Dlaczego jest jak jest, czyli kto jest kim i skąd komu nogi wyrastają w artystycznym kur...dołku.

Data: 03.08.2020 21:08

Autor: Boewulf

spiskologia.pl

Jakiś czas temu w komentarzach poleciłem pewien artykuł o "polskich artystach", a właściwie o patologii, która się tam zalęgła kilkadziesiąt lat temu i zdechnąć nie chce. Pomyślałem, że warto to rozpropagować nieco szerzej, bo temat chociaż bardzo ciekawy, jest słabo znany.

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego środowisko tzw. "artystów" to najczęściej prymitywne, patologiczne lewactwo, w dodatku tak głupie, że aż trudno w to uwierzyć, zapraszam do lektury.

Z góry uprzedzam, że długie, naładowane nazwiskami i szczegółami, chwilami można się pogubić, ale naprawdę warto.

#sztuka #kultura #muzyka #patologia #lewactworobactwo

Jeżeli się spodoba, mogę zrobić z tego jakiś cykl, bo materiałów jest sporo.

Data: 22.07.2020 12:02

Autor: 2_M_A

Czy zastanawiasz sie dlaczego nie masz powodzenia u kobiet? Odpowiadam: Po prostu nie masz tego czegos. A tym czyms jest czarna knaga.

Przedstawiam studium przypadku potancowki w kieleckim parku na zakonczenie lata @ 2017. Ogladaj i obserwuj jak z minuty na minute, z sekundy na sekunde, szarancza p0lek obsiada egzotycznych ksiazat. Knagoruzela Mokebe krecila sie tego dnia i nocy, az lozyska sie grzaly do czerwonosci.

Potańcówka w parku na zakończenie lata 27.08.2017

#zwiazki #p0lka #festyn #taniec #muzyka #zabawa

Sovietwave Radio

Data: 17.07.2020 07:51

Autor: lisq

newsovietwave.com

#muzyka #sovietwave #radio

Na kanale lecą kawałki przeważnie muzyki elektroniczej utrzymanej w klimatach Związku zdRadzieckiego lat 60-80

Kanal jest także prowadzony na youtube; https://www.youtube.com/c/NewSovietWave/videos

Ja osobiście od wczoraj słucham w ulubionym odtwarzaczu z bezpośredniego linka do streama

https://myradio24.org/sovietwave

Vanessa - Just a game

Data: 15.07.2020 00:19

Autor: lisq

youtube.com

#muzyka #80s #italodisco #eurobeat

Wiele można mówić o tym gatunku, że strasznie wtórny, utwory strasznie schematyczne.

Melodie chałturowe, słowa płytkie, stały skład: cizia na wokalu (która częściej tylko wyglądała) + murzyn do przestrzeni międzyzwrotkowych.

Ale jest coś co mnie w tej muzyce fascynuje – sekcja perkusyjna. Zwłaszcza kawałki z epoki (1984-1989).

Wsłuchajcie się we fragment 0:15-0:23, to tylko cztery takty.

Słuszny dla swojego czasookresu, potężny kickdrum wybijający rytm, zdaje się dumnie kroczyć, nie zatrzymując się ani na moment.

Nie idzie jednak sam. Jego kroki są szczodrze oklaskiwane z efektem pogłosu nadającego temu niezatrzymywalnego marszowi głębi.

W tle delikatnie wybrzmiewa niebanalny rytm odgrywany na hithacie, z każdym taktem ewoluując, a jednak mocno nawiązując do poprzedniego.

Dopięciem całości są dwudźwięczne congosy, powtarzalnym spacerem między kanałami stereo wyznaczające początek i koniec taktu.

a to tylko 8 sekund utworu ;d

Data: 14.07.2020 22:07

Autor: wordpressowiec

kto podpowie jakiś sposób na znalezienie w sieci jak najlepszej jakości (FLAC?) muzyki?

Cel: na transmiter do samochodu (pendrive/microSD)

potrafię sobie z YT pobrać video, mp3, potrafię samo MP3 sobie wygrzebać w sieci.

Gdzie szukać FLAC'ów? torenntyy czy może szukać high-bitrate MP3 i jakoś to konwertować?

Nie chcę z YT tego brać, bo YT kompresuje i wideo i audio, więc już są straty.

#audio #audiofile #elektronika #komputery #muzyka

Data: 13.07.2020 06:37

Autor: BlaziuBlaz

#dziendobry Lurku:]

#pearljam – Smile

#muzyka #grunge

https://www.youtube.com/watch?v=mA6kYFeLAs4

Tekst:

Don't it make you smile?

Don't it make you smile?

When the sun don't shine? (Shine at all)

Don't it make you smile?

Don't it make you smile?

Don't it make me smile?

When the sun don't shine, it don't shine at all

Don't it make me smile?

I miss you already

I miss you always

I miss you already

I miss you all day

This is how I feel…

I miss you already,

I miss you always

The crooked heart swells all around

I miss you all day

Data: 11.07.2020 21:37

Autor: Paker

Stare dobre czasy grałem wtedy na basie, nagraliśmy składankę, moja kapela nazywała się Zoilus tytuł utworu Słowa i myśli

https://www.youtube.com/watch?v=RMLrszRARpo&feature=youtu.be

#muzyka

#Kultura Nagranie Stonesów z Jimmy Page’em

Data: 11.07.2020 08:33

Autor: ziemianin

rp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #muzyka #kultura #Teledysk #therollingstones #JimmyPage #nsfw #golizna #nagosc

The Rolling Stones wznowią album „Goats Head Soup” z 1973 r. z trzema wcześniej nieopublikowanymi utworami.

#Kultura Nagranie Stonesów z Jimmy Page’em

„Goats Head Soup” to jedna z lepszych płyt Stonesów wydanych po latach 60-tych. Promował ją m. in. singiel „Angie”.

Już jest w sieci teledysk „Criss Cross” z piosenką, która wcześniej w pirackich wydawnictwach pojawiała się pod tytułem „Criss Cross Man”, a była też przez zespół wykonywana na koncertach.

Teledysk w latach 2015-2020 zrealizowała wybitna fotografka i reżyseria Diana Kunst, a główną rolę femme fatale zagrała modelka Guindilla Ontanaya.

Kolejnymi niepublikowanymi rarytasami będą „All the Rage” oraz „Scarlet”, gdzie na gitarze zagrał Jimmy Page oraz Rick Grech z Blind Faith. Scarlet to imię pierwszego dziecka gitarzysty Led Zeppelin.

W luksusowy w formacie wznowienia znajdzie się też zapis koncertu w Forest National Arena w Brukseli z października 1973 r. z liczącym 120 stron albumem oraz czterema plakatami.

R.I.P. Morricone reżyserował film muzyką

Data: 07.07.2020 03:58

Autor: ziemianin

rp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #film #muzyka #EnnioMorricone #rip #kultura #

Światowej sławy włoski kompozytor muzyki do filmów Leone, Tornatorego i Tarantina zmarł w poniedziałek.

R.I.P. Morricone reżyserował film muzyką

Właśnie o takich jak Ennio Morricone (1928–2020) gigantach sztuki trzeba powiedzieć, że są największymi ofiarami pandemii, nawet jeśli zmarli z innych powodów. Morricone, który w zeszłym roku świętował 90 lat wieloma wydarzeniami, w maju i czerwcu 2020 r. zaplanował serię koncertów w rzymskich Termach Karakali. Utracił bezpowrotnie okazję do występów. Zmarł wskutek komplikacji po złamaniu uda. Przewrócił się w domu. Usłyszymy jeszcze jego muzykę w prequelu „Nietykalnych" Briana de Palmy z wątkiem Al Capone.

Sekrety kariery

Jego kariera, na którą złożyło się 70 mln sprzedanych albumów i 500 filmów, miała paradoksalny przebieg. Cenili go bowiem filmowi smakosze za „Cinema Paradiso" Tornatorego czy „Misję" z Robertem de Niro, ale też fani lekceważonych kiedyś spaghetti westernów.

Kluczowa była współpraca od 1964 r. z reżyserem Sergiem Leone, kolegą ze szkolnej klasy. Płyta z muzyką „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" tylko we Francji rozeszła się w 1,2 mln egz. Kadry filmu „Dobry, zły, brzydki" z udziałem Clinta Eastwooda z 1966 r. z charakterystycznym motywem włoskiego kompozytora „Gorączka złota", które otwierają koncerty Metalliki od 1983 r., widziały miliony na całym świecie. Wersja Metalliki znalazła się na płycie „We All Love Morricone" w 2007 r. z okazji przyznania Włochowi Oscara za całokształt. Jest tam również motyw „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", który wykonał Bruce Springsteen, oraz „Dobry, brzydki, zły" w interpretacji Herbiego Hancocka i Quincy Jonesa.

Uwielbiał go Quentin Tarantino, dla którego stworzył oryginalną muzykę do „Nienawistnej osemki". Wcześniej był cytowany w „Kill Billu".

Urodził się 10 listopada 1928 r. „Kiedy Mussolini ogłosił udział w wojnie, moja matka, która słuchała go przez radio, wybuchła płaczem, a ja wraz z nią – wspominał. – Nie byliśmy biedni, ale wraz z nadejściem wojennego głodu jedliśmy gliniasty chleb" – wspominał.

Marzył o karierze szachisty lub lekarza, ale ojciec, który był trębaczem, postawił sprawę jasno: „Pewnego dnia wsadził mi trąbkę do ręki i powiedział: Dzięki niej mogłem was wychować i utrzymać naszą rodzinę. Teraz kolej na ciebie" – wspominał Morricone w książce „Moje życie, moja muzyka" Alessandro De Rosy, która ukazała się w Polsce w 2018 r. „Miłość do pracy oraz pasja przyszły z czasem i stopniowo, wraz z czynionymi postępami" – wspominał.

