WTF!!! - Gowin zachęca do masowej imigracji

Data: 11.09.2019 10:42

Autor: ziemianin

autonom.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #polska #imigranci #praca #biznes

WTF!!! – Gowin zachęca do masowej imigracji

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wzywał do jeszcze szerszego otwarcia polskich granic dla imigrantów. Jego zdaniem do Polski powinno sprowadzać się coraz więcej wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy, którzy mieliby zostać „polską elitą”.

Wiceszef rządu Mateusza Morawieckiego stwierdził, że po 1989 roku polski model gospodarczy opierał się na taniej sile roboczej, przy czym ostatnie trzydzieści lat III Rzeczpospolitej było „historią wspaniałego sukcesu”. Teraz według Gowina przyszedł czas na zmiany, dlatego opowiada się on za masową imigracją wykwalifikowanych pracowników zza naszej wschodniej granicy.

Jeden z byłych liderów Platformy Obywatelskiej podczas jednego z paneli składających się na krynickie Forum Ekonomiczne przekonywał, iż „tym, co mnie najbardziej interesuje, jest ściąganie do Polski ludzi, którzy mogą być polską elitą”. Już w tej chwili w Polsce ma przebywać według Gowina blisko milion Ukraińców, którzy wykonują głownie proste prace, zaś teraz przyszedł czas na masową imigrację lekarzy, informatyków oraz naukowców.

To nie pierwsza tego typu wypowiedź Gowina, ponieważ już dwa lata temu popierał on pomysł nadawania obywatelstw obcokrajowcom pracującym w naszym kraju. Ponadto podczas ubiegłorocznej kampanii samorządowej krytykował on sport Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, w którym krytykowano unijny program relokacji „uchodźców” w państwach europejskich.

@tenji

11.09.2019 17:43

@ziemianin, No I co z tym zlego. Imigracja jest dobra dla gospodarki jezeli imigrant chce sie asymilowac i rpacowac na rozwoj gospodarki, a nie siedziec na socjalu.

@arti

11.09.2019 22:06

@tenji, to złego, że w życiu nie chodzi o gospodarkę a o dobrobyt ludzi. Dobrze jeśli te dwa zjawiska idą w prze ale nie zawsze musi tak być. Dla przykładu Niemcy budują w Polsce montownię , w której pracują Ukraińcy niby gospodarka się kręci, ale kabzę nabijają sobie Niemcy i Ukraińcy a tubylcy mają problem ze znalezieniem pracy to taki przykład, ze gospodarka nie jest celem sama w sobie.

@Macer

11.09.2019 22:12

@arti, nie wymyslaj tu niestworzonych rzeczy, gospodarka idzie w parze z dobrobytem. ale to zależy, czyim.

@Macer

11.09.2019 22:17

@tenji, to jest zle, ze imigranci pozwalają temu choremu na wielu plaszczyznach, niepotrafiącemu ksztalcic wlasnych pracownikow panstwu utrzymac sie jako tako finansowo. kazdy, kto popiera imigracje, jednoczesnie popiera istnienie obecnego patologicznego reżimu.

@tenji

11.09.2019 23:26

@Macer, lokalni pracownicy moga sie ksztalcic, a niskie bezrobocie zacheca do ksztalcenia sie i zdobywania wiekszych kwalifikacji bo to sie oplaca pracownikowi.

Na dodatek potwierdzasz, ze imigracja poprawia finanse panstwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

@arti

12.09.2019 07:49

@Macer, przecież podałem ci nawet przykład, że nie zawsze tak musi być, a ty dalej swoje. To masz drugi przykład załóżmy,m że jakaś społeczność odkryła ogromne złoża złota, wyeksploatowała kopalnię i ma ogromne zapasy, są tak bogaci, ze mało kto tam chodzi do pracy, gospodarka leży, ale ludzie są niezwykle bogaci.

@Macer

12.09.2019 10:49

@tenji,

lokalni pracownicy moga sie ksztalcic, a niskie bezrobocie zacheca do ksztalcenia sie i zdobywania wiekszych kwalifikacji bo to sie oplaca pracownikowi.

nie rozumiem

Na dodatek potwierdzasz, ze imigracja poprawia finanse panstwa

i to jest złe. trzeba zaznaczyc, ze nie poprawia sytuacji jego mieszkancow.

@arti

11.09.2019 13:17

@ziemianin, nie znam w polskiej polityce bardziej farbowanego lisa niż Gowin, gardzę nim od kiedy pamiętam.

