Ruch trzaskowskiego utonął w szambie, hołownia odleciał w kosmos z wypowiedziami. PiS jest mocny brakiem opozycji. Wywali tematy LGBT, już mówią że ta branża "futerkowa" to 11 mln do budżetu i 550 etatów (w tym więszość ze wschodu). Teraz nie mają senatu a mogą wyrwać większy kawałek tortu niż mają.

Budka: Oczekujemy od Kaczyńskiego deklaracji, czy odda nam Polskę

Data: 18.09.2020 18:49

Autor: SzAcH

tvp.info

Rozpoczynamy proces szerokich konsultacji dotyczących wyłonienia większości parlamentarnej, ale również przygotowania wariantu wcześniejszych wyborów – poinformował w piątek szef PO Borys Budka. Podkreślił też, że jego ugrupowanie oczekuje od Jarosława Kaczyńskiego „jasnej i czytelnej deklaracji, czy jest w stanie sformułować większość parlamentarną i zajmować się realnymi problemami Polaków, czy oddaje Polskę i chce, by odbyły się przedterminowe wybory”.

#polityka #polska

"Ministrem się bywa". Minister nie żałuje postawienia się Kaczyńskiemu

Data: 18.09.2020 18:22

Autor: Borok

nczas.com

Ministrem się bywa, a rolnicy jako najważniejsi recenzenci mojej pracy oceniają mnie pozytywnie – powiedział w piątek w Waplewie Wielkim (Pomorskie) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, jeden z 15 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii za sprzeciw wobec noweli ustawy o ochronie zwierząt.

#polityka #polska

Są błędy, których prawicowy elektorat nie wybaczy.

Data: 18.09.2020 17:52

Autor: Borok

wpolityce.pl

Podczas, gdy Parlament Europejski głosuje kolejną szkodliwą dla Polski rezolucję opartą na kłamliwej manipulacji, a w Sądzie Najwyższym o dezubekizacji orzeka były oficer wywiadu wojskowego z PRL, Zjednoczona Prawica przeżywa największy kryzys w swojej historii. Co jest bezpośrednią przyczyną? Narastające konflikty i próba sił frakcji to jedno, ale ostatni punkt zapalny w postaci ustawy o ochronie zwierząt, mającej lewicowe podglebie, zaczyna mocno niepokoić. Jaki to sygnał dla wyborców? Naprawdę warto postawić na szali jedność prawicowego obozu z ustawą o lewicowych założeniach?

#polityka #polska #bekazlewactwa

Polski kod kulturowy nakazuje, w dobie zwycięstw, pokłócić się między sobą

Data: 18.09.2020 15:12

Autor: Borok

wpolityce.pl

#analiza #polska #polityka

Jakiż to by był spektakularny dowód na istnienie polskiego kodu kulturowego (także z pakietem słabości): pokłócić się między sobą u szczytu możliwości, przed perspektywą spokojnych trzech lat reformowania państwa, po drugim podwójnym zwycięstwie wyborczym potknąć się o własne nogi, a konkretnie – o norki!

Prezes Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członków partii 14 swoich posłów

Data: 18.09.2020 15:03

Autor: Borok

m.pch24.pl

„14 polityków PiS zostało zwieszonych w prawach członków partii”, poinformował przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski. Decyzję w tej sprawie podjął Jarosław Kaczyński i ma ona związek z głosowaniem nad „Piątką dla zwierząt”.

#polityka #bekazlewactwa #bekazpisu

POPiS i Lewica wykończyły hodowlę. “Dzisiejsza smutna noc to zdrada polskiej wsi”

Data: 18.09.2020 12:29

Autor: Borok

wrealu24.pl

Dziś po godzinie pierwszej w nocy większość z PiS wraz z całą Lewicą i prawie całą Koalicją Obywatelską przegłosowały ustawę antyhodowlaną. – pisze na Facebooku poseł Krzysztof Bosak.

#polska #polityka

Spurek dziękuje Kaczyńskiemu: może powiedzieć "melduję wykonanie zadania"

Data: 18.09.2020 11:05

Autor: Borok

nczas.com

Sylwia Spurek, radykalnie lewicowa europosłanka, jest zachwycona postawą Jarosława Kaczyńskiego. Na Twitterze zamieściła post, w którym sugeruje, że prezes PiS wykonywał zadanie zlecone mu przez środowisko lewicy.

#polityka #bekazlewactwa

Ziemkiewicz: "On oszalał, a jego otoczenie okazało się bezkręgowcami"

Data: 18.09.2020 11:03

Autor: Borok

nczas.com

Po tym co w czwartek działo się w Sejmie, prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz nie wytrzymał i w piątek rano za pośrednictwem Twittera oznajmił, że zrywa swoją przyjaźń z partią Jarosława Kaczyńskiego i żegna się z przychylnymi mu mediami.

#polityka

Data: 18.09.2020 09:22

Autor: Borok

Głosowanie nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt pokazało, kto jest prawdziwą prawicą w Polsce – ocenił poseł Robert Winnicki (Konfederacja). Przekonywał, że po tym głosowaniu prezes PiS Jarosław Kaczyński "skończył się jako lider prawicy w Polsce".

#polityka

Unia Europejska chce wymusić na Polsce przywileje dla gejów i lesbijek

Data: 18.09.2020 09:08

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

Unia Europejska chce wymusić na Polsce przywileje dla gejów i lesbijek. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała dziś w Parlamencie Europejskim, że prawo rodzinne, które do tej pory było domeną państw członkowskich, będzie regulowane przez Unię. To oznaczałoby m.in. konieczność uznania przez Polskę praw rodzicielskich dla par homoseksualnych – informuje Deutche Welle.

#ue #lgtb #polityka #lewactwo #lewica

Marek Suski ogłosił koniec koalicji i rząd mniejszościowy.

Data: 18.09.2020 09:06

Autor: Borok

m.pch24.pl

Koalicji od wczoraj nie ma, nie ma rozmów – powiedział w piątek na antenie RMF FM poseł PiS Marek Suski. – Jesteśmy zdecydowani na rząd mniejszościowy. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka – dodał.

W nocy z czwartku na piątek posłowie przegłosowali projekt zmian w ustawie o ochronie zwierząt autorstwa PiS, który zakłada zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Za głosowało 356 posłów, przeciw 75, zaś wstrzymało się 18.

#polityka

Będzie trzęsienie ziemi w Zjednoczonej Prawicy?

Data: 18.09.2020 09:03

Autor: Borok

info.wiara.pl

#polityka #bekazpisu #polska

W piątek zostaną wyciągnięte zapowiadane konsekwencje wobec polityków PiS, którzy zagłosowali przeciw ustawie o ochronie zwierząt; w sprawie koalicji rządowej zbierze się w najbliższych dniach kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w kierownictwie PiS.

PE z kolejną rezolucją ws. praworządności w Polsce.

Data: 17.09.2020 16:41

Autor: Borok

m.niezalezna.pl

Rezolucja Parlamentu Europejskiego to narzędzie politycznego nacisku wymierzone w Polskę – powiedział dziś wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, odnosząc się do rezolucji europarlamentu dotyczącej stanu praworządności w Polsce. Dokument przyjęto głosami m.in. europosłów z Platformy Obywatelskiej i Lewicy.

#polityka #ue #eu #eurokolchoz #prawo

Parlament UE przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce

Data: 17.09.2020 13:30

Autor: malcolm

tvp.info

#polska #praworzadnosc #eurokolchoz #polityka

Parlament Europejski przyjął rezolucję, zgodnie z którą w Polsce dochodzi do ciągłego pogarszania się stanu praworządności w Polsce. Europosłowie PO i Lewicy opowiedzieli się za nią, przeciwko głosowali natomiast parlamentarzyści PiS. PSL wstrzymał się od głosu.

Rezolucję poparli europosłowie PO: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Janina Ochojska, Jan Olbrycht i Radosław Sikorski. Poparli ją również europosłowie Lewicy: Marek Belka, Marek Balt, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller.

Było „grillowanie”, czas na głosowanie. Dalszy ciąg rezolucji przeciwko Polsce w europarlamencie

Data: 17.09.2020 10:26

Autor: Borok

m.niezalezna.pl

Dziś Parlament Europejski zagłosuje na projektem rezolucji dotyczącej praworządności w Polsce. Zgodnie z nim nad Wisłą dochodzi do ciągłego pogarszanie się stanu demokracji, rządów prawa i praw podstawowych. Europosłowie PiS zapowiadają, że będą przeciwko, europosłowie PO – jak to mają w zwyczaju – chcą poprzeć rezolucję.

#eu #polityka #zdrajcy #lewactwo #prawo

Wulgaryzmy na komisji rolnictwa! "K**wa nikt się nie słucha"

Data: 17.09.2020 09:12

Autor: Borok

prawy.pl

Wczoraj wieczorem zwołano Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Co ciekawe, sami rolnicy i hodowcy nie mieli na nią wstępu, byli jedynie posłowie oraz ekologiści. Wiceprzewodniczącemu komisji, posłowi PiS Kazimierzowi Gwiazdowskiemu puściły nerwy.

#rolnictwo #polityka #bekazpisu

Data: 17.09.2020 09:05

Autor: Borok

“Jest 6:13. Od 20:30 siedzimy na komisji rolnictwa walcząc z projektem anty-rolniczym PiS-SLD-PO.

Doświadczaliśmy w ciągu tych godzin wielokrotnego łamania regulaminu, buty oraz chamstwa ze strony posła Suskiego, który obrad wprawdzie nie prowadzi ale jest oficerem politycznym nadzorującym przebieg posiedzenia.

Projekt jest napisany przez ludzi nie znających realiów, niespójny a reprezentanci PiS co chwila są kompromitowani przez prawników z Biura Legislacyjnego. Po południu ma trafić ponownie pod obrady.

W pewnym momencie posłowie PiS w komisji zbuntowali się przeciw szefostwu partii i razem z posłami Konfederacji oraz PSL wykreślili z ustawy likwidację uboju rytualnego czyli zamach głównie na drobiarstwo i hodowlę bydła. Polit-oficer PiS, poseł Puda zapowiedział jednak powrót przepisów do ustawy.”

Bój o rolnictwo dopiero się zaczyna!

#polityka #komisja #rolnictwo

Data: 16.09.2020 21:41

Autor: Monte

Apropos tej całej futerkowej afery…. Ciekawe jaka ustawa jest przepychana za plecami, media wrzą, kuce wrzą, lewica wrze, to zawsze jest sygnał, że tu chodzi o coś innego XD

#polityka

Platforma przyklaskuje deklaracji von der Leyen ws. LGBT.

Data: 16.09.2020 19:33

Autor: Borok

wpolityce.pl

Europosłowie PO pozytywnie ocenili w środę zapowiedzi przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w sprawie podniesienia celu redukcji CO2 oraz wzmocnienia praw osób LGBT, w tym dotyczących rodzicielstwa.