Miał sześć lat, gdy zaczął komponować. Jako dziesięciolatek rozpoczął naukę w prestiżowym Konserwatorium św. Cecylii w Rzymie. Na początku pisał pieśni do klasyki poezji włoskiej. Potem był członkiem awangardowej formacji improwizującej Gruppo di Improvvisazione di Nuova Consonanza. Uwielbia ją jazzman John Zorn i Mike Patton z Faith No More.

A do filmu wszedł podobnie jak Federico Fellini po wielu życiowych próbach, bocznymi drzwiami. Wcześniej był głównym aranżerem wytwórni RCA Italia. Grał jazz w rzymskich restauracjach, skomponował przebój „Ogni Volta" dla Paula Anki, który zaśpiewał on na festiwalu w San Remo. Przydało mu się to w konstruowaniu przebojowych tematów, które stały się jego specjalnością, naznaczone liryzmem, ale i dramatyzmem. „Gdyby moi koledzy kompozytorzy z konserwatorium dowiedzieli się, że pracuję w rozrywce, przestano by mi podawać rękę" – wspominał wczesne lata.

W popularny sposób nawiązywał do muzyki konkretnej, która była awangardą lat 60. Wykorzystywał tykanie zegara, trzaski łamanego drzewa, odgłosy zwierząt. Ale też instrumenty uważane za nieorkiestrowe: fletnię pana, drumlę, co przydawało muzyce lokalnego klimatu. Zarówno w spaghetti westernach, jak i „Misji".

Dziewięć razy w Polsce

„Kiedy w 1986 roku nie dostałem Oscara za »Misję«, bardzo mnie to zabolało. Nie tyle sama przegrana, ile fakt, że statuetkę dostał film »Około północy« ze świetnymi skądinąd aranżacjami Herbiego Hancocka, ale większość muzyki nie jest oryginalna" – powiedział w autobiografii.

Już wcześniej miał na koncie filmy ambitniejsze, np. „Lolita" Adriana Lyne'a. Ale najsilniej jego nazwisko jest kojarzone z Giuseppe Tornatorem. Nie bez powodu lubił zamykać koncerty bądź płytowe składanki głównym tematem „Cinema Paradiso", opowiadającym o tym, czym było kino przed wojną i podczas niej. Ten czas zilustrował także w „Malenie" z Moniką Belucci.

– Jestem blisko związany z tym filmem (…), ponieważ podejmuje on ważny i trudny temat sytuacji kobiet (…) w męskim, szowinistycznym świecie. Zwłaszcza we Włoszech, gdzie ocenia się je bezlitośnie, bo tak jest wygodnie – mówił kompozytor.

Kobietą jego życia była żona Maria Travia. Poznał ją jeszcze przed rozpoczęciem kariery filmowej w 1950 r. Mieli czwórkę dzieci, w tym synów Andreę, kompozytora, i Giovanniego, reżysera i producenta.

Wśród poloników Morriconego jest muzyka do „Frantica" Romana Polańskiego, „Maddaleny" Jerzego Kawalerowicza, a także filmów o Janie Pawle II – „Karol. Człowiek, który został papieżem" i „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem".

Po raz ostatni wystąpił w Polsce 19 stycznia w Krakowie. To był jego dziewiąty u nas koncert. Pokazał artystyczną bezkompromisowość: dyrygował 160-osobową Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną i chórem. Ale przecież jego muzyka i nazwisko bywały sławniejsze od reżyserów, dla których tworzył.

Ekspansja dużych amerykańskich wytwórni na polskim rynku

Data: 05.07.2020 19:09

Autor: pszemek55

trapoffice.pl

Kiedy mowa o wielkiej wytwórni, która robi zdecydowane ruchy poparte ewidentnie bardzo wysokim budżetem, trudno jest nie pomyśleć w pierwszej kolejności o polskim oddziale legendarnej wytwórni Def Jam Recordings, który na rynku pojawił się niespełna rok temu. Osoby zarządzające tym oddziałem z całą pewnością znają się na swojej robocie, ponieważ w bardzo krótkim czasie wokół wytwórni zrobiło się mnóstwo szumu, który ta jeszcze bardziej podsycała zapowiedziami opartymi na ciągłych niedopowiedzeniach i subtelnych wskazówkach.

#muzyka #rozrywka #rap #hip-hop

Data: 04.07.2020 17:36

Autor: befree

Nie wiem kto według Was jest najgorszym polskim muzykiem, możecie mówić, że Martyniuk, ale jak dla mnie nikt nie odwalił tylu chujowych akcji co Solar. By wypromować swoją płytę upozorował "szczerą" transmisję na której udawał depresje, udawał kłótnie z kolegami, a to wszystko było akcją marketingową która miała wypromować jego KLUB 27. Część Lurków pewnie słyszała o SB Mafii której współzałożycielem jest Solar. Dzięki niemu mamy w rapie tyle autotune'a, dzięki niemu mamy jakieś Bedoesy na scenie i to on zapoczątkował obie edycje hot16challenge. Jego teksty są jak nie o depresji to o dupeczkach czy o tym, że bierze Acodin (XD). Mówicie, że Zenek Martyniuk ma słabe teksty? To kilka wersów od Solara:

"Jak tańczysz twerka, twoje pośladki grają w berka",

"Pierdolnę se twoją dupkę, jak wstanie, bo lepiej jest pukać w niemalowane"

#muzyka #heheszki #bezbekwglisq

Sztywny Pal Azji – Wodzirej > rock jak najbardziej do tańca

Data: 28.06.2020 10:10

Autor: ziemianin

youtube.com

#muzyka #music #muzykapolska #polskamuzyka #promo #polska #rock #SztywnyPalAzji #wodzirej #muzykadotanca #muzycy

Sztywny Pal Azji – Wodzirej > rock jak najbardziej do tańca

Wodzirej -- to słowo coś nam mówi. To teraz tytuł nowego utworu grupy Sztywny Pal Azji, którą pewnie teraz pamiętają tylko fani polskiego rocka lat 80-tych. Zespół jest jednak cały czas aktywny i nagrał naszym zdaniem całkiem taneczny kawałek o nazwie „Wodzirej”. Więcej o grupie i o samym tytule -- niżej.

Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Były przeboje, a potem dość długa -- przynajmniej wydawniczo -- przerwa. Teraz grupa powraca z utworem „Wodzirej”.

Piosenka została zainspirowana filmem Feliksa Falka „Wodzirej” oraz utworem „Korowód” Marka Grechuty. Grupa proponuje kawałek o bujanych tanecznym feelingu, dlatego bez dłuższego zastanowienia możemy go Wam polecić.

Sztywny Pal Azji -- historia.

Od czasu powstania grupy minęło wiele lat i zapewne nowe pokolenia DJ’ów i … wodzirejów nie muszą jej znać. Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo.

Twórczość grupy, m.in. jej największe hity, czyli „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie.

Debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja” (1987 r.) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

„Wieża radości, wieża samotności” znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana przez słuchaczy za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

W 2017 roku premierę miała płyta pt. „Szara”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród fanów i słuchaczy. W marcu 2020 roku zespół wypuścił utwór pt. „Kurara”.

Barcelona: Artyści zagrali koncert dla tysięcy roślin

Data: 27.06.2020 13:22

Autor: ziemianin

liceubarcelona.cat

#muzyka #opera #ciekawostki #hiszpania #barcelona #katalonia #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #stanumyslu

W barcelońskiej operze Gran Teatre del Liceu, po trzech miesiącach lockdownu, kwartet smyczkowy wykonał utwór „Chryzantema” Giacomo Pucciniego. Publiczność nie musiała jednak dbać o zachowanie dystansu społecznego.

Barcelona: Artyści zagrali koncert dla tysięcy roślin

wideo

Po niemal trzymiesięcznym okresie kwarantanny w Hiszpanii, artyści z barcelońskiej opery Gran Teatre del Liceu, zagrali swój pierwszy koncert. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Koncert dla biocenu”. Kwartet smyczkowy wykonał utwór „Chryzantema” Giacomo Pucciniego. Artyści nie grali jednak dla ludzi. Na widowni zasiadło 2300 roślin domowych.

Akcja ta miała zwrócić uwagę na to, że pandemia koronawirusa doprowadziła do tego, że w trudnej sytuacji znaleźli się nie tylko mieszkańcy miasta, ale także artyści, którzy nie mogli wykonywać swojej pracy.

Pomysłodawcą akcji jest Eugenio Ampudia, który chciał skłonić społeczeństwo do refleksji nad naszym stosunkiem do natury oraz zwrócić uwagę na to, jak dużą rolę sztuka odgrywa w naszym życiu. – Podczas kwarantanny słyszałem o wiele więcej śpiewających ptaków, a rośliny w moim ogrodzie rosły znacznie szybciej. Pomyślałem, że mógłbym nawiązać bliższy kontakt z ludźmi, ale też przyrodą – powiedział.

Rośliny, które postawiono na widowni pod zakończeniu wydarzenia przekazane zostały hiszpańskim pracownikom ochrony zdrowia. Organizatorzy podkreślili, że chcą w ten sposób docenić pracę medyków, którzy służyli „na najtrudniejszym, pierwszym froncie walki”.

W niedzielę w Hiszpanii zakończył się lockdown, który obowiązywał od trzech miesięcy. Placówki takie jak teatry czy kina mogą działać, ale obowiązują je ograniczenia.

