PIS wprowadza kolejny lewacki postulat – tym razem zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

Data: 08.09.2020 16:10

Autor: stawo73

dorzeczy.pl

Kaczyński zapowiedział wprowadzenie szeregu przepisów chroniących zwierzęta, udających ochronę zwierząt lub pod pozorem ochrony zwierząt zwiększających kontrolę społeczną przez tzw „organizacje prozwierzęce”. Nowa ustawa przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz używania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych czy większe kompetencje dla organizacji ekoterrorystycznych.

#polska #pis #polityka #zwierzeta #zwierzetafuterkowe #lewica #ekoterroryzm #ochronazwierzat

@malcolm

09.09.2020 09:07

@stawo73, Kaczyński to cwaniak i wsadza kij w mrowisko – przez lata nie dało się z ty nic zrobić bo ludzie mający duże wpływy w PSL i PO mieli farmy zwierząt futerkowych i temat był tematem tabu. Teraz Kaczyński robi rozpierduchę wewnątrzpartyjną – pewnie w PiS dyscypliny nie będzie, głosy będą podzielone i wszystko w rękach innych ugrupowań będzie a tam już pewnie jest zamęt.

@gruby_wieprz

08.09.2020 22:59

@stawo73, Ja to jestem dziwny, ale jakoś ani tłuczenie fok pałkami po łbach (żeby skóry nie uszkodzić) jak oświeceni Skandynawowie, ani wyrzynanie stad wielorybów jak Japończycy ani hodowanie futrzaków tylko dla skóry mnie nie bawi i nie bardzo wiem co w tym lewackiego.

Te futerkowce też nie wymieniają skóry na żarcie tylko są bez sensu zarzynane dla czegoś, czego i tak jak podejrzewam 99% ludzi nie nosi.

Myślę zresztą, że o wiele łatwiej było znaleźć zdziczałych lewaków którym taki biznesik odpowiada. Więc pomysł nie wiem czemu akurat lewacki – ale ja sie na polityce nie znam.

I za cholere nie rozumiem co w tym dziwnego czy oburzającego, ale tak samo pewnie Chińczycy by sie burzyli jakby im zabronić żreć surowe nietoperze.

@gruby_wieprz

09.09.2020 18:07

@stawo73, NO dobra, ale możesz pomyśleć sam, zamiast pozwolić influencerom myśleć za siebie?

Czy Twoim zdaniem zabranianie hodowania futerkowców wyłącznie w celu zarzynania ich dla skór jest lewactwem?

Według mnie (nie musisz się zgadzać):

Jeżeli nie – w czym problem?

Jeżeli tak – nie otwieraj lodówki, lewaki powyskakują.

Ja rozumiem że lewactwo się tępi i jestem za tym – całym sobą. No ale qrwa…

@stawo73

09.09.2020 18:19

@gruby_wieprz,

W czym widzę problem to ja odpowiedziałem już w opisie i w swoim pierwszym komentarzu, a link do wypowiedzi Warzechy dałem, bo dodaje on jeszcze dodatkowe argumenty. A zwierząt futerkowych się nie zarzyna (w ogóle zbyt często używasz tego słowa), bo krew poplamiłaby futra.

@gruby_wieprz

09.09.2020 21:36

@stawo73, Odpowiedziałęś już w opisie : "Nowa ustawa przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz używania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych czy większe kompetencje dla organizacji ekoterrorystycznych"

Aha, to to jest lewactwo w takim razie? No spoko. Dziękuję za rozmowe

@SkizzyDee

08.09.2020 20:08

@stawo73,

Niedobrze. W garderobie eleganckiego mężczyzny gustowna pelisa to must-have

@Jarogniew

08.09.2020 19:53

@stawo73, Zwierzęta maj służyć człowiekowi, dopóki są użyteczne.

Jeżeli ktoś lubi ubierać się w skóry zwierząt, niech się ubiera. Nie dbam o to.

@R20_swap

08.09.2020 18:56

@stawo73, a co tu lewackiego? zwykłe ludzkie zachowanie,

@stawo73

08.09.2020 16:34

I jak to zazwyczaj u lewactwa bywa pomysły dobre, pod którymi może podpisać się każdy przyzwoity człowiek, jak na przykład „humanitarne traktowanie” czy zakaz „trzymania zwierząt w złych warunkach”(przecież taki zakaz już istnieje) są pomieszane z pomysłami zupełnie od czapy. Taki na przykład zakaz hodowli zwierząt futerkowych sprawi jedynie, ze rynek przejmą konkurenci spoza Polski, więc zwierzęta te dalej będą hodowane, tyle ze w Danii czy Rosji. Jeśli motywem naprawdę byłaby troska o dobro zwierząt, a nie niemieckich firm utylizacyjnych, to powinno się wprowadzić zakaz używania i sprzedaży naturalnych futer, bo wówczas zmniejszono by  na nie rynek. Kto jednak byłby w stanie wytłumaczyć to odpornemu na logiczne argumenty Kaczyńskiemu? Ciekawe kiedy transfer Sylwii Spurek do PIS?

@Boewulf

08.09.2020 20:52

Ciekawe kiedy transfer Sylwii Spurek do PIS?

@stawo73, Miałem napisać, że nie trzeba, bo w PiS jest ten idiota Czabański, ale zerknąłem do artykułu i mnie zmroziło.

Szczegóły projektu przedstawił szef Forum Młodych PiS Michał Moskal.

To jest ten typ, który dwa tygodnie temu powiedział, że "wojna kulturowa z lewicą nie ma sensu" a za najważniejsze problemy uznał "ochronę zwierząt, równouprawnienie płacowe kobiet i przemoc domową". Odbiór tych bredni wśród sympatyków PiS był zdecydowanie negatywny i musiało to dojść do Kaczyńskiego. Teraz okazuje się, że Moskal nie tylko nie dostał po łbie, jak na to zasługiwał, ale prezentuje nowe pomysły PiS. To znaczy, że Kaczyńskiego już zupełnie popierdoliło albo nad niczym nie panuje. Ledwo udało się pozbyć tego wariata Czabańskiego to pojawił się kolejny…

Kontrola społeczna ochrony zwierząt;

No to piękny skok na kasę się szykuje. Już teraz grasują zorganizowane grupy przestępcze napadające na rolników i kradnące im zwierzęta hodowlane. Potem takie zwierzęta są natychmiast transportowane do rzeźni, a rolnikowi wystawiany jest rachunek "za opiekę nad zwierzętami". To wszystko dzieje się przy wsparciu albo co najmniej obojętności policji. W mieście dzieje się to samo, chociaż na mniejszą skalę – potrafią ukraść psa z posesji i wywieźć do schroniska, a od właściciela żądać pieniędzy "za koszty leczenia i utrzymania". Oczywiście są kryci przez policję i sądy.