Data: 20.07.2020 18:16

Autor: retopology

Śmieszy mnie gdy sekta lgbt próbuje tłumaczyć niewspółmiernie wysoki poziom zakażeń wirusem HIV tym, że stosunek analn. jest nieco bardziej ryzykowny oraz, że nie stosują prezerwatywy bo hetro stosują ją by nie zajść w ciąże, a skoro oni nie zachodzą to po co. Ciekawe, że przez tyle lat kreowano nam wizerunek homosia jako wykształconego, dobrze ubranego, obytego, znającego języki człowieka z wyższych sfer, a tym czasem to takie dzbany, które nawet nie słyszały o chorobach roznoszonych drogą płciową, pomimo ogromnych środków skierowanych na kampanię informacyjną. Zastanawia mnie skąd w takim razie wiedzą, że homoseksualizm nie może dać dzieci, skoro brak im podstawowej wiedzy z zakresu biologii, jakaś selektywna edukacja czy co? To tak jak by ktoś umiał mnożyć, ale nie umiał dodawać. Argument jest tym bardziej chybiony, że są profesorowie, który twierdzą , że w związkach homoseksualnych rodzi się tyle samo, a nawet więcej dzieci niż w heteroseksualnych. Spodziewali byśmy się więc, że skoro więcej, to homosie będą wręcz przodować w stosowaniu barierowej antykoncepcji.

Przedstawiane argumenty jak rozumiem, mają w jakiś pozorny sposób podważyć powszechne przekonanie, że większy odsetek zakażeń wynika po prostu ze znacznie większej rozwiązłości, ale jeśli to nie prawda to pozostaje kwestią otwartą w jaki sposób dochodzi do transmisji wirusa jeśli całe życie uprawiają seks ze stałym partnerem. Prezerwatywa czy nie, gdzieś to przecież trzeba złapać. No chyba, że to kolejny wirus pochodzący z sieci 5G.

#lgbt #5g #szuryzm #pseudonauka

Data: 05.06.2020 09:13

Autor: malcolm

#5g

Powszechnie wiadomo że nasz kraj jest opanowany przez ruskich troli walczących z 5G. I tu małe pytanie: w Holandii-która nie jest opanowana przez ruskich troli i jest dalej od Rosji (41 tys km2 powierzchnia) zniszczono od kwietnia 29 nadajników. Ile zniszczono w Polsce ? (powierzchnia 312 tys km2 czyli powierzchniowo/nadajniokowo może być prawie 8 razy większa.)

Telewizja Polska zwalnia częstotliwości pod 5G. To samo musi zrobić Rosja

Data: 03.06.2020 07:58

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

W nocy z 2 na 3 czerwca Telewizja Polska rozpoczyna wprowadzanie zmian w częstotliwościach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Wszystko po to, by uwolnić pasmo 700 MHz pod budowę polskiej sieci 5G. Proces jego zwalniania potrwa jeszcze jednak przez co najmniej dwa lata i zależy także o dobrej woli państw ościennych, w tym Rosji.

#polska #rosja #gospodarkapolska #5g

Podgrzewanie mikrofalowe wysoką częstotliwością :-)

Data: 24.05.2020 23:47

Autor: malcolm

pl.wikipedia.org

#5g #kuchniamikrowfalowa

Podczas ogrzewania mikrofalowego żywności dochodzi do szeregu zmian w składnikach odżywczych, m.in.: faza tworzenia rodników podczas przemian kwasów tłuszczowych przebiega szybciej niż podczas tradycyjnej obróbki termicznej, zmiany struktur cząsteczek białek i cukrów mają charakter nietypowy, dochodzi do aktywacji niektórych enzymów, jak również do deformacji struktur skrobi podczas jej przekształcania w formę rozpuszczalną oraz do wyraźnej zmiany konfiguracji aminokwasów z lewoskrętnej charakterystycznej dla przyrody na prawoskrętną[2], czyli następuje racemizacja aminokwasów o konfiguracji L na aminokwasy o konfiguracji D (np. L-seryny na D-serynę, L-proliny na D-prolinę), co powoduje osłabienie strawności białek oraz zmniejszenie ich wartość odżywczej[3][4].

