@De_Damianu

19.06.2019 14:20

@piotre94, Moim zdaniem zrobili błąd że już od samego początku powstania zaczęli atakować PIS… robią ten sam błąd co PO i lewica… tylko atakują. Mam nadzieje ze teraz to zmienią.

Nie rozumiem dlaczego wszystkie inne partie swoją strategie opierają na ataku PIS. Jeśli ta strategi nie działa to od lat to każdy myślący zmienił tą politykę / strategię. Tym bardziej Konfederacja, która celuje w tym samych wyborców co ma PIS, powinna raczej pokazać dlaczego są lepsi od PIS a nie atakować co jednoczenie oznacza atak na tych wyborców, których chcą podebrać.

@LadacznicoOdporny

19.06.2019 11:46

@piotre94,

Jak punktem nr 0 będzie pozbycie się Korwina i jego protokołu 3% to pomyślę. Nie chce mi się kolejny raz z rzędu marnować głosu…

@rebeliant

20.06.2019 14:48

@LadacznicoOdporny, właśnie w minionej kampani JKM trzymał się raczej z boku

@LadacznicoOdporny

20.06.2019 15:09

@rebeliant,

Korwin to osoba o słusznych poglądach, ale tragicznym PR. On wgl nie powinien wychodzić na piedestał.

Zwolenników może zachęcać, ale niezdecydowanych mocno odpycha od partii. To się nie opłaca.

@lukasj

21.06.2019 12:20

@LadacznicoOdporny, Poglądy ma dobre, ale PR tragiczny to się zgodzę. On się nie musi wypowiadać, jego elektorat dobrze wie gdzie on jest, a przynajmniej nie odsunie innych. Ogólnie do telewizji powinni chodzić głównie Berkowicz, Mentzen, Wilk, Jakubiak, Liroy, Winnicki, Bosak. Oni najbardziej by się do tego nadawali jak dla mnie.

@sekretstali

18.06.2019 22:45

@piotre94, mało, mało, mało. Brak konkretów. A gdzie prywatyzacja szkolnictwa i bon oświatowy? Zagwarantowanie pełni praw własności w wynajmie (czyli wont ze szczurami nie płacącymi czynszu i okupującemu czyjeś mieszkania)? 500- w podatkach dla wychowujących dzieci a nie dla patologii pierdzącej w stołki i żyjącej z płodzenia przyszłych socjalnych pasożytów. Postawienie na polski przemysł zbrojeniowy zamiast zakupów "z półki" za granicą. Nowa konstytucja, reforma państwa (likwidacja biurokracji typu GIODO/RODO/SRODO). Jest tyle ważnych tematów które można poruszyć np. likwidacja Senatu, zmniejszenie liczby posłów itp. Za tym kiedyś poszli ludzie głosować na PO i zostali srodze oszukani ale pójdą znów jeśli ktoś wiarygodny ich przekona. A walka z homopropagandą to ma być jak wisienka na torcie a nie główne danie/….

@Severh

19.06.2019 09:41

@sekretstali, z wtnajmem da sie to obejść tzw wynajmem okazjonalnym ;) ktoś nie płaci to można go exmitować ;)

@sekretstali

19.06.2019 11:48

@Severh, a co z wynajmu okazjonalnego ma państwo w podatkach?

@Severh

19.06.2019 15:24

@sekretstali, to samo co ze zwykłego z tą różńicą że najmujesz z papierkiem poświadczonym przez notariusza że delikwenta możesz exmitować pod wskazany adres. To czy adres jest prawdziwy czy nie to już Cie nie interesuje. Dzięki temu odpada zabawa w czekanie na lokal zastępczy przy obecnym prawie. Nie jest to idealne ale dziala

@sekretstali

19.06.2019 21:12

@Severh, notariusze, zaświadczenia, specjalne umowy … to jakaś biurokratyczna bzdura. Jeśli jesteś włascicielem mieszkania i je wynajmujesz obowiązuje Cię umowa. Najemca może mieć czas na wyprowadzkę np. miesiąc albo więcej ale nie ma prawa okupować mieszkania bezumownie. Nie ma umowy, nie ma zamieszkiwania i koniec. Masz święte prawo się pozbyć każdego z Twojej nieruchomości i nikt nie ma prawa się wtrącać a Ciebie nie musi interesować czy ma lokal zastępczy. Własność jest święta i powinno być jak najmniej przepisów które mogą ją ograniczyć.

@Macieko

19.06.2019 21:23

@Severh, wynajem okazjonalny też można obejść. Dzisiaj podpisujesz notarialne, że masz gdzie mieszkać np. U rodziny. Podpisujesz umowę najmu i wycofujesz oświadczenie notarialne. Robi się bałagan i już przestaje wszystko działać. Powinno być zwykle wypowiedzenie umowy. Dostarczone to masz np. Max 2 – 3 miesiące na wyprowadzenie się i kropka. Żadnych taryf ulgowych. Niestety TK w składzie komuniści i komuniści przeglosowali, że w ramach sprawiedliwości społecznej twoje prawo własności jest mniej ważne niż czyjąś potrzeba aby gdzieś mieszkać. Taka to nasza konstytucja i państwo urzeczywistniajace sprawiedliwość społeczna.

@Severh

20.06.2019 13:33

@Macieko, @sekretstali

fakt wtedy jest przerypane. Z tym wycofaniem oświadczenia to akurat nie znałem tego chwyt…. sqrwysynstwo.

Było by fajnie kiedy prawo własności było by respektowane ale niestety obecnie wyborca jest przekupywany kielbasą kupioną za jego kasę. Ale jak słyszę termin "sprawiedliwość społeczna" to mnie jasny wój strzela bo to nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Albo coś jest sprawiedliwe albo nie. Zwłaszcza że w tym przypadku jest to niesprawiedliwe dla właściciela.

@Macieko

21.06.2019 21:46

@Severh, no to Ci piszę, że tu wyborca nic nie ma do rzeczy. Konstytucja Polska i jej interpretacja mówi, że ważniejsze od własności jest prawo aby ktoś, w tym wypadku wynajmujący często nie płacący czynszu miał gdzie mieszkać. Konstytucję trzeba poprawić. Wywalić wszystkie chwasty typu sprawiedliwość społeczna wtedy będziemy mieli prawo bliższe temu co normalnie się czuje jako coś oczywistego. Ale to już zadanie dla prawników.