Rząd planuje powrót "Bykowego"... bo już nie ma z kogo zdzierać...

Data: 24.06.2019 09:15

Autor: Severh

money.pl

Brakuje pracowników, rozdają kasę na bąbelki, chcą opodatkować bezdzietnych "bykowym", wolą krótkotrwałe zatrudnienie cudzoziemców zamiast sprowadzania ich na stałe

(ツ)

#podatki #polska

@Thanos

25.06.2019 12:53

@HowardLovecraft, całe szczescie ^^

ale temat pewnie niebawem powroci ( ͡º ͜ʖ͡º)

@HowardLovecraft

25.06.2019 12:59

@Thanos, Regularnie wraca z tego, co pamiętam :) Ja to postrzegam jako zwykłe robienie medialnego rabanu. Ktoś rzuca informację (niepotwierdzoną). Media rozdmuchują. Lud się burzy na rząd o coś, co prawdopodobnie nawet było brane pod uwagę.

@lisq

25.06.2019 13:01

@HowardLovecraft,

Jestem za tym żeby taki podatek objął kler oraz Jarosława. Co do reszty bym się wstrzymał.

xDDD

@psyfox

25.06.2019 00:58

@Severh, Właśnie pani minister potwierdziła ze ten pomysł wytworzył sie w głowach dziennikarzy.Zbliża sie kampania wyborcza wiec nie badzcie debilami i nie łykajcie jak młode orki wszystkiego.Platforma bedzie wysrywać najgorsze fake newsy za pomoca debilnych dziennikarzy żeby tylko spowrtotem dorwac sie do koryta i krecic lody.

@rebul4

24.06.2019 15:07

@Ijon_Tichy, macie 500+ wczasy pod grusza karty dużej rodziny zniżki na Orleanie odliczenia od podatku więcej wolnego i nie wiem co jeszcze i jeszcze ci malo? I to wszystko z naszych podatków bo bezdzietny najwięcej ich płaci. I jeszcze mówisz że twoje dzieci będą kogoś utrzymywać? Ale przecież na swoją emeryturę to ja sam odkładam. Czy ty jesteś zdrowy na umyśle czy masz pieluszkowe zapalenie opon

@Ijon_Tichy

24.06.2019 15:20

@rebul4, Nic nie odkładasz na swoją emeryturę. Ty płacisz na dzisiejszych emerytów. Ktoś musi płacić na emerytów. Jeżeli nie będzie teraz dzieci, to trzeba będzie sprowadzić imigrantów, co Tusk 8 lat temu już powiedział (sic!!!)- tylko na początek co najmniej 3 miliony imigrantów. Bo inaczej państwo stanie się niewydolne. I to już dzieje się na naszych oczach. Tyle, że na razie mu Ukraińców, ale to dopiero przystawka.

Moje dzieci i wszystkie dzieci, będą utrzymywać państwo i w przyszłości wypracowywać kapitał, z którego dostaniesz emeryturę. Tak to działa.

To takie proste!

@rebul4

24.06.2019 15:23

@Ijon_Tichy, odkładam odkładam bo mam indywidualne konto emerytalne. Na ZUS nie liczę bo z tego ochlapy. Poza tym nie planuje na emeryturę iść. Chcę tak ogarnąć żebym mógł pracować zawsze i pewnie sporo bezdzietny h osób z większymi ambicjami myśli podobnie.

@Ijon_Tichy

24.06.2019 15:29

@rebul4, Powodzenia, życzę ci sukcesu. Państwo jednak, czyli wszystko z czego będziesz korzystać teraz i w przyszłości w przestrzeni publicznej (a jest tego dużo) jest utrzymywane przez wszystkich ludzi, którzy muszą się urodzić, nie przez ciebie samego. Jeżeli tych ludzi brakuje, to się ich sprowadza z bantustanów i robi demograficzny mix.

Z resztą. Marksiści kulturowi zacierają ręce, bo dla nich bezdzietny, biały naród jest doskonale przygotowany do zmian kulturowych wprowadzanych za pomocą przesunięć demograficznych.