#eu #zdrajcy #polityka

Orlen wysyła pismo przedprocesowe do Trzaskowskiego. Żąda przeprosin od prezydenta stolicy

Data: 16.09.2020 15:22

Autor: Borok

m.niezalezna.pl

PKN Orlen skierował do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin. Chodzi o niezamieszczenie sprostowania nieprawdziwych informacji na temat płockiego koncernu we wszystkich tytułach, w których się pojawiły. Zażądano też przekazania konkretnej kwoty na cele społeczne.

#polityka #polska

Data: 16.09.2020 11:44

Autor: malcolm

#koronawirus #polityka #sejm

Dziś kolejne podejście do legalizacji przestępstw w sejmie. Kolejna nowelizacja ustawy covidowej.

„Art. 10d. Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione.”;"

Czyli wchodzi dziecko do sklepu bez maseczki i ochroniarz nakłada jej worek foliowy na głowę żeby zabezpieczyć innych przed wirusem – dziecko ginie. W 100% wypełnił obowiązki ustawowe.

Inny przypadek – urzędnik za 1 mln zł kupuje maseczkę jednorazową z kasy państwowej. Akurat dostawca stał pod drzwiami z maseczką – niewątpliwie każde inne działanie byłoby istotnie utrudnione w stosunku do tego zakupu.

Nadmieniam że chodzi o PRZESTĘPSTWA a nie wykroczenia.

Oczywiście można też przyjąć że jak ktoś wyłudził VAT, okradł bank etc i kupił maseczkę lub płyn do dezynfekcji za to też się może załapać – bo np nie miał kasy z innego źródła a pójście do pracy, potem czekanie na wypłatę byłoby znacznym utrudnieniem albo wręcz uniemożliwiałoby natychmiastowe działanie.

Dziś PiS w Sejmie chce przeforsować fatalne dla Polski ustawy

Data: 16.09.2020 11:03

Autor: Borok

wrealu24.pl

Już za chwilę rozpocznie się posiedzenie Sejmu, które może być fatalne dla Polski… Oto co szykują rządzący:

❌ Skandaliczna ustawa o bezkarności urzędników pod pretekstem walki z Covid-19 – to bandycki projekt, który ma uchronić urzędników oraz polityków (Sasin, Morawiecki, Szumowski i innych) przed odpowiedzialnością za marnotrawstwo wielu milionów złotych

❌ Likwidacja branży hodowlanej i uderzenie w całe polskie rolnictwo – projekt zakłada wygaszenie tej gałęzi gospodarki w ciągu 12 miesięcy i brak odszkodowań dla przedsiębiorców! Straty dla gospodarki mogą wynieść 9 miliardów złotych rocznie… To nie jedyny fatalny efekt projektu PiS – zapisy zakładają, że policja razem ekoaktywistą na podstawie swojego widzimisię będą mogli wejść wam na posesje, przeszukać ją i odebrać wam zwierzęta. W praktyce nawet jak w sądzie udowodnicie, że nie znęcacie się nad zwierzętami, to i tak pewnie nigdy nie odzyskacie swoich czworonogów lub inwentarza gospodarskiego, a ekoaktywiści nie poniosą żadnej odpowiedzialności

❌ Bardzo niekorzystna dla Polski nowa umowa wojskowa z USA, która stawia nas w roli neokolonii!

PiS obiecywało, że po rządach PO-PSL wreszcie wstaniemy z kolan, a okazuje się, że upadliśmy na twarz. Dowiadujemy się, że w nowej umowie wojskowej między Polską i USA amerykańscy żołnierze stacjonujący w naszym kraju nie będą podlegać polskiemu prawu! znamy już oficjalną treść umowy i okazuje się, że “Rzeczpospolita Polska, na wniosek Stanów Zjednoczonych i w celu realizacji zobowiązania o wzajemnej obronie, niniejszym korzysta ze swojego suwerennego prawa i zrzeka się pierwszeństwa Rzeczypospolitej Polskiej w sprawowaniu jurysdykcji karnej

#polityka

Minister rolnictwa ostrzega przed „Piątką dla zwierząt”: zraża wieś, nie przyciąga nowych wyborców

Data: 16.09.2020 10:49

Autor: Borok

m.pch24.pl

Wydaje się, że minister rolnictwa zachował rozsądek…

Pis odlatuje i za moment tej lawiny już nie zatrzymają…

Jeśli Jarosław liczy,że ta ustawa mu przysporzy zwolenników wsrod lewicowców,to chyba stracił swój polityczny instynkt…

#polityka #bekazlewactwa

"To bolszewicka ustawa". Rolnicy protestują przeciwko "Piątce dla zwierząt"

Data: 16.09.2020 10:45

Autor: Borok

rmf24.pl

Przed siedzibą PiS-u przy Nowogrodzkiej w Warszawie trwa protest rolników przeciwko "Piątce dla zwierząt". Dziś po południu projektem mają zająć się posłowie. Jak relacjonuje reporter RMF FM – 4 osobowa delegacja weszła do budynku po negocjacjach z policją.

#rolnictwo #polska #polityka

„Nowa Solidarność może wywrócić Platformę”, „Platformy już nie ma”.

Data: 15.09.2020 13:51

Autor: Borok

wpolityce.pl

Koniec, drogie pelikany! Koniec nawijania makaronu na uszy o powstającym nowym ruchu społecznym, który będzie wsparciem dla PO. „Nowa Solidarność” to na dziś jedyna alternatywa dla Platformy dająca jakąkolwiek nadzieję na zmianę władzy w 2023 r. Taki przekaz mają czołowe pióra „Gazety Wyborczej”. Najwierniejsi sympatycy partii Budki i najbardziej oddani czytelnicy „GW” (a to w dużej mierze pokrywające się zbiory), mogą przecierać oczy ze zdumienia.

#po #ko #polityka #bekazlewactwa

Cokolwiek co nie jest lewicowe, jest naruszeniem praworządności w waszej interpretacji

Data: 15.09.2020 08:47

Autor: posmevacek

propolski.pl

Patryk Jaki wziął udział w dyskusjach w Europarlamencie. Deputowani mówili m.in. o sytuacji osób LGBT w Polsce oraz kwestiach praworządności. Za narzędzie debaty posłużył projekt raportu przygotowany przez szefa Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE (LIBE), eurodeputowanego Socjalistów i Demokratów (S&D) Juana Fernando Lopez Aguilara.

#polityka #pis #bekazlewactwa![

Donald Trump odrabia straty do Joe Bidena

Data: 15.09.2020 06:51

Autor: Borok

rmf24.pl

Na 50 dni przed wyborami prezydenckimi w USA kandydat Demokratów Joe Biden ma nad ubiegającym się o reelekcję Donaldem Trumpem przewagę większą niż miała w tym czasie Hillary Clinton w 2016 roku. Takie są wyniki uśrednionych przez portal RealClearPolitics ogólnokrajowych sondaży.

#usa #wybory #wydarzenia #polityka

Jedna z liderek białoruskiej opozycji ciepło o Putinie: mógłby zostać naszym bohaterem

Data: 14.09.2020 14:38

Autor: Borok

kresy.pl

Weronika Cepkało, bliska współpracowniczka byłej kandydatki na prezydenta Białorusi Swietłany Tichanowskiej, w wywiadzie dla serwisu „Nastojaszczeje Wriemia” bardzo ciepło wyrażała się o prezydencie Rosji Władimirze Putinie.

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla serwisu „Nastojaszczeje Wriemia” przebywająca obecnie w Polsce Weronika Cepkało została poproszona o ocenę stanowiska Rosji wobec sytuacji na Białorusi. Prowadząca rozmowę zaznaczyła, że Kreml wziął już stronę Aleksandra Łukaszenki.

#bialorus #putin #polityka

Nowe ruchy Hołowni i Trzaskowskiego to śmiertelne zagrożenie dla Lewicy i PSL.

Data: 14.09.2020 07:44

Autor: Borok

wpolityce.pl

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, nowe inicjatywy polityczne Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego wciąż cieszą się dużym poparciem Polaków.

W naszym badaniu, zakładającym hipotetycznie start w wyborach parlamentarnych zarówno „Polski 2050”, jak i „Nowej Solidarności”, nowe propozycje zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

#polityka #bekazlewactwa #holownia #czaskosky

„W USA to byłoby niewyobrażalne”- o zachowaniu Trzaskowskiego

Data: 13.09.2020 22:07

Autor: malcolm

tvp.info

#trzaskowski #platformaobywatelska #polityka

– Tego typu arogancja mogłaby nie zostać wybaczona. Burmistrz Nowego Jorku, domagając się czegoś szczególnego w związku z pełnioną funkcją, byłby skompromitowany. Pod wpływem presji być może nawet podałby się do dymisji – skomentował zachowanie Rafała Trzaskowskiego Artur Wróblewski, amerykanista i politolog z Uczelni Łazarskiego, w rozmowie z portalem tvp.info. Minionej nocy prezydent Warszawy, powołując się na swoją funkcję, domagał się zmiany muzyki granej w jednym z klubów.

Trzaskowski w klubie chce by DJ puścił inną muzykę zwracając uwagę że Warszawa to jego miasto

Data: 13.09.2020 19:40

Autor: n0002

streamable.com

Zaczyna również sugestywnie dopytywać się ile osób w klubie ma na sobie maseczki.

Uwaga, źródłem jest pudelek ( https://www.pudelek.pl/tylko-na-pudelku-rafal-trzaskowski-zada-zmiany-muzyki-w-warszawskim-klubie-to-jest-moje-miasto-wideo-6553561944075200a ) więc przeklejam ważniejsze fragmenty:

"W sobotę wybrał się (Trzaskowski) na urodziny znajomej, które ta zorganizowała w Palomie, modnym warszawskim klubie położonym nad rzeką Wisłą(…) Jak donoszą nam uczestnicy imprezy, towarzystwo siedziało z boku i pewnie nikt obecnością prezydenta szczególnie by się nie przejął, gdyby polityk… nie przerwał imprezy o pierwszej w nocy.

Jak się okazało, Trzaskowskiemu i jego znajomym nie spodobała się muzyka, którą tej nocy puszczali imprezowiczom DJ-e. Na przesłanym do nas nagraniu widać, jak prezydent Warszawy, powołując się na pełnioną przez siebie funkcję, negocjuje "puszczenie czegoś bardziej tanecznego"

Doszło do pewnego niezrozumienia, bo w klubie odbywał się nieoficjalny after po festiwalu Ephemera i dziewczyny, które grały, zostały proszone o granie ambientu. Od godziny 21 "grupka urodzinowa" regularnie nękała DJ-ów, że muzyka nie taka, że powinna bardziej taneczna. Przewracali oczami i byli bardzo nieprzyjemni – donosi nam uczestnik imprezy.

Świadek zdarzenia relacjonuje, że po północy DJ-ki faktycznie zaczęły grać bardziej "taneczną" muzykę, ale niestety nadal nie trafiły w gusta Trzaskowskiego i jego znajomych.