Data: 27.06.2020 08:33

Autor: BlaziuBlaz

#thespecials – A Message To You Rudy

https://www.youtube.com/watch?v=cntvEDbagAw

#muzyka #ska

Tekst:]

Stop your messing around

Better think of your future

Time you straighten right out

Creating problems in town

Rudy

A message to you, Rudy

A message to you

Stop your fooling around

Time you straighten right out

Better think of your future

Else you'll wind up in jail

Rudy

A message to you, Rudy

A message to you

Stop your messing around

Better think of your future

Time you straighten right out

Creating problems in town

Rudy

A message to you, Rudy

A message to you, Rudy

Oh, it's a message to you, Rudy

Yeah, it's a message to you, Rudy

Data: 24.06.2020 17:06

Autor: radudzik

polecieli wysoko

dolecieli daleko

duże przeciążenie

wyginało im twarz

już nigdy nie powrócą

siadła klima – leje się żar

na zawsze zapamiętam

tor lotu dzielnego psa

rakieta wielka jak beczka

Ziemia jak piłeczka

Wełniana Kulka

wygląda z okieneczka

ciepłe psie łapki

w skrzynce jak pieczarki

gdy patrzę w niebo

na plecach mam ciarki

https://www.youtube.com/watch?v=q-VvpJjUIGw

#muzyka #astronautyka

Run 10 - Delta High Score

Data: 21.06.2020 21:51

Autor: lisq

youtube.com

#muzyka #muzykaklasyczna

A gdyby komuś było mało – drugi poziom incepcji osięgnięty w momencie gdy z chiptune'a zespół zapaleńców robi orkiestralny kawałek w filmowym, patetycznym stylu.

Polecam cały album, tak wielbicielom retrogamingu jak i koneserom po prostu dobrej muzyki

Po protestach BLM w Europie, Australii, Nowej Zelandi, piosenka okazuje się dalej aktualna

Data: 19.06.2020 08:56

Autor: RogerThat101

youtube.com

Utwór traktuje o sposobie, w jaki Amerykanie traktują świat – wszędzie można natknąć się na wpływy kultury amerykańskiej. Amerika jest jedną z niewielu piosenek Rammsteinu, w której używany jest język inny niż niemiecki – w refrenie pojawiają się słowa śpiewane po angielsku, będące parafrazą utworu The Beatles:

We’re all living in America (Wszyscy żyjemy w Ameryce)

Amerika ist wunderbar (Ameryka jest cudowna)

We’re all living in America (Wszyscy żyjemy w Ameryce)

Amerika, Amerika (Ameryka, Ameryka)

We’re all living in America (Wszyscy żyjemy w Ameryce)

Coca-Cola sometimes war (Coca-cola, czasem wojna)

We’re all living in America (Wszyscy żyjemy w Ameryce)

Amerika Amerika (Ameryka, Ameryka)

#usa #rammstein #polityka #muzyka

Polskie strony z tekstami piosenek. Od Groove do Tekstowo

Data: 16.06.2020 20:37

Autor: dobrochoczy

dobreprogramy.pl

Każdy, kto słucha bardziej uważnie piosenek zwraca uwagę na ich tekst. Albowiem warstwa liryczna danego utworu w głównej mierze decyduje o formie jego przekazu, gdyż muzyka tworzy sam klimat. W głębszym przestudiowaniu polskich i zagranicznych utworów niewątpliwie pomagają strony z tekstami i tłumaczeniami piosenek, które tutaj poniżej przedstawiłem. #teksty #piosenka #ciekawostki #interpretacja #polska #muzyka

KORN _cold

Data: 13.06.2020 20:13

Autor: czarna_mamba

youtube.com

#muzyka #metalmusic #korn

They come for me, discomforting

They make me feel like I'm one step away

From doing it, I'm through with it

I can't do it, suffer, can't get through it

They come for me, discomforting

They make me feel like I'm one step away

From doing it, I'm through with it

I can't do it, suffer, can't get through it

Set the bait and I'm waiting

In a state of concentrating

I'm gonna knock this motherfucker down, down, down, down, down

And there's a catch with this waiting

All of my thoughts are overtaking

Do I got the strength to take this fucker down?

Deep in me, insulting

Talking shit, pushing me

Cold

Cold

Inside lying deep, the father of hate

The endless nightmare I can never escape

The broken in flames, they call out my name

They dance in my dreams while I scream out in pain

I'm on my way, this is the day

This is the time to break it down

Get out my way, nothing can stay

This is the time to break it down

Alone, awake with the craving

I watch my step, I'm calculating

On how I'm taking this motherfucker down, down, down, down, down

I don't know what I am thinking

Sometimes I feel like I am sinking

Into the ground I'll call my grave

Cold

Inside lying deep, the father of hate

The endless nightmare I can never escape

I'm on my way, this is the day

This is the time to break it down

Get out my way, nothing can stay

This is the time to break it down

Break it down

Deep in me, insulting

Talking shit, pushing me

I'm on my way, this is the day

This is the time to break it down

Get out my way, nothing can stay

This is the time to break it down

I'm on my way, this is the day

This is the time to break it down

Get out my way, nothing can stay

This is the time to break it down

They come for me, discomforting

They make me feel like I'm one step away

From doing it, I'm through with it

I can't do it, suffer, can't get through it

They come for me, discomforting

They make me feel like I'm one step away

From doing it, I'm through with it

I can't do it, suffer, can't get through it

Data: 10.06.2020 19:39

Autor: Monte

Jak pobrać muzykę z CDA? Muzyka której słucham jest tylko na CDA, yt, spotify pustka (ciekawe dlaczego XD) chciałbym sobie słuchać w gruzie ale nie chce włączać za kazdym razem CDA więc chcialbym bezpośrednio na tel (od razu backup zrobię kek)

#pytanie #cda #muzyka

Data: 08.06.2020 14:09

Autor: BlaziuBlaz

#EYEHATEGOD – Agitation! Propaganda!

https://www.youtube.com/watch?v=P5a9vXx63bU

#muzyka #metalmusic #sludge

Tekst:

Silent not quiet, the riot, the city

Silent not quiet, the riot, the city

[Pure at heart, pushing out cancers (?)]

Pure of heart, dim of wit

Lots of luck, it's all been bad

Lots of luck, it's all been bad

Silent not quiet, the riot, the city

Silent not quiet, the riot, the city

[Pure at heart, pushing out cancers (?)]

Pure of heart, dim of wit

Lots of luck, it's all your fault

Lots of luck, it's all your fault.

Data: 31.05.2020 17:39

Autor: Starszyoborowy

1800 – w Słonimiu zmarł Michał Kazimierz Ogiński herbu Oginiec – generał, hetman wielki litewski, wojewoda wileński, kompozytor, poeta i literat. Autor poloneza „Pożegnanie Ojczyzny”.

Słynny ów „polonez Ogińskiego” jest zazwyczaj mylnie przypisywany bratankowi Michała Kazimierza Ogińskiego – Michałowi Kleofasowi Ogińskiemu. Może dlatego, że Ogiński-stryj zawsze bardziej kojarzył się z działalnością wojskową i polityczną oraz z budową Kanału Ogińskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=DZdiY1pTaR

#polska #historia #muzyka

Data: 31.05.2020 14:24

Autor: lisq

#SteveTerreberry #muzyka #powermetal

Steve oprócz bycia komediantem zajmuje się także "naprawianiem" piosenek.

https://www.youtube.com/watch?v=sb2VrCEb5WQ&t=552

Ciekawym scenicznego stylu dobranego do tej piosenki polecam przejrzenie całości materiału – ta durna czapeczka nie wzięła się znikąd xD

AJKS - Wstałem +18

Data: 24.05.2020 22:29

Autor: Pajonk_STRACHU

youtube.com

Nie jest to mój ulubiony gatunek muzyczny [preferuje metal w szerokim spektrum tego słowa znaczeniu :)]

ale gość ma kilka fajnych utworów które są co najmniej nie płytkie :)

Niestety nie wiem kim jest autor, bo ciężko znaleźć o nim jakieś konkretne informacje a chętnie bym zapoznał się z tym co siedzi w jego głowie.

Jakby ktoś coś wiedział więcej o tym artyście to proszę o podzielenie się informacjami.

#muzyka

Data: 24.05.2020 16:22

Autor: Monte

#europejskamuzyka w 5k ( ͡º ͜ʖ͡º)

Отава Ё – Как на горке, на горе (Otava Yo – Once upon time on a high hill)

https://www.youtube.com/watch?v=vslWAiWzlbs

Zespół Otava Yo został spontanicznie założony w St. Petersburgu w 2005 roku przez profesjonalnych muzyków folkowych, którym granie tylko w poważnych etno zespołach przestało dawać satysfakcję. Ich bardzo żywiołową muzykę określa się mianem Russian Beat. W repertuarze kapeli znajdziemy przede wszystkim utwory z pogranicza rosyjskiego etno i folk w nowych interpretacjach z bardzo skocznym bitem. Jak sami mówią, grają taką muzykę, jakiej słuchali ich rodzice, gdy sami byli bardzo młodzi, tylko trochę odświeżoną. Korzystają z tradycyjnych – nie tylko rosyjskich – instrumentów, takich jak dudy czy gusli. Atmosfera panująca na ich koncertach nie pozwoli nikomu stać w miejscu. źródło

#traditionallifestyle #muzyka #europa #kultura #folk #rosja

Data: 24.05.2020 00:33

Autor: aborygo

Moi drodzy, dziś #lurkopremiera płyty "Tanvia", kapeli w której się udzielam.