Już budzimy się w innej rzeczywistości. Ale przynajmniej będziecie jeździć sobie samotnie dwuosobowym lux samochodem, zamiast rodzinnym kombi myśląc, że pokazanie lepszego auta dodaje czegoś do sensu życia.

@rebul4

24.06.2019 15:38

@Ijon_Tichy, niestety na to już jest za późno. Jedyne co by nas ratował przed naplywem to kryzys i spore bezrobocie, tak aby się nie opłacało tu przybywać do pracy.

@rebul4

24.06.2019 15:44

@Ijon_Tichy, już nie wspomnę że nic lepiej nie przyciąga ludzi z batustanow niż socjal

@kosmitolog

24.06.2019 15:47

@Ijon_Tichy, Nie no, najlepszym sposobem na zwiększenie dzietności jest przecież socjal i nowe podatki, inaczej nic z tego. Płaćcie więcej, drogi ludu, bo zaleją nas abdule i ukry XD

A może by tak dla odmiany wreszcie zostawić ludziom w spokoju ich własne, zarobione pieniądze i wreszcie się od nich odpierdolić na jakiś czas? :)

@Ijon_Tichy

24.06.2019 16:32

@rebul4, po raz kolejny powtarzam, że jestem wrogiem socjalu, pomimo, że mam dwójkę dzieci i planuję trzecie.

@rebul4

24.06.2019 16:36

@Ijon_Tichy, to po co ci kolejne moje pieniądze?

Jebia nas na podatkach dobre 70%

Mógł bym miec dom bez kredytu i w nim planować trójkę dzieci ale nie można bo ciule ciągle nogę podkladaja. I jeszcze im mało

@UpadlySzczurr

24.06.2019 14:46

@Severh, Na dzieci powinni się decydować ludzie którzy mają dochód wystarczający, aby to dziecko wychować, a nie potem "państwo pomóż"

@drewniany

24.06.2019 14:38

@Severh, Jestem za bykowym pod warunkiem że, państwo zapewni mi możliwość związania się z porządną różową.

Nie masz dziewczyny/ślubu? -płać bykowe

Masz ślub? -żona może legalnie wywalić cię z twojego mieszkania.

@lisq

24.06.2019 13:38

@Ijon_Tichy, coś jeszcze Ci powiem.

Fajnie że Ciebie stać na dwójkę, trójkę dzieci. Nie każdy jednak przyfarcił w życiu na tyle żeby mieć własne mieszkanie chociażby. Jak to się mówi, fajnie się sra jak dupa pełna gówna – miałem kolegów w pracy, młodszych ode mnie zgadujących "co lisq kiedy ślub, na krzciny bym poszedł". Tylko żaden z tym durni nie wziął pod uwagę że nie mam piętra w domu po rodzicach czy mieszkania po babci, więc swoją przyszłość muszę budować sam, tymi rękami.

Oczywiście, mogę natłuc małych obywateli i "żyć" na wynajętym kolejne dziesięć lat, tylko widzisz, mnie nie jara taka wegetacja. Idiotyzmem jest sprowadzać dziecko na świat w którym jutro mogę mieć miesiąc na zawinięcie się, bo kuzynka właścicielki przyciążyła i hehe, sam pan rozumie.

I Twoje osobiste poglądy, jakkolwiek masz do nich prawo, godzą w moje poglądy, w których szczęściem nie jest otoczyć się gromadką dzieci i "jakoś to będzie/ Bóg pomoże".

Także – nic osobistego :)

Szczęściem jest mieć stabilną sytuację i realizować plany, a nie żyć od wypłaty do wypłaty ciułając przez cały rok na "kozackie" wakacje we Mielnie na które dojadę lub nie pełnoletnim rżęchem z przeglądem załatwionym za flaszkę bo nie opłaca się robić progów w tym gruzie.

