@rebeliant

13.05.2019 23:44

@Mimo, film obrzydliwy, ciekawy, na pewno dużo lepszy, niż się tego spodziewałem. Na pewno nie pokazuje całej prawdy o Kościele, tylko jego patologie. Co do osoby papieża Franciszka, która była w filmie wymieniana, jako ta, która walczy z pedofilią – to warto przeczytać listy od arcybiskupa Viganò, które mówią o ich ochronie w Stanach Zjednoczonych przez obecną głowę Kościoła.

Mimo wszystko, a może właśnie także przez te wymienione rzeczy wierzę w misję Kościoła Katolickiego i tym bardziej będę się modlił o jego odbudowę.

@MrHardy

13.05.2019 17:01

@Mimo, Dobry film, pokazuje całą prawdę o kościele.

@psyfox

13.05.2019 16:58

@Mimo, Problem na pewno istnieje ale czas pokazania tego materiału na pewno nie jest przypadkowy.Dokument skrajnie generalizuje problem pedofilli w kosciele.Materiał tak zrobiony że filmie co bardziej miekkie głowy beda myslec za kosciol to organizacja pedofilska a to kłamstwo.

@SkaranieBoskie

13.05.2019 18:27

@psyfox, Jest to przede wszystkim organizacja nastawiona na jedno: przetrwać! Nawet po trupach, jeśli będzie trzeba!

@Mimo

13.05.2019 15:16

@Ijon_Tichy, moim zdaniem nawet jeśli ktoś na tym zyska politycznie to w tym przypadku bez znaczenia. Takie filmy i materiały mogą tylko pomóc w zwalczaniu tego procederu.

Prawda jest taka, że oni wszystko ukrywają, tuszują i się przez to niektórzy czują bezkarnie.

W tym nielicznym przypadku kontekst polityczny nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczenia.

@PanUzytkownik

14.05.2019 07:53

@Mimo,

Smutne ale prawdziwe. Jeszcze sie wyzej postawieni w hierarchi kosciola zala sie ze to jakas nagonka na nich, ze jest to robione po to by dyskretydowac obraz kosciola w oczach parafianina.

Nie generalizuje, nie wrzucam wszyskich ksiezy do jednego worka. To samo okreslenie ze nie tylko w kosciele sa pedofile – owszem to jest prawda. Pytanie brzmi, co zrobia z nauczycielem posadzonego o pedofilie?

Nauczyciela nie dosc ze wywala na zbity pysk, wyladuje w pierdlu, dostanie wilczy bilet na nauke w jakiejkolwiek szkole, malo tego zapewne rodzinie sie oberwie za to ze maja takiego zwyrodnialca w rodzinie.

A ksiądz ? No wlasnie i to mnie po prostu wk** w tym wszystkim. Maja te zakazy sadowe, i co z tego? Maja udowodniona wine ze molestowal, i co z tego? Przeniesiemy sobie go gdzie indziej. NO KU WSZYSTKO JEST SPOKO.

Wkurza mnie niemilosiernie to ze w naszym zapyzialym kraju kosciol jest traktowany masakrycznie ulgowo.

@Ijon_Tichy

13.05.2019 15:13

@Mimo, Jestem za walką z pedofilią w kościele z największą mocą + podwójne kary, bo kapłan powinien być wzorem i autorytetem moralnym.

Jednak ten film publikowany jest pod wybory do eurokołchozu. Wiedząc zatem o tym, jakie intencje przyświacają autorom filmu, mam mieszane uczucie, bo nienawidzę gry uczuciami prowadzonej dla wspierania partykularnych interesów politycznych środowiska antykościelnego.

@SkaranieBoskie

13.05.2019 18:25

@Ijon_Tichy, I tylko dlatego, że zbliżają się wybory, ktoś z rządzących się tymi treściami zainteresował. Bo np. książka o Macierewiczu przeszła wśród władzy bez echa – zbyt daleko do wyborów było :/

@rebeliant

13.05.2019 22:03

@Ijon_Tichy, zgadzam się tylko w połowie, bo prawo powinno tak samo surowo traktować każdą osobę, bez względu na stan społeczny. Natomiast my świeccy ludzie mamy prawo oczekiwać od nich dwa razy więcej, niż od zwykłych ludzi, by dawali nam przykład. W innym przypadku doprowadzimy do powstania jakiegoś prawa kastowego, a to nie jest chyba niczyją intencją.