#SpaceX Misja astronautów Crew-1 startuje już w najbliższą sobotę

Zobacz: https://www.lurker.pl/post/8__anjdN-
Data dodania: 11/13/2020, 6:48:40 PM
Autor: ziemianin

#SpaceX #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #kosmos #iss #astronauci

NASA oraz SpaceX informują, że nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego rozpocznie się pierwsza komercyjna załogowa misja kapsuły Crew Dragon. Celem misji Crew-1 jest dostarczenie czterech astronautów na pokład ISS.

SpaceX: Misja astronautów Crew-1 startuje już w najbliższą sobotęSpaceX oraz NASA poinformowały, iż start rakiety Falcon 9, która wniesie kapsułę Crew Dragon na orbitę w celu transportu astronautów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odbędzie się już w sobotę. Co istotne, będzie to pierwszy prawdziwie komercyjny lot, gdyż poprzedni lot Demo-2 była jedynie pewnego rodzaju próbą. Tym razem na pokładzie znajdzie się aż czterech pasażerów. Trzeb brać jednak pod uwagę możliwość wystąpienia utrudnień atmosferycznych, które mogą w mniejszym bądź większym stopniu opóźnić start. Podobne sytuacje zdarzały się już wcześniej. Przebieg misji, jak zawsze będzie można śledzić na oficjalnym kanale NASA. Astronauci dotrą na ISS po ponad 8 godzinach lotu.

Kiedy na Międzynarodową Stację Kosmiczną dotrą Mike Hopkins, Victor Glover oraz Shannon Walker z NASA, oraz Soichi Nouguchi z japońskiej JAXA, na ISS będzie przebywać łącznie aż siedmiu pasażerów. Przygotowania do sobotniego startu rakiety SpaceX są już na ostatnim etapie, choć pozostała jeszcze kwestia ponownego sprawdzenia prawidłowego działania silników. Rzeczona misja może być potraktowana jako jedna z końcowych części wieloetapowego przedsięwzięcia mającego na celu stworzenie warunków do załogowych komercyjnych lotów w przestrzeń kosmiczną w ramach SpaceX

Start planowany jest na noc z soboty na niedzielę, a konkretnie na godzinę 1:49 czasu polskiego. W przypadku braku możliwości przeprowadzenia procesu startowego z jakiejkolwiek przyczyny opracowano już zastępczy termin. Został on wyznaczony na niecałą dobę później. Jak możecie się pewnie domyślić, wydarzenie będzie miało miejsce na Centrum Kosmicznym NASA imienia Kennedy'ego zlokalizowanym na Florydzie. Poniżej znajdziecie stronę YouTube transmisji.


Komentarze:

Brak komentarzy