Gotowanie przy użyciu kuchni mikrofalowej warzyw krzyżowych, na przykład brokułów, powoduje znaczny spadek flawonoidów oraz pochodnych kwasu hydrocynamonowego: 97% flawonoidów, 74% pochodnych kwasu synapowego, 87% pochodnych kwasu kawoilochinowego zwanego kwasem chlorogenowym[5].

Podczas ogrzewania surowego mięsa wołowego, wieprzowego oraz mleka następuje znaczący spadek poziomu witaminy B12 rzędu 30–40% i dochodzi do konwersji (zmiany) witaminy B12 do jej biologicznie nieaktywnych produktów[6], a tylko biologicznie czynna forma holotranskobalamina spełnia swoje funkcje w organizmie[7].

Data: 24.05.2020 22:00

Autor: malcolm

#5g

Taka mała refleksja – co będzie miał przeciętny "kowalski" czy "nowak" z 5G czego nie miał z 4G? Czy korzyści usprawiedliwiają koszty zdrowotne społeczeństwa? Nie to że chodzę w czapeczce z folii ale jak patrzę na zmiany dopuszczalnych natężeń pola to się zastanawiam trochę bo to dość szokujące podniesienie wartości – a skoro są w normach ustalane to znaczy że jakiś wpływ mają – np maksymalnej liczby źdźbeł trawy nikt nie ustala na m2 bo zapewne jakoś mocno nie szkodzą.

Data: 24.05.2020 19:26

Autor: Monte

Wiecie co mnie wkurwia w 5G?

Już pomijając wojenek wpływu na zdrowie, uważam że 5G jest totalnie bezużyteczne bo rozumiem, że to działa na zasadach GSM, czyli trzeba kupić pakiet na SIM by mieć internet.

I teraz tak średnia taka cena to ~5zł za 500MB, więc wychodzi 1zł za 100MB, czyli jak jesteś w delegacji masz laptopa i chciałbyś sobie pobrać jakąś gre np rdr2 to trzeba mieć ze ~150GB, cyli żeby pobrać sobie RDR2 na delegacji trzeba zapłacić 1536zł za internet

Wiadomo, że mogą być lepsze oferty, ale nieznacznie pozatym w Polsce mamy dosyć tani internet mobilny w porównaniu do chorych cen jakie są w Niemczech.

Tl;dr chuj z szybkością skoro i tak nie można tego użyć XD

#5g #bekaztechnologii

Mosbacher: Nie sufluję polskiemu rządowi

Data: 11.05.2020 10:06

Autor: malcolm

tvp.info

#5g #usa #lobbing

Podczas spotkań z premierem Mateuszem Morawieckim nie sugerowałam jakichkolwiek zapisów prawnych – powiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. W ten sposób odniosła się do zarzutów o lobbing na rzecz amerykańskich firm, m.in. w sprawie rozporządzenia dotyczącego sieci 5G.

"Wydaje mi się, że spotkania związane z 5G były trzy, i to w ubiegłym roku. Dotyczyły m.in. deklaracji w sprawie bezpieczeństwa sieci 5G, którą mieli podpisać premier Morawiecki i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence” – wyjaśniła w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Mosbacher.

Data: 15.03.2020 18:59

Autor: Ijon_Tichy

Dzisiaj na internecie zetknąłem się z teorią że 👑 to tak naprawdę testy sieci 5G, które są testowane pod kątem użycia jako broń xD

Przez takie durne pomysły nikt poważnie nie potraktuje pytań o to, czy 5G rzeczywiście może mieć jakiś wpływ na ludzkie zdrowie.

#teoriespiskowe #koronawirus #5g

Data: 02.02.2020 20:11

Autor: reflex1

USA próbuje przekonać Szwajcarię aby odeszła od umowy z Huawei w sprawie rozbudowy 5G, bo niby szpiegują. Z tym ze wywiad szwajcarski nie potwierdza tej opinii.

W związku z tym rząd szwajcarski odpowiedział USA ze nie zamierza przerywać współpracy z Chinami, a amerykańskie oskarżenia są tylko kontynuacją wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami.