@stawo73

11.09.2019 13:23

@arti, Zgadzam się. Przytoczę tu swój własny komentarz z 2012 roku, gdy Gowin był jeszcze w PO:

"A z Gowina jest taki konserwatysta jak z koziej dupy trąba. Platforma lubi go pokazywać w telewizji jako dowód na zachowanie w partii różnych nurtów, a sam Gowin często wypowiada się o potrzebie wspierania rodzin, wartościach chrześcijańskich czy moralności. Gdy jednak dochodzi do konkretnych głosowań, to zawsze ustawia się „po linii”. Tak było, gdy głosował za przyjęciem ustawy o zakazie wychowywania dzieci:

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&66&29

za ustawą parytetową:

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&79&125

przeciw nienarodzonym dzieciom, co moim zdaniem całkowicie pozbawia go prawa nazywania się konserwatystą:

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&99&170

czy choćby, co interesujące w kontekście obecnego sporu, za ustawą „prawo prywatne międzynarodowe”, która zdaniem wielu może być furtką do legalizacji związków homoseksualnych w Polsce:

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&84&109

Widać z Gowina taki konserwatysta jak z Tuska zwolennik austriackiej szkoły ekonomii. Dla mnie nie wystarczy mówić, że kimś się jest, ale trzeba to udowodnić w czynach. Gowin zaś swoimi pro-lewicowymi głosowaniami zupełnie zaprzecza temu co mówi. Dziwię się jedynie, że wprawni komentatorzy polityczni dają się nabierać na takie zagrywki. "

źródło komentarza:

https://www.salon24.pl/u/administracja/412069,temat-dnia-konserwatysci-w-po-przeciwko-dyscyplinie-partyjnej

@Macer

11.09.2019 22:14

@stawo73, ale sie czepiasz, on glosuje, ale sie nie cieszy XD

@Macer

11.09.2019 22:19

@arti, nieeee, moim zdaniem lepszy jest Giertych ,ktorego wysmiewano jako neonaziste i podnóżek rydzyka w 2005-7, a teraz jest wielkim mędrcem.

jeszcze rysiu czarnecki

@Ijon_Tichy

11.09.2019 11:56

@ziemianin, Aaaaale zaskoczenie. Przecież od kilku lat wiadomo, że PiS sprzyja imigrantom o wiele bardziej niż PO. Zrobili mocną załonę dymną swoimi kłótniami z Unią Europejską w czasie kryzysu imigracyjnego, jednocześnie rozwierając krocze imigrantom, na masową skalę.

@stawo73

11.09.2019 13:18

@Ijon_Tichy, No chyba jednak nie. PO chciała przyjmować do ośrodków dla uchodźców imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, których nie chcieliby Niemcy. Każda taka „kobieta i dziecko” kosztowałaby nas 5000+ (tyle wynosi koszt utrzymania uchodźcy), a rzecznik PO powiedział, ze Polska jest gotowa na przyjęcie każdej liczby tych „uchodźców” (czytaj: ile Niemcy nakażą). Platforma zaakceptowała de facto także stały mechanizm relokacji tych „uchodźców”, czyli nakazaną nam do przyjęcia przez Niemcy stałą i coroczną ich liczbę.

PIS natomiast w tym względzie zachował polską suwerenność (to w Warszawie a nie w Berlinie decyduje się dziś o naszej polityce imigracyjnej). Przyjmuje głównie Ukraińców, a więc ludzi białych i podobnych kulturowo do nas, którzy ponadto przyjeżdżają tu do pracy, a nie by pasożytować na naszych podatkach i robić dżihad. Oczywiście zdarzają się jakieś dziwne ruchy PIS w postaci porozumień imigracyjnych z Uzbekistanem czy innymi Filipinami, i tu należy na PIS naciskać aby się z tego wycofali. Nie mniej jednak nie ma porównania pomiędzy PO- partią, której polskość śmierdzi, a PIS, której elektoratem są głównie Polacy o konserwatywnym światopoglądzie. Gdyby rządziła nadal PO to dziś mielibyśmy zarówno gości Angeli, których musielibyśmy utrzymywać, a którzy z nudów i poczucia bezkarności gwałciliby nasze kobiety oraz imigrantów zarobkowych.

Natomiast Gowin to polityczna prostytutka i malowany konserwatysta – chorągiewka, którego media kreują na konserwę, a jego jedynym poglądem jest jedynie by zawsze być przy korycie.