7 instrumentalnie epickich hymnów zasłyszanych nad "Szumami" roztoczańskiej rzeki Tanwi rozanieli każdego turystę i harcerza. Mimo suszy, zamknięcia lasów i zarazy, prezentujemy kolejno: 1. The Murmur Springs. 2. We Have To Go Deeper. 3. Gargamel's Hut. 4. Waterbearing Fault. 5. Drowned Harridan. 6. Roots Of Decay. 7. Postcard From Abyss (Bonus Track).

Jak ktoś lubi taką muzę to może sobie zaciągnąć tutaj: https://drive.google.com/file/d/1BebS57wHgC-xrmGJn_y-ZHKwJXaY3glf/view?fbclid=IwAR3KhtW-lC_VpGBftuj5oMO1NHKJxtj5UZfZcAFWA0aKB805Ijg4dS51Rq0

Smacznego!

#muzyka #blackmetal #natura #premiera

Data: 23.05.2020 18:18

Autor: ziemianin

#utwormuzyczny #muzyka #music #zmiany #BoguslawLinda #deklamacja #aktor #swietliki #poezjaspiewana

Utwór a propo nadchodzących zmian

Świetliki & Bogusław Linda – Filandia

Świetliki to grupa wykonująca poezję śpiewaną.

Wiersz deklamuje Bogusław Linda.


Nigdy nie będzie takiego lata

Nigdy nie będzie takiego lata

Nigdy policja nie będzie taka uprzejma

Nigdy straż pożarna nie będzie tak szybka i sprawna

Nigdy nie będzie takiego lata

Nigdy papieros nie będzie tak smaczny

A wódka taka zimna i pożywna

Nigdy nie będzie tak ślicznych dziewcząt

Nigdy nie będzie tak pysznych ciastek

Reprezentacja naszego kraju nie będzie miała takich wyników

Już nigdy, nigdy nie będzie takich wędlin, takiej coca coli

Takiej musztardy i takiego mleka

Nigdy nie będzie takiego lata

Nigdy nie będzie takiego lata

Słońce nie będzie nigdy już tak cudnie wschodzić i zachodzić

Księżyc nie będzie tak pięknie wisiał

Nigdy nie będzie takiej telewizji

Takich kolorowych gazet

Nigdy nie będziesz dla mnie miła taka

Nigdy ksiądz nie będzie mówił tak mądrych kazań

Nigdy organista tak pięknie nie zagra

Nigdy Bóg nie będzie tak blisko

Tak czuły i dobry jak teraz

Nad horyzontem błyska się i słychać szczęk żelaza

Nigdy nie będzie takiego lata

Data: 20.05.2020 19:52

Autor: Dom_Perignon

Czy jakaś piosenka wywołała takie trzesięnie ziemii w Polsce co utwór Kazika? Przypomina mi się Maria Peszek ale to było takie 2 w skali Richtera. Kazik dobił już do 6, a to pewnie jeszcze nie koniec. Ta piosenka jest zwyczajnie prosta i pewnie była by takim małym ogniskiem, które by się samo zgasiło, Ale dzbany z PiS-u są znani z gaszenia ognia benzyną, na wskutek czego pożar rozprzestrznił się po całym kraju. Swoją drogą, to Kazik powinien im podziękować bo jest tutaj największym wygranym, za dwa tygodnie nowa płyta. Lepszej promocji sobie nie mógł wymarzyć.

#polityka #muzyka

Kazik żąda wycofania piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z Listy Przebojów Trójki

Data: 19.05.2020 15:23

Autor: ziemianin

facebook.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #cenzura #pis #piosenka #kazik #lp3 #listaprzebojowtrojki #muzyka #radio

Autor piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój", Kazik Staszewski, zażądał wycofania utworu z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego "w związku z zaistniałą sytuacją".

Kazik żąda wycofania piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z Listy Przebojów Trójki

W piątek 1998 notowanie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

W ramach protestu ze stacji odeszli dziennikarze, w tym Marek Niedźwiecki. Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych, złożył wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. Podano, że z danych informatycznych wynika, iż piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania.

Głos w sprawie zabrali politycy z rządu i z opozycji.

Piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" odnosi się do wizyty byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy z powodu epidemii koronawirusa nekropolia była zamknięta dla osób odwiedzających groby.

Kazik Staszewski zabrał głos w sprawie na facebookowym profilu zespołu Kult, którego jest współzałożycielem. "W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika 'Twój ból jest lepszy niż mój' z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Kazimierz Staszewski" – brzmi tekst.

Wcześniej piosenkarz napisał dziennikarzowi "Rzeczpospolitej" Jackowi Nizinkiewiczowi, że sprawa sama się komentuje. "Wspólnie z Wojtkiem, z którym zrobiliśmy ten kawałek, Piotrem Wieteską – moim managerem i SP Records ustaliliśmy, że nie komentuję tego teraz. Pogadamy o tym przy okazji wywiadu o płycie po 27 maja" – dodał.

Poszło w świat - BBC: Polskie Radio usuwa piosenkę krytykującą prezesa PiS

Data: 19.05.2020 15:15

Autor: ziemianin

bbc.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #cenzura #pis #piosenka #kazik #lp3 #listaprzebojowtrojki #muzyka #bbc #radio

Polskie radio publiczne jest oskarżone o cenzurowanie antyrządowej piosenki, która zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów, a następnie (lista) zniknęła ze strony internetowej radia – czytamy na stronie BBC.

Poszło w świat – BBC: Polskie Radio usuwa piosenkę krytykującą prezesa PiS

Jak czytamy w BBC piosenka jest "szeroko postrzegana jako krytyka prezesa rządzącej Polską partii nacjonalistycznej".

BBC odnotowuje następnie, że gospodarz Listy Przebojów (Marek Niedźwiecki) zrezygnował z pracy w radiu w związku z zaistniałą sytuacją.

"Dyrektor stacji twierdzi, że ranking był ustawiony, ale parlamentarzyści partii rządzącej, a także politycy opozycji potępili usunięcie piosenki" – czytamy następnie.

BBC wyjaśnia następnie, że piosenka dotyczy żałoby i kwarantanny, która objęła w Polsce cmentarze w związku z epidemią koronawirusa.

"Piosenka nie wymienia Jarosława Kaczyńskiego po nazwisku, ale jej przesłanie jest dość jasne" – relacjonuje korespondent BBC w Warszawie, Adam Easton.

BBC wyjaśnia następnie, że prezes Kaczyński odwiedził grób matki i groby ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym swojego brata bliźniaka, Lecha Kaczyńskiego w czasie, gdy "cmentarze były zamknięte".

Jak czytamy w artykule na stronie BBC "piosenka podkreśla, że jedno prawo obowiązuje zwykłych Polaków, a drugie lidera partii rządzącej".

BBC wyjaśnia następnie, że Program III Polskiego Radia zaczął nadawanie w czasach komunizmu i na jego łamach można było wysłuchać "różnych rodzajów muzyki".

BBC cytuje wicepremier Jadwigę Emilewicz, która broni wolności artystycznej "nawet gdy artysta ma inne zdanie". Cytuje też wicepremiera Piotra Glińskiego, który mówi, że usunięcie piosenki jest bardziej szokujące niż szokujące jest to co czasem mówią piosenkarze.

Brytyjski nadawca publiczny cytuje też wpis premiera Morawieckiego na Facebooku, w którym pisze on, że obecnie "są ważniejsze rzeczy" takie jak epidemia koronawirusa i setna rocznica urodzin Jana Pawła II.

Data: 19.05.2020 07:28

Autor: BlaziuBlaz

Trochę to @FiligranowyGucio był tym zapalnikiem ale ostatnio myślałem i gadałem o tym zespole z kolegą. Nie słuchałem ich od lat.

#elektrycznegitary – Czekamy

#polskamuzyka #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=rvqGaLmkCrg

Tekst:

Na ławce pod krzakiem w rowie przy drodze

pod ścianą szaletu oparci na czole

pod płotem w zapachu smoły i benzyny

na zmiętej koszuli nad ranem siedzimy

z pełnymi spodniami w tramwaju uśpieni

bez głosu pod sklepem bez ruchu wgapieni

na deszczu pod barem we śnie pod schodami

na ziemi pod stołem z pełnymi ustami

bez włosów i zębów z ciemnymi twarzami

bełkocząc do innych machając rękami

bez głów i bez trzewi w kawałkach po lesie

w wagonach i wozach gdziekolwiek nas niesie

czekamy czekamy

zamgleni zaćmieni przez noc przemyceni

psując się w środku na zewnątrz więdniemy

z pustymi głowami od lat niewyspani

źli pomarszczeni skrzywieni i mali

pod płotem w zapachu smoły i benzyny

na zmiętej koszuli nad ranem siedzimy

na ławce pod krzakiem w rowie przy drodze

pod ścianą szaletu oparci na czole

z pełnymi spodniami w tramwaju uśpieni

bez głosu pod sklepem bez ruchu wgapieni

na ziemi pod stołem z pełnymi ustami

na deszczu pod barem we śnie pod schodami

czekamy czekamy

„Piguła” The Analogs: śpiewam o tym, co przeżyłem.