W rozwoju sieci 5G w Szwajcarii uczestniczy właśnie Huawei dla operatora Sunrise, oraz Ericsson dla operatora Swisscom, gdzie pakiet większościowy należy do państwa szwajcarskiego. Czyli teoretycznie gdyby rząd zabronił Huawei działalności na terytorium helweckim to by pomógł „swojej” firmie. Ale to Szwajcaria, więc tego nie zrobił.

#szwajcaria #swieta #5g #chiny #usa

Data: 14.01.2020 19:54

Autor: kisiel

Oglądałem na TV Trwam program "Rozmowy niedokończone".

Wiadomo, był ojciec prowadzący i gość (notabene z WSKSiM w Toruniu, z wydziału Informatyki).

Rozmowa na temat technologii 5G – szanse i zagrożenia.

Ten gość zachwalał technologię 5G powołując się m.in. na białą księgę Ministerstwa Cyfryzacji. W sumie szkoda, że nie padły banalne wręcz pytania od słuchaczy tego programu (bo były pytania od ludzi oglądających audycję o normach, o naukowcach, którzy się temu sprzeciwiają, czy Holandia wycofała się z testów tej technologii itd.), pytania dotyczące temu, czy osobie oglądającej w jakości SD telewizję Trwam, czy słuchającej Radio Maryja za pomocą radia analogowego się to przyda.

Takie pytania mogłyby brzmieć tak:

  1. Czy trzeba wymienić telefon, aby mógł korzystać z sieci 5G?

  2. Co z reklamą 5G Ready, czy to nie papka marketingowa?

  3. Ile kosztuje nowy telefon obsługujący tą technologię?

  4. Czy technologia 2G/3G zostanie w przyszłości wyłączona?

#5g #telefony #technologia

Kto skorzysta na uruchomieniu sieci 5G?

Data: 08.11.2019 14:06

Autor: ziemianin

stop5g.com.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #technologia #telefoniakomorkowa #5g

Sieci bezprzewodowe nie są tak szybkie, niezawodne i wydajne energetycznie jak systemy przewodowe – twierdzi nowy raport

/Państwo powinno zainwestować w przewodową infrastrukturę telekomunikacyjną, by wesprzeć wzrost gospodarczy, zlikwidować nierówności w dostępie do Internetu i zniwelować zagrożenia dla bezpieczeństwa danych, prywatności, zdrowia publicznego i środowiska/

Kto skorzysta na uruchomieniu sieci 5G?

wymagany angielski

Tekst źródłowy: Electromagnetic Health

Tłumaczenie: Koalicja POLSKA WOLNA OD 5G

O wyższości sieci przewodowych (raport).

Raport amerykańskiego specjalisty ds. technologii komunikacji, dr Timothy Schoechle’a, analizuje dostępne techniki przesyłu danych i potwierdza niezaprzeczalną wyższość łączy przewodowych nad komunikacją bezprzewodową. Nie tylko światłowody, lecz również znane nam od lat kable miedziane, mają kolosalną przewagę nad łącznością bezprzewodową tak pod względem szybkości przesyłu danych, ich bezpieczeństwa jak i wydajności energetycznej, a jednocześnie są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Sieci bezprzewodowe już dziś pobierają tak olbrzymie ilości energii, że na dłuższą metę są nie do utrzymania. W przeciwieństwie do nich łączność przewodowa to najbardziej energooszczędny i najbezpieczniejszy sposób dostarczania internetu. Przy tym autor przekonująco argumentuje, że koszt dostępu do internetu może być znacznie niższy dzięki sieciom światłowodowym, których promowanie i uruchamianie jest obecnie blokowane przez polityków i korporacje. Choć raport opiera się na analizie rynku amerykańskiego, zawiera wiele cennych spostrzeżeń i zaleceń, które powinni wziąć sobie do serca również polscy decydenci. Dr Schoechle twierdzi, że internet stał się już dziś podstawowym dobrem publicznym i powinien być dostępny dla wszystkich w bezpieczny, niezawodny, sprawiedliwy, przystępny cenowo i wydajny energetycznie sposób, co mogą zapewnić jedynie łącza przewodowe. Dlatego infrastruktura telekomunikacyjna, oparta na światłowodach, powinna być budowana i zarządzana tak samo jak inna podstawowa infrastruktura publiczna, taka jak drogi, mosty, szkoły, wodociągi czy kanalizacja, a więc przez władze państwowe lub lokalne. Autor podkreśla przy tym, że inwestowanie w światłowody ma służyć społeczeństwu, a nie dostawcom usług bezprzewodowych. Zaleca również, by porzucić ideę wdrożenia sieci 5G i Internetu Rzeczy, ponieważ nie potrzebują ich ani ludzie ani rynek – są to technologie zbędne, promowane tylko dlatego, by generować olbrzymie zyski dla przemysłu bezprzewodowego.

