#WTF - Trwa budowa wojskowego tymczasowego szpitala na Okęciu

Zobacz: https://www.lurker.pl/post/B4PkkalCn
Data dodania: 11/28/2020, 3:28:01 PM
Autor: ziemianin

#polityka #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #szpital #koronawirus

"16 listopada br. szef MON podczas konferencji prasowej przedstawił założenia funkcjonowania nowego wojskowego tymczasowego szpitala, który powstaje w Warszawie, i w którym będą leczeni pacjenci zarażeni koronawirusem. Minister przedstawił także ofertę pracy dla medyków, którzy chcieliby dołączyć do zespołu lekarzy WIM i rozpocząć pracę w szpitalu. W konferencji uczestniczył gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.

Szczególnie teraz, kiedy mamy do czynienia z epidemią, Wojsko Polskie jest zaangażowane w pomoc świadczoną cywilnej służbie zdrowia. Jest zaangażowane w działania, które służą pomocy wszystkim pacjentom. Tak jest w przypadku wojskowej służby zdrowia, tak jest też w przypadku żołnierzy zarówno wojsk operacyjnych, jak i wojsk obrony terytorialnej, jest to związane właśnie z gotowością bojową – mówił minister podczas konferencji.

Powstający na warszawskim Okęciu wojskowy, tymczasowy szpital będzie przygotowany na przyjęcie 250 chorych. Będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego – jednego z najlepszych szpitali w kraju. Dyrektorem medycznym placówki zostanie kpt. dr n. med. Jacek Siewiera, uczestnik misji medycznych w Lombardii i Chicago. Wśród personelu medycznego znajdą się doświadczeni lekarze. - To są doświadczenia, które zespół zdobył np.: świadcząc pomoc we Włoszech wiosną tego roku, kiedy mieliśmy do czynienia z pierwszą falą epidemii. To są też doświadczenia związane z umiejętnościami, z codzienną pracą, to zespół ludzi doświadczonych i bardzo profesjonalnych - dodał szef MON"

_
Mają rozmach…

Najpierw zrobili szpital na stadionie narodowym, wpakowali tam mnóstwo kasy, a pacjentów... jak na lekarstwo Kilkadziesiąt na kilkaset łóżek.

Teraz budują kolejny szpital tymczasowy, tym razem na Okęciu.

Kto będzie leżał w tych szpitalach?

Co oni szykują? Jakiś pogrom narodu, wojnę?

Druga sprawa: skoro MON buduje własny szpital tymczasowy na Okęciu, to chyba nie są właścicielami szpitala narodowego. Ministerstwo Zdrowia również nie przyznaje się do szpitala narodowego.

Co tu się dzieje?

Kto jest odpowiedzialny za ten bajzel?

Skąd mają kasę na to wszystko?

Kto tym zarządza?


Komentarze:

Brak komentarzy