Od środy 25 marca są ograniczenia. Obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia.

Data: 24.03.2020 17:55

Autor: ziemianin

premier.gov.pl

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #komunikat #polska #koronawirus #kwarantanna #epidemia #pandemia

Od środy 25 marca są ograniczenia. Obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia.

Dozwolone:

pomoc najbliższym. Można jechać do rodziny w celu opieki/pomocy. Policja będzie weryfikować powód.Można wychodzić do: sklepu, apteki, lekarza, pracy.Można wychodzić razem z rodziną.Przemieszczać się środkami transportu. W jednym autobusie/tramwaju powinno być wolne co drugie miejsce.W wydarzeniach kościelnych może brać udział jednocześnie nie więcej niż pięć osób, nie włączając w to posługujących.

Niedozwolone:

zakaz funkcjonowania restauracji, galerii handlowych.Zakaz wychodzenia powyżej dwóch osób (nie dotyczy rodziny).Zamknięciu przedszkoli, szkół i uczelni wyższych, a także instytucji kulturalnych.Zamknięcie granic dla cudzoziemców i skierowaniu na dwutygodniową kwarantannę każdego Polaka, który powróci z zagranicy.Zakaz organizowania imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych do 50 osób.

@Bronsky

25.03.2020 08:48

@ziemianin, ciekawe jak policja zweryfikuje ze na zakupy itp ktoś jedzie . Nie możliwe do wykonania

@stawo73

24.03.2020 23:09

No jeszcze niech odetną wodę, prąd, gaz, telefony i internet. Przecież to jest jakaś paranoja. Zamiast odizolować ludzi starych i schorowanych, czyli najbardziej podatnych na wirusa, to oni zatrzymują całe państwo. A najlepsze, że nikt nie wie, czy to potrwa miesiąc, trzy miesiące czy może rok.

@drit

25.03.2020 00:46

@stawo73,

"to jest jakaś paranoja"

-To jest paranoja wprowadzana bardzo profesjonalnie i planowo.

Te obostrzenia przepisów to nie ostatnie słowo rządowych marionetek.

Trzymajmy się za portfele kiedy tutejszy rząd grasuje.