Data: 17.05.2020 15:32

Autor: Gwiazda_Poranna

strajk.eu

O potrzebie lewicowej gniewnej narracji , czemu lewica salonowa rozjeżdża się z ludźmi wykluczonymi i czemu trzeba izolować faszystów portal Strajk rozmawia z Pawłem Czekałą, „Pigułą” założycielem, liderem, gitarzystą wpływowego polskiego street punkowego zespołu The Analogs, który pokazał Korwin-Mikkemu, gdzie jego miejsce. #muzyka #hot16challenge2 #polska #polityka

Data: 17.05.2020 14:23

Autor: R20_swap

Mnie to bardzo ciekawi, że takie POPowe i TOPowe gwiazdy wykreowane przez system, narzucone odgórnie. Ale jak idę do kogoś to nikt nie włącza tej mainstreamowej muzyki żeby sobie słuchać muzyki. Zwykle słucha czegoś czego nie ma w teliwizji i radiu. Jeśli już ktoś włącza radio/tv to żeby coś tam sobie grało w tle, a w radiu to jeszcze wiadomości są. Ale nie żeby włączyć jako muzykę do posłuchania, tylko radio gra samo nie trzeba nic szukać, nie zawsze jest możliwość podpięcia urządzenia ze swoją muzyką. I jest takie kompromisowe bo jakby ktoś puścił swoją muzykę to by ktoś się oburzył. Tylko system może to zrobić.

#system #muzyka #pop #radio #telewizja

Emilewicz krytykuje Polskie Radio za cenzurę

Data: 17.05.2020 13:19

Autor: Gwiazda_Poranna

Noo, coś czuje że Emilewicz już niebawem straci stanowisko. Najwierniejsi żołnierze Jarosława bronią własną piersią cenzury i właściwej narracji Polskiego Radia. Tylko coś się Emilewicz wyrwała przed szereg i śmie wypominać cenzurę jedynej słusznej narodowokatolickiej władzy. Polacy się budzą, teraz chyba nawet ta pani przejrzała na oczy. Ale już trochę za późno na oburzanie się na PiS, gdy w rękach Jarka jest sejm, wymiar sprawiedliwości i prezydent.

Coraz weselej w chlewie. #polska #kazik #muzyka #polskieradio #polityka

Kazik wygrywa na liście przebojów radiowej Trójki . . . i znika?

Data: 16.05.2020 22:37

Autor: ziemianin

rp.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kultura #muzyka #kazik #lp3 #listaprzebojowtrojki

W piątkowy wieczór Marek Niedźwiecki jak zwykle przedstawił aktualne wydanie Listy przebojów radiowej Trójki. Na szczycie listy pojawił się najnowszy kawałek Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kilka minut po emisji notowanie zniknęło z oficjalnej strony radia – podaje Onet. W związku z zaistniałą sytuacją na stronie PR pojawiło się oficjalne oświadczenie. "Dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki".

Kazik wygrywa na liście przebojów radiowej Trójki . . . i znika?

"Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy" – pisze w oświadczeniu Tomasz Kowalczeski, Dyrektor-Redaktor Naczelny Programu 3 Polskiego Radia.

"W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze"

Nie ma wątpliwości, że "Twój ból jest lepszy niż mój" to mocno zaangażowany politycznie utwór, który jest o Jarosławie Kaczyńskim. A dokładnie to komentarz do sytuacji, w której prezes PiS odwiedził grób matki, chociaż decyzje rządu były jasne: cmentarze na czas pandemii mają pozostać zamknięte.

Onet przypomina, że 15 maja utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" zadebiutował na szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Jednak po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać. Podobnie jak news informujący o sukcesie Kazika w notowaniu.

"Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy" – pisze w oświadczeniu Tomasz Kowalczeski, Dyrektor-Redaktor Naczelny Programu 3 Polskiego Radia.

"W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze" – czytamy dalej.

Przypominamy, że 15 maja utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" zadebiutował na szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Jednak po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać. Podobnie jak news informujący o sukcesie Kazika w notowaniu.

Kazik wraca z nowym kawałkiem i śpiewa o Jarosławie Kaczyńskim

"Twój ból jest lepszy niż mój" to wspólnego dzieło Kazika Staszewskiego i Wojtka Jabłońskiego. Fani pod nagraniem nie mają wątpliwości – Kazik znów stał się pierwszym antysystemowym muzykiem.

Tekst jest komentarzem do tego, co wydarzyło się 10 kwietnia tego roku. Jarosław Kaczyński, nie bacząc na zakazy i restrykcje związane z pandemią koronawirusa, udał się na warszawski Cmentarz Powązkowski, by odwiedzić grób swojej matki. Wiele osób było oburzonych taką sytuacją i wyjątkowym uprzywilejowaniem prezesa PiS-u, zaś członkowie ugrupowania tłumaczyli, że miał specjalne pozwolenie, a jego obecność to była "symboliczna reprezentacja".

Na bocznej bramie cmentarza, przez którą przejechała limuzyna Jarosława Kaczyńskiego, widnieje kartka z informacją, że "zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 2 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. cmentarz zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby".

Data: 13.05.2020 23:09

Autor: lisq

#muzyka i trochę zagadka

https://youtu.be/sI839zz3L8U

bez googlania – i w sumie bez odpowiedzi w komentarzach – na który rok XX wieku datujecie powstanie tej klasycznej piosenki oraz w jakim wieku jest wokalista?

Data: 12.05.2020 19:27

Autor: BlaziuBlaz

#pinkfloyd – High Hopes

#muzyka #rockalternatywny #psychodelia

Tekst:

Beyond the horizon of the place we lived when we were young

In a world of magnets and miracles

Our thoughts strayed constantly and without boundary

The ringing of the division bell had begun

Along the Long Road and on down the Causeway

Do they still meet there by the Cut

There was a ragged band that followed in our footsteps

Running before times took our dreams away

Leaving the myriad small creatures trying to tie us to the ground

To a life consumed by slow decay

The grass was greener

The light was brighter

With friends surrounded

The nights of wonder

Looking beyond the embers of bridges glowing behind us

To a glimpse of how green it was on the other side

Steps taken forwards but sleepwalking back again

Dragged by the force of some inner tide

At a higher altitude with flag unfurled

We reached the dizzy heights of that dreamed of world

Encumbered forever by desire and ambition

There's a hunger still unsatisfied

Our weary eyes still stray to the horizon

Though down this road we've been so many times

The grass was greener

The light was brighter

The taste was sweeter

The nights of wonder

With friends surrounded

The dawn mist glowing

The water flowing

The endless river

Forever and ever.

https://www.youtube.com/watch?v=7jMlFXouPk8

Data: 10.05.2020 11:17

Autor: lisq

#muzyka #rap #hot16challenge2

Nie jestem fanem czelendży, ale nie sposób zamknąć oczy i udawać że nic się nie dzieje kiedy media bombardują że ten nagrał i nominował tamtego. Tak trafiłem na Fokusa https://www.youtube.com/watch?v=q-A_9w_GXf4

Posłuchałem do połowy z szacunku dla gościa na tekstach którego się wychowywałem, druga połowa wyrwała mnie z kapci ;d

Jedno jest faktem, jestem rymo-technikiem

Idę tym tropem, bawię się hip hopem

WinAmp, odtwarzacz mp3. Czy ktoś go jeszcze pamięta?

Data: 09.05.2020 20:30

Autor: ziemianin

pl.wikipedia.org

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #muzyka #winamp #mp3

WinAmp, trochę historii na Wiki

Przeglądarkowa wersja WinAmp-a

WinAmp to kultowy odtwarzacz muzyczny, który triumfy świecił przed laty. Od jakiegoś czasu jest do pobrania aktualna wersja, którą oznaczono numerem 5.8

Uaktualnienie jest pierwszym od kilku lat, ale nie wnosi prawie żadnych nowych funkcji. Pojawiło się jednak sporo usprawnień.

Uaktualnienie wnosi tylko jedną nowość. To plugin WASAPI dla Windows. Pojawia się także wiele udoskonaleń dla istniejących funkcji, jak i nowe wersje bibliotek.

WinAmp 5.8 to także udoskonalona kompatybilność pod kątem nowych systemów operacyjnych (Windows 10). Jest to o tyle istotne, że program wywodzi się z czasów, gdy na komputerach królował Windows 95. Zmieniono też wymagania systemowe odtwarzacza. Obecnie musi to być co najmniej Windows XP z dodatkiem Service Pack 3, ale zalecany jest Windows 7 lub nowszy.

WinAmpa czeka więcej zmian. Firma Radionomy, która w 2014 roku przejęła odtwarzacz od AOL, przekazała parę lat temu, że nie dopuści do uśmiercenia programu. Mało tego, bo w planach jest bardzo duża aktualizacja, która wprowadzi nie tylko zmiany wizualne, ale również wsparcie dla strumieniowania muzyki czy podcastów.

Na duże uaktualnienie popularnego odtwarzacza jednak jeszcze trochę sobie poczekamy.

Zbigniew Hołdys na skraju bankructwa

Data: 01.05.2020 17:48

Autor: LurkerPolska

onet.pl

Miejsce Chwila, znajdujący się w Warszawie lokal Zbigniewa Hołdysa, jest na skraju bankructwa z powodu pandemii. Artysta w rozmowie z natemat.pl wyraża pretensje do rządzących, że "zamiast ratować ludzi, paraliżują kraj politycznym klinczem".

#muzyka #holdys #bankructwo

Data: 29.04.2020 14:49

Autor: Ijon_Tichy

Jak przekonać człowieka do muzyki klasycznej w świecie, w którym każdy jest niecierpliwy. Po dziesięciu sekundach ludzie nie słuchają, bo brakuje im punktu odniesienia i gubią się w logice melodii. Kur … Jakie to smutne. Czasami czuję się jak przewrażliwiony na klory pośród ślepych.

Cierpliwość w słuchaniu muzyki to podstawa!