Uczestnicy urodzin podchodzili często i prosili o "zagranie czegoś pod nóżkę". W końcu podszedł sam Rafał, myślę, że to jego znajomi go namówili, bo ich prośby nic nie dały – opowiada inna uczestniczka imprezy.

Na wysłanym do naszej redakcji nagraniu widać moment, w którym prezydent Warszawy oznajmia żartobliwie, że "to jego miasto" i próbuje wynegocjować zmianę muzyki.

Muzyka została wyciszona i doszło do tej dyskusji. Mówili, że oni by chcieli tańczyć, proponowali jakieś porozumienie, nie dało im się wytłumaczyć, że jak idziesz do lokalu, to nie masz wpływu na muzykę. Zostali upomniani, że jakie tańczenie, skoro nikt z nich masek nie ma – relacjonuje nasze źródło.

Towarzyszka Rafała spytała wtedy o… mikrofon, tak, żeby prezydent miasta mógł poprosić swoich spragnionych tańca znajomych o dostosowanie się do zasad reżimu sanitarnego.

Rafał wyciągnął maskę z kieszeni i odział ją na twarz, ale jak mówił, to ją zdejmował. No i potem zamówił Jamiroquai i odszedł – opowiada nasz informator."

#warszawa #trzaskowski #polityka #newsy #aktualnosci

ROSJA STRACIŁA DWA MIG-I-29 W LIBII

Data: 13.09.2020 14:42

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Dowództwo Afrykańskie Stanów Zjednoczonych (AFRICOM) poinformowało, że Rosjanie stracili w Libii dwa myśliwce MiG-29 – jeden 28 czerwca, a drugi 7 września. Amerykanie nie określili, czy powodem utraty samolotów było zestrzelenie, usterka techniczna czy błąd pilota. Maszyny miały być pilotowane przez najemników z grupy Wagnera, ściśle powiązanej z Kremlem.

#rosja #libia #wojsko #wojna #polityka #lotnictwo #samoloty

Partia demokratów wykorzystuje nielegalnie wizerunek weterana

Data: 13.09.2020 14:18

Autor: nuubeczek

youtube.com

Weteran dementuje jakoby z nimi się zgadzał, nigdy nie dał im zezwolenia na wykorzystywanie własnego wizerunku do gierek politycznych lewicy i jest wściekły na nich.

Lewactwo jak zwykle standardy wysokiej klasy, wykorzystują ludzi bez ich zgody.

#polityka #usa #lewackalogika

POROZUMIENIE INDII I JAPONII W KOALICJI RÓWNOWAŻĄCEJ WPŁYWY CHIN

Data: 13.09.2020 12:50

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Indie i Japonia podpisały 10 września porozumienie o wzajemnym wsparciu logistycznym sił zbrojnych obu państw. Jest to ostatni tego typu układ między państwami zaangażowanymi w czterostronny dialog bezpieczeństwa, znany jako Quad. Indie i Japonia zagwarantowały sobie tym samym wzajemny dostęp do baz wojskowych i zaplecza logistycznego. Komunikat indyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych stwierdził, że „umowa jeszcze bardziej pogłębi współpracę w zakresie obrony pomiędzy oboma krajami i przyczyni się do pokoju i bezpieczeństwa w regionie Indo-Pacyfiku”.

#indie #japonia #chiny #polityka #wojsko

Mer Lyonu: Tour de France jest „maczystowski” i „zatruwa”

Data: 13.09.2020 12:38

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Martwi mnie kilka punktów wyścigu. Tour de France nadal jest symbolem +maczyzmu+ w sporcie – stwierdził Doucet w wywiadzie dla dziennika „Le Progres” w minionym tygodniu.

Mówiąc o wartości sportu, bronimy równości płci (…). Powinien odbywać się również Tour de France kobiet – dodał mer, zastanawiając się również nad „śladem węglowym wyścigu” z uwagi na liczne samochody podążające śladem kolarzy.

Ile pojazdów z silnikami krąży po to, aby kolarze jeździli na rowerze? Ile odpadów jest generowanych przy okazji wyścigu? – pytał Doucet, narzekając, że miasto wydało na organizację etapu 600 tys. euro.

#ekoterroryzm #kolarstwo #francja #polityka #lewactwo

Data: 13.09.2020 11:05

Autor: satan696

W sumie nie wiem skad w polskiej prawicy przekonanie ze trzeba klasc nacisk na religie, gdzie temat religii wsrod prawicowej neoreakcji na zachodzie nie jest az tak eksponowany i daruja sobie wciskanie innym ze chrzescijanstwo jest najlepsza bronia na lewactwo.

Otoz moim wciskanie religii gdzie sie da nie jest rozwiazaniem problemu, jest smieszna proba maskowania problemow i poglebieniem ich oraz dania przewagi lewactwu. Polscy apologeci katoliccy dodatkowo tak bardzo zatracili w przekonaniu ze to jedyna sluszna droga ze relatywizuja oskarzenia wobec kleru i aktywnie odstraszaja innych od siebie a jedyne co ich ratuje ze sa nijako najglosniejsi, co nie oznacza ze maja racje. Dodatkowo jak na zachodnie neoreakcja juz dawno pogodzila sie z Nietzschem tak w polsce dalej jak w lesie ludzie mysla ze da sie trzymac starych schematow i sie wyteguje™. Mysle ze wciskanie ludzia ze KK ktory sam ze soba ma problem ma w jakis sposob rozwiazac ich problemy zakrawa o sabotaz neoreakcji i prawicy oraz powinno byc to bezwzglednie tepione.

#religia #metapolityka #polityka #przemysleniazdupy

Polityk PIS twierdzi, że zamknięcie ferm futrzarskich zwiększy dochody rolników którzy żyją z ferm

Data: 13.09.2020 09:58

Autor: gruby333

rp.pl

Według tej logiki zamknięcie biznesu przez państwo jest korzystne bo ludzie mogą sobie wtedy znaleźć lepsze zajęcie

#polityka

Dantejskie sceny na ulicach Paryża. Starcia żółtych kamizelek z policją i płonące samochody

Data: 12.09.2020 17:56

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

W Paryżu oraz innych miastach Francji odbywają się manifestacje „żółtych kamizelek”. Policja spodziewa się około 7 tys. demonstrantów w samym Paryżu, w tym około tysiąca z ruchu BlackBloc, który znany jest ze stosowania przemocy podczas demonstracji. W stolicy doszło już do starć z policją. Zatrzymano 154 osoby. Manifestanci podpalają samochody na ulicach. Władze stolicy zamknęły z powodu protestów kilkanaście stacji metra oraz stacji kolejki RER. Obecne protesty „żółtych kamizelek” różnią się od tych sprzed kilku miesięcy. Teraz zdominowane zostały głównie przez demonstrantów BlackBlock, którzy wszczynają burdy, przewracają i podpalają samochody.

#paryz #francja #protest #polityka

Chaos po spaleniu obozu uchodźców w Grecji. Policja w starciach z migrantami

Data: 12.09.2020 16:27

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Grecka policja użyła w sobotę gazu łzawiącego do rozproszenia grupy migrantów protestujących na wyspie Lesbos, cztery dni po spaleniu się ich obozu w miejscowości Moria. Migranci obrzucili policjantów kamieniami.

Setki migrantów, którzy po pożarze spędzili cztery noce na ulicy, pomaszerowały drogą prowadzącą do portu w Mitylenie, który został przez policję zablokowany.

#grecja #polityka #emigranci

Atak dziennikarza TVN24 na uczestnika protestu "Stop Plandemii"

Data: 12.09.2020 14:10

Autor: Enviador

facebook.com

Atak dziennikarza TVN24 na uczestników protestu przeciwko obostrzeniom covid-19. Jak to się stało? Przez nagraniem jeden z uczestników (ten, który został zaatakowany) mówił przez megafon do dziennikarzy TVN24, że kłamią i są nierzetelni. Wtedy pracownicy TVN24 weszli do swojego samochodu, nagranie jest od momentu wyjścia z niego i ataku na osobę z megafonem.

#polska #polityka #koronawirus #protest #tvn24 #policja

Zełenski upomniał się o odnowienie przez Polskę pomnika OUN-UPA

Data: 12.09.2020 11:50

Autor: Borok

kresy.pl

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas rozmowy z polskim prezydentem Andrzejem Dudą upomniał się ws. odnowienia pomnika nagrobnego OUN-UPA na górze Monastyrz na Podkarpaciu i wpisania go na listę grobów wojennych. Duda spodziewa się, iż do następnego spotkania obu prezydentów sprawy te zostaną załatwione.

#polityka #Ukraina #upa #historia

Słowacy uważają Zachód za zagrożenie

Data: 11.09.2020 20:53

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

50 proc. Słowaków uważa, że Zachód wraz ze swym stylem życia stanowi zagrożenie dla ich własnej tożsamości i wyznawanych wartości, a 45 proc. zagrożenia takiego nie dostrzega – głoszą opublikowane w piątek wyniki sondażu pozarządowego ośrodka politologicznego GLOBSEC w Bratysławie.

#ue #slowacja #polityka #sondaz

„Murzyn” i „małpa” - słowa zakazane we Francji? Lewica oskarża byłego prezydenta o rasizm

Data: 11.09.2020 20:01

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Sarkozy wywołał burzę we francuskich mediach, stwierdzając w programie "Quotidien" stacji TMC w czwartek wieczorem, że "nie możemy już wypowiedzieć pewnych słów bez posądzenia o to, że obrażamy". Wskazał, że w przestrzeni publicznej nie można używać już np. takich słów, jak "małpa" czy "Murzyn". Były prezydent potępił elity, które – jak to ujął – są "jak małpy, które nikogo nie słuchają". Wypowiadając te słowa, Sarkozy położył ręce na oczach, nawiązując tym samym do dobrze znanego wizerunku trzech mądrych małp, zakrywających oczy, uszy i pysk.

#francja #polityka #poprawnoscpolityczna

Michał Woś: Chcemy zakazać promowania ideologii LGBT na uczelniach

Data: 10.09.2020 21:36

Autor: Borok

prawicowyinternet.pl

Czas zrealizować to wszystko, co zapowiadaliśmy od 2015 roku. Są jeszcze sprawy, które nie zostały zrealizowane, jak dekoncentracja mediów, kwestie związane ze wsparciem dla rodziny, kwestie związane z zakazem promowania ideologii LGBT na uczelniach, czy prowadzenie różnych studiów gender studies – powiedział w czwartek minister środowiska Michał Woś (Solidarna Polska).

#polityka #polska

Łukasz Warzecha komentuje Green(PIS)owską „piątkę dla zwierząt”.

