16-latka z Malezji zabiła się po wynikach ankiety na Instagramie (czyt. całość)

Data: 15.05.2019 12:24

Autor: kisiel

nczas.com

O tym, że media społecznościowe zawładnęły na dobre życiem współczesnej młodzieży nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak to, co stało się w Malezji, pokazuje z jakim wielkim problemem ma do czynienia dzisiejszy świat.

Pewna 16-latka z Malezji opublikowała na Instagramie ankietę wraz z komunikatem następującej treści: Naprawdę ważne, pomóż mi wybrać D / L. Po tym, jak większość respondentów (69%) głosowała „za śmiercią”, zabiła się.

Jeden z prawników zasugerował nawet, że ​​ci, którzy głosowali za nią, mogą być winni samobójstwa. Z kolei Ramkarpal Singh, prawnik i poseł w północno-zachodnim stanie Penang, powiedział: Czy dziewczyna nadal by żyła dzisiaj, gdyby większość internautów na swoim koncie na Instagramie zniechęciła ją do odebrania sobie życia? Czy zastosowałaby się do rad internautów, aby uzyskać profesjonalną pomoc, gdyby tak zrobili?

Syed Saddiq Syed Abdul Rahman z Malezji, minister ds. Młodzieży i sportu, powiedział, że tragedia ta uwypukliła potrzebę dyskusji na szczeblu krajowym na temat zdrowia psychicznego. Naprawdę martwię się o stan zdrowia psychicznego naszej młodzieży – powiedział.

W lutym Instagram ogłosił, że uruchomi „ekrany czułości” blokujące obrazy samookaleczenia. Ten ruch nastąpił po śmierci brytyjskiej nastolatki Molly Russell, której rodzice uważają, że w aplikacji pojawiły się obrazy samobójstwa i samookaleczenia, co miało wpływ na podjętą przez nią decyzję.

Źródło: The Guardian

#newsy #newsyzeswiata #samobojstwo #instagram

@arti

15.05.2019 13:57

@lisq

15.05.2019 13:22

@kisiel, XD

selekcja naturalna

ci, którzy głosowali za nią, mogą być winni samobójstwa.

XDDDDDDDD

"wysoki sondzie, nie pszewidywałem rze ona naprafde to zrobi, benc niewinny elo" <- tak argumentowałbym na miejscu klikającego na "D".

@arti

15.05.2019 13:57

@lisq, wybitny polski profesor anatomii, też popełnił samobójstwo, ale nie odważył bym się o nim mówić w tak przedmiotowy sposób.

Link: Adam Bochenek

Dodam, że po wstrzyknięciu sobie fenolu, opisał jeszcze objawy jakich doznał przed śmiercią, bo czuł , że to jego obowiązek jako naukowca.

Samobójstwo to temat skomplikowany, nie należy sobie z niego drwić.

@lisq

15.05.2019 14:17

@arti, te dwie osoby różni tylko długość przeżytego życia i dorobek naukowy lub jego brak.

Co do samej instytucji samobójstwa podtrzymuję swoje zdanie -> selekcja naturalna.

@NelsonMengele

15.05.2019 15:15

@lisq, Miejmy nadzieję że pan prawnik jest, jak to często w tym zawodzie, zwykłą pazerną kurwą i już liczy honorarium za wydębienie kasy od klikających w ankietę, a nie szkodnikiem, który takie rzeczy mówi na serio.