Prawie nikt nie umie słuchać muzyki. Poza nielicznymi wyjątkami, wszyscy są odbiornikami masowej produkcji gówna muzycznego. Bo 99,99 procent muzyki, którą słyszymy a radii, tv, internetach – to gówno bez najmniejszej wartości.

#muzyka #lurker #gownowpis

Data: 29.04.2020 14:07

Autor: Ijon_Tichy

Znam to od zawsze, ale po wielu latach włączyłem sobie i mam ponowne olśnienie – JAKIE TO JEST ŚWIETNE!

Muzyczny fenomen, a przy okazji ciekawa, piękna zajawka artystyczna na temat budowy utopijnego świata.

Rush – "2112".

https://youtu.be/AZm1_jtY1SQ

#progrock #rock #muzyka

Data: 29.04.2020 12:46

Autor: ChopinHeuer2137

jaram sie ale ubolewam że to ma byc w tym serwisie od Apple-a (・へ・)

https://www.antyradio.pl/Filmy-i-seriale/Filmy/Beastie-Boys-Story-zobaczcie-zwiastun-filmu-dokumentalnego-od-Spike-a-Jonze-a-39687

kurde jarając się tym to odrazu wiadomo że mamy doczynienia ze starcem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#muzyka #beastieboys

Taylor Swift atakowana za krytykę chciwości rodziny Sorosa

Data: 28.04.2020 21:55

Autor: ziemianin

friatider.se

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #antysemityzm #GeorgeSoros #kultura #muzyka #TaylorSwift #usa

Amerykańska popowa piosenkarka Taylor Swift znalazła się w ogniu krytyki ze strony liberalnych mediów. Wszystko z powodu skrytykowania przez nią chciwości rodziny amerykańsko-żydowskiego miliardera George’a Sorosa, która ma zarabiać na pandemii koronawirusa. Zdaniem organizacji związanych z Sorosem słowa Swift na ten temat „rozpowszechniają antysemickie teorie spiskowe”.

Taylor Swift atakowana za krytykę chciwości rodziny Sorosa

Znana wykonawczyni muzyki pop od dłuższego czasu znajduje się w konflikcie ze znanym menadżerem amerykańskich gwiazd, Scooterem Braunem. Miał on niedawno wykupić prawa do starych nagrań piosenkarki, które powstały, gdy była ona związana jeszcze z wytwórnią Big Machine. Swift oskarża Brauna o próby torpedowania jej kariery za wszelką cenę, ponieważ nie chciała ona podjąć z nim współpracy.

W grudniu ubiegłego roku piosenkarka skomentowała spór odbierając nagrodę magazynu „Billboard”, uznającego ją za kobietę dekady. Swift poruszyła wówczas wątek praw do jej muzyki i stwierdziła, że w całą aferę zamieszany jest również Soros. To właśnie rodzina finansisty poprzez swoje spółki 23 Capital i Carlyle Group miała sfinansować zakup nagrań wartych blisko 300 milionów dolarów.

Teraz artystka odniosła się do sprawy wydania jej albumu koncertowego. Został on nagrany w 2008 roku, gdy miała 18 lat, zaś wytwórnia Big Machine wydaje płytę właśnie teraz, choć tak naprawdę uczyniła to już w 2017 roku. „Scooter Braun i jego sponsorzy finansowi, 23 Capital, Alex Soros i rodzina Soros oraz The Carlyle Group zobaczyli najnowsze bilanse i zdali sobie sprawę, że zapłacenie 330 milionów dolarów za moją muzykę nie było mądrym wyborem i potrzebują pieniędzy” – komentuje Swift, zarzucając rodzinie Sorosów pogoń za pieniędzmi nawet w czasie pandemii koronawirusa.

Na słowa piosenkarki zareagowali szybko dziennikarze liberalnych amerykańskich mediów, a nawet organizacje żydowskie. Zarzucają one wokalistce, że poprzez swoje słowa „powiela antysemickie teorie spiskowe”. Tak sprawę skomentowała między innymi żydowska organizacja lobbystyczna „Bend The Arc”, której działaczem jest nie kto inny, jak Alex Soros, czyli syn kontrowersyjnego miliardera.

Dziś 24 kwietnia, 38. urodziny "Listy przebojów Trójki"

Data: 24.04.2020 21:23

Autor: ziemianin

polskieradio.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #trojka #ListyPrzebojowTrojki #muzyka #marekniedzwiecki #piotrbaron #piotrmetz #radio

Dokładnie 38 lat temu, w pierwszym w historii notowaniu "Listy Przebojów Trójki" zwyciężył utwór "I’ll Find My Way Home" duetu Jon and Vangelis. Kto stanie na podium dzisiaj? Przekonamy się o tym podczas urodzinowego wydania tej jednej z najpopularniejszych audycji w historii Polskiego Radia.

Dziś 24 kwietnia, 38. urodziny "Listy przebojów Trójki"

  1. wydanie LP3 przypada dokładnie w 38. urodziny Listy – pierwsze notowanie zostało zaprezentowane 24 kwietnia 1982 roku. Poprowadził je Marek Niedźwiecki, w piątek zapraszamy w imieniu Piotra Barona, drugiego prowadzącego z najdłuższym stażem.

Wcześniej na antenie Marek Niedźwiecki zapowie jubileuszowe wydanie Listy – zrobi to w audycji "Dzień z Trójką w domu" w godz. 10.05-15.00.

Po godz. 22.05 Piotr Baron zaprezentuje utwory z archiwalnych notowań, a po godz. 23.00 Piotr Stelmach przypomni koncerty zespołów Myslovitz i Republika z okazji 1000. wydania "Listy przebojów Trójki" w 2001 roku.

Data: 20.04.2020 23:47

Autor: ziemianin

#muzyka #music #zztop #classicrock #kalsykarocka

ZZ Top – Rough Boy

Czemu wszystkie nieszczęścia spadły na mnie?

Nie mam szansy, nawet jednej na trzy.

Nie mam odrobiny,

nie mam swojej kwestii,

lecz jeśli dasz mi chwilę,

poczuję się lepiej.

Jestem tym, który przyćmiewa żar,

tym, o którym mówią, że jest niepokonany.

Powiem Ci to wprost,

i spojrzę w Twoje oczy.

Więc daj mi chwilę,

a wyjaśnię Ci.

Jestem szorstkim gościem,

Jestem szorstkim gościem.

Nie dbam o to jak na mnie patrzysz,

bo jestem Tym i to dostrzeżesz,

może nam się udać,

możemy tego dokonać.

Więc daj mi jeszcze chwilę,

a wyjaśnię Ci

Jestem szorstkim gościem,

Jestem szorstkim gościem.

Polski rap w roku 2020 – co nas zaskoczyło, co rozczarowało?

Data: 19.04.2020 21:44

Autor: pszemek55

trapoffice.pl

W momencie, w którym Quebonafide po raz pierwszy zaprezentował się światu w wersji całkowicie odmienionej, można było już wstępnie stwierdzić, że będziemy mieć do czynienia z czymś wielkim i niezapomnianym. Powrót rapera do image'u sprzed kilkunastu dobrych lat odbił się ogromnym echem w mediach i niejako postawił kropkę nad i w dywagacjach na temat tego, czy Quebo jest gwiazdą muzyki pop.

#rap #rozrywka #muzyka #quebonafide #pro8blem

Data: 19.04.2020 20:37

Autor: zDzis

Hejka! Są tutaj jacyś początkujący muzycy? (albo tacy średnio-zaawansowani)

To mój nowy kanał na YT – w pierwszym odcinku tłumaczę prawdopodobnie w najprostszy możliwy sposób, czym są skale modalne i jak je rozumieć!

Zapraszam :)

https://www.youtube.com/watch?v=cWifQYFfvG4

(to pierwszy odcinek na tym kanale więc bądźcie proszę wyrozumiali) :)

#lurker #edukacja #muzyka #gitara #yt

Cristal Baschet - Wyjątkowy instrument i jego surrealistyczne brzmienie.

Data: 11.04.2020 10:34

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #ciekawostki #muzyka #instrumentymuzyczne

Ten dziwnie wyglądający instrument nazywa się cristal baschet i został wynaleziony w 1952 roku.

Został wynaleziony przez braci Bernarda i François Bascheta i został nazwany na cześć jego wynalazców.

Ten wyjątkowy instrument zbudowany jest z szklanych prętów, stożków z włókna szklanego i dużej stalowej płyty.

Przed rozpoczęciem gry na instrumencie należy zmoczyć palce, aby można było wytwarzać wibracje.

Wibracje są następnie wzmacniane przez stożki i płytę, tworząc wyjątkowo atmosferyczny dźwięk.

Modele organów krystalicznych mogą mieć od 3,5 do nawet 6 oktaw.

Instrument czasami nazywany również organami krystalicznymi może mieć aż 56 szklanych prętów

Cristal Baschet – Wyjątkowy instrument i jego surrealistyczne brzmienie.

Instrument rzadko zwraca na siebie uwagę. Mówiąc ściślej, większość ludzi nawet o nim nie słyszała. Najprawdopodobniej jednak słyszeliście jego dźwięk, który znalazł się w ścieżce dźwiękowej jakiegoś miłego dla publiczności filmu science fiction, takim jak „Interstellar”. Ten rzadki instrument zwany cristal baschet to jedyny w swoim rodzaju organ perkusyjny, który swoim nieziemskim dźwiękiem przenosi słuchaczy w nieskończoność przestrzeni kosmicznej.

Data: 11.04.2020 08:34

Autor: Ijon_Tichy

Siema Lurki!