@kosmitolog

24.06.2019 14:32

@Ijon_Tichy, Widzę, że trzeba ci wszystko wykładać jak małemu jasiowi. Więc ci przetłumaczę na język zwykłego człowieka, żebyś się nie musiał grzebać we frazeologii. Uwaga, tłumaczę: widziałeś ty na Lurku wulgarną nienawiść do chrześcijan, zwłaszcza w moim wykonaniu? Wulgarną nienawiść? Jak ci ktoś kiedyś zademonstruje jak wygląda fanatyczna, wulgarna nienawiść to dopiero wówczas ją zobaczysz, bo do tej pory mogłeś tu widzieć co najwyżej wyśmianie ewidentnej głupoty – zapewniam cię, że do wulgarnej nienawiści jeszcze baaardzo daleka droga i nie pomylisz jej z niczym innym. Najpewniej sam taką potępię, jeśli się pojawi. Chyba, że wulgarną nienawiścią chcesz sobie określać nazywanie tych wszystkich ciężkich głupot po imieniu i postawę typu "sprawdzam ten wasz ezoteryczny bullshit" :)

@drewniany

24.06.2019 14:44

@kosmitolog, Nie mieszaj światopoglądu z gospodarką bo to dwie różne rzeczy.

@Ijon_Tichy

24.06.2019 14:56

@kosmitolog, Jak już wspominałem, jestem fanem kulturalnej wymiany poglądów, ty zaś reprezentujesz poziom przedszkolnego przezwania się, takiej najprymitywniejszej erystyki, byleby sprawiać pozory, niezależnie od pustki, litera się za tym kryje. Więc ostrożności i rozsądku nie wikłam się w dyskusję.

@drewniany

24.06.2019 15:04

@Ijon_Tichy, Teraz ty robisz wycieczkę osobistą.

"ty zaś reprezentujesz poziom…"

@kosmitolog, Niestety "wyśmianie ewidentnej głupoty…" to też atakowanie tylko zakamuflowane.

@Ijon_Tichy

24.06.2019 15:07

@lisq, No cóż. Mamy po prostu odmienne zdanie na ten temat. Już nie tylko dlatego, że brak dzieci = bieda i niewydolność państwa, za którą idzie konieczność sprowadzania milionów imigrantów, którzy z posiadaniem dzieci nie mają problemów. Bo tak działa nieubłagana demografia.

Mnie ponadto szokuje i sprawia mi ogromny smutek ogólnospołeczna rezygnacja z posiadania dzieci w imię pozornego polepszania samolubnego poziomu egzystencji, który w rzeczywistości jest świadectwem przekręcenia priorytetów naszego istnienia i odwrócenia wartości.

To moja prywatna opinia, która opiera się na głębszej refleksji, obserwacjach i przemyśleniach. Mogę ją naprawdę rzeczowo uzasadniać, bo nie patrząc na czubek swojego własnego nosa, lecz patrząc z perspektywy, z dystansu, jak najbardziej szeroko, tak wygląda smutna rzeczywistość.

@Ijon_Tichy

24.06.2019 15:08

@drewniany, Masz częściowo rację. Dałem się sprowokować do napisania prawdy o tym dziwnym człowieku. Jednak zaznaczyłem mu, że z wymienionych powyżej powodów nie zamierzam z nim rozmawiać.

@drewniany

24.06.2019 15:14

@Ijon_Tichy, Zgadzam się z tym że, brak dzieci=bieda, tylko rząd bierze się za to od dupy strony.

Przekupują wyborców pod pozorem dbania o demografie.

O wiele skuteczniejszą i tańszą metodą byłoby sprowadzanie różowych z biednych regionów świata, ale takich gdzie ludzie są w miarę kulturalni i inteligentni.

Jednocześnie obniżyć podatki, obciąć socjal i ogarnąć prawo mieszkaniowe.

