Data: 19.08.2019 06:30

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukrecje.

Wraz z dojrzewaniem i nabieraniem mądrości chrześcijanin coraz bardziej staje się człowiekiem pełnym cierpliwości, wytrwałości, łagodności, pokory, gościnności, wyrozumiałości. Staje się stabilny jak filar, podpora dla słabszych braci i sióstr. Chce żyć w zgodzie ze wszystkimi, oczywiście również z niewierzącymi i stara się zachowywać z nimi pokój o ile to od niego zależy. Emanuje z niego nie tylko szczere dobro, ale też stabilność i Boża mądrość.

Rzymian 12:9-18

"Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem. W miłości braterskiej nawzajem bądźcie sobie życzliwi. W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie. Nie opuszczajcie się w gorliwości. Bądźcie płomiennego ducha. Pełnijcie służbę Panu. Weselcie się nadzieją. W ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie – wytrwali. Zaradzajcie potrzebom świętych. Przestrzegajcie gościnności.

Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie. Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą. Bądźcie między sobą jednomyślni. Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne. Nie uważajcie sami siebie za mądrych. Nikomu złem za zło nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wszystkim ludziom. Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi."

#biblia #chrzescijanstwo #dobro #wojnaidei

@MemeNinja

20.08.2019 14:54

@Ijon_Tichy, Tak mnie zastanawia, jakim ty chrześcijanem jesteś? Zielonoświątkowcem?

@Pelikan

19.08.2019 11:16

@Ijon_Tichy, Czy aby na pewno dla wszystkich mamy być mili i przyjaźni? Apostołowie napominają aby walczyć o prawdę.

Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód3,

a nie trwa w nauce [Chrystusa],

ten nie ma Boga.

Kto trwa w nauce [Chrystusa],

ten ma i Ojca, i Syna.

Jeśli ktoś przychodzi do was

i tej nauki nie przynosi,

nie przyjmujcie go do domu

i nie pozdrawiajcie go,

albowiem kto go pozdrawia,

staje się współuczestnikiem jego złych czynów. 1 list jana

Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym. 4 Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są zapisani na to potępienie, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa. List Judy

@Wolvi666

19.08.2019 07:35

@Ijon_Tichy, Jasne… Taki dobry chrześcijanin będę, że nieodpłacę Ci minusem za minusa i nawet będę Cię błogosławić… ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

@Ijon_Tichy

19.08.2019 07:39

@Wolvi666, Zdarza mi się dawać ci plusy, nawet z rzadka za "nsfw, ladnapani", o ile jest w tym jakieś wyjątkowe piękno, a nie zwykła, trywialna, goła baba. Ja każdemu z zasady minusuję gołe baby, więc nie bierz tego do siebie.

@Wolvi666

19.08.2019 07:43

@Ijon_Tichy, No przecież ubrana jest… 乁(ツ)

@Ijon_Tichy

19.08.2019 07:46

@Wolvi666, W sumie racja, cofam minusa, choć w tym zdjęciu nie ma nic. Więc plusa też nie dostaniesz (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

@Wolvi666

19.08.2019 07:50

@Ijon_Tichy, Jeszcze trochę to wpasuję się w Twój gust jak kołek w belkę