Kiedyś na Lurku drwiono ze mnie, że śni mi się muzyka. Szydercami byli moi "wierni fani", którzy uciekli z Lurka, gdyż nie chcieli mieć do czynienia z osobnikiem mojego pokroju.

Ciekawostka. Muzyka śni mi się od czasu do czasu, bo ogólnie mam dźwiękowe i muzyczne "przypadłości". Na przykład mam synestezję polegającą na tym, że ruch odbieram niejako w formie dźwięku. Z tego powodu nie czuję się komfortowo w tłumie, bo oprócz szumu dźwiękowego, mój umysł odbiera chaotyczny ruch tłumu jako poniekąd dźwięk, co mnie po prostu męczy, choć nie widać tego po mnie.

Ponadto w myślach mogę odtwarzać i komponować muzykę, w detalach, polifonicznie, co często robię, jak mi się nudzi. Kiedyś, w czasie studiów mieliśmy na uczelni darmowe konsultacje z psychologiem i psychiatrą, więc poszedłem i rozmawiałem z nimi na ten temat. Stwierdzili, że nic mi nie jest, tylko mam silnie rozwinięte partie mózgu odpowiedzialne za muzykę, myślenie abstrakcyjne, emocje i empatię itp. Po prostu od dziecka byłem muzycznie ukierunkowywany oraz miałem wrodzone predyspozycje w tę stronę. Dużą rolę odegrało kształtowanie we mnie empatii, gdyż partie mózgu odpowiedzialne za odczuwanie empatii są silnie powiązane z partiami odpowiedzialnymi za przeżywanie muzyki.


Od czasu do czasu śni mi się muzyka wraz ze słowami. W sumie przyśniło mi się już kilkanaście całych piosenek. Zazwyczaj śnią mi się w kawałkach, ale niektóre przyśniły mi się w całości.

Dzisiaj miałem sen, w którym przyśniła mi się trzecia część piosenki, której pierwsza część przyśniła mi się około dwa lata temu, a druga część jakieś dwa miesiące temu :D Wstałem dziś w środku nocy i szybko nagrałem na dyktafon melodię trzeciej części na gitarze akustycznej, żeby nie zapomnieć. Słowa przyśniły mi się znowu po angielsku. Od razu je zapisałem, a właściwie nagrałem na dyktafon, szybko, bo po 1-2 minutach zapominam 90% tekstu. W sumie słowa i melodia przyśniły mi się w trzech turach, a tekst jest wytworem mojej podświadomości, więc umywam ręce :) Moim zdaniem ma całkiem zgrabny sens, a sklejony po kolei razem brzmi tak:

Remind me these old time

when you never really cried

and even a simple things were making you smile

but now you're look so tired

and things are on fire

(przejście)

It have been so hard time

while we were trying so hard

It have been so hard for us

While we should let it pass

ref.

Cause you know, we have a gift

we can leave it all

you know we can make a shift

and lift it all, away from us

I know i wasn't fine

but now things are getting right

(przejście)

It have been so hard time

while we were trying so hard

It have been so hard for us

While we should let it pass

Let it pass…

just let it pass…

let is pass…

(solówka)

(zakończenie)

I don't want you to be afraid

And I don't want me to be obey

So show me whats going in your heart

And your beautiful eyes

And feel me

don't leave me

controll this missery of me

cause I don't want my independance

without your love

And hear the voices in your dreams

They comfort you, making you feel ok

oh, how I know you

you got to control the pulse

#dziwak #muzyka #sen #ciekawostki

Data: 09.04.2020 03:00

Autor: BlaziuBlaz

#venom – Don't Burn the Witch

#muzyka #thrashmetal #blackmetal

https://www.youtube.com/watch?v=U3EgveG6ErM

The witches brew a pot of hate

with lizard, bat and man

with a smile they laugh their spells

astir with wretched hand

calling demons baphomet

and Mephistopheles

the tattered firyres cackle

as their mortal victims bleed

don't burn the witch

the ways of hell aren't wrong

don't burn the witch

let them brew their song

the witches of the blackened arts

are cunning, cruel and mean

persecuted by religion

God the man unseen

beastial malevolence

is chartered in their bones

leave the unreal house of God

and burn in hell at home

eye of lizard

wing of bat

testicle of man

tongue of eagle

brain of rat

Jesus Christ's left hand

the witches make the voodoo doll

a toy taboo in heaven

they dance around the pentagram

in search of rape by Satan

leave the heart and blood of men

in cauldrons laced in sin

add the arsenic, hemlock, pus

triumph takes the wings

Data: 09.04.2020 02:34

Autor: BlaziuBlaz

乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

#misfits – Dig Up Her Bones

#muzyka #danzig #punk

https://www.youtube.com/watch?v=lgSLz5FeXUg

Tekst:

Anything is what she is

Anywhere is where she's from

Anything is what she'll be

Anything as long as it's mine

And the door it opened a way back in

Or is it way back out?

Any place is where she'll be

Any place she'll see you from

Lies and secrets become your world

Anytime, anywhere, she takes me away

And death climbs up the steps one by one

To give you the rose that's been burned by her son

Point me to the sky above

I can't get there on my own

Walk me to the graveyard

Dig up her bones

I have seen the demon's face

I have heard of her death place

I fall down on my knees

In praise of the…

Horrible things that took her away

And death climbs up the steps one by one

To give you the rose that's been burned by her son

Point me to the sky above

I can't get there on my own

Walk me to the graveyard

Dig up her bones

Data: 06.04.2020 09:05

Autor: Gra_Melodia

Żyć w lasach nie musimy, nikt na nas nie poluje

Prowadzą nas na smyczy i śledzą każdy ruch

Bo mądry pies nie warczy, bo mądry pies waruje

Bo wie, że za to zawsze mieć będzie pełny brzuch

Bo mądry pies nie warczy, bo mądry pies waruje

Bo wie, że za to zawsze mieć będzie pełny brzuch

Nikt broni nie wymierzy i nie podniesie pałki

Po dzikich, wolnych wilkach zostały tylko sny

Nie krzykną już "obława", nie będzie żadnej walki

Bo nie ma więcej wilków, zostały tylko psy

Każdego dnia wstajemy by nową stoczyć walkę

By jeszcze bezpieczniejsze, wygodne życie wieść

I o to byśmy mogli dla siebie mieć wersalkę

I o to byśmy częściej kiełbasę mogli jeść

I o to byśmy mogli dla siebie mieć wersalkę

I o to byśmy częściej kiełbasę mogli jeść

Nikt broni nie wymierzy i nie podniesie pałki

Po dzikich, wolnych wilkach zostały tylko sny

Nie krzykną już "obława", nie będzie żadnej walki

Bo nie ma więcej wilków, zostały tylko psy

I nie ma na nas obław, nikt z nami nie chce walczyć

I nikt nas się nie boi – choć mamy jeszcze kły!

I dławi nas bezsilność, zew krwi nam w gardle charczy

Bo sami wiemy żeśmy tylko domowe psy

I dławi nas bezsilność, zew krwi nam w gardle charczy

Bo sami wiemy żeśmy tylko domowe psy

Nikt broni nie wymierzy i nie podniesie pałki

Po dzikich, wolnych wilkach zostały tylko sny

Nie krzykną już "obława", nie będzie żadnej walki

Bo nie ma więcej wilków, zostały tylko psy

I gdy mi powiedzieli, o starym mądrym wilku

Co odgryzł swoją łapę by z sideł wyrwać się

Słyszałem go jak krzyczy, choć dawno temu żył tu,

Że tam jest moje miejsce, gdzie serce woła mnie

Słyszałem go jak krzyczy, choć dawno temu żył tu,

Że tam jest moje miejsce, gdzie serce woła mnie

Ze snu się przebudzimy, gdy wezwie serca zew

Łańcuchy przegryziemy, i wyrąbiemy drzwi

I w lasy pobiegniemy, i zawrze w żyłach krew

Bo kiedy braknie wilków wilkami będą psy

Ze snu się przebudzimy, gdy wezwie serca zew

Łańcuchy przegryziemy, i wyrąbiemy drzwi

I w lasy pobiegniemy, i zawrze w żyłach krew

Bo kiedy braknie wilków wilkami będą psy

#muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=3YGm2pPOSI0

Data: 05.04.2020 20:38

Autor: Ijon_Tichy

Piosenka o przemijaniu, bardzo nostalgiczna, wręcz załamująca, opowiadająca o czasach szkolnych, które odeszły w zaświaty… Piosenka, która zaczyna się groteskowo, a niektórych może irytować, ale proszę się nie zrażać, bo warto doczekać do przejścia, po którym następuje takie tąpnięcie psychodeliczne, że jeżą się włosy na głowie. Polecam każdemu fanowi psychodeli i progresywnego rocka, więc chyba nie popełnię nietaktu, jeśli zawołam @BlaziuBlaz i @FiligranowyGucio :)

Gentle Giant "Schooldays": https://www.youtube.com/watch?v=4-MdA0LPXj0

#muzyka #progrock #psychodela #nostalgia

Data: 01.04.2020 08:43

Autor: BlaziuBlaz

Mam pytanie o spotify. Czy tam też potrafią znikać utwory jak na yt (usunięte, zablokowane) tak, że później moja playlista ma dziury? I czy przy odtwarzaniu takiej dziurawej playlisty też zawiesza się odtwarzanie i w kółko próbuje załadować nieistniejący plik zamiast przewinąć na następny tak jak yt robi?

Bo już mnie to zaczyna pomału wkurwiać, nawet nie wiadomo co to był za utwór który zniknął.

