Pisał o gazowaniu „pisowskich szumowin” i „eliminacji kaczego ch***”. Sprawa trafiła do prokuratury

Data: 10.05.2020 14:29

Autor: tenji

niezalezna.pl

W sieci krąży wpis zawierający groźbę karalną, nawołujący do eliminacji polityków Prawa i Sprawiedliwości. "Jestem coraz bliżej decyzji o poświęceniu się dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i fizycznej eliminacji kaczego ch…a” – czytamy we wpisie Kamila Kurosza. Kurosz, to były przewodniczący jednego z przemyskich kół Nowoczesnej, współpracownik Platformy Obywatelskiej.

#polska #bekazlewactwa #bekazpo #nowoczesna #polityka

@nme

10.05.2020 22:56

To są właśnie skutki prowadzenia polityki w taki sposób jak obecnie. Wiadomo, że negatywne emocje zwykle oddziałują silniej niż pozytywne, więc zamiast zachęcać do głosowania na siebie, jątrzy się, aby ludzie zagłosowali „przeciwko” danej partii. W USA doszło już to do takiego stopnia, że się normalnie jedni wyborcy z drugimi tłuką na ulicy. Gdyby nie to, że są bardzo silnym krajem, to by już pewnie wojnę domową mieli.

U nas w Polsce to też w tym kierunku zmierza. Ludzie są pełni nienawiści, gdy rozmawiają o polityce (wystarczy zajrzeć na wykop, gdzie poziom rozmów o polityce sięga zupełnego dna: padają wyzwiska i każdy jest tak zaślepiony nienawiścią, że nie potrafi krytycznie myśleć). U nas na Lurkerze też przynajmniej jeden taki był, ale chyba nieco przystopował po tym, gdy mu mode parę komentarzy zdjął.