Rosja odizoluje swój internet od reszty świata

Data: 16.04.2019 16:59

Autor: kisiel

dobreprogramy.pl

Duma Państwowa przyjęła projekt ustawy o działaniu Runetu (rosyjskiej sieci), gdyby przyszło odłączyć kraj od reszty internetu. Projekt ustawy przewiduje, że operatorzy będą mieli obowiązek zainstalowania w swojej infrastrukturze sprzętu dostarczonego przez państwowy nadzór telekomunikacyjny (Roskomnadzor). Celem jest kierowanie przynajmniej 95 proc. ruchu po wewnętrznych łączach i przez zatwierdzone przez Roskomnadzor węzły, o czym władze informowały już w 2017 roku. Poza Rosję ma wychodzić jak najmniej danych. Będzie to miało miejsce w specjalnych sytuacjach, które nie zostały szczegółowo opisane. W retoryce rosyjskich polityków Runet określany jest jako „suwerenny”.

Głównym (oficjalnym) celem istnienia Runetu jest zapewnienie obrony, ale trudno nie widzieć zapędów cenzorskich.

#newsy #rosja #internet #cenzura

Data: 16.04.2019 13:17

Autor: Judasz

Internet może psuć nam motywację do działania, paradoksalnie, piszę to na lurkerze. Portal tego typu jest jednym z największych destruktorów. Chodzi o dopaminę. Dostarczając mózgowi dużej ilości, łatwo dostępnej informacji, powodujemy wyrzut dopaminy. Memy, newsy, seriale, filmy, gry, a to wszystko z możliwością interakcji z drugim człowiekiem. Mózg zawsze szukał kogoś do interakcji. Dzisiaj mamy to w 5 minut, komentarz, lajk, plus, łapka w górę. Mózg wręcz topi się w dopaminie.

Do tego dochodzą standardowe uzależnienia jak fajki, alkohol, hazard, pornografia i nasz mózg jest wiecznie na haju. Natomiast gdy potrzebujemy pracować, nagle nie mamy motywacji, bo powyższe stymulanty dają nam łatwiejszą, szybszą i większą dawkę dopaminy.

Osobiście chcę to przerwać, ale to nie takie proste. Lecisz po stronach internetowych jak na autopilocie, byle tylko coś czytać, oglądać, komentować. Do tego papierosy. Naukowcy sprawdzili kilkaset mózgów palaczy i zdolność produkowania dopaminy spada o 30% w stosunku do niepalących. Sądzą, że podobne wartości dają inne nałogi, tak jak internet i social media. Pocieszający jest fakt, że po 3 miesiącach od odstawienia nałogu, poziomy dopaminy wracają do normy. Trzeba jednak pocierpieć te 3 miesiące, co wydaje się katorgą.

#uzaleznienie #psychologia #biologia #internet #narkotyki

Data: 13.04.2019 16:09

Autor: Judasz

Stripe wchodzi na polski rynek, jesteśmy w wersji closed beta. Stripe to popularny zamiennik PayPala na zachodzie, dzięki czemu możesz akceptować karty kredytowe na swojej stronie internetowej, dosłownie w ciągu kilku minut.

Zapewne czas, w którym wyjdziemy z wersji beta, zależy od ilości zgłoszeń na ich stronie. Tak sprawdzają zainteresowanie. By dodać zgłoszenie, wystarczy wpisać swojego maila na stronie https://stripe.com/global

#biznes #webdev #januszebiznesu #internet #firma #seo #marketing #marketinginternetowy #polska

Hey lurki, ma ktoś konto pomarańczowe lub bordowe na wykopie? Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś skopiował mój wpis z lurka i wrzucił na mikrobloga dla lepszego zasięgu ;)

Data: 11.04.2019 16:42

Autor: FiligranowyGucio

Roszczeniowe matki z Facebooka i OLX wychowują przyszłych przestępców, wykolejeńców i niedorajdy życiowe

https://bezprawnik.pl/roszczeniowe-matki/?fbclid=IwAR35CDX-t1k2XL4KnvW43DMifil92rAjy8xAg4zXiopP7iJ0wk9NpY6H9ys

Roszczeniowe matki wychowują nieporadne pokolenie, które w przyszłości będzie miało problemy z nawiązywaniem kontaktów, a czasem nawet i z prawem. To plaga, z którą należy walczyć.

