Huffington Post: zamachowiec był skrajnie lewicowym eco-nazistą, ale ... to i tak wina Trumpa.

Data: 05.08.2019 18:20

Autor: arti

huffpost.com

Manifest zamieszczony w internecie na krótko przed sobotnią masakrą w supermarkecie Walmart w El Paso wciąż jest badany przez śledczych czy rzeczywistym autorem był zamachowiec.

W treści manifestu skrajnie lewicowy eko-terrorysta obwinia imigrantów o niszczenie środowiska i przyczynianie się do przyśpieszenia zmian klimatycznych, proponując ludobójstwo jako drogę do zrównoważonego rozwoju ekologicznego.

Jednak w dalszej części artykułu kontrowersyjny autor Alexander C. Kaufman przekonuje, że bez względu na wszytko to i tak wina Trump'a i jakichś bliżej nieokreślonych "białych nacjonalistów".

W innej publikacji podkreśla się, miedzy innymi, że zamachowiec był zwolennikiem dochodu podstawowego :

https://www.sebgorka.com/the-el-paso-shooter-admits-he-is-a-progressive-leftist/

#zamach #huffpost #lewica #nienawisc #ekologia #ekoterrozym

@skurwodaktyl

06.08.2019 08:44

@arti, czyli co, Narodowy Agraryzm rośnie w siłę?

@UpadlySzczurr

05.08.2019 18:59

@arti, poglądy bardzo podobne do Brentona Tarranta (tego od masakry w Nowej Zelandii) też eko faszysta.

Siedzę czasami na kontrowersyjnych forach i chanach oraz osobiście znam paru ekofaszystow i mogę powiedzieć, że jest to pogląd coraz bardziej popularny.

Tak ogólnie to też nie chodzi o to aby "jebac ciapakow i chuj", tylko mimo tego, że często pojawia się zielona swastyka, to nie przeszkadzają im inne nacje/rasy/religie, jeżeli mieszkają u siebie i żyją swoim życiem i problemami.

Ludzie też nadinterpretuje się słowo eco, bo co prawda chcą nie niszczyć przyrody, ale ruch jest na tyle zróżnicowany że zazwyczaj lewica europejska ma bardziej restrykcyjne w tym temacie poglądy.

Tak są nacjonalistami, ale Trump niewiele ma z nimi wspólnego chociaż możliwe że zanim został ecofaszstą go popierał. Nie ma to żadnego znaczenia.

ekonazizm też jest błędnym pojęciem w tym przypadku bo jednak tak często nazywa się po prostu europejskich eko lewakow którzy popierają migrantow

@arti

05.08.2019 19:12

@UpadlySzczurr, dokładnie, tam też piszą, ze w swoim manifeście zamachowiec z El Paso powoływał się na poglądy zamachowca z Churchtown