Data: 21.04.2019 22:58

Autor: Judasz

@LadacznicoOdporny Ja osobiście nie wierzę lub…wierzę. W zależności od dnia. Wolę osobistą rozmowę z bogiem, czymś wyższym w myślach. Powiedziałem sobie tak: "boże znasz mnie lepiej i wiesz, że nie uwierzę w katolickie mambo dżambo, ni chuja, ale jeśli jesteś, pomóż mi". Każdy ma inne cele w życiu. Moim jedynym celem jest wymaksowanie mojego potencjału, wspięcie się na Everest możliwości i marzeń, by umierać z uśmiechem na ustach. Nie mogę i nigdy nie uwierzę, że celem życia jest pójście do jakiegoś zasranego nieba, a metodą tłuczenie mantr do faceta na krzyżu. Nawet jeśli nie wierzę w katolickiego boga i on istnieje, czy coś tracę? Wierzę, że jeśli istnieje, to jego planem jest wydobycie naszego potencjału, rozwój i na pewno w jego oczach jestem lepszy niż większość durniów tłuczących bezmyślnie zdrowaśki.

Jeśli jest odwrotnie, to niech mnie piekło pochłonie.

#katolicyzm #chrzescijanstwo

@Ijon_Tichy

22.04.2019 10:54

@Judasz, W sumie jest coś w tym co piszesz, ale zdrowaśki i inne durne rytuały katolickie nie pochodzą od Chrystusa i nie był to "jakiś facet przybity do krzyża".

Katolicyzm namnożył bzdurnych praktyk i rytuałów i wierzeń nie mających nic wspólnego z Ewangelią i naukami płynącymi od Jezusa.

Warto obejrzeć ten film: https://m.cda.pl/video/2123653d

(Lepsza jest wersja z napisami, na chomikuj.pl)

A tak w ogóle, to polecam po prostu ze zrozumieniem przeczytać Nowy Testament. Bez katolickich dyrdymałów.

@LadacznicoOdporny

22.04.2019 00:24

@Judasz,

Trochę rozbawiły mnie tagi, ponieważ Katolicyzm stoi w dużej mierze w sprzeczności z Chrześcijaństwem. Ot, chociażby papież na równi Bogu, co jak dla mnie jest bluźniercze.

A odnośnie Twojego poglądu osobistej relacji, to w pełni się zgadzam. Nie bez powodu Jezus przemawiał przypowieściami. Nie podawał suchego kodeksu. W ten sposób umożliwił to by każdy w jego historii odkrył wnioski własnym sercem. Przemawiał do ludzkich serc.

Te całe różańce i inne spędy modlitewne do mnie nie trafiają. Często sprowadza się to do poziomu "Panie Boże, my tu sobie poklęczymy i pomruczymy pod nosem, a Ty wypełniaj swoje przykazania za nas". Ale jeśli kogoś to ubogaca i mu pomaga być lepszym człowiekiem, to czemu nie :)

Co do tego celu w rozwijaniu potencjału i wiary w konkretnego Boga, to mam już inne poglądy, ale to już nie ma sensu się rozpisywać, bo byśmy nowy na Lurkerze otworzyli ;)

Dzięki za treściwą odpowiedź. Udanych świąt :)

@WilkMorski

21.04.2019 23:38

@Judasz, Boli mnie takie postrzeganie Dogmatowe chrześcijaństwa. Sposób myślenia jednej obiektywnej prawdy…Brak krytycyzmu i zniechęcenia do własnych przemyśleń na temat wiary. Mało jest ludzi którzy nie boją się otwarcie myśleć… Kościół i dogmaty tworzą ludzie a ludzie są grzeszni i omylni….

@Judasz

21.04.2019 23:45

@WilkMorski, a najaktualniejszym przykładem jest wielki post. Jeśli bóg jest, musi strzelać facepalma, gdy katolicy nie jedzą mięsa w piątek i twierdzą, że tak nakazał Jezus :D

To jest wręcz kretyński pomysł

@LadacznicoOdporny

22.04.2019 00:26

@Judasz, @WilkMorski,

Ja tam za postami nie przepadam, ale tym razem wziąłem udział. Z ciekawości bardziej.

Stwierdziłem, że w sumie codziennie jem to mięcho, to jak raz coś zmienię, to wyjdzie mi tylko na dobre :)

@WilkMorski

22.04.2019 12:05

@LadacznicoOdporny, Ja niestety jem mięso bi nie pozwala mi na to teraz dieta w pracy… Uważam, że jedzenie mięsa w tym czasie nie czyni cie gorszym człowiekiem jednak jeżeli ludzie odmawiają sobie czegoś w imie wspólnej idei, w imie wyczekiwania to jest to bardzo piękne…

@WilkMorski

21.04.2019 23:35

@Judasz, Jestem katolikiem. Wierzącym praktykującym. Spowiadam się reguralnie i uczestniczę we mszy. Powiem jedno… Myślę, że Boga można poznać w każdym człowieku i wiele (nie wszystkie) religie mają wiele dobrych cech i pozwalają zbliżyć się do Boga. Dla mnie Jezusa… Czy Maryja królowa Polski to inna Maryja niż ta do której modlą się francuzi pod spaloną katedrą? Czy prawosławni modlą się do innego Boga? Też nie. Też wierzą w Jezuzsa ale mają inny zbiór książek kanonicznych… Uznali że ich biblia musi zawierać inne ważne fragmenty…Więc czy wyznawca Judaizmu modli sie do innego Boga? Też nie… Fakt postrzegają Jezusa jako jednego z proroków a nie Syna Bożego. Jednak prawda i wiara jest w ludziach… Należy być otwarty na innych ludzi

@Mishkaa

21.04.2019 23:23

@Judasz, w sumie mam podobnie :) ważne żeby być dobrym człowiekiem nieważne czy wierzysz w Jezusa, Mahometa, Jehowe, Kriszne czy co tam jeszcze jest. Ja akurat miałęm dwie sytuacje w których ta wyższa osoba mi pomogła, ale nikomu nie życzę żeby w ten sposób przekonał się czy rzeczywiście Bóg istnieje:)

@LadacznicoOdporny

22.04.2019 00:14

@Mishkaa,

Ja się dowiedziałem, ze Bóg istnieje, ponieważ doświadczyłem konkurencji. Tym bardziej nie polecam.

I chociaż to coś było czystą nienawiścią, to jakimś cudem przeżyłem. Na pewno nie w wyniku litości złego. Bo jej nie posiadał. Także na bank jakaś dobra siła się nami opiekuje. Jest jakiś admin na tym serwerze :p