Nazywamy je „madkami” od angielskiego słowa „mad”, czyli szalony lub wściekły. Jest ich wszędzie pełno, a Internet tylko obnaża, jaką plagą się stają. Każdy z nas zna przynajmniej jedną.

Na fanpage „dej, mam horom curke” ukazała się wymiana zdań pomiędzy kobietą sprzedającą kalendarz z kosmetykami a roszczeniową matką, która zwyzywała dziewczynę od szmat po tym, jak dowiedziała się, że oferta nieaktualna. Że obiecała już dziecku i co mu teraz powie?

No właśnie, co? To jest problem roszczeniowych matek, które wychowują roszczeniowe dzieci. Nie potrafią one przebrnąć przez ten okres, w którym małe dziecko rzuca się na podłogę w supermarkecie i krzyczy „ja chcę” (dziecko robi tak, żeby zbadać granice, dowiedzieć się, na ile się mu pozwoli) i, dla świętego spokoju, dają mu wszystko, czego zapragnie, nie oczekując nic w zamian. Efekt jest bolesny dla wszystkich.

Roszczeniowe matki pojawiają się w szkołach i domagają wyższej oceny dla pociech. Pociechy są czasem naprawdę pocieszne i sympatyczne, ale ich rodzice nauczyli już, że muszą o swoje się szarpać z nauczycielem, że muszą to dostać, że to się im należy. W konsekwencji dziecko nie do końca wie, kiedy zasługuje na nagrodę, a kiedy na karę (którą jest brak nagrody), bo tę pierwszą dostaje bez przerwy. To sprawia, że w ogóle nie będzie dostosowane do porządku prawnego czy choćby zasad panujących w pracy. Nie będzie nauczone, że w życiu nie dostaje się wszystkiego, a na pewne rzeczy trzeba zapracować. Że czasami trzeba dołożyć się do wspólnego dobra.

Dlatego tak wielu z nich mieszka z rodzicami (chociaż w samym mieszkaniu z rodzicami nie ma nic złego, ale o tym za chwilę).

Roszczeniowe matki

Takie wychowanie widać szczególnie w szkołach. Dzieci są nieposłuszne, bo rodzice nie wymagają od nich posłuszeństwa, chcą tylko mieć spokój. Dzieci płaczą, kiedy nie dostaną najlepszej oceny, bo w domu wszystko im zawsze dano, a poza tym mama przyjdzie wykłócić się o ocenę. Dzieci biją inne dzieci, bo wezwany rodzic zawsze będzie szukał winy we wszystkich innych.

Będziemy mieli więc do czynienia z pokoleniem, które uważa, że wszystko się mu należy. Będą uważali, że bicie ludzi jest w porządku, bo w szkole nie było z tego tytułu żadnych konsekwencji, a na placu zabaw mama nakrzyczała jeszcze na to drugie dziecko. Będą uważali, że jeśli czegoś pragną, to mogą to dostać za wszelką cenę, nawet za cenę kradzieży (zauważyliście, jak wielu bogatych ludzi kradnie w sklepach? Są przyzwyczajeni, że na wszystko ich stać, więc wszystko im się należy).

A w pracy? Już teraz część z tego pokolenia na spotkania kwalifikacyjne przychodzi z rodzicami. Problem w tym, że rzeczywistość może ich przerosnąć: szefa obchodzą wyniki, a nie to, czy ktoś chce dostać awans, bo mu się należy. Absolutnym hitem byłoby, gdyby rodzice przychodzili też kłócić się z szefem, ale ktoś by miał tu popracowane.

A mieszkanie?

Chociaż rodzice niejednokrotnie zrobią co mogą, by ich pociecha miała własne lokum, to zazwyczaj tacy dorośli zdecydują się na mieszkanie z rodzicami. Nie ma nic w tym złego, jeśli jest podział obowiązków, pewna rozdzielność pomiędzy nimi, kiedy wszyscy dokładają się do rachunków, gotują obiady, piorą, sprzątają. To nawet dobrze, bo można nawzajem sobie pomagać. Problem zaczyna się wtedy, kiedy trzydziestolatka nadal opierze mamusia, zrobi mu obiad po pracy, wypierze ubrania, posprząta za niego i jeszcze opłaci zaległe OC, bo synek zapomniał.

