Data: 01.06.2019 08:07

Autor: Starszyoborowy

29 maja na budowanym lotniskowcu John F. Kennedy zainstalowano tak zwaną wyspę. Nadbudówka waży 588 ton, ma 17 metrów długości i 10 metrów szerokości. Wznosi się na 22 metry nad pokład lotniczy. Znajdzie się w niej przede wszystkim pomost nawigacyjny oraz główny punkt zarządzania lotami i pokładem lotniczym.

https://www.youtube.com/watch?v=s1gnI8whASs

#usa #wojsko #okrety

@Carmacks

01.06.2019 22:10

@Starszyoborowy, Nie rozumiem po co komu w dzisiejszych czasach lotniskowiec? Chyba tylko do straszenia.

@kosmitolog

01.06.2019 22:58

@Carmacks, W dzisiejszych czasach? W dzisiejszych czasach jeden lotniskowiec ma moc bojową przewyższającą niejeden mały kraj – poza tym zawsze porusza się w grupie bojowej. Wysłanie czegoś takiego albo kończy spór jeszcze przed opuszczeniem okolic portu albo kończy go zaraz po dopłynięciu do celu :)

@Carmacks

01.06.2019 23:13

@kosmitolog, No własnie. Tylko do straszenia. Bo gdyby ktoś naprawdę wojne chciał zacząć i takiego lotniskowca w pierwszej kolejnosci unieszkodliwic to nic prostrzego. Widziałeś jakich rakiet uzyli ruscy, wystrzeliwując je z odległosci kilku tysiecy kilometrów, sterując ręcznie-trafiają nimi co do metra. Lotniskowiec ma jeden pas startowy. Jedna rakieta i pas startowy zniszczony. Lotniskowiec zostaje bez możliwosci bojowej. Cała jego obstawa ma możliwosci bojowe, ale nie walczy tylko osłania coś , co w tym momencie nie służy niczemu. A osłania przed EWENTUALNYM atakiem. Czyli obstawa zostaje przywiązana na stałe do lotniskowca. Do lotniskowca którego nie ma sensu więcej atakować, bo po co, skoro samolotów już nie wysyła? I tak musi wrócić do portu razem ze swoją sforą. Masa wojska i sprzetu nie bierze udziału w prawdziwej walce tylko eskortuje, ale tylko majątek, a nie wartosci bojowe. Tak kończy sie dziś straszenie. No kiedyś też już tak było, Goliat też był wielki.

@kosmitolog

01.06.2019 09:49

@Starszyoborowy, Z góry będzie lepiej widać te wszystkie małe chińczyki :)