@kosmitolog

24.06.2019 15:14

@Ijon_Tichy, To wróćmy do sprawy tego podatku – jak sądzisz, co zrobi ktoś prowadzący sobie firmę, kiedy dostanie po dupie kolejnym podatkiem? Tym razem za to, że nie miał jeszcze czasu, możliwości lub po prostu chęci zajmować się płodzeniem dzieci zamiast pracą i własnym życiem? Bo coś mi mówi, że nawet taki średnio rozgarnięty podniesie ceny swoich usług tak, by skompensować sobie nagły spadek zysków. Bardziej wkurzony zwyczajnie sobie wyjedzie – są takie rodzaje działalności, które można zamknąć, wywieźć z kraju i ponownie otworzyć w ciągu kilkunastu godzin. Podobnie postąpi część zwykłych ludzi, którym do wyjazdu brakuje już tylko kolejnego kopa w tyłek, a taki podatek jest dla nich właśnie tym – zwykłym kopem w tyłek wymierzonym tylko za to, że nieskutecznie kopulują. Co z ludźmi, których zwyczajnie nie stać na dzieci, zwłaszcza tymi deko młodszymi, którzy jeszcze nie zgromadzili kapitału, mieszkania, oszczędności, które pozwalają założyć normalną, w miarę zabezpieczoną rodzinę? Jak dostaną kolejnym podatkiem to nagle wskoczą pod kołderkę i będą się gzić jak nafurani, żeby tylko zaoszczędzić czy raczej zupełnie zrezygnują? Może też sobie policzą to i owo postanowią wydać te 3 tysie na bilet i pokój pod Amsterdamem zamiast je oddać złodziejom? A co byś powiedział na podatek dla dzietnych? Pracują mniej niż by mogli i pobierają zasiłki – może ich trzeba opodatkować? Skoro można okraść za brak dziecka to dlaczego nie za jego posiadanie?

@Wolvi666

24.06.2019 15:14

@lisq,

@Ijon_Tichy

24.06.2019 15:22

@drewniany, Generalnie się zgadzam z takim poglądem. Jedynie bykowe wydaje mi się sprawiedliwe i uzasadnione.

@lisq

24.06.2019 15:29

@Ijon_Tichy,

brak dzieci = bieda i niewydolność państwa

W obecnym systemie emerytalnym – jak najbardziej. Tylko że nie ma co się łudzić że po narobieniu dzieci "w imię lepszej przyszłości" nie dopierdolą mi "ślimakowym" za posiadanie własnej nieruchomości, "koniowym" za posiadanie samochodu czy czymkolwiek innym żeby tylko wyssać z kogoś kto nie jest 100% beneficjentem socjalu.

Nawet przełknąłbym ten podatek w imię rozwoju państwa, ojczyzny, gdybym nie był codziennym naoczym świadkiem wyrzucania moich pieniędzy w błoto – i nie chodzi tu o konkretne grupy społeczne, a kupowanie głosów pieniędzmi obywateli.

Zupełnie nie mam problemu zapłacić za kilogram krajowych ziemniaków od rolinka z opolskiego półtorej ceny hiszpańskich ziemniaków z lidla, czy jakkolwiek inaczej finansowo wesprzeć biało-czerwoną gospodarkę.

Bo wiem, że rolnik po rozliczeniu się ze złodziejami z Wiejskiej znów zasieje pole i na drugi rok znów kupię tak samo dobre, naturalne ziemniaki.

A co mi zaoferuje państwo w zamian za swoje rozdawnictwo? Wolne od handlu niedziele w imię wątpliwego dobrobytu kasjerów w handlu? A nie, czekaj, to już się stało xD To może jakoś inaczej zagospodarują mój czas, chociażby zakazując mi kupienia alkoholu po 23ciej? No popatrz, to też już ma miejsce xD Cóż za kreatywni i zatroskani nadmiarem wolnego czasu obywateli włodarze!

Wspomnisz moje słowa, za nie wzięcie udziału w jakimś jebanym pro-polskim pochodzie zapłacisz "flagowe", bo jak to tak nie demonstrować siły i potęgi Państwa Polskiego!