Drogie roszczeniowe matki: na pewnym etapie życia możecie żądać dla swojego dziecka wszystkiego. Ale wychowacie kogoś, kto w przyszłości nie zażąda dla was niczego, bo nie będzie umiał tego zrobić.

#psychologia #internet

Data: 10.04.2019 20:37

Autor: Alojz

W Austrii takie ACTA2 mają wejść w życie, od 2020 roku. Platformy mające 100 000 użytkowników i więcej lub 500 000 euro dochodu będą zmuszone rejestrować swoich użytkowników z prawdziwym imieniem i nazwiskiem wraz z adresem.

Wprawdzie dalej będzie można się udzielać na forach w Austrii pod pseudonimem np @Thanos, ale władze będą miały dostęp do imienia , nazwiska i adresu delikwenta.

#internet #prawo #austria

Facebook pyta nowych użytkowników o hasło do ich konta e-mail

Data: 06.04.2019 18:07

Autor: Immortal_Emperor

purepc.pl

Tak, ja również nie wierzyłem, gdy przeczytałem informację prasową Bitdefendera dotyczącą tej praktyki. Okazuje się, że po wpadkach Facebooka związanych z bezpieczeństwem użytkowników (przetrzymywanie nieszyfrowanych haseł, dostępnych pracownikom Facebooka) i następujących po tym wszystkich zapewnieniach Marka Zuckerberga, że oto jego social media wkracza na zupełnie inną ścieżkę, dbając jak nigdy o bezpieczeństwo fejsbukowiczów, wydarza się coś karygodnego. Okazuje się, że Facebook poprosił jednego użytkownika o zweryfikowanie konta poprzez podanie hasła do osobistego e-maila. Ostatecznie Facebook w oświadczeniu prasowym odniósł się do powyższych praktyk.

#INTERNET #facebook #bezpieczenstwo #portalspolecznosciowy

Data: 04.04.2019 23:44

Autor: Macer

tak powinien wyglądać cały internet. nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.

(https://motherfuckingwebsite.com/)

#IT #internet

kurcze, jednak tamte poprzednie tagi byly wygodniejsze, wiadomo bylo co naklikać, teraz sie musze zastanawiac xD

Data: 02.04.2019 20:47

Autor: FakeMMR

Haha no podejście wykopka XD

Swoją drogą, tam gdzie jest dużo chętnych na to ścierwo(polski internet pseudoLTE/3g)Tam niestety są takie przeciążenia bts, że szkoda gadać.

Ja bym tego nigdy nie wziął już z samego faktu "pakietu GB" Xd

Idąc twoją logiką, to właśnie czym więcej ludzi zgodzi się kupić i używać gó&no, tym mniejsza szansa, że ktoś zaproponuje coś lepszego.

PS

#internet #internetmobilny #ekonomia #bts #oswiadczenie #uslugi #frajerstwo #polak #takaprawda #logika #lte #3g #polska #polsza #polin

Data: 27.03.2019 22:33

Autor: FiligranowyGucio

Dobromir Sośnierz Fb

Teraz widzicie, że bałagan przy głosowaniach, na który tyle razy zwracałem uwagę może się skończyć katastrofą. Ostateczny kształt Dyrektywy o prawach autorskich wyglądałby może inaczej, gdyby 10 orłów nie pomyliło w pośpiechu przycisków przy wcześniejszym głosowaniu nad tym, czy mamy rozpatrywać poprawki, czy głosować tak jak jest.

Wniosek o głosowanie poprawek przepadł stosunkiem głosów 312-317-24, ale po głosowaniu 13 posłów stwierdziło, że im się pomieszało i poprosiło o poprawkę w protokole (PE daje taką możliwość). I PO UWZGLĘDNIENIU TYCH POMYŁEK, WYNIK BYŁBY ODWROTNY: 320-314-20 !!!

W takim przypadku poprawki byłyby głosowane i być może artykuł 13 zostałby skreślony. Niestety — zmiana głosu po fakcie nie powoduje zmiany rezultatu. Tak więc sorry, ale przez pomyłkę 10 frajerów pół miliarda ludzi dostało taką dyrektywę, jaką mamy.

