Macron zamyka granice Francji - zmiana o 180 stopni

Data: 16.03.2020 22:31

Autor: malcolm

tvp.info

#Macron #francja #koronawirus

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w orędziu do narodu, że ze względu na pandemię koronawirusa we wtorek w południe rząd w porozumieniu z Unią Europejską zamknie granice kraju. Szef państwa odwołał drugą turę wyborów samorządowych i nakazał Francuzom pozostawać w domach.Zaostrzenie środków ostrożności w związku z Covid-19 będzie obowiązywać przez 15 dni. Z powodu epidemii koronawirusa zmarło już we Francji 148 osób. (w zacofanej Polsce 4 …….)

Awaria samochodu Macrona.

Data: 03.02.2020 23:22

Autor: malcolm

tvp.info

#francja #motoryzacja #macron

Awaria opancerzonego Renault Espace była na tyle poważna, że Macron zmuszony był przesiąść się do nieopancerzonego Citroena C6.

Sprawę dla serwisu dziennik.pl skomentował dziennikarz motoryzacyjny Maciej Pertyński. Jego zdaniem francuscy prezydenci jeździli zawsze „dostojnymi autami o wspaniałej prezencji. A potem zaczęli używać dziwadeł”. – Może jednak nie powinniśmy przyjmować propozycji francuskiej pomocy z elektrowniami atomowymi? – ironizuje dziennikarz.

Carlos Ghosn obwinia prezydenta Francji o aresztowanie i spór pomiędzy Nissanem a Renaultem.

Data: 09.01.2020 15:08

Autor: henius

motopunkt.pl

Były szef Nissana, Carlos Ghosn, powiedział w środę, że zaskakujące posunięcie korporacyjne, zaaranżowane pięć lat temu przez obecnego prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, sprawującego wówczas funkcje ministra gospodarki, popsuło stosunki między Renault a Nissanem i przyczyniło się do jego usunięcia.

#nissan #renault #Francja #Japonia #Macron #polityka