Data: 10.09.2020 15:28

Autor: stawo73

wei.org.pl

"Jestem złym człowiekiem. Przynajmniej według Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że propozycje PiS dotyczące ochrony zwierząt, poprą „wszyscy dobrzy ludzie”. Ja nie tylko nie popieram prozwierzęcych pomysłów Naczelnika, ale przeciwnie: uważam je za skrajnie szkodliwe, wyrosłe ze z gruntu lewicowego paradygmatu, a w przypadku zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz praktycznie skasowania uboju rytualnego – za będące wprost zdradą polskich interesów ekonomicznych.

Nawiasem mówiąc, warto dostrzec, jak wyjątkowo paskudną figurę stylistyczną zastosował tutaj prezes PiS: „wszyscy dobrze ludzie poprą…” – czyli ci, którzy nie poprą, dobrzy nie są. O tego typu zabiegi PiS wielokrotnie oskarżał opozycję.

Jakiś czas temu pisałem na blogu WEI, że Jarosław Kaczyński podąża śladami Sylwii Spurek, tyle że mniej po wariacku i kilka kroków w tyle. Droga jest jednak ta sama i ostatecznie skutki identyczne. Jeśli ktoś miał jeszcze co do tego jakieś wątpliwości, to powinien się był ich teraz ostatecznie pozbyć. Powszechny entuzjazm wszystkich ekologistycznych organizacji, które nierzadko dają powody, aby uznawać je za przedstawicieli obcych interesów, wobec najnowszych pomysłów Kaczyńskiego mówi sam za siebie. Po raz kolejny muszę powtórzyć: PiS jest ugrupowaniem z ducha i praktyki głęboko lewicowym, i gdy idzie o pogląd na gospodarkę, i gdy idzie o kwestie wolności osobistej. Dlatego przekonanie, że to właśnie PiS będzie skutecznym hamulcem przeciwko lewackim ideowym nowinkom, jest całkowicie błędne. Tak się nie dzieje – PiS w żaden sposób nie zabezpieczył systemowo jakichkolwiek konserwatywnych rozwiązań, a w przypadku spraw takich jak zwierzęta jest wręcz w awangardzie postępów postępu.

Istnieje oczywiście możliwość, że mamy do czynienia jedynie – po raz kolejny – z tematem, który przez jakiś czas będzie miał rozgrzewać komentatorów, a potem ucichnie. Być może chodzi tu o przykrycie rewelacji Konfederacji, dotyczących działań polityków PiS w Przemyślu, może o przykrycie problemów z zadłużeniem państwa i masowo już pojawiających się pomysłów na nowe daniny i opłaty (bo przecież nie podatki, broń Boże!), może wreszcie jest to część taktyki, mającej przyciągać do PiS młodszych wyborców. Niestety, cykl wyborczy daje okazję do realizacji tego typu fatalnych zamierzeń, bo do kolejnych wyborów pozostają trzy lata, a sam Jarosław Kaczyński wielokrotnie dawał świadectwo swojej prozwierzęcej fiksacji. Przypominałem już fragment wywiadu w „Życiu” z roku 1996:

– A co pan myśli o oblewaniu farbą prawdziwych futer z lisów czy norek?

– Jak najlepiej. Moja bratanica uczestniczy regularnie we wszelkich tego typu manifestacjach antyfutrzarskich.

– Sam pan też by się przyłączył czy to już forma zbyt drastyczna?

– To nie chodzi o drastyczność, ale o to, że moja bratanica ma lat 16, a ja trochę więcej. Ale samo takie działanie jest jak najbardziej pożądane.

W tej wypowiedzi Kaczyński ni mniej ni więcej, ale pochwala niszczenie prywatnej własności w imię prozwierzęcej ideologii. Czym ta deklaracja – jak sądzę, wciąż aktualna – różni się od niektórych deklaracji brylujących dziś w lewicowych mediach ludzi z otoczenia „Margota”? Problem w tym, że dzisiaj to Kaczyński może według swoich fobii kształtować rzeczywistość. Wreszcie może zrealizować swoje marzenia sprzed lat, tyle że teraz nie chodzi już o oblanie jednego czy dwóch futer farbą, ale o zniszczenie prywatnej własności na wielką skalę – tworzonych przez całe lata ciężką pracą firm.

Projekt prozwierzęcej „piątki”, zawierający również kolejne wzmocnienie roli organizacji „animalsów”, czyniące z nich quasi-policję – co również jest skandaliczne – firmuje 26-letni działacz PiS, niejaki Michał Moskal, z siłą rzeczy minimalnym doświadczeniem życiowym, który całą swoją karierę przebimbał na publicznej kasie, na wolnym rynku nie zarobiwszy ani złotówki i niczego samemu nie stworzywszy. Jeśli już wyprawiamy się w rejony etyki, to jest coś głęboko nieetycznego, a nawet obrzydliwego w tym, że budowane z mozołem polskie biznesy chcą wygasić ludzie, którzy od lat żyją wyłącznie z polityki, czyli z publicznej kasy, i którzy nie skalali swoich rąk żadnym prowadzonym na własny rachunek zajęciem nigdy lub od bardzo dawna.

Wielokrotnie już zbijałem argumenty przeciwko zakazowi hodowli futerkowych lub uboju rytualnego, muszę je jednak powtórzyć. Przede wszystkim jakiekolwiek ewentualne nieprawidłowości – jeżeli w ogóle mają miejsce, a materiały przedstawiane przez aktywistów są niemal bez wyjątku fałszowane lub ustawiane – są, owszem, uzasadnieniem na rzecz zwiększenia liczby kontroli, może wzmocnienia norm, i tak już zresztą bardzo wyśrubowanych, ale na pewno nie na rzecz likwidacji branży. Szczególnie że akurat fermy futerkowe są pod wyjątkowo silnym nadzorem, kontrolowane znacznie częściej niż jakikolwiek inny rodzaj gospodarstw hodowlanych, gdzie przecież również może dochodzić do nieprawidłowości.

Dlaczego w takim razie animalsi wzięli sobie na cel przede wszystkim hodowle futerkowe? Odpowiedź jest prosta: psychologia człowieka. W tej dyskusji nie ma racjonalności, są niemal wyłącznie emocje. Animalsi wiedzą, jak je pobudzać, w końcu z tego żyją, wyciągając pieniądze od ludzi. Zwierzęta futerkowe budzą w człowieku miłe skojarzenia. Norka wygląda przesympatycznie, zdarza się, że ludzie trzymają je w domach jako zwierzęta domowe. Lisy też są piękne i kojarzą się z wolnością, dlatego trzymanie ich w klatkach budzi instynktowny sprzeciw. Do tego dodajemy kilka emocjonalnie nacechowanych określeń typu „zerwiskóry”, „obdzieranie ze skóry” – i mamy już typowy dla dzisiejszych czasów zdychającego rozumu koktajl emocjonalny, na którym można jechać długo. Nikogo nie interesuje, jak wygląda faktycznie proces zdejmowania skór ze zwierząt (najpierw usypianych – zabijanych – zwykle gazem) ani to, że skóry zdejmowane na żywo byłyby po prostu złej jakości. Żaden hodowca, który nie jest nienormalny i nie działa przeciw sobie samemu, tego nie robi. Każdy racjonalny hodowca dba o dobrostan swoich zwierząt, bo to są po prostu jego pieniądze. Obraz hodowców sadystów, krążących z nożem pomiędzy klatkami i na żywca z obrzydliwym rechotem zdzierających skórę z piszczących rozpaczliwie zwierząt ma tyle wspólnego z rzeczywistością co Jarosław Kaczyński z liberalizmem. Ale dobrze się sprzedaje wśród miejskich pięknoduchów.

Jak w każdej dużej hodowli, tak i w przypadku hodowli zwierząt futerkowych mogą się zdarzać pojedyncze przypadki niewłaściwego zachowania pracowników. Ale dokładnie tak samo można by atakować na przykład gospodarstwa, gdzie hoduje się trzodę chlewną czy krowy (słabiej kontrolowane). Dlaczego zatem tu ataku nie ma? Znów – proste: psychologia. Świnia czy krowa nie wywołują już tych automatycznych, sympatycznych skojarzeń u zaangażowanych emocjonalnie mieszczuchów i znacznie trudniej temat sprzedać. Ale bez obaw: animalsi już w tę stronę zmierzają, mieliśmy już kampanię bilbordową, przekonującą, że i takim zwierzętom dzieje się straszna krzywda. To jest po prostu następny krok. I do tego następnego kroku zachęcają Moskal z Kaczyńskim."

ciąg dalszy:

https://wei.org.pl/article/grinpis-w-akcji/

#pis #polska #polityka #lewica #zwierzeta #ochronazwierzat #ekoterroryzm #zwierzetafuterkowe

USA wycofują tysiące żołnierzy z Iraku i Afganistanu

Data: 10.09.2020 12:39

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

Stany Zjednoczone wycofają do listopada kilka tysięcy żołnierzy z Iraku i Afganistanu — poinformował w środę, podczas wizyty w Iraku, szef Centralnego Dowództwa USA generał Frank McKenzie. Amerykański kontyngent w Iraku zmniejszy się z 5,2 tys. do 3 tys. żołnierzy, a w Afganistanie z 8,6 tys. do 4,5 tys. – dodał.

#wojsko #usa #irak #afganistan #polityka

Chiny oskarżają USA o prześladowania polityczne i dyskryminację rasową

Data: 10.09.2020 11:19

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Chiny oskarżyły w czwartek USA o prześladowania polityczne i dyskryminację rasową, zastrzegając sobie prawo do reakcji po tym, jak Waszyngton cofnął wizy ponad 1000 chińskich studentów i naukowców, których uznano za zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

#chiny #usa #polityka

Europarlament ma zaatakować Polskę jeszcze ostrzej w sprawie LGBT

Data: 10.09.2020 08:45

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

W przyszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim odbędzie się końcowe głosowanie nad niesłychanie krytycznym raportem hiszpańskiego eurodeputowanego Lopeza Aguilara na temat stanu państwa prawa w Polsce – informuje RMF FM. Według autora raportu Polska dopuszcza się zaniechań w walce z „przemocą na tle płciowym”.

#ue #lgtb #lewica #lewactwo #polska #polityka

Słynny weteran jest wściekły! Lewica używa jego wizerunku do ataków na Donalda Trumpa

Data: 10.09.2020 08:34

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Lewica zaczęła używać podobizny słynnego weterana i komika, aby atakować Donalda Trumpa. Robert Henline jest oburzony. – Chcę, żeby te obrazki zniknęły. Ludzie muszą usłyszeć prawdę. To mój wizerunek i nie powinien mówić za mnie – podkreślił weteran w rozmowie z Fox News.

#usa #polityka #trump #wybory #lewica

TYLKO U NAS. Prof. Ryba: Hołownia to polityk lewicowy z pewną retoryką chrześcijańską.

Data: 09.09.2020 19:28

Autor: Borok

wpolityce.pl

#bekazlewactwa #holownia #polityka

„Szymon Hołownia mylnie jest postrzegany jako konserwatysta. Próbuje tworzyć coś w rodzaju nowej teologii wyzwolenia, czyli łączyć z katolicyzmem hasła europejskiej lewicy, nieraz najbardziej radykalne, że wspomnę jego skrajny ekologizm, z katolicyzmem. Połączyć się tego od strony rzeczowej nie da, od strony werbalnej to czyni, co niektórych myli, że to jest konserwatysta” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Mieczysław Ryba.

