"Rz": 12 mężczyzn w Parlamentarnej Grupie Kobiet

Data: 26.11.2019 10:00

Autor: kisiel

fakty.interia.pl

"Grupa zawsze jak źrenicy oka strzegła zasady, że jej członkami mogą być wyłącznie kobiety (…). Prawdopodobnie jedynym przypadkiem, gdy w skład grupy weszli mężczyźni, była kadencja z lat 2007-2011. Wtedy do zespołu zapisali się Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej i Jarosław Wałęsa z PO. (…) Obaj z prac grupy szybko się wycofali" – czytamy w dzienniku.

#polska #newsy #newsyzkraju #polityka #rownouprawnienie

@malcolm

26.11.2019 18:01

@kisiel, Dziarskim krokiem do Parlamentarnej Grupy Kobiet wkroczyli posłowie Marek Hok, Mateusz Bochenek, Marcin Kierwiński, Tomasz Kostuś, Sławomir Nitras, Jacek Protas, Grzegorz Rusiecki, Adam Szłapka, Cezary Tomczyk, Piotr Zientarski, Tomasz Zimoch i Tadeusz Zwiefka.

Skąd pomysł panów, by dołączyć do tego zespołu? Cytowany przez "Rzeczpospolitą" poseł Tomasz Zimoch stwierdził, że… kocha kobiety :-)

Jeśli powstanie Parlamentarna Grupa Mężczyzn to pewnie należeć będą do niej ci co kochają mężczyzn… ;-) Aż się boję pomyśleć o innych grupach tematycznych.. krowy, świnie….. zwierzęta domowe…

@Ijon_Tichy

26.11.2019 10:17

@kisiel, jakim prawem ktoś śmie stwierdzać, jaką mają płeć! Prawdopodobieństwo zgadnięcia płci wynosi 1/68, a przecież lista płci nie została zamknięta.