Poniżej przedstawiamy streszczenie tego raportu w języku polskim

:))) Brytyjskie krowy nawiązały kontakt z rolnikami przez Internet

Data: 06.10.2019 17:20

Autor: ziemianin

pl.sputniknews.com

#ciekawostki #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #krowy #wielkabrytania #rolnictwo #5g #swiatrolnika

W brytyjskim Somerset działa ferma doświadczalna, na której stado krów zostało wyposażone w obroże bezprzewodowe, działające na zasadzie trackerów fitness.

WTF? :))) Brytyjskie krowy nawiązały kontakt z rolnikami przez Internet

Jak podaje NTD, obroże bezprzewodowe działają na zasadzie trackerów fitness. Monitorują stan zwierząt, a następnie wysyłają dane do chmury piątej generacji, czyli 5G.

Następnie specjalny algorytm analizuje informacje i wysyła do rolników i weterynarzy powiadomienia za pośrednictwem aplikacji na smartfonie. Dzieje się tak w przypadku zmian w samopoczuciu krów, które mogą wskazywać na chorobę lub niedyspozycję.

Pracownik fermy eksperymentalnej w brytyjskim Somerset Mark Gough mówi, że ta technologia zwiększa wydajność, oszczędza godziny pracy i pozwala rolnikom monitorować zdalnie stado krów. Za jej pośrednictwem można na przykład dowiedzieć się, kiedy krowa zaczyna rodzić.

Krowa

CC0 / Pixabay

Szalone krowy, chińscy szpiedzy i nowotwory. Mity i fakty o 5G

„Kiedy dane przychodzą na telefon, na urządzenie mobilne, wszystko staje się szybsze i bardziej dostępne. Można być na drugim końcu budynku, otrzymać wiadomość i dowiedzieć się, jaka konkretnie krowa może mieć jakiś problem. Sytuacja oceniana jest więc błyskawicznie" – mówi Mark Gough.

Gospodarstwa rolne już od dawna są obyte z technologiami. Wykorzystywane są na nich automatyczne systemy doju i przydziału paszy. Teraz dzięki technologii 5G można szybko załadować dane, podłączyć do Internetu wiele urządzeń, a także analizować dane z różnych czujników.

Pracownicy fermy mówią, że zakład stał się bardziej wydajny. Codziennie produkuje się w nim 5 tysięcy litrów mleka. Następnie mleko trafia do lokalnej serowarni.

W Krakowie zaczynają niszczyć stacje bazowe

Data: 06.10.2019 11:58

Autor: ziemianin

gsmonline.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #5g #idioci

Witold Tomaszewski z sieci PLAY poinformował na Twitterze, że specjalne „ekipy” rozpoczęły niszczenie infrastruktury sieci komórkowych w Krakowie.

W Krakowie zaczynają niszczyć stacje bazowe

Są to ludzie związani z ruchem „anty 5G”.

Przestępcy organizowali tę akcję korzystając z mediów społecznościowych.

Operatorzy wynajęli specjalne agencje ochrony, które mają ochronić sprzęt przed poważnymi zniszczeniami.

Prezes [@pdzycia](/u/pdzycia) Zbigniew Gelzok (@Elektromagnety1) wskazuje cele, ekipa Sławomira Dula wciela w życie plan niszczenia stacji bazowych. Zdjęcie sprzed chwili z Krakowa.

Czy dalej ktokolwiek będzie traktował to stowarzyszenie jako stronę społeczną i będzie z nią rozmawiało??? pic.twitter.com/13Qo0zxXXn

— Witold Tomaszewski (@WitekT) October 4, 2019

#Raport z Polski - 5G

Data: 21.09.2019 01:30

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #5g #telefonia #afera

#Raport z Polski – 5G

https://pomagam.pl/megaustawa

KIM JESTEM:

Nie wyznaję teorii płaskiej ziemi.