ACLU przesladuje Nicka Sandmanna oraz uniwersytety ktory go przyjal

Data: 09.09.2020 17:04

Autor: satan696

nationalreview.com

Jakby ktos sie zastanawial jak wyglada sprawiedliwosc po stronie lewicy, wlasnie tak. Nick Sandmann to dzieciak ktory zostal bialym nacjonalista za stanie w czapce MAGA, przez kilka tygodni media glownego sciegu atakowaly dzieciaka za co te media oraz osoby zostaly pozwane, pozwy w sporej czesci skonczyly sie ugodami. Jest to kolejna akcja ktora ukazuje jak bardzo "niezalezne" organizacje ida na reke lewicy badz przesladuja bogu winnych ludzi, zaraz po ADL i ich mapce nienawisci ktora za rok 2020 nie przedstawia nawet aktu wandalizmu z strony lewicy. Te organizacje, ci ludzie graja na zniszczenie osob ktorych nie lubia.

#polityka #usa #wydarzenia

Hołowna promuje hasła będące zaprzeczeniem Ewangelii

Data: 09.09.2020 15:54

Autor: malcolm

tvp.info

#holownia #polityka #lgbt

Szymon Hołownia pochwalił się pierwszym dużym politycznym transferem. Do jego ruchu Polska 2050 dołączyła posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek – autorka hasła „Pier**** nie rodzę”, zwolenniczka adopcji dzieci przez pary jednopłciowe i wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej.

Posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek znana z promocji środowisk LGBT i prawa dostępu do aborcji dołączyła do ruchu Szymona Hołowni. – Poparcie dla aborcji i walka z krzyżem w przestrzeni publicznej pokazują, że to nie jest już kandydat dla konserwatywnych i katolickich wyborców – mówi portalowi tvp.info działaczka pro-life, psycholog i prawnik Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. – Wszedł w sojusze z ludźmi, którzy walczą z Kościołem katolickim – dodaje poseł PiS Piotr Uściński.

Data: 09.09.2020 13:42

Autor: Forgotten

W jaki sposób narracje dystopijne mogą wpłynąć na moralność czytelnika?

Ludzie są stworzeniami opowiadającymi historie: historie, które opowiadamy, mają głęboki wpływ na to, jak postrzegamy naszą rolę w świecie, a popularność dystopijnych fikcji rośnie. Według Goodreads.com, społeczności internetowej, która rozrosła się do milionów czytelników, udział książek sklasyfikowanych jako „dystopijne” w 2012 roku był najwyższy od ponad 50 lat. Co powinniśmy zrobić z faktem, że dystopijna fikcja jest tak popularna? Dużo uwagi zostało poświęconej na badanie, dlaczego te narracje są tak atrakcyjne. Czy dystopijna fikcja może wpłynąć na czyjekolwiek nastawienie polityczne w prawdziwym świecie? Jeśli tak, to w jaki sposób? A jak bardzo powinniśmy przejmować się jego wpływem? Mogłoby się wydawać mało prawdopodobne, że fikcja – coś, co jest znane jako „zmyślone” – może wpływać na poglądy ludzi w świecie rzeczywistym. Jednak coraz więcej badań pokazuje, że w mózgu nie ma „silnego przełączania” między fikcją a literaturą faktu. Ludzie często włączają lekcje z fikcyjnych historii do swoich przekonań, postaw i ocen wartości, czasami nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że to robią.

Co więcej, dystopijna fikcja może być szczególnie potężna, ponieważ jest z natury polityczna. Skupiamy się tutaj na gatunku totalitarno-dystopijnym, który przedstawia mroczny i niepokojący alternatywny świat, w którym potężni ludzie działają, aby uciskać i kontrolować obywateli, oczywiście łamiąc podstawowe wartości. Chociaż narracje postapokaliptyczne o zombie również można również uznać za "dystopijne", chodzi o podkreślenie chaosu i upadku porządku społecznego, który może wpływać na ludzi w różny sposób. Poszczególne historie totalitarno-dystopijne są różne. Aby podać kilka popularnych przykładów, opis tortur i nadzoru w "1984" George'a Orwella; zbiór organów w serii "Unwind" Neala Shustermana; kontrola umysłu w "The Giver" Lois Lowry; nierówność płci w "Opowieści podręcznej" Margaret Atwood; oraz katastrofa ekologiczna w serialu "Maze Runner" Jamesa Dashnera. Wszystkie takie narracje są zgodne z konwencjami gatunkowymi dotyczącymi charakteru, scenerii i fabuły. W tych społeczeństwach ideały doskonalenia popadły w amok. Chociaż zdarzają się wyjątki, dystopijna fikcja zazwyczaj waloryzuje dramatyczny i często brutalny bunt odważnych nielicznych.

Aby przetestować wpływ dystopii na postawy polityczne, badani zostali losowo przydzieleni do trzech grup. Pierwsza grupa przeczytała fragment Igrzysk śmierci, a następnie obejrzała sceny z adaptacji filmowej z 2012 roku. Druga grupa zrobiła to samo, z wyjątkiem innego dystopijnego serialu "Veronica Roth’s Divergent". Przedstawia futurystyczne Stany Zjednoczone, w których społeczeństwo podzieliło się na frakcje oddane różnym wartościom; ci, których możliwości przekraczają granice frakcji, są postrzegani jako zagrożenie. W trzeciej grupie – grupie kontrolnej bez mediów – badani nie byli narażeni na żadną dystopijną fikcję przed odpowiedzią na pytania dotyczące ich postaw społecznych i politycznych. Mimo że były fikcyjne, dystopijne narracje wywarły wpływ na badanych, regulując ich kompasy moralne. W porównaniu z grupą kontrolną bez mediów, badani narażeni na fikcję mieli o 8 punktów procentowych większe prawdopodobieństwo, że uzasadnili radykalne akty, protesty, występki, a nawet zbrojne rebelie. Chętniej zgodzili się również, że przemoc jest czasami konieczna do wymierzenia sprawiedliwości (podobny wzrost o około 8 punktów procentowych).

Dlaczego dystopijna fikcja może przynosić takie efekty? Być może działał prosty mechanizm torowania. Sceny brutalnych akcji mogły z łatwością wywołać podekscytowanie w sposób, który sprawiłby, że badani byli bardziej skłonni do usprawiedliwiania przemocy politycznej. Dystopijna fikcja często zawiera brutalne obrazy, w których buntownicy walczą przeciwko potęgom. Przeprowadzono drugi eksperyment, ponownie z trzema grupami, tym razem z próbką studentów w całych Stanach Zjednoczonych. Pierwsza grupa została wystawiona na Igrzyska Śmierci i, tak jak poprzednio, z drugą bez mediów. Trzecia grupa była jednak narażona na brutalne sceny z serii filmów "Szybcy i wściekli", podobne pod względem długości i rodzaju do przemocy w fragmentach Igrzysk śmierci. Po raz kolejny dystopijna fikcja ukształtowała ludzkie sądy etyczne. Zwiększyło to ich gotowość do usprawiedliwiania radykalnych działań politycznych w porównaniu z kontrolami bez mediów, a wzrosty były podobne pod względem wielkości do tego, co odkryto w pierwszym eksperymencie. Ale równie gwałtowne i pełne adrenaliny sceny akcji z "Szybcy i wściekli" nie miały takiego efektu. Tak więc same brutalne obrazy nie mogły wyjaśnić zjawiska. W trzecim eksperymencie zbadano, czy kluczowym składnikiem jest sama narracja – to znaczy opowieść o odważnych obywatelach walczących z niesprawiedliwym rządem, czy to fikcyjnym, czy też nie-fikcyjnym. Tak więc tym razem trzecia grupa przeczytała i obejrzała fragmenty mediów dotyczące rzeczywistego protestu przeciwko skorumpowanym praktykom rządu Tajlandii. Klipy z CNN, BBC i innych źródeł wiadomości pokazywały sceny, gdzie siły rządowe w strojach bojowych używają brutalnych taktyk, takich jak gaz łzawiący i armatki wodne, aby stłumić masy obywateli protestujących przeciwko niesprawiedliwości. Pomimo tego, że były prawdziwe, te obrazy miały niewielki wpływ na badanych. Osoby z trzeciej grupy nie były bardziej skłonne do usprawiedliwiania przemocy politycznej niż osoby bez mediów. Ale ci, którzy mieli kontakt z dystopijną historią Igrzysk Śmierci, byli znacznie bardziej skłonni postrzegać radykalne i brutalne akty polityczne jako legalne, w porównaniu z tymi, którzy mieli kontakt z wiadomościami z prawdziwego świata. Różnica wynosiła około 7-8 punktów procentowych, porównywalna z dwoma poprzednimi eksperymentami. Ogólnie wydaje się, że ludzie mogą być bardziej skłonni do wyciągania „lekcji życia politycznego” z narracji o wyimaginowanym świecie politycznym niż z faktów opartych na prawdziwym świecie.

Czy to oznacza, że ​​dystopijna fikcja jest zagrożeniem dla demokracji i stabilności politycznej? Niekoniecznie, chociaż fakt, że jest czasami cenzurowany, sugeruje, że niektórzy przywódcy myślą w ten sposób. Na przykład "Folwark zwierzęcy" Orwella jest nadal zakazana w Korei Północnej. W Stanach Zjednoczonych, wśród 10 najczęściej wybieranych książek do usunięcia z bibliotek szkolnych w ostatniej dekadzie są "The Hunger Games" i "Aldous Huxley's Brave New World". Narracje dystopijne dają lekcję, że radykalne działania polityczne mogą być uzasadnioną odpowiedzią na postrzeganą niesprawiedliwość. Jednak lekcje, które ludzie wyciągają z mediów, czy to fikcji, czy literatury faktu, mogą nie zawsze się ich trzymać, a nawet jeśli to ludzie niekonieczne muszą działać pod ich wpływem. Ostatecznie 7-8 punktów procentowych to nie jest wysoki wynik. Takie narracje mogą mieć pozytywny wpływ na czujność obywateli na możliwość niesprawiedliwości w różnych kontekstach. Ale mnożenie się dystopijnych narracji może również zachęcać do radykalnych perspektyw, które nadmiernie upraszczają rzeczywiste i złożone źródła politycznych sporów. Tak więc, podczas gdy totalitarno-dystopijny szał może wzmocnić rolę "strażnika" społeczeństwa w utrzymywaniu władzy, może również przyspieszyć niektóre z brutalnej retoryki politycznej, a nawet działania, w przeciwieństwie do debaty obywatelskiej i opartej na faktach oraz kompromisu niezbędnego dla demokracji.

https://www.lurker.pl/p/OZTea-ZXF – Czym jest paradoks merytokracji?

