#Zdrowie Pijmy sok z kapusty

Zobacz: https://www.lurker.pl/post/0DHaQmkJT
Data dodania: 11/8/2020, 10:48:37 AM
Autor: ziemianin

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zdrowie #kapusta #odzywianie

W Polsce, kapusta biała należy do najbardziej popularnych warzyw. Uprawiana jest niemal w każdym przydomowym ogródku. Przyrządza się z niej wiele popularnych niemal na całym świecie potraw jak: bigos, kapuśniak, gołąbki, pierogi z kapustą, krokiety z kapustą, kiszoną kapustę.

Kapusta używana była jako środek na wiele chorób.

Ze swoich właściwości leczniczych znany jest głównie sok z kapusty. W medycynie ludowej stosowany był również na wiele dolegliwości m.in. kobiety karmiące piersią, obkładały je liśćmi z kapusty, żeby przeciwdziałać zastojowi pokarmu.

Dodam tylko, że 100 gr kapusty zawiera tylko 22 kcal. więc polecany jest sok do picia osobom dbającym o smukłą sylwetkę. Poprawia również stan naszej cery i naszą odporność organizmu.
Co zawiera kapusta biała?

1] Witaminy występujące w kapuście to: K, E, C, B1, B2, B3, B6, B12.

2] W swoim składzie zawiera takie minerały jak: siarka, krzemionki, magnez, wapń, żelazo, jod.

3] Zawiera również chlorofil.

4] Dodatkowo w soku z kapusty znajduje się witamina U, czyli L-metylo-metionino-sulfonian, który działa przeciwzapalnie, goi rany i przywraca naturalny poziom soków żołądkowych w naszym organizmie. To sulfonian występujący w tej witaminie niszczy patogeny w żołądku min. Helicobacter Pylori.

Jest on znakomitym środkiem przy anemii, odkaża nasze drogi oddechowe. Nawet przy parodniowym stosowaniu tego soku, odczujemy znaczną poprawę zdrowia i przypływ energii. Oczyści nasz organizm z toksyn, z kwasu moczowego, wolnych rodników, ponieważ zawiera duże ilości siarki i witaminy C.

Osoby mający niskie ciśnienie krwi i problemy z zimnymi stopami, również po piciu soku z kapusty odczują znaczną poprawę, ponieważ wpływa ona na rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Na co jeszcze pomaga picie soku z kapusty?

Picie soku z kapusty poprawia nasze funkcje zapamiętywania, czyli przeciwdziała demencji i powstaniu choroby Alzheimera.

Zwłaszcza regularne picie tego soku, zmniejsza ilość uszkodzonych nerwów. Przeciwdziała również powstawaniu reumatyzmowi.

5] Bardzo ważnym składnikiem występującym w soku z surowej kapusty jest: L-glutamina. Wiemy, że należy ona do środków pobudzających nasze zdolności umysłowe, dodatkowo naprawia i odbudowuje nasze mięśnie szkieletowe, jak również wpływa dodatnio na nasz trakt jelitowy i działa pozytywnie na procesy odbudowy naszych jelit. Pijąc do 200 ml tego soku na pół godziny przed posiłkiem, wspomagamy nasz przewód pokarmowy w jego leczeniu. Kuracja tak trwa zazwyczaj 10-50 dni i pijemy taką ilość 1 do 3 razy dziennie.

6] Sok z kapusty zwalcza komórki rakotwórcze, zawiera składniki, które przyspieszają proces metabolizmu estrogenów.

Następna substancja występująca w kapuście to: metylo-S- metionina, która to ochrania nasz przewód pokarmowy przed nowotworami i goi wrzody żołądka.

Nasz organizm lepiej wtedy zwalcza komórki nowotworowe, guzki piersi, jajnika, jelita grubego, okrężnicy, żołądka, prostaty czy płuc.


Komentarze:

Brak komentarzy