Z wykształcenia jestem inżynierem ze specjalizacją ochrona środowiska i zastanawiam się jak to możliwe, że rząd tak mocno lobbuje za technologią wartą miliardy dolarów i jednocześnie nie potrafi przedstawić rzetelnych badań potwierdzających jej bezpieczeństwo dla zdrowia i życia populacji.

Już dziś skala inwigilacji za pośrednictwem urządzeń pracujących w standardzie 1-4 G jest gigantyczna. Z tego powodu istnieje ogromne ryzyko użycia tzw. internetu rzeczy jako technologi szpiegującej, której nie powstydziłby się sam Orwell.

Właśnie dlatego uważam, że bezrefleksyjny owczy pęd części społeczeństwa za możliwością oglądania na swoim smaftfonie w szczerym polu, 8 filmów jednocześnie, zaowocuje wprowadzeniem prawa umożliwiającego prowadzenie eksperymentów naukowych, w tym medycznych, bez dobrowolnie wyrażonej przez nas zgody – co jest niezgodnie z Art. 39. Konstytucji RP z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Hobbystycznie jestem filmowcem. Od kilku miesięcy pracuję nad filmem o wprowadzaniu w Polsce technologii 5G oraz o tym, jak wygląda od kuchni proces legislacyjny nowelizacji tzw. megaustawy cyfrowej.

Wspieram tzw. stronę społeczną, ponieważ nie ma ona żadnego wsparcia w mediach publicznych.

Zaznaczam jednocześnie, że nie jestem przeciwnikiem postępu technologicznego.

Uważam jedynie, że do czasu ustalenia jaki jest faktyczny wpływ na zdrowie technologii 3 i 4 G oraz przeprowadzenia rzetelnych badań potwierdzających bezpieczeństwo 5G , powinny być stosowane rozwiązania, których bezpieczeństwo zostało zbadane, czyli np. technologie światłowodowe.

O FILMIE: . . .

Data: 15.09.2019 20:04

Autor: Thanos

Miałem na razie się nie udzielać, ale zachęcony bólem anusa @qqwe22 ("halo, policja? przyjeżdzajcie na lurka, bo #5G krytykujo! co za ziębizm! szurkontent ratunku!!!") chciałbym tutaj rozwinąć pewną myśl.

dotyczy ona w zasadzie wszystkich ścislych umysłów, nie tylko @kosmitolog, ale też pozalurkowych bossów, jak "UWAGA! Naukowy Bełkot" czy "Sci-fun". A wiec żarty się skończyły ;D Po pierwsze szanuję i doceniam pracę wszystkich wielkich uczonych. Ten wpis nie jest krytyką umysłu, ale chciałbym nim zwrócić uwagę na pewną kwestię.

Do rzeczy! Kojarzycie ten filmik: Księżycowe drewno? Jeśli nie, zachęcam do obejrzenia. Tak, to najbardziej odlecony filmik, jaki dzisiaj obejrzysz! ;D (Btw. polecam kanał gościa, jest po prostu świetny! widać ogrom pracy i zaangażowania.)

Najpierw krytyka: autor filmiku przedstawia z dupy teorię, że fazy księżyca mają bezpośrednie przełożenie na "wytrzymałość" drewna/drzewa. Jeśli tylko zetniemy je w odpowiedniej fazie, to jest ono super wytrzymałe i duzo lepszej jakości niż ścięte w innej fazie. Filmik ten wywołał spore kontrowersje, podśmiechujki, szydere z reptilianów, ośmieszanie itd. itp. Sam potężny Sci-fun krytykował go w jednym ze swoich materiałów (nie pamiętam, w którym dokladnie, ale był jakiś skrin/wzmianka). Mniejsza o to.