#spoleczenstwo #polityka #dystopia #ksiazki #frgtn

PIS wprowadza kolejny lewacki postulat – tym razem zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

Data: 08.09.2020 16:10

Autor: stawo73

dorzeczy.pl

Kaczyński zapowiedział wprowadzenie szeregu przepisów chroniących zwierzęta, udających ochronę zwierząt lub pod pozorem ochrony zwierząt zwiększających kontrolę społeczną przez tzw „organizacje prozwierzęce”. Nowa ustawa przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz używania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych czy większe kompetencje dla organizacji ekoterrorystycznych.

#polska #pis #polityka #zwierzeta #zwierzetafuterkowe #lewica #ekoterroryzm #ochronazwierzat

Chiny zaatakują USA... finansowo

Data: 07.09.2020 19:22

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Chińczycy podjęli decyzję, która w przyszłości może uniemożliwić pożyczanie pieniędzy Amerykanom. Mało tego, wypowiadający się eksperci stwierdzają, że odsprzedadzą posiadany amerykański dług, jeśli USA nadal będą wywierać presję. Chińczycy nie wypuszczają w świat takich informacji bez kontroli i bez powodu*

Chiny, drugi co do wielkości na świecie posiadacz amerykańskich długów. Systematycznie, ale zdecydowanie zmniejszają swoje zasoby amerykańskich obligacji w ostatnich latach. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Chiny sprzedały obligacje skarbowe USA o wartości około 106 miliardów dolarów. W ujęciu rocznym chińskie obligacje amerykańskie spadły na koniec czerwca o około 3,4 proc.

#usa #chiny #gospodarka #polityka #dlugi

Data: 07.09.2020 12:57

Autor: Felix_Felicis

W sprawach polskich Stalin wysuwa żądania, na które nie zawsze Churchill chciałby się godzić – decyduje Roosevelt i decyduje zawsze przeciwko nam. To jest ten sam Roosevelt, którym się tak zachwycali Sikorski i Mikołajczyk i którego imieniem nazywają w kraju ulice. Istotnie ulice o tej nazwie nadają się znakomicie, aby na nich budować później pomniki Stalina.

~Stanisław Cat-Mackiewicz, "Lata nadziei: 17 września 1939 r.-5 lipca 1945 r"

#cytat #historia #polska #polityka #mackiewicznadzis

„Nowa zimna wojna” może doprowadzić do podziału świata na bloki

Data: 06.09.2020 09:45

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Relacje USA-Chiny dramatycznie się pogarszają, a komentatorzy coraz częściej porównują sytuację do zimnej wojny. Ekspert OSW dr. Michał Bogusz ocenia w rozmowie z PAP, że może dojść do zmiany trendu globalizacji i podziału świata na mniejsze grupy regionalne.

Prawie trzy dekady po upadku ZSRR świat znalazł się na skraju nowej, niebezpiecznej zimnej wojny – oceniły niedawno korespondentki hiszpańskiego dziennika "El Pais" w Pekinie i Waszyngtonie. Dwie największe gospodarki świata wymieniają się groźbami, sankcjami i oskarżeniami o szpiegostwo czy infiltrację, toczą na szeroką skalę spory handlowe i rywalizują o wpływy na wszystkich kontynentach.

#gospodarka #polityka #usa #chiny #rosja

Listy z pogróżkami do niemieckich polityków. Podejrzenie reaktywacji lewicowych ekstremistów

Data: 05.09.2020 18:31

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Niemieccy politycy i urzędnicy otrzymali w ubiegłym roku ponad trzydzieści listów z pogróżkami, do których dołączono noże, łuski po nabojach, czy materiały łatwopalne. Niemiecka prokuratura podejrzewa, że za tajemniczymi przesyłkami stoi nowa generacja lewicowych radykałów. Wszczęto w tej sprawie śledztwo.

#niemcy #lewactwo #lewica #terroryzm #polityka #policja

Data: 05.09.2020 14:23

Autor: Felix_Felicis

Nasza działalność, nasza myśl polityczna ogranicza się do stwierdzenia krzywd, których doznaliśmy. Niemcy mordowali i znęcali się nad nami, Rosjanie nas deportowali, rozstrzeliwali, pozbawili Wilna i Lwowa, pozbawili niepodległości; Anglicy nas oszukali, nie dotrzymali umowy, sprzedali; Roosevelt zachował się wobec nas jak oszust, Francuzi nie dotrzymali umowy wojennej. Wszystko to absolutna prawda, ale stwierdzenie krzywd nie zastępuje jeszcze programu politycznego.

~Stanisław Cat-Mackiewicz, "Chciałbym przekrzyczeć kurtynę żelazną”

#cytat #historia #polska #polityka #mackiewicznadzis

Orban zagroził zawetowaniem budżetu UE. Bruksela rozważa złagodzenie tonu ws. praworządności

Data: 04.09.2020 17:29

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

W połowie lipca, podczas unijnego szczytu UE Węgry zaproponowały wykreślenie odniesień do praworządności z tekstu dotyczącego wieloletniego budżetu unijnego i funduszu odbudowy. Premier Węgier Viktor Orban groził wówczas zablokowaniem porozumienia, jeśli zawarte byłoby w nim uzależnienie wypłat od praworządności. Obecnie Węgrzy żądają dla siebie konkretnych gwarancji w tej sprawie. Stanowczość Węgier "zmiękczyła" unijnych urzędników, bo jak donoszą źródła w Brukseli, w najbliższym czasie przygotowana ma być nowa, łagodniejsza wersja projektu w tej sprawie.

#ue #polityka #wegry

Wójcik: Margot to konfabulant i tyle. To on nas prosił o to, żeby być w osobnej celi.

Data: 04.09.2020 08:47

Autor: Boewulf

wpolityce.pl

On narzeka, że był odizolowany od reszty, że siedział w celi osobnej, był monitorowany itd. Tylko to on nas prosił o to, żeby być w osobnej celi. Prosił, bo się bał, że coś mu się może stać. I po konsultacji m.in. z psychologiem, z wychowawcą, taka decyzja została podjęta. Został przewieziony do jednostki penitencjarnej w Płocku i był odizolowany. Nawet kiedy szedł na spacerniak, to nie miał kontaktu z innymi więźniami, zostało to dopilnowane

— podkreślił Wójcik.

#lgbtkuku #mamrot #polityka

Nitras szefem klubu KO?

Data: 03.09.2020 18:58

Autor: malcolm

tvp.info

#polityka #trzaskowski #nitras #koalicjaobywatelska #platformaobywatelska

"O fotel szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej może powalczyć nawet sześciu parlamentarzystów. – To przedbiegi. Kandydatów będzie mniej, a nowy szef klubu zostanie wyłoniony przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, czyli przed połową września. Nic o tym nie wiem, żeby Sławomir Nitras zgłaszał swoją kandydaturę, ale jego atutem jest to, że jest jednym z najbliższych współpracowników Rafała Trzaskowskiego i jednym z autorów jego dobrego wyniku w wyborach prezydenckich ."

Wyścig o fotel kapitana titanica coraz ostrzejszy. :-)

MOTOR SICZ NIE DLA CHIŃCZYKÓW (PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE)

Data: 03.09.2020 14:24

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Ukraiński urząd antymonopolowy odrzucił bez rozpatrzenia wniosek chińskiej spółki Skyrizon o możliwość nabycia producenta silników lotniczych – przedsiębiorstwa Motor Sicz. Decyzja urzędu została uzasadniona liczącą kilka punktów listą błędów formalnych znalezionych w rzeczonym wniosku. O zablokowanie sprzedaży tego przedsiębiorstwa Chińczykom mocno zabiegali Amerykanie.

#usa #chiny #ukraina #gospodarka #wojsko #lotnictwo #polityka

Niemcy wstrzymają Nord Stream 2 w odwecie za Nawalnego

Data: 03.09.2020 13:00

Autor: Starszyoborowy

wgospodarce.pl

Konieczna jest wymierzona w Rosję unijna odpowiedź dotycząca gazociągu Nord Stream 2 – powiedział w czwartek na antenie Deutschlandfunk Norbert Roettge, szef komisji spraw zagranicznych Bundestagu.

Jego zdaniem musi być europejska reakcja. W ten sposób odniósł się do pytania czy prace nad Nord Stream 2 biegnącym po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec powinny zostać wstrzymane.

#rosja #niemcy #polityka #gazprom #gaz #gospodarka #energetyka

Sondaż. Polacy nie zgadzają się na immunitet dla aktywistów LGBT

Data: 03.09.2020 09:38

Autor: Starszyoborowy

centrummedialne.pl

„W naszym badaniu zadaliśmy reprezentatywnej grupie Polaków następujące pytanie: Z którym stwierdzeniem na temat sposobu, w jaki powinni być traktowanie w Polsce aktywiści LGBT w przypadku gdy złamią prawo, zgadza się Pani/Pan bardziej? Aż 88 proc. badanych wybrało odpowiedź: „z taką samą surowością jak wszyscy inni obywatele”. Zdaniem 8 proc.: „bardziej ulgowo niż inni obywatele”. Zdaniem 4 proc.: „należy odstąpić od wymierzenia kary za złamanie prawa” – czytamy na wPolityce.pl.

#lgtb #lewactwo #lewica #polityka

Tyrmand: BLM to wewnętrzna organizacja terrorystyczna. Chcą wziąć kraj jako zakładnika

Data: 03.09.2020 09:27

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

To oni atakują fizycznie. Wiedzą, że odzyskanie władzy po Trumpie jest dla nich bardzo ważne. To na razie niemożliwe. Chcą wziąć cały kraj jako zakładnika – mówił o Antifie dzisiejszy gość red. Michała Rachonia w programie TVP Info "Minęła 20" Matthew Tyrmand, polsko-amerykański ekonomista i publicysta. Słów krytyki nie szczędził też pod adresem ruchu Black Lives Matter.

#blm #lewactwo #lewica #polityka

Jak amerykański biznes sprawił, że Hitler doszedł do władzy

Data: 03.09.2020 08:46

Autor: Harnas

obserwatorgospodarczy.pl

W linku znajduje się streszczenie książki pt. „Wall Street i Hitler”, autorstwa Antonego Suttona. Zależało mi na przekazaniu, jak największej liczby faktów historycznych, w celu ich promowania, dzięki czemu czytelnik może lepiej zrozumieć złożoność historii, a nie polegać jedynie na narracji przyjętej przez zwycięzców II Wojny Światowej. Prezentując i promując streszczenie, mam nadzieję zainteresować tymi faktami większą liczbę osób, być może część z Państwa sięgnie po oryginalną pracę.

#iiwojnaswiatowa #hitler #biznes #polityka

O COVID-owej ściemie mówią w TVP!

