Data: 14.06.2019 08:48

Autor: Ijon_Tichy

"Oszustwo grzechu"

Nie daj się oszukać grzechowi. Jeżeli prowadzisz życie w grzechu, prędzej czy później cierpisz i żałujesz. Możesz się śmiać, drwić i otrząsać z tej myśli, jednak wspomnisz w końcu tę prawdę, że grzech cię zdewastuje i zniszczy.

List do Hebrajczyków 3:7-14

*7 Dlatego, jak mówi Duch Święty:

Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, 8 nie zatwardzajcie serc waszych jak podczas buntu, w dzień kuszenia na pustyni, 9 gdzie kusili Mnie ojcowie wasi, wystawiając na próbę, chociaż widzieli dzieła moje przez lat czterdzieści. 10 Rozgniewałem się więc na to pokolenie i powiedziałem: Zawsze błądzą w sercu. Oni zaś nie poznali dróg moich, 11 toteż przysiągłem w swym gniewie: Nie wejdą do mego odpoczynku.

12 Baczcie, bracia, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary, której skutkiem jest odstąpienie od Boga żywego, 13 lecz zachęcajcie się wzajemnie każdego dnia, póki trwa to, co zwie się dziś, aby ktoś z was nie uległ zatwardziałości przez oszustwo grzechu. 14 Jesteśmy bowiem współuczestnikami Chrystusa, jeśli pierwotną nadzieję do końca zachowamy silną.*

#biblia #chrzescijanstwo #dobro #zlo #religia

@De_Damianu

14.06.2019 11:34

@Ijon_Tichy, Czy TY przypadkiem nie jesteś Jehova? A może Kościół Polsko Katolicki albo inny? Czy jesteś Wierzącym tak od siebie bez pomocy organizacji? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Ijon_Tichy

14.06.2019 11:52

@De_Damianu, Świadków Jehowy uważam za zakłamaną sektę. Jestem po prostu chrzescijaninem i nie uważam, by którykolwiek kościół zbawiał. Sznuję i uznaję różne kościoły, ale nie wszystkie wspólnoty w obrebie tych kościołów. Znam katolików, którzy postępują pięknie i po chrześcijańsku, podobie znam takich Baptystów, Zielonoswiątkowców, Wolnych Whrześciijan, członków kościoła Chrystusowego w RP itd.

Ci ludzie starają się służyć Bogu i oddawać mu należną cześć najlepiej jak umieją w zgodzie z sumieniem. Uważam, że Bóg nie patrzy na religię, tylko na każdego człowieka indywidualnie.

@Pelikan

14.06.2019 11:08

@Ijon_Tichy,

Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia,

ponieważ grzech jest bezprawiem.

Wiecie, że On się objawił po to,

aby zgładzić grzechy,

w Nim zaś nie ma grzechu.

Każdy, kto trwa w Nim, nie grzeszy3,

żaden zaś z tych, którzy grzeszą,

nie widział Go ani Go nie poznał.

Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu;

kto postępuje sprawiedliwie,

jest sprawiedliwy,

tak jak On jest sprawiedliwy.

Kto grzeszy, jest dzieckiem diabła,

ponieważ diabeł trwa w grzechu od początku.

Syn Boży objawił się po to,

aby zniszczyć dzieła diabła.

Każdy, kto narodził się z Boga,

nie grzeszy, 1 List Jana