Osobiście, kiedyś byłem 100% umysłem ścisłym, ufałem książkom, badaniom, opracowaniom naukowym. #Altmed = HIV, tylko legalne szczepionki, leki, nauka! Szedłem bardzo mocno za umysłem. Ale to bardzo, o wiele bardziej niż większość z Was będzie kiedykolwiek w stanie sobie nawet to wyobrazić. To było całe moje życie. Później nastapił jednak pewien "przełom", odkryłem coś, czego nie powinienem był nigdy odkrywać (co jestem pewien każdego czeka na końcu, bez wyjątku) i wreszcie zrozumiałem prawdę. A prawda jest banalna: nie samym szkiełkiem i okiem człowiek może poznawać i opisywać świat. To ledwie wierzchołek góry lodowej. Poza wykresikami i tabelkami w Excelu jest jeszcze cały niezbadany obszar, który wykracza daleko poza umysł. Tak się przykro składa, że jeśli ktoś ośmiela się tam zapuszczać, to od razu nazywany jest wariatem, oszołomem itd. (tylko zaznaczę, że jest różnica między panem ziębą [o którym de facto pisałem niejednokrotnie, że jest złą postacią w moim przekonaniu, nie zadnym autorytetem, ale to już inna kwestia], a mną – Thanosem antyszczepionkowcem, altmedowcem, "foliarzem"? (bo zapytałem o zdanie lurków nt. sieci 5G?), hejterem big-pharmy, płaskoziemców, reptilianów, zięby i wszelkiej maści oszołomów z klapkami na oczach [tak, dla mnie to jest definicja oszołomstwa = klapki na oczach]).

A teraz coś na obronę powyższej tezy. (nawiązując do księżycowego drewna, hehe, księzycowego, haha! xDDD) Tak się składa, że ja bardzo mocno siedzę w drewnie, jestem fanatykiem drewna, kocham drewno. Drewno to zaraz za mrówkami moja największa pasja ;P Każdy, kto choć trochę ma pojęcie o drewnie i z nim obcuje (nie mówię tu o listwach z Castoramy; klejone płyty podłogowe nawet koło drewna nie stały), wie doskonale, że jest drewno i drewno ==> otóż tak się składa, że ma ogromne znaczenie kiedy drewno się zetnie. I to widać na kilometr, nie trzeba wsadzać próbek pod mikroskop w celu badania struktury. Jeśli drewno się zetnie w niewłaściwym czasie, ma ono całkowicie odmienny wygląd. Chodzi o to, że kapilary wewnątrz pnia mają właściwości chłonne (wciągające wodę) i ta woda tam jest obecna (ponieważ kanaliki są otwarte). W inne dni tej wody tam nie ma, ponieważ drzewo sobie reguluje, kiedy chce mieć wodę, a kiedy nie chce (robi to wg odpowiedniego cyklu). Przemysł drewniarski nie dba o takie pierdoły i ścina drewno jak leci. Przygotowaną ścinkę wrzuca do specjalnej suszarni i nie musi ono już leżakować 2-3 lata, ale jedynie 2-3 miesiące. Następnie drewno jest impregnowane, lakierowane i sprzedawane. Problem jest taki, że jeśli w momencie ścinki wewnętrzne warstwy mają właściwości chłonne (drewno jest w trybie zawilgocenia), takie fabryczne osuszenie nic nie da, ponieważ martwe drewno ("martwe" to złe słowo, bo drewno nigdy nie jest martwe, niezależnie jak hardkorowo to brzmi), nadal będzie ściągać wodę (chłonąć wilgoć z powietrza etc.), i po najdalej paru latach nadaje się już na śmieci. To wilgoć w drewnie odpowiada za jego gnicie, rozmnażanie pasożytów (typu korniki), grzybów itd. Jeśli drewno w momencie ścinania nie znajduje się w fazie chłonnej (czyli kanaliki są pozamykane), osuszanie go jest szybkie (pare tygodni leżakowania) i nie psuje się (ponieważ nie ciągnie wilgoci). To jest kompletnie inne drewno, widoczne na kilometr. Ot, cała filozofia.

Autor filmiku stawia tezę, że te fazy (kiedy drewno jest chłonne, a kiedy nie) zależne są od faz księżyca. Ten filmik mega mnie zaciekawił i skłonił do poszukiwań (kto uznaje, że wie już wszystko, nie wie tak naprawdę nic). Oczywiście zaraz rzucili się "naukowcy", że to totalna ściema, szurkontent i teorie spiskowe. Ale co księżyc, że niby jak, LOL?! Księżyc jest na niebie a drzewa na ziemi, policja!!