Data: 02.09.2020 20:05

Autor: R20_swap

youtu.be

#polityka #tvpis #pis #covid19 #oszustwo #afera

O COVID-owej ściemie mówią w TVP! Jak to się mogło stać, że musieliśmy czekać 7-9 miesięcy na taką rozmowę w mediach głównego ścieku ⁉️ Nie ma pandemii i nigdy nie było ale niech Cie to nie zmyli … to nie koniec Utrudnia nam się działanie w social media, usuwa filmy … ogranicza…

Lider Antify z miotaczem ognia, granatami dymnymi. Przy aresztowaniu płakał jak dziecko

Data: 02.09.2020 16:40

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

23-letni Matthew Banta, lider "Antify" z Winconsin, został aresztowany wczoraj wieczorem, gdy idąc na protest, niósł ze sobą miotacz ognia, granaty dymne i petardy – poinformowała lokalna telewizja. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy po aresztowaniu Banta zwinął się "w kłębek" i płakał jak małe dziecko. Okazało się, że jest to znany w lewackim środowisku zadymiarz.

#usa #polityka #antifa #lewica #lewactwo

Senator Kalifornii zamierza załagodzić przepisy o pedofilii dla młodych homoseksualistów

Data: 02.09.2020 13:45

Autor: nuubeczek

sfexaminer.com

Sentaor Wiener z kaliforni chce dać stanowym sądom możliwość decydowania o winie oskarżonego o pedofilie 25-27 latka jeżeli ten będzie uprawiał homoseksualny sex z 15-17 latkiem.

Senator Wiener chce załagodzić wyroki w stosunku do osób LGBT, które dopuściły się ustawowej pedofilii, ograniczenia te jednak wraz z wyrokami dla osób heteronormatywnych pozostaną te same, ponieważ jak uważa senator, takie związki mają możliwość poczęcia dziecka, zaś homoseksualne już nie.

Tutaj ten sam Pan na BDSM evencie

https://twitter.com/Scott_Wiener/status/759872134365663232/photo/4

#lgbt #bekazlewactwa #polityka #prawica

Prof. Engels: Niemcy eksportują lewicowy autorytaryzm pod pozorem "antyfaszyzmu"

Data: 02.09.2020 08:39

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Pod pozorem walki z fikcyjnym niebezpieczeństwem prawicowego "faszyzmu" wielu Niemców całym sercem popiera coraz bardziej autorytarna lewicowość i chce ją również narzucić sąsiadom – mówi PAP belgijski historyk, prof. David Engels.

#niemcy #polityka #lewactwo #lewica

USA: Burmistrz Waszyngtonu ostrzega przed "wojną rasową"

Data: 02.09.2020 07:10

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

"Obawiam się, że nasz kraj pogrąży się w rasowej wojnie" – stwierdziła na konferencji prasowej reprezentująca Demokratów burmistrz. Bowser wyraziła przy tym przekonanie, że policja oraz protestujący "będą bezpieczniejsi, jeśli będziemy razem jako społeczeństwo i pozbędziemy się retoryki +czarny kontra biały+".

#usa #polityka #przemoc #lewica #lewactwo

Morawiecki oszalał! Wyższe podatki i nowe programy socjalne.

Data: 01.09.2020 15:23

Autor: Cyr4x

nczas.com

O obniżce podatków możemy zapomnieć, zamiast tego czekają nas nowe składki, daniny i opłaty, a do tego utrzymanie programów socjalnych i nowe transfery, które muszą skończyć się katastrofą. To droga polityki gospodarczej wybrana przez rząd Mateusza Morawieckiego.

#polityka #podatki #pis #morawiecki

Hołownia ma znowu swoje 5 minut.

Data: 01.09.2020 13:56

Autor: malcolm

tvp.info

#holownia #polityka

Nazistowskie kule nie rozróżniały, czy ktoś jest lewicowy, czy prawicowy – napisał na Twitterze w dniu 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Wpis wywołał falę komentarzy. „Aha. To nie Niemcy zabijali, tylko nazistowskie kule same wystrzeliwały się z nazistowskich karabinów” – komentują internauci.

Data: 01.09.2020 02:17

Autor: R20_swap

ale tak szcerze to wam powiem, że wolę się nie imać polityki na wykopie, czy bardziej boje się, że bana, bo i tak nie miałoby to sensu gdybym napisał jakkolwiek mądrze, do mądrych nie trzeba ;pisać mądrze a tych zawsze mało, bydło morze coś tam zrozumie i poprze,a moeracja wypierdoli, ale kurwa jaki yto sens, że siedzisz w takim szambie i boisz się plusknąć.

#wykop #polityka #zaburzenialudziowe #psychiatria #nwo

Grzywna za nazywanie Michała Sz. mężczyzną?

Data: 31.08.2020 11:08

Autor: SzAcH

fronda.pl

Sprzeciw wobec szaleństw ideologii LGBT to nawet nie kwestia określonego światopoglądu czy religii. To kwestia zdrowego rozsądku oraz elementarnego pojęcia wolności i swobód demokratycznych. Warto, choćby w kontekście niedawnych wydarzeń związanych z tęczową agresją, spojrzeć na inny rodzaj działalności w wydaniu aktywistów tej ideologii, związnych choćby z projektami restrykcyjnych regulacji prawnych, jakie lobby LGBT, po zdobyciu odpowiedniego politycznego poparcia, chciałoby przeforsować także w Polsce. Niektóre z pomysłów nabierają smaczków właśnie dzisiaj.

#Polska #polityka #lbgt

Data: 31.08.2020 07:56

Autor: Enviador

Polityk PO "podrywa" internautów. ( ͠° ͟ʖ ͡°)

Czy to nie czasem słowne "molestowanie seksualne"? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Źródła:

https://twitter.com/rozathun/status/1298736217006145537

https://twitter.com/rozathun/status/1298936355037368323

#bekazlewactwa #polityka #rozathun

JAPONIA POWOŁA KONTRWYWIAD GOSPODARCZY

Data: 30.08.2020 18:14

Autor: Starszyoborowy

konflikty.pl

Rządząca w Japonii Partia Liberalno Demokratyczna (LDP) rozpoczęła prace nad rekomendacjami dla rządu, których centralnym elementem będzie powołanie kontrwywiadu gospodarczego. Przyczyną tego kroku są coraz częściej ujawniane przypadki szpiegostwa przemysłowego ze strony Chin.

Nowa jednostka kontrwywiadu ma być wzorowana na analogicznych zespołach z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, z którymi zresztą ma współpracować. LDP zarekomenduje również rządowi przeznaczenie większych środków na wywiad. Japońskie służby nawet w porównaniu z zachodnimi odpowiednikami są poważnie niedofinansowane.

#japonia #chiny #gospodarka #szpiegostwo #polityka

Setki migrantów na Lampedusie, protestują władze i mieszkańcy

Data: 30.08.2020 12:11

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

370 migrantów przybyło w nocy z soboty na niedzielę na Lampedusę. W kierunku tej włoskiej wyspy płynęli łodzią, której groziło to, że przewróci się na morzu z powodu silnego wiatru. Pomocy migrantom udzieliły jednostki Straży Przybrzeżnej i Gwardii Finansowej.

Przeciwko zejściu kolejnych kilkuset osób na ląd protestują lokalne władze, a także mieszkańcy wyspy. W nocy próbowali zablokować drogę na molo, gdzie przewożeni są rozbitkowie.

#polityka #wlochy #imigranci #morze

Ordynarna, stalinowska nagonka na Sośnierza

Data: 29.08.2020 17:37

Autor: Opornik

youtu.be

Śmierdzi mi to profesjonalną robotą.

Leży w "gorących" na Wykopie:

https://www.wykop.pl/link/5672925/dobromir-sosnierz-kuc-czesc-i/

"Nie będziemy mówić o, a mówimy" Ciągłe narzucanie narracji, przekłamywanie wypowiedzi, często bardzo starych, wyjętych z kontekstu. Ktoś poświęcił masę pracy na zrobienie tego.

Mierzi mnie ta ordynarna propaganda.

https://www.wykop.pl/wpis/51736755/znalezisko-https-www-wykop-pl-link-5672925-dobromi/

Sośnierza szanuję głównie za Tam, gdzie rosną dyrektywy — raport z obłąkanego miasta

Ale generalnie uważam go za ogarniętego człowieka.

I żeby nie było, dla tych co nie wiedzą – nie jestem bojówkarzem Konfederacji, przeciwnie. z Konfederacją często jestem w konflikcie, a KrUla uważam za prowokatora sabotażystę.

#bekazlewactwa #sosnierz #wykop #konfederacja #polityka

Libertarianizm – ideologia amerykańskich Żydów dla reszty świata

Data: 29.08.2020 16:13

Autor: KonfederataRN

nacjonalista.pl

Libertarianizm jest ideologią amerykańskich Żydów dla reszty świata. Można w niej znaleźć pewne elementy mesjanistyczne – oczekiwanie na kogoś, kto w końcu zlikwiduje socjalizm i zaprowadzi czysto kapitalistyczny porządek. Niemniej w swej fundamentalnej warstwie jest to ideologia ateistyczna. Pobożni Żydzi co prawda czekają na swojego zbawcę, który odtworzy królestwo Izraela na ziemi, niemniej w omawianym nurcie przeważają oczekiwania doczesne.

#bekazlewactwa #bekazlibetarian #bekazpodludzi #polityka #zydostwo

Data: 29.08.2020 14:57

Autor: Forgotten

Efekt woozla zostało użyte do opisania sytuacji, w której ludzie odnoszą się do niesprawdzonych lub wątpliwych źródeł. Poprzez ciągłe odniesienia i cytowania osiągają status „prawdy”. Dzieje się tak pomimo tego, że opiera się na niesprawdzonej teorii lub koncepcji, a jedynym dowodem na to, że jest poprawna, są "ślady stóp" tych, którzy wciąż się do niej odwołują.

Termin „Woozle” pochodzi z książki dla dzieci „Kubuś Puchatek”. W książce Puchatek i Prosiaczek polują na wyimaginowaną bestię. Podążają śladami Woozla i odkrywają, że pojawia się coraz więcej śladów. Czytając dalej dowiadujemy się, że ​​Puchatek i Prosiaczek cały czas podążali własnymi tropami, krążąc w kółko przekonani, że woozle jest prawdziwy.

Efekt Woozle'a stał się terminem oznaczającym dowody oparte na słabych cytatach, które wprowadzają w błąd jednostki, grupy i opinię publiczną, aby myśleć lub wierzyć, że istnieją prawdziwe i silne podstawy dla danej informacji. Często zdarza się to w prasie popularnej lub w Internecie, gdzie przytacza się badanie na poparcie argumentu, ale w oryginalnym badaniu brakuje dowodów lub zawiera ono błędną metodologię, brakuje precyzyjnych definicji lub przeinacza wnioski.