#youtube to gówno #spotify #pytaniedolurkow #muzyka

Data: 29.03.2020 23:38

Autor: hellboy

Od czasu do czasu lubię sobie włączyć do snu album Equinoxe https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kCr8MQoq8KCIboAp61hoX0wiIqC2W14yE

A ilekroć widzę okładkę to zawsze mam skojarzenie z Hatifnatami z Muminków. I coś się nawet zgadza poza wizualnym skojarzeniem — dźwięki są podobnie tajemnicze jak one. :-)

#muzyka #dobranoc

Nie żyje Krzysztof Penderecki

Data: 29.03.2020 14:45

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #muzyka #KrzysztofPenderecki #artysta #rip

W niedzielę nad ranem w Krakowie po długiej i ciężkiej chorobie. zmarł wybitny polski kompozytor Krzysztof Penderecki. Miał 86 lat.

Nie żyje Krzysztof Penderecki

Informację podało Radio Kraków, powołując się na rodzinę zmarłego.

Poinformowało o tym także na Twitterze Ministerstwo Kultury:

Po długiej, ciężkiej chorobie zmarł [#KrzysztofPenderecki](/t/KrzysztofPenderecki) – jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej. Był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Miał 86 lat. pic.twitter.com/Mz2kmLBPGW

— Ministerstwo Kultury (@MKiDN_GOV_PL) March 29, 2020

Penderecki jest uznawany za przedstawiciela polskiej szkoły kompozytorskiej w latach sześćdziesiątych. Był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie oraz członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. W 2012 roku dziennik The Guardian nazwał go „najprawdopodobniej największym żyjącym polskim kompozytorem".

Penderecki skomponował cztery opery, osiem symfonii i szereg innych utworów orkiestrowych, koncertów instrumentalnych, oprawę chóralną głównie tekstów religijnych, a także utwory kameralne i instrumentalne. Wśród jego najbardziej rozpoznawalnych utworów są "Ofiarom Hiroszimy – Tren", "Pasja według św Łukasza", "Polskie requiem" oraz "III Symfonia".

Penderecki urodził się 23 listopada 1933 r. w Dębicy. Początkowo uczył się grać na fortepianie, następnie na skrzypcach. Pobierał też lekcje kompozycji u Franciszka Skołyszewskiego. Penderecki zaczął pisać swoje pierwsze kompozycje w wieku ośmiu lat.

Studia kontynuował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej. W 1959 roku za kompozycje: "Strofy", "Emanacje" oraz "Psalmy Dawida" zdobył trzy pierwsze nagrody w konkursie Związku Kompozytorów Polskich.

Międzynarodowy rozgłos przyniosły mu utwory o bardzo oryginalnej kolorystyce dźwiękowej, często wykorzystujące niekonwencjonalne techniki artykulacji.

U progu lat 70. XX w. kompozytor porzucił technikę sonorystyczną, coraz częściej komponował tonalnie, orkiestrując w stylu niemieckiej muzyki symfonicznej z końca XIX stuleci.

Od 1973 Penderecki zajmował się także dyrygenturą.

Fragmenty dzieł Krzysztofa Pendereckiego wykorzystał Andrzej Wajda w filmie "Katyń", opracowanie ścieżki dźwiękowej przygotował Stanisław Radwan, a wcześniej Stanley Kubrick w filmie "Lśnienie".

Data: 29.03.2020 10:58

Autor: hellboy

W wieku 86 lat zmarł wybitny polski kompozytor Krzysztof Penderecki. Był profesorem i rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego ostatnią kompozycją była "Fanfara dla Niepodległej" napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Osiem lat temu brytyjski Guardian nazwał go największym współczesnym polskim kompozytorem.

https://www.polskieradio.pl/5/1222/Artykul/2425296,Nie-zyje-Krzysztof-Penderecki-Wybitny-kompozytor-mial-86-lat

Jedno z jego dzieł: https://www.youtube.com/watch?v=fj8GJ0LsTL8

#muzyka #penderecki #smierc

Data: 22.03.2020 00:43

Autor: BlaziuBlaz

Podoba mi się natrętność muzyki w tym kawałku.

#slayer – At Dawn They Sleep

#metalmusic #muzyka #thrashmetal

https://www.youtube.com/watch?v=8NjUX8HZIFQ

Tekst:

Awakened I have become

Light now slips away

Manipulate your mind

Darkness is my slave

Taste the sins of Hell

The blood that I so crave

The last thing that you see

Is the hunger in my eyes

Blood sucking creatures of the night

Nocturnal spectre hiding from the light

Cries screaming out every fright

Eagerly awaiting plight

Apparitions from the pits of Hell

Death plagues the streets in which they dwell

Demented lust, the secrets they must keep

Addicted to your blood

At dawn they sleep

Unveil the hidden coffin

Lift the lid of terror

Feel the deadly cold

Freeze you from inside

Perceiving your intentions

To slay the phantom form

Raise the stake in malice

You cannot plunge it down

Beware the image unseen

Stalks your soul

Your corpse's redeem

Eternal damnation you just reward

A servant of our Lord

By your accord

Admonish of the cruciform

Impalement

Immortality's scorned

Rise hold fast your faith

To lie dormant

Is certain Death

(Driven by the instinct of centuries of horror

Implanted along the brain of the sickening parasite

Linked together by one trait

The Hell-filled need to kill

Emerging from their Hellish tomb

Taking flight amidst the night

The evening skies are raining Death

Swooping down from shadowed skies

Taking simple human form

Shed their wings to stalk the mortal man

Lock their jaws into your veins

Satanic soldiers strike their prey

Leaving corpses waiting for the change

Blood dripping from the jaws of Death

Not enough to satisfy

They must drain your soul of life.

Data: 20.03.2020 14:59

Autor: aborygo

Norbi to pierdolony geniusz i nawet z tym nie handlujcie.

Nie żebym był entuzjastą hitu "Kobiety są gorące", ale nie można nie docenić tego, jak Norbi uczynił z tej letniej piosenki fundament potężnej kariery. No bo zobaczcie – chłopak ma na koncie 1 (słownie: jeden) szlagier. A teraz spójrzcie na festyn dowolnej gminy większej niż 10.000 mieszkańców, albo dni jakiegokolwiek miasta. Na plakacie na pewno zobaczycie uśmiechniętą mordę Norbiego. Dwadzieścia jeden lat, a ten skurwiel dalej potrafi sprzedawać publice jedną i tę samą piosenkę.

Pomyślcie o tym – granie od dwóch dekad w kółko tej samej melodii to nie jest taka bułka z masłem jak mogłoby się wydawać. Wyobraźcie sobie, że wychodzicie na scenę, przed wami godzinny występ, a wy macie w rękawie jeden hit, trwający trzy i pół minuty. Jakich zdolności logistycznych wymaga takie rozłożenie kolejnych bisów, żeby publiczność nie znudziła się, słuchając po raz piąty tego dnia "Kobiety są gorące"?!

Pan Dudziuk wykorzystał swoją szansę od losu w sposób być może najwybitniejszy w historii polskiej muzyki, albo muzyki w ogóle. Otrzymał na pustyni lekko wilgotną ścierkę i wyżymał ją tak, że założył elektrownię wodną na środku Sahary. Nagranie bangera w teorii to jedno, ale to, czy banger chwyci to inna kwestia. "Kobiety są gorące" jako jedyny utwór w dyskografii ostródzianina chwycił, a mimo to do dzisiaj facet trzepie kasę chałturząc po całym kraju. Gdyby Norbi urodził się z jedną ręką i krztyną smykałki do sportu, pewnie regularnie dostawałby oferty walki o mistrzostwo Polski w boksie, jestem w stanie się o to założyć. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby on faktycznie miał choć odrobinę więcej talentu kompozytorskiego czy producenckiego. Pewnie na śniadanie jedlibyśmy przemielone CDki "Samertajm", bo wszystkie zasoby na Ziemi szłyby na tłoczenie płyt Norbiego.

Powiecie może, że jechanie na jednym hicie nie jest takie trudne, ale weźcie Gabriela Fleszara. Kto to, kurwa, jest Gabriel Fleszar? No właśnie. On nagrał kiedyś hit "Kroplą deszczu namaluję cię", który ówcześnie był radiową petardą na poziomie "Kobiet…", i co? I gówno, panie oficerze. Słuch po nim zaginął, a piosenkę ledwo kto pamięta, mimo że jest młodsza. A Norbi jak grał po 10 koncertów w miesiącu, tak gra nadal. Założę się, że Fleszar ze starości spadnie z rowerka, a Norbi przyjedzie i zaśpiewa "Kobiety są gorące" nad jego grobem.

#norbi #muzyka #rap #hiphop #takaprawda

Koncert w Barcelonie na balkonie.

Data: 19.03.2020 00:21

Autor: ziemianin

twitter.com

#hiszpania #barcelona #koncert #muzyka #ludzie #ciekawostki

Koncert w Barcelonie na balkonie.

W Europie z powodu epidemii koronawirusa ludzie starają się nie gromadzić. Ale chęć bycia ze sobą przełamuje bariery.

Tym razem pianista na balkonie zrobił mały koncert sąsiadom grając melodię z Tytanika. Przyłączył się do niego saksofonista z balkonu obok 🙂

During the quarantine, a pianist in Barcelona went to his balcony to play a song for his neighborhood.

After he started, a sax player in the building next door joined him.

And awesomeness ensued.

(IG 🎹 [@AlbertoGestoso](/u/AlbertoGestoso) 🎷 [@alexlebrontorrent](/u/alexlebrontorrent)) pic.twitter.com/85UdHWP02q

— Goodable (@Goodable) March 17, 2020