Na tym kończę wywód. Nie jestem fanem 5G ani GMO (o czym juz nie raz pisałem), bo są to tematy do końca niezbadane (konsekwencje mogą pojawić się dopiero w nastepnych pokoleniach). Ponadto, ja nie uznaję autorytetów. Jeśli sam na własnej skórze się o czymś sie nie przekonam, podchodzę zawsze mocno sceptycznie do tematu. Po prostu żyję już trochę wiosen i wiem, jak świat działa. Chodzi tylko o pieniądze (i seks ==> seks i pieniadze, nic wiecej sie nie liczy). Apeluję do wszystkich o otwarty umysł. Tak więc liczę, że "szurkontent" i oszołomiarstwo będzie tu obecne, tak długo, jak dyskusja będzie na poziomie. Proszę pamiętać, że celem dyskusji nie jest przekonanie innych do swoich racji (to podobno niemożliwe), ale przedstawienie swojego zdania w kulturalny sposób. Tylko poznając "obce" jesteśmy w stanie poszerzać horyzonty. Poza tym, jeśli wszyscy będziemy myśleć dokładnie tak samo, to będzie tutaj nudno ;)

a teraz idę uraczyć się grzybkiem… (picrel: tak to nie jest śledzik, ale… jakby pleśń, fuuuu!!!! xDD ) yup, poza jedzeniem surowych (świeżo rwanych) pokrzyw piję także grzyby… yummy ;D ale o tym kiedy indziej (o qźwa, z kim Wy sie zadajecie?! hahaha ;P )


Wołam zainteresowanych: @JezdziecApokalipsy, @UltraMarynek, @lisq, @Mandarlin, @Pherun, @shadow, @Ijon_Tichy

Orange uruchomiło w Warszawie testową sieć 5G

Data: 10.09.2019 18:42

Autor: itsokay

tabletowo.pl

Na testową sieć 5G w stolicy naszego kraju składa się w sumie dziewięć stacji bazowych, uzbrojonych w oprzyrządowanie wyprodukowane przez szwedzką firmę Ericsson.

Swoim zasięgiem obejmują one warszawską Ochotę i Powiśle.

Według deklaracji Orange, nadajniki zostały rozstawione w taki sposób, aby użytkownicy mogli się bezproblemowo przełączać między nimi bez utraty zasięgu sieci piątej generacji.

Każda ze stacji bazowych jest podłączona łączem optycznym o przepustowości 10 Gb/s ze światłowodową siecią szkieletową Orange.

Dzięki temu możliwe jest pobieranie danych z prędkością nawet 1 Gbit/s. Urządzenia tworzące testową sieć działają w oparciu o kanał 80 MHz w paśmie 3,4-3,6 GHz, udostępniony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE). To pasmo jest docelowo planowane do uruchomienia sieci 5G w Polsce.

#polska #warszawa #orange #5g

Data: 16.08.2019 10:35

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Co wam wiadomo na temat technologii 5G? Ponoć ma przyspieszyć prędkość przesyłu danych około 100 razy. Pojawiają się głosy wątpliwości, które mówią, że 5G nie zostało przetestowane pod kątem długotrwałego wpływu na przyrodę i człowieka. Ktoś ma jakąś rozsądną wiedze na ten temat?

#5g #internet #pytanie

UNB - 5G i telefony komórkowe - czy są dla nas zagrożeniem?

Data: 09.07.2019 20:23

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #ciekawostki #technologia #unb #uwaganaukowybelkot #5g #telefony

Uwaga! Naukowy Bełkot – 5G i telefony komórkowe – czy są dla nas zagrożeniem?

Każdy z nas ma w kieszeni urządzenie, które pewni naukowcy oskarżają o wywoływanie nowotworów, bezpłodności i wielu, wielu innych. Pytanie brzmi – czy słusznie i czy powinniśmy rzeczywiście obawiać się, że technologia stosowana w tym urządzeniu wkroczy do ery kolejnej generacji . . . Mowa będzie oczywiście o 5G i telefonach komórkowych w ujęciu bardzo naukowym.