I co ? To nadal nieistotny problem ?

Oczywiście biorę pod uwagę, że przynajmniej niektórzy mogą po prostu kłamać, żeby uniknąć krytyki. Co miało przejść, to i tak już przeszło, więc teraz będą grali bohaterów internetu. Tym niemniej pomyłka też jest prawdopodobna i jak zobaczycie sobie cały protokół z sesji głosowań, to zauważycie, że takich pomyłek są w sumie setki. Taką właśnie mądrością rządzona jest Unia — przez ludzi, którzy nie potrafią trafić w przycisk, kiedy wybije sądna godzina. :(

I nie mówimy tu o głosowaniach przez podniesienie ręki — tych nawet nie da się sprostować. Mówimy o głosowaniach elektronicznych, które i tak wypadają o niebo lepiej. Skoro mylą się notorycznie przy głosowaniach imiennych, to ile jest pomyłek przy wyczynowych głosowaniach na refleks ?

W tych protokołach poprawek raczej nie znajdziecie mojego nazwiska (przynajmniej jak dotąd), ale mnóstwo z tych, którzy się mylą, buczeli pewnie, kiedy prosiłem o to, żeby głosować wolniej.

EDYCJA: Lista jest jeszcze aktualizowana i po przygotowaniu tego wpisu znowu się zmieniła. Obecnie wynik byłby taki: 322-315-17. Kolejnych kilka osób poprawiło swój głos, więc grafika jest już nieaktualna. Poniżej aktualizacja:


Nazwiska mistrzów zręczności — (tych, którzy chcieli poprzeć wniosek o poprawki, a nie poparli — w nawiasie, jak głosowali pierwotnie):

Gerolf Annemans (0),

Johannes Cornelis van Baalen (-),

Dita Charanzová (0),

Karima Delli (0),

Martina Dlabajová (0),

Nigel Farage (0),

Antanas Guoga (-),

Eva Joly (0),

Jo Leinen (ng),

Peter Lundgren (-),

Michèle Mizzi (-),

Michèle Rivasi (0),

Kristina Winberg (-).

Data: 26.03.2019 15:15

Autor: Immortal_Emperor

KTO Z POLSKICH EUROPOSŁÓW JAK GŁOSOWAŁ – DYREKTYWA O PRAWACH AUTORSKICH ACTA2:

ZA DYREKTYWĄ:

Danuta Hübner (PO),

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO),

Barbara Kudrycka (PO),

Marek Plura (PO),

Julia Pitera (PO),

Bogdan Zdrojewski (PO)

Tadeusz Zwiefka (PO),

Kazimierz Ujazdowski (???)

PRZECIWKO DYREKTYWIE:

Michał Boni (PO),

Róża Gräfin von Thun und Hohenstein (PO),

Andrzej Grzyb (PO),

Krzysztof Hetman (PO),

Danuta Jazłowiecka (PO),

Jarosław Kalinowski (PO),

Czesław Siekierski (PO),

Adam Szejnfeld (PO)

Ryszard Czarnecki (PiS),

Edward Czesak (PiS),

Anna Fotyga (PiS),

Beata Gosiewska (PiS),

Czesław Hoc (PiS),

Marek Jurek (PiS),

Karol Karski (PiS),

Sławomir Kłosowski (PiS),

Zdzisław Krasnodębski (PiS),

Urszula Krupa (PiS),

Zbigniew Kuźmiuk (PiS),

Ryszard Legutko (PiS),

Stanisław Ożóg (PiS),

Bolesław Piecha (PiS),

Mirosław Piotrowski (PiS),

Tomasz Poręba (PiS),

Jadwiga Wiśniewska (PiS),

Kosma Złotowski (PiS),

Lidia Geringer de Oedenberg (SLD),

Adam Gierek (SLD),

Michał Marusik (KNP),

Stanisław Żółtek (KNP),

Robert Iwaszkiewicz (WOLNOŚĆ),

Dobromir Sośnierz (WOLNOŚĆ),

Jacek Saryusz-Wolski (niezrzeszony),

WSTRZYMALI SIĘ:

Janusz Zemke (SLD),

Bogusław Liberadzki (SLD)

NIEOBECNI:

Bogdan Wenta (PO),

Elżbieta Łukacijewska (PO),

Jan Olbrycht (PO) ???

