@drewniany

30.04.2019 14:02

@solo1979

30.04.2019 14:33

@drewniany, Zgadza się, ewentualnie dla pracujących ulgi w podatkach w zależności od ilości posiadanych dzieci.

@furgonschnitzel

30.04.2019 13:43

@Starszyoborowy, Sam mam gromadkę, ale przyznam szczerze, że nie dziwię się, ze młodzi nie chcą mieć dzieci. Pomijam niestabilność ekonomiczną, bo to było zawsze i to wbrew pozorom zwykle w większym stopniu, ale obecnie jest niesamowita nagonka na rodzicielstwo.

Kiedyś "mieć dzieci" to było coś. Rodziców się szanowało i pomagało, bo budowali przyszłość narodu. Dzisiaj – i nie mówię, że wszędzie, bo w przestrzeni publicznej tego nie ma ale tam, gdzie głównie przebywają młodzi (internety) niestety jest głosem wiodącym – jest się zacofaną, żyjącą z pińcetplusa krową z wiecznie przeszkadzającą wszystkim darciem ryja gromadką, przez którą nie da się nic w życiu osiągnać (jakby zapierdzielanie u kogoś na kogoś było osiągnięciem ;P ). I w ogóle – dzieciaki? Ojoj, to już zbieraj sobie na pogrzeb, bo co miałeś pożyć to już pożyłeś.

I jak w takim układzie ktoś, kto z każdej możliwej strony (prócz starców i katoli, bo ci to przecież średniowiecze jak króliki się mnożą) słyszy coś takiego, ma chcieć mieć dzieci?