Francja: szkoły reorganizują „genderowo” place zabaw i boiska

Data: 31.07.2020 16:56

Autor: Boewulf

pch24.pl

Francuskie szkoły uznały, że boiska i place zabaw dla uczniów są zbyt „zmaskulinizowane”. Placówki m.in. w Grenoble, Rennes, Bordeaux, czy Trappes, w celu walki ze stereotypizacją płciową zamierzają w nowym roku szkolnym uczynić obiekty sportowe „neutralnymi płciowo”.

Merostwo w Grenoble twierdzi, że „​​hałaśliwe gry sportowe” monopolizują szkolne podwórka i faworyzują rozrywkę skierowaną dla chłopców, przez co dziewczęta mogą się czuć odrzucane. Po przeprowadzeniu „konsultacji z dziećmi”, merostwo uruchomiło projekt „Libre Cour” (wolne podwórko). Blisko połowę przestrzeni mają tworzyć tereny zielone, np. ogródki warzywne, a asfaltowe nawierzchnie zostaną ograniczone do 30 proc. terenów szkolnych. Likwidacji ulegną przede wszystkim zbyt duże boiska szkolne do piłki nożnej. O ile kiedyś forsowano tezę, że sport to to zdrowie, teraz twierdzi się, że mecze rozgrywane np. na długich przerwach, to niemal dyskryminowanie osób niepełnosprawnych i dzieci, które „nie są zbyt wysportowane”.

#lgbtkuku #patologia #francja #europa

@stawo73

02.08.2020 10:58

Ja na ich miejscu w ogóle bym zakazał sportu, w który wpisana jest rywalizacja i nierówność osiąganych wyników. Przecież jakąkolwiek dyscyplinę byśmy nie wzięli, to zawsze okaże się, że faworyzuje ona ludzi wysportowanych kosztem lubiących fotel i ciastki. Zwycięstwo w sporcie też jest tylko dla nielicznych, co może wywołać dyskomfort u wszystkich pozostałych. Faszyzm jak nic.

@drdpr

01.08.2020 09:10

@Boewulf, No to teraz lewactwo bierze się za dyskryminację sportowców.

@Piotrecki80

01.08.2020 14:03

@drdpr, Ale pozytywną dyskryminację.