Dariusz Rosati (PO),

Krystyna Łybacka (SLD),

Janusz Lewandowski(PO),

Jarosław Wałęsa (PO,

Jerzy Buzek (PO),

ACTA2 przegłosowania,Komuniści cenzurują internet! ( głosami PO także! )

Data: 26.03.2019 14:05

Autor: psyfox

twitter.com

Koniec internetu jaki znaliśmy do tej pory.A więc wojna.Trzeba wypierdolić komune z UE lub Unia musi sie rozpaść!

Data: 14.03.2019 20:54

Autor: Raven

Dobra Lurki, powiedzcie mi jak ja to zrobiłem xD Serio, chcę to wiedzieć na przyszłość, jak można zminimalizować okienko na YouTube?

Jeśli zapytacie, żeby wcisnąć po prostu to samo, to odpowiem, że upuszczałem telefon na klawiaturę drugi raz i nie zadziałało xD

30 lat sieci WWW

Data: 12.03.2019 08:30

Autor: Pancake

komputerswiat.pl

Klikalne linki przenoszące nas do innych stron to integralna część Sieci, bez której trudno wyobrazić dziś sobie surfowanie po internecie. Ten koncept narodził się dokładnie 30 lat temu, 12 marca 1989 roku, dając początek całej idei WWW.

„To dosyć ogólny, ale ekscytujący pomysł”, przeczytał sir Tim Berners-Lee, pomysłodawca i człowiek, który stworzył World Wide Web, w odpowiedzi na swój projekt przedstawiony 12 marca 1989 roku pt. "Information Management: A Proposal". Berners zaprezentował w nim koncept „wielkiej hipertekstowej bazy danych” nazwanej Mesh. Pierwotnie jej celem miała być pomoc pracownikom szwajcarskiego instytutu CERN w dzieleniu się informacjami dostępnymi na różnych komputerach, ale już w 1990 roku Berners i współpracujący z nim Robert Cailliau oficjalnie ogłosili projekt sieci World Wide Web niejako rozpoczynając epokę informacji.

Data: 28.02.2019 19:47

Autor: furgonschnitzel

Witajcie Lurki. Mam problem.

Mam ja stronę na wordpresie pod adresem abc.pl i chcę zrobić sobie jej nową wersję, przenieść zawartość itd. Sęk w tym, że chciałbym także zmienić domenę na xyz.pl a nie chcę stracić linków, które są już w Sieci i kierują do postów. (abc.pl i xyz.pl oczywiście przykładowe)

W związku z powyższym pytanie, czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak ustawić 301 tak, aby link abc.pl/jakis-wpis kierował do xyz.pl/jakis-wpis ? Słowem – podmieniał tylko domenę zachowując resztę?

Kombinowałem z .htaccess w ponizszy sposób:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?abc.pl$

RewriteRule ^(.*)$ http://xyz.pl/$1 [R=301,L]

Ale coś najwidoczniej pomieszałem, bo nie działa :D Z góry dzięki za poradę!

Data: 27.02.2019 19:19

Autor: Raven

Ciekawe strony internetowe

Wpis no.2

Dzisiaj podrzucę wam stronę, która… pokoloruje wasze czarno-białe zdjęcia. Właściwie to dziwne, że jest tak mało popularna. Kiedyś o niej gdzieś czytałem, że to projekt któregoś Tokijskiego uniwersytetu opracowany na takiej zasadzie, aby AI uczyło się z każdym kolejnym zdjęciem. I muszę przyznać, że czasami mocno potknie się noga, ale momentami tak cudnie pokoloruje zdjęcie, że ciężko się napatrzeć. Mi nie raz pomogła, gdy musiałem na szybko pokolorować zdjęcie czarno-białe, bo po wrzuceniu na stronę często 60% pracy miałem z głowy. Strona ta to demos.algorithmia.com/colorize-photos/ Zdjęcie możemy dodać z linku bądź wgrać na serwer z komputera. @maszkara urządzenie dla Ciebie, bo często dodajesz bardzo dużo czarno-białych zdjęć :D

YouTube ruszył na wojnę z antyszczepionkowcami. Filmy są usuwane, a kanały...