To moja prywatna opinia, która opiera się na głębszej refleksji, obserwacjach i przemyśleniach.

Polecam skonfrontować ją z kimś z przeciwnego obozu. Okazać się może wtedy że świat nie jest czarnobiały i nie dzieli się na patriotów i cwaniaków, a przyszłość państwa nie leży ani w Twoich, ani w moich rękach czy jądrach.

@drewniany

24.06.2019 15:30

@Ijon_Tichy, Problem w tym że na tą chwilę, 135tys młodych mężczyzn matematycznie nie ma prawa mieć żony. Ten podatek to kolejny przywilej dla kobiet.

A niech jeszcze dodadzą możliwość eksmisji męża, to już faceci będą między młotem a kowadłem.

@Ijon_Tichy

24.06.2019 15:33

@lisq, Ja jestem wrogiem rozdawnictwa i marnowania publicznych pieniędzy. jestem wrogiem 500+. Po prostu bykowe jest sprawiedliwe. Choć przyznaję, że w wykonaniu PiS kryją się zupełnie inne pobudki niż bym sobie życzył. Prawdopodobnie szukają pieniędzy na przekupywanie ludzi, tak jak mówisz. Sama idea, abstrahując od PiS, jest słuszna w mojej ocenie.

@lisq

24.06.2019 15:40

@Ijon_Tichy, słuchaj, jak rozmawiamy o ideach to przecież nie ma nic bardziej sprawiedliwego i zapewniającego ogólny dobrobyt niż komunizm w odłamie marksistowkim :3

A teraz wróćmy do rzeczywistości gdzie idee po prostu nie działają. Kominzm i bykowe to ciota i chuj i nie zachęcam do przeprowadzania transakcji z podmiotem #pdk

@Ijon_Tichy

24.06.2019 16:33

@Pajonk_STRACHU, też tak uważam i jestem przeciwnikiem tak PiS jak ich socjalnego szaleństwa. Ale bykowe mi się podoba

@raptor

24.06.2019 20:58

@Ijon_Tichy, Drugi próg podatkowy, oprócz etatu własne działalność. Dochodowy, ZUS, cześć oszczędności mam ulokowanych na giełdzie z czego płacę dodatkowo podatek od zysków kapitałowych potocznie zwany belką. Finansuje twoim bombelkom 500 plus, becikowe, kosiniakowe. Darmowa edukację oraz szkolnictwo wyższe, do tego darmową opiekę zdrowotną z której sam nw korzystam. Wszelkie ulgi m.in. na komunikacje zbiorową z której korzystam od święta gdyż nie mam w niej żadnych zniżek. Dzięki temu twoje bombelki gdy dorosną będą dbać o rodziców i pomagać im na emeryturze, ja na swoją odkładam sam i odkladalbym więcej gdybym nie musiał sponsorować twoich bombelkow poprzez chory system podatkowy. Ale to ja jestem bykiem i należy mnie dodatkowo okradać nowymi podatkami. Gdyż to twoje bombelki mnie utrzymują. To że masz dzieci to powinna być twoja sprawa, gdyż masz je tylko dlatego że chciałeś spełnić swoje egoistyczne zachcianki w postaci posiadania potomstwa (możliwość wpadki w twoim przypadku odrzucam, chociaż mogę się mylić). Dlatego też rodzice powinni sami utrzymywać swoje potomstwo bez udziału państwa, a ci bezdzietni nie pownni być obciążeni podarkami na utrzymanie cudzych dzieci gdyż to ujmując rzecz delikatnie jest niemoralne oraz nieetyczne.