Te Woozle prowadzą do tego, że niefakty stają się częścią ducha czasu, zamieniając się w faktoidy i fałszywe przekonania. We współczesnym świecie efekt ten stał się jeszcze bardziej ekstremalny. Absurdalnym jest, że osoba na stanowisku władzy może teraz tylko zasugerować coś, co jest prawdą, nawet nie przedstawiając faktycznych dowodów. Ci ludzie działają teraz jako cytaty dla nowego Woozla. Wystarczy jeden artykuł o wątpliwej wiarygodności, aby stworzyć efekt kuli śnieżnej w postaci kolejnych artykułów, z których każdy cytuje ostatni jako dowód. Powinieneś być sceptyczny do informacji, których autor posługuje się słowami "Każdy wie…", "Mówi się, że… , To oczywiste, że…, Powszechnie uważa się…, zamiast odpowiedzialnych "dowody wskazują" lub "wiele badań mówi", pierwsza forma podświadomie sugeruje czytelnikowi, że to coś oczywistego, do czego nikt nie ma wątpliwości, w tym momencie nie widzi sensu w angażowanie się w research. Dlaczego więc to wszystko ma znaczenie? Podejmując decyzje, musimy korzystać z rzetelnych informacji. Jedynym sposobem ustalenia, czy informacje są wiarygodne, jest przeczytanie oryginalnych badań, książek, lub przynajmniej w pełni rzetelnej strony, a nie poleganie wyłącznie na mediach i ludziach.

Titanic

w jaki sposób media poinformowały o tej tragedii? Oto co pisały gazety w następne dni po zatonięciu. "Evening Sun”" z Baltimore była jedną z pierwszych gazet informujących w wydaniu z 15 kwietnia: "Wszyscy pasażerowie Titanica są bezpieczni w łodziach ratunkowych na morzu". Nie było ofiar, a także Titanic wkrótce dotrze do portu, pomimo niewielkich uszkodzeń: "Ostatnie słowa, jakie otrzymała sieć bezprzewodowa dotyczyły braku wątpliwości co do tego, że nowy liniowiec dotrze do portu".

Były to oczywiście uspokajające wiadomości i inne gazety przyjęły wersję, że na statku były jakieś uszkodzenia, ale nie było ofiar. Pisali, że pasażerowie zostali uratowani, a Titanic jest holowany.

New York Evening Mail: "Ocaleli pasażerowie Titanica; statek holowany do Halifax".

Lowell Sun: "Pasażerowie bezpieczni. Ciężko uszkodzony parowiec czołga się w kierunku Halifax, pozostało 600 mil"

The Wall Street Journal opublikował artykuł o wypadku: "Powaga uszkodzeń Titanica jest oczywista, ale ważne jest, że nie zatonął. Jego wodoszczelne grodzie były naprawdę wodoszczelne." Ale były również rozbieżne media, The New York Yimes pogorszyły wersję małego wypadku sprzedając więcej gazet: "Titanic tonie cztery godziny po uderzeniu w górę lodową; 866 uratowanych przez Carpathię, prawdopodobnie 1260 zginęło". Wkrótce został skarcony przez inne gazety za swoją sensację.

Jednak najpowszechniejsze woozle, które większość z nas chociaż raz miał okazję słyszeć to między innymi:

Powinno się pić 8 szklanek wody dziennie,

Używamy 10% mocy naszego mózgu,

Wielki mur chiński jest widoczny gołym okiem z kosmosu,

Język posiada strefy smakowe, różne części języka odpowiadają za odczuwanie różnych smaków,

Nie powinno się pływać krótko po posiłku,

I wiele innych: https://futurism.com/50-facts-really-factoids

#psychologia #titanic #polityka #frgtn #fakenews

„Tolerancja – tak, ale nachalna propaganda i afirmacja ideologii – nie”

Data: 29.08.2020 13:53

Autor: Beconase

tvp.info

Mamy w Polsce pełen zakres swobód, tolerancji dla wszystkich, ale gdy narusza się wolności drugiego człowieka albo prowokuje niepotrzebnie, mówimy „dość”. Tolerancja – tak, ale nachalna propaganda i afirmacja pewnych ideologii – nie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

#polska #lgbt #polityka #bekazlgbt

Koniec „amerykańskiego marzenia”

Data: 29.08.2020 11:56

Autor: malcolm

tygodnik.tvp.pl

#usa #polityka

Klasa średnia traci prestiż i pieniądze. Jeżeli chodzi o ludzi pokroju Hillary Clinton czy Baracka Obamy, to jest to swego rodzaju nowa arystokracja, której nie jest po drodze z niezadowoleniem rzesz amerykańskich. Kiedy popatrzymy na działalność pani Clinton, np. w Senacie, zobaczymy, że jej inicjatywy legislacyjne nie miały żadnego aspektu demokratycznego, a były związane z wielkim biznesem – mówi profesor Tomasz Żyro, politolog i amerykanista. Kiedy spojrzymy na społeczeństwo amerykańskie, które, jak mówił Alexis de Tocqueville, jest społeczeństwem demokratycznym – co oznacza, że suwerenność ludu jest zasadą organizującą życie społeczne i polityczne – to oczywiście porównanie to nie ma sensu. To, co dzisiaj widzimy to bunt przeciw bogactwu, które zostało bardzo ostro uwydatnione przez proces globalizacji.

MŚ bierze się organizacje pseudoekologiczne? Minister Woś: Chcemy pokazać, kto skąd bierze pieniądze

Data: 29.08.2020 09:49

Autor: Starszyoborowy

swiatrolnika.info

Ustawa która ma doprowadzić do tego, aby znane były źródła finansowania organizacji pozarządowych. – Dotyczy to tylko największych NGO, z przychodami ponad 156 tys. zł rocznie, a nie małych stowarzyszeń czy lokalnych fundacji. Jeśli więcej niż 10 proc. przychodów organizacji pochodzi z zagranicy, wtedy informacja na ten temat trafi na stronę internetową danego podmiotu. Jeśli więcej niż 30 proc., wówczas obowiązek informacyjny jest taki sam jak przy finansowaniu przedsięwzięć ze środków europejskich. Na stronie ministerstwa będzie można sprawdzić źródło finansowania i cel realizowanego projektu .

#ekoterroryzm #polska #polityka #gospodarkapolska

Data: 28.08.2020 18:22

Autor: Thanos


ok, debata zamknięta => polityka zostaje / nie trzeba już minusować, zrozumiałem przesłanie ;P


UWAGA! Mini-ankieta :D

Twój głos będzie mieć decydujący wpływ => daj upvote na tak lub downvote na nie (btw. moje wpisy można normalnie minusować, nie trzeba się obawiać ban-hammera xD)

ano… tak sobie myślę… co byście powiedzieli na… ekhm… wywalenie polityki? w sensie, zablokowanie całkowicie, zbanowanie, usuniecie? tak szczerze to ten pomysł juz wiele razy był analizowany, ale… hm… debata powraca :D

plusy:

– brak politycznego syfu (jak ktoś chce sobie poczytać newsy, to niech idzie na strony związane z polityką),

– brak trolli prowadzących agitacje wyborczą (szczególnie pod przykrywką),

– brak wojenek politycznych.

minusy:

– ograniczenie swodoby wypowiedzi (ludzie czasami potrzebują miejsca w sieci, żeby móc swobodnie sie wypowiadać – ale wg mnie teraz wiekszosc to jawna agitacja, imho do pieca z tym syfem ;/ )

– …?

#polityka ogólnie to bardzo drażliwy temat.

co sądzicie? :))

#lurkerchangelog

Zabójstwo Adamowicza - jak nie działa polski wymiar sprawiedliwości.

Data: 28.08.2020 17:42

Autor: kujda

fakty.interia.pl

Niezorientowanym przypominam, że Stefan W. siedział w gdańskim więzieniu i w trakcie pobytu tam był leczony psychiatrycznie. Wypuścili wariata po odbyciu przez niego całej kary, po czym jak to wariat – narozrabiał zabiając Adamowicza. Teraz przebiegli biegli, stwierdzili że jednak chłop był "ograniczenie normalny" i można go skazać jak normalnego. Suma sumarum – wariat pewne znów siedzieć, tym razem już na zawsze, a za pierwotne wypuszczenie wariata oczywiście nikt nie będzie odpowiadał.

#gdansk #polska #wiadomosci #polityka #swiat #adamowicz

Prezydent Zielonej Góry OSTRO: kornawirus czy jedna wielka koronościema?!

Data: 28.08.2020 15:28

Autor: Enviador

facebook.com

[Wersja bez FB: https://archive.is/JzUPi ]

Kubicki: "Kochani. Dziś będzie na ostro (…) Wczoraj coś we mnie pękło, coś się złamało. (…) Co Trzaskowski robił na spotkaniu grupy Bilderberg O czym oni rozmawiali? A może właśnie o tym jak nas wszystkich ogłupić wirusem? Bo społeczeństwo, które się boi jest gotowe na wiele wyrzeczeń.

#polityka #polska #zielonagora #koronawirus #ciekawostki

Data: 28.08.2020 15:20

Autor: Opornik

Przypominam że dzisiaj o 18:00 jest debata na temat roli w internecie w której będzie uczestniczył również Michał Nabiałek.

Żarty żartami ale niezaprzeczalnym faktem jest, że nowy pokój szalały zarówno wynajęte farmy trolli po jak i armie lewaków.

https://www.cyberdefence24.pl/polityka-i-prawo/trolle-atakuja-o-dezinformacji-jako-broni

Idę o zakład że z jego strony będzie popis zakłamania i hipokryzji.

Poproszę o lurk moarki, trzeba to wybić.

#lurker #wykop #polityka #cenzura #bekazlewactwa

Data: 28.08.2020 05:12

Autor: nuubeczek

https://www.youtube.com/watch?v=JBIZJhLwlkE

Bardzo ciekawy punkt widzenia i tłumaczy bardzo dużo jeżeli chodzi o stany zjednoczone. Ma bardzo dużo racji ten Pan i jego wersja wydarzeń bardzo dokładnie zbiega się z tym co sam zaobserwowałem, oglądając commentary z usa o polityce itp.

Oprócz tego dodałbym ujawniany powoli pedofilski skandal demokratów i iludzi powiązanych z tą partią, myślę że lewicowcy znaleźli się na granicy i robią co mogą by zaszkodzić drugiej stronie.

Nie jestem pewien co do nazywania tego masonerią, aczkolwiek są bardzo szczególne grupy wpływów w USA, które właśnie takie działania jak Pan mówił wykonują. Ciekawe.

#polityka #usa #prawica

Politycznie poprawna wersja II wojny światowej zapomina o tragedii narodów Europy Wsch.

Data: 27.08.2020 11:26

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Politycznie poprawna wersja II wojny światowej słusznie uważa Holokaust za największe jej okropieństwo, jednak inne tragedie widziane są jako rywalizujące z nim – ubolewał prof. Andrzej Nowak nad małą znajomością dziejów Europy Wsch. na Zachodzie podczas webinaru nt. paktu Ribbentrop-Mołotow.

#drugawojnaswiatowa #wojna #polityka #poprawnoscpolityczna #historia