Data: 23.02.2019 22:29

Autor: MrHardy

instalki.pl

Google stoi po stronie nauki.

Kilka dni temu informowaliśmy was na łamach naszego serwisu, że firma Epic Games postanowiła wycofać reklamy gry Fortnite z serwisu YouTube po tym, jak okazało się, że spoty pojawiają się przed filmami, gdzie wykorzystywane są dzieci. Po tym zajściu strajk ogłosiło także wiele innych firm, np. Disney. To jednak nie koniec afery.

YouTube postanowił ruszyć właśnie na wojnę z kanałami anty-szczepionkowymi i rozpoczął proces blokowania możliwości zarabiania osobom, które nagrywają materiały szerzące tego typu nienaukowe poglądy. Już od jakiegoś czasu Google walczy ze spiskowymi teoriami, lecz po aferze reklamowej działania przybrały bardziej praktycznego wymiaru.

Co ciekawe, odkryto, że przed filmami antyszczepionkowców pojawiały się reklamy… koncernów medycznych. Reakcja firm była natychmiastowa, a YouTube szybko wdrożył ograniczenia dla osób chcących nagłaśniać fałszywe informacje o negatywnych skutkach szczepień.

Głos w sprawie zabrał rzecznik platformy, który przytoczył zasady serwisu zabraniające zarabiania na filmach zawierającymi „niebezpieczne i szkodliwe treści”. Powiedział on, że „YouTube ma rygorystyczne zasady określające na jakich filmach możliwe jest pojawianie się reklam, a materiały promujące treści anty-szczepionkowe stanowią naruszenie tych przepisów”.

Co więcej, reklamy przed takimi treściami zostaną zastąpione specjalnym panelem informacyjnym prowadzącym do Wikipedii, a dokładniej do sekcji poświęconej obawom społeczeństwa przed szczepieniami – te niepewności zostały okrzyknięte przez ONZ jako „jedno z dziesięciu największych zagrożeń zdrowotnych na świecie w 2019 roku”. Podobne ograniczenia i walkę z tą teorią spiskową wprowadził Facebook, o czym informowaliśmy TUTAJ.

YouTube zdaje sobie sprawę z niedoskonałości własnych algorytmów, lecz już niedługo zamierza wprowadzić zmiany, aby filmu tzw. anty-vax nie były promowane.

Google wycofuje się z blokowania Ad-Blockerów

Data: 18.02.2019 12:18

Autor: alex

purepc.pl

kazało się, że zarzuty firmy Google są praktycznie bezpodstawne, a wymienione rozszerzenia co prawda zmniejszają wydajność Chrome'a, ale na skalę niezauważalną dla użytkownika.

Data: 18.02.2019 11:36

Autor: horrigan

Przypominam, bo pewnie niektórzy pozapominali, albo w ogóle nie wiedzą co dzieje się w Europie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

https://www.stopacta2.org/pl/strona-glowna/

Uprzejmie Donoszę

Data: 18.02.2019 00:56

Autor: dodgers

uprzejmiedonosze.net

Uprzejmie Donoszę pozwala na przekazywanie zgłoszeń o sytuacjach które wpływają na komfort i bezpieczeństwo pieszych. Umożliwia ona w wygodny sposób wykonać zgłoszenie i przekazać jest bezpośrednio Straży Miejskiej.

Data: 12.02.2019 00:54

Autor: Raven

Ciekawe strony internetowe

Wpis no.1

To ja zaczynam serię Internetów, bo w zakładce Internetów mam dziesiątki zapisanych stron, z których korzystam często, bo są przydatne jako narzędzia online ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj na pierwszy strzał leci stron snag.gy Co jest w niej takiego niezwykłego? A to, że jest to strona, gdzie możemy szybko wkleić, zedytować i udostępnic zrzut ekranu. Wystarczy nacisnąć PrtSc na klawiaturza, a na stronie internetowej Ctrl + V i zrobione. Ponadto dostajemy dostęp do darmowej bazy, gdzie możemy magazynować soje zrzuty ekranu. Udostępnianie jest równie proste ze pomocą automatycznie generowanych linków ;)