@benethor

24.06.2019 21:14

@Ijon_Tichy,

Byki żyją zatem na koszt ludzi pracowitych

idę o zakład, że jako "byk", a w praktyce facet niezdolny do stworzenia jakiejkolwiek relacji romantycznej z powodu zespołu Aspergera, nie tylko żyję na swój koszt, ale co roku w samych podatkach bezpośrednich wprowadzam do budżetu państwa więcej, niż trójka przeciętnych "pracowitych" zarabia brutto brutto.

którzy będą pracować dla bezdzietnych na ich (na bezdzietnych!) emerytury

przewidywana stopa zastąpienia na rok 2060 to 15-20%. O jakiej to emeryturze mówimy?

opiekę zdrowotną

również korzystam tylko prywatnie

policję, wojsko,

ani jedno ani drugie nie ma żadnej zdolności bojowej

środowisko naturalne

środowisko naturalne istniało 1.5 miliarda lat przed istnieniem podatkówm więc nie ma ono żadnego związku z dyskusją

system edukacji

system edukacji w zasadzie nie dotyczy osób starszych. To ja utrzymuję twoje kaszojady w tej kwestii.

Moim zdaniem niemoralne jest utrzymywanie przez moje dzieci, bezdzietnych byków

a moim zdaniem nieopłacalne dla mnie jest finansowanie reproduktorów. Tyle że jeśli ja się zdecyduję wcielić moje zdanie w życie, to Ty dalej zostaniesz z trzema kaszojadami, a ja będę wypoczywał na Malediwach(albo w Finlandii, bo przyjemnie chłodno). Chyba, że będziesz miał ładną wnuczkę, to mogę się za te 40 lat zastanowić czy nie zatrudnić ją jako pokojówkę all-inclusive.

@Ijon_Tichy

25.06.2019 07:32

@raptor,

"500+ jest formą zwrotu podatku" – Stanisław Michalkiewicz.

Ustalmy pierwszą sprawę – wolałbym, żeby mi nie zabierano podatków, po to, by potem oddawać mi część z nich pod pozorem dobroczynności PiS (którego nieznoszę). Wolałbym ulgę podatkową na dzieci. To jedynie byłoby sprawiedliwe.

Ja sam płacę duże podatki, moja żona też pracuje! Obydwoje pracujemy (można powiedzieć, że ja nawet pracuje na dwa i pół etatu) i płacimy wszystkie możliwe podatki obydwoje, a jednocześnie dopłacamy znacznie większe kwoty niż te smieszne 500+ do wychowania dzieci. Tych dzieci, które stworzą kolejne pokolenie. Płacę ogromną kwotę, ale też ogromne poświęcenie siebie dla małeych, nowych ludzi – po to, by uczynić z nich osoby wartościowe, która wniosą też coś wartościowego do społeczeństwa.

To moje bezinteresowne poświęcenie, nie rozliczajcie mnie ;)

Więc podsumowując i rozliczając wszystko, to hja opłacam w podatkach moje dzieci, co oddawane mi jest w postaci 500+, ty @raptor nie dorzucasz NIC na moje "bąbelki"; ani grosza. Powiem więcej.

Ogromna większość rodziców w Polsce to zwyczajni, pracowici, normalni ludzie, którzy pracują i również płacą złodziejske podatki, więc sami sobie sponsorują 500+ i też są okradani z własnych pieniędzy.

@Wolvi666

24.06.2019 13:04

@Severh, Kurwa mać Twardy PRL Bis… No jasne, Kaczyński płacił bykowe to teraz inni też mogą. Chuje

@BlaziuBlaz

24.06.2019 12:05

@Severh, straszą, straszą… ale jeśli taki durny pomysł wejdzie w życie to stąd wyjadę. Pracuję dla pieniędzy na siebie i wara świniom od tego. I tak mnie okradają podatkami i składkami. Bykowe, co za bzdura!

@JanuszNosacz

24.06.2019 10:52

@Severh, kurła aby do wyborów

@Ijon_Tichy

24.06.2019 10:05

@Severh, PiS to banda zdrajców, ale akurat w tym przypadku jestem jak najbardziej za tym pomysłem.

Rodzice płacą OGROMNE pieniądze na wychowywanie kolejnego pokolenia obywateli, którzy będą pracować dla bezdzietnych na ich (na bezdzietnych!) emerytury, renty, opiekę zdrowotną, policję, wojsko, straż pożarną, środowisko naturalne, system edukacji i inne publiczne słiżby, usługi opłacane przez podatników.

Byki żyją zatem na koszt ludzi pracowitych, którzy również płacą podatki, a do tego ponoszą niewspółmierny koszt – wychowują kolejnych Polaków, którzy utrzymują nasz kraj.

@lisq

24.06.2019 11:33

@Ijon_Tichy, te byki czesto generuja wiekszy dochod do skarbu panstwa mogac pracowac wiecej anizeli ci dzietni :)

Jak chcesz szukac oszczednosci to zacznij od trwale bezrobotnych beneficjentow 500+ ktorym nie oplaca sie pracowac, a hodowac dzieci :)

@Severh, kurwa kolejny genialny pomysl podlej zmiany. Niech powiedza wprost 'robcie malych obywateli, nie wazne ile, ale robcie' a nie kurwa znowu siegaja do mojej kieszeni bo smiem smiec ulozyc sobie zycie zanim narobie kaszojadow, ja pierdole.

@kosmitolog

24.06.2019 11:50

@Ijon_Tichy, Postuj codziennie światłe jezusowe rapsy i umoralniaj wszystkich jak leci, ale przy pierwszej lepszej okazji poprzyj pomysł jawnej kradzieży połączonej z czystą dyskryminacją. Wiesz co zrobią rozsądni, prowadzący własne działalności ludzie, których dotknie taki podatek? Bo ja się domyślam :)

@BlaziuBlaz

24.06.2019 12:06

@Ijon_Tichy, Ty to jesteś chyba nienormalny.

@Orion

24.06.2019 12:19

@Ijon_Tichy

24.06.2019 12:32

@kosmitolog, Moim zdaniem niemoralne jest utrzymywanie przez moje dzieci, bezdzietnych byków. I mam prawo mieć taki prywatny pogląd, który nie ma nic wspólnego z religią. Po co zatem wtrącasz to do zupełnie niepowiązane tematycznie dyskusji? Najwyraźniej masz obsesję na punkcie chrześcijaństwa, choć widać gołym okiem, że nic o nim nie wiesz i kieruje tobą fanatyczna, zazwyczaj wulgarna nienawiść.

@lisq, jestem przeciwnikiem 500+ i piszę to jako tata 2 dzieci planujący trzecie dziecko. Prawda jest taka, że moje dzieci będą utrzymywać co najmniej jednego bezdzietnego byka.

@Wolvi666

24.06.2019 13:02

@Ijon_Tichy, Wiesz żuczku, że te bezdzietne byki płaciły składki emerytalne, więc wypracowały sobie te emerytury.

@kosmitolog

24.06.2019 13:10

@Ijon_Tichy, Widziałeś ty wulgarną nienawiść XD

@Ijon_Tichy

24.06.2019 13:12

@Wolvi666, A wiesz żuczku, że po pierwsze mowa o wszystkim, co opłacane z publicznych pieniedzy, że te emerytury są wypłacane z pieniędzy wypracowywanych przez kolejne pokolenie. Jeżeli nie ma młodszego pokolenia, które będzie pracować, to możesz pomarzyć o utrzymaniu państwa, wszystkiego, z czego bezdzietne byczki korzystają, w tym erytur?

@Ijon_Tichy

24.06.2019 13:14

@kosmitolog, Tak widziałem, podobnie jak ironiczną wyrozumiałość. To są tak zwane związki frazeologiczne, które mogą przybierać najrozmaitsze kombinacje, w celu uwydatnienia i odpowiedniego przekazania myśli. Cieszę się, że mogłem pomóc zrozumieć ;)

@lisq

24.06.2019 13:15

@Ijon_Tichy,

tylko zanim Twoja trojka zacznie utrzymywac mnie, to ja dluuugo bede na nie czesciowo lozyl, wiec cos mi sie chyba nalezy w zamian? No ale- prosciej jest przyklaskiwac dokrecaniu